Autor Wątek: Elden Ring  (Przeczytany 14569 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 10, 2021, 20:54:24 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 11, 2021, 17:08:42 pm »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 12, 2021, 16:41:53 pm »
Po tych lichych trzech godzinach jak dla mnie to miks soulsów i dragons dogmy. Czy ten świat to taki całkiem otwarty jest to pewności nie mam bo póki co to taka duża lokacja z zejściami, wejściami przejściami. Dodatkowe podziemia póki co raptem zwiedziłem dwa, jedno przypominało krótki labirynt z BB, drugi dosłownie jaskinia z wilkami rodem z DD, na końcu obydwóch czekały dosyć łatwe bossy, w jednej skacząca statua, w drugiej wilkołak z mieczem, a za nimi skrzynki z nagrodami. Na świecie rosną jagódki które można zbierać i kózki które można ubić, podczas pogoni za kózką która zaczyna się turlać nie sposób się nie uśmiechnąć. Z pozyskanych materiałów można po zdobyciu recept tworzyć przedmioty wspomagające jak wybuchowe bomby itp. Rozwijanie postaci i konik staje się dostępne po dotarciu do Meliny, która deklaruje się zostać naszą służką. Jak nigdy nie lubiłem koników w rpgach, a zwłaszcza toczyć pojedynków w siodle, tak tu chyba będzie na odwrót. Niesamowita szybkość i mobilność w porównaniu z trybem pieszym i co najważniejsze, responsywność, bez blokowania się o każdy wystający z ziemi kamyczek. Grafika w sumie lepsza niż się spodziewałem, dużo zależy od pory dnia i pogody. Na polance z trawką bez cieni w słoneczku wygląda biednie, ale już podczas deszczu be z większych zastrzeżeń. Zaś na bagnach z odbiciami w wodzie, podczas potyczki ze smokiem to już jak najbardziej na plus, a sama jego animacja (jak większość animacji w tej grze), majestatyczne przeloty i zionięcia ogniem to najwyższa półka. Inteligencja bossów na tych terenach otwartych to już inny temat, zarówno jeździec na koniu jak i smok blokują się o elementy otoczenia po czym resetują, co skutkuje albo próbą odtreptania do punktu-obszaru domowego lub teleportem, co wygląda dość słabo. Można ich również trochę pobić i uciec. Co najważniejsze ich HP sie nie zregeneruje do momentu naszej śmierci lub odpoczynku przy ognisku. Czyli można takiego smoka pobić trochę i wrócić na zwykłych przeciwników, napełnić butelki i dalej bić smoka. Jak nietrudno wywnioskować, z blokujących przeciwników skorzystają głównie magowie stosując strategiczne taktyki z wykorzystaniem skoku i ukształtowania terenu, co potwierdzam z praktyki. Co do klatkarza na PS4, wygląda na dosyć stabilne 29-31, nic godnego uwagi się nie działo podczas prób potyczki z ziejącym smokiem ogniem na odblaskowych bagnach czy podczas rabanu w obozowisku i z około dziesiątką wrogo nastawionych żołnierzyków z pochodniami podczas ulewnego deszczu.
Póki co jest bardzo dobrze i czekam na czwarta rano, mam nadzieję że nie zresetują progresu.
Za blokadę szare mój patyczek do czarowania, zwieńczony kulką, im w pierścień.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2021, 16:44:07 pm wysłana przez Juras »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 12, 2021, 18:22:49 pm »
Dzięki za obszerna opinie. Jak Ty chwalisz to chyba trzeba znowu wziąć na radar.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 13, 2021, 14:38:54 pm »
Hmm, po drugiej sesji (stan z poprzedniej się zachował) mam trochę mieszane odczucia. Znalazłem czarodziejkę (której bronił dyniogłowy a właściwie dyniohełmowy boss)  ze sklepikiem i dodatkowymi zaklęciami, jedno z nich czyli "potrójna strzałą dusz" pod inną nazwą okazało się nad wyraz użyteczne, żre więcej many, wolniej się ładuje ale też bije ze dwa razy więcej i ma większość celność. Tak wyposażony postanowiłem ruszyć dalszą eksplorację. Jednak pierwsze chciałem sprawdzić co pani czarodziejka chowa pod tuniką i lekkie zdziwienie bo nie mogłem jej trafić żadnym zaklęciem. No to zmieniam z różdżki na włócznię, EEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRR JEDEN i dalej nic, żadnej reakcji. No nic, tym razem stwierdziłem, że pójdę tam gdzie mi "ogniska" pokazują czyli do zamku. I pierwsze co zaczęło się rzucać w oczy to ilość tych ognisk, a jak ognisk mało to jakieś statuy przy których również można się odradzać. Dolazłem do zamku i tu dejavu z Demonami, trochę podestów, wybuchowych beczek i ciemny pokój z przeciwnikiem jakimś większym, walę magią z drzwi i nic nie reaguje, drugi, trzeci to samo to włażę głębiej, drzwi się zamykają i dopiero wtedy można go tłuc, wyszło double k.o., dropnął klucz i tyle. Chwilę później wyskoczył trochę znienacka boss zamkowy, przegrałem bo nie miałem naładowanych butelek. Drugie podejście też b mi się pomieszała klawiszologia, za trzecim razem padł. I tu sobie uświadomiłem co najmniej dwie rzeczy, ogniska i statuty są co kawałek miejscami wręcz koło siebie. Ognisko przed bossem, za bossem, a później jeszcze znalazłem kolejne można powiedzieć nad bossem. Drugie, przywoływanie tych duchów npc jako pomagierów to jakiś żart jak na soulsowe standardy. Mam dwa rodzaje, maga i watahę wilków, mag dla maga tak średnio, ale wilki, toć to najzwyklejsza odmiana tanka z dodatkowym dpsem. Puszcza się to, wycofuje i napieprza zaklęciami a boss zajęty wilkami. Wszystkie wcześniejsze z podziemi padały zanim zdążyły ubić wilczki, zamkowemu to się udało gdy na pasku miał jakieś 20% rzićka do końca, a nawet bez wilków nie wyglądał na nic trudnego. Po tym bossie kawałek dalej była drabina okraszona wiadomością, że tam jest życie, a zaraz koło niej ta właściwa, że reszta w pełnej wersji. Wróciłem do eksploracji dostępnych terenów i trafiłem na bossa w magicznym kręgu, coś jak jak Artorias, non stop skakał, teleport na plecy, machanie mieczykiem, nieskończona stamina. Oho, myślę, żeś krakał że łatwo to masz. Tylko, że przy drugim podejściu zauważyłem że punkt kontrolny w postaci statuy jest tuż przed walką, i o ile sam boss trochę wariuje, to jedno zaklęcie bierze mu z 15%-20%HP i nie mam naładowanych/nie mogę przywołać wilczków. Trzy, cztery próby i leży. Przypomniało mi się w międzyczasie o smoku. Wracam i co prawda nie ubiłem go ostatecznie bo mi brakło many i trzy godz zleciały, a nie pokusiłem się doinformować jak dokładnie działa odnawianie butelek przez zabijanie mobków, czasami odnawia dwie butelki po ubiciu jednego, później zabiłem z dziesięciu i nic. W każdym razie smok i jeździec na koniu z którym męczyłem się skutecznie wcześniej wydawali się trudni bo podchodziłem do nich pieszo. Walcząc na koniku to inna bajka, z majestatycznej bestii przed której płomieniami nie sposób uciec w przerośniętego anemika.
Na koniec jeszcze jedna rzecz, przeciwnicy czy ogółem żyjątka i nie żyjątka. Tu kózka, jakiś lemur, kolonia różowych kwiatków z kwiatkobossem strzelającym laserami z nieba, nietoperze, ostrzoorły, gargulce, cmentarze ze wskrzeszającymi się trupami i niebieskimi meduzami zmieniającymi kolor na alarmowy czerwony, giganty, bojowa osa bagienna, kraby, ośmiornice, umarli, nieumarli, żywi, bojowe pudle (takie jakiego miał tarniak, tylko żywione mięsem i bez kokardek), żółwie, święty mikołaj. I to wszystko koło siebie w obrębie tego jednego dość mdłego póki co świata. Zaczynam się nastawiać, że jednym z oficjalnych bossów będzie ta ciufcia z blacharskich modów.
A i w zasadzie cała mechanika to po staremu, z biciem przez ściany włącznie. Dodatkowo wydaje mi się, że namierzanie działa gorzej niż w poprzednich częściach i łapie mi na cele z oddali mimo że pod nosem dwóch napieprza.
Nie wiem, po pierwszym dość pozytywnym podejściu, drugie dość mocno mi się ostudziło.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2021, 14:46:09 pm wysłana przez Juras »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 15, 2021, 11:35:41 am »
Ja pograłem niecałą godzinkę, raz przez czas jaki wybrali, a dwa - wolałem dokończyć Strażników.

Elden Ring wygląda jak DkS3 z większymi lokacjami. Gra potrafi randomowo ostro chrupnąć (ot, machnąłem sobie mieczem i animacja nagle bardzo zwolniła na chwilę, nie udało mi się tego zreplikować, po prostu jeszcze ze dwa razy się przytrafiło). Obraz nie jest najlepszej jakości - wszelkie obiekty używające alpha test się rozmywają. Do tego chyba jest chyba jeszcze jakiś blur z focusem na środku ekranu.

Walka na koniu na razie była dziwna - czasem miałem problem z trafieniem, zwłaszcza, że ataki idą tylko na jedną stronę. Samo przyzywanie konia jest takim reliktem - trzeba wybrać przedmiot i go użyć, zamiast dedykowanego w tym celu przycisku (jak w innych grach).

Daleka widoczność, więc na początku można być przytłoczonym, bo jest sporo miejsc, gdzie można się udać.

Gra się niby jak w Dark Souls, ale także jest w tym trochę Sekiro, a i pewnie Bloodborne. Trochę nie wiem na razie, jak mam w to grać. Teoretycznie dla wielu to plus, bo gra jest w ten sposób jeszcze bardziej przystępna. Dla mnie na razie to problem :D.

Cóż, może będą jeszcze testy o lepszej porze, wtedy sprawdzę dalej. Trochę trzeba będzie przy tym posiedzieć, niemniej wciąż mam takie "ziew, poproszę coś nowego".

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 15, 2021, 15:54:35 pm »
Oglądając koncert Heilung zamarzyła mi się ta szmatka jako set dla czarodziejki:


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 16, 2021, 14:12:13 pm »
 Tak na spokojnie, po łącznie 12godz i kilku przemyśleniach.
 Graficznie jest dość bieda, lepiej niż DkSIiI, gorzej niż BB (ogółem, bo wiadomo pewne elementy mogą być lepsze), z drugiej strony tam czas i pogoda były predefiniowane, tutaj w pełni dynamicznie.
 Płynność jak zwykle, stabilne do 31.
 Dizajn do BB nie ma startu, ale to raczej trudno przebić.
 Zdecydowanie za dużo "ognisk", a jakby ognisk za dużo to jeszcze statuy służące za czeckpointy.
 Mapa z możliwością stawiania własnych znaczników też nie jest krokiem w dobrą stronę, szczególnie że właściwie z tego nie korzystałem, bo mimo otwartości nadal była na tyle zróżnicowana, że miałem problemów z określeniem gdzie jestem, no ale to tylko wycinek, może przy całej już nie będzie tak fajnie.
 Gra wydawała mi się też łatwiejsza niż jakakolwiek odsłona wcześniej, ale nie wiem czy to nie głównie efekt nasrania wszędzie ognisk/czeckpointów.
 To chyba tyle jeśli chodzi o płacz. A jeszcze jedno, nie podobało mi się co już pisałem nastawianie właściwie koło siebie tak różnorakich przeciwników, trochę bezsensowo się zrobiło.

 Z drugiej strony to nadal niebo a ziemia jeśli chodzi o samą rozgrywkę, eksplorację i czerpaną z tego satysfakcję w porównaniu do wszelakich asasynów czy mocno starających się być ponad to cuszim.
 Wielkim, pozytywnym zaskoczeniem okazał się magiczny konik. Z zasady zawsze traktowałem to jako zło konieczne do szybszego przemieszczania i się i jak najszybszego zsiadania na czas potyczek. W takim W3 czy HZD często wolałem dłużej biec postacią niż użerać się z ujeżdżaniem. Tu walka przy użyciu konika jest wręcz wskazana przy niektórych przeciwnikach, ze względu na jego mobilność.
 Kolejny pozytyw to magia, już tu w "demie" wydaje się bardziej zróżnicowana, niż trzydzieści wariacji duchowej strzały. No i można jej teraz używać niejako w kombosie. Pierwszy rzut ma swój określony czas przywoływania, ale już kolejna sztuka tego samego czaru może zostać rzucona nieco szybciej. Oczywiście ma to swoje minusy, bo nie można tego przerwać, a kara w postaci ciosu przeciwnika i pożegnanie pół paska życia plus wywrócenie na ziemię i narażenie się na utratę reszty to już nie przelewki.
 Otwarty świat to też nie tak że na pałę lecisz do przodu i dojdziesz do punktu docelowego. Tu nadal trzeba szukać przejść, wejść, omijać przeciwników etc.
 Sama jego eksploracja też jest nagradzana. Prawie zawsze gdzieś dojdziesz i znajdziesz ukryty loch, jakiś skarb czy npc czymś nowym, unikatowym lub użytecznym.
 No i jeśli patrząc na grafikę można ronić łzy, tak same animacje, z wyjątkami typu skok bo ten mi się ciągle nie widzi i bliżej temu do Skyrima. Przelot smoka Agheela (o ile dobrze pamiętam imię) ziejącego ogniem to jest poziom serialowej Gry o Tron, wielki zielony ekskluziw nr sześć na renderach temu do pięt pewnie nie sięgnie. :)

 Sumo summarum, gra ma jakieś tam plusy i te plusy aktualnie przesłaniają mi minusy i nic nie zrobisz. :rozkłada_ręcę:

 Byłbym zapomniał. Za zablokowanie szare wszystkie kostury dostępne w pełnej wersji im w pierścień po raz kolejny.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 16, 2021, 15:16:37 pm »
Zastanawiam się, jak dużo trzeba będzie zainwestować czasu w ten tytuł. Poprzednie gry FromSoft miały dobry czas, do tego na kilka przejść. Tutaj boje się, że trzeba będzie poświęcić temu ponad 100h na jedno przejście. A zaraz potem wychodzi Horizon 2... Flark, jak to ograć ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 16, 2021, 15:38:40 pm »
Po zakupie xboxa Elden wypadl u mnie z listy do ogrania na liste rezerwowa, nie ma sily, trzeba z czegos rezygnowac ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 20, 2022, 20:21:58 pm »


Gra roku się zbliża.
Na trailerze sama zajebistość.
Atakuje ktoś day one?
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2022, 21:15:55 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 22, 2022, 16:05:49 pm »



gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 22, 2022, 21:26:45 pm »
Omijam wszelkie spojlery... Kupiłem z myślą, że sklep wyśle mi na piątek a dopiero dostanę we wtorek... ; d urlop do środy włącznie wzięty więc aby tego nie tracić i dalej lecieć w flow Dark Souls zamówiłem trylogię na pt... :P Drugą część kupiłem już jakiś czas temu i czekała do dzisiaj z uruchomieniem i pomimo starej grafiki klimat robi swoje ;) Trzecią część mam na ps4 wraz z dodatkami, troszkę było już zaliczone ale mogę wrócić od nowa :D jednak jak zobaczyłem ceny Dark Souls Remastered gdzie używki po 80-90 a nówka około 140 to wolałem dołożyć i mieć solidną trylogię w kolekcji na XSeries (185 za nówkę 3 części na płytkach)

W międzyczasie jak już będę za bardzo przesiąknięty serią Souls wrócę do Sekiro i może w końcu pokonam bossa na koniu który pojawia się przy wejściu do bramy (no cholery nie pamiętam już nazw, za dużo zielonego od tego czasu xD)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 23, 2022, 12:53:58 pm »


10/10 od fana.
Dużo spoilerów.

https://primagames.com/reviews/elden-ring-review

9.5
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2022, 12:57:29 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 23, 2022, 16:05:03 pm »
96 na opencritic, 98 na meta, zaorane.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 23, 2022, 17:35:29 pm »
No kurde, miałem się wstrzymać z zakupem, bo Horizon, bo Kingdom Come, bo ostatni biom w Returnal, bo ostatni boss w Sekiro, bo Wolfenstain New Order, bo Plague. A tu taki cios w plecy. Nic, trzeba będzie kupić...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 23, 2022, 17:55:19 pm »
U mnie natomiast leży na półce Super Mario Odyssey, Super Mario 3D World + BF, Zelda BOTW, Luigi Mansion 3, Horizon 2 kończy się pobierać a oni z From wrzucili na rynek gre wszech czasów. Masakra.
Ja na dodatek zamiast nadrabiać co najlepsze trace czas na średniaki z poprzedniego roku bo niby dobre i pasuje przejść :roll:

Z tego co wyczytałem gra jest ogromna, łączy wszystko co najlepsze z poprzedników. Taka Zelda w świecie Dark Souls.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 23, 2022, 18:47:22 pm »
No kurde, miałem się wstrzymać z zakupem, bo Horizon, bo Kingdom Come, bo ostatni biom w Returnal, bo ostatni boss w Sekiro, bo Wolfenstain New Order, bo Plague. A tu taki cios w plecy. Nic, trzeba będzie kupić...
No ja miałem przejść kiedyś tam może nawet nie w tym roku, a tu trzeba atakować zaraz po horizonie może z jakąś małą przerwa na kene czy coś innego małego.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 23, 2022, 19:29:35 pm »
Ja bym pewnie spiął dupę i nadrobił. Ale trochę boję się żony, która i tak wszystko trzyma siłą woli w czasie jak bawię się w pracoholika.
Może w nocy jak wszyscy śpią  :lol:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Elden Ring
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 24, 2022, 14:58:15 pm »
Biorę cyfrę dzisiaj.  Day one. Akurat sobie Dying Light 2 skończyłem a Horizon wiedzie później. Piękny miesiąc. Świetne gry :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2022, 15:00:16 pm wysłana przez bojawiem »

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 24, 2022, 23:12:08 pm »
Może offtopic ale nie chcę odkopywać starych wątków więc wypowiem się jedynie na temat Dark Souls i Dark Souls 2 :P (Bloodborne przeszedłem, w DS3 grałem wcześniej ale nie dokończyłem na PS4).

Zacząłem przygodę z DS2 (ujmę, że Dark Sins ponieważ wiem, że to wprowadza zmiany) i to co mnie uderzyło to mnogość dróg na początku, strasznie mały power, niszcząca się broń i straszny limit na magii (starczał na jednego trolla ;p) i aż miałem myśl by zacząć grać od nowa innym buildem.

Aż do dzisiaj gdy doszło DS trilogy i odpaliłem jedynkę w wersji remastered. Jejku, jaka tu jest ulga podczas gry i piromanta gra mi się na tyle łatwo, że sama struktura gry jest bardziej zamknięta jednak łatwiej o śmierć ;)

Elden Ring czuję, że będzie zwieńczeniem tych dwóch koncepcji i gra dlatego aż tak trafiła w gusta recenzentów ^^ rzadko coś biorę na premierę ale czułem, że tutaj zakup będzie udany... Szkoda tylko, że z opóźnieniem premierowym (sklep zaoferował mi 10 zł zniżki za opóźnienie więc 234 złocisza - kazimierze nie bywają zbyt często xD) jednak dość miłym w oczekiwaniu z DS Trilogy ^^
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2022, 00:06:53 am wysłana przez gidek »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 25, 2022, 13:38:17 pm »
Pierwszy boss pod zamkiem spuszcza mi baty. Trzeba przyfarmić trochę :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 25, 2022, 13:43:45 pm »
Ja bym czyścił na zero wpierw mape koło niego.
Może przez week skończe Horizona 2 i też wbijam.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 25, 2022, 19:41:50 pm »
Ubiłem go ale walka trwała z 15 min bo mój mieczyk mu jakieś milimetry hp zdejmował a byłem na 2 strzały :-). Próbowałem pomóc innym 3 razy walka 3 na bossa i wszystkie wpierdziel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 02, 2022, 16:13:27 pm »


Jest dziesięć buteleczek, jest i wypędzony Rycerz Oleg (z takim imieniem się w obecnych czasach, norma :>) w ramach wsparcia .... duchowego. Można eksplorować dalej. Wspaniała gra.



Plus tarcza pod obecne standardy kolorystyczne.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 02, 2022, 16:29:20 pm »
Ja własnie pobieram.
Znów 3 typów z forum jak za czasów genialnego Nioh będzie męczyć gre.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 03, 2022, 12:43:50 pm »
Pierwszy władca Godric Pozszywaniec wymęczony za nie wiem którym podejściem. Te duże lochy prowadzące do fabularnych bossów to konkret. Do bossa można iść różnymi ścieżkami a w zamku na dole spotkałem opcjonalnego który mnie zmiótł jednym uderzeniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 03, 2022, 13:18:39 pm »
Ja 30 poziom i zwiedzam zamek Godrica ^^ gra jest niesamowita i mechaniki z Sekiro dodają nowej dynamiki związanej z eksploracją oraz walką.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 03, 2022, 19:57:36 pm »
Margit i Godric leżą. Ależ gra.
Od tv ciężko odejść, tylko ten pad od PS5 strasznie szybko się wyczerpuje :roll:




Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 04, 2022, 14:00:00 pm »
Pierwszy władca Godric Pozszywaniec wymęczony za nie wiem którym podejściem. Te duże lochy prowadzące do fabularnych bossów to konkret. Do bossa można iść różnymi ścieżkami a w zamku na dole spotkałem opcjonalnego który mnie zmiótł jednym uderzeniem.


Mnie szczęśliwie udało się bodaj za 3cim podejściem. Teraz sobie zwiedzam. Kapitalna gra.  :grin:

Screeny w spoilerze:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2022, 08:51:41 am wysłana przez Ryo »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 04, 2022, 15:54:43 pm »
Królu złoty. Dej pan te screeny w spoiler, bo lokacje samemu fajnie odkrywać. Pozdrawiam.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 07, 2022, 08:51:54 am »
Królu złoty. Dej pan te screeny w spoiler, bo lokacje samemu fajnie odkrywać. Pozdrawiam.
Poprawiłem.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 07, 2022, 13:48:45 pm »
Boss w Akademii mnie ostro klepie w drugiej fazie xD. Pora w końcu przyfarmić lvl bo skilla brakuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 07, 2022, 15:54:24 pm »
Bayonetta? Hehe.

Ja jestem gdzieś w 3/4 gry, ale dzisiaj trochę odpoczywam bo ta gra tak uzależnia, że szok.
Wspaniały tytuł.

A Gregory odblokuj swoje trofea na PS5 bo nie widze ich a chciałbym porównać coś tam pozdobywał.
Ja nie wiem być może platyne spróbuje robić, no chyba, że mnie najdzie na coś innego w trakcie.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2022, 16:00:50 pm wysłana przez Kyokushinman »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 07, 2022, 18:41:40 pm »
Jednak padła suka :-).

Gdybym miał możliwość grałbym non stop z przerwami na spanie.

Trofea nawet nie wiedziałem że mam niewidoczne. W Eldenie wpadły mi póki co za fabularnych bossów i jakiegoś tam opcjonalnego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 07, 2022, 19:53:01 pm »
U mnie po wizycie w Zamku Monroe padł Godrick i teraz zwiedzam ten cudowny świat. Już kilka razy wszedłem w portal który wywalił mnie gdzieś w głąb mapy i odwiedzam tereny akademii oraz okoliczne ^^ 42 lvl, samuraj zrobiony na woja z możliwość rzucania ognistych kul (przydają się na niektórych grubasów :P).

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 07, 2022, 20:48:34 pm »
Ja mam 35 lvl. Nie wiem co mnie podkusiło żeby grać klerykiem ale co zrobić. Postać poki co zbalansowana. Włócznia dobrze mi się gra i czarem przywalić mogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 22, 2022, 13:14:04 pm »


Platynowe trofeum #166 ląduje na koncie. 114 godzin FANTASTYCZNEJ zabawy. Hidetaka Miyazaki nie nazwał jej Dark Souls 4 prawdopodobnie tylko dlatego, że lata temu w wywiadzie, jaki udzielił Famitsu, powiedział, że zamyka ten rozdział, który uważa za kompletny. Nie zrobi już DkS4 i chce być słowny

Kapitalna gra. :dance: Jasne, ma swoje wady (jak każda), ale mocne 9/10 wystawiłbym lekko. Grało mi się znakomicie i w sumie gra mi się świetnie dalej.  :roll:
Wspaniale wykreowany świat, stylistycznie to także uczta dla oczu.  :puppy-eyes:

Postawiłem na ciężkozbrojnego, który niespecjalnie bawi się magią. Jako, że soulsy lubię zaliczać w pojedynkę, to z usług naszych pomagierów starałem się nie korzystać. Zdobyłem 43 z nich (jest bodaj ponad sześćdziesiąt), sprawdziłem działanie niemal każdego, ale doprawdy powiadam wam, pokonanie takiej Malenii w pojedynkę daje ogromna frajdę. A tak po prawdzie największe problemy sprawił pan Maliketh.

No nic. Za jakiś czas kupię również na X bąka i raz jeszcze ją przejdę tym razem korzystając z katany.  :-P

Nieco zrzutów z gry.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Elden Ring
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 23, 2022, 01:24:34 am »
Widzę, że miecz w jednej ręce takiej wielkości, że równo wypali pół matrycy oleda, a jak się ktoś później ośmieli ukończyć pozycję drewnianym patyczkiem to docinki, że OP.