Autor Wątek: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)  (Przeczytany 20013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kuszek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 21-06-2007
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« dnia: Czerwca 28, 2007, 10:03:33 am »
Witam!
Jesienią(prawdopodobnie listopadem) ukaże się kolejna część bijatyki z serii Budokai.
Podaję ciekawe linki.

http://dbzs.jp/meteor/index.html - oficjalna strona gry
http://www.daizex.com/ - porządna strona o DB
http://www.gamespot.com/pages/gamespace/index.php?pid=939644 - strona gry na serwisie Gamespot.com

Co na razie wiadomo:

- znów zwiększy się ilość postaci(m.in. o Króla Vegete i jego postać Ozaru)
- dojdą dwa zagrania w walce

"Z-Counter" - unik przez nadchodzącym atakiem i teleport za przeciwnika, możliwe kolejne teleport(motyw znany z początków Budokai)

"Sonic Sway" - uniki przed zwyczajnymi atakami(coś takiego jak Neo unikał kul w Matrixie) również znane 
z wcześniejszych Budokai

- nie wiem jak to było w Budokai Tenkaichi 2 ale na screenach widać, że do przemiany w Ozaru potrzebny będzie księżyc.

Przy okazji chciałem się spytać was jak wam się podobały nowe części Budokai. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Budokai 3(100 % kapsułek :-D) ale do kolejnych odsłon nie potrafię się przyzwyczaić. Po zmianie developera zaszły zmiany, jak na moje niedokońca ciekawe. Gdy pojawia się nowa część zastanawiam się czy ją kupić ale oceny recenzentów i jednak ten system walki mne odstrasza.
W Neo+ np. Budokai 3, Budokai Tenkaichi, Budokai Tenkaichi 2 dostały takie same oceny - 8.0 więc tego nie biorę pod uwagę. Na Gamspot.com recenzenci podzielają moje zdanie a na Gamerankings.com już nie. Jak jest u was?

Mam też pytanie co do muzyki i odgłosów postaci. Budokai 3 kupiłem specjalnie z wersją z japońskimi głosami. Jak jest w Budokai Tenkaichi, Budokai Tenkaichi 2?

ps. jeżeli nie lubisz Dragon ball'a LUB uważasz że Budokai jest do kitu - to nie pisz :cool:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2007, 10:51:17 am wysłana przez Kuszek »

GenzoChan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-01-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 28, 2007, 11:12:12 am »
Budokai 3 jest wyśmienitą grą. Idealną dla fana Dragon Balla. Natomiast te Tenkaichi to jakiś żart... Bardzo słabe gry, powinni pójść w stronę kontynuacji zwykłego Budokaia. System walki w nim jest chyba idealny, więc mogliby dodać postacie, jakieś eventy... Ale niee... Lepiej mieć pełno niegrywalnych postaci, które mają wszystkie praktycznie takie same ataki.

Obieżyświat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2007
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2007, 20:38:24 pm »
Grałem w Budokai 3, Tenkaichi Budokai 1 i 2. Według mnie kolejne pakowanie nowych postaci mija się trochę z celem. Chyba, że ktoś jest wiernym fanem np. cyborga C-20...Co do tych trzech odsłon gry to należy powiedzieć, że Tenkaichi Budokai wprowadził całkiem nowy system walki, czy lepszy? Kwestia indywidualna. W Tenkaichi Budokai 2 istnieje możliwość zmiany wojownika w trakcie walki oraz usprawniono przemiany w kolejne stadia ss lub formy (freezer, cell). Pewnie większości fanom bijatyk te gry nie przypadły do gustu, jednak pisałem to jako fan z dzieciństwa Dragon Balla ;]
"If by my life or death, I can protect you, I will – you have my sword"

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 05, 2009, 12:04:01 pm »
Otóż to. Ot, dla pogrania, gra się całkiem przyjemnie, ale gdy już rozpracuje się system, pozna przewagi w klatkach i odpowiednie uzupełnienia .... praktycznie gra się do jednego ciosu ( nawet zwykła pięść ).
Gdy doszliśmy do tego z kolegą, graliśmy tak kilkanaście razy, bo i dłużej się nie dało/chciało. Było zabawnie. Później umownie zakazaliśmy takich praktyk.

On pojechał pewnego razu na konwent mangi i anime. Akurat odbywał się nań turniej w Budokai. Grał tym sposobem do finału, a w nim, przeciwnik po dwór rundach złożył broń ( kontroler ). Bez najmniejszych szans.

Pewnie dla tego, żadnych poważnych turniejów nie ma w tą pozycję.

Choć zaiste, jest bardzo dobra, jeszcze jak oglądało się z wypiekami anime....

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 05, 2009, 13:33:49 pm »
Ok, w kwesti tych gier.
Lepiej brac Budokai niż Tenkaichi z tego wnioskuję?
Gdzie jest lepiej rozwiązany system walki? Nie zależy mi, aby było 279764 postaci do wyboru.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 05, 2009, 13:37:46 pm »
Jeżeli system walki to tylko i wyłącznie budokai 3.

ZonE

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-01-2009
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 05, 2009, 13:38:09 pm »
Lepiej kupić Dragon Ball Z Budokai 3  najlepszy dbz na konsole ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 05, 2009, 13:42:35 pm »
Arigato, po plusie :]

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 06, 2009, 11:34:59 am »
Lepiej kupić Dragon Ball Z Budokai 3  najlepszy dbz na konsole ;)

Popieram!

Aizen

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-10-2006
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2009, 12:54:55 pm »
Ja natomiast uważam, że Dragon Ball Tenkaichi Budokai 3 jest najlepszą grą na podstawie tego anime, na konsolę PS2 i żaden Infinity World, czy Budokai 3 nie ma z nim szans  :smile:. Swoją drogą Infinity World to ewidentny wyciągacz kasy (Budokai 3 z małymi dodatkami).

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 16, 2009, 16:30:25 pm »
Lepiej kupić Dragon Ball Z Budokai 3  najlepszy dbz na konsole ;)

Popieram!

Również popieram. Polecam edycje kolekcjonerską. Zarówno ta NTSC jak i PAL (czarna okładka i tekstura oraz płyta) są super :)

System Tenkaichi mi całkowicie nie odpowiada ;p