Autor Wątek: Rozwój i przyszłość konsol  (Przeczytany 516514 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #240 dnia: Listopada 04, 2011, 11:09:52 am »
Na razie byłbym o to spokojny. Po prostu każda gra będzie dodatkowo dostępna w sprzedaży cyfrowej. Wszystkie pełnoprawne produkcje powinny być do kupienia i sklepach, i przez neta. A nowy Alan to zapewne nie Alan Wake 2, a jakaś mniejsza gra oparta na licencji. Z drugiej strony można być pewnym, że cyfrowa dystrybucja cały czas będzie się rozwijać i przejmować kolejne segmenty rynku. Na całkowite przejęcie dystrybucji jest chyba jednak za wcześnie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 04, 2011, 11:57:30 am »
Pewnie pójdą tą drogą co w branży muzycznej, jednak tam jest to trochę bardziej skomplikowane, bo Vinyl cały czas ma się dobrze, a i płyta CD nie ma się źle w krajach nierozwiniętych, niemniej pliki muzyczne to przyszłość tej branży. ;) Więc pewnie tak samo będzie w tym segmencie rynku. Choć tu pewnie będą bardziej ostrożni i myślę że przyszła generacja będzie wydawał gry i na nośniku(wszak BD nie został jeszcze wykorzystany nawet w 50%), oraz za pomocą cyfrowej dystrybucji, mam tylko że to drugie nie pociągnie za sobą coraz bardziej niedorobionych gier, bo terminy gonią, przecież potem wyda się też patche i będzie git. :P ;)

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #243 dnia: Listopada 07, 2011, 23:04:28 pm »
Najzwyklejsze pieprzenie :P

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #244 dnia: Listopada 08, 2011, 09:34:04 am »
Eeee tam. Zauważ, że już od jakiegoś czasu wielu developerów psioczy, że systemy przestarzałe, że już nic się z nich nie da wycisnąć, po czym dostajemy produkty, które oferują coś więcej w kwestii grafiki, czy systemu rozgrywki, czego wcześniej nie było. Wszyscy się przyzwyczaili do tego, że cykl generacji nie trwa dużej, niż 5 lat, a obecna już ciągnie szósty rok i na pewno z 1-2 lata jeszcze przed nią. Wiadomo, nowa generacja to rzecz nieunikniona jak śnieg zimą, ale skoro koleś od Bioshocka mówi, że Xbox 360 i PS3 mają w sobie jeszcze sporo mocy to znaczy, że coś jest na rzeczy. 

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #245 dnia: Listopada 08, 2011, 11:22:21 am »
ale skoro koleś od Bioshocka mówi, że Xbox 360 i PS3 mają w sobie jeszcze sporo mocy to znaczy, że coś jest na rzeczy.
On nie powiedzial, ze maja sporo mocy, tylko ze gameplay moga zmieniac oraz, ze czasami niektore graficzne tricki go zaskakakuja.

Jakby bylo sporo mocy, to gry by nie zmniejszaly rozdzialki coraz bardziej i by chodzily plynnie, a tak nie jest.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #246 dnia: Listopada 08, 2011, 11:27:45 am »
A pamiętacie jak po latach ktoś zmusił C64 do przeliczania rzeczy, których nie przewidzieli jego konstruktorzy? ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #247 dnia: Listopada 08, 2011, 11:34:43 am »
A pamiętacie jak po latach ktoś zmusił C64 do przeliczania rzeczy, których nie przewidzieli jego konstruktorzy? Wink
No szkoda, ze to byly juz czasy pentium 4 pewnie, gdy cos takiego osiagneli.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #248 dnia: Listopada 08, 2011, 11:39:59 am »
Jakby bylo sporo mocy, to gry by nie zmniejszaly rozdzialki coraz bardziej i by chodzily plynnie, a tak nie jest.

Gry nie zmniejszają rozdziałki i w większości przypadków chodzą płynnie. Niektóre patałachy od początku nie radzą sobie ze sprzętem, ale im nawet nowe konsole nie pomogą. Poza tym ty idź lepiej szukać nowej jakości w BFie na blaszoku. Prawdziwym graczom obecne konsole spokojnie starczą na kolejne lata.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #249 dnia: Listopada 08, 2011, 11:43:59 am »
Poza tym ty idź lepiej szukać nowej jakości w BFie na blaszoku.
Szkoda, ze nie ma porownania z MP, bo SP to nawet na PC miedzy Low i Ultra nie ma zbyt duzej roznicy przez korytarzyki.

Konsole musza wyjsc w 2013 badz pod koniec, bo wtedy juz norma beda 4 rdzeniowe komorki z GPU DX 11.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #250 dnia: Listopada 08, 2011, 11:46:18 am »
A co kogo obchodzą komórki? Biznes konsolowy to nie pościg producentów za gigahercami  :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #251 dnia: Listopada 08, 2011, 12:01:14 pm »
Akurat pościg GH to w komórkach zła strona bo zamiast skupić się na optymalizacji softu, to producenci idą na łatwiznę i robią to coraz mocniejsze smartphony, a co gorsze, bardziej energochłonne urządzenia, przecież smartphone ma być też telefonem, a telefon ma dać też Nam wygodę w czasie użytkowania. Android to niestety ten system który jest kiepsko optymalizowany, najgorzej z wszystkich systemów dostępnych na smartphony(Symbian, iOS, Bada, Meego), one wszystkie są w tym względzie przed Androidem, gdyby nie XDA to było by na prawdę kiepsko.

Ja już nie chce się powtarzać, ale PS4 nie wyjdzie wcześniej niż w 2014 roku(zapowiedź konsoli w 2013 roku na E3), jedynie następca X360 może wyjść w 2013 roku, ew. pod koniec 2012 roku(zapowiedź konsoli na E3 w 2012 roku).

Wg. mnie teraz jest najlepszy okres dla graczy bo wychodzą najbardziej dopracowane pozycje, i o ile z X360 nic więcej nie zobaczymy, tak PS3 może Nas jeszcze zaskoczyć(myślę że jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa, choć na pewno nie będzie to duży skok).
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2011, 12:03:00 pm wysłana przez Unlimited »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #253 dnia: Listopada 08, 2011, 15:43:31 pm »
Z jednej strony wydaje się to całkiem sensowne, a z drugiej już nie bardzo. Na pewno oznaczałoby świeże, interesujące podejście do tematu i niezły chwyt marketingowy. Z drugiej byłoby mocno ryzykowne (wątpię aby hardcore'owi gracze byli zadowoleni), no i nie jestem pewien czy takie coś byłoby w stanie pociągnąć UE4.

Ale jest jeszcze trzecia możliwość (najbardziej prawdopodobna jeśli plota jest prawdziwa). Może chodzić nie o następcę Xa, a o zupełnie nowy sprzęt - takie Microsoftowe Wii ze znacznie większymi możliwościami multimedialnymi.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #254 dnia: Listopada 08, 2011, 16:07:16 pm »
Poza tym ty idź lepiej szukać nowej jakości w BFie na blaszoku.
Szkoda, ze nie ma porownania z MP, bo SP to nawet na PC miedzy Low i Ultra nie ma zbyt duzej roznicy przez korytarzyki.
Zgadzam się z powyższym. Na konsolach brakuje płynności, AA oraz przejrzystości. Mam nadzieję, że kolejna generacja to zmieni.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #255 dnia: Listopada 08, 2011, 18:57:21 pm »
Ogół graczy raczej nie ma ochoty zmieniać sprzętu tylko dlatego, że kilku osobom 720p30 przestało pasować. To trochę za małe różnice, żeby wrzucać na rynek nowe konsole. Jeśli chodzi o AA, to na obecnych konsolach niskim kosztem są dostępne sprawne rozwiązania (FXAA, MLAA) i nic więcej w temacie nie potrzeba.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #256 dnia: Listopada 08, 2011, 19:17:05 pm »
Nowe konsole niech wyjdą jak najpózniej, wtedy będzie widoczny wiekszy skok w grafie. Tak 2014- 2015 rok, bo teraz i tak Uncharted 3 kopie wszystko, nawet na mega,hiper,turbo,duper pieca hehe ;).

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #257 dnia: Listopada 08, 2011, 19:56:28 pm »
To trochę za małe różnice, żeby wrzucać na rynek nowe konsole.
No chyba nie piszesz tego serio. Assetsy sa robione glownie pod wersje konsolowe, dlatego roznic az tak bardzo nie widac, poza tym teraz skok nie bedzie juz 'az tak' znaczaco zauwazalny jak w przypadku PS2->PS3, przynajmniej na screenach.
Poki mamy obecne konsole, poty grafa praktycznie bedzie stala w miejscu.

A MLAA i FXAA jakkolwiek swietne, przy malej geometrii jak np siatki [czego np sporo jest w BF] sie nie sprawdzaja, a konsol na SMAA niestety nie stac.

Nie mam nic przeciw 2013, ale 2015? Konsole juz dzis sa dinozaurami i np procek z zintegrowana GPU AMD [Llano], ktory mial premiere prawie pol roku temu, ma osiagi przebijajace konsole znaczaco w wielu grach [jak np Far Cry 2 czy RE 5] i kosztuje ponizej 400zl, a co dopiero mowic o 2015.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #258 dnia: Listopada 08, 2011, 20:16:38 pm »
Nadal nie rozumiesz. Jeśli ktoś gra na konsoli i odpowiada mu poziom grafiki Uncharted czy Battlefielda, to nie obchodzą go Liano i inne wynalazki.

Poki mamy obecne konsole, poty grafa praktycznie bedzie stala w miejscu.

Ale to już problem blacharzy.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #259 dnia: Listopada 08, 2011, 21:57:12 pm »
Ogół graczy raczej nie ma ochoty zmieniać sprzętu tylko dlatego, że kilku osobom 720p30 przestało pasować.
Problem w tym, że wiele gier ma problem z utrzymaniem dwóch powyższych cyferek na stałym poziomie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #260 dnia: Listopada 08, 2011, 22:51:21 pm »
Ogół graczy raczej nie ma ochoty zmieniać sprzętu tylko dlatego, że kilku osobom 720p30 przestało pasować. To trochę za małe różnice, żeby wrzucać na rynek nowe konsole. Jeśli chodzi o AA, to na obecnych konsolach niskim kosztem są dostępne sprawne rozwiązania (FXAA, MLAA) i nic więcej w temacie nie potrzeba.
Jak dla mnie jest to zwykłe pierdolenie. Przeskok graficzny na pewno będzie bardzo duży, nawet jeśli pierwsza konsola next genowa wyjdzie za rok czy dwa. Pierwsze gry tego nie pokażą, ale te które wyjdą na rok, dwa od premiery już tak. Poza tym ja jakoś słyszę mnóstwo głosów za zmianą sprzętu na mocniejszy i z każdym miesiącem ta liczba rośnie.

Ogur

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #261 dnia: Listopada 08, 2011, 23:13:19 pm »
Ja bym  bardzo chętnie przyjął możliwość patrzenia przez siatkę w battlefieldzie 3. :troll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #262 dnia: Listopada 08, 2011, 23:17:06 pm »
Jak dla mnie jest to zwykłe pierdolenie. Przeskok graficzny na pewno będzie bardzo duży, nawet jeśli pierwsza konsola next genowa wyjdzie za rok czy dwa. Pierwsze gry tego nie pokażą, ale te które wyjdą na rok, dwa od premiery już tak. Poza tym ja jakoś słyszę mnóstwo głosów za zmianą sprzętu na mocniejszy i z każdym miesiącem ta liczba rośnie.

Jak dla mnie to jest zwykłe pierdolenie. Na cholerę komu ten przeskok? Nie pasuje ci grafika w grach na konsole? Potrzebujesz full HD, kilku klatek więcej i tych ledwie widocznych, zasobożernych efektów, jak teselacja? Blaszok jest rozwiązaniem twoich problemów. Jestem pewny, że dziesiątki milionów graczy mogą się spokojnie bawić na obecnych konsolach przez kolejne 4-5 lat.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #263 dnia: Listopada 08, 2011, 23:54:48 pm »
Dla mnie 3 lata z taką grafą to maks, bo jednak chciałbym zobaczyć coś nowego. W końcu Ken mówił, że PS3 będize żyć 10 latek.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #264 dnia: Listopada 08, 2011, 23:59:13 pm »
Jak dla mnie jest to zwykłe pierdolenie. Przeskok graficzny na pewno będzie bardzo duży, nawet jeśli pierwsza konsola next genowa wyjdzie za rok czy dwa. Pierwsze gry tego nie pokażą, ale te które wyjdą na rok, dwa od premiery już tak. Poza tym ja jakoś słyszę mnóstwo głosów za zmianą sprzętu na mocniejszy i z każdym miesiącem ta liczba rośnie.

Jak dla mnie to jest zwykłe pierdolenie. Na cholerę komu ten przeskok? Nie pasuje ci grafika w grach na konsole? Potrzebujesz full HD, kilku klatek więcej i tych ledwie widocznych, zasobożernych efektów, jak teselacja? Blaszok jest rozwiązaniem twoich problemów. Jestem pewny, że dziesiątki milionów graczy mogą się spokojnie bawić na obecnych konsolach przez kolejne 4-5 lat.
Ale tu nawet nie chodzi o same AA czy rozdzielczość. Użyj wyobraźni Iras. Ja po nowej generacji nie oczekuję tylko skoku graficznego ale skoku możliwościowego. Lepsze, dynamiczne AI, większe tereny z różną drogą dojścia, nowe patenty gameplayowe, które nie są dostępne na obecnym sprzęcie. Po prostu kolejne skoki do realizmu.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #265 dnia: Listopada 09, 2011, 00:06:24 am »
Ale tu nawet nie chodzi o same AA czy rozdzielczość. Użyj wyobraźni Iras. Ja po nowej generacji nie oczekuję tylko skoku graficznego ale skoku możliwościowego. Lepsze, dynamiczne AI, większe tereny z różną drogą dojścia, nowe patenty gameplayowe, które nie są dostępne na obecnym sprzęcie. Po prostu kolejne skoki do realizmu.

Mówisz o takim skoku jak w przypadku GTAIV?

Na początku kolejnej generacji znowu będą wychodzić wtórne gry z nową grafiką. Potem to się wszystko rozkręci, jak już ludzie opanują nowe silniki :P

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #266 dnia: Listopada 09, 2011, 00:13:34 am »
Hmm jak twórcy dostaną devkity na niecały rok przed premierą to tak. Ale jeżeli kolejny Xbox też będzie upodobniony do PCeta to spokojnie już by mogli robić i potem zaimplementować/przepisać kod. Plotką jest Alan Wake 2 na premierę. Z jednej strony fajnie, z drugiej istnieje ryzyko gry która będzie robiona na szybko na całkowicie niepoznanym sprzęcie jak to słusznie powiedziałeś.
Po obecnej generacji zobaczyłem że ten jeden rok warto poczekać:
- cena
- awaryjność
- większy wybór gier
- więcej ludzi online
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2011, 00:15:05 am wysłana przez szmajdzik »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #267 dnia: Listopada 09, 2011, 00:42:48 am »
Ale tu nawet nie chodzi o same AA czy rozdzielczość. Użyj wyobraźni Iras. Ja po nowej generacji nie oczekuję tylko skoku graficznego ale skoku możliwościowego. Lepsze, dynamiczne AI, większe tereny z różną drogą dojścia, nowe patenty gameplayowe, które nie są dostępne na obecnym sprzęcie. Po prostu kolejne skoki do realizmu.

Dobre AI spokojnie można zrobić na obecnych konsolach, a wielkość terenów nie jest ograniczona mocą sprzętu. Gry open world streamują w locie najbliższe otoczenie i całkowity rozmiar świata nie ma tu znaczenia. Red Dead Redemption mogłoby być trzy razy większe, a jedyną różnicą byłaby konieczność wydania gry na dwóch lub trzech płytach DVD. Tu zresztą kluczowe są czas i środki potrzebne na wykreowanie takiego środowiska, a nowa generacja nic w tym aspekcie nie zmieni. Patenty gameplayowe to raczej kwestia ograniczonej wyobraźni twórców, a nie ograniczeń sprzętowych. W skrócie: nie przekonałeś mnie.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #268 dnia: Listopada 09, 2011, 08:20:15 am »
Zgadzam się z Irasem. To nie będzie tak, że pojawi się nowa konsola i już będą nowe pomysły na bogatszy gameplay, czy otwartość świata. Te elementy to tylko i wyłącznie działania developerów a nie możliwości sprzętowe. Grafika dzisiaj na konsolach ma bardzo wysoki poziom i doskonale widzimy, że co wychodzi jakiś głośny tytuł (oprócz CoDów  :lol:) to graficznie prezentuje przynajmniej dobry poziom.

Z innej beczki to tak sobie myślę, że premiery nowej konsoli M$ jest sporo uzależniona od nośnika, który być może zastąpi DVD. Już dzisiaj jesteśmy świadkami tego, że niektóry gry tracą na X0 poprzez ograniczone miejsce na nośniku. Blu-Ray nie wchodzi w grę, bo Sony na pewno się nie zgodzi na użyczenie napędu konkurencji, zatem stawiam na to, że gdzieś tam w tajnych laboratoriach Giganta z Redmond trwają prace nad nowy, bardziej pojemnym nośnikiem i nowa konsola, przypuszczam, pojawi się dopiero wtedy, kiedy takowy zostanie już stworzony.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #269 dnia: Listopada 09, 2011, 08:24:45 am »
Blu-Ray nie wchodzi w grę, bo Sony na pewno się nie zgodzi na użyczenie napędu konkurencji
Nieprawda. To jest tylko tehnologia, na którą każdy sobie może "wykupić" licencję np. by stworzyć własny odtwarzacz blu-ray do kina domowego Następa XO na 100% będzie korzystał z dobrodziejstw niebieskiego lasera.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 09, 2011, 09:37:05 am »
Blu-Ray nie wchodzi w grę, bo Sony na pewno się nie zgodzi na użyczenie napędu konkurencji
Nieprawda. To jest tylko tehnologia, na którą każdy sobie może "wykupić" licencję np. by stworzyć własny odtwarzacz blu-ray do kina domowego Następa XO na 100% będzie korzystał z dobrodziejstw niebieskiego lasera.

To będzie beczunia, bo przecież w oczach fanów M$, Blu-Ray to shit! No, ale zapewne jak pojawi się w nowej konsoli M$, to okaże się, że firma z USA wymyśliła rewolucyjny napęd BD, szyby od najszybszej rzeczy na świecie. :roll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 09, 2011, 09:49:24 am »
Nie przeszło ci przez myśl, że blu-ray, który wyląduje w następcy klocka, będzie pewnie kilkanaście razy szybszy od napędu w PS3? Czytnik w konsoli Sony jest wolniejszy od DVD w Xboxie i to jest fakt.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 09, 2011, 10:37:44 am »
Kilknaście?! Pokaż mi te kilkanaście razy szybsze napędy BD w tej chwili, nawet topowe odtwarzacze Oppo nie są kilkanaście razy szybsze od pierwszych napędów BD stosowanych przez SONY. To raczej jest pytanie jaką technikę wykorzystają, na ilu warstwowe płyty BD się skuszą czy może na BDXL. Nowy nośnik nie przejdzie. BD to moim zdaniem ostatni fizyczny cyfrowy nośnik.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 09, 2011, 10:41:14 am »
o ile się nie mylę w ps3 jest napęd x2. już teraz są dostępne napędy x12, a do premiery nowej konsoli pewnie będą jeszcze szybsze.

Unlimited

  • Gość
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 09, 2011, 10:46:37 am »
Nie sądzę że pójdzie to tak szybko jak za czasów CD czy nawet DVD(które jakoś gigantycznie się nie rozrosło pod względem szybkości odczytu), szybkość nie idzie w parze z jakością odczytu(nie zapominajmy że mamy coraz więcej danych na płycie), poza tym max. wartość odczytu nie jest ciągła. Pewnie że będą szybsze, ale nie przesadzajmy. 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 09, 2011, 11:13:44 am »
Już są szybsze sześciokrotnie, a do premiery nowych konsol został jeszcze szmat czasu.

No i nie ma to jak wyskoczyć z odtwarzaczami, które więcej niż 1,5x nie wykorzystają, bo z taką prędkością odtwarzane są filmy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 09, 2011, 12:17:19 pm »
Mówisz o takim skoku jak w przypadku GTAIV?

Na początku kolejnej generacji znowu będą wychodzić wtórne gry z nową grafiką. Potem to się wszystko rozkręci, jak już ludzie opanują nowe silniki Razz
GTA 4 to dobry przyklad :P




Co do rozkrecania sie nowej generacji to spokojna glowa, wiekszosc obecnych silnikow ala frostbite 2, UE [3.95 czy 4] czy CryEngine 3 beda w pelni kompatybilne z nowa generacja zaraz po premierze. Do tego inni devsi robia silniki na next-geny jak Kojima Production [FOX Engine], Square Enix [Luminous], Tri-Ace itd, bo przyszle konsole nie beda sie architektura roznic za bardzo od obecnej, po prostu beda mialy GPU podobne do PC i znacznie lepsze procki [z wieksza iloscia rdzenii] + wiecej ram.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #277 dnia: Listopada 09, 2011, 12:30:51 pm »
Najbardziej na obecną generację psioczą posiadacze hi-endowych PCcików. Napatrzeli się na te mody, a co druga gra to 1080p i xAA itp.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #278 dnia: Listopada 09, 2011, 12:56:15 pm »
Mówisz o takim skoku jak w przypadku GTAIV?

Na początku kolejnej generacji znowu będą wychodzić wtórne gry z nową grafiką. Potem to się wszystko rozkręci, jak już ludzie opanują nowe silniki Razz
GTA 4 to dobry przyklad :P

Czego? Usprawniania grafiki kosztem spierdolenia zawartości gry w grze?

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Rozwój i przyszłość konsol
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 09, 2011, 13:29:21 pm »
Blu-Ray nie wchodzi w grę, bo Sony na pewno się nie zgodzi na użyczenie napędu konkurencji
Nieprawda. To jest tylko tehnologia, na którą każdy sobie może "wykupić" licencję np. by stworzyć własny odtwarzacz blu-ray do kina domowego Następa XO na 100% będzie korzystał z dobrodziejstw niebieskiego lasera.

To będzie beczunia, bo przecież w oczach fanów M$, Blu-Ray to shit! No, ale zapewne jak pojawi się w nowej konsoli M$, to okaże się, że firma z USA wymyśliła rewolucyjny napęd BD, szyby od najszybszej rzeczy na świecie. :roll:
Nie wiem o czym mówisz Boban. Mam Xboxa i uważam że blu-ray w kolejnym to mus i obowiązek. I jak Piter powiedział jestem przekonany że tak będzie.

Nie przeszło ci przez myśl, że blu-ray, który wyląduje w następcy klocka, będzie pewnie kilkanaście razy szybszy od napędu w PS3? Czytnik w konsoli Sony jest wolniejszy od DVD w Xboxie i to jest fakt.
Wpis. To jest fakt.