Autor Wątek: Największe rozczarowania growe generacji  (Przeczytany 1257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Największe rozczarowania growe generacji
« dnia: Kwietnia 28, 2020, 13:19:16 pm »
Jako, że jest to ostatni rok tej generacji i zostało do wydania może jeszcze jakieś 5 solidnych pozycji.
Mimo wszystko postanowiłem założyć taki temat już teraz.

Uncharted 4
To bardzo dobry tytuł, ale niestety za bardzo rozwleczony i przegadany. Zamiast skupić się nad tym z czego ta seria słynie dickman zrobił z tego wycieczkę krajoznawczą. Kilka etapów jest tak mega nudnych, że dosłownie odechciewa się grać.

Wady:
- nudne przegadane etapy
- przesadna ilość skakania po gzymsach (małpa by nie dała rady tyle tego w tej grze jest)
- brak epickości z poprzednich części
- pseudo otwarty świat, który tylko bardziej zamula
- niewykorzystany potencjał lokacji: Madagaskar (wybuch wulkany byłby mile widziany), dżungle (aż prosiło się dodać akcję skradankową podczas ulewy)
- skopany obraz nawet na Pro (T5 w 480p po mclassic zmiata to coś ostrością)


Metal Gear Solid 5 GOTY

To też bardzo dobry tytuł jednak oczekiwania były ogromne ponieważ jestem fanem serii.
Niestety po świetnej głównej misji w GZ i bardzo fajnym prologu, no może jeszcze pierwszej misji co ratujemy Millera zachwyt się kończy.
Gameplay jest bardzo dobry, no ale to nie wystarczy.


Wady:
- znikoma ilość wstawek zastąpiona beznadziejnymi kasetami do odsłuchania
- podział gry na misje, które też w większości nie powalają
- brak poziomu trudności hard w TPP
- mapa zarówno Afganistanu jak i Angoli nie powala
- słabe starcia z bossami
- fabuła taka sobie
- brak epickości ze starych MGSów


Batman Arkham Knight

Tutaj nie będę się rozpisywał, ale względem BAA i BAC gra mnie rozczarowała.

Wady:

- przesadna ilość batmoblia (serio to powinien być podtytuł tej gry)
- obraz to total ziarno


Resident Evil 3 Remake

Dobra gra, ale mega pokrojona względem oryginału

Wady:
- długość gry
- Nemesis to skrypt
- brak wyborów
- wycięty content względem oryginału
- ta gra to nie horror, klimat poleciał całkowicie w porównaniu z RE2R
- fizyka i dekapitacja to żenada na tle RE2R



Devil May Cry 5

Spodziewałem się o wiele lepiej bo poza w miarę rozgrywką ta gra nic ciekawego nie reprezentuje.

Wady:
- typ z laską i jego gameplay
- nudne powtarzalne poziomy od połowy gry (w sumie to jest tylko jeden poziom)


Gran Turismo Sports

Ten tytuł to takie demo GT7.

Wady
- zawartość


Quantum Break

Szkoda cokolwiek pisać na temat tej gry.
Po świetnym MP1,2 i AW studio zawiodło na całej linii. Naprawdę zmuszałem się aby w to grać.


Killzone Shadow Fall

Na tle KZ 2 i 3 ta gra jest co najwyżej średnia.


The Order 1886

Nie ma tragedii ponieważ gra ma świetne postacie i klimat baa nawet fajnie się strzela, ale jednak to tytuł na 5h z czego 2,5 to gameplay. Mega niewykorzystany potencjał.

Wady:
- długość gry
- walka z wilkołakami 1/10
- połowa gry przegadana i przechodzona
- etapy skradankowe


Doom Eternal


Jedynka świetna a tutaj mimo, że gra spoko i fajnie się strzela to wyszedł z tego nowy Quake połączony z Mario.

Wady:

- elementy platformowe
- za dużo akcji w pionie
- różnorodność lokacji


Gears of War 4

Wady:
- dwa pierwsze akty
- roboty
- słaba i krótka końcówka


Shadow of The Tomb Raider

Na tle jedynki i Rise nie powala.

Wady:
- 80% gry to nuda
- potencjał dżungli zmarnowany
- koślawe strzelanie





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 08:20:30 am wysłana przez Kyokushinman »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2020, 19:48:57 pm »
Uncharted 4??? :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2020, 21:20:46 pm »
No dla mnie to wygląda tak:

U1 i U4 > U3 > U2

Zaginione Dziedzictwo też złe nie było, ale schemat już stał się zbyt wyraźny. Mam nadzieję, że na najbliższej generacji nie zobaczymy nowego Uncharted.

A co do największych rozczarowań, to muszę się głębiej zastanowić.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2020, 00:37:04 am »
Hmm rozczarowanie? Trochę the last of us 2 :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2020, 08:04:12 am »
Gra jeszcze nie wyszła a już przebiła największe moje rozczarowanie w historii gier tj. MGS 2 :lol:
Żeby nie wiem co robili i jakie dialogi w grze były zawarte to tego nie da się naprawić. Chociaż tak naprawdę tam tylko jedna rzecz dla mnie ten tytuł dyskredytuje całkowicie a na reszta do której będzie się przyczepiał każdy ja mam totalnie wywalone.
Ludzie po leaku z tego co wyczytałem nagminnie wycofują preordery, kolekcjonerki.



U1 i U4 > U3 > U2



Gusta.
Jednak na ostatnim miejscu U2 to trochę w szoku jestem ponieważ praktycznie dla większości dwójka jest najlepsza.

U mnie wygląda tak.

U2>U4>U1>ULL=U3





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 08:12:13 am wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 29, 2020, 09:16:00 am »
U2 było dla mnie jednym z największych rozczarowań poprzedniej generacji. Imo zbyt duży nacisk został położony na akcję, a zbyt mały na klimat.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 29, 2020, 09:59:59 am »
Dla mnie U4 > U2 > ULL > U1 > U3.

A najwiekszy zawod, wiadomo, MGSV. Nic sie nawet nie zblizylo do tego poziomu.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 29, 2020, 12:12:57 pm »
Shadow of The Tomb Raider niestety zgadzam sie. Totalnie zmarnowana :( Nie rozumiem dlaczego nie dodano wiecej przeciwnikow naturalnych, np. krokodyle, malpy, skorpiony itd itd ? W klasycznych TR jak nie bylo ludzi, to naprawde przyjemnie siekalo sie do agresywnych zwierzakow. To by mocno zmienilo gre na plus.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 12:20:19 pm wysłana przez siudym »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 29, 2020, 12:41:30 pm »
Z MGS V bardzo, ale to bardzo sie zgodzę. Seria, która słynęła ze świetnej fabuły, a tutaj nagle gra wymaga powtarzania TYCH SAMYCH misji, żeby zobaczyć jej zakończenie, a z tej perspektywy patrząc, to głównego bossa ubiliśmy jakoś po przejściu 60% gry... poza tym, większa część każdej misji nie miała nic wspólnego z fabułą tak naprawdę, dopiero najczęściej po dotarciu do ostatniego celu coś tam ruszało. Nie pomagała możliwość najechania 500000000 tych samych baz, które magicznie się respawnują, wszystko wyglądało, jak rozciągnięte w czasie i niepołączone ze sobą.
Oczywiście winą problemów z MGS V obarczam Kojimę, który miał chyba za duże ambicje (i dostał jakiejś manii opowiadania fabuły w kasetach/mejlach, w MGS:PW i DS jest to samo, może niech po prostu do gier dołącza książkę, łatwiej by się czytało, prądu i oczu szkoda) i Konami, które już nie chciało dłużej czekać (myślę, że Kojimie był potrzebny jeszcze rok do zrobienia tej gry fabularnie lepszej i takiej jak chciał, dlatego wyszło jak wyszło).

Co do Uncharted 4... przyznam, że po pierwszym przejściu byłem zawiedziony, faktycznie wydawała się nudna i rozwleczona. Ale jak wróciłem rok czy dwa później do platynowania i wszystko przeszedłem drugi raz, to muszę przyznać, ze doznałem jakiegoś olśnienia, że to jest jednak świetna gra i nawet lepiej się bawiłem ten kolejny raz. Kolejność najlepszych części ciężko ustalić, bo te gry gameplayowo są tak identyczne... może trójka była już zbyt przekombinowana momentami, chociaż też ma swoje momenty i to sporo, jeśli więc nawet uznałbym ją za najgorszą, to raczej poruszając się w skali 9-10 między najgorszą i najlepszą odsłoną (włącznie z Abyssem). Najlepsza jest mimo wszystko dwójka, bo sceny w pociągu się nigdy nie zapomina, a i Tybecik piękny. Ale każda ma "to coś" co było w niej najlepsze, i resztę, po prostu na poziomie typowego Uncharted.

GT Sport to zawód na całej linii, liczyłem, że na tej generacji będzie jakiś fajny tryb kariery, gdzie faktycznie tworzymy kierowcę, są też scenki poza autem, jacyś managerowie (przecież długie lata Polyphony miało fazę na B-Spec), drabinka po której trzeba wejść a tymczasem w tej materii to jednak F1 trzeba kupić, bo dostaliśmy tylko na szybko sklecone Sunday Cupy itp. bez jakiegoś polotu. Strasznie boli mnie brak klasycznych zmyślonych torów, jak High Speed Ring czy Grand Valley. Bez tego to już nie Gran Turismo.


Dla mnie jednak największym rozczarowaniem generacji jest brak powrotu Dino Crisis, Tenchu i Soul Reavera. To trzy gry na które liczyłem, że wyjdą remastery albo restarty, dopasowane do dzisiejszych czasów. Każdą z nich bym preorderował w dniu ogłoszenia.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 29, 2020, 12:56:00 pm »
Jeżeli już mówimy o powrotach to najbardziej boli mnie brak króla bijatyk czyli serii Virtua Fighter.
Na VF6 czeka się już stanowczo za długo.

Z zawodów jeszcze to mimo wszystko jednak Shenmue 3.
Wiem, że może lepiej nie dało się tego zrobić na tak małym budżecie, no ale bez przesady aby z tego robić walking symulator z największą ilością pytań o coś npc na tej generacji. Do tego jeszcze system walki uboższy od 1 i 2 a ilość ciekawych akcji to na palcach jednej ręki można policzyć.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 29, 2020, 13:16:18 pm »
Shadow of The Tomb Raider niestety zgadzam sie. Totalnie zmarnowana :( Nie rozumiem dlaczego nie dodano wiecej przeciwnikow naturalnych, np. krokodyle, malpy, skorpiony itd itd ? W klasycznych TR jak nie bylo ludzi, to naprawde przyjemnie siekalo sie do agresywnych zwierzakow. To by mocno zmienilo gre na plus.

Dla mnie Shadow to najlepsza czesc nowej trylogii. Cieszy mnie przesuniecie ciezaru bardziej na eksploracjie, no i te azteckie klimaty w dzungli <3

Oczywiście winą problemów z MGS V obarczam Kojimę, który miał chyba za duże ambicje (i dostał jakiejś manii opowiadania fabuły w kasetach/mejlach, w MGS:PW i DS jest to samo, może niech po prostu do gier dołącza książkę, łatwiej by się czytało, prądu i oczu szkoda) i Konami, które już nie chciało dłużej czekać (myślę, że Kojimie był potrzebny jeszcze rok do zrobienia tej gry fabularnie lepszej i takiej jak chciał, dlatego wyszło jak wyszło).
A ja wlasnie po ograniu DS uważam, że problemy mgsv to glownie wina konami. Tak, w DS jest sporo do czytania, ale to nie jest wyjatek w obecnych grach (gram w control aktualnie i tez jest masa czytanek). Jest tam duzo poszerzania tematu, duzo informacji o swiecie i ozasadach jego działania, czy backstory postaci. Ale jednak, w przeciwnienstwie do mgsv, fabula jest przedstawiona konkretnie, w duzej ilosci cutscen, wszystkie plot twisty widac na ekranie kiedy aktorzy graja i mowia. A jak bylo w V wszyscy wiemy. Wystarczylo wiecej swobody dla Kojimy i zaskoczyło.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 13:20:38 pm wysłana przez windomearl »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 29, 2020, 15:02:48 pm »
Tutaj Windo ma racje.
Hideo zdecydowanie wrócił na właściwy tor po rozłące z Konami. Gameplay może mnie nie porwał nie wiadomo jak, ponieważ jest zbyt prosty, jednak sama fabuła, postacie, wstawki, klimat to poziom dawnego Kojimy. Wszystko jest na swoim miejscu.

Wracając jeszcze do TLOU2.

Filmik bez spoilerów, ale zgadzam się z gościem w 100%.
Na wszelki wypadek dałem w spoiler.




« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 15:33:03 pm wysłana przez Kyokushinman »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 29, 2020, 16:04:50 pm »
AC Origins - pierwsze godziny spoko, ale po 10-15 godzinach weszło obrzydzenie do gier, nudne, powtarzalne i słabe mechaniki.

GT Sports - brak singla

Destiny 2 - chyba po prostu zmęczenie materiału po jedynce, w którą grałem wiele godzin. Dwójka kupiona na premierę i pograłem może 5 godzin. 


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 29, 2020, 18:31:14 pm »
Dla mnie Shadow to najlepsza czesc nowej trylogii. Cieszy mnie przesuniecie ciezaru bardziej na eksploracjie, no i te azteckie klimaty w dzungli <3

To takze mnie cieszylo, bo te strzelanie w poprzedniczkach irytowalo. Jaralem sie podobienstwem do tropikalnych poziomow z TR3, sporo pod woda co tez cieszylo ogromnie, ale zwyczajnie nie mialem z czym walczyc (ale piranie pod woda na plus) ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 21:43:54 pm wysłana przez siudym »

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 29, 2020, 19:05:59 pm »
Dla mnie jednak największym rozczarowaniem generacji jest brak powrotu Dino Crisis, Tenchu i Soul Reavera. To trzy gry na które liczyłem, że wyjdą remastery albo restarty, dopasowane do dzisiejszych czasów. Każdą z nich bym preorderował w dniu ogłoszenia.
Tak bardzo się zgadzam! W żadną z części z Razielem czy Kainem nie grałem, ale w nowej oprawie bym nie pogardził. Nowe Dino Crisis bądź remaster jak najbardziej - akurat była szansa na to teraz jak nigdy, to jednak Capcom zdecydował się na RE4, które moim zdaniem remastera nie potrzebuje. Jestem w trakcie ogrywania pierwszej części Nioh i niektóre lokacje tak cholernie przypominają o Rikimaru i jego wyczynach na psx... Jednak najwiekszy zawód dla mnie to kolejna generacja i nadal brak chociażby remastera cudownego Vagrant Story, które ma szczególne miejsce w moim sercu gracza. Po remasterze FFVII lekko jeszcze mam nadzieję, ale zdaję sobie sprawę, że ten tytuł nie sprzedał się tak dobrze, jak osławione przygody Clouda i spółki oraz tak silnym kultem otoczony nie jest.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 29, 2020, 19:14:51 pm »
Nie ograłem wszystkiego, ale z tego co do tej pory udało mi się zaliczyć to ranking wygrywają pozycje z 5 w tytule.

MGSV - to nigdy nie powinno nazywać się kolejnym MGS
Gears of War 5 - j.w., ale Girsami
Halo 5 - bez komentarza
Far Cry 5 - chyba jedna z najgorszych gier Ubisoftu w jaką grałem

Bonusowo
Gran Turismo Sport - ponoć jakieś GT wyszło na tej generacji
Yooka-Laylee and the Impossible Lair - w ciągu ostatnich 10 lat nie skończyłem 3 gier, YL jest jedną z nich i nie wiem czy kiedyś do niej wrócę
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2020, 19:36:52 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 29, 2020, 20:22:04 pm »
brak chociażby remastera cudownego Vagrant Story, które ma szczególne miejsce w moim sercu gracza.

W sumie to liczyłem, że po remasterze FF XII wróci na tapetę temat Ivalice, zatem właśnie Vagrant czy FF Tactics które nie doczekały się jakichkolwiek wznowień dołączam do listy rozczarowań.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 29, 2020, 21:31:52 pm »
Dla mnie największym rozczarowaniem jest fakt że przez całą generacje nie ukazało się GTA VI. I w ogóle Rockstar tylko jedna gra przez tyle lat?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 30, 2020, 11:15:25 am »
Dla mnie największym rozczarowaniem jest fakt że przez całą generacje nie ukazało się GTA VI. I w ogóle Rockstar tylko jedna gra przez tyle lat?
To mogą sobie uścisnąć dłoń z Polyphony Digital i GT Sport.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 30, 2020, 12:58:23 pm »
Zapomniałem o Mafia 3 :lol:
Gra której nie ukończę bo jest aż tak nudna. To drugi tytuł po Far Cry 2 gdzie naprawdę po ogromnych staraniach nie potrafię tego ukończyć.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 04, 2020, 08:37:30 am »
tlou 2
matal 5
mafia 3
death stranding
gt sport

« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2020, 08:06:50 am wysłana przez sieq »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Największe rozczarowania growe generacji
« Odpowiedź #21 dnia: Października 30, 2020, 18:33:49 pm »


Po kapitalnej pierwszej odsłonie spodziewałem się pozycji, która będzie trzymała zbliżony poziom, być może nawet gry lepszej. Wyszło, jak wyszło.
Bez parcia na Part III.



Pierwsze dwie odsłony tej kultowej serii nalezą do jednych z moich ulubionych gier. W pełni zasługują na 10/10. Sport pląta się gdzieś w okolicy 6/10. Jest przyzwoicie, ale nic poza tym.



Piękny tytuł z mocno przeciętnym trybem dla pojedynczego gracza z całkiem dobrym multi. To za mało, szczególnie po kapitalnym Kz II. Ale, już trójka nieco zaniżyła loty. Szkoda.



Jedynka była bardzo dobra. Kontynuacja, to tytuł jeszcze lepszy. Trzecia część mocno zaniżyła lot. Nie jest to gra zła, ale to cień dawnych gier tej uznanej serii.



Dwie części przeznaczone na bieżącą generację (The New Order i New Colossus) baaaaardzo mi się podobały. Zatem liczyłem na grę bardzo dobrą. Wyszedł średniak. Jedyne co mogę pochwalić to samo strzelanie i znakomitą szatę graficzną.



Po znakomitej trylogii liczyłem na dużo więcej.