Autor Wątek: Far Cry 6  (Przeczytany 12196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #40 dnia: Października 06, 2021, 20:49:50 pm »
Fc4 to był praktycznie 1:1 fc3 tyle że z inną mapa, settingiem i fabuła. Nie było to na poziomie 3 ale nadal bardzo fajnie się w to grało. 5 to już niestety tak jak mówisz męka.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #41 dnia: Października 06, 2021, 20:55:22 pm »
Przesadzacie :P

Męka to był New Dawn. Tęczowe wymioty :lol:
FC5 całkiem oki część.
Tylko fizyka kiepska na tle FC4.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #42 dnia: Października 06, 2021, 21:01:23 pm »
Do New dawn to ja nawet nie podchodzę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #43 dnia: Października 06, 2021, 21:10:02 pm »
Trochę skoczyło, bo jak pisałem posta bliżej było 70 niż 80. No i ja nie licze na rewolucję, tylko na rozwinięcie tego co było w fc3 i 4. A tutaj niestety idziemy droga nijakiej 5 i wszystkiego co tam było zle. Szkoda, lubiłem te serie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka



No właśnie ponoć FC6 nie idzie drogą FC5 co mnie osobiście przekonało do zakupu FC6. Nie ma już ponoć najbardziej irytujących walk z FC5 gdzie podczas zwiedzania mapy lub drogi z punktu A do B napotykało się garstkę przeciwników, których nagle robiły się setki i zamiast skupić się na misjach to walczyło się bezsensownie przez długi czas z przypadkowymi oprychami. To mnie okrutnie denerwowało w FC5.  No i mapa mocno nawiązuje klimatem do tej z FC3 czyli mojej ulubionej części. Oby jutrzejszy dzień kiedy odpalę FC6 nie zweryfikował tego w sposób negatywny.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #44 dnia: Października 06, 2021, 21:16:46 pm »
No to coś innego widziałem i czytałem, bo z tego co wiem to jest dokładnie odwrotnie jak mówisz.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #45 dnia: Października 06, 2021, 21:58:10 pm »
Nie jest zle, nawet fizyka ok bo drzewa padaja (moze nie kazde?). Jest obrona przeciwlotnicza o ktorej wspominalem i jest to spory plus.




RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #46 dnia: Października 06, 2021, 22:11:39 pm »
Przesadzacie :P

Męka to był New Dawn. Tęczowe wymioty :lol:
FC5 całkiem oki część.
Tylko fizyka kiepska na tle FC4.
Nie no, bez żartów.
5 to była naprawdę słaba gra pod względem fabuły, tempa rozgrywki (a w zasadzie jego braku) i pomysłów. Potencjał szalonego ojczulka był kapitalny, ale realizacja to już badziewie.
Oczywiście jeżeli ktoś lubi sandboxy z toną zadań, olbrzymią mapą, zbieraniem śmieci, niezłą grafiką, itd. to zapewne był w growym niebie. Ja od dawna zwracam głównie uwagę na opowiadaną historię, a dopiero później na technikalia. Pod tym względem FC5 był nędzny i to chyba najbardziej w całej serii.
O ND się nie wypowiem, bo nie grałem. W ostatnich latach mam straszny problem z grami ubi. Ciężko mi odpalać ich kolejne, tworzone na kolanie, taśmowe produkcje. Najwyraźniej nie jestem targetem tej firmy. W zasadzie paru innych molochów również.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #47 dnia: Października 06, 2021, 22:31:00 pm »
No to coś innego widziałem i czytałem, bo z tego co wiem to jest dokładnie odwrotnie jak mówisz.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka



Cytat z recki Gry-online.

"Na wstępie wypada chyba zwrócić uwagę na fakt, że w „szóstce” Ubisoft wycofał się z dwóch bodaj najszerzej krytykowanych elementów „piątki”. Primo, w Yarze nie panuje taki chaos jak w Montanie – już raczej nie zdarzają się sytuacje, gdy przypadkowa potyczka z wrażym patrolem na drodze przeradza się w wielką batalię, która trwa tak długo, aż grze zabraknie pamięci do generowania kolejnych przeciwników pojawiających się znikąd. Na szczęście kontrolująca cały kraj armia Antona Castillo okazuje się mniej zaciekła niż kultyści Josepha Seeda."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #48 dnia: Października 06, 2021, 22:35:32 pm »
Na filmiku gry tv widziałem jak koleś po odbiciu posterunku (wcześniej czyściło to cały obszar, teraz jakby mniejsze posterunki nadal są obsadzone przez wrogów) szedł do miejsca z wrogami, zabijał ich, odchodził, wracał nawet nie po minucie a tam zrespieni dokładnie Ci sami. Kuriozalnie to wyglądało.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #49 dnia: Października 06, 2021, 23:19:30 pm »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #50 dnia: Października 07, 2021, 19:18:02 pm »
Po FC5 jestem strasznie zrażony do serii i długo do niej nie wrócę. Recenzje 6 tylko mnie w tym utwierdzają. Sztampa, odtwórczość,  generyczny i powtarzalny gameplay, głupkowata fabuła rodem z Bollywood. Synonim gry Ubi w najgorszym wydaniu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #51 dnia: Października 07, 2021, 19:35:59 pm »
W każdej części tak było przecież.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #52 dnia: Października 07, 2021, 19:42:43 pm »
Na szczęście czwórka mnie znudziła na tyle, że więcej nie miałem zainteresowania tą serią :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #53 dnia: Października 07, 2021, 20:11:23 pm »
W każdej części tak było przecież.
No nie bardzo :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #54 dnia: Października 07, 2021, 21:40:16 pm »
Kilka godzin gry za mną i jest średnio. O ile graficznie naprawdę fajnie to śmiga na PS5, betonowe 60 klatek, ładne tekstury, dobre oświetlenie i wysoka rozdzielczość, tak gameplay niestety to zupełnie przeciwny biegun jakości. Nie ma faktycznie takiego chaosu jak w FC5 jeśli chodzi o podróżowanie po mapie, ale w trakcie misji głupota AI, ilość pojawiających się z nikąd przeciwników i ich przedziwne zachowanie, odstraszają od gry. Nie ma fun'u z walki i strzelania mimo iż feeling broni jest na wysokim poziomie. Będę jednak grał dalej bo wyspa jest naprawdę imponująca i chętnie zobaczę co oferuje wraz z postępem rozgrywki.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #55 dnia: Października 08, 2021, 00:37:19 am »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #56 dnia: Października 09, 2021, 18:44:14 pm »
Wycofuje się z tego co napisałem wcześniej. Im dalej w las, a właściwie w dżungle tym lepiej. Kiedy zrozumiemy mechanizmy rządzące Yarą, to gra zaczyna nabierać rumieńców. Po rozbudowaniu broni (szczególnie o dobrą optykę) walki stają się ciekawe i przypominają te z FC3. AI nadal zostawia wiele do życzenia, ale grając w stylu bardziej stealth można robic akcje dające mase frajdy.

Trzeba pamiętać żeby po wyspie nie biegać z wyciągniętą bronią to nie będziemy ciągle zaczepiani przez strażników i tym samym unikniemy niepotrzebnego chaosu. Jeśli chcemy latać helikopterami czy samolotami to najpierw musimy oczyścić ląd ze stacji z działami przeciwlotniczymi.

Ogólnie początkowo gra przytłacza ilością informacji o tym co znajduje się na mapie i jak się z tym obchodzić. Jednak jak już zrozumiemy te wszystkie mechanizmy, dopasujemy swoją postać pod nasz styl gry to FC6 zaczyna jawić się jako całkiem udany tytuł. Dobrze, że się nie zraziłem po początkowym zawodzie FC6, bo byłem bliski odstawienia gry, a teraz złapał mnie syndrom kolejnej misji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #57 dnia: Października 09, 2021, 19:20:07 pm »
Do tego chodzą ploty ze kolejna część ma się skupić na online. A je**l Cie pies ubisofcie ha tfu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #58 dnia: Października 09, 2021, 19:29:06 pm »
Nie można patrzeć aż tak na oceny.
Już nie będzie tego co w FC3, ponieważ to była swieżość.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #59 dnia: Października 09, 2021, 21:32:03 pm »
75 to taki dobry średniak. Czyli jak ktoś lubi nudne gry od ubi, to pewnie będzie zadowolony. Zresztą kto dzisiaj zwraca uwagę na opinie recenzentów. Rzetelność pismaków już dawno przeminęła.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #60 dnia: Października 09, 2021, 21:55:41 pm »
Dokładnie. Nie wiem czemu ktoś aż tak bardzo na to zwraca uwagę. Zresztą rozstrzal ocen od recenzentów mówi sam za siebie. To jest indywidualna kwestia każdego gracza. Ja np. totalnie nie trawie Wiedźmina i dla mnie ta gra jest niegrywalna. Dlatego nie kupiłem Cyberpunka bo wygląda tak samo sztywnie i nudno na gameplay'ach jak Wiedźmin. FC6 z początku mocno mnie zniesmaczył, ale teraz całkiem fajnie mi się w to gra. Dla mnie to taka właśnie gra na okolo 7/10. Czyli nic odkrywczego, ale gra dobrze skonstruowana z ładną grafiką i przyjemnym gameplay'em.

Z ostatnich tytułów w jakie grałem najmilej zaskoczył mnie Rachet. Moim zdaniem najlepsza część serii. Zupełnie nie spodziewałem się tak dobrej rozrywki.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #61 dnia: Października 09, 2021, 23:26:19 pm »
Na opencritic FC6 ma średnią 78%. Na meta z kolei wersja na PS5 ma średnią 75%, PC 76% i XSX 80%. Jest najsłabiej z serii, ale może to też wynikać z tego, że recenzenci nieco ostrzej zaczęli oceniać serię, bo FC5 w powszechnej opinii miało zawyżoną średnią. Mnie do gry nie ciągnie na razie, może jednak kiedyś sprawdzę. FC3 mi się podobało, lecz od tego czasu w żadną kolejną część nie grałem. Następna ma mieć podobno większy nacisk na online, co dla mnie brzmi mało zachęcająco.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #62 dnia: Października 10, 2021, 01:21:52 am »
Na opencritic FC6 ma średnią 78%. Na meta z kolei wersja na PS5 ma średnią 75%, PC 76% i XSX 80%. Jest najsłabiej z serii, ale może to też wynikać z tego, że recenzenci nieco ostrzej zaczęli oceniać serię, bo FC5 w powszechnej opinii miało zawyżoną średnią. Mnie do gry nie ciągnie na razie, może jednak kiedyś sprawdzę. FC3 mi się podobało, lecz od tego czasu w żadną kolejną część nie grałem. Następna ma mieć podobno większy nacisk na online, co dla mnie brzmi mało zachęcająco.

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/far-cry-new-dawn

71%

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #63 dnia: Października 10, 2021, 09:19:39 am »
Na opencritic FC6 ma średnią 78%. Na meta z kolei wersja na PS5 ma średnią 75%, PC 76% i XSX 80%.

No i to jest właśnie przykład na to, że recki są z dupy. Przeciez FC6 na PS5 i XSX wyglądają identycznie. Różnice jeśli są to praktycznie niezauważalne. Skąd więc o tyle wyższa ocena na XSX? Ja bym wręcz przeciwnie wyżej ocenił wersję na PS5, ale głównie za wykorzystanie spustów adaptacyjnych. Każdą broń czuć inaczej podczas strzelania, tak samo jak jazda autami gdzie gaz i hamulec stawiają różny opór w zależności czym jedziemy.

Szczerze mówiąc to teraz nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłego pada grając w singla w grach fpp. To daje duży plus do funu ze strzelania. Mam nadzieję, że będą to implementować w każdym takim tytule.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #64 dnia: Października 10, 2021, 09:39:57 am »
Na opencritic FC6 ma średnią 78%. Na meta z kolei wersja na PS5 ma średnią 75%, PC 76% i XSX 80%.

No i to jest właśnie przykład na to, że recki są z dupy. Przeciez FC6 na PS5 i XSX wyglądają identycznie. Różnice jeśli są to praktycznie niezauważalne. Skąd więc o tyle wyższa ocena na XSX?
Chociażby dlatego.

Wersja XSX 30 recenzji.
Wersja PS5 44 recenzji.

Note z XSX można sobie ignorować ponieważ im więcej tym miarodajniej.
Proste.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #65 dnia: Października 10, 2021, 11:30:39 am »
Przecież w moim obrazku totalnie nie chodzi o to czy FC6 ma 71 czy 75 a o generalna tendencje tej serii.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #66 dnia: Października 10, 2021, 14:29:01 pm »
Ja odnosiłem się do posta POK'a.

Odnośnie tendencji spadkowej to nic w tym dziwnego skoro każda kolejna część nie wnosi nic przełomowego. Mimo to uważam, że ocena na poziomie 7.5 jest dobra jeśli już kierować się ocenami.

Co do samej gry to mnie wciągnęło totalnie. Kiedy już wiem jak grać, co ogarniać i w jakiej kolejności na mapie, to zabawa jest przednia. Dla mnie dużo lepsza część niż FC5. Gra mi się chyba nawet lepiej jak w FC4. Mapa robi robotę bo jest ogromna i bardzo ciekawa. Fajnie, że taka piaskownica może tak dobrze wyglądać i hulać w 60fps. To napawa optymizmem na przyszłość w tej generacji.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #67 dnia: Października 10, 2021, 15:02:05 pm »
Tendencja jest spadkowa, racja. Tylko, że nieszczególnie ma to ujemny wpływ na sprzedaż. Dla przypomnienia FC3 otrzymał od branży 9/10, a od graczy 8.5/10. Czyli znakomicie został przyjęty. FC4 został tylko nieco niżej oceniony, a przy piątce było to już 8/10 i 7/10.

Niemniej piątka zarobiła znacznie więcej niż poprzedniczki i była nie tylko najlepiej sprzedającą się częścią serii, ale też, gdy się ukazała była drugą największą premierą Ubi zgarniając oszałamiające 340 mln. zielonych w tydzień.

Sytuacja podobna nieco do Asasynów. Przygody Ezio cieszą się większą estymą niż te, w których Evior bierze udział, ale to Valhalla rozbiła bank i została niekwestionowanym nr jeden w segmencie sprzedaży jeżeli chodzi o serię.

A sama szóstka, cóż, jestem po kilkunastu godzinach zabawy i uważam, że te okolice mocnego 7/10, czy nawet 8/10 są uzasadnione.
(Bardzo) dobra, ciesząca oczy pozycja na kilkadziesiąt godzin zabawy. Żaden kandydat do gry roku, ale niezwykle solidny tytuł.
Generalnie, jeżeli komuś poprzedniczki się nie podobały, raczej nie ma tu czego szukać, ale jak ktoś dobrze się bawi z serią będzie ukontentowany.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #68 dnia: Października 10, 2021, 15:25:47 pm »
Ot Ubi robi gry bezpieczne, od lat to tak działa i im się taki model sprawdza.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #69 dnia: Października 10, 2021, 15:41:11 pm »
Yves Guillemot ma łeb na przysłowiowym karku. Każdy z nas gdyby zastąpił prezesa Ubisoftu raczej zrobiłby to samo. Na co wprowadzać rewolucyjne zmiany w czymś co krocie przynosi - niepotrzebne ryzyko. Seria FC i AC od lat jest jedną z najlepiej sprzedających się growych serii.
Dodatkowo warto zaznaczyć, że od lat zgarniają (bardzo) wysokie noty, a że ktoś tam na forum marudzi....

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #70 dnia: Października 11, 2021, 10:18:18 am »
Ale po co to zmieniać? Stara, dobrze działająca formuła.
Nie zauważyłem w reckach - czy polowanie działa podobnie jak w FC3/4 ? Czyli za skóry można coś ulepszać, czy tylko rekreacyjne polowanie jak w FC5?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #71 dnia: Października 12, 2021, 18:52:59 pm »
Pożywienie daje czasowe bonusy, a ze skór można wytwarzać różne przedmioty - ciuchy.

Po co zmieniać.... Hmm, bo jednak formuła Asasyna się przejadła po jakimś czasie. Coś w deseń - ileż można. Oceny zaczęły być coraz niższe, sprzedać też pikowała. Wydano Orgins, który znacznie odświeżył skostniałą serię. Seria znowu zaczęła zgarniać 8-9/10, a gra miliony zarobiła. Przy Odysei było jeszcze lepiej.

Szósty FC nie tylko nie zachwyca ocenami, ale też sprzedaje się znacznie słabiej niż piątka (która, jak już wspominałem, rozbiła bank).

Oczywiście są zmiany, są nowości, dobrze się w to gra, ale chyba najwyższy czas, by wzorem AC z 2017r. wykonać stanowczy krok.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #72 dnia: Października 12, 2021, 19:31:57 pm »
Pojawiają się plotki, że wzorem AC, kolejne części FC mają też być tworzone z myślą o multi czy tam egzystować jako byty w sieci. Nie będę kłamał, że mnie to rusza czy szczególnie martwi, bo z ubi od lat mi nie po drodze. Ich gry z generatora zwyczajnie nudzą, a firma już dawno zaczęła zjadać własny ogon.

Dlaczego należy coś zmieniać w seriach to już Sylwek napisał. Po jakimś czasie wszystko się przejada. Oczywiście są różnego rodzaju wyjątki czy wręcz fenomeny kulturowe, bo chyba tak je można nazywać.
Natomiast jeśli jakieś studio ma pomysł na grę, posłużę się jednymi z moich ulubionych serii Uncharted czy Gears of War, to zwykle paliwa starczy na 3 części, przy czym ta ostatnia już zgarnia najniższe oceny, bo jej formuła się właśnie przejadła. Pierwsza to odkrycie, druga w myśl zasady Better, Bigger, more Badass i trzecia - ale to już było. Rzadko kiedy po takiej trylogii jakieś studio jeszcze próbuje klepać kolejne odcinki. Albo przechodzi na inny projekt albo daje 4, która jest zbędna albo studio upada. Takich przykładów, każdej możliwej konfiguracji jest mnóstwo.

Wracając do fenomenów to od razu mi się cisną dwa przypadki, których naprawdę nie pojmuję. CoD i Fifa. O ile taki AC coś próbował przez lata zmieniać, o tyle tamte dwa tytuły oferują ciągle to samo. Co gorsza, regularnie wychodzą co rok. CoD gdzieś chyba od 15 lat, a Fifa? Wczoraj syn zauważył reklamę w sklepie i mówi do mnie, o kolejna fifa, która to już? A ja mu odpowiadam: wychodzi regularnie od...'94, chyba tylko raz w '95 mając przerwę. To brzmi jak marny żart.
Wyjątki to jak dla mnie różne serie j/rpg (FF, DQ, Persona, SMT, Trails of), GTA, Zelda, Mario. Tylko, że te gry nie ukazują się taśmowo. Każda przedstawia inną przygodę, opowieść czy bohaterów, a do tego często oferuje odmienne, od poprzednich części, mechanizmy. Chyba najlepszymi przykładami będą Zelda i Mario. Niezliczone części, ale większość z nich, ma do zaproponowania coś unikalnego. Najpierw wkraczamy w erę 2d. Następnie robimy przeskok w 3d. Wykorzystujemy mikrofon w NDS, kontrolery ruchowe w Wii, ekran Wii u czy wreszcie możliwości znicza. Jeden tytuł, ale jak odmienne doświadczenia, które nie są tylko bełkotem pr-owym.
I jak przy tym wypada takie Ubi, EA czy Activision? Kiepsko.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2021, 19:34:40 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #73 dnia: Października 16, 2021, 12:35:48 pm »
Absolutnie fantastyczna wypowiedź  :puppy-eyes: Zdecydowanie jeden z najtrafniejszych postów, jakie pojawiły się w tym roku na GameOnly.
Daję plusa z przyjemnością niekłamaną, a dodać cokolwiek jest ciężko, bo wszytko pięknie klamrą jakości zostało zamknięte.

Nieśmiało odważę się jednak na kilka zdań. Mianowicie każdy ocenia wedle własnego "widzi mi się". Mnie FC/AC bardzo się podobają, kupuję, znakomicie się bawię przy tym, a ocena innych ani mnie ziębi, ani grzeje. Wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do odmiennej opinii.

Jeżeli komuś przeszkadza powtarzalność, niech nie wydaje swoich pieniędzy i po problemie. Odbiorca jako konsument często wulgarnie żąda czegoś. No, a na litość Boską, przecież nie może być tak, że w tasiemcu co część będą rewolucyjne zmiany wprowadzane.

Doskonale to przestawiłeś - odkrycie, klasycznie więcej, lepiej ładniej i .... odcinanie kuponów. Ogrom growych serii w ten kanon się wpisuje.
Gears of War, Gran Turismo - pierwsze z brzegu.  :yes_anim:

Fify nie ma co recenzować, ponieważ to ikona ponad wszelkimi podziałami. Mam kolegę, który ma PS4, piątkę i łącznie nań kilkanaście gier z czego niemal wszytko, to .... Fifa - do tego CTR, GTS, MK i .... tyle. Chłop potrafi urlop wziąć, gdy wychodzi kolejna kopanina. No cóż.  :-?

Wracając do FC. Tak, czasami próbowano odświeżyć formułę (Primal), ale tak, jak jak napisałem, twórcy nieszczególnie chcą zmieniać coś, co jest bardzo dobrze oceniane i setki milionów zarabia.

Ja mam już 34 godziny nabite i wciąż bawię się dobrze.  :grin:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #74 dnia: Października 23, 2021, 02:41:23 am »
Moja krótka aczkolwiek treściwa recenzja gry.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #75 dnia: Października 23, 2021, 16:40:59 pm »


Będziesz potrzebował e-kolegi do kooperacji (mowa o platynie), to pamiętaj.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #76 dnia: Października 23, 2021, 18:54:11 pm »


Będziesz potrzebował e-kolegi do kooperacji (mowa o platynie), to pamiętaj.
:lol: Przecie zrobił..

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 081
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #77 dnia: Października 23, 2021, 19:04:41 pm »
On wciąż zatacza koła od wczoraj bo to takie ważne było i nie skupił się na Jurka platynie :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #78 dnia: Października 25, 2021, 13:58:47 pm »
Nie. Mało istotna sprawa. Raz wspomniałem i puściłem w niepamięć. Dla ciebie, jak widać, najwidoczniej bardzo ważne to było, ponieważ drugi dzień się nad błahostką rozwodzisz.

Wracając do platyny. Grzecznościowo zaproponowałem pomoc, bowiem widziałem, że w gra w Far Kraja. Nie był w stanie zdobyć 100% tak szybko. Po ukończeniu gry należy odczekać 14 dni przy odbijaniu kolejnych baz. Skoro zdobył platynę w dniu ukończenia gry, oznacza to, że wykorzystał obejście systemu - zabawa ze stanami gry, bądź zmieniał dany w ustawieniach konsoli. Sprytny jest, więc zakładam, że odstrzelił szefa bazy, jej nie zdobywał i wczytywał stan gry.



quaz bardzo dobrze podsumował larmo z wpływaniem na środowisko i fizykę jako taką w grze. Jak coś było nie tak, każdy płakał. Jak jest całkiem dobrze, mało kto chwali.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #79 dnia: Października 25, 2021, 14:45:37 pm »
No nie da się ukryć, że pierwsza platyna na forum. Nie żebym był z tego dumny, ale jednak.  :naughty:


Swoją drogą, wygląda znajomo.