Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292555 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1440 dnia: Lipca 01, 2021, 23:33:47 pm »
Wasteland 3 (plus dodatek)

Wasteland 3 to w sumie taka ulepszona część druga. Gra doczekała się sporo usprawnień w systemie (np. wysoka inteligecja nie jest już niezbędnym atrybutem) i ogólnie gra się przyjemnej. Uproszczono zarządzanie ekwipunkiem, ale jednocześnie rozbudowano opcje rzemiosła, dzięki czemu sporo rzeczy możemy sami zrobić (część z tych zmian dodano w aktualizacjach). Grafika też została znacznie poprawiona, chociaż nie ma wielce czym się zachwycać (jest po prostu dobrze). Świetnie z kolei wypada muzyka, szczególnie gdy przy jakiejś poważniejszej bitwie załącza się klimatyczny kawałek (szkoda tylko, że tak rzadko). Grę jednak najbardziej wyróżniają dwie rzeczy. Po pierwsze umiejętności, które naprawdę mają wpływ na przebieg gry (np. w większości rozmów możemy wybrać opcjonalne linie dialogowe, jeśli ktoś z naszej drużyny spełnia wymagane kryteria). Po drugie, nasze wybory mają rzeczywisty wpływ i po prostu czuć, że to co robimy ma znaczenie. Dodatkowo główny wątek został bardzo dobrze poprowadzony i nie ma tu oczywistego podziału na czarne i białe. Zazwyczaj zresztą mamy przynajmniej z trzy główne opcje do wyboru.

Ponarzekać muszę z kolei na nadal występujące błędy. Przede wszystkim Quick Resume nie działa jak powinien i lepiej wychodzić za każdym razem z gry. Poza tym gra czasem zacina się przy odpalaniu. Miałem też pod koniec gry buga, że jak rzuciłem jakąś postacią umiejętność dodającą punktów akcji, to moi kompani otrzymywali "w bonusie" właściwości specjalne broni dzierżonej przez rzucającego (np. podpalenie). Jak na mój gust jest też za dużo zwariowanego humoru. Głupoty w stylu towarzyszącego nam dyskotekowego robota są spoko w małej ilości, a tu trochę za bardzo z tym pojechali.

Mimo wszystko Wasteland 3 to zdecydowanie jeden z najlepszych RPG ostatnich lat. Polecam.

9-/10

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1441 dnia: Sierpnia 07, 2021, 13:46:39 pm »
The Legend of Zelda Skyward Sword HD

NA PLUS
- Jest to moja pierwsza klasyczna Zelda (bo BotW to jednak juz cos innego) i się okazuje, że jestem fanem tej formuły. Tyle razy widziałem co podobnego w innych grach, zawsze mi się to podobało a tutaj to jest nie dosc ze zapoczatkowane przez te serie, to jeszcze doprowadzone do perfekcji.
- Lochy - cos pieknego, ciekawe łamigłówki, mistrzostwo level designu, bardzo wszystko przemylane, rozbudowane, kazdy z jakims unikatowym "mykiem"
- Fabuła - w porownaniu do BotW jest jej wiecej i jest ciekawsza
- Basniowy klimat jest naprawde super
- Gra technicznie jest slaba na obecne czasy, ale jednak art powoduje, ze jest ładna.
- Orkiestrowa muzyka

NA MINUS
- Sterowanie - na padzie bywa problematycznie, zwłaszcza z biczem który jest totalnie popsuty na padzie. Mimo, ze sterowanie ruchowe to nie mopja bajka i totalnie mnie nie porwało, to kilka razy musialem sie przelaczyc na nie, bo na padzie bylo frustrujaco.
- Backtracking jest upierdliwy, odwiedzamy te same lokacje po kilka razy, niby sa zawsze troche zmienione, no ale jakos mnie to juz nudzilo
- Poziomy w formie "cienia" - Jestesmy zmuszani kilka razy do zabawy w skradanie które niestety dziala w tej grze tak sobie, frustrujace poziomy
- Latanie pomiedzy wyspami w powietrzu jest nudne
- Klasyk nintendo, brak dubbingu. Ile tutaj by to wszystko lepiej grało, jakby postacie normalnie mówiły.

Szkoda, że nintendo nie pokusiło się o więcej remasterów Zeld z WiiU, ograłbym z przyjemnoscia. Minusów niby sporo, ale jednak plusy dużo ważniejsze dla mnie i grało mi się naprawdę swietnie.

8+/10
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2021, 10:42:58 am wysłana przez windomearl »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1442 dnia: Sierpnia 07, 2021, 16:14:22 pm »
Nie spodziewałem się tak wysokiej oceny :) Każda duża Zelda jest inna, jednak wszystkie w sumie trzymają podobny poziom. Jedynie OoT tak naprawdę na swoje czasy się wybitnie wyróżniała. No i BoTW, ale tu jest zupełnie inny system gry.

Pewnie Nintendo wyda te pozostałe Zeldy kiedyś w jakiejś formie, szczególnie że już mają remastery. Ale widocznie z jakichś względów czekają. Kiedyś ktoś z Nintendo się wypowiadał, że chcą wydawać jedną grę z serii na rok, więc może oczekują na pustkę w planie wydawniczym.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1443 dnia: Sierpnia 07, 2021, 19:21:05 pm »
Może jak przejdę więcej gier z serii to zweryfikuje oceny ale na ten moment to naprawdę mega mi się podobało mimo wymienionych mankamentów. No, może jednak jak myślę powinno być 8 a nie 9 ;)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1444 dnia: Sierpnia 07, 2021, 21:07:10 pm »
Znaczy ja po przejściu oceniłem Skyward Sword jakoś podobnie. Na 8+ czy 9-. Bo to bardzo dobra gra. Jak wszystkie "duże" Zeldy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1445 dnia: Sierpnia 08, 2021, 16:27:34 pm »
Wolfenstein II: The New

Bardzo dobre FPP. Dynamiczne i z niezłą grafiką. Momentami nawet mi przypominało Goldeneye z N64 (dwie giwery jednocześnie i niektóre lokacje są podobne), choć to zupełnie różne gry. Jeśli ktoś grał w pierwszą część, to wie mniej więcej, czego się spodziewać. W każdym razie polecam każdemu, kto ma ochotę na dobre RPG. Ja tymczasem czekam na trójkę. Mam nadzieję, że niedługo usłyszymy zapowiedź.

8/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1446 dnia: Września 04, 2021, 10:44:03 am »
Hades

Obecnie mam 33 podejścia i 3 ucieczki za sobą (2 razy tarczą i raz mieczem). Spróbuję jeszcze skończyć grę łukiem, bo bardzo niewiele mi brakło do przejścia, i robię sobie przerwę.

W sumie nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać, gdy zaczynałem grać. Wiedziałem tylko, że gra dostaje znakomite oceny, a że wyszła w Game Passie, to trzeba było sprawdzić. Pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy, to ładna, bardzo czysta grafika oraz płynność rozgrywki. Poza tym wydaje się, że mamy do czynienia z dość standardowym rogalikiem. Dopiero po pewnym czasie dociera do nas, że gra na tle innych lagunów wyróżnia się tysiącami linii dialogowych. Przez kilkadziesiąt godzin, jakie spędziłem z grą, nie trafiłem dwa razy na tę samą linię dialogową. Do tego gra gwarantuje spore opcje rozbudowy broni, umiejętności i wyposażenia, więc nie ma opcji by się nudzić. W dodatku wciąga jak bagno. Jak zacząłem grać w Hadesa, to inne gry poszły w odstawkę (w tym RE Village ukończony w 3/4).

Gra ma jednak kilka wad. Po pierwsze ostatni boss potrafi irytować, gdy dochodzimy do niego po 40 minutach i rozwala nas któryś raz z rzędu. Po drugie komnaty niby są losowe, ale ich układ jakoś super się nie różni, a wygląd wcale i cały czas przedzieramy się przez te same lokacje (podzielone na 4 obszary). Poza tym bossowie zawsze są ci sami (jedynie używają nieco innych zdolności), a wrogowie też nie powalają różnorodnością. Dlatego dyszki nie będzie. Ale 3 do kwadratu się należy.

3x3/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1447 dnia: Września 06, 2021, 18:41:57 pm »
The Ascent

Gra okazała się właśnie taka, jak się spodziewałem. Największą zaletą jest znakomita grafika, która w połączeniu z bardzo dobrym designem tworzy mocny i brutalny cyberpunkowy klimat. Fabuła nie jest jakaś wybitna, ale też nie jest banalna i z pewnością spodoba się fanom hard SF. Natomiast rozgrywkę urozmaicają elementy RPG. Dużą zaletą jest spora różnorodność wyposażenia. Poza standardowymi karabinami i pistoletami mamy do dyspozycji np. wyrzutnie rakiet, różnorodne granaty czy roboty wspomagające nas w walce. Czasem trzeba trochę pokombinować z wyborem broni i umiejętności, aby przedrzeć się przez trudniejsze obszary.

Po pewnym czasie zaczyna jednak wkradać się monotonia i to w sumie jest największa wada gry. Trzeba też uczciwie przyznać, że nie jest to super ambitny tytuł. Jeśli macie ochotę postrzelać sobie w ładnej grze z rzutem izometrycznym i lubicie cyberpunkowe klimaty, to Ascent z pewnością się wam spodoba. Jeśli oczekujecie czegoś więcej, to niestety możecie się zawieść.

7/10

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1448 dnia: Września 10, 2021, 16:41:33 pm »
Psychonauts 2

Od gry nie oczekiwałem za wiele, ot wyglądało ładnie i może coś z tego będzie. Miło się czasem zaskoczyć, kiedy właśnie podchodzisz na chłodno do gry, a ona zaskakuje cały czas i okazuje się świetnym tytułem. Takie właśnie jest Psycho 2, świetna gra i nie sądziłem, że będę się tak zachwycać. Gra kontynuuje wątki z jedynki, ale sądzę, że śmiało można podejść bez ogrywania poprzedniego tytułu, na początku jest film, który nawet nieźle nas wprowadza do gry. Sam start to już jazda bez trzymanki pod względem lokacji i to trwa już do końca gry. Każdy etap wygląda niesamowicie dobrze, przepełniony pomysłami, wręcz najróżniejszymi dziwactwami, ale dzięki temu ciągle mamy wrażenie świeżości. Sam gameplay nie jest jakoś mega odkrywczy, ot dużo skakania, czasem walka, zabawa umiejętnościami, ale to właśnie odkrywanie kolejnych poziomów robi robotę i pcha nas do przodu. Samo skakanie po platformach jest ok, nie miałem problemu z wyczuciem odległości, prócz jednak różnych huśtawek i kołyszących się drążków, nigdy nie wiedziałem, czy dam radę się złapać. Sama walka jest raczej z tych ok, nic rewelacyjnego, ale też nie ma jej dużo.  Każdy przeciwnik ma swoje słabości, więc musimy wykorzystywać nasze umiejętności do ich pokonania. I tutaj jest największy zgrzyt tej gry, czyli kombinacje z naszymi skillami. Możemy przypisać tylko 4 na spusty i bumpery i podczas starć, różnych skoków, trzeba je po prostu co jakiś czas zmieniać, co wyrywa z grania. Identyczne uczucie jest w Raczecie, kiedy otwieramy koło broni i musimy zmienić na inną, następuje stop i chwila zastanowienia. Nie jest to jakiś ogromny problem, ale sądzę, że dałoby się to zrobić lepiej.

Przejście gry zajęło mi 17 godzin i 30 minut, co sądzę, że jest świetnym wynikiem, jak na taki tytuł, spodziewałem się gry dwa razy krótszej, więc znowu się miło zaskoczyłem, zwłaszcza, że zostało mi trochę misji pobocznych, a jak ktoś lubi zbierać pierdoły, to pewnie powyżej 25 dobije.

Graficznie Raczet to nie jest, ale gra ma ten swój własny styl i jest po prostu śliczna, audio również jest bardzo dobre, świetnie dobrane głosy i muzyka.

Z kolejnych minusów to sam Microsoft, sam nie wiem co oni mieli w głowach, ale brak wersji pudełkowej mógł grze zaszkodzić jeżeli chodzi o sprzedaż, to samo z lokalizacją, a raczej jej brakiem. Było tłumaczone, że budżet był za mały, no nie trafia to do mnie. Coś nie poszło zbyt dobrze, a szkoda, bo jak ktoś trochę gorzej zna angielski, to nie wyciągnie tych wszystkich żartów, czym gra jest po prostu przesiąknięta. Niech się w końcu ogarną.

Podsumowując, dla mnie osobiście GOTY tego roku, wspaniały tytuł, przy którym bawiłem się rewelacyjnie, zwłaszcza dzięki świetnemu humorowi i perfekcyjnymi kreatywnymi lokacjami. Pomysły w tej grze mnie po prostu rozbawiły i przyciągały przed telewizorem.

Ocena 9/10







« Ostatnia zmiana: Września 10, 2021, 16:46:01 pm wysłana przez Moldar »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1449 dnia: Września 10, 2021, 21:19:08 pm »
Też właśnie ogrywam i mam bardzo zbliżone odczucia. Może chociaż dzięki Game Passowi trochę ludzi w to zagra. A naprawdę warto.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1450 dnia: Września 10, 2021, 21:38:11 pm »
To na bank nie dla mnie, chociaż chciałbym się mylić.
Po filmikach i szotach ziewam.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1451 dnia: Września 10, 2021, 22:07:58 pm »
To jest ambitna gra. Nie w sensie, że trudna, ale pod względem pomysłowego designu i scenariusza, który jest zabawny, a jednocześnie ma sporo głębi. To jest mocno gadana platformówka, z dużym naciskiem na eksplorację, a mniejszym na akcję.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1452 dnia: Września 13, 2021, 10:45:02 am »
The Legend of Zelda: Wind Waker HD

NA PLUS:
- Świetna, bajkowa grafika, która mimo technicznej prehistorii nie zestarzala się w ogóle, gra wygląda świetnie.
- Lochy to po raz kolejny klasa sama w sobie
- Po raz kolejny bardzo fajny klimacik i całkiem spoko fabuła
- Miła odmiana z normalnym sterowaniem po Skyward Sword

NA MINUS:
- Pływanie po morzach na dłuższą metę trochę mnie męczyło
- Okropny recykling bossow na koniec gry
- Ogólne wrażenie mam, że gra spokojnie mogłaby być kilka godzin krótsza i tylko by na tym zyskała, wydaje się trochę sztucznie rozciągnięta
- Jak zawsze, brak dubbingu

Kolejna moja gra w programie "nadrabiam zeldy" i kolejna bardzo fajna przygoda. Nastepna Twilight Princess ale potrzebuję chwile przerwy żeby się nie przesycić formułą.

8/10

Prywatny ranking Zeld:

1. BotW
2. Skyward Sword
3. Wind Waker

The Medium

NA PLUS:
- Bardzo fajny, gęsty i jakże swojski klimat świata realnego
- FENOMENALNY art i klimat świata umarłych, Beksiński vibe kosi
- Bardzo fajna fabuła
- Świetna muzyka
- Świetny Voice Acting (Troy Baker rządzi)

NA MINUS:
- Nieudane i męczące sekcje skradankowe
- Loadingi, od w pelni nextgenowej gry wymagam dużo więcej

Gra podobała mi się dużo bardziej niż observer i bardzo często mialem skojarzenia z Silent Hillem, pewnie głównie przez muzykę, ale konstrukcja gry też jakoś wydała mi się dość podobna. Bawiłem się bardzo fajnie i czekam co tam chlopaki z blubera wysmażą w następnej kolejności :)

8-/10



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1453 dnia: Września 17, 2021, 23:37:19 pm »
Psychonauts 2

W poprzednią część nie grałem, więc nie miałem wyrobionych oczekiwań. Pierwsze czym mnie gra pozytywnie zaskoczyła, to ładną grafiką (wersja na XSX). Jeszcze z rok temu gra na trailerach wyglądała dużo słabiej. Tymczasem obraz jest ostry jak żyleta, oświetlenie na wysokim poziomie, a do tego wszystko chodzi płynniutko. Kolejną rzeczą, która mi się spodobała, był solidny nacisk na fabułę. Postacie są żywe, historia ciekawa, a i sama gra próbuje przekazać coś wartościowego. Największą jej zaletą jest jednak design poziomów. Oprócz sporego i dosyć normalnego hub-worlda, zwiedzamy rozmiate umysły, a każdy z nich różni się diametralnie. Psychnoauts 2 aż do samego końca potrafi zaskakiwać i wywoływać banana na twarzy.

Przejście gry zajęło mi około 25 godzin. Starałem się uważnie przeszukiwać każdy poziom, ale do zdobycia wszystkiego mi jeszcze trochę zostało.

Z wad mogę wymienić dwie. Pierwsza to brak Quick Resume. Druga to walka, która nie jest zła, jednak też niczym specjalnym nie zaskakuje i nie sprawia wielkiej frajdy. Stanowi jedynie lekkie urozmaicenie w eksploracji poziomów.

Po skończeniu gry żałowałem, że to już koniec, bo mimo tych 25 godzin nadal czułem lekki niedosyt. Na szczęście nie dlatego, że czegoś brakowało, ale ponieważ gra jest tak dobra. Dla mnie aktualnie gra roku i w prywatnym rankingu wygrywa nawet z Hadesem i RE Village. Polecam.

9/10

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1454 dnia: Września 18, 2021, 11:25:53 am »


Jedenasty MK w wersji Ultimate.

Jedna z najpiękniejszych, najlepszych gier z 2019r. w jeszcze lepszym i milszym dla oczu wydaniu - ależ tak. 9/10, bowiem to kawał świetnej gry.




Mocne 8/10. Wspaniały, godnie się prezentujący rogalik. Nie jestem aż tak zachwycony, jak przy Dead Cells, ale warto sprawdzić, jeżeli ktoś lubi tego typu rozrywkę.


Leci po plusie dla pana POKa i Moldara. Jak dobrze mieć na forum takich użytkowników. JUtro zabieram się, za drugich Sajkonałtów.  :roll:



Jedna z najlepszych i najbardziej wymagających gier w jakie miałem przyjemność grać w ostatnich latach. Dla mnie Darkest Dungeon ociera się o maksymalna notę i bez wyrzutów sumienia mogę jej 10/10 dać. Ponad dwieście godzin niemalże doskonałej zabawy.




Drugi NioSzek w wersji na piątą PS. Jedynka podobała mi się bardziej, ale i kontynuacja trzyma szalenie wysoki poziom. Jeżeli ktoś lubi trudne pozycje i nie widzi przeszkód, by dziesiątki godzin ciąć demony, to ta gra jest dla niego. Graficznie mocno ała, ale gra się wybornie. 9/10.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1455 dnia: Września 22, 2021, 14:34:08 pm »
HADES

NA PLUS:
- walka - bardzo przemyslany, dynamiczny i po prostu satysfakcjonujacy system walki
- fabuła - ciekawa, wciągająca i bardzo fajnie, że osadzona mocno w mechanice roguelite
- muzyka - jak te ciezkie rify pieknie wspolgraja z tym co sie dzieje na ekranie
- VA i udzwiekowienie - w tego typu grze ilosc linii dialogowych i to ze wszystkie są nagrane naprawdę robi wrażenie

NA MINUS:
- w sumie minusa mam jednego, ale za to bardzo dużego - straszna powtarzalnosc (wiem, taki gatunek ale mi to doskwierało) - generalnie udało mi się wyjść raz i jak dowiedziałem się, że żeby zobaczyć napisy końcowe muszę to zrobić jeszcze 9 razy, to totalnie mi się odechciało grać i tak się zakończyła moja przygoda z tą grą.

Miło spędzony czas, jednak niestety nie ujrzę napisów końcowych bo gra mnie po prostu wcześniej znudziła.

7/10

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1456 dnia: Września 22, 2021, 19:03:02 pm »
HADES

NA PLUS:
- walka - bardzo przemyslany, dynamiczny i po prostu satysfakcjonujacy system walki
- fabuła - ciekawa, wciągająca i bardzo fajnie, że osadzona mocno w mechanice roguelite
- muzyka - jak te ciezkie rify pieknie wspolgraja z tym co sie dzieje na ekranie
- VA i udzwiekowienie - w tego typu grze ilosc linii dialogowych i to ze wszystkie są nagrane naprawdę robi wrażenie

NA MINUS:
- w sumie minusa mam jednego, ale za to bardzo dużego - straszna powtarzalnosc (wiem, taki gatunek ale mi to doskwierało) - generalnie udało mi się wyjść raz i jak dowiedziałem się, że żeby zobaczyć napisy końcowe muszę to zrobić jeszcze 9 razy, to totalnie mi się odechciało grać i tak się zakończyła moja przygoda z tą grą.

Miło spędzony czas, jednak niestety nie ujrzę napisów końcowych bo gra mnie po prostu wcześniej znudziła.

7/10
Do minusów dodałbym małą ilość światów i ich sekcji (chyba, że coś dochodzi po którymś z kolei przejściu gry).  Przeszkadzało mi też ciągłe klepanie tych samych bossów,  którym nieznacznie zmieniały się ataki.
Ogólnie Hades jest dla mnie małym rozczarowaniem i wyżej od niego stawiam Returnal.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1457 dnia: Września 22, 2021, 19:08:48 pm »
Mogę się podpiąć pod to co napisałeś, bo zawiera się to w moim minusiku o powtarzalności ;)

Returnal też ma swoje bolączki, inne niż Hades ale generalnie chyba też bardziej przypadł mi do gustu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1458 dnia: Października 02, 2021, 02:27:20 am »
KINGDOM HEARTS 3
(Kingdom Hearts All in one Collection)



Kiedyś obejrzałem tę recenzję i zlałem temat tej gry myśląc, że jest zwyczajnie słaba. Jakiś czas temu była promocja na pakiet wszystko w jednym, więc kupiłem. Przebrnąłem przez wszystko po kolei, pierwsza część przypadła mi do gustu ze względu na old-schoolowe sekrety i samą formułę serii. Spin-offy miały za każdym razem nowatorski system walki, 3 gry z 3 - sztos, bawiłem się znakomicie, mimo mniejszego formatu te części prezentowały solidny poziom narracji fabularnej. Dwójka pokazała niezły progres względem prequelu i rozmach, rozbudowana została fabuła,pojawiły się jeszcze bardziej barwne oryginalne (!) światy i postacie. Z każdą kolejną częścią twórcy sprytnie wplatali wcześniejsze wątki rozjaśniając to i owo. W końcu przyszedł czas na część 3, pomyślałem, że warto chociażby dla samych widoków... Po ponad 50h gry i niesamowitym finale, skłonny jestem uznać ją za najlepszą cześć serii, która nie dość że rozstawiła kropki gdzie trzeba, to jeszcze zrobiła to z takim przytupem, że czapki z głów. Recenzja Arhn IMO krzywdząca, gra wymaga uwagi i dobrej znajomości języka. Wszystko idzie ogarnąć i połączyć w spójną całość. Dla mnie 10/10, mało który tytuł sprzedawany w dzisiejszych czasach jest tak bardzo po brzegi wypełniony contentem, soczystym gameplayem i kinową widowiskowością. Wszystko w godnej swojej generacji otoczce, którą po mistrzowsku zapewnił UE4, a całości dopełnia świetna warstwa audio zapadająca w pamięć. Mega polecam!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1459 dnia: Października 26, 2021, 11:56:00 am »
The Legend of Zelda: Twilight Princess

NA PLUS:
- Wysmienity klimat, mniej bajkowy a jesli juz, to bardziej w stylu mrocznych basni braci Grimm. Bardzo mi sie to spodobalo w tej czesci, ma sie naprawde poczucie udzialu w wielkiej przygodzie.
- Kolejny raz fajna, mimo ze prosta i oparta na tym samym co zawsze schemacie, fabula.
- Lochy kolejny raz na bardzo wysokim poziomie i dodatkowo jest ich bardzo duzo.
- Walki z bossami chyba najlepsze ze wszystkich ogranych przeze mnie Zeld. Ciekawe, pomyslowe, zawsze oparte na jakims sprytnym patencie i wykorzystaniu dostepnych zabawek
- Jedyna z "retro" czesci ktora nie miala elementu ktory by mnie mocno zirytowal, na tyle, zeby zawazyc na calosciowej ocenie.
- Swietne postacie ktorych nie da sie nie polubic.

NA MINUS:
- Sterowanie na koniu jako may minusik, ktory niestety prowadzi do wiekszego...
- ... walki z bossami na koniu. Co sie nawkurwialem na sterowanie to moje :)
- Grafika niestety nie broni sie tak jak w Wind Wakerze i Skyward Sword, ze wzgledu na bardziej "realistyczny styl".
- Jak zawsze, brak dubbingu - i tutaj przez styl i art - szczeglnie bolesny.

9/10

I to na razie koniec mojego nadrabiania serii o zielonym skrzacie imieniem Zelda. Chciabym jeszcze kiedys przejsc legendarne Okaryne i Maske, ale tutaj cos czuje, ze juz sie moge niestety odbic od archaizmow. Bawilem sie z seria swietnie, dopiero teraz widze ile gier korzysta z patentow zapoczatkowanych tutaj i ze w sumie, to od dawna bylem fanem serii nie wiedzac nawet o tym ;)

Prywatny ranking Zeld, wersja chwilowo ostateczna:

1. BotW
2. Twilight Princess
3. Skyward Sword
4. Wind Waker
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2021, 12:10:57 pm wysłana przez windomearl »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1460 dnia: Października 26, 2021, 16:42:46 pm »
Bardzo fajna opinia Windo :) Ja bym z kolei z chęcią przywitał kiedyś remake Okaryny.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1461 dnia: Października 26, 2021, 19:43:12 pm »
The Legend of Zelda: Twilight Princess
(...)
Grałeś na GCN/Wii/Wii u czy też może znicz ma jakąś wersję w swoim sklepie?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1462 dnia: Października 26, 2021, 22:43:56 pm »
Bardzo fajna opinia Windo :) Ja bym z kolei z chęcią przywitał kiedyś remake Okaryny.
A to tak, z największą przyjemnością :D

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1463 dnia: Października 26, 2021, 22:44:27 pm »
The Legend of Zelda: Twilight Princess
(...)
Grałeś na GCN/Wii/Wii u czy też może znicz ma jakąś wersję w swoim sklepie?
Wii U, nie ma na zniczu ani ww ani TP.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1464 dnia: Grudnia 22, 2021, 08:32:38 am »
Hades (XSX)

Grafika: 7+
Dźwięk: 8
Grywalność: 7+

+ walka
+ postacie
+ dialogi
+ poziom trudności

- ilość lokacji
- różnorodność przeciwników

Ogólnie: 7

Wciągająca gra i fajna odskocznia od grubych tytułów.





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2022, 09:44:16 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1465 dnia: Grudnia 25, 2021, 15:36:54 pm »
Halo Infinite (XSX)

Grafika: 9- stara, 7- obecna
Dźwięk: 9-
Grywalność: 8-

+ muzyka
+ klimat
+ strzelanie
+ ai przeciwników

- monotonne powtarzalne wnętrza, które stanowią nie przesadzając 3/4 gry
- krótka kampania z brakiem epickich momentów
- ai pomagierów

Ogólnie: 8-

Dobra gra, ale średnie halo.
Jedynka i dwójka poza zasięgiem.
Dziwią mnie te noty po 9 i 10. Niektórzy to chyba naprawdę w hity nie grali, albo mają słabą pamięć.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2022, 17:14:11 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1466 dnia: Grudnia 25, 2021, 16:11:47 pm »
Oceniasz tylko kampanię, czy również multi? Bo recenzenci oceniali obydwa. A multi mocno daje radę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1467 dnia: Grudnia 25, 2021, 16:30:29 pm »
Tylko single.
Także fakt, pewnie masz racje co do wyższych ocen, halo zawsze robiło w multi, jednak w strzelanki ja w ten tryb nie gram i nawet nie brałem tego pod uwage.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2021, 16:34:00 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1468 dnia: Grudnia 25, 2021, 17:04:39 pm »
Kampania jest dobra, za to multi znakomite. Mogliby dać jednak więcej map.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1469 dnia: Stycznia 02, 2022, 08:31:57 am »
Diablo 2 Resurrected (XSX)

Grafika: past gen 8- wydajność, 8 jakość
Dźwięk: 9-
Grywalność: 9-

+ rozgrywka
+ muzyka
+ klimat
+ design przeciwników
+ lokacje
+ fabuła
+ poziom trudności
+ zestaw postaci do wyboru i ich skille

- mapy czasami zasłania za dużo, zależy od lokacji, niestety nie da się jej zmiejszyć a tylko skorygować jej intensywność wyświetlania oraz obecność gdzie ma być
- w wersji konsolowej brak możliwości wyłączenia nazwy przeciwników na ekranie, która irytuje jak biegnie na nas horda.

Ogólnie: 8+

Świetna gra, wciąga jak bagno.
Dla porównania ocena trójki w wersji ostatecznej to 7+.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2022, 08:36:35 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1470 dnia: Stycznia 08, 2022, 18:21:46 pm »
Far Cry 6 (XSX)

Grafika: 9 past gen (poziom piątki, tylko że w 60fps z lepszą fizyką i wykonaniem wody, ale gorszym ogniem)
Dźwięk: 8-
Grywalność: 8-

+ mapa
+ strzelanie
+ skradanie
+ bronie
+ klimat
+ mnóstwo aktywności pobocznej


- respawn przeciwników
- brak rozwijania umiejętności postaci
- wstawki w 30fps
- brak epickości
- słabe walki z bossami


Ogólnie: 8-

Dobra gra, ale to nie jest najlepsza część serii.
Nowe Halo dostało taką samą ocene, ale jakbym miał wybrać co lepsze dla gry single to zdecydowanie wygrywa Far Cry 6. Ogrom czasy potrzebny aby wyczyścić mape na zero. Jednak aby mnie do tego skłonić ta gra musiałaby mieć grywalność na 9 a takich gier oprócz najlepszych soulslike w dzisiejszych czasach dla mnie nie ma.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1471 dnia: Stycznia 10, 2022, 17:13:40 pm »
Super Mario Bros U Deluxe (Switch)

Grafika: 8
Dźwięk: 8+
Grywalność: 7+

+ klimat
+ wysoki poziom trudności

- długość gry

Ogólnie: 8-

Dobra, wymagająca platformówka.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2022, 16:52:29 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1472 dnia: Stycznia 11, 2022, 14:36:25 pm »
Dam plusa za podtrzymywanie przy życiu tego znakomitego tematu. Plus za aktywność forumkową. Jutro postaram się także nieco nakarmić ów temat.
Do przeczytania.  8)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1473 dnia: Stycznia 20, 2022, 13:33:57 pm »


Pierwsze Halo. Z szacunku do marki wystawię Master Czif/10. Pamiętam jej premierę. Potężne wydarzenie w świecie growym. Jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Niemniej teraz grało się w to tak sobie. Czasami dobrze, czasami wręcz źle, a ostatni etap....  :-x
Dodam, że grę odświeżałem sobie po ukończeniu Doom Eternal, więc ała.



Drugie Halo. Tu już było znacznie lepiej i bawiłem się całkiem dobrze. 7/10.



Marvel's Avengers gra z pogranicza 5-6/10. Zatem przeciętniak, w którym czasami dobrze klikało się w przyciski, ale też to gra, która miała potencjał na dobry tytuł. Oczywiście potencjał zmarnowano, ale kilka godzin grało się w miarę w porządku.



Scarlet Nexus - gorsza fabuła niż w kapitalnym NieR Automata, gorsza ścieżka dźwiękowa, zasadniczo to taki ubogi kuzyn przygód androidów. Pochwalę system walki. Na hard grało się całkiem, całkiem. Całość pękła w 14 godzin i na przecenie, w Game Pass, jak najbardziej sprawdzić można. 7/10.



Gears of War Ultimate. Lata temu na PC byłem zachwycony pierwszymi Gyrosami. Entuzjazm teraz mocno stopniał, ale nadal strzela się tu bardzo dobrze, klimat jest gęsty, oprawa muzyczna rewelacyjna, szkoda, że z 60 k/s nie poszło 4k, ale oczy za bardzo się nie męczyły.
Na chwilę obecną naciągane 8/10.



Godrizon V - 34 godzin z grą spędzone i cóż można napisać - najpiękniejsze, najlepsze wyścigi ubiegłego roku. 9/10. Czekam na nową Motorsport.



Przeszedłem sobie raz jeszcze wybitne Darkest Dungeon. Klasa. 10/10. Jedna z moich ulubionych gier ostatnich lat.  :puppy-eyes:



Vq już na PS3 bardzo mi się podobał. Nic się nie zmieniło w tej materii (tylko gra mocno graficznie się postarzała). 8/10 za tzw. pure arcade fun.



Lost Judgment -
nie dajcie się zwieść początkowi gry. Po klimatycznym prologu jest mocno średnio i dziwnie przy tym przez 3-4 godziny, ale później.... Znakomita historia, z którą warto się zapoznać. 8/10.



Cat Quest - sympatyczny, zabawny RPG akcji. Pawsome/10. Polecam.



Raczej niepoważny ten Sam. Gra wygląda przeciętnie i w trybie wydajności potrafi ostro gubić klatki.  :-? Strzelało się przyzwoicie przez kilka godzin, ale port - kpina. 5/10.



Uwielbiam Bayo. Jedna z moich ulubionych gier Climax/10.



Wraz z nowymi aktualizacjami i nowym DLC powróciłem do Dead Cells przechodząc go kilkanaście razy. Genialna gra, jedna z najlepszych w jakie miałem przyjemność kiedykolwiek grać. 10/10.




Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1474 dnia: Stycznia 21, 2022, 07:25:41 am »
Dziwne to Twoje ocenianie starych gier pod dzisiejsze czasy, no ale niech i tak będzie. Dla mnie to wygląda tak sobie, mogłbyś chociaż wspomnieć ile dawaleś kiedyś.

Ja oceniam pod daną generacje, ponieważ jest to najbardziej sensowne, sprawiedliwe i logiczne.
Wyjątek Dreamcast, który według mnie stał na pograniczu generacji.

Crysis 2 Remaster  (XSX)

W wersji odświeżonej tytuł wygląda lepiej niż 90% gier past genów.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to ziarno obecne w jakimś 10% gry oraz do wykonania postaci adekwatnym do poziomu w którym owa gra się pojawiła, ponieważ nic tutaj za bardzo nie polepszyli. Poza tym bardzo wysoki poziom, zwłaszcza tekstury. Tak powinnien się prezentować każdy remaster.

Ocena gry: 8-
Bardzo dobra gra i zdecydowanie najlepsza część serii.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2022, 20:47:17 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1475 dnia: Stycznia 21, 2022, 15:02:01 pm »
Jasne. Nie ma sprawy. Gearsy, gdy ogrywałem je na premierę, dostały ode mnie 10. Maksymalna nota im się należała, ponieważ przyniosły ze sobą niemal rewolucję. Ale wiesz, to co było wybitne kiedyś, niekoniecznie dobrze sprawuje się dzisiaj.

Polecam zagrać w jakiś staroć, który zachwycał lata temu - Prince of Persia jest dobrym przykładem.

Gry przez lata przechodzą ewolucje. Wystarczy wspomnieć o pracy kamery. W taką Castlevanie: Symfonię Nocy, Darkest Dungeon, Ori, Hollow Knight jeszcze latami będzie się wspaniale grało. Ale to dwa de, a te starzeje się wolniej. Znacznie wolniej.

Tenchu, czy drugi RE z PSX to jedne z moich ukochanych gier w ogóle. 11/10 bym napisał. Kilka last temu włączyłem sobie drugiego Residenta. "Zabawę" skończyłem po 14 minutach. Grać się niemal nie dało.

Oglądasz NRGeeka, on często odświeża gry mające dwie dekady na karku. Ostatnio grał w Legacy of Kain. Wspominał, że nieźle się gra, ale ....

Halo jest toporne na dziś dzień. Tzn da się pograć i nawet dobrze bawić przy tym, ale po Doom Eternal nie polecam.
Natomiast GoW:U to bardzo dobra obecnie strzelanina, ale nie robi TAK piorunującego wrażenia, jak 14 lat temu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1476 dnia: Stycznia 25, 2022, 11:49:46 am »
Castlevania Symphony of the Night (Duckstation w Xbox Series X)

Grafika: 7
Dźwięk: 9
Grywalność: 9-

+ klimat
+ eksploracja (fajna akcja w połowie gry)
+ muzyka
+ rozgrywka
+ bossowie
+ poziom trudności

Ogólnie: 8+

W końcu mogłem zagrać w 4k z filtrem xbr dzięki platformie zielonych. Gra lepsza niż dzisiejsze pseudo hity.
Polecam.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1477 dnia: Stycznia 25, 2022, 13:11:50 pm »
Dam plusa, bowiem to jedna z moich najbardziej ukochanych gier. Ścieżka audio, to obok tej z Soul Blade wciąż jak dla mnie numero uno. Coś pięknego. Wiele dałbym za rimejk w pięknym dwa de.  :puppy-eyes:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1478 dnia: Stycznia 25, 2022, 13:27:38 pm »
Muza w tej grze kosi równo. Zmienia się lokacja i zmienia się utwór.
Na sam voice Alucarda nie jedna laska by poleciała, chociaż dialogi trochę drewniane. Końcowy utwór w napisach też robi.
Konami kiedyś umiało w gry.

Remake 2d biore z miejsca.
To jedna z najlepszych gier na Psxa.

Edit.
Wspomniany utwór.







« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2022, 13:40:24 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1479 dnia: Lutego 01, 2022, 13:48:34 pm »
Yakuza 5 (XSX)

Tytuł który przez około 50% serwował grywalność 1/10.
Przeszedłem to z bólem tylko dla fabuły i zamknięcia historii Kiryu.
Tą część trzyma tylko fabuła, która i tak jest najgorsza w serii.

Ogólnie: 4

Jest to najgorsza gra w jaką grałem, gorsza nawet niż trójka.
Nie polecam, trzymajcie się z daleka.
Kto chce spróbować niech przejdzie Yakuze 0 ponieważ reszta to gry od 4 do max 7/10.



« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2022, 20:44:18 pm wysłana przez Kyokushinman »