Autor Wątek: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"  (Przeczytany 15758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Uważam, że "najlepsza gra z czasu 2014 - dzisiaj" byłoby lepszym pomysłem, bo:
1. Bardziej pobudzający sentyment,
2. Przeto bardziej angażujący
3. Wpis będzie się ciekawiej czytało - można dodać kilka anegdot, uczynić z tego opowieść.
4. Nada to odnowie GO odpowiedni kontekst, przedstawi wytrwałość i zwartość społeczności - czyli jego wartość

W przeciwnym razie jest to "tylko kolejne podsumowanie" gier z 1h 2019.

Pozdr!

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 08, 2019, 11:15:34 am »
To nie byłby taki zły pomysł, ale jedynie na forum. Na głównej chwalić się "no hej, cztery lata nic nie pisaliśmy bo osoby które załatwiały gry i info prasowe zniknęły, więc ciężko się pisało newsy, ale Rodi i trochę gnysek tak parę miesięcy próbowali to ciągnąć, bez możliwości większej ingerencji w stronę niż pisanie newsów, bo nawet mejle redakcyjne przestały im działać - także wypiszmy najlepsze gry jakie w tym czasie ominęły dział newsów i recenzji" - no nie jest najlepsze marketingowo :P

Jacek84

  • Gość
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 08, 2019, 11:33:09 am »
no nie jest najlepsze marketingowo



A to jest?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 08, 2019, 11:37:44 am »
To nie byłby taki zły pomysł, ale jedynie na forum. Na głównej chwalić się "no hej, cztery lata nic nie pisaliśmy bo osoby które załatwiały gry i info prasowe zniknęły, więc ciężko się pisało newsy, ale Rodi i trochę gnysek tak parę miesięcy próbowali to ciągnąć, bez możliwości większej ingerencji w stronę niż pisanie newsów, bo nawet mejle redakcyjne przestały im działać - także wypiszmy najlepsze gry jakie w tym czasie ominęły dział newsów i recenzji" - no nie jest najlepsze marketingowo :P

Marketing to zawsze odpowiedź na pytanie "jak to sprzedać", a nie "jakie są fakty" ;)

Więc, brzmieć to będzie tak, jak to zaprezentujesz :)
Można powiedzieć, że przez 4 lata traciliśmy ludzi i nie było komu pisać newsów, albo można się skupić na przyszłości i napisać o tym, jakie GO będzie znów wspaniałe dzięki naszym czytelnikom, a przerwę można przestawić zwięźle, lub wyłącznie przez pryzmat pozytywnych anegdot.

A i... sorry za offtop :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 11:40:42 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2019, 12:42:05 pm »
Marudzicie, smutno mi się na serduszku robi... Kaxi, Mielu czy Toread mi tu na twitterze gratulują i życzą powodzenia, trzymając kciuki, a jak człowiek chce coś ruszyć, to nie ma chętnych  :evil:

Jacek84

  • Gość
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2019, 13:27:26 pm »
Ale pod czym chcesz żeby ludzie się podpisali? Prowadziłeś 3 serwisy które różnią się logiem, po co? Wszyscy wiedzą po co są trzy stronki, z praktycznie tą samą zawartością, tym samym layoutem. Dołożyłeś do tego czwarty. Po co wciąż istnieją ps-plus i cała reszta? Doskonale wiemy.

Reklamy są złem koniecznym, rozumiem. Ale czy adwords, które zajmują prawie cały ajfonowy viewport to jest to czemu wszyscy mamy kibicować? Fajnie, że chcesz wskrzesić markę. Naprawdę. Pomysłowi kibicuję, metodom nie. Chcesz żeby z tego był hajs? Żeby były gierki do recenzji? Zajebiście. Tylko kolejność słaba. Chyba jednak lepiej zachęcić ludzi do czegoś fajnego, wówczas wszyscy wybaczą okazjonalną reklamę. To co robisz to próba kapitalizowania czegoś co już jest, o czym niewielu nawet pamięta, w sposób nader uporczywy.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 08, 2019, 13:43:45 pm »
Osobiście reklamy nie są złe, jak jest to dobrze zrobione, ale jak widzę coś takiego

 

To raczej nie zachęca do odwiedzania. Dwie reklamy na start. Na forum nie wiem jak to wygląda, bo używam tapatalka.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 08, 2019, 14:13:15 pm »
Wszyscy wiedzą po co są trzy stronki, z praktycznie tą samą zawartością, tym samym layoutem.

Tak było najszybciej ruszyć z GO, zamiast czekać, aż dopiszę to, czego brakuje. Zostawienie tam newsów które przekierowują na GO było najszybszym sposobem zyskania nowych użytkowników, bo reklamą na FB czy w Googlu takiego efektu nie uzyskam. Oba projekty z każdym tygodniem będą się coraz bardziej rozjeżdzać - na ps-plus.pl już nie przeczytasz newsów, bo są już tylko na GO. Tutaj też wkrótce pojawi się encyklopedia gier i wtedy będzie można ładnie podpinać daty premier, tytuły, platformy i newsy, oraz tematy na forum, a do tego dołączy lista cen gier w polskich sklepach internetowych, więc w ogóle zrobi się kombajn. Powiedzmy, że tam był poligon tego, co chciałem przygotować na GO, a teraz trwa płynne (acz rozciągnięte na kilka tygodni) przejście i z jednego miejsca znika, by w drugim się pojawić. Wyprowadzam tamtych userów tutaj (miesięcznie unikalnie kilkadziesiąt tysięcy) i dlatego tak to wygląda, chociaż z waszej perspektywy nie musicie tego do końca rozumieć. Ja staram się wykorzystać wszystko co mam, żeby jak najwięcej dać GO.

Podobny design wynika jedynie z tego, że skorzystałem z gotowego kodu który już miałem - inaczej ciężko byłoby w tak krótkim czasie (3 tygodnie), siedząc po 1-2h dziennie, przenieść całą stronę tak, aby odczepić się od wordpressa który jest jakieś 10x cięższy dla serwera przy tej skali. A reklamy muszą być niestety od początku, bo ja już zacząłem inwestować w stronę. Jak powiedziałem - kasę z nich będę przeznaczał nie tylko na serwer i dla siebie, ale dla reszty redaktorów i na społeczność. W tym tygodniu chciałbym ruszyć z pierwszą taką akcją (karta PSN/Marketplace za 100zł). Więc... wolałbym się skupić nad tym o czym ten temat jest, niż tracić czas na tłumaczenie, że chciałem wystartować już na początku lipca zamiast na początku sierpnia, dlatego może nie ma jeszcze szału. Bo generalnie, gdybym wystartował teraz ze stroną bez reklam, a dodał je za dwa miesiące, dopiero by było burzenie, że poczekałem chwilę i jak zobaczyłem, ze sie opłaca, to zacząłem monetyzować. Zacząłem, bo chciałbym zebrać kasę np. chociażby na postawienie stoiska na Pyrkonie, gdzie mógłbym postawić PSXa i odpalić np. Tekkena na dwóch, reklamując przy okazji portal. Facebook za 600 zł obiecuje mi "4900 – 14 000 wyświetleń". Na Pyrkonie za tę samą kwotę dotrę do 50k osób i jeszcze sprawię im sentymentalną frajdę. Ale stać klika dni X godzin na stoisku 1,5x1,5m to nie jest też taka przyjemność i szkoda mi wydać kasę z własnej kieszeni, dlatego zaczynam zbierać już dziś, bo pewnie w styczniu/lutym przyjdzie pora płacenia, to chociaż połowę bym chciał zebrać, albo na paliwo. Stronę wciąż dostrajam, wiec postaram sie poprzesuwać elementy tak, żeby to lepiej wygladało (aka logo na komórce niepotrzebnie jest takie wielkie, zjada pół ekranu). Ale robię to wszystko jedynie w godzinach 23-24, bo wcześniej mam inne obowiązki.

No więc ja poświęcam sporo czasu, sporo energii, nie wszystkie te pomysły dam radę wprowadzić pierwszego dnia, do paru firm już napisałem (Sony już odpisało i obiecało promki!), ale jak pytam na forum jakie były najfajniejsze gry pierwszego półrocza to "hurr durr, zapytaj jakie były najlepsze przez 4 lata, a w ogóle to reklamy bla bla bla". Liczyłem, że 3 linijki tekstu z waszej strony będą pierdnięciem. Listę najlepszych występów na E3 z palcem w nosie zrobiliście, ale pewne dla tego, ze poprosił o nią weteran forum, a nie najeźdźca którego cholera wie czemu Conker napuścił na GO.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 14:15:38 pm wysłana przez gnysek »

Jacek84

  • Gość
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 08, 2019, 14:19:12 pm »
Cytuj
Ja staram się wykorzystać wszystko co mam, żeby jak najwięcej dać GO.

Podobny design wynika jedynie z tego, że skorzystałem z gotowego kodu który już miałem - inaczej ciężko byłoby w tak krótkim czasie (3 tygodnie), siedząc po 1-2h dziennie
Jak sam piszesz, nie próbujesz wykorzystać co masz i dać jak najwięcej, tylko jak najszybciej i jak najniższym kosztem, a dla mnie i pewnie dla wielu to zupełnie inne rzeczy. Życzę powodzenia, ale myślę, że możesz jednak założyć, że nie wskrzeszasz tu czegoś co było, tylko robisz to na nowo. Nie dla tych co byli, a dla tych co może będą.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 08, 2019, 14:38:11 pm »
Jak sam piszesz, nie próbujesz wykorzystać co masz i dać jak najwięcej, tylko jak najszybciej i jak najniższym kosztem, a dla mnie i pewnie dla wielu to zupełnie inne rzeczy.

To jest ten słynny trójkąt szybko-tanio-solidnie, z którego można wybrać tylko dwa. Jak mówię, za miesiąc mógłbym odpalić wszystko, ale dlaczego kolejny miesiąc strona miałaby stać odłogiem? Szkoda mi tego czasu, wolę, żeby strona już rosła. Co do wskrzeszania dla tych, którzy byli... no cóż, część nie wróci choćbym nie wiem jakie cuda powymyślał, (tak jak właśnie Conker, który zawierzył wszystko mi) bo jak wiadomo niektórzy wchodzili tylko na forum. Skoro odeszli, to widocznie powód był inny (obowiązki, znudzenie grami, lepsze zajęcie, wyszli na dwór w końcu itp.) - to jest chyba oczywista oczywistość i jest parę tematów na forum na ten temat w ostatnich 4-5 latach, gdzie sami to poruszacie. Oczywistym jest też, że muszę się otworzyć na nowe osoby, bo inaczej jak się rozwijać.

Więc - tu masz dużo racji, we wskrzeszaniu "tego co było" zapewne nie uda mi się dojść dalej niż żeby to nadal był serwis z codzienną porcją newsów z gier, oraz forum dyskusyjnym. I żeby było trochę luzu, ze strony redakcji i użytkowników. Ale identycznego klimatu nie da się zrobić, bo on wcale nie zniknął przez zmiany na stronie/forum, tylko po prostu przez upływający czas i zmieniającą się w sieci modę. Ten sam problem mam na hmt.pl czy gmclan.org - za czasów przed-facebookowych i gdy wszyscy byli w gimnazjum/liceum po prostu więcej siedzieli na forum, teraz postrzelały wszystkim trzydziechy i niańczą dzieci zamiast pisać 50 postów dziennie na osobę na GO. No tego nie zmienię.

Edit: wydzieliłem z oryginalnego tematu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 16:02:52 pm wysłana przez gnysek »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 08, 2019, 16:28:36 pm »
Działaj Gnysek. W obecnej postaci strona wraz z forum chyliła się ku upadkowi i była to raczej tylko kwestia czasu. A szkoda by było.

Jacek84

  • Gość
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 08, 2019, 16:36:30 pm »
Odebranie mi administratora po ostatnim poście to też część dobrej zmiany? :lol:

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 08, 2019, 16:44:08 pm »
Odebranie mi administratora po ostatnim poście to też część dobrej zmiany? :lol:

Nope, to przez to, ze SMF pozwala robić adminom backup bazy danych i nie znalazłem opcji ograniczenia tego adminom. Przykro mi tarniak, że reagujesz tak emocjonalnie i usunąłeś konto.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 16:46:27 pm wysłana przez gnysek »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 08, 2019, 18:24:02 pm »
Marudzicie, smutno mi się na serduszku robi... Kaxi, Mielu czy Toread mi tu na twitterze gratulują i życzą powodzenia, trzymając kciuki, a jak człowiek chce coś ruszyć, to nie ma chętnych  :evil:

Przecież pisałem w temacie o sugestiach że chętnie pomogę od strony kodu albo redakcji.

Nie odpisałeś  ;(

Tak w ogóle to super że dzialsz i naprawdę gratulacje za robotę odwaloną po godzinach! Czy jest miejsce na poprawę? Owszem, ale i tak super!
Ja doceniam!
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 18:27:25 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Offtop z "Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 - wasze typy"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 08, 2019, 19:57:00 pm »
Marudzicie, smutno mi się na serduszku robi... Kaxi, Mielu czy Toread mi tu na twitterze gratulują i życzą powodzenia, trzymając kciuki, a jak człowiek chce coś ruszyć, to nie ma chętnych  :evil:

Przecież pisałem w temacie o sugestiach że chętnie pomogę od strony kodu albo redakcji.

Nie odpisałeś  ;(

Tak w ogóle to super że dzialsz i naprawdę gratulacje za robotę odwaloną po godzinach! Czy jest miejsce na poprawę? Owszem, ale i tak super!
Ja doceniam!

Tak, widziałem, nie odpisałem bo kończę jeszcze kod od uprawnień panelu redaktorów na głównej i liczyłem, że skończę to wczoraj i się odezwę ;) ale jeszcze ze 2-3 dni