Autor Wątek: Metro Exodus  (Przeczytany 15704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 01, 2019, 11:00:04 am »
Ok, spoko, że dogląda, ale nie znaczy to, iż zna się na specyfice branży i może, albo raczej powinien rzucać takimi hasłami.
Co to znaczy znać się na specyfice branży? Jest graczem, a sprawa dotyczy bezpośrednio produkcji z jego uniwersum. Co jeszcze miałoby legitymizować jego opinię?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 01, 2019, 11:09:22 am »
Dlatego pisałem, że nie wiem, czy jest graczem, bo sądząc po jego życiorysie i zajęciu może być ciężko z czasem ;). A co do tej specyfiki - łatwo jest się skupić na części danego problemu, czyli w tym wypadku tylko rynku PC. Jak już wspomniałem, gra ukaże się też na konsolach i z oczywistych powodów, tam nikt się tym nie przejmie. Na PC natomiast część ludzi i tak będzie grała przez Steam, część przez Epica. Naprawdę nie wierzę, iż sprzedaż spadnie znacząco przez to. Prędzej jakość samej gry będzie miała na to wpływ.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 02, 2019, 09:25:11 am »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 05, 2019, 15:50:55 pm »
Dmitrij ma rację. Przypominam, że to nie Andrzej, który pozywa twórców, obraża grających dzięki, którym sprzedaż jego książek podskoczyła o kilkaset procent. Facet szanuje swoich odbiorców od lat wspiera swoją wiedzą twórców growej adaptacji Metro. Wyraził się dosadnie i dobrze.

Poza tym jego patronat, to nie wolontariat i raczej o niemało $$$$ sprawa się rozbija.

Jakby ktoś nie wiedział grający już wylewają swoje niezadowolenie z tego tytułu (polityka EGS) i Metro 2033 oraz Last Light, które na Steam miały wystawione bardo wysokie noty - 89% i 90%, czyli jest to opinia bardzo pozytywna w ostatnich tygodniach zaliczyły ogromny spadek do poziomu 41% oraz 39% zatem są to opinie mieszane oraz bardzo negatywne.

Poprzednie odsłony Metro były bardzo dobrze przez branżę przyjęte - sprzedaż, oceny wystawione przez graczy i recenzentów.
Jeżeli po premierze Metro Exodus grający rzucą się z ocenami 0/10, 1/10, to raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 06, 2019, 10:56:55 am »
Jakby ktoś nie wiedział grający już wylewają swoje niezadowolenie z tego tytułu (polityka EGS) i Metro 2033 oraz Last Light, które na Steam miały wystawione bardo wysokie noty - 89% i 90%, czyli jest to opinia bardzo pozytywna w ostatnich tygodniach zaliczyły ogromny spadek do poziomu 41% oraz 39% zatem są to opinie mieszane oraz bardzo negatywne.

I? Nie trzeba patrzeć na oceny frustratów i idiotów, żeby stwierdzić, że taka decyzja nie podoba się części graczy. Spoko, mają prawo do wyrażania swojej opinii. Nie zmieni to jednak decyzji wydawcy, a sposób jaki sobie obierają jest krzywdzący dla samej gry i dev'ów. Ciekawe ilu z tych ludzi faktycznie jest też związanych z marką...

Poprzednie odsłony Metro były bardzo dobrze przez branżę przyjęte - sprzedaż, oceny wystawione przez graczy i recenzentów.
Jeżeli po premierze Metro Exodus grający rzucą się z ocenami 0/10, 1/10, to raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

A kto patrzy na tego typu oceny? Jaki ma to wpływ na sprzedaż tego typu gry? Śmiem twierdzić, że znikomy. Według mnie szybko po premierze sprawa umrze śmiercią naturalną, a gracze przejdą nad tym do porządku dziennego. Może jedynie Epic i wydawcy wyciągnął z tego jakieś wnioski i wcześniej będą dawać znać o tego typu deal'ach. Jeszcze się okaże, że gra sprzeda się dwa razy, bo po roku wróci na Steam i część kupi ją jeszcze raz (większość pewnie po promocji, ale jednak).

Najważniejsze, aby gra była dobra i miała odpowiednie noty od recenzentów. Wtedy fani (czyli główni odbiorcy) i tak kupią (z resztą część już kupiła), trochę nowych graczy też się skusi (aż sam się zastanawiam, a w poprzedniczki nie grałem, choć uniwersum książkowe jest mi znane). Na konsolach tym bardziej problemu nie ma, więc nie wpłynie to na sprzedaż.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 06, 2019, 17:20:24 pm »
Ja się w pełni zgodzę, że najważniejsza jest sprzedaż (tu zarobek). Jest bowiem wiele gier, które nie mają wybitnych ocen (CoD), a sprzedają się niczym pączki w tłusty czwartek. Oceny są daleko za tym, ale zawsze jakiś wpływ na odbiór maja.

Od lat udzielasz się na GameOnly, dostrzegasz jaki wpływ oceny mają na graczy, potencjalnych odbiorców danej gry - i nie pisze tu o Ryo, którego 9.2/10 dla Białego Wilka nie ujęło.  :P Ale to tak u nas, lokalnie. Globalnie widziałeś co działo się w okolicy premiery RDR II. Niemal każdy o tym pisał/mówił.

EA miliardy straciła przez mikropłatności w całkiem udanym Battlefront II. Gra od recenzentów otrzymała całkiem przyzwoite 6.5/10. Grający (bądź "grający"), wystawili 1/10.

Oczywiście nie było to tak, że jakiś rozgoryczany gracz dał 0/10 i firma zaliczyła spadek o 400 mln. $, ale jedno z drugim można powiązać.

Rozsądny gracz machnie na ten stan rzeczy ręką. Mnie Metro 2033 bardzo się podobało, Last Light jest jeszcze lepsze, wiec kupię grę.
Ale też znajdą się tacy, którzy założą "ech, recki pewnie kupione, no bo 8/10, a gracze dali dużo mniej".

No i szkoda samego autora, bo najmniej zawinił. I wcale nie jest powiedziane Zielarz, że oberwie się tylko wersji na PC, ponieważ ci rozgoryczeni póki co wylewają swoją złość na Bogu ducha pierwsze części, a nie na Exodus.

P.S. A jeżeli nie miałeś przyjemności, gorąco obie odsłony polecam. Zestaw można kupić za grosze - jestem dobrym e-kolegą, zatem właśnie sprawdzam na konsolach i na PS4 kupisz Metro Redux za nieco ponad trzydzieści zł. w wersji cyfrowej, na One nieco drożej (niedawno była w promocji za dwadzieścia zł), ewentualnie na PC (podoba cena) lub pudełko - okolice Kaźmierza za nową grę.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 06, 2019, 17:47:07 pm »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 07, 2019, 10:44:18 am »
Ja się w pełni zgodzę, że najważniejsza jest sprzedaż (tu zarobek)
Ja bym powiedział, że najważniejsza jest jakość produktu i sprzedaż ;).

Oceny są daleko za tym, ale zawsze jakiś wpływ na odbiór maja.

Mają, ale zależy kto te oceny wystawia. Żyjemy w czasach kiedy oceny "profesjonalistów" straciły na rzetelności (choć nie wiem, czy ostatnio jednak nie poprawiło się trochę w tej kwestii), jednak wciąż ludzie na recki patrzą i jest to jakieś narzędzie marketingowe. Co innego jednak recki zwykłych graczy np. na metacritic, czy Steam, bo tam jest już różnie i to raczej w kierunku złym. Nie wiem, czy ktoś na to szczególnie patrzy, według mnie nie. Co innego na takim App Store Appla, czy Google Play, tam casuale kupujący gierki mogą się sugerować ocenami, ale to inna bajka, choć poziom rzetelności ten sam.

EA miliardy straciła przez mikropłatności w całkiem udanym Battlefront II. Gra od recenzentów otrzymała całkiem przyzwoite 6.5/10. Grający (bądź "grający"), wystawili 1/10.

Ale nie noty od graczy były problemem tylko fala uzasadnionego hate'u, który był wszędzie. Kiedyś premierze każdego większego ex'a towarzyszyła fala słabych ocena wystawianych przez fanboy'ów konkurencji i jakoś gry się sprzedawały.

Ale też znajdą się tacy, którzy założą "ech, recki pewnie kupione, no bo 8/10, a gracze dali dużo mniej".

Ci co patrzą na recki i myślą w ten sposób raczej nie będą sugerowali się ocenami przypadkowych ludzi, tylko siedzą na forach/słuchają "swoich" youtuberów i to ich opinia będzie wiążąca - mają po prostu lepsze źródła. Casuale zaś albo w ogóle nie będą patrzeć na recki, tylko zobaczą co jest na sklepowych pułkach, albo faktycznie rzucą okiem na oceny branży i nawet nie przejdzie im przez myśl, że takowa może być kupiona.

No i szkoda samego autora, bo najmniej zawinił. I wcale nie jest powiedziane Zielarz, że oberwie się tylko wersji na PC, ponieważ ci rozgoryczeni póki co wylewają swoją złość na Bogu ducha pierwsze części, a nie na Exodus.

Bo jak już pisałem są to idioci. Dzieci tupiące nóżkami, bo coś nie jest po ich myśli to (jak im się wydaje) zrobią na złość. Jednak zaniżanie ocen na Steamie nie zmieni specjalnie sytuacji, bo jak już pisałem, te oceny nie mają dużego znaczenia. Na dodatek chodzi o gry, które mają już swoje lata, więc nawet gdyby oceny miały wpływ, to nie zaszkodzą grom od dawana dostępnym na rynku.

P.S. A jeżeli nie miałeś przyjemności, gorąco obie odsłony polecam. Zestaw można kupić za grosze - jestem dobrym e-kolegą, zatem właśnie sprawdzam na konsolach i na PS4 kupisz Metro Redux za nieco ponad trzydzieści zł. w wersji cyfrowej, na One nieco drożej (niedawno była w promocji za dwadzieścia zł), ewentualnie na PC (podoba cena) lub pudełko - okolice Kaźmierza za nową grę.

Nope, do starych nie chce mi się wracać, a i w Exodus podoba mi się kierunek, w którym poszli (dlatego gra mnie zainteresowała).

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 12, 2019, 23:29:40 pm »

PRO :angel: gameplay

lupinator

  • Gość
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 13, 2019, 08:44:14 am »


xdd

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 16, 2019, 18:07:03 pm »
Dzisiaj przydarzył mi się śmieszny błąd. Gra wyłączyła mi zapisywanie i po 5 godzinach sielankowego przeczesywania terenu w poszukiwaniu części do tworzenia brakujących filtrów, apteczek i amunicji oraz pchnięciu wątku fabularnego postanowiła cofnąć mnie te kilka uroczych godzinek. Brawo! trypelejowe developery, brawo! Gra leci do żyda.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 18, 2019, 08:11:20 am »
Takie naklejeczki na kopiach PC:


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 25, 2019, 14:03:50 pm »
Są jednak ludzie myślący na świecie ;)

https://www.eurogamer.net/articles/2019-02-23-despite-the-epic-games-store-exclusivity-controversy-metro-exodus-players-are-leaving-thousands-of-positive-reviews-on-steam

Śmieszne jednak, że jak chcesz wystawić opinię grze to musisz się udać do konkurencji, gdzie gry teoretycznie nie ma :D.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 25, 2019, 18:39:32 pm »
Z tego co widzę na blasze już chyba złamali tak czy inaczej

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 04, 2019, 14:14:13 pm »
Metro 2033, które ukończyłem wiele lat temu bardzo mi się podobało. Metro Last Light skończyłem zraz po pierwszej części i uważam, że jest jeszcze lepszą pozycją. Exodus zaliczyłem 14 dni temu i uważam, że trzyma poziom poprzedniczek. Jeżeli komuś poprzednie odsłony serii się podobały, to i przy tej będzie bawił się znakomicie.



Jedną z największych zalet gry jest niesamowity klimat. Takie postapo działa na wyobraźnię bardziej, niż to przedstawione w New Dawn.
Gdy na materiałach promocyjnych przedstawiono pustynię dało się spotkać z opiniami w deseń "eeee, to nie Metro tylko jakiś Mad Maks".
Spokojnie, bowiem nawet tam godzinami będziemy przemierzać niegościnne bunkry. Zresztą czas spędzony w towarzystwie pustynnego piasku też dobrze oceniam, ponieważ sukcesywnie walczył on z monotonią klaustrofobicznych, ciemnych korytarzy, bo trzeba też pamiętać, że Exodus jest dłuższy niż obie poprzedniczki razem wzięte - dual szok rozładował się podczas przechodzenia gry 4 razy, więc stawiam, że zabawa trwała jakieś trzydzieści godzin.

Zresztą na klimat wpływa udanie zaprojektowana walka. Należy pamiętać, że to nie CoD i już na podstawowym poziomie trudności marnie jest z zasobami i opcja na Rambo nie przejdzie. Czyli podobnie jak w REmake, ale tutaj Metro sprawiedliwiej podchodzi do potyczek, ponieważ jedna kulka w łeb przeciwnika kończy się jego zgonem. Broni nie ma za dużo, ale dzięki modyfikacjom nie nudzimy się w tym aspekcie do samego końca gry, gdyż nawet zwykły rewolwer można przerobić na coś na kształt prowizorycznego karabinu snajperskiego. Poza tym nawet po 14 godzinach zabawy dostajemy w swoje dłonie nowe zabawki.

Nie sposób nie pochwalić szaty graficznej. Wizualnie Metro Exodus prezentuje się fantastycznie. Ogrywałem wersje na PS4 Pro. Ta gra wręcz tonie w detalach i nie ma mowy o powtarzalności. Pamiętacie wybitne The Last of Us.... Tam często odwiedzaliśmy pokoje, do których nie musieliśmy wchodzić. Pokoje, w których nierzadko nie znajdowało się nic istotnego (surowce). Ot najzwyczajniej w świecie te pomieszczenia sobie istniały. I tu jest podobnie, ale na większą skalę. No i sama stylistyka robi wrażenie. Każdy z etapów bardzo mi się podobał i raz jeszcze powtórzę, że różnorodność scenerii wyszła grze tylko na dobre. No i ta niesamowita gra świateł.... Czasami tekstury dłużej się doczytują, grze zdarza się zgubić nieco klatek, niemniej całość i tak robi wrażenie. Dodam, że postacie są bardzo dobrze wykonane. Mimika trochę drewniana, ale przynajmniej kobiety wyglądają ładnie - Olga  :oops: Jak wieść niesie na One X otrzymujemy natywne 4k, które robi wrażenie. Tej wersji jeszcze nie sprawdzałem, ale pograłem na PCMR. Na 1080ti nie da się zyskać stałych 60 k/s przy 4k i ultra, ale to nie jest tak jak w sieci piszą. Ot czasami gra hula w 40 klatkach, czasami w 60. Zdarza jej się podskoczyć nawet do osiemdziesięciu. Inna sprawa, że sprawdzałem pierwszy etap, a zapewne taka Tajga da podzespołom bardziej w kość niż początkowy etap. Oczywiście po zabawie z suwakami można cieszyć się płynną rozgrywką w natywnym 4k. Piękna gra, ale zarzyna PC bezlitośnie.

Świetnie wypada też sfera audio. Już muzyka z intro szalenie mi się spodobała. Podczas samej rozgrywki jest równie dobrze, a to co przynosi ostatni etap - klimat + dźwięk  :puppy-eyes: Coś niebywałego.

Podsumowując Metro Exodus bardzo mi się podobało. Tytuł ten kapitalnie wygląda, znakomicie przy tym brzmi. Zapewnia długą, soczystą rozgrywkę. Taki trochę FPS w starym stylu. Dobrze, że nie kombinowano z multi, bądź jakimś odłamem battle royale. Natknąłem się na kilka błędów, ale grę kupiłem dwa dni przed premierą, więc drobne problemy na barki tego można zrzucić. Ogólnie zgadzam się z chłopakami z Easy Allies, że gra zasługuje na 8.5/10. Komu poprzedniczki się podobały, niech atakuje śmiało. Jeżeli ktoś nie grał, powinien ten stan rzeczy nadrobić.

9/10 - grafika;
9/10 - audio;
8/10 - grywalność;

8+/10 - ocena końcowa;


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #55 dnia: Października 12, 2019, 19:47:01 pm »
W koncu zabralem sie za Exodus. Czuje sie wzorowanie na Half-Life 2 co mnie bardzo cieszy. Gram na NORMAL i fakrycznie jest uczciwie - nie da sie isc na rambo bo to oznacza szybki zgon, ale tez nie jest ciezko bo wystarczy nieco przemyslec taktyke i jest ok. Zbieractwa jest masa i szperanie wszedzie daje ogromna przyjemnosc. Skradanie zostalo zrobione naprawde swietnie - jest gaszenie oswietlenia ala splinter cell aby ulatwic sprawe. Super. Dobija mnie jedynie plywanie lodka wioslowa :/ Ok jest realistycznie slamazarnie ale mega irytuje, dodatkowo poteguja to wskakujace do lodzi potworki (wyglada to bajerancko ale mogli tego nie dodawac).

Gram na zwyklym XONE - zaskoczony jestem jak plynnie dziala, nie zauwazylem wogole spadkow animacji. No i wyglada rewelacyjnie.

Obecnie jestem nad morzem kaspijskim, te piaski wygladaja niesamowicie, zwlaszcza jak przyjdzie burza piaskowa:

« Ostatnia zmiana: Października 14, 2019, 01:04:25 am wysłana przez siudym »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #56 dnia: Października 15, 2019, 15:06:24 pm »
Bardzo ładna mini recenzja. Daję plusa. Tak, Exodus wygląda fantastycznie, dobrze się gra na podstawowym poziomie, nie brakuje jej uroku i klimatu. Z konsolowych wersji bodaj najlepiej One X wypadał (najstabilniejsza animacja plus 4k). Ale i podstawowe i Pro starają się jak mogą, a spadki są i tak okazjonalne i głównie to kilka klatek raz na ruski rok, więc źle nie ma. Miłej gry w każdym razie. Daj znać co i jak, po jej ukończeniu.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #57 dnia: Października 22, 2019, 19:32:05 pm »
Ukonczona. Spory minus za koncowy poziom, tam gdzie mamy te dziwne Halucynacje, moze dodaje klimatu ale byl meczacy i bezsensowny (a te zmutowane goryle pasowaly tam jak swini siodlo).
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2019, 19:38:35 pm wysłana przez siudym »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #58 dnia: Października 23, 2019, 09:30:26 am »
Ukonczona. Spory minus za koncowy poziom, tam gdzie mamy te dziwne Halucynacje, moze dodaje klimatu ale byl meczacy i bezsensowny (a te zmutowane goryle pasowaly tam jak swini siodlo).
Mam podobne zdanie. Niby fajny, ale mozna bylo to samo zrobic lepiej. Ogolnie spoko gierka, takie 7/10.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #59 dnia: Października 23, 2019, 20:17:45 pm »
Mialem takie poczucie jakby podczas projektowania tego poziomu ktos z autorow wyskoczyl "hej! dajmy dwa zmutowane goryle niech przeszkadzaja w graniu!" i ktos sie zgodzil... :) Klimat byl super, te zwidy gdy widzialo sie anne byly super, ale niestety ktos nie przemyslal tego glebiej. Ogolnie na szybko powiem tak - wołga super, bylem zajarany, morze kaspijskie totalnie podjarany, tajga niestety mialem uczucie znudzenia, a ostatni poziom wiadomo. Co jak co naprawde swietna gra i trzeba ja ograc i samemu sprawdzic.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #60 dnia: Października 30, 2019, 12:59:24 pm »
Doszedłem do misji gdzie wychodzi się z pociągu i meh. Do kosza :-). Jakoś nie mogę się do tej serii przekonać. I nie lubie rosyjskiego dubbingu a nawet w tym angielskim zaciągają ruskim. Poza tym strzelaniew tej grze jest męczące i jakieś opóźnione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 25, 2020, 17:28:06 pm »
W przyszłym roku Metro dostanie darmowy patch z usprawnieniami dla PS5 i XSX/XSS, w tym RT:

http://www.4a-games.com.mt/4a-dna/2020/11/17/metro-10th-anniversary-studio-update

Czyli będzie dla mnie kolejny powód (oprócz Halo), aby odpalić konsolę MS :). Grę tylko nadgryzłem na XOX, a RT (jeśli będzie na poziomie tego z PC) wprowadza całkiem fajne usprawnienia wizualne.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 17, 2022, 00:21:19 am »
Przeszedłem grę. Daję 8-/10, bo jednak pod koniec dużo słabsza się robi. Graficznie bywa konkretnie, ale też bywa nieraz tak sobie, a nawet brzydko. Geometria skał czy tekstury często są na kiepskim poziomie. Mimo to będę z niecierpliwością czekać na to, co w przyszłości nam zgotują.

Pozostały mi jeszcze DLC do ogrania.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 17, 2022, 08:52:36 am »
Mi się najmniej podobał ten poziom "pustynny", strasznie się tam wynudziłem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metro Exodus
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 17, 2022, 09:59:46 am »
To dla mnie jakoś czym dalej, tym słabiej. Najgorzej ostatni poziom wyszedł, bo jakiś taki przeciągnięty na siłę mi się wydawał. Może zmęczenie materiału po prostu. Dlatego zrobię sobie małą przerwę przed DLC.