Autor Wątek: Nie działające save'y  (Przeczytany 13122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« dnia: Stycznia 21, 2004, 16:02:24 pm »
Słyszałem, że jeśli save'y nie działają, to można położyc kartridż na kaloryferze, i wtedy przez jakiś czas jeszcze podziałają zanim cąłkiem wysiadą. Ale chciałem wiedzieć czy jak położe kartridż na kaloryferze to czy nic się z nim nie stanie  :?:

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nie działające save'y
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2004, 20:29:01 pm »
Jest to prawdopodobne, gdyz podgrzewa sie bateria odpowiedzialna za sejwy. czy nic sie z tym nie stanie z gra. Nie powinno, ale szczerze mowiac to nie dam reki uciac. Moja rada to zaopatrzyc sie w oryginalna gre:)

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2004, 13:30:01 pm »
Gra jest orginalna. Dałem ten kartridż na kolryfer, ale nic to nie dało. Może się słabo nagrzał, bo dawałem nie bezpośrednio na kaloryfer, ale na materiał, który był na kaloryferze.

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 12, 2004, 12:57:17 pm »
raczej niemozliwe by gra byla oryginalna, bo w oryginalach baterie dzialaja po ok 10 lat.... a w piratach tylko rok, max 2 lata. najlepszy sposob na ozywienie gry to otwarcie carta i wymiana baterii na nowa. ot - cala filozofia. ja mam juz 1 taka wymiane za soba  :)
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Nie działające save'y
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 12, 2004, 15:58:06 pm »
Kładzenie na kaloryferze daje bateri jakieś dodatkowe 3 sekundy życia :) a w piratach bateria rzadko wytrzymuje rok, tylko zazwyczaj około miesiąca. A wymienić bateryjkę to żadna filozofia, a skutkuje :twisted:

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 15, 2004, 22:51:51 pm »
Ta, wymienić baterje to zadna filozofja powiadacie, nie dość, że śrubka jest jakaś dziwna, to jeszcze kręce i kręce i ona nie ma zamiaru się odkręcić.

[Cloud]

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-02-2004
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 15, 2004, 22:57:41 pm »
to jest trojkatna srubka licensed by nintendo  :D  .   ja jak kupowalem afterburner kit do przerobki mojego gba dostalem ten srubokret w zestawie. ty musisz sie niestety pomeczyc troche... srubka musi sie wykrecic. jak nie mozesz jej wyjac to znaczy ze gwint moze byc przekrecony a wtedy to juz kapa, bo caly plastik pojdzie sie kochac... anyway jak juz odkrecisz to nie otwieraj go na sile - wystarczy wiekszy mlotek HEHE zatruje... przesun przedni panel lekko w dol i dopiero potem pociagnij by go zdjac. i jeszcze jedno - bateria jest przyklejona - uzbroj sie w zyletke. ahaaa zapomnialem dodac. mowiles ze cart jest oryginalny, nie? w takim razie serwis masz w lukas toys  :D
GOD....  THE INTER-PLANETARY INVASION
WEAPON....


-Hyuga/Citan Uzuki - XENOGEARS

szaluk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-01-2004
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2004, 16:56:43 pm »
Thx Cloud, ale już nie będę prubowałgo rozkręcać, bo już prubowałem, najwyżej połamie go jak zaktórymś razem sie wqrze.

SnejK

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-05-2004
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 04, 2004, 15:15:46 pm »
Ja swoje carty odkręcałem gwintownikiem:P trzeba tylko było dopasować odpowiedni. Hm a skoro o sejwach mowa i o bateriach, to mam gry ISS PRO i Carrera power racing, które posiadają save, a nie mają baterii. Dziwne nie?:P

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #9 dnia: Października 13, 2004, 19:54:17 pm »
Mam pytanko, jaka baterie trzeba kupic? Bo ta ktora siedzi w carcie jest jakas dziwna i nic na niej nie pisze.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Nie działające save'y
« Odpowiedź #10 dnia: Października 14, 2004, 16:48:36 pm »
Cytat: "Bystry"
Mam pytanko, jaka baterie trzeba kupic? Bo ta ktora siedzi w carcie jest jakas dziwna i nic na niej nie pisze.


Najlepiej kupic oryginalnego carta:)

Piotras

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-02-2004
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #11 dnia: Października 14, 2004, 19:29:38 pm »
Jeśli to GBA to bateria ma oznaczenie CR1616. Czy ona jest z przymocowanymi "nóżkami"? Jeśli tak to rozglądnij się za taką (widziałem je w sklepie z częściami elektronicznymi), bo cyne strasznie trudo do baterii przymocować, a jak przegrzejesz to będziesz ją mógł wyrzucić.

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #12 dnia: Października 14, 2004, 19:48:41 pm »
a ja mam pirata golden sun i mi 3. rok już czyma i jest fajnie :)

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #13 dnia: Października 14, 2004, 20:20:13 pm »
Cytuj
Najlepiej kupic oryginalnego carta:)


No ja wiem, tylko ze pirata kupilem razem z gba a do smietnika nie wyzuce tylko chce sobie pograc jak juz jest jak jest.

Włoszku

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-11-2003
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2004, 17:28:11 pm »
Cytat: "Piotras"
Jeśli to GBA to bateria ma oznaczenie CR1616. Czy ona jest z przymocowanymi "nóżkami"? Jeśli tak to rozglądnij się za taką (widziałem je w sklepie z częściami elektronicznymi), bo cyne strasznie trudo do baterii przymocować, a jak przegrzejesz to będziesz ją mógł wyrzucić.


Ja CIe skądsik znam synku :P:P:P hyhyhy Trzabyło gościowi doradzić, żęby do Mali wpadł, on by mu z tego pirata oryginała zrobił i jeszcze jaki password założył! Hehehe.

A tak BY THE WAY gwoli problemu, Ja przy karcie Warioland 2 (GBC) miałem skoszoną baterie przy oryginale (stary kart), nastąpiła wymiana i do dzis savy chodzą, tak że wymieniaj stary spokojnie.
Staraj sie tez zaopatrywać w oryginałki, bo naprawde warto!
Greetz Piotras  :twisted:
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me.
My time is still yet to come so I'll be forever yours!

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 16, 2004, 16:50:24 pm »
heh to istnieja piraty na GBA :lol: A tak powaznie to jeszcze mi nigdy bateryjka nie wysiadla w zadnym carcie  8)
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

kostek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 08-12-2005
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Nie działające save'y
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 09, 2005, 21:00:06 pm »
wymień bateryjke od save, chociaż to nie pomoże zbyt długo najlepiej zrobić jak wspomniał Conker, na początku kupić orginał