Autor Wątek: Assassin's Creed Valhalla  (Przeczytany 6727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 01, 2021, 15:15:37 pm »
Trochę już pograłem i jak na razie dupy nie urywa. W żadnym aspekcie gra nie robi wrażenia. Gra sprawia wrażenie trochę pokracznej, animacje jakieś takie nienaturalne, walka mocno średnia i faktycznie ma się wrażenie walki z powietrzem. Grafika niby ładna ale to jest past gen z ładniejszymi teksturami i dalszym zasięgiem rysowania. Generalnie ciężko mi znaleźć na razie coś co mi się na prawdę spodobało
 No nic zobaczymy co będzie dalej bo gra się mimo wszystko całkiem przyjemnie, takie klasyczne "guilty pleasure". Myślę, że gdybym zagrał w Valhallę przed Cuszimą sprawiałaby lepsze wrażenie.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 04, 2021, 08:07:07 am »
Miał ktoś z Was problemy z HDR-m na Ps5 ? Od początku coś mi nie pasowało obraz jakiś taki mało nasycony, ciemny, lekko mydlany. Po odpaleniu w SDR wszystko ok, koloru dużo żywsze i cały obraz bardziej kontrastowy. Tv to Xh90, ale problem występuje tylko w Valhalli.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 04, 2021, 16:18:48 pm »
Hmm, może w tym coś być, bo wczoraj jak grałem w paru cutscenkach miałem taki problem, że postaci stojące w cieniu miały tak ciemne twarze, ze mimo grania w zupełnie ciemnym pokoju ledwo widziałem kto to jest. O ile samo słoneczko ładnie razi po oczach, no to wchodząc do pomieszczeń czy w cień, wszystko jest takie jakby za dymem (a może to po prostu mróz ;) ).

Podobno jak sie w systemie konsoli wyłączy HDR na chwilę, to można kontrastem w grze sie pobawić, a potem przywrócić HDR i te ustawienia zostają :) Nie próbowałem tego na razie, myślalem, że tak po prostu ta gra ma, ale teraz chyba warto się przyjrzeć.

Edit: no na youtube podobnie to wygląda:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2021, 16:31:17 pm wysłana przez gnysek »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 04, 2021, 17:26:22 pm »
Próbowałem już ten myk z wyłączeniem HDR  i ustawieniem kontrastu, ale nie wiele dało. Dziwny temat, może ludzie grają i myślą, że tak musi być (sam wbiłem tak 15 godzin) ale po wyłączeniu HDR gierka dostaje super kolory i kontrast. Także albo ja nie rozumiem wizji artystycznej twórców, albo niezły babol. Generalnie pod względem technicznym to miejscami Valhalla sprawia wrażenia robionej na odpierdol i od niechcania. Znowu dałem się nabrać Ubisoftowi ale widzę, że nic się nie zmieniło.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 05, 2021, 00:29:22 am »
To już w temacie z Cyberpunkiem poruszyłem, że w sumie Assassyn też pod względem bugów czy robienia na odpierdziel jest jeszcze gorszy i tak naprawdę gdyby nie problem z framerate, to nie byłoby powodu jeździć po grze Redów, patrząc na dokonania Ubisoftu.

HDR to niestety nie framerate i tak jak piszesz, może ludzie myślą, że tak ma być, ja sam mam wątpliwości, czy to babol, czy jednak to HDR jest tak dobre, że jak światło nie dociera to jest ciemno jak u Odyna w dupie. Na to jednak fali hejtu nie będzie i nie wiadomo, czy coś poprawią. Z drugiej jednak strony, chyba dopiero w 1.10 pojawia się wsparcie przy strzelaniu z łuku dla Dualsense i adaptacyjnego triggera (które do tego nie zawsze działa...), więc może chociaż next-gen w ramach ulepszeń dostanie poprawki graficzne, a nie tylko łatki na bugi.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 09, 2021, 07:47:23 am »


Jakby ktoś był ciekawy problemu HDR, w filmiku gościu ładnie wszystkie wyjaśnia. U mnie jest to samo , ostatecznie wyłączyłem i gram bez.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 09, 2021, 09:53:11 am »
Ja we wszystkie gry gram bez i jakoś żyje. Dla mnie przepaść na korzyść sdr a mam Bravie co świeci do 2000nitów.
Co nie zmienia faktu, że hdr w pełnym kolorze to mega sprawa, ale do tego potrzeba tv z wejściem hdmi 2.1 do 4k60hz.

Wracając do gry, ja niebawem zaczynam przygode.
Ciekawe jak tam walka będzie się sprawować po Tsushima? :lol:
A no i czy tytuł przebije najlepszego dla mnie assassyna tj. Origins.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2021, 10:01:31 am wysłana przez Kyokushinman »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 15, 2021, 23:32:31 pm »
Nie dość, że zmiana trybu graficznego wymaga restartu gry (chyba jedyna pozycja która tak ma) to jeszcze brak opcji wyłączenia HDR, to te są jaja.

@Kyokushinman Po Tsushimie, walka w Valhalli to jest niestety kiepskie doświadczenie :P Wolałbyś na pewno wachlować stylami, niż to co tu jest (chyba, że dalej będzie lepiej, ja mam dopiero postać z 30 mocy).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 16, 2021, 07:07:25 am »
Mamy nie za fajnie, postać porusza się jak przypięta do jakiegoś kija podczas walki. Dobrze, że w patchu płynność animacji poprawili ponieważ spadała cały czas na koksie. Pograłem może nie za wiele, ale już na start kolejna gra po TLOU Part 2, w której kobiety dominują na pierwszym planie i latają w ciężkim opancerzeniu lol:
Ja zdaje sobie sprawę, że są silne babki jednak natura stworzyła je do czegoś innego.
To jest wręcz niesmaczne, rozumie jeszcze jakieś amazonki czy coś. Prędzej do tego drewnianego systemu walki się przyzwyczaje niż do tego.







sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 16, 2021, 11:47:26 am »
Rzeczywiscie HDR poniżej hdmi 2.1  to ściema... chyba ze gracie online i chcecie widzieć oponentów ukrytych w cieniach. Mleko nie hdr a co do jasnosci to wcale nie potrzeba nie wiadomo ile poniewaz najczesciej i tak gra sie wieczorem. Wole oleda z nieskonczonym kontrastem i smolista czernia niz oslepiajace lcd.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 17, 2021, 11:20:03 am »
Hdr w 4k60hz bez hdmi 2.1 to mleczko. Nie ma tutaj czego bronić i obwiniać twórców. Kogo interesują kolorki w hdr to oled z takowym wejściem najlepsza opcja.

Wczorajszego posta skasowałem co do tej gry bo po godzine od napisania zostałem pochłonięty przez gre :lol:

Kapitalne widoki i klimat to ogromny plus. Samo zwiedzanie i odkrywanie punktów widokowych sprawia przyjemność.
Na duży minus niestety system walki, który jest kiepski.



RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 17, 2021, 12:32:17 pm »
Hdr w 4k60hz bez hdmi 2.1 to mleczko. Nie ma tutaj czego bronić i obwiniać twórców. Kogo interesują kolorki w hdr to oled z takowym wejściem najlepsza opcja.

Wczorajszego posta skasowałem co do tej gry bo po godzine od napisania zostałem pochłonięty przez gre :lol:

Kapitalne widoki i klimat to ogromny plus. Samo zwiedzanie i odkrywanie punktów widokowych sprawia przyjemność.
Na duży minus niestety system walki, który jest kiepski.
Sam jesteś sobie winny. Trzeba było grać w Tsushimę po, a nie przed AC. Hie hie hie. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 17, 2021, 14:34:22 pm »
Wiem, wiem jakoś tak wyszło :lol:

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 18, 2021, 06:51:00 am »
Mimo błędów o których wyżej wspominacie, eksploracja na tyle daje radę, że ciągnie za sobą kiepska walkę i animacje, dzięki czemu mam nabite już około 50 godzin

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 18, 2021, 09:02:04 am »
Ja ma dopiero 15h. Co dziwi to zadania poboczne lepsze niż te główne.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 08, 2021, 23:58:58 pm »
Mnie trochę eksploracja irytuje, często w górach nie mogę trafić w miejsca, którymi trzeba wejść po skarb :) Z drugiej strony przynajmniej nie podali wszystkiego na tacy i trzeba czasem pogłówkować, ostatecznie jednak zamiast brnąć w fabułę często tracę 20 minut na jakiś kawał żelastwa...

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 09, 2021, 11:34:42 am »
Zgadzam się, po jakimś czasie staję się to męczące, szczególnie że jest to prawie jedyny sposób na zdobycie jakiegoś fajnego ekwipunku i jak nie chce się chodzić ciągle w tym samym to trzeba robić kropki. Skończyłem wątek główny po ponad 80 godzinach, zakończenie beznadziejne, nawet nie zorientowałem się, że to już koniec Mimo wszystko gierka pozytywna, ma te swoje ułomności, animacje z kijem w dupie, drętwa fabuła i dialogi, walka kiepska, mimo wszystko eksploracja sprawia przyjemność.
Moja rada dla tych co nie grali, nie czyścić mapy od początku bo was zanudzi na śmierć

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 11, 2021, 11:37:37 am »
Dlatego po raz pierwszy od lat odpuściłem wersję na Sony. To znaczy zarówno Orgins, jak i Odyseje bazowo na One X przeszedłem, a dopiero po jakimś czasie zdobywałem platyny na PS4 Pro, jednak tu jest tego zdecydowanie za dużo - okolice 140 godzin i kompletne czyszczenie całości.

Oczywiście nie wykluczam, że za rok-dwa jednak skuszę się na 100% na piątej PS, ale....  :P

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 12, 2021, 15:56:33 pm »


Jeżeli chcemy otrzymać strój Altaira należy grać w którąś z odsłon AC minimum dziesięć min.
Odzienie Ezio dodane zostanie do Walhalli, gdy ogrywaliśmy dwie części AC. Jest jeszcze strój Conora (3 gry serii AC) oraz Edwarda (ogrywane 4 tytuły serii o skrytobójcach).

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Assassin's Creed Valhalla
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 06, 2024, 20:01:12 pm »
Czy są jakieś znaczące różnice między trybem jakości 30fps i wydajności 60fps na Series X?
Niby 30fps daje najlepsze wizualne efekty na ekranie, ale opinie w necie podzielone i jedni widzą różnicę, a inni nie (poza rozdzielczością).
Czy pomijając rozdziałkę to 30fps ma jakieś np. lepsze cienie, efekty, tekstury czy coś?