Autor Wątek: Rozwój i przyszłość konsol  (Przeczytany 513114 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 17, 2011, 15:51:58 pm »
Powodem mogła być zbyt mała ilość konkretnych zmian. Przyznam się, że w 09 też grałem dużo więcej niż 10. Zmiany były na lepsze, ale było ich zbyt mało, by ponownie przyciągnąć na długie godziny. Ostatnio i tak niespecjalnie kręcą mnie piłeczki. Może z nową generacją się to zmieni, bo na tej już wystarczająco się nagrałem.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 17, 2011, 15:58:14 pm »
A mnie kręcą, bo ciągle nie doczekałem się tak miodnej jak za czasów PS2 gdzie miałem koparę w podłodzę przy pierwszym kontakcie PES1/PES3/PES5. ;) Może tegoroczny lub przyszły PES mi to wynagrodzi. 8)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 18, 2011, 19:25:51 pm »
Jak, że w temacie pojawia się dużo przemyśleń dotyczących następnej generacji, to zamieszczam tutaj dwie najnowsze informacje.

Crytek: Nic nie wiemy na temat następcy Xboksa 360
Cytuj
Studio Crytek, autorzy serii Crysis, dementują plotki jakoby mieli oni pracować nad grą przeznaczoną na następcę konsoli Xbox 360. Nad jakim projektem "dłubie" w takim razie ta ekipa?
Oficjele Crytek w rozmowie z serwisem IGN powiedzieli:

Zaprzeczamy niedawnym pogłoskom: Crytek nie ma żadnej nowej konsoli Microsoftu ani nie wie czy ta firma w ogóle zamierza takową produkować.

PR? Przypomnijmy, że studio Avalanche (seria Just Cause) pochwalili się, że rozpoczynają prace nad projektem przeznaczonym na kolejną generację konsol. Według plotek ludzie z Crytek mieli pracować nad TimeSplitters 4, kontynuacją/rebootem popularnej serii znanej posiadaczom konsol Xbox, PlayStation 2 i GameCube.
http://www.gram.pl/news_8AzhGOu2_Crytek_Nic_nie_wiemy_na_temat_nastepcy_Xboksa_360.html

Sony: Jeszcze długo nie zobaczycie PlayStation 4
Cytuj
Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment of America, jasno daje nam do zrozumienia, że PlayStation 4 nie ukaże się w sklepach w najbliższym czasie. Wypowiedział się on również na temat Wii U.

Tretton w rozmowie z magazynem Forbes powiedział:

PlayStation 3 jest w swej najlepszej formie. Nie sądzę, aby pod względem technologicznym dało się dostarczyć jeszcze więcej niż oferujemy klientom teraz. Nasza konkurencja chce dodawać do swoich konsol opcje, które już od dawna ma PlayStation 3.

Szef SCEA dodał również, że konsola w chwili swej premiery wyprzedzała konkurentów o kilka długości. Nie zamierzam dyskutować o kolejnej generacji PlayStation jeszcze przez długi czas - przyznaje.

Sony nie zamierza poddawać się presji Microsoftu i Nintendo. Amerykański gigant, według plotek, planuje wypuszczenie następcy Xboksa 360 w 2013 roku, natomiast japońskie Wii U pojawi się na sklepowych półkach maksymalnie za kilkanaście miesięcy. Co o tym ostatnim urządzeniu myśli Tretton?

Nasze podejście do Wii U można określić jako: "witaj w klubie". Jeśli ktoś szukał centrum multimedialnego i konsoli dla gier HD to my oferowaliśmy to już w 2006 roku.

PlayStation 4 to zgodnie z zapewnieniami Sony odległa przyszłość. Jak będzie naprawdę? W tej branży nie można być niczego pewnym.
http://www.gram.pl/news_8AzhGOm3_Sony_Jeszcze_dlugo_nie_zobaczycie_PlayStation_4.html

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 18, 2011, 19:55:45 pm »
Stawiam na pokaz PS4 na E3 w 2014 roku. Jako że cykl życia został PS3 wyliczony na około 10 lat. ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 18, 2011, 20:12:38 pm »
Stawiam na pokaz PS4 na E3 w 2014 roku. Jako że cykl życia został PS3 wyliczony na około 10 lat. ;)
ehhh wiadomo jak to u Sony jest:
zawsze mówią że nie będzie..a jest.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 18, 2011, 20:57:46 pm »
A teraz zrób porównanie Fifa 09/10/11. I zobacz że seria nie rozwija się w dobrym kierunku. ;)

Nie wiem jak edycja 11, ale 10 była lepsza od 09. Imo z każdą Fifą EA poprawia kilka rzeczy, eliminuje błędy i poprawia gameplay. Nie są to kolosalne zmiany, jednak zawsze na plus.

@Piter_neo
+1
Tylko ze latwiej jest poprawic szmire niz gre bardzo dobra.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 18, 2011, 21:32:01 pm »
Stawiam na pokaz PS4 na E3 w 2014 roku. Jako że cykl życia został PS3 wyliczony na około 10 lat. ;)
Z tym cyklem życia to różnie bywa. Przecież po wyjściu konsoli nowej generacji PS3 nadal będzie się nieźle sprzedawać. Na przykład sprzedaż Ps2 i gier na nią dopiero niedawno zaczęły mocno spadać (czyli cykl życia można szacować na 10 lat). Wyjście nowej konsoli nie zawsze równa się śmierci starego modelu.

A teraz zrób porównanie Fifa 09/10/11. I zobacz że seria nie rozwija się w dobrym kierunku. ;)

Nie wiem jak edycja 11, ale 10 była lepsza od 09. Imo z każdą Fifą EA poprawia kilka rzeczy, eliminuje błędy i poprawia gameplay. Nie są to kolosalne zmiany, jednak zawsze na plus.

@Piter_neo
+1
Tylko ze latwiej jest poprawic szmire niz gre bardzo dobra.
To dlaczego od ładnych kilku lat PESy stoją w miejscu? :troll:

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 18, 2011, 21:46:29 pm »
Bo teraz w Konami pracuja ludzie ktorzy nie maja pojecia co maja poprawic, zeby bylo lepiej :]. Na szczescie jest tyle edycji, ze kazdy znajdzie cos dla siebie. No moze poza amatorami strzelania goli z polowy boiska ;).
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 18, 2011, 21:49:48 pm »
@ POK

Bo starali się przebudowywać grę<nie wychodziło im tak jak byśmy chcieli, sam PES 2008 miał kiepski Engine na start tej generacji..>, poza tym mieli kiepski kontakt z fanami, dopiero w tamtym roku udało im się zupełnie przemodelować rozgrywkę, animację, itd.<zmieniły się także pewne osoby w składzie, jest parę powrotów> dlatego w tym roku mogą skupić się na oszlifowaniu PES 11, co zapewne im wyjdzie w PES 12, bo już teraz jest bardzo dobrze czytając komentarze<a to dopiero wczesna wersja gry>.

Polecam Ci ten Podcast: http://winningelevenblog.com/blog/podcast-113-clash-of-the-titans/

« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 21:51:32 pm wysłana przez Unlimited »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 18, 2011, 21:59:10 pm »
Ja bym wolal doszlifowane np PES5. Ale chyba sie nie doczekam :/
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 19, 2011, 10:48:30 am »
Była też inna dobra piłeczka na PS2, która miała może bardziej charakter arcadowy<coś jak PES4> ale animacje i płynność rozgrywki mogą do dziś wzbudzić szacun. ;)

Oto ona:


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 19, 2011, 11:00:09 am »
Przyznam, ze świetnie się prezentuje. Gdybyś nie napisał, że to na PS2, to pomyślałbym, że to jakiś tytuł specjalnie na PSN.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:21:24 pm »
Robi wrazenie. Tylko SI troche szwankowala :]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 17, 2011, 09:07:21 am »
AMD twierdzi, ze nowy Xbox bedzie w stanie wyswietlic grafike na poziomie filmu Avatar. Dodatkowo fizyka orz sztuczna inteligencja bedzie indywidualna dla kazdej jednostki/obiektu. Zapowiada sie milusio :)

http://www.examiner.com/game-news-in-national/amd-xbox-720-graphics-will-look-like-avatar

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 17, 2011, 09:39:29 am »
AMD twierdzi, ze nowy Xbox bedzie w stanie wyswietlic grafike na poziomie filmu Avatar. Dodatkowo fizyka orz sztuczna inteligencja bedzie indywidualna dla kazdej jednostki/obiektu. Zapowiada sie milusio :)

http://www.examiner.com/game-news-in-national/amd-xbox-720-graphics-will-look-like-avatar

Mi to wygląda na bełkot PR

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 17, 2011, 09:55:20 am »
Imo nie jest to możliwe. Może skok jakościowy będzie duży, ale poziomu Avatara nie osiągniemy szybciej niż za 3 generacje (obym się mylił). Jeśli jednak informacja jest prawdziwa i AMD faktycznie pracuje nad jakąś zaawansowaną technologicznie kartą dla nowego Xa, to pozostaje się tylko cieszyć. Żeby przekonać się co naprawdę potrafi nowa maszynka i tak trzeba będzie poczekać kilka lat po premierze. Nowa technologia = nowe rzeczy do nauczenia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 17, 2011, 11:35:09 am »
Swoja droga cos musi byc w tym, ze nastepca XO coraz czesciej pojawia sie w internecie, tu ktos cos wspomni, tu jakas plotka wycieknie, ze jakis dev. juz nad projektami na ta maszynke pracuja itp. troche prawdy w tym musi byc. Moze przy okazji premiery Windows8 MS wypusci tez nowego XO.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 17, 2011, 12:02:15 pm »
Moim zdaniem Xbox3 nie wyjdzie wczesniej niz w 2013.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 17, 2011, 12:11:13 pm »
Jak dla mnie tak jak mówiłem wcześniej nowy Xbox to 2013 rok, a nowe PS to 2014. :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 17, 2011, 12:20:24 pm »
Żałosny ten tekst, że nowy Xbox będzie miał grafikę jak najbardziej zaawansowany film wykonany w całości na komputerze... Czyli nowy iX będzie miał fotorealistyczne modele? Śmiech na sali.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2011, 12:24:26 pm wysłana przez Master_666 »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 17, 2011, 14:33:33 pm »
AMD twierdzi, ze nowy Xbox bedzie w stanie wyswietlic grafike na poziomie filmu Avatar. Dodatkowo fizyka orz sztuczna inteligencja bedzie indywidualna dla kazdej jednostki/obiektu. Zapowiada sie milusio :)

http://www.examiner.com/game-news-in-national/amd-xbox-720-graphics-will-look-like-avatar
Hahahahahahahahaha.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 17, 2011, 14:41:55 pm »
Jak dla mnie tak jak mówiłem wcześniej nowy Xbox to 2013 rok, a nowe PS to 2014. :)
Ja tam nadal się łudzę, że nowy X wyjdzie pod koniec 2012. Na pewno premiera nie nastąpi później niż w 2013. PS4 może faktycznie wyjść dopiero w 2014, ale i tak obstawiałbym jeśli już premierę na święta 2013.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 17, 2011, 19:03:57 pm »
Jak dla mnie tak jak mówiłem wcześniej nowy Xbox to 2013 rok, a nowe PS to 2014. :)
Ja tam nadal się łudzę, że nowy X wyjdzie pod koniec 2012. Na pewno premiera nie nastąpi później niż w 2013. PS4 może faktycznie wyjść dopiero w 2014, ale i tak obstawiałbym jeśli już premierę na święta 2013.
Nowy Xbox w 2012, ale tylko w twoich marzeniach ;). Obstawiam najwczesniej na koniec 2013.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 17, 2011, 19:08:18 pm »
Gdyby planowali wydac nastepce w 2012 to taka gra jak Halo 4 (zaplanowana na zime 2012) wychodzilaby wlasnie na ta konsole a nie na X360.

el becetol

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 17, 2011, 19:56:04 pm »
Może skok jakościowy będzie duży, ale poziomu Avatara nie osiągniemy szybciej niż za 3 generacje (obym się mylił).

Nad Avatarem 4 lata pracowało 1700 osób, a budżet miał 237 milionów dolarów. A mówimy o filmie/animacji trwającej trochę ponad 2 godziny. Wystarczy trochę wyobraźni aby oszacować sobie ile środków musiałaby pochłonąć produkcja interaktywnego świata gry w takiej jakości przestawiającej kilkugodzinną opowieść, aby z łatwością stwierdzić, że gry w jakości Avatara nie doczekamy się nigdy. I nie jest to kwestia techniki.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 17, 2011, 23:51:49 pm »
Trochę źle w sumie to ująłem w słowa. Chodziło mi, że za 3-4 generacje może być już taka grafika, że między nią a Avatarem nie będzie już takiej widocznej różnicy, a nie że będzie identyczna jakościowo. Zakładam też, że później konsole mogą wychodzić coraz rzadziej, a więc i postęp będzie większy. Choć może jednak faktycznie trochę przesadziłem i należałoby powiedzieć 5-6 generacji.

Już pomijając jednak czy będzie to 4 czy 20 generacji, nie twierdziłbym, że podobnej grafiki nie da się osiągnąć w grach. Zobacz jak grafika zmieniła się przez ostatnie 30 lat. Coś niesamowitego. Jeśli więc moc za x lat będzie wystarczająca do pociągnięcia takiej jakości jak ta zaprezentowana w Avatarze, to nic nie stoi na przeszkodzie by taką grafikę wcielić w życie. Za ileś tam lat może być zaledwie kilka silników na, których będą chodzić wszystkie dostępne gry (lub nawet jeden ogólny engine stale ulepszany i aktualizowany). Będą specjalne teamy robiące wyłącznie rośliny czy zwierzęta. Większość tekstur i od groma elementów będzie już w bazie danych. Po prostu co rok będą wychodzić nowe projekty przedmiotów, a do każdej gry będą mogły być jeszcze indywidualnie robione. Ta wizja wcale nie wydaje się taka nierealna.

Gdyby planowali wydac nastepce w 2012 to taka gra jak Halo 4 (zaplanowana na zime 2012) wychodzilaby wlasnie na ta konsole a nie na X360.
Z tym Halo 4 to jeszcze nie wiadomo jak będzie. Raczej wyjdzie na X0, ale kto wie? Może też wyjdzie od razu na obydwie konsole? (choć wątpię). Zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Za niecały rok wszystko już będzie jasne (jeśli na kolejnym E3, lub wcześniej nie zapowiedzą następcy Xa, to za prędko nie wyjdzie).

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 18, 2011, 01:41:45 am »
Nad Avatarem 4 lata pracowało 1700 osób, a budżet miał 237 milionów dolarów. A mówimy o filmie/animacji trwającej trochę ponad 2 godziny. Wystarczy trochę wyobraźni aby oszacować sobie ile środków musiałaby pochłonąć produkcja interaktywnego świata gry w takiej jakości przestawiającej kilkugodzinną opowieść, aby z łatwością stwierdzić, że gry w jakości Avatara nie doczekamy się nigdy. I nie jest to kwestia techniki.
To jest wylacznie kwestia techniki. Oczywiscie assetsy komputerowe swoje kosztuja, ale rownie dobrze rendering i sprzet, jak rowniez gaza aktorow, dystrybucja i co najwazniejsze multum rekwizytow i charakteryzacja.

Do tego w CG duzo kosztuje animacja, ktora musi byc nienaganna i dobrze sie zgrywac z prawdziwymi scenami.

Sam swiat Pandory na pewno tak drogo nie kosztowalby w produkcji, a czesc jungli zrobiona bylaby przez kopiuj/wklej badz proceduralnie.

Co do technicznych kwestii to nie ma najmniejszych szans, to jeszcze nie ta era. Co prawda w nie musi to byc kwestia 30 lat, a np 10-15, bo aktualnie mamy bardzo duzo waznych nowinek technologicznych wprowadzanych w zycie, ktore moga zrewolucjonizowac kompletnie elektronike, ale to nie w kolejnej generacji, ani  nastepnej po niej.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 18, 2011, 07:08:13 am »
Zastanawia mnie jedno - czy razem z postępem sprzętowym koszt produkcji gier zmaleje. Sprzęt może być niewiadomo jak potężny, ale weź tu chłopie wykorzystaj jego możliwości dysponując rozsądnymi funduszami... Kto wie, może odpowiedzią na rosnące koszty produkcji będzie wykorzystanie w wielu grach gotowych rekwizytów(np samochody/modele postaci/meble/budynki itp...) ?
Fryty tyty dotknij pyty

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 18, 2011, 11:26:57 am »
Cytat: POK
Z tym Halo 4 to jeszcze nie wiadomo jak będzie. Raczej wyjdzie na X0, ale kto wie? Może też wyjdzie od razu na obydwie konsole? (choć wątpię).
Ale, jeśli taka sytuacja miałaby miejsce to przecież wersja na nowego Xboksa musiałaby być znacznie okrojona, aby udźwignął ją X360. Do tego wersja na obecną konsole M$ zapewne byłaby tańsza. Zatem nawet, jeśli wątek ciekawy i intrygujący nie ma szans, aby miał miejsce. Prawdopodobnie Halo 4 wyjdzie tylko na X360 i zapoczątkuje nową trylogię. Kolejne odsłony będą już ukazywać się na nowej konsoli i siłą rzeczy będziesz chciał kontynuować przygodę to zaopatrz się w naszego X720 czy coś.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 18, 2011, 11:55:55 am »
Szczeze mowiac, rowniez watpie aby na kolejnej generacji byla mozliwosc stworzenia czegos co bedzie ocieralo sie o jakosc Avatara. Raczej zwrocony jestem w kierunku tego co ukazuje zmodowane GTA 4 na PC. Odnosnie premiery nowego X'a to tak naprawde ciezko cokolwiek powiedziec. Na poczatku bylo sporo wypowiedzi, ze konsola pojawi sie juz w 2012/13 roku, natomiast teraz coraz wiecej developerow zaczyna wypowiadac sie, ze nowa generacja nadejdzie dopiero w 2014. Uwazam, ze wszystko jest uzaleznione od sprzedazy Wii U. Jesli N zrobi furore to reszta nie bedzie sie temu z boku spokojnie przygladac. Tymczasem MS raczej skupi sie na wyciskaniu do oporu kasy z Kinecta, natomiast Sony bedzie zajete Vita.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 12:01:41 pm wysłana przez bebbop »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 18, 2011, 16:53:24 pm »
Zastanawia mnie jedno - czy razem z postępem sprzętowym koszt produkcji gier zmaleje. Sprzęt może być niewiadomo jak potężny, ale weź tu chłopie wykorzystaj jego możliwości dysponując rozsądnymi funduszami...
Logicznie rzecz biorąc, czym mocniejszy sprzęt tym lepiej - mamy większy zapas mocy. Dlatego małym firmom łatwiej będzie tworzyć ciekawe gry (np produkcje 2D), bo nie będą się musiały martwić o dopieszczenie silnika. To samo będzie się tyczyć większej ilości postaci na ekranie, lepszych efektów, ładniejszych tekstur itd. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać wszystkie moce drzemiące w takiej potężnej maszynie, to będzie to wymagać dużo pracy i kosztów.

Kto wie, może odpowiedzią na rosnące koszty produkcji będzie wykorzystanie w wielu grach gotowych rekwizytów(np samochody/modele postaci/meble/budynki itp...) ?
Taka opcja jest jak najbardziej prawdopodobna. Myślę nawet, że z czasem stanie się koniecznością. Już teraz można zobaczyć pierwsze tego oznaki (np. Unreal Engine), a z każdą kolejną generacją będzie się to pogłębiać.

Cytat: POK
Z tym Halo 4 to jeszcze nie wiadomo jak będzie. Raczej wyjdzie na X0, ale kto wie? Może też wyjdzie od razu na obydwie konsole? (choć wątpię).
Ale, jeśli taka sytuacja miałaby miejsce to przecież wersja na nowego Xboksa musiałaby być znacznie okrojona, aby udźwignął ją X360. Do tego wersja na obecną konsole M$ zapewne byłaby tańsza. Zatem nawet, jeśli wątek ciekawy i intrygujący nie ma szans, aby miał miejsce.
Również wątpię w podobny scenariusz. Gdyby jednak założyć, że wersja na nowego Xa była robiona w miarę równolegle, to lepsza rozdziałka, tekstury, efekty i 3D mogłyby się spokojnie znaleźć. Byłaby to raczej gra middle-genowa, ale pierwsze gry i tak pewnie nie będą zachwycać grafiką, a zawsze pomogłaby skusić trochę osób do przesiadki na nową maszynkę.

Odnosnie premiery nowego X'a to tak naprawde ciezko cokolwiek powiedziec. Na poczatku bylo sporo wypowiedzi, ze konsola pojawi sie juz w 2012/13 roku, natomiast teraz coraz wiecej developerow zaczyna wypowiadac sie, ze nowa generacja nadejdzie dopiero w 2014. Uwazam, ze wszystko jest uzaleznione od sprzedazy Wii U. Jesli N zrobi furore to reszta nie bedzie sie temu z boku spokojnie przygladac. Tymczasem MS raczej skupi sie na wyciskaniu do oporu kasy z Kinecta, natomiast Sony bedzie zajete Vita.
Sprzedaż WiiU moim zdaniem nie będzie miała wielkiego wpływu, bo po prostu będzie już za późno by zmieniać ustalone decyzje. Bardziej prawdopodobne, że ewentualna słaba sprzedaż WiiU może opóźnić premierę innych maszynek. Moim zdaniem rzeczą najbardziej przemawiającą za umiarkowanie szybkim wyjściem następcy X0 jest słabsza sprzedaż w porównaniu do konkurencji - w każdym miesiącu sprzedaje się mniej X0 niż Ps3 i Wii. Kinect po pierwszym szale również nie sprzedaje się szczególnie dobrze. Co z tego, że na święta sprzeda się cholernie dobrze, skoro przez cały rok jest słabo?


Edit:
Cytuj
- Zarząd nie oczekuje nowych konsol od Sony i Microsoftu do 2014 roku - brzmi oświadczenie sieci GameStop, jednego z największych amerykańskich sprzedawców produktów z branży wirtualnej rozrywki. - Jednakże zakończona sukcesem premiera Wii U od Nintendo w 2012 roku może wywrzeć presję na przyspieszeniu prac nad świeżym sprzętem - uzupełnia GameStop.
http://www.gram.pl/news_8A3lH,u0_Nowe_konsole_Sony_i_Microsoftu_najwczesniej_w_2014.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 17:09:42 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 20, 2011, 17:48:14 pm »
Niesamowite demo technologiczne Epika jest grywalne
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9977663,Niesamowite_demo_technologiczne_Epika_jest_grywalne.html

Najciekawszy wydaje się ten fragment:
Cytuj
Możesz pójść jutro do sklepu i kupić części, które sprostają tym wymaganiom. Nie nabędziesz jednak tytułów, które zrobiłyby z nich użytek. Nie ma tutaj żadnych haczyków - to nie jest tak, że stworzyliśmy super-narzędzia. Pokazaliśmy tylko, co możemy zrobić.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 20, 2011, 19:51:22 pm »
Niesamowite demo technologiczne Epika jest grywalne
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9977663,Niesamowite_demo_technologiczne_Epika_jest_grywalne.html

Najciekawszy wydaje się ten fragment:
Cytuj
Możesz pójść jutro do sklepu i kupić części, które sprostają tym wymaganiom. Nie nabędziesz jednak tytułów, które zrobiłyby z nich użytek. Nie ma tutaj żadnych haczyków - to nie jest tak, że stworzyliśmy super-narzędzia. Pokazaliśmy tylko, co możemy zrobić.
Ale o tym to wiadomo od GDC na ktorym pokazali te techdemko. Ogolnie to 3x580 to przesadzone wymagania, spokojnie na jednej 580 bedzie mozna to ruszyc tez w 1080@60 fps, musza tylko zoptymalizowac to troche i zmniejszyc ilosc sampli teselacji.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 20, 2011, 22:07:18 pm »
chu** tam, jak zwykle bredzisz. Wystarczy PS3 i jej nieobadana oraz nieosiągalna dla konkurencji moc.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 20, 2011, 22:18:28 pm »
Wolał bym realistyczne zachowanie postaci i otaczającego świata (fizyka!) w dobrej grafice niż niesamowitą grafikę z ograniczoną całą resztą. Niech oni idą po rozum do głowy!

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 20, 2011, 22:19:24 pm »
Wolał bym realistyczne zachowanie postaci i otaczającego świata (fizyka!) w dobrej grafice niż niesamowitą grafikę z ograniczoną całą resztą. Niech oni idą po rozum do głowy!
Wpis.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 20, 2011, 22:21:02 pm »
I do tego jeszcze 60fps w standardzie.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 20, 2011, 23:17:39 pm »
Wolał bym realistyczne zachowanie postaci i otaczającego świata (fizyka!) w dobrej grafice niż niesamowitą grafikę z ograniczoną całą resztą. Niech oni idą po rozum do głowy!
No wlasnie to tez miales w tym tech demku Epic'a, nawet krew miala fizyke.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 21, 2011, 01:47:01 am »
Nie widziałem tego techdemka wcześniej i muszę powiedzieć, że projekt tego typa jest tak zajebisty i wygląda to tak dobrze, że chętnie zobaczyłbym jakiś 30 minutowy film z fabułką rozwijający ten pomysł. Świetnie to wygląda.
SW-5606-3156-4802

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 21, 2011, 02:59:27 am »
Nie widziałem tego techdemka wcześniej i muszę powiedzieć, że projekt tego typa jest tak zajebisty i wygląda to tak dobrze, że chętnie zobaczyłbym jakiś 30 minutowy film z fabułką rozwijający ten pomysł. Świetnie to wygląda.
Obejrzyj to w dobrej jakosci, bo naprawde robi to roznice :) Widac krople deszczu itd.
http://www.gamersyde.com/download_unreal_engine_3_real_time_demo_1080p_-19568_en.html