Autor Wątek: GameBoy Advance i wszystko co wiemy  (Przeczytany 19110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« dnia: Czerwca 29, 2008, 08:46:35 am »
No to tu kontynuujmy :)
To może napisze proszę listę gier jakie posiadasz i w co grałeś :)

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2008, 13:22:36 pm »
Mam podac swoją historię smutną i radosną ? :D
Za górami, lasami na południu Polski w styczniu 2005 walnąłem sobie GBA SP z Advance wars 2. Dojście do misji 34 w jakies 4 miechy (nie spieszyłem się :P) i kolega w pociągu "daj zagrać" "spoko, tylko uważaj dziecię moje ażebyś przypadkiem nie zasejwował, gdyż po kazdej misji jest tam notka o tym, a dzięki temu mi skasujesz gre"  "ok luz man" za 5min: "nacisnąłes tam tak!" "kiedy? po prostu leciałem po misji, nie patrzyłem i naciskałem a" "@%#$@^%&@" SPRZEDANE.
Po drodze wspomnę, że na emu testowałem sobie różne gierki żeby potem je kupić, ale Max Payne trak mnie horrendalnie wciągnął że go całego przeszedłem :P Potem wymarzony Medal of Honor: Infiltrator. Pasjonuje się II wojną i historią w ogóle, więc gra mnie zajarala max. Świetny klimat, grafa, muza, przerywniki wojenne i jazda. Gra pękła szybko niestety bo w jakieś 6-7g :(
Potem GBA SP - RIP bo we wrześniu zdecydowąłem się na NDS ! Na tym sprzęciku dorwałem Pokemon Emerald gdyż jestem długoletnim fanem Pokemonów i co powiem ? Najlepsza gra na GBA w i jedna z najlepszych w jakie grałem ! Potem Minish Cap - kolejny orgazm, wszystko max dopracowane, ale pokemonów nie przebije, co to to nie.
Od parunastu dni naszła mnie ochota by dorwać GB color albo Advance dla paru RPGów włąsnie i na jakieś wyjscia poza dom czasem :D ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej Golda do X360 albo troche kaske zaoszczędzić na wypad na Xbox fun day 8-10.08 :/

A jak głęboko tobie GBA zapadł w serce ? :D

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2008, 14:38:10 pm »
Wyczerpująca historia i fajnie napisana :)
Ja nie będę całej opisywał bo musiałbym 16 lat wmieścić :)
Mając 5 lat dostałem pierwszego Game Boy'a... Klasyki jak Mario i Tetris się cały czas grało... Po przejściu załatwiało się kolejne gry z czego jestem na prawdę dumny gdyż te gry do dziś posiadam i na pewno ich nie sprzedam...
Tu nie mam nic więcej do dodania=- po kilku latach otrzymałem dwie gry od znajomego ryśka [ powiedzmy że rysiek to mój stary biologiczny ]: Mega Man i Castelvanie =- obie gry jak najbardziej polecam...
Castelvanie [ z długą przerwą ] przechodziłem 3 lata... Gra na 4-5 godzin ale wtedy była nie do przejścia...
Mega Man "Dr. Wily's Revange" to tytuł w który na prawdę warto zagrać...
[ Przerwa ] nic ciekawego...
Potem był GBC i Zelda's Awekening :)
GBA którego do dziś mam i co dzień korzystam :) Bo cały czas w pracy sobie gram :)
Wracając do Golden Sun=- nie jest to tylko piękna gra z wyśmienitą fabuła, porywającą "akcją", fajną muzą ale i niezły zabijacz czasu gdyż [ UWAGA ] grania wystarczy na 50 godzin...
Wiem co mówię=- przez pięć dni siedziałem w pokoju i cały czas po 10 godzin grałem... Ale to i tak nie wszytko bo jest tryb "survival" w które się świetnie gra jak i tryb "multiplayer" którego niestety nie miałem okazji przetestować... A i żeby zdobyć wszystkie przedmioty w GS trzeba nieźle się namęczyć...
[ Aktualne dzień ]
Mam dwa GBA ale to mi nie bardzo starczy... Sprawię sobie wszystkie aż po NDS'a...

PS: gdzie na południu Polski??? :)

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2008, 13:21:49 pm »
Twoja też nieźle ciekawa tyle że o wieele dłuższa. Ja tylko wspomnialem o samym GBA a pierwszego GB (pocket) dostałem jak miałem 7 lat (w marcu mi 18nastka stuknęła). Związane jest z tym prześwietne wydarzenie którego chyba nie zapomne do końca życia.
Jarały mnie gry od małego to fakt.  Kiedyś w tv gdzieś na niemieckim kanale zobaczyłem reklame GB i sobie go maksymalnie wymarzyłem. Często chodziłem wtedy z tatą na huśtawki, osiedle obok i raz zobaczyłem kometę. No to bach "żebym dostał GB :)" Pare tygodni potem ojciec jechał na szkolenia do niemiec. Wrócił po 2 miechach i chyba łatwo się domyśleć co przywiózł.
Przywiózł i to nie z byle czym ho ho klasykiem i hitem nad hitami: Donkey Kong !
12 światów i każdy po 8-24 poziomy. Plus 13 z bossem. Nie pamiętam w ile ale chyba w jakiś niecały rok ją przeszedłem. Potem się sypnęło: Fifa WC 1998, 100in1, Donkey Kong country czyli gdzieś gra na rok i na końcu gdzieś w hmm chyba w 2001 -  Pokemon Blue które mi rozsadziło czachę. Przeszedłem gre 7 razy, raz za razem. Do tej pory mam poradnik z naklejkami do Blue/Red/Yellow i trzymam go jak relikwię (skubany 25zł kosztował :| ale nie żałowałem). Dzięki niemu zdobyłem kozacką wiedzę o pokemonach, siłach itp. Do tej pory znajomi się mnie pytają: "ten taki ze skorupą co pluł wodą?" itp. i przeważnie znam odpowiedź hah  :lol: Gorzej z drugą serią i trzecią (a teraz jeszcze 4 doszla :P) ale co tam może kiedyś jeszcze nadrobię.
Co ciekawe każdy z nas zaczynał od klasyków, kozaków, prekursorów beczek miodu, hitów :D
Potem GB Pocket się sprzedało na rzecz ww. GBA a następnie GBA poszło na rzecz NDS
NDS jak najbardziej polecam - to był mój najlepszy zakup, wspaniałe momenty: smutek, radość, nagły śmiech, skupienie, pot z twarzy :) Jak najbardziej polecam zwłaszcza że że jest teraz atak RPGów z nieprawdopodobną FFIV na czele.
Kurcze 50g to przy kompie odpada :(
Zapodaj resztę swojej opowieści :D

« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2008, 13:32:06 pm wysłana przez szmajdzik »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2008, 14:25:17 pm »
Panowie graliście w Yu-Gi-Oh na GBA ? jezeli tak to jak to wygląda  :cool:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 30, 2008, 14:58:35 pm »
Też miałem to z Pokemonami. Wtedy to był szał. :-o

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 30, 2008, 18:10:44 pm »
Patosław =- ja grałem tylko na emulatorze =- gra jest rozbudowana i na prawdę nie gra się tam na "fuksa" lecz w przemyślany sposób... Na zwycięstwo trzeba zapracować :)
Szmajdzik =- W swojej karierze miałem:
GB, GBC x2, GBA x2... Niestety nie mam NDS czego bardzo żałuję ale na pewno to nadrobię=- tylko problem w tym, że pokochałem NDS'a i mam taki mały niesmak co do NDS Lite [ nie wiem czemu skoro tą firmę uwielbiam ]...
To ja dostałem GB za "odwagę" :D Wtedy mając pięć lat bardzo się bałem dentysty i jak z własnej woli poszedłem to czekała mnie nieziemska niespodzianka :) Wtedy mieszkałem w Niemczech więc wszystko było pod ręką i sprawa się szybko załatwiła :) Był zestaw Super Mario Land + Tetris :)
Pojawiły się w mojej kolekcji tytuły: "Salomons Club" [ gra logicznościowa=- masz planszę rozmiarów ekranu i musisz się dostać do miejsca w którym sie znajduje klucz=- klucz otwiera drzwi ( odkrycie :D ) i musisz się dostać do drzwi=- tak słabo to opisałem ale gram warta zagrania...
Xenon 2 też świetna=- latasz statkiem coś w stylu takiej starej gry na pegasusa jak się samolotem leciało... Tylko, że tu statkiem kosmicznym, który mogłeś rozbudować o nowe bronie i na końcu Boss :)
A Pokemony to jest MUST HAVE=- Snake_Plissken ma rację=- Szał całkowity...
Wymiataliśmy w to jak tylko się dało=- na ulicy wtedy wszyscy z okolicy się zbierali i czekali aż będą mogli z kimś zagrać :D Wtedy nawet zrobiłem zeszyt z dokładnymi opisami pokemonami i znałem ich niemieckie nazwy :D
A tak chwaląc się trochę to też mam wiedzę która do dziś przetrwała :) I doszedłem do trzeciej generacji ale powiem, że z wszystkich generacji najbardziej podoba mi się Pokemon Gold&Silver ale grafika zaczyna się dopiero od 3ej generacji :)
Jakiego masz NDS'a??? :)

BARDZO WAŻNE dla grających w LoZ: "Minish Cap"
Drogi graczu jeżeli będziesz chciał zdobyć wszystkie figurki w minitendo to nie zapominaj pogadać z każdą postacią w świecei Hyrule bo możesz mieć taką samą nieprzyjemną niespodziankę jaką ja miałem =- nie pogadałem z jednym kolesiem co się na początku gry pojawia i teraz mają 129 figurek brakuje mi tylko tej jednej co jest dość irtyujące!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2008, 11:46:10 am wysłana przez Ursin »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2008, 12:31:48 pm »
W Super Mario Land też grałem. Jakiś rok po dostaniu GB. Pareset kilometrów od Polski spotkałem innego rówieśnika, Polaka oczywiście co miała tą grę. Zagrywałem się niemiłosiernie, ale niestety nie przeszedłem. 2 lata potem kupilem składankę 100in1 (własciwie to 8in1 bo reszta to kopie :|) i tam był ten Marian :D Latanie tym grubym samolocikiem mnie potwornie jarało :D
Tamtych 2 gier nie kojarze ale ten Salomons Club przypomina mi taką grę na komórki gdzie się walczylo z wampirami i córki szukało, tylko tytułu nie pamiętam :P
Czego przy tej manii Pokemonów wtedy nie mieszkałeś koło mnie ? :( Marzyłem by sprawdzić moje top6 na kimś na multi i niestety do tej pory nie mialem okazji :( Ja najbardziej pokochałem pierwszą generację - dzieli i rządzi całą resztę :D Każdy z tych 151 był jedyny w swoim rodzaju :D

Wybierasz się może do Niedzicy na Xbox Fun Day ?:D
Miałem: NDS classic - lepszy wygląd, wygodniejszy, lepszy dźwięk, tańszy. Kupując drugi raz DSa wziąłbym znów classica :D

Snake_Plissken to co zrobiłeś z tym artefaktem ? :D

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2008, 14:11:50 pm »
No to u mnie się bardzo druga generacja PKMN  podoba :) Mnie dała więcej możliwości i są tam moje ulubione Poki :D
Ja nie mam Xbox'a i w dodatku nigdy na czymś takim nie byłem :( U nas tego nie ma :(
Teraz od poniedziałku posiadam NDS oryginal i jestem BARDZO ZADOWOLONY :) Właśnie poluję na jakaś grę :) I co dobre zauważyłem że podobno gdzieś w Bielsku-Białej mają Hotspot'a :)
A nie masz jakieś rodziny w Żywcu??? :D wtedy mogli byśmy powalczyć ;D
:D

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2008, 14:37:12 pm »
Snake_Plissken to co zrobiłeś z tym artefaktem ? :D
A cholera wie, co się z nim stało. :lol:
Choć posiadam Pokemon Stadium Official Nintendo Player's Guide (dotyczy to gry na N64, której nawet nie miałem ;). Dostałem to razem z GBC i Pokemon Yellow - ale się przydawał. :cool:
Opublikowane: Lipiec 09, 2008, 14:36:17
I co dobre zauważyłem że podobno gdzieś w Bielsku-Białej mają Hotspot'a :)
Przyjdź do mnie, to będziesz grał na DS przez neta.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 09, 2008, 15:23:43 pm »
Ja tez nie byłem dlatego jade. Zresztą kto powiedział że musimy tam cały czas na Xie grać ? :D Rozmyślam nad GB Color z wiadomo jaką grą hehe, nie wiem jeszcze czy sie zdecyduje ale do sierpnia jest jeszcze troche czasu :)
Fajnie tak powspominać młodociane czasy, początki styczności z konsolami :)
A filmik fajny haha :D Nie dośc że koleś Rayquaze wystawił to w tyłek dostał :D (chyba że to był sen ? ;PP)

Snake_Plissken nie wiesz co zrobiłeś z takimi perełkami ?  :eek: Ja swój egzemplarz oddam swoim dzieciom kiedy będa warte pare stówek albo i tysięcy heh i przekaże mu jedną wielką prawde: szanuj wodne Pokemony bo to siła synu !  :lol:
Ja sobie głównie nim pomogłem przy wyspie hmm tej na południe od 6 odznaki, gdzie się łapało Articuno. Za cholerę nie wiedziałem jak te bloki ułożyć.

A co do tej manii na Pokemony to tak naprawdę ona się nie wzięła z serialu a nikt nie miał nigdy pojęcia że to własnie wszystko się zaczęło od gry. Tylko jeden mistrz na osiedlu (albo i w mieście całym) o tym wiedział  :mad:
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2008, 11:57:48 am wysłana przez szmajdzik »

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: GameBoy Advance i wszystko co wiemy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 10, 2008, 08:43:40 am »
A jaką wersją??? Yellow czy może inną??? :)
Mieć drugą taką młodość :D
Nie wiem czy na necie nie ma jakiś emulatorów do gry w Poki żeby można było przez neta grać :)