Autor Wątek: Newsy mniejsze i większe  (Przeczytany 239827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 76
Odp: Newsy mniejsze i większe
« Odpowiedź #2240 dnia: Grudzień 28, 2021, 22:15:30 pm »
https://www.gematsu.com/2021/12/over-50000-japanese-users-vote-for-their-favorite-console-games-in-tv-asahi-poll-top-100-announced

W nowym roku trzeba będzie, w końcu, liznąć DQ i Zeldy. Skoro japońscy bracia polecają, to niech tak będzie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 66
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2241 dnia: Maj 04, 2022, 11:07:11 am »
Embracer wykupuje od Square Enix Crystal Dynamics, Eidos-Montreal i Square Enix Montreal wraz z masą IP (w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain):

https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-an-agreement-to-acquire-eidos-crystal-dynamics-and-square-enix-montreal-amongst-other-assets/

Nie ma to jak wstać w poniedziałek rano i przeczytać, że firma-matka studia, w którym pracujesz, kupuje część Square Enix :D. Ciekawe, to ważne studia i IP, na pewno podnosiły wartość samego Square, ale też ostatnie lata pokazały, że były również ciężarem dla Japończyków. Może Square chce skupić się na swoich własnych studiach i ich IP. Swego czasu typowałem SE do zakupu przez Sony (gdyby chcieli wykonać podobny ruch do Microsoftu, czyli zgarnąć wydawcę wraz z kilkoma studiami i masą IP), teraz jednak firma straciła na atrakcyjności.

Dla sprzedanych studiów to może być dobre. Embracer nie miesza się w zarządzanie i woli, aby developerzy robili to na czym się znają. Jest więc szansa na następnego Deus Ex'a, czy może nawet Legacy of Kain - wszystko w ich rękach.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 264
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #2242 dnia: Maj 04, 2022, 20:23:22 pm »
Bardzo liczę na powrót Legacy of Kain w jakiejkolwiek formie. Chyba najmniej by mnie ucieszyła kontynuacja, przyjąłbym reboot albo remaki na poziomie residenta.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 169
  • KRYTYK GROWY & TV SETTINGS EXPERT
« Odpowiedź #2243 dnia: Maj 04, 2022, 22:06:13 pm »
Ja Kaina skończyłem ogrywać na demie z playstation magazyn.
Taka stara zaległość, chyba przez plotki o backtracingu nigdy już więcej tego nie spróbowałem. Co do powrotów to Adamowi należy się 3 część.

Sylvan Wielki

• Gagarin
  • Reputacja: 246
« Odpowiedź #2244 dnia: Maj 05, 2022, 08:43:30 am »
Pamiętne walki z bossami.... Co za KLIMAT. Soul Reaver był świetny, ale mnie bardziej Blood Omen się podobało. Z innych ciekawostek, podobno trylogia (ta nowa) Tomb Raider poszła w 38 mln. egzemplarzy. Znakomity wynik. Czekam na nową Larę wykorzystującą Nierealny Pieć.  :roll:

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2245 dnia: Maj 05, 2022, 10:40:45 am »
Plotki o remasterach/remake'ach Legacy of Kain tu i ówdzie można usłyszeć, więc coś może być na rzeczy. Jeśli Square stanowiło przeszkodę, to już tego nie ma. Teraz te studia w dużej mierze zależą od siebie, Embracer nie będzie im przeszkadzał. Jeśli czegoś nie zrobią, bądź będzie to złe (np. jak Avengersi) to będzie tylko i wyłącznie ich odpowiedzialność. Ciekawe, kto bardziej odpowiada za te 200 mln dolarów start, jakie Square poniosło na dwóch grach z uniwersum Marvela?

Mateo

• Towarzysz
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #2246 dnia: Maj 05, 2022, 12:13:27 pm »
Też mam nadzieję na Legacy of Kain, bo to moja ulubiona seria, a napewno w top topów. Klimat Nosgoth, łamigłówki, eksploracja, potwornie dobry klimat to po prostu Soul Reaver. Nawet przyjąłbym remake w stylu jeden na jeden typu Demon's Souls. Raziel i Kain zasługują na solidny powrót i to z wielkim przytupem.

windomearl

• PIERESTROJKA
  • Reputacja: 264
  • You know Carcosa?
« Odpowiedź #2247 dnia: Maj 05, 2022, 14:45:27 pm »
Plotki o remasterach/remake'ach Legacy of Kain tu i ówdzie można usłyszeć, więc coś może być na rzeczy. Jeśli Square stanowiło przeszkodę, to już tego nie ma. Teraz te studia w dużej mierze zależą od siebie, Embracer nie będzie im przeszkadzał. Jeśli czegoś nie zrobią, bądź będzie to złe (np. jak Avengersi) to będzie tylko i wyłącznie ich odpowiedzialność. Ciekawe, kto bardziej odpowiada za te 200 mln dolarów start, jakie Square poniosło na dwóch grach z uniwersum Marvela?
Remastery lok to można o kant dupy potluc, tu są porządne remaki potrzebne.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #2248 dnia: Maj 05, 2022, 16:03:56 pm »
Zgadzam się, ale wszystko zależy od chęci. Remake to, jak sam napisałeś, musi być porządny, nie tylko wizualny, ale i rozgrywka wymaga zmiany. Koszt będzie większy, pytanie jak z popytem. Oryginały sprzedawały się chyba w liczbach nie większych niż 1-2 mln. Teraz jednak można by przekonać nowych graczy.