Autor Wątek: Co was ostatnio zażenowało?  (Przeczytany 674016 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4360 dnia: Marca 08, 2016, 19:18:36 pm »
Jak się antypolski śmieć resortowy żydowskiego pochodzenia zbija z polskich bohaterów i katastrofy samolotu z prezydentem, to mi Szymuś dystans zaleca, a wystarczy dojebać się do nazwiska tego antypolaka i już się szymusiowa dupka spięła  :lol:  wtf?!  :D  Leszke trafił w czuły punkt?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4361 dnia: Marca 08, 2016, 20:25:01 pm »
Spięta dupka to nie u mnie raczej. Dowcipy były dobre do średnich.
Warto ròwnież pamiętać że żarty z tupolewa nie są wymierzone w tragicznie zmarłych (notabene wielu tzw. lewaków), a w idiotyczne teorie Antoniego.

antypolski śmieć resortowy żydowskiego pochodzenia

Jak byś nie wiedział, to 100% narodu polskiego jest częściowo żydowskiego pochodzenia. I ruskiego, pepikowego oraz niemieckiego. Tak ładnie się przemieszaliśmy. Chociaż u ciebie dostrzegamy przewagę genów totalitarnych radziecko-niemieckich. Stąd pewnie ten polot.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4362 dnia: Marca 08, 2016, 20:26:25 pm »
Gruby pocisk

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4363 dnia: Marca 08, 2016, 20:46:18 pm »
Ciekawostka: niejaki Tadeusz, dziadzio Maciusia i ojciec Jerzyka, był wiceszefem prokuratury w Bielsku-Białej w czasach, kiedy żołnierze wyklęci byli mordowani w komunistycznych więzieniach. Niestety nie udało mi się ustalić ilu z nich pomógł wysłać na śmierć, ale można z dużą dozą pewności założyć, że brak szacunku do bohaterów antykomunistycznego podziemia wnusio wyniósł z domu. Taka rodzinka.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4364 dnia: Marca 08, 2016, 20:51:36 pm »
Tata Jarusia i Leszka i dziadzio Marty był komunistycznym aparatczykiem. Synkowie już jako dzieci występowali w reżimowych filmach, a na studiach opiewali Lenina i Marksa. Taka rodzinka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4365 dnia: Marca 08, 2016, 21:05:37 pm »
Łżesz z premedytacją czy tylko Lis cię okłamał i w bezdennej głupocie powtarzasz?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4366 dnia: Marca 08, 2016, 21:20:54 pm »
no to, że magistrów rozrawał hurtowo partyjniaczkom, to chyba tylko ty możesz negować.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4367 dnia: Marca 08, 2016, 21:27:05 pm »
I to, że za komuny członkom partii wszyscy rozdawali magistrów, robi z niego komunistycznego aparatczyka?  o_O

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4368 dnia: Marca 08, 2016, 21:37:52 pm »
nie da się ukryć, że był częścią machiny. mnie to akurat ni ziębi, ni parzy. jednak jakby prześledzić caly jego i jego rodziny oficjalny życiorys, to nie da się ukryć, że był "w czepku urodzony", a mimo to, pogrzeb jakiś taki skromny i sam fakt, że teraz nie leży z żoną też co najmniej dziwny.
 
ps. żeby nie było, nie szufladkuje, nie oceniam. sam fakt patrzenia na ludzi przez pryzmat ich rodziców/dziadków uważam za uwłaczający i niezwykle prostacki. podobnie z samą współpracą z komuchami. jedni zbierali na pralkę, drudzy chcieli dać nogę na zachód, a trzecich po jajach bili. teraz bardzo łatwo, z perspektywy wolnej polski, oceniać tamte czasy, ale sam nie wiem jakbym się zachował po tygodniu katowania i tekście "a teraz jedziemy po twoją żonę". kończąc wywód, bezrefleksyjne ocenianie prl jest domeną ludzi raczej małych. nie od dzisiaj wiadomo, że świat nie jest czarno-biały. kto tego nie wie, ten albo jest za młody, albo głupi właśnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2016, 22:03:44 pm wysłana przez s00s »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4369 dnia: Marca 08, 2016, 21:54:49 pm »
Słabo mi się robi gdy widzę jak rozumni ludzie ulegają ''kurwom i chu**m'' mentalnym amebom.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4370 dnia: Marca 08, 2016, 23:15:29 pm »
nie da się ukryć, że był częścią machiny. mnie to akurat ni ziębi, ni parzy. jednak jakby prześledzić caly jego i jego rodziny oficjalny życiorys, to nie da się ukryć, że był "w czepku urodzony", a mimo to, pogrzeb jakiś taki skromny i sam fakt, że teraz nie leży z żoną też co najmniej dziwny.
 
ps. żeby nie było, nie szufladkuje, nie oceniam. sam fakt patrzenia na ludzi przez pryzmat ich rodziców/dziadków uważam za uwłaczający i niezwykle prostacki. podobnie z samą współpracą z komuchami. jedni zbierali na pralkę, drudzy chcieli dać nogę na zachód, a trzecich po jajach bili. teraz bardzo łatwo, z perspektywy wolnej polski, oceniać tamte czasy, ale sam nie wiem jakbym się zachował po tygodniu katowania i tekście "a teraz jedziemy po twoją żonę". kończąc wywód, bezrefleksyjne ocenianie prl jest domeną ludzi raczej małych. nie od dzisiaj wiadomo, że świat nie jest czarno-biały. kto tego nie wie, ten albo jest za młody, albo głupi właśnie.
oczywiście, ze odpowiada sie za swoich przodków. Tak samo jak sie dziedziczy majątek. Dziadziuś nakradł, tatuś pomnożył a synek aniołek wyczyszczony?
NO SORY. Gdyby nie dziadzius to synuś byłby robolem a nie prezesem. Itp. Serio tego nie widzisz?

antypolski śmieć resortowy żydowskiego pochodzenia

Jak byś nie wiedział, to 100% narodu polskiego jest częściowo żydowskiego pochodzenia. I ruskiego, pepikowego oraz niemieckiego. Tak ładnie się przemieszaliśmy. Chociaż u ciebie dostrzegamy przewagę genów totalitarnych radziecko-niemieckich. Stąd pewnie ten polot.

i wszystko jasne.
Bardzo mnie to zazenowało.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4371 dnia: Marca 09, 2016, 06:35:45 am »
leszke, wyraziłem się jasno. dla mmie to jest prostactwo, bo synek sobie dziadka złodzieja nie wybierał. tylko od niego zależy co zrobi z odziedziczonym majątkiem. będzie kradł dalej - do kotła, zrobi tzw. użytek - kciuk w górę.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 06:40:20 am wysłana przez s00s »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4372 dnia: Marca 09, 2016, 09:32:28 am »
leszke, wyraziłem się jasno. dla mmie to jest prostactwo, bo synek sobie dziadka złodzieja nie wybierał. tylko od niego zależy co zrobi z odziedziczonym majątkiem. będzie kradł dalej - do kotła, zrobi tzw. użytek - kciuk w górę.
zrobi użytek?  :lol:
O znajomościach i przywilejach nie wspomniałem?
Teraz dzieciaki i wnuczki ubeków szaleją po salonach dzisiejszych elit a przecież wystarczyło to wszystko zlustrować swego czasu.
Dziecko odpowiada za czyny przodków zarówno te dobre jak i te złe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiesz dlaczego żydzi 40 lat sie błąkali po pustyni?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4373 dnia: Marca 09, 2016, 09:36:50 am »
gupiś i ograniczony. oby ci przewymiarowany piec sadzą zachodził, a komin podpalał od czasu do czasu. żeby ci aku w dojczfurmance wysiadło i lewak cię ratował :troll:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4374 dnia: Marca 09, 2016, 09:44:22 am »
gupiś i ograniczony. oby ci przewymiarowany piec sadzą zachodził, a komin podpalał od czasu do czasu. żeby ci aku w dojczfurmance wysiadło i lewak cię ratował :troll:
Kolejny przykład najnowsza senator Anders, gdyby nie tatuś to..?

Zawsze jak ktoś opowiada takie baniauki o dziedziczeniu to zapal mi sie taka lampeczka..domyślasz sie jaka?  :troll:

Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego żydzi do dziś szukają ziemi obiecanej?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4375 dnia: Marca 09, 2016, 10:53:34 am »

antypolski śmieć resortowy żydowskiego pochodzenia

Jak byś nie wiedział, to 100% narodu polskiego jest częściowo żydowskiego pochodzenia. I ruskiego, pepikowego oraz niemieckiego. Tak ładnie się przemieszaliśmy. Chociaż u ciebie dostrzegamy przewagę genów totalitarnych radziecko-niemieckich. Stąd pewnie ten polot.

i wszystko jasne.
Bardzo mnie to zazenowało.

Polecam

http://www.tygodnikprzeglad.pl/dzis-prawdziwych-polakow/

Tak na marginesie tego co mnie ustawicznie żenuje.
Moi dziadkowie w 3/4 pochodzą ze wsi - wielkopolskiej, kresowej, mazowieckiej. Mimo to pamiętam, że jak byłem dzieckiem to stale wpajali mi niechęć do chamów. Tłumaczyli, że w znakomitej większości tępe to, niewykształcone, ograniczone, nietolerancyjne, rozpite i zasługujące na czworaki. W sobotę takie gzi się na sianie z kobitą kolegi, by w niedzielę razem z nim głośno śpiewać w kościele. Z poniedziałku mówi, że kocha Polskę i pana wójta, by we wtorek podpierdolić sąsiada pomagającego AK (jednego rodzynka na całą wieś) hitlerowcom. Jak były zabory, pomagali zaborcom. Jak przyszła wojna, podlizywali się najeźdźcom. Wszystko w ramach partykularnych interesów. Napierdala taki statystyczny cham żonę i dzieciaki, kradnie, kombinuje i posługuje się małpim sprytem, pewnie sprzedałby matkę za przysłowiowe 50 groszy. Opiewa swoją odwagę, a w sytuacji zagrożenia spieprza z podkulonym ogonem. Takie osoby trzeba trzymać krótko, tłumaczyli mi dziadkowie, bo to szkodniki są.
Ogólnie wtedy uważałem, że są to krzywdzące stereotypy, czułem się źle gdy mój ojciec (wychowany w tym samym duchu) prał po ryjach przy różnych okazjach wiejskich samców alfa aż skamleli by przestał.
Wszedłem w życie dorosłe, teraz sam jestem ojcem i mam dużo do czynienia z chamami. I wyszło, że źle robiłem nie słuchając dziadków, patrząc krytycznie na poczynania ojca. Bowiem to oni mieli rację a ja się myliłem. Cham pozostanie chamem i największym przekleństwem tego kraju.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4376 dnia: Marca 09, 2016, 11:05:53 am »
Bo, sprawa oczywista, cham to tylko na wsi.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4377 dnia: Marca 09, 2016, 11:20:12 am »
W świetle masowej emigracji miastowych na wieś, dużo prawdy w tym stwierdzeniu Windo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4378 dnia: Marca 09, 2016, 11:35:49 am »
Myśl o zapewnieniu lepszego komfortu swojej rodzinie. Po wielu perturbacjach, problemach, dopinania końca z końcem, siwej głowie od urzędów i łysej po wykonawstwie ciesz się postawionym domem na zakupionej lub otrzymanej po rodzicach działce, albo kup bliźniaka w zawyżonej cenie na 5 arach. Wynieś się z dusznego miasta pełnego smogu, korków, zabiegania i innych zdrowotnych rozrywek. W poczuciu spełnionego marzenia i dzieci hasających w ogródku, siedząc na swoim tarasie, którego dokończenie kosztowało cię wiele gniewu na bliźniego i usadzony w wygodnym ogrodowym fotelu, sącząc zimny kufel złotego trunku i spoglądając w kierunku słońca tulącego się do kwitnącej w oddali łąki nabierz refleksji, zadumy nad życiem i powiedz do siebie: jestem chamem.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4379 dnia: Marca 09, 2016, 11:58:51 am »
Bo, sprawa oczywista, cham to tylko na wsi.
Nie tylko, zdecydowanie nie tylko. Chodzi źródłem zjawiska jest jednak głównie wieś, z której to głównie w czasach PRL wyemigrowały tabuny ludzi do pracy w fabrykach (patrz moi dziadkowie).
W realiach współczesnych miast chamską XIX wieczną mentalność można obserwować często - u dresiarzy, karków czy w organach władzy publicznej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4380 dnia: Marca 09, 2016, 12:08:29 pm »
gupiś i ograniczony. oby ci przewymiarowany piec sadzą zachodził, a komin podpalał od czasu do czasu. żeby ci aku w dojczfurmance wysiadło i lewak cię ratował :troll:
Kolejny przykład najnowsza senator Anders, gdyby nie tatuś to..?

Zawsze jak ktoś opowiada takie baniauki o dziedziczeniu to zapal mi sie taka lampeczka..domyślasz sie jaka?  :troll:

Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego żydzi do dziś szukają ziemi obiecanej?
moja familia jest ze wsi, więc niech ci się lampeczka pali ile wejdzie ;)

co do anders, przecież ona sobie rodziców nie wybrała, wybrała spijanie z niego śmietanki, ale mogła się odciąć, tak samo jak syn mordercy może odciąć się od czynów ojca.

btw. jechanie użytkownikom po rodzicach jest niejako tabu na forumku, ale zapalające się lampki czy wjazdy dwa pokolenia wstecz są ok ok. tajk logika/moralność konserw.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4381 dnia: Marca 09, 2016, 12:16:07 pm »
btw. jechanie użytkownikom po rodzicach jest niejako tabu na forumku, ale zapalające się lampki czy wjazdy dwa pokolenia wstecz są ok ok. tajk logika/moralność konserw.

No sorry, ale jak wnuk prokuratora z okresu stalinizmu robi sobie podśmiechujki z żołnierzy wyklętych, to jakoś tak samo wychodzi.

Gorszy sort w osobie Szymusia znów pluje na Polaków - tym razem tych ze wsi, ale biorąc pod uwagę jego pochodzenie, tym razem może mieć odrobinę racji.

@Boban - co tam u pana Białoboka?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4382 dnia: Marca 09, 2016, 12:38:23 pm »
Nie wiem. A co ma być? Sprawa w sądzie i czekamy na wyrok.

Jeśli potwierdzi się informacja o tej umowie to powinien ponieść tego konsekwencje, ale to i tak nie przekreśla jego ogromnych dokonań i sukcesów stadniny, którą prowadził. Ja zdania o nim nie zmieniam bo to człowiek dobrego serca. Wiem to bo znam go osobiście.

Btw. Uwielbiam hipokryzję konserw. Jak Hoffman balował za kasę podatników to nie pamiętam żebyś krzyczał kur** I ZŁODZIEJ. Tylko nie zasłaniaj się umorzeniem sprawy, bo została umorzona za PiSu, a to wiele wyjaśnia. Poza tym w sprawie Bialoboka nie ma jeszcze żadnych wyroków, a już go oceniłeś

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4383 dnia: Marca 09, 2016, 12:42:49 pm »
:lol:





Tu naprawdę trzeba na cokolwiek czekać?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4384 dnia: Marca 09, 2016, 12:48:53 pm »
Ja czekam. To że ty już wydajesz wyrok wcale mnie nie dziwi. Najlepiej sytuacje podsumowuje ten film od 11:15.



Mali ludzie leczą sobie kompleksy i to wszystko. Był konflikt to go rozwiązali na swoją korzyść. A o Pana Białoboka się nie martwię, bo oferty pracy napływają z całego świata.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4385 dnia: Marca 09, 2016, 12:55:23 pm »
Bo, sprawa oczywista, cham to tylko na wsi.
Nie tylko, zdecydowanie nie tylko. Chodzi źródłem zjawiska jest jednak głównie wieś, z której to głównie w czasach PRL wyemigrowały tabuny ludzi do pracy w fabrykach (patrz moi dziadkowie).
W realiach współczesnych miast chamską XIX wieczną mentalność można obserwować często - u dresiarzy, karków czy w organach władzy publicznej.
Tak z Twojego posta ewidentnie wynikało i jak widzę podtrzymujesz. Brawo ziomek, jak Jaroslaw powiedzial o gorszym sorcie to oburzenie, ale napluć na ludzi ze wsi to już ok. Wstydziłbyś się.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4386 dnia: Marca 09, 2016, 12:57:18 pm »
A co tam u Biereckiego? On ze Skoków wyprowadził setki milionów a nie jakieś tam parę złotych. I co z nim PiS zrobił?
................
PiS zrobił go senatorem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4387 dnia: Marca 09, 2016, 12:58:26 pm »
Gruby pocisk


I odpowiedź Stuhra, która trafia w sedno sprawy.

Cytuj
Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać. A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.

Obecna władza i jej wyborcy nie potrafili nawet zrozumieć czego tak naprawdę dotyczyła ta satyra (oni w ogóle chyba nie rozumieją słowa satyra). Kilku użytkowników forum od razu to zrozumiało, bo było to oczywiste. Tylko mnie wcale nie dziwi reakcja rządzących, bo takie zachowanie jest domeną ludzi chorych na władze, pragnących dzielić naród i starających się na każdym kroku udowodnić, że są lepsi od innych.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4388 dnia: Marca 09, 2016, 13:03:49 pm »
Bo, sprawa oczywista, cham to tylko na wsi.
Nie tylko, zdecydowanie nie tylko. Chodzi źródłem zjawiska jest jednak głównie wieś, z której to głównie w czasach PRL wyemigrowały tabuny ludzi do pracy w fabrykach (patrz moi dziadkowie).
W realiach współczesnych miast chamską XIX wieczną mentalność można obserwować często - u dresiarzy, karków czy w organach władzy publicznej.
Tak z Twojego posta ewidentnie wynikało i jak widzę podtrzymujesz. Brawo ziomek, jak Jaroslaw powiedzial o gorszym sorcie to oburzenie, ale napluć na ludzi ze wsi to już ok. Wstydziłbyś się.
Nie twierdzę, że wynikało dlatego uzupełniłem. Sam mam wiejskie korzenie, pracuje z chamami, widzę jak się robi politykę na szczeblu gminy, także też prawo do krytyki jakieś jest.
Gminne politykowanie przeniosło się niestety teraz do sejmu, rządu i pałacu prezydenckiego i stosowane są zasady:
- kto krzyczy najgłośniej ten ma rację,
- jak cię złapią za rękę gdy kradniesz mów, że to nie twoja ręka,
- kłam cały czas, za którymś razem uwierzą
- jak się wszystko rozpierdoli, zgoń na żydów i komuchów
A co Jarosław mówi to po mnie spływa - nie pamiętam bym się oburzał na drugi sort. Dziwi tylko, że ludzie nie dostrzegają prawdziwej natury Jara.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 13:05:24 pm wysłana przez Szymku »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4389 dnia: Marca 09, 2016, 13:07:59 pm »
Mali ludzie leczą sobie kompleksy i to wszystko.

Białobok okazał się zwykłą kur świnią przy korycie, a ty zamiast przyznać się do błędu, dalej ujadasz na PiS  :lol:

Przy okazji dla twojej informacji - Hofman za aferę madrycką wyleciał z PiS, a sprawę umorzono za Seremeta.

Brawo ziomek, jak Jaroslaw powiedzial o gorszym sorcie to oburzenie, ale napluć na ludzi ze wsi to już ok.

Zwłaszcza że Jarek gorszy sort mówił o bardzo konkretnej grupie, a masa przygłupów ochoczo dopisała się do niej z własnej woli  :lol:

A co tam u Biereckiego? On ze Skoków wyprowadził setki milionów a nie jakieś tam parę złotych. I co z nim PiS zrobił?
................
PiS zrobił go senatorem.

I znów oszczerstwa pod dyktando Lisa bez jakichkolwiek dowodów?

Obecna władza i jej wyborcy nie potrafili nawet zrozumieć czego tak naprawdę dotyczyła ta satyra (oni w ogóle chyba nie rozumieją słowa satyra). Kilku użytkowników forum od razu to zrozumiało, bo było to oczywiste. Tylko mnie wcale nie dziwi reakcja rządzących, bo takie zachowanie jest domeną ludzi chorych na władze, pragnących dzielić naród i starających się na każdym kroku udowodnić, że są lepsi od innych.

Jak ci ktoś bliski zejdzie z tego świata, to mam nadzieję, że ktoś inny też zrobi z tego satyrę i wtedy życzę dystansu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4390 dnia: Marca 09, 2016, 13:10:44 pm »
I odpowiedź Stuhra, która trafia w sedno sprawy.

Cytuj
Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać. A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.

Obecna władza i jej wyborcy nie potrafili nawet zrozumieć czego tak naprawdę dotyczyła ta satyra (oni w ogóle chyba nie rozumieją słowa satyra). Kilku użytkowników forum od razu to zrozumiało, bo było to oczywiste. Tylko mnie wcale nie dziwi reakcja rządzących, bo takie zachowanie jest domeną ludzi chorych na władze, pragnących dzielić naród i starających się na każdym kroku udowodnić, że są lepsi od innych.
Nawet jeśli to była satyra, to była słaba i bardzo nie na miejscu. A do bycia pisiorem mi bardzo daleko a mimo to mam takie zdanie. I on sobie do tego dorabiać teraz ideologie, a po prostu je**al smuta strasznego i tyle.

Bo, sprawa oczywista, cham to tylko na wsi.
Nie tylko, zdecydowanie nie tylko. Chodzi źródłem zjawiska jest jednak głównie wieś, z której to głównie w czasach PRL wyemigrowały tabuny ludzi do pracy w fabrykach (patrz moi dziadkowie).
W realiach współczesnych miast chamską XIX wieczną mentalność można obserwować często - u dresiarzy, karków czy w organach władzy publicznej.
Tak z Twojego posta ewidentnie wynikało i jak widzę podtrzymujesz. Brawo ziomek, jak Jaroslaw powiedzial o gorszym sorcie to oburzenie, ale napluć na ludzi ze wsi to już ok. Wstydziłbyś się.
Nie twierdzę, że wynikało dlatego uzupełniłem. Sam mam wiejskie korzenie, pracuje z chamami, widzę jak się robi politykę na szczeblu gminy, także też prawo do krytyki jakieś jest.
Gminne politykowanie przeniosło się niestety teraz do sejmu, rządu i pałacu prezydenckiego i stosowane są zasady:
- kto krzyczy najgłośniej ten ma rację,
- jak cię złapią za rękę gdy kradniesz mów, że to nie twoja ręka,
- kłam cały czas, za którymś razem uwierzą
- jak się wszystko rozpierdoli, zgoń na żydów i komuchów
A co Jarosław mówi to po mnie spływa - nie pamiętam bym się oburzał na drugi sort. Dziwi tylko, że ludzie nie dostrzegają prawdziwej natury Jara.
A mnie dziwi, że Ty nie widziałeś tego wcześniej, bo było dokładnie tak samo. No ale cóż, potwierdzasz tylko po raz kolejny swoją hipokryzję.

Dla mnie EOT, bo na pewien temat do tej pory mi nie odpisałeś, więc rozmowa z Tobą zdaje się być pozbawiona sensu. Miłego dnia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4391 dnia: Marca 09, 2016, 13:23:07 pm »
Iras dla ciebie wszyscy są kurwami i złodziejami jeśli nie są z PiSu. Ja to nawet ponoć starą kurwą jestem według ciebie. Dlatego nie rozumiem po co w ogóle chcesz ze mną dyskutować. Odpowiem raz jeszcze na twoje pytanie żeby zakończyć temat.

Cytuj
@Boban - co tam u pana Białoboka?

Świetnie. Przebiera w ofertach pracy za gruby hajs (znacznie grubszy niż do tej pory). Będzie godnie żył czego mu życzę,  bo to dobry i uczynny człowiek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4392 dnia: Marca 09, 2016, 13:26:05 pm »
windo, na kogo głosowałeś/głosowałbyś w poprzednich wyborach?

faktem jest, że nawet za komuny, za "pozdrowienia dla siedzących" tej nie musiał się tłumaczyć, a teraz sturh to robi. uwłacza to wolności słowa badzo.

btw. te całe orły, co to w ogóle jesy, że teraz na istach wszystkich? ktoś z prawilnych rycerzy potrafi, z pamięci, wymienić laureatów poprzedniej edycji, czy może bijemy pianę "bo śmieją się z naszych"?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4393 dnia: Marca 09, 2016, 13:30:02 pm »
windo, na kogo głosowałeś/głosowałvyś w poprzednich wyvorach?
Nie byłem na wyborach a jednym z powodów było to, że nie widziałem kogoś na kogo z czystym sumieniem mógłbym oddać glos.

te całe orły, co to w ogóle jesy
Impreza publiczna, transmitowana w TV. Wystarczy.

faktem jest, że nawet za komuny, za "pozdrowienia dla siedzących" tej nie musiał się tłumaczyć, a teraz sturh to robi. uwłacza to wolności słowa badzo
I ja nie mówie o całej medialno/politycznej gównoburzy która dookoła tego "wystąpienia" urosła, tylko po prostu moja skromna ocena tego, co Pan Maciej powiedział. Szkoda, bo lubie jego aktorskie kreacje.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4394 dnia: Marca 09, 2016, 13:31:03 pm »
Proszę tylko mnie nie włączać w to gremium zadeklarowanego zwolennika danej opcji politycznej, wrzucając filmik chciałem jedynie przekazać swoją dezaprobatę, że zachowanie zaprezentowane przez Stuhra niezależnie od mocy "dystansu" do sprawy posiadanego przez niego lub odbiorców jego żartu urąga komukolwiek niezależnie od poglądów politycznych, co zresztą napisałem.

Z żołnierzy wyklętych w moim mniemaniu po prostu nie powinno się żartować, tj. używać w jakimkolwiek satyrycznym przekazie. Walczyli w trakcie wojny za ojczyznę, a po zakończeniu potyczek z najeźdźcą niemieckim odwdzięczono im się koniecznością ukrywania po lasach, szykanami i strzałami w tył głowy, ludzie którzy niejednokrotnie oddali życie za słuszną sprawę i takich winno się stawiać na piedestale.
Powtórzę, niezależnie od poglądów używanie ich w jakimkolwiek kontekście poza okazaniem szacunku urąga godziwym wartościom, a tym bardziej w przypadku robienia sobie żarcików niezależnie od przekazu.
Uważam, że artysta na takim oficjalnym spędzie winien mieć więcej klasy tym bardziej, że na poczekaniu Maciej tego nie wymyślił i układając sobie tekst winien kilka razy się zastanowić zanim puści słowa w eter. I zamiast przyznać się do popełnionej gafy przekręca kota ogonem mówiąc o innych co sobie gębę żołnierzami wyklętymi wycierają - więc jaka jest jego reakcja? On również nimi nią wyciera kontynuując wątek. Zawiodłem się na nim, po prostu.

Dystans, oczywiście, ale to trochę tak, jakbym wtórował osobie śmiejącej się przy grobie mojego stryja zastrzelonego przez wojennego agresora, bądź biegał roześmiany za nią po bunkrach ze zdjęciami żołnierzy na Westerplatte. Nie wypada, a co najwyżej można skwitować wzrokiem pełnym zażenowania.

Tylko tyle chciałem przekazać, to kwestia pewnego poziomu i również przykro mi, że Pani Dymna zaangażowana w szczytne cele pomocy uciśnionym i na co dzień zapewne szykanowanym ze względu na odmienność i chorobę, sama niejako zostaje uchwycona w akcie akceptacji takiego zachowania.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 13:33:32 pm wysłana przez Kert »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4395 dnia: Marca 09, 2016, 13:45:36 pm »
Kert, ale czy nie można było tej satyry odebrać właśnie jako pstryczek w nos obecnej władzy? Tak jak to tłumaczy Stuhr w pogrubionym fragmencie. Bo myślę, że właśnie tak została odebrana przez ludzi na sali, a ból dupy Pawłowicz jest tego właśnie potwierdzeniem. Zabolało, że artyści śmieją się z nich. Przecież ludzie tak poważni jak Anna Dymna nie śmiali by się z tragedii czy żołnierzy wyklętych. Myślę, że nikt by się z tego nie śmiał jeśli faktycznie ten żart byłby wymierzony w ofiary katastrofy i żołnierzy.

Cytuj
Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać.A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4396 dnia: Marca 09, 2016, 13:50:19 pm »
z tymi wyklętymi jest taki problem, że ten wór jest bardzo duży. obok prawdziwych bohaterów, są prawdziwi zbrodniarze, którzy z banderą by se mogli piątkę przybić. koszulki z surge polonia tego nie zmienią, nawet ipn mocno rozgranicza personalne postawy ganiających po lasach.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4397 dnia: Marca 09, 2016, 13:59:09 pm »
Kert, ale czy nie można było tej satyry odebrać właśnie jako pstryczek w nos obecnej władzy? Tak jak to tłumaczy Stuhr w pogrubionym fragmencie. Bo myślę, że właśnie tak została odebrana przez ludzi na sali, a ból dupy Pawłowicz jest tego właśnie potwierdzeniem. Zabolało, że artyści śmieją się z nich. Przecież ludzie tak poważni jak Anna Dymna nie śmiali by się z tragedii czy żołnierzy wyklętych. Myślę, że nikt by się z tego nie śmiał jeśli faktycznie ten żart byłby wymierzony w ofiary katastrofy i żołnierzy.

Cytuj
Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy, macie telewizję, swoje wiadomości, macie radio, rozjechaliście Trybunał Konstytucyjny, dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać.A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.
Nie, uważam, że nie powinien brać udziału w tym cyrku niezależnie od której strony. Może i jest to naiwne myślenie, ale artyści, księża, ogólnie grupy niezwiązane, w moim odczuciu nie powinny się angażować publicznie oraz politycznie w tego typu sprawy. Teraz można by wystąpienie Stuhra postawić przy tym żenującym deliberowaniu na oscarowej gali o dyskryminacji czarnoskórych w przemyśle filmowym (przecież niby o utarcie nosa i wzięcie tego w żart chodziło, a wyszła żenia przez cały spęd) i jeszcze ze dwa wpisy Stuhra "wyjaśniającego sytuację", a będą stawiać znak równości z Karolakiem z czasów kampanii, czego bym sobie w sumie nie życzył, bo Stuhr wydaje się być jednak personą wyższej klasy, niż ten zaśliniaczony buldog.

z tymi wyklętymi jest taki problem, że ten wór jest bardzo duży. obok prawdziwych bohaterów, są prawdziwi zbrodniarze, którzy z banderą by se mogli piątkę przybić. koszulki z surge polonia tego nie zmienią, nawet ipn mocno rozgranicza personalne postawy ganiających po lasach.
Jak we wszystkim s00s, jak we wszystkim. Pełno szarości i niewyjaśnionych sytuacji, oddzielanie ziarna od plew w pełni popieram, ale wolę jednak pamiętać bohaterów, bo tacy w historii zawsze są potrzebni. Lepiej bowiem dzieciakom przekazać, że mamy piękne wartości, godną spuściznę, niż wspominać o obecnym gównie i papraninie na najwyższych stołkach władzy i opozycji.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 14:01:11 pm wysłana przez Kert »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4398 dnia: Marca 09, 2016, 14:03:01 pm »
Od zawsze artyści napieprzali się z władzy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Co was ostatnio zażenowało?
« Odpowiedź #4399 dnia: Marca 09, 2016, 14:06:15 pm »
Od zawsze artyści napieprzali się z władzy.
Żołnierze wyklęci to władza? Nie wiedziałem.