Autor Wątek: Playstation 3 w praktyce...  (Przeczytany 460338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwca 18, 2008, 16:53:23 pm »
Znaczy sie w Centrum Sony :grin:
Chyba też, ale na wszelki wypadek warto zabrać pada, kable i instrukcje od konsoli.

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwca 18, 2008, 16:54:25 pm »
Znaczy sie w Centrum Sony :grin:
Chyba też, ale na wszelki wypadek warto zabrać pada, kable i instrukcje od konsoli.

Mam dwa i w jednym jak grasz w Cod4 to galka od chodzenia mozna krecici celownikiem wiec im takiego zepsutego dam  :lol:

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #842 dnia: Czerwca 18, 2008, 16:58:17 pm »
Jestem z Olsztyna(stolicy 1000 jezior 8-) )
Wystarczyla sama konsola ,mialem jescze pudlo orginalne oddawalem w Empiku.
Jak dzien wczesniej dzwonilem na infolinie i rozmawialem ze specjalista mowil ,ze oni monitoruja rynek brytyjski spradzaja fora np.gameonly  :cool:
Moze wina jest po stronie samej gry...

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #843 dnia: Czerwca 18, 2008, 16:58:58 pm »
Hmmm, czyżby BD Dual Layer miał na to jakiś wpływ?
Co do PS3 i gwarancji:
Mój znajomy zakupił na świeta 60gb, po około 7 h grania zwis (Enchated Arms), restart , płyta zaczęła sie niby wczytywać ale został czarny ekran, kolejny restart i już było po czytniku, nie odczytywał żadnego formatu w wszelkich możliwych kombinacjach(BD,DVD,CD) ( było slychać tylko kilka tyknięć lasera i to wszystko-podobnie jak w PSX/PS2).
No cóż, gwarancja, konsola była zakupiona w sklepie wysyłkowym z gwarancją z owego sklepu plus paragon zakupu, konsole należało odesłać ,ale że do serwisu Sony było bliżej, skorzystał z tej opcji, napotkał na jeden problem, brak oryginalnej karty gwarancyjnej, nie musiała ona być ani wypełniona czy też podbita, po prostu pusta karteczka od Sony (nadaje się każda z byle jakiego produktu Sony, my wykorzystaliśmy tą z PS2) i niby 2 tygodnie czekania, konsole dostał dopiero po miesiącu(nówkę) (zwalali wine na warszawę , bo tam są wysyłane wszystkie PS3) i do tego jeszcze z nieswoimi papierami ,ale w końcu wszystko zakończyło się pomyślnie, konsola działa do teraz bez szwanku(pół roku około).

A więc w tym przypadku warunkiem przyjęcia konsoli do serwisu Sony było posiadanie paragonu z datą zakupu,oryginalne opakowanie najlepiej z całym osprzętęm(a nuż się pomylą i dorzucą DS3:), karta gwarancyjna Sony.

svonston

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #844 dnia: Czerwca 18, 2008, 16:59:04 pm »
spradzaja fora np.gameonly  :cool:
Ciekawe czy do Wora zagladaja. :lol:

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:01:27 pm »
Cytuj
oryginalne opakowanie najlepiej z całym osprzętęm(a nuż się pomylą i dorzucą DS3:), karta gwarancyjna Sony.
To mi nie przyja konsoli chyba, ze ktos zalatwi mi karte gwarancyjna w jakiejs akceptowalnej cenie :>
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #846 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:03:55 pm »
Ejj bez przsady zadnych kabli nie trzeba gola konsola wystarczy,ale mozna zaryzykowac i dac wszystko moze wymienia na nowe 8)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:04:33 pm »
No ja mam kartę gwarancyjną czystą i paragon (ksero) i sam już nie wiem czy po tych dyskusjach jak pójdę do Sony czy mi przyjmą konsole?
Bo myślałem, że wściekły_blondyn oddawał w serwisie a tu czytam, że w Empiku..
Niech mi ktoś objaśni kto wie co i jak bo mnie to troszku męczy ;).

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:08:23 pm »
Jesli kupowales konsole w MM,Saturnie czy Empiku to tam oddajesz jesli nie w tych sklepach to tylko w serwisie .

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:20:29 pm »
Cytuj
oryginalne opakowanie najlepiej z całym osprzętęm(a nuż się pomylą i dorzucą DS3:), karta gwarancyjna Sony.
To mi nie przyja konsoli chyba, ze ktos zalatwi mi karte gwarancyjna w jakiejs akceptowalnej cenie :>

Na 100% musi być paragon zakupu lub podbita karta gwarancyjna. W przypadku nie podbitej gwarancji dokonuje tego serwis na podstawie paragonu( o ile mają takie karteczki na stanie to pewnie nie będzie problemu, ale serwis w B-B nie miał , przy konsoli nie było więc musieliśmy załatwić na własną rękę.)

Co do opakowania tą też raczej mieć oryginalne, bo założę się ,żę będą sprawiać problemy.

Co do osprzętu , gdzieś czytałem ,że należy konsole oddać do serwisu z tym wszystkim co było oryginalnie w komplecie. (Oczywiście mówię o serwisie gwarancyjnym).
Opublikowane: Czerwiec 18, 2008, 17:12:27
No ja mam kartę gwarancyjną czystą i paragon (ksero) i sam już nie wiem czy po tych dyskusjach jak pójdę do Sony czy mi przyjmą konsole?
Bo myślałem, że wściekły_blondyn oddawał w serwisie a tu czytam, że w Empiku..
Niech mi ktoś objaśni kto wie co i jak bo mnie to troszku męczy ;).
Tak, przyjmą.
Opublikowane: Czerwiec 18, 2008, 17:14:05
Jesli kupowales konsole w MM,Saturnie czy Empiku to tam oddajesz jesli nie w tych sklepach to tylko w serwisie .
To zależy od sklepu, jeśli wystawili własną gwarancję to możesz oddać do owego sklepu, serwis Sony tak czy siak ma obowiązek przyjąć sprzęt ,jeśli tylko posiadasz wymagane dokumenty.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:28:34 pm »
Wlasnie rozmawiam z Elvisem z forum psx'a i jemu tez padla konsola mial on limitowana gre ze sklepu psxE.Chyba jutro zadzwonie na infolinie i zdam relacje niech sie zainteresuja szybciej i odesle Metala do psx i beda chcial zwrotu kasy.

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:35:47 pm »
Wlasnie rozmawiam z Elvisem z forum psx'a i jemu tez padla konsola mial on limitowana gre ze sklepu psxE.Chyba jutro zadzwonie na infolinie i zdam relacje niech sie zainteresuja szybciej i odesle Metala do psx i beda chcial zwrotu kasy.
Wiesz może jaki model?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:41:00 pm »
On ma 60gb tak jak ja.
Dzwonilem do sklepu powiedzielem ,ze im odesle gre i sprzawdza u siebie.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwca 18, 2008, 17:59:59 pm »
Cytuj
Tak, przyjmą.

Ok dzięki. Jakby co załatwiam wszystko w serwisie - choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby ;).

On ma 60gb tak jak ja.
Dzwonilem do sklepu powiedzielem ,ze im odesle gre i sprzawdza u siebie.

Hm, cholera to na prawdę strasznie dziwna sprawa. Konsole padają od MGS4. Strasznie dziwne, wygląda na to, że tyczy sie to głównie 60ek, choć _8_ball_ chyba ma 40ke. No właśnie Magiku jaką wersje masz? :D

Tango

  • Gość
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwca 18, 2008, 18:51:12 pm »
Malo troche rok gwarancji na ps3  :-(

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwca 18, 2008, 18:57:07 pm »
Wszystkim oddaja nowe konsole chyba ich nie naprawiaja wiec moze nie bede mieli 60gb to doloze i wezme 80gb :D

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:22:24 pm »
Wszystkim oddaja nowe konsole chyba ich nie naprawiaja wiec moze nie bede mieli 60gb to doloze i wezme 80gb :D
W systemie NTSC? :-P

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:43:11 pm »
Moich dwóch znajomych ma akurat 60...
Był ostatnio jakiś update , bo akurat ja nie w temacie (dam sobie głowe uciąć , ze wtedy przyczyna padniecia tej konsoli byl update 2.11 bodajże albo dziwny zbieg okoliczności.)
Opublikowane: Czerwiec 18, 2008, 19:41:57
Wszystkim oddaja nowe konsole chyba ich nie naprawiaja wiec moze nie bede mieli 60gb to doloze i wezme 80gb :D
W systemie NTSC? :-P
60 sa wstecznie kompatybilne z PS2, 80 tez?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:43:25 pm »
2.36 ktory niczego sensownego nie wnosi
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:44:47 pm »
60 sa wstecznie kompatybilne z PS2, 80 tez?
Też, ale nie ma tych konsol w wersji PAL.

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:47:39 pm »
On ma 60gb tak jak ja.
Hm, cholera to na prawdę strasznie dziwna sprawa. Konsole padają od MGS4. Strasznie dziwne, wygląda na to, że tyczy sie to głównie 60ek, choć _8_ball_ chyba ma 40ke. No właśnie Magiku jaką wersje masz? :D
No i to ,że MGS4 jest bodajże pierwszą grą na BD DL, mam nadzieję ,że to niema żadnego związku( po raz trzeci liche lasery konsolach Sony nie przejdą).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2008, 19:49:40 pm wysłana przez WujekDobraRada »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #861 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:48:21 pm »
Nudzilo mi sie troche i sprawdzilem ceny blu-r do ps3. Nie ma wcale tak zle, import przez ebay kosztuje z przesylka ~ 35 funciakow. Jak widac 140 zl nie jest majatkiem a sama wymiana to pewnie banal pokroju rozbiorki nagrywarki dvd czy innego podobnego czytnika. Swoja droga nie ma to jak satysfakcja plynaca z wlasnorecznej naprawy sprzetu.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #862 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:52:07 pm »
Hm, cholera to na prawdę strasznie dziwna sprawa. Konsole padają od MGS4. Strasznie dziwne, wygląda na to, że tyczy sie to głównie 60ek, choć _8_ball_ chyba ma 40ke. No właśnie Magiku jaką wersje masz? :D


Mam 40GB i sie rozkraczyla na MGS4  :-)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2008, 19:56:14 pm wysłana przez _8_ball_ »

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwca 18, 2008, 19:53:26 pm »
Nudzilo mi sie troche i sprawdzilem ceny blu-r do ps3. Nie ma wcale tak zle, import przez ebay kosztuje z przesylka ~ 35 funciakow. Jak widac 140 zl nie jest majatkiem a sama wymiana to pewnie banal pokroju rozbiorki nagrywarki dvd czy innego podobnego czytnika. Swoja droga nie ma to jak satysfakcja plynaca z wlasnorecznej naprawy sprzetu.
Ano taki mały paradoks , ponieważ czytnik BD do PS3 jest tańszy od tego do PS2(wersja normalna).
Nie było mi dane osobiście rozbierać i zaglądać do PS3 ,ale konstrukcja standardowa, jedyna nowość to mechanizm "łapania' płyt, więc jeśli padłby mi laser po gwarancji też bym naprawiam osobiście.

Ememiks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-12-2005
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 0
  • PSN: Ememiks
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwca 18, 2008, 20:03:04 pm »
Witam

Mojemu znajomemu padla ps3 60gb 2-3 miesiace temu na filmie blue-r odczytywala plyty dvd i cd pozniej juz tylko cd. Niestety konsola bez gwarancji wiec zakupil droga a ze juz nie bylo 60gb to 40gb i ma ja z 2-3 miesiace i juz zaczyna mu fiksowac naped. Tym razem zakupil z gwarancja i dzwonil w tej sprawie i ponoc spora ilosc konsol sypie sie  a dokladnie napedy. Dodam ze gosciu to niedzielny gracz i wiecej oglada filmow niz gra.
Z tego co pamietam psx2 tez miala cieniutkie lasery ale wszystko za sprawa niska cena podzespolu = niska jakosc
 

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #865 dnia: Czerwca 18, 2008, 20:04:49 pm »
Fiksować w jakim sensie? Nie chce odczytywać płyt, czy wieszają się filmy?

Ememiks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-12-2005
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 0
  • PSN: Ememiks
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #866 dnia: Czerwca 18, 2008, 20:11:35 pm »
Fiksować w jakim sensie? Nie chce odczytywać płyt, czy wieszają się filmy?
Szarpie na filmach i grach czasami nie widzi plyty obojetnie czy to film czy gra ale czesciej szarpanina ;) i czasami jak cos przegrywa z plyty dvd na dysk ps3 to nie moze skopiowac chociaz za drogim razem ok.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #867 dnia: Czerwca 18, 2008, 20:14:58 pm »
Niech zwroci konsole do serwisu, ma gware wiec niech z niej korzysta.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ememiks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-12-2005
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 0
  • PSN: Ememiks
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #868 dnia: Czerwca 18, 2008, 20:19:34 pm »
Niech zwroci konsole do serwisu, ma gware wiec niech z niej korzysta.
Nie no spoko poprzednia nie miala gwarancji ale ta ma i juz wlasnie robi przymiarke do MediaM

xryxx

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-05-2008
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #869 dnia: Czerwca 18, 2008, 22:08:25 pm »
Witam

Mojemu znajomemu padla ps3 60gb 2-3 miesiace temu na filmie blue-r odczytywala plyty dvd i cd pozniej juz tylko cd. Niestety konsola bez gwarancji wiec zakupil droga a ze juz nie bylo 60gb to 40gb i ma ja z 2-3 miesiace i juz zaczyna mu fiksowac naped. Tym razem zakupil z gwarancja i dzwonil w tej sprawie i ponoc spora ilosc konsol sypie sie  a dokladnie napedy. Dodam ze gosciu to niedzielny gracz i wiecej oglada filmow niz gra.
Z tego co pamietam psx2 tez miala cieniutkie lasery ale wszystko za sprawa niska cena podzespolu = niska jakosc
 


Ja pamiętam jeszcze czasy PSX-a(zwanego potem PSone).Też były jaja z laserem, jak się konsolę "do góry nogami" odwracało, albo pod kątem, bo laser nie wyrabiał. Najpierw zaczynało się od haczania filmików. Potem problemy z wczytywaniem, a potem tylko odwrócenie konsoli pomagało. Każdy miał swoją teorię na ten temat. Jedni mówili, że to od piratów, ale na oryginałach było to samo. Inni, że laser jest za blisko zasilacza i się grzeje. PS2 jak każdy wie też ma problemy z laserem. No ale PS3 na początku wszyscy chwalili, że w przeciwieństwie do X360 nie jest awaryjne.
Może jest w tym jakaś taktyka? Może firmy robią awaryjne konsole po to ,aby nabijać ilość egzemplarzy i wcale nie zależy im na zmniejszeniu awaryjności, wręcz przeciwnie? Wiadomo, że jak ktoś jest graczem, ma gry, konto na Xboxlive w przypadku X360, zakupił HDTV specjalnie pod konsolę i ta mu padnie ,to w przypadku problemów z gwarancją będzie myślał o drugiej, bo nie oleje tego wszystkiego.
Ja nie wierzę, aby taki MS już tyle czasu od premiery X360 nie potrafił na tyle ulepszyć konsol aby nie padały jak muchy. A z tego co czytam na necie to wciąż padają. Sony też produkuje swoje PStwo z laserami cienkimi jak kompot z desek. Cięcie kosztów produkcji? Przy dzisiejszej technologii ulepszyć laser to grosze. Z PS3 nie wiadomo bo to nowa technologia, ale kto ich tam wie, jakoś nie słyszę o padaniu laserów w odtwarzaczach BD.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwca 19, 2008, 00:03:33 am »
Narazie trudno cokolwiek powiedziec na temat tego padania bo nie ma zadnych, nawet przyblizonych danych.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

WujekDobraRada

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-06-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwca 19, 2008, 03:40:01 am »
Witam

Mojemu znajomemu padla ps3 60gb 2-3 miesiace temu na filmie blue-r odczytywala plyty dvd i cd pozniej juz tylko cd. Niestety konsola bez gwarancji wiec zakupil droga a ze juz nie bylo 60gb to 40gb i ma ja z 2-3 miesiace i juz zaczyna mu fiksowac naped. Tym razem zakupil z gwarancja i dzwonil w tej sprawie i ponoc spora ilosc konsol sypie sie  a dokladnie napedy. Dodam ze gosciu to niedzielny gracz i wiecej oglada filmow niz gra.
Z tego co pamietam psx2 tez miala cieniutkie lasery ale wszystko za sprawa niska cena podzespolu = niska jakosc
 

A co zrobił z tą pierwszą? Nowy laser to koszt około 150zł. Sorki ale Twój post wygląda na marną prowokacje ,gdyby padały masowo byłoby o tym głośno, no i gdzie niby dzwonił(na pewno nie do Sony a MM  raczej nie prowadzi statystyk) i kto mówi na czarnule "psx2"?
Opublikowane: Czerwiec 19, 2008, 03:13:27
Sony też produkuje swoje PStwo z laserami cienkimi jak kompot z desek.

Jakoś nie zauważyłem, padały "masowo" owszem ale dwa pierwsze modele slimów(v12/v13), nie była to wina samego lasera ale błędy konstrukcyjne (brak pewnych układów na płycie głównej), dzięki to czemu laser dostawał za wysokie napięcie w przypadku użycia niskiej jakości/zniszczonych płyt i palił sie/wględnie wadliwe zasilacze.
W moim otoczeniu jest około 7 PSTwo i z zadną nie było poważniejszych problemów(ot sporadyczne czyszczenie laserka). Również duże modele ( za wyjątkiem dwóch pierwszych dostępnych w eu v3/v4) nie sprawiały większych problemów na masową skalę. ( mówie tu o konsolach zaopatrzonych w chipy).

Tak na marginesie , zdarzyło mi się znaleźć w napędach PS2 zdechłe owady a nawet kawałek sera( i tu mówie 100% poważnie), więc nie dziwne ,że z takimi dodatkami lasery padają, a najlepszy chyba był koleś , który postanowił swój egzemplarz PSX wyczyścić(łącznie z soczewką) zmywaczem do paznokci:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2008, 03:44:03 am wysłana przez WujekDobraRada »

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwca 19, 2008, 06:28:18 am »
Cytuj
A co zrobił z tą pierwszą? Nowy laser to koszt około 150zł. Sorki ale Twój post wygląda na marną prowokacje ,gdyby padały masowo byłoby o tym głośno, no i gdzie niby dzwonił(na pewno nie do Sony a MM  raczej nie prowadzi statystyk) i kto mówi na czarnule "psx2"?

Daj no informację gdzie i jak za 150zł można naprawić napęd BR.

Parę(?) osób którym się roczna gwarancja Sony skończyła/skończy będzie szczęśliwa że jest alternatywa do sewisów Sony które życzą sobie 1190zł za tę "przyjemność".
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwca 19, 2008, 06:42:14 am »
PS3 ma tylko rok gwarancji od daty zakupu która widnieje na paragonie? Jeżeli tak to troszkę nędza...

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwca 19, 2008, 10:43:40 am »
PS3 ma tylko rok gwarancji od daty zakupu która widnieje na paragonie? Jeżeli tak to troszkę nędza...

http://www.centrumsony.pl/gwarancja.php
Kup sobie jeszcze 5 lat :grin:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwca 19, 2008, 10:45:53 am »
To powiedz mi, do którego produktu mam PS3 zakwalifikować. :-P

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwca 19, 2008, 10:50:38 am »
To powiedz mi, do którego produktu mam PS3 zakwalifikować. :-P

Moim zdaniem do Zestawy kina domowego ale zawsze mozna zadzwonic na infolinie :lol:
Opublikowane: Czerwiec 19, 2008, 10:47:17
Plissken Ty dawaleś Orginalny paragon czy ksero ??

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwca 19, 2008, 10:51:36 am »
Plissken Ty dawaleś Orginalny paragon czy ksero ??
Oryginalny.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwca 19, 2008, 11:08:54 am »
Na konsole z Sony NIE można przedłużać gwarancji-sprawdzone i pewne

Po drugie jeśli macie inny sprzęt Sony,który obejmuje przedłużoną gwarancję to MUSICIE się na nią zdecydować do 2TYGODNI od daty zakupy.PO tym terminie nie wolno już dokupywać przedłużonej gwarancji

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Playstation 3 w praktyce...
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwca 19, 2008, 11:09:55 am »
Cytuj
A co zrobił z tą pierwszą? Nowy laser to koszt około 150zł. Sorki ale Twój post wygląda na marną prowokacje ,gdyby padały masowo byłoby o tym głośno, no i gdzie niby dzwonił(na pewno nie do Sony a MM  raczej nie prowadzi statystyk) i kto mówi na czarnule "psx2"?

Daj no informację gdzie i jak za 150zł można naprawić napęd BR.

Parę(?) osób którym się roczna gwarancja Sony skończyła/skończy będzie szczęśliwa że jest alternatywa do sewisów Sony które życzą sobie 1190zł za tę "przyjemność".

Anonim, nowy laser do ps3 kosztuje ~25 funtow. Dolicz do tego ~ 10 f za transport i masz juz 150 zeta. Teraz wybierz sie ze swoim zakupem do serwisu rtv i powiedz, ze chcesz wymienic soczewke i gwarantuje Ci, ze nikt nie wezmie od ciebie 1190zł. Nawet osoby, ktore chociaz troche obeznane sa w elektronice beda w stanie zamontowac ta soczekwe samemu bo wszystko w procesie wymiany ukierunkowane jest na: a) mechaniczny montaz szyny badz soczewki na szynie b) podpiecia raptem 1 tasiemki ewentualnie 1 kabelka.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.