Autor Wątek: Najlepsza gra "nie z 2020", którą ukończyliście w tym roku  (Przeczytany 634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Najlepsza gra "nie z 2020", którą ukończyliście w tym roku
« dnia: Grudnia 27, 2020, 18:16:58 pm »
Jakiś czas temu, zacząłem się zastanawiać nad najlepszymi grami z poprzednich lat, które ukończyłem po raz pierwszy w przeciągu mijających 12 miesięcy. Naprzechodziłem trochę takich pozycji i wybrałem kilka, tych najciekawszych, z mojego punktu widzenia.

Czy wy również w 2020 graliście w jakieś tytuły z minionych lat lub dekad, które polecacie?
Rankingu najlepszych gier ogranych przez użytkowników forum nie ma raczej sensu robić, ale może wspólnie coś ciekawego sobie polecimy?

Moje 5 pozycji:
#1 Cities Skylines
Gra, która mną zawładnęła i przypomniała zarazem, dlaczego nienawidzę strategii. Często to się u mnie kończy albo jeszcze jedną rundką albo jeszcze jednym dniem albo jeszcze jedną godziną gry w realnym świecie. Straszny pożeracz czasu, ale od czasów Cywilizacji II na Amidze w nic lepszego z tego gatunku nie grałem. SimCity wysiada. Aż mi się przypomniały jesienno-zimowe czasy podstawówki, kiedy za Joystick w bloku edukacyjnym TVP1 leciał program, w którym szemrany typ o nazwisku Kaczor ogrywał różne strategie. Stare dzieje.

#2 Battlefield: Bad Company 2
Nigdy nie byłem fantykiem fps, który naparza wszystkie gry z tego gatunku jak leci i nie odpuszcza żadnych AAA. O BC przez lata słyszałem wiele dobrego i w końcu przysiadłem. O ile jedynka była już niezła, tak dwójką mnie wyrwała z butów i to 10 lat po premierze. Obecnie to jedna z moich kilku ulubionych pozycji fps w jakie grałem.

#3 TESV: Skyrim
W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć tego rpg. Ogromny świat, masa rzeczy do roboty, do zwiedzania, do zabawy. Szkoda tylko, że nie załapałem się na hypetrain na tę grę w okolicach premiery, bo jeszcze bym sobie piękny przewodnik kupił. Świetna gra, i o ile Oblivion mnie wymęczył, tak tutaj zrobiłem dodatkowo wszystkie dlc. Wampiry rządzą. A jeśli o wampirach mowa to...

#4 Vampyr
...nie mogło być inaczej. Jestem zaskoczony i zachwycony przygodami doktorka. Gdyby nie parę głupot to byłby to jeden z najlepszych rpgów w jakie grałem. Wskażcie mi inne gry rpg o podobnej tematyce, które nie byłyby dlc jakiś gier. Ja znam jedną.
Jest tutaj dobrze, świetny świat i klimat, ale do pełni szczęścia trochę zabrakło (ten brak szybkiej podróży to kryminał).

#5 Ace Combat 7
Początkowo chciałem zamieścić 3 tytuły. Teraz 5, ale chętnie bym dociągnął do 10. Im dłużej patrzę w co grałem, tym lista godnych polecenia tytułów się wydłuża.
Uwielbiam serię AC od pierwszego PlayStation. Zawsze jak w to gram to mam przed oczami Top Gun. Świetna gra, poza misjami punktowymi na czas, które zawsze doprowadzają mnie do @#@#. Graliście w multi? Co tam się odwala to głowa mała. Nie znoszę multi, a grałem chyba z 10 h, co jest jakimś moim rekordem zyciowym.
Dla AC7 byłbym w stanie kupić PSVR, ale wierzę, że AC8 będzie już z PSVR2 i wówczas nabędę.

I już krótko tytuły, które walczyły o 5 miejsce:
Final Fantasy XV, Steins;Gate 0, Amplitude (PS2).

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 072
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najlepsza gra "nie z 2020", którą ukończyliście w tym roku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2020, 08:54:38 am »
Forza Horizon 3 i 4
Najlepsze wyścigi poprzedniej generacji.
Pozostało mi ograć jeszcze jedynkę i dwójkę.

Szkoda, że oszołomy zielone zlikwidowali gry ze swojego sklepu.
Czwórka wiadomo nowa to jeszcze jest. W ostatniej chwili do kolekcji udało mi się kupić trójkę, niestety bez zimowego dlc, ponieważ myślałem, że to chociaż zostanie. Taa jasne.
Teraz to nawet w wersji płytowej tego nie nadrobi bo w takowej nie ma dlc.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Najlepsza gra "nie z 2020", którą ukończyliście w tym roku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2020, 14:41:04 pm »
U mnie też Forza Horizon 3. Jeszcze chyba remake RE2 ogrywałem w tym roku i również polecam. Na pewno byłoby tego więcej, ale nie jestem do końca pewien, jakie gry spoza 2020 przeszedłem.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 824
  • Reputacja: 81
Odp: Najlepsza gra "nie z 2020", którą ukończyliście w tym roku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2020, 15:54:58 pm »
To w takim razie FH3 ogrywaliśmy w tym roku we trzech. :)
Dla mnie ulubiona i najlepsza w serii jest część pierwsza. Jednak jesienne Kolorado miało w sobie to coś.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl