Autor Wątek: The Order 1886  (Przeczytany 320809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1920 dnia: Lutego 28, 2015, 12:59:15 pm »
Opinia poparta przejściem gry z tego co widzę.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1921 dnia: Lutego 28, 2015, 13:08:02 pm »
I po co go wywabiacie z nory?

Tytacz nie zawiodę Cie ten post to mój ostatni na tym forum.

Dzięki wszystkim za spędzony czas.

Życzę wszystkim super gier w przyszłości.

Trzymajta się!

Dzięki za reckę, do następnego :D
Mam nadzieję że jednak kiedyś powrócisz na GO, być może z jakimś wsparciem w postaci Ukanio na przykład (skoro polityka banów została zmieniona) :D dobrze jest od czasu do czasu poczytać, rzadko spotykaną, nieco odmienną opinię na forum GO, jakiś balans musi przecież być, a nie same orgazmy masowe.

Spidey^

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1922 dnia: Lutego 28, 2015, 13:10:39 pm »
Opinia poparta przejściem gry z tego co widzę.
Czy żeby wydać opinie to trzeba przejść całą grę? Jak chwilę pogram/popatrzę jak inna osoba gra to jakąś opinie na tej podstawie mogę już wydać. Nie sądzę żeby po zaliczeniu całości diametralnie się ona zmieniła.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1923 dnia: Lutego 28, 2015, 13:24:58 pm »
Twoja opinia pozwala sądzić, że raczej w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1924 dnia: Lutego 28, 2015, 13:26:54 pm »
małe rozbudowanie, krótki czas gry,
+
Jak chwilę pogram/popatrzę jak inna osoba gra
=
Twoja opinia pozwala sądzić, że raczej w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1925 dnia: Lutego 28, 2015, 13:30:04 pm »
Dajcie sobie spokój. Bot się uaktywnił i zaraz zniknie na kolejne pół roku. Szkoda klawiatury :troll:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1926 dnia: Lutego 28, 2015, 13:32:52 pm »
małe rozbudowanie, krótki czas gry,
+
Jak chwilę pogram/popatrzę jak inna osoba gra
=
Twoja opinia pozwala sądzić, że raczej w dupie byłeś i gówno widziałeś.
:lol:

Spidey^

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1927 dnia: Lutego 28, 2015, 13:37:24 pm »
małe rozbudowanie, krótki czas gry,
+
Jak chwilę pogram/popatrzę jak inna osoba gra
=
Twoja opinia pozwala sądzić, że raczej w dupie byłeś i gówno widziałeś.
Jeżeli znajomy mówi mi, że ograł całość w 6 godzin to chyba mogę dodać taki argument (tym nadziej, że moje czasy ukończenia gry są zawsze sporo niższe od średnich w sieci bo ja gram na pałę, byle do przodu i zawsze omijam wątki poboczne... wait, w tej grze nie ma wątków pobocznych :lol:). Widzę, że na tym forum gry Sony są święte i złego słowa nie można na nie powiedzieć, nawet jakby wydali nie wiadomo jaką spierdolinę to i tak znajdzie się armia obrońców.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2015, 13:46:04 pm wysłana przez amsterdream »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1928 dnia: Lutego 28, 2015, 13:42:31 pm »
Mi znajomy mówi, że w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Spidey^

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1929 dnia: Lutego 28, 2015, 13:44:54 pm »
Szkoda klawiatury strzępić, brandzlujcie się więc w swoim gronie nad kolejnym interaktywnym samograjem od Sony, ja wam nie będę przeszkadzał.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1930 dnia: Lutego 28, 2015, 13:54:39 pm »
No brandzluje się, tech demem, które jak napisałem kupię za 50zł, a 200 na Bloodborne. Ale widać pojęcie o moim jaraniu się masz takie jak o paskach 86.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1931 dnia: Lutego 28, 2015, 14:50:00 pm »
Grafika: 8+

Ja je**e co za logika. Ustalmy fakty. Na dzień dzisiaj na rynku nie ma ładniejszej gry niż The Order. Skoro więc jest najładniejszym tytułem, to dostaje największą ocenę. Jak grze, która graficznie sieje rozp**rdol można za oprawę A/V dać 8+?

To tak jakby zmierzyć prędkość najszybszego seryjnie produkowanego auta, ustalić że faktycznie nic co jeździ po drogach nie osiąga lepszej prędkości i ocenić szybkość auta na 8 w skali 1-10. Przecież to jest kur** tak głupie, że aż boli.
Kyo ocenia w skali generacji. Zakłada, że w ciągu kilku najbliższych lat pojawi się gra, która będzie wyglądała lepiej od The Order, więc gra RaD nie zasługuje na dychę. Pójdźmy jednak dalej. Zakładam, że w 2040 roku wszczepy w mózgu spowodują, że grafika, jaka będzie prezentowana przed moimi oczami nie będzie różnić się od rzeczywistości, a "foto-realistyczna oprawa" będzie jedynie pustym frazesem bez pokrycia dla gier z lat ubiegłych.
Z tej perspektywy oceniam grafikę w The Order na 0/10, no 1/10 ze względu na sentyment dla czasów, kiedy jeszcze istniało Sony nie przejęte przez Samsunga i LG.


Dokładnie. Jeśli mamy ciągle patrzeć w przyszłość, to żadna gra nigdy nie dostanie najwyższej oceny za grafikę.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1932 dnia: Lutego 28, 2015, 15:17:10 pm »
Cytuj
PS4 stać na dużo więcej, twórców już niekoniecznie i może ktoś znajdzie odpowiednią drogę aby wydusić z niego maxa.
Takiemu The Order 1886 do 9 to bardzo daleka droga a co dopiero do czystej 10.
No właśnie tak na dużo więcej nie stać. Powinieneś trochę pomyśleć nad tym na co stać ps4. Bo tak to nie wiem czy jakakolwiek gra na ps4 w twojej skali dostanie 9.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1933 dnia: Lutego 28, 2015, 20:01:44 pm »
Gra juz jest do kupona z drugiej reki za 30 funtow. Ogram do konca singiel COD AW i czas na The Order. 8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1934 dnia: Lutego 28, 2015, 23:12:33 pm »
Proponuje konkurs: za ile dni wroci Kyo. Stawiam 1 dzien.

Jacek84

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1935 dnia: Marca 01, 2015, 00:06:23 am »
Przecież on cały czas tu jest. :shifty:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1936 dnia: Marca 01, 2015, 05:07:44 am »
Przecież on cały czas tu jest. :shifty:
ja to wiem i to mnie boli :cry:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1937 dnia: Marca 01, 2015, 09:04:45 am »
No, 100 plusów nie wzięło się znikąd.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1938 dnia: Marca 01, 2015, 11:02:04 am »
Proponuje konkurs: za ile dni wroci Kyo. Stawiam 1 dzien.

Optymista.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1940 dnia: Marca 01, 2015, 16:43:14 pm »
Szkoda tylko, że amerykanie kolekcjonerkę mają lepszą. :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1941 dnia: Marca 01, 2015, 16:43:48 pm »
Idź pan w ch**! Już myślałem, że sobie grę za 199 kupię  :mad:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1942 dnia: Marca 02, 2015, 09:19:32 am »
Popatrzyłem sobie wczoraj u ziomka jak w to gra. Widziałem moment od wyjścia z jakiś tuneli do wejścia na statek. Nie wiem czy to był jakiś dobry moment gry czy raczej słabszy, ale to co zobaczyłem totalnie mną zamiotło. Nie widziałem jeszcze nigdzie takiego przywiązania do szczegółów, tak wymodelowanego środowiska, takich smaczków w lokacjach, takiego oświetlenia itd. To naprawdę gra, która musi przyprawiać blacharzy o ostry ból dupy. Co z tego, że to korytarzyk skoro robi tak ogromne wrażenie oprawą. Sam gameplay też nie wydawał mi się specjalnie nudy. Nic oryginalnego, ale na rynku są gry o podobnej mechanice, które zbierają wysokie oceny. Ja chcę taki korytarzyk w Uncharted 4 z mnóstwem skryptów i akcji urywających dupsko. Szczerze mówiąc, to U4 na dzień dzisiaj wygląda dla mnie gorzej niż The Order. Zabawne, że to wszystko na konsoli za 1600zł. :lol:

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1943 dnia: Marca 02, 2015, 12:00:19 pm »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1944 dnia: Marca 02, 2015, 12:14:20 pm »
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 13:35:10 pm wysłana przez Juras »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1945 dnia: Marca 02, 2015, 12:18:16 pm »
Pewnie Microsoft mu zapłacił. W recenzji mówi, że to najładniejsza gra, więc najważniejszy plus jest wymieniony.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1946 dnia: Marca 02, 2015, 12:32:16 pm »
Dobrze, że jest miniaturka, inaczej kliknąłbym w filmik i znowu słuchał irytującego typa. Nie trawię go.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1947 dnia: Marca 02, 2015, 12:36:23 pm »
Dobrze, że jest miniaturka, inaczej kliknąłbym w filmik i znowu słuchał irytującego typa. Nie trawię go.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1948 dnia: Marca 02, 2015, 12:44:44 pm »
Recenzje są fatalne, ale chyba wszyscy zgadzają się co do tego że ewentualny sequel ma ogromny potencjał.
Mechanika rozgrywki jest świetna a silnik mają dopieszczony na maksa, także wystarczy że w kontynuacji bardziej skupią się na gameplayu i ograniczą cutsceny. Do tego jakieś średnie multi i tryb hordy.. I będzie z Orderu marka równie silna co Uncharted  :)
Dev po takiej krytyce na pewno zdaje sobie sprawę z tego co musi poprawić. Pytanie tylko czy dostaną drugą szansę..

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1949 dnia: Marca 02, 2015, 14:32:56 pm »
zrobią krótszego singla, dodadzą jakieś marne multi i recenzenci będą piać z zachwytu  :?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1950 dnia: Marca 02, 2015, 18:20:08 pm »
Niesprawiedliwie oceniana pozycja.


Każdy ma odmienny gust, ale nie każdy to pojmuje, a jak już, to często nie akceptuje. Cyfrowa rozrywka w postaci gier, to nie Sasza Grej czy inna Nyomi Marcela, że zawsze, wszędzie i to każdy będzie zadowolony.
Nawet takie tuzy gatunku jak Bioszok tudzież Dead Space, przy których raczej zastawia się grający czy bardziej zasługuje na 9/10, czy na 10/10 znajda swoich malkontentów. Nie za dużo, ale zawsze, wszak niejeden odgórnie zanegował wartość takich wspaniałych gier jak Bayo, bądź Demon's Souls, ponieważ coś mu się tam nie spodobało - a to poziom trudności, a to design. Rzecz jasna zdarzają się pozycje z gatunku "albo pokochasz, albo znienawidzisz", jak uwielbiana przeze mnie Asura, gdzie jedni się nią autentycznie zachwycają, inni psioczą, że to interaktywne anime dla fanów Dragon Ball, nie warte więcej jak wydania nań Kazimierza. Jest jeszcze jedna grupa - dręczyciele, którzy lubią celowo znacznie zaniżyc ocenę, a to 0/10 dla Księcia 4ever z racji "bo tak", albo 1/10 dla Uszatego, ponieważ ktoś bawił się (bardzo)dobrze naście godzin, ale rzadki błąd uniemożliwił mu ukończenie gry. Brak możliwości zobaczenia napisów końcowych równoznaczne jest z obnizeniem oceny końcowej o jakieś siedem oczek....

Jak już wspomniałem, każdy ma inny gust, ale to co się dzieje przy ocenach produkcji Ready at Dawn (nie tak rzadkie znowu 4/10, czy parę ocen na poziomie 2/10), to namacalna wręcz kpina, ale po kolei.


Jak film redenowany - dokładnie.


Napisanie, że The Order 1886, to najpiękniejsza gra na PS4 jest prawdą po części, gdyż potraktować można to stwierdzenie jako subtelna, niepotrzebną ujmę. Prawdziwsze jest "to najpiękniejsza obecnie gra".
Tak się składa, że o moim PC nie sposób napisać "przeciętny". Samo połączenie kart w SLI za sześc tys. jak i procesor kosztowniejszy niż samo PS4 plasują go na złotym piedestale master race wraz z 0.4% posiadaczami podobnych (wg statystyk). Zatem jeżeli jakiś blacharz będzie psioczył na The Order, że jego sprzęt to by go pociągnął w 4k 60k/s combo z hiper ustawieniami i "kropkowaniem", to nie ma co go słuchać. Raz - nie przeszło by na 99.6% (według statystyk), dwa - nie ma co i tak takiemu tłumaczyć.

Pozycja ekipy z Irvine wyznacza nowe standardy. To nawet nie krok naprzód w materii jakości szaty graficznej, ale wręcz wyraźny skok, można by rzec. Taki poziom zaserwowało graczom Gears of War oraz God of War III na poprzedniej generacji, a jeszcze wcześnie niesławny The Bouncer z PS Dwa. Ta gra wygląda wręcz jak redenowany film. Jak ktoś pamięta przeogromne wrażenie jakie wywoływało płynne przejście z filmiku do właściwej gry w FF VII, to tutaj tez to odnajdzie.

Często dochodzi do gracza, że ten przestój wizualnego majstersztyku w jakim uczestniczył oglądając scenę przerywnikową, oznacza, że właśnie przejął kontrolę nad postacią i może kontynuować rozgrywkę.


Coś niesamowitego. Animacja postaci, jej szczegółowe przeniesienie na ekran, wszelakie efekty, tekstury. Mam w swojej kolekcji kupiona w ubiegłym roku, bardzo dobrze prezentującą się grę Lords of The Fallen. Wykonanie twarzy tam, a tu, to wręcz różnica generacji sprzętu. Z całym szacunkiem dla niezwykle udanej gry polaków. Wizualnie (twarze) po przygodzie sir Galahada, ciężko będzie przebić się przez nadchodzący tryb przygodowy w nowym MK.


Chciałbym zaznaczyć jeszcze jedo będąc przy oprawie graficznej. Unity i Ryse na konsolach, choć w zaledwie 900p i trzydziestu klatkach (nawet niekoniecznie stabilnych), prezentują się znakomicie dając posmak nowej generacji, ale to na mocarnym PC rozwijają niesłychanie skrzydła zasługując w pełni na 10/10 za grafikę. Bajka. Prześliczna bajka dodam, ale nawet przy ustawieniach o jakich konsole mogą pomarzyć, ten wizualny kwiat pierwszej kategorii usycha nieco przy przygodach Rycerzy Okrągłego Stołu. Filtry, czary, pasy, szmery bajery. Nieistotne. Taka jest prawda. Zupełnie inna liga.


Nankatsu pasy - czarno-czarne.

W kwestii pasów nie ma co wylewać e-żalu. Albo się je akceptuje, albo nie. Ja grałem w The Order nocą i zlewały się one tak, że nie sposób niemal było ich dostrzec nawet jakby się chciało. Raz włączyłem grę w południe, kompletnie nie przeszkadzają w rozrywce. Grający najzwyczajniej w świecie o nich zapomina po czasie, zupełnie jak w Suikoden II na Vicie, tyle, że w tym wypadku mamy przed sobą słusznych rozmiarów ekran. A, że pole widzenia jest ograniczone podczas rozgrywki....Podobne zarzuty padały przy Evil Within. Spróbujcie schować się w rzeczywistości za murkiem, gwarantuję, iż pole widzenia jeszcze w mniejszym stopniu ukaże oponenta xD

O udźwiękowieniu słów kilka.


Gracze od lat walczyli o polonizacje, a gdy już je otrzymuje, nagle okazuje się, że każdy jest graczem bilingwalnym lv native speaker. Czasami spolszczenie jest przeciętne (pierwszy inFamous), czasami znakomite (Wrota Baldura), ale przy 1886 nie ma co narzekać i robić z siebie srogiego krytyka. Jest dobrze. Jeśli chodzi o męskie postaci, wręcz znakomicie (mają swój niepowtarzalny charakter). Gorzej sprawa wygląda z kobietami. Całość przywołuje niespecjalne spolszczenie Tomb Raider. Niektórzy przeciwnicy tez wypowiadają swoje kwestie jakby nie mogli. Jednakże sferę audio należy i tak pochwalić, ponieważ pojawiające się utwory nadają grze klimatu. Intrygujące, budzące zaniepokojenie. Poziom trzymają także wszelakie odgłosy wystrzałów.

Długość się nie liczy


Z zegarkiem w ręku, jak słynny aforyzm głosi, a dokładniej z stoperem nieopodal fotela. 07godz. 44min. Tyle zajęło mi przejście gry. Nie ginąłem często, zatem jak powtórzyłem 16 min. rozrywki, to maksimum.
Miałem mierzyć jeszcze czas wszelakich scen, ale to niepoważne, dodatkowo rozbijałoby klimat, zresztą wszytko się tu płynnie zaciera. Niemal dwie dekady temu gracze płacili podobną kwotę za Fighting Force sterczące na 44min i żalu nie było.

Co ciekawe, niemal każdy marudzi na czas rozrywki, ale patrząc na osiągnięcia raptem 1/4 graczy ukończyła grę. Osoby takie jak ja, które nie sprzedają gier, jeszcze mogłyby się zastanowic, ale reszta....Kupić na premierę, zaliczyć w kilka dni i z mała stratą można odsprzedać. Ośmiogodzinny The Order wyjdzie ich jakieś 40zł. Ale lepiej narzekać. Kobiety takich graczy zapewne słyszą tylko : "nie, do kina cię nie zaproszę, po co ponad stówkę tracić, jak można zassać (....) o restauracjach przez czas trwania związku zapomnij....140zł za pół godziny czekania i kilka minut jedzenia....pffff". No i wygląda na to, że mało który gracz kupuje filmy na blu ray....ponad sto zł za nowość, film na raz, nie więcej jak 96min + opcjonalne dodatki. Dramat.

Nie ma co innym do portfela zaglądać. Ja ostatnio pogrywam w Inkwizycję. Mam już ponad siedem godzin na liczniku, czyli czas potrzebny na ukończenie The Order. Podobno przede mną, z dziesięć razy tyle.
Na razie widziałem może 4 filmiki. Reszta to tak zajmujące zadania jak zbieranie mięsa, dostarczanie zagubionych listów et cetera. Intensywność póki co na zerowym poziomie. Siedem godzin.
Będąc przy Dragon Age, warto uwypuklić hipokryzję graczy. Jak kilka godzin w Orderze, to cena powinna być dwukrotnie niższa, a najlepiej oscylować w granicy gorącej liczby 69zł powinna.
Natomiast jakoś nikt nie wysyła tłitów do ekipy z Bio, by cenę DA zwiększono ośmiokrotnie, ponieważ oferuje kilkadziesiąt godzin więcej zabawy niż inne pozycje, na dodatek ma tryb wieloosobowy, który jest zapchajdziura w wielu grach, wielu narzeka, ale jak w TO go brak, to "meh, nie ma multi". Ale nie ma co, wszak....

Warto nabyć, warto przeżyć.


Kupiłem The Order 1886, który absolutnie urzeka grafika, sfera audio również. To klimatyczna pozycja, która ujmuje. Interaktywny film po prostu. Ludzie zachwycają się samograjami od Telltale Games, lata temu wychwalali Heavy Rain, a przy The Order święte oburzenie panuje. No dobrze, niech panuje. Nie każdemu taki szkielet gry się spodoba, ale tez nie musi. Warto jednak dać szansę i zagłębić się w historię absolutnie fantastycznego Garysona. Historia ta nie jest wybitnie porywająca, niemniej jednakowoż potrafi zaciekawić i pomimo przewidywalności zaskakuje. Wiele pozycji takiej nie ma i się świetnie gracze przy nich bawią, zatem nie widzę powodów by mieszać z błotem historię Rycerzy Okrągłego Stołu. A klimat i filmowość wylewająca się z ekranu daje frajdę, niczym nieskrępowaną. To, że ktoś narzeka, że to tu nie udostępniono opcji biegu (zapominając, że tak jest w większości tytułów), bądź tam wykrycie równoznaczne jest z zgonem....Binarne dramaty ludzi bez większych problemów.

Potencjał w marce jest ogromny, a ewentualny sukces kontynuacji nie musi być równoznaczny z znacznym odcinaniem się od źródła i tworzeniem na siłę kolejnej typowej strzelaniny.



10/10 - grafika;
9/10 - audio;
9/10 - grywalność;

9/10 - ocena końcowa.















« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 18:25:24 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1951 dnia: Marca 02, 2015, 18:51:38 pm »

Jeżeli ktoś się waha z zakupem to dobra recenzja.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1952 dnia: Marca 02, 2015, 19:00:28 pm »
Czemu wrzucasz tego irytującego typa po raz drugi w tym temacie?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1953 dnia: Marca 02, 2015, 19:06:27 pm »

Jeżeli ktoś się waha z zakupem to dobra recenzja.

Było, chu** się gość zna, to już recenzje Kyo są lepsze, bo gra przynajmniej 6 zgarnęła  :mad:

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1954 dnia: Marca 02, 2015, 19:08:22 pm »
Czemu wrzucasz tego irytującego typa po raz drugi w tym temacie?
Sorry nie chciało mi się czytać poprzednich stron w którym forum spuszcza się nad średniakiem bo jest od sony. Mój błąd :(

A widzę, że nawet na tej stronie było  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1955 dnia: Marca 02, 2015, 19:12:44 pm »
Sylvan - za to 9/10 za grywalność na głupszym forum już ci szafot budują.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1956 dnia: Marca 02, 2015, 19:18:24 pm »
Sylvan - za to 9/10 za grywalność na głupszym forum już ci szafot budują.

Tak, monitoruję. Beka to dopiero się zacznie na CDA, jak wspomnę o grafice.  :grin:

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1957 dnia: Marca 02, 2015, 19:27:53 pm »
Nigdy nie byłem na głupszym forum. Ludzie naprawdę nie mają tam co robić, tylko stalkować co się na GO dzieje i mieć potem ból dupy?

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1958 dnia: Marca 02, 2015, 19:32:04 pm »
Nigdy nie byłem na głupszym forum. Ludzie naprawdę nie mają tam co robić, tylko stalkować co się na GO dzieje i mieć potem ból dupy?
Nie. On po prostu swoje wypociny, zdjęcia itd wrzuca na każde możliwe forum.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #1959 dnia: Marca 02, 2015, 19:38:36 pm »
Czemu wrzucasz tego irytującego typa po raz drugi w tym temacie?
Sorry nie chciało mi się czytać poprzednich stron w którym forum spuszcza się nad średniakiem bo jest od sony. Mój błąd :(

A widzę, że nawet na tej stronie było  :lol:
ta, taki sam średniak jak gears of war albo anal wake.