Autor Wątek: Najładniejsze gry danej generacji  (Przeczytany 33240 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Najładniejsze gry danej generacji
« dnia: Kwietnia 26, 2016, 22:39:08 pm »
Zakładam kolejny raz bo taki temat powinien być i mam nadzieje, że na widok na wysokim miejscu MGSa 5 i bólu dupeczki w związku z tym, drugi raz już tego tematu nikt nie wywali ;)

1. Killzone Shadow Fall                                  9-
 
Premierowa gra nadal niepokonana na tej generacji. Tekstury, oświetlenie, widoki, płynna animacja wszystko niemal na najwyższym poziomie, oczywiście poza deszczem, który jest tragiczny.
 
 
2. Metal Gear Solid 5 GZ+TPP                       9-
 
Największy opad szczeny, najlepszy obraz, wraz z Doomem lider płynności, wszystko real time, najlepszy deszcz tzn. przeźroczyste krople a nie jak w innych grach białe kreski. Na minus geometria. Jakby giera pozbyła się tego i miała jako całość tekstury jak w prologu GZ - tam grafa była gorsza, ale wstęp miała lepsze tekstury. To za całokształt ciężko byłoby rywalizować i byłby to lider bez dwóch zdań.
 
 
3. The Order 1886                                         9-
 
Wygląda jak target render, ale do pełni szczęścia zabrakło pozbycia się pasów i ostrzejszej grafy.
 
 

4. DriveClub                                                   9-
 
 
Najlepsza ulewa i niesamowita fizyka kropel deszczu na szybie i nie tylko, świetnie wykonane samochody. Niestety za dnia i bez deszczu grafa aż tak nie robi, chociaż też wygląda bardzo dobrze to jednak gdzieniegdzie wygląda to tylko poprawnie i ciężko jest wydać ogólny werdykt bo skoki graficzne są od nawet 9 do 7. Co mnie szczególnie drążni to paćkowate chmury oraz doczytywanie się tekstur jak szybko przejdziemy do wyścigu.


5. Until Dawn                                                 8+
 
Najlepiej wykonane twarze na tej generacji (nawet Drejk wymięka)



6. Doom                                                        8+
 
Płynnościowo obrazowa perfekcja, giera ani razu nie zwalnia i to nawet przy największej zadymie. Kolorystyka i design leveli też robi. Wada to średnie tekstury.

7. Far Cry Primal                                           8+
 
Mega ostry obraz i soczyste kolory w tej części bardziej zalatujące na pomarańcz. Na minus bardzo słabo wyglądająca woda.
 
 
8. Far Cry 4                                                   8+
 
Pierwsza z gier gdzie po przesiadce generacyjnej szczena mimowolnie zjechała z zawiasów. Jednym z głównych czynników był co prawda widok skopanej całkowicie wersji na X360 no, ale podobnie jak wyżej w tytule dominuje mega ostry obraz a kolorystyka w tym przypadku bardziej na zielono zalatuje. Na minus podobnie jak w Primalu tragiczna woda.
 
 
 
9. Wiedźmin 3                                               8+
 
Najlepszy wschód i zachód słońca, za(pipi)ista kolorystyka oraz czysty, ostry obraz no i do tego te fenomenalne widoki. Na minus płynność animacji. Zazdroszczę Piecą tych 60 klatek jak diabli w tej grze, no i smutne też jest to że Redzie maja w (pipi)e aktualizacje pod Pro.



10. Ryse                                                          8+

Podobnie jak Order wygląda jak target render. Na plus z pewnością model postaci tzn. twarz, zbroja, wyglądają super a na wstawkach wręcz idealne. Nie ma aż takiej dużej dysproporcji co w Uncharted 4 między gameplajem a wstawką, nawet boki hełmu podczas rozgrywki są animowane. Kolejna zaleta to wykonanie lasu, blisko poziomu U4. Miejscówki są w miarę różnorodne i akurat nimi nie można się nudzić.
Na minus to słabo wyglądająca woda, masa sobowtórów na ekranie, średnie tekstury otoczenia, płynność animacji czasami nie domaga, lekko skompresowane wstawki no i to nieszczęsne 900p.
Ziarno czasami jest, ale nie ma go dużo tak z 10% podczas gry.
 


11. Gears of War 4                                           8+

Wraz z Ryse to zdecydowanie najładniejszy tytuł na X1. Początkowo miałem spore wątpliwości co do jakości tej gry ponieważ początek tzn. pierwszy act rozczarowuje i prezentuje wizuala koło 7 jednak od drugiego grafa zaczyna się rozkręcać a w akcie 3 i 4 w niektórych momentach trzeba łapać się za szczękę. To jak wygląda oświetlenie rzucane przez lampy w środku 3 aktu to coś niesamowitego :o. W żadnej grze tego nie spotkałem na takim poziomie, nawet KZ:SF wymięka. Druga sprawa to fenomenalne, spływające po postaciach krople deszczu. Po trzecie masakrycznie wyglądające burze z błyskawicami = nowa jakość. Na plus jeszcze wykonanie postaci, poruszająca się roślinność na wietrze oraz design 3 i 4 aktu. Co jeszcze cieszy to brak ziarna. Minus to średnie tekstury, zbyt nasycona kolorystyka i wyraźnie zmiękczony paćkowaty obraz, no ale po przesiadce na W829 tego ostatniego aż tak nie odczuwam.

 
12. Assassins Creed Unity                            8+
 
Konsolowa wersja chodzi na ustawieniach High z PC (Syndykat medium-low hehe) i to daje porządny rezultat. Architektura Paryża, ilość ludzi w mieście i piękne popołudnie robi wrażenie nawet w 900p. Na minus płynność animacji.
                   



Past Geny.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Old geny.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 19:04:42 pm wysłana przez Kyokushinman »

el becetol

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2016, 23:18:51 pm »
Temat i OP do wywalenia.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2016, 23:56:24 pm »
Temat niech sobie zostanie, ale OP powinien dostać bana.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 27, 2016, 01:21:00 am »
Tak ciężko cokolwiek wypisać?
No wiadomo lepiej się dopierdalać? :lol:
A to całe OP to co niby szyfr?
Teraz szyfrem mówicie o mnie? :lol:
Trzy dni chopaki, także pora się pakować ze slacka psycha już nie siądzie no i na gips już nie trzeba będzie wydawać a i miłość niebieska wróci i zapanuje na forum w pełnej okazałości ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 01:43:01 am wysłana przez Kyokushinman »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2016, 17:25:32 pm »
to ja podam swój ranking gier w które grałem.

1. The order 1886            9                   

Mega realistyczne oświetlenie, tekstury i postacie.  Niestety więcej niż 9 nie mogę dać. Nie podoba mi się zbyt rozmyty obraz i pasy. Czasami widać też  uproszczenia(brak real time odbić oraz statyczne cienie przy bardziej złożonych scenach).

2. Division                         9
Blisko 9+. Mnóstwo obiektów, ładne tekstury, oświetlenie, odbicia... Trudno jest mi się do czegoś konkretnego przyczepić. Na siłę może czasem jedynie cienie mogłyby być lepsze, ale ogólnie jak to gierki ubisoftu najwyższy i równy poziom.

2. Ratchet & Clank            9
O ile Ratchet na ps3 wyglądał dla mnie  średnio i nigdy nie rozumiałem zachwytów nad nim, tak teraz  ratchet naprawdę zbliża się do filmów pixara. Widać skok jakościowy miedzy ratchetem na ps3 a ratchetem na ps4. Mnóstwo dynamicznych świateł, cieni, ładne shadery... nie podobają mi się  tylko  niektóre tekstury i woda.

2. AC: Unity                       9

Niemal pod każdym względem świetnie. Prawdziwy next gen.  Szczególnie oświetleni i arhitektura, widać że ilość poligonów jest ogromna i to przy dynamicznych cieniach. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to niektóre tekstury na zbliżeniach. Gdyby nie to oraz rozdzielczość 900p, spokojnie dałbym 9+.

5. Killzone shadow fall        8+-9

Niektóre poziomy wyglądają przeciętnie dlatego waham się miedzy 8+ a 9(ale raczej 8+). W kz grałem na innym telewizorze niż reszta gierek stąd trudno jest mi teraz ocenić grafe. Może jakbym zagrał teraz na swoim pansie byłby wyżej.


6. Call of duty black ops 3  8+-9
 Po prostu wygląda bardzo dobrze i trudno jest mi się do czegoś konkretnego przyczepić.

7. Wiedźmin 3                    8+

  Czysto technicznie  słabsza od FC 4(gorsze tekstury, mniej złożona roślinność i gorsze shadery, brak pom/relief mapping), ale znacznie lepiej zaprojektowana stąd wyżej w rankingu.

8. Far Cry 4                        8+
Technicznie bez zastrzeżeń(jak w innych grach ubi) oprócz wody. Byłoby 9 gdyby teren był nieco bardziej zróżnicowany. Far cry primal pewnie dostałby u mnie już 9.

9. Driveclub                         8+ 
Deszcz rewelacyjny, poza tym grafa jest nierówna. Brak anizo, średnie aa, niektóre tekstury są słabe, czasami pusto, przesadzony blur.

10. Infamous second son     8-8+ 
Cząsteczki to nie wszystko. Niby ładna, ale jednak z mocnymi uproszczeniami.

11. Destiny                         8-8+

12. Batman arham knight   8-8+

13. Dying light                       8

14. Until dawn                    8
Nie zrobiła na mnie wrażenia. Postacie wyglądają ładnie, ale  resztę grafy ciężko ocenić. Nie dość, że ciemno jak w doomie to jeszcze kamerą nie można obracać.

15. Knack                               8

16. Bloodborne                       8

17. Battlefield 4                    7+
 
18. metro last light               7+

19. lords of the fallen             7+

20. środziemie cień mordoru 7+

21. Project cars                     7+

22. MGS GZ                            7

23. Tomb raider definitive edition 7



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 17:45:31 pm wysłana przez Wulfen »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2016, 17:32:56 pm »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2016, 17:35:41 pm »
Knack na rowni z bloodborne :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2016, 17:51:43 pm »
Ciekawy ranking Wulfen.

Tym The Division zaskoczyłeś mnie.
Najwidoczniej to nie wcale taki downgrade ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2016, 17:53:18 pm »
knack ma swoje momenty i czasami jest blisko ratcheta. Szkoda że jak grałem nie dało się  robić zdjęć w png. Poza tym polecam gierkę.

Cytuj
Najwidoczniej to nie wcale taki downgrade ;)
Bez downgradeu dałbym 9+.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 18:15:26 pm wysłana przez Wulfen »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:02:32 pm »
No to nieźle :)

Kiedyś pewnie giere sprawdzę.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:12:06 pm »
pamiętaj tylko żeby sobie obraz wyostrzyć na maksa i wyłączyć aberacje.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:21:29 pm »
Wyostrzyłbym na maxa na bank sam ;)
Natomiast co do aberacji to dzięki bo nie wiedziałem :)


Ciekawi mnie jeszcze opinia Madmana, BoBaNa, Sylvana no i Andrju jak tam u nich to wygląda.
Czy mają swoje typy czy nie?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:56:32 pm »
Poczekam na Uncharted 4 i wtedy pomyślę nad takim rankingiem. Chociaż osobiście aż tak nie przywiązuję się do tematu grafy i trudno będzie mi to sensownie ułożyć. Dla mnie liczy się przede wszystkim żeby było przejrzyście i bez zbędnych pierdół, filtrów itp. więc moje oceny mogą być mylące, bo np. wysoko postawiłbym CARS i Colina (mimo ohydnych cieni), bo mają bardzo czystą oprawę. Ale z drugiej strony nie sposób ominąć The Order, SW:Battlefront i Until Down na wysokich miejscach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 20:24:13 pm wysłana przez BoBaN »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 27, 2016, 19:36:12 pm »
Cóż, nie pozostaje Ci nic innego, jak przerzucić się na blachę, bo tam czysta oprawa aka sterylność to ogólnie przyjęty standard. ;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:16:37 pm »


O tym mowa? Jeśli tak to po tylu latach unczertatowania... ... ... Alter na bank.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:28:15 pm »
Czytajcie całość, bo napisałem też to:

Ale z drugiej strony nie sposób ominąć The Order, SW:Battlefront i Until Down na wysokich miejscach.

Zapewne po wyjściu Uncharted 4, to ten tytuł zostanie najładniejszą grą generacji dla mnie. W ogóle ograłem zbyt mało gier żeby oceniać, bo nie grałem w MGS5, Division czy AC:Unity. Dlatego nie robię żadnego rankingu, bo potem będą takie dojebki jak ta powyżej.

PS. Zapomniałem jeszcze o Driveclub, które w deszczowych warunkach pogodowych wygląda tak, że czapę zrywa. Chyba najładniejsza gra obok The Order obecnie. Oczywiście mowa o wyścigach w deszczu, bo podczas słonecznej pogody jest po prostu bardzo dobrze, ale nie fenomenalnie.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:36:09 pm »
1 The order i daleko daleko nic,a tam już jak wolicie

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:51:12 pm »
Poczekam na Uncharted 4 i wtedy pomyślę nad takim rankingiem. Chociaż osobiście aż tak nie przywiązuję się do tematu grafy i trudno będzie mi to sensownie ułożyć. Dla mnie liczy się przede wszystkim żeby było przejrzyście i bez zbędnych pierdół, filtrów itp. więc moje oceny mogą być mylące, bo np. wysoko postawiłbym CARS i Colina (mimo ohydnych cieni), bo mają bardzo czystą oprawę. Ale z drugiej strony nie sposób ominąć The Order, SW:Battlefront i Until Down na wysokich miejscach.
To masz tak jak ja co do obrazu.
Jak ograsz U4 to napisz co i jak tam bedzie z grafa chetnie poczytam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 20:54:15 pm wysłana przez Kyokushinman »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 27, 2016, 21:01:16 pm »
Spoko. Na pewno w temacie o U4 coś napiszę. :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 28, 2016, 23:58:10 pm »
Ciekawy ranking Wulfen.

Tym The Division zaskoczyłeś mnie.
Najwidoczniej to nie wcale taki downgrade ;)
Dla mnie Division nie spodobało się ze względu na brak jakichś porządnych filtrów post process i shaderow. Przez to grafika "kłuje w oczy" swoją surowością. Tekstury może i ostre ale system shaderow jest słaby, ogólny efekt raczej kartonowy. Na plus mgła, która w połączeniu ze światłem daje ciekawe efekty.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 15, 2016, 19:00:56 pm »
Jako, że to GO, to nie ma sensu do tablicy przywoływać innych sprzętów jak PS4. :> Wato też wymienić tytułu, które podczas premiery robiły ogromne wrażenie, nie tylko te, które obecnie królują.

Moimi pierwszymi grami na PS4 były: N4S: Rywale, BF4, Kz:SF oraz Asasyn 4. Wszystkie wyglądały godnie, ale też wiadomo, które z nich stały pomiędzy generacjami. Killzone wybijał się wyraźnie i przejął po Kryzysie Trzecim pałeczkę lidera najpiękniejszej gry. 10/10 można było spokojnie dać.

Kolejnym ciosem między oczy był zdecydowanie inFamous: Second Son. Każda część serii fantastyczną szatę prezentowała podczas premiery, ale przygody Delsina to zupełnie nowa jakość.
Do dziś mam w pamięci bohatera wzbijającego się ku górze, sprzedającego graczowi nonszalancki uśmiech i spadającego z superem na wrogów. To wyglądało jak render. 10/10 dla grafiki inF.

Kolejne BUM, to oczywiście The Order.Coś niesamowitego. :shock: Nieprawdopodobnie prezentował się ów tytuł. 10/10 bez "ale".

Warto wymienić także Driveclub. co prawda cechują go delikatne ząbki, a i niektóre plansze odstają jakościowo, ale jak napisał becet, przez większość czasu prezentuje się fantastycznie. Pojazdy obładowane poligonami, aż miło. Niesamowita gra świateł. Taka Japonia, bądź Kanada są cudowne. Dodatkowo to uczucie pędu i dynamika.
Znakomite wrażenie robią także refleksy, a sama gra raczy niebywałą efektownością, gdy słońce odbija się od kropli na karoserii. Gra, która warto koledze blacharzowi pokazać. Mocne 9/10.

Bloodborne
- tu sprawa jest delikatna. Warto stonować obraz, pobawić się kontrastem, ostrością. To nadaje charakteru grze i prezentuje się wyraźnie lepiej (+40 do klimatu). Technicznie nic wybitnego, ale designersko - miazga. Dodatkowo pomimo raptem trzydziestu k/s, to jedna z najlepiej animowanych gier po dziś dzień (choć na początku miała problemy z płynnością, co notabene zdarza jej się i dziś).
Jadnak jak przypomnę sobie pojedynek z Bestią Żądną Krwi (animacja) - 9/10.

Raczet i Klank. Bajka, po prostu bajka. Wciskasz spust Ż.U.B.R. kilku przeciwników na ekranie, dziesiątki śrubek i wszytko płynne, śliczne i w ogóle "ach". 10/10.

Uncharted 4 - co tu dużo pisać, Grając w tę grę zaraz po Raczecie i Klanku (albo na odwrót, jakoś tak), można się zastanowić na co to całe Neo (chyba tylko do 60k/s). Gra wygląda przecudnie. 10/10.

Z gier wieloplatformowych zdecydowanie na uwagę zasługują takie gry jak:

- Mordor - nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale również kosił animacją;

- Doom - kozak, głównie z tytułu olśniewającej animacji;

- Battlefront - nie tak spektakularny jak na PC, ale potrafi wywołać zdumienie jak to hula;

- Batman - najlepiej zoptymalizowana gra z otwartym światem, przy tym nagromadzeniu szczegółów, efektach, teksturach, gra działa na konsolach wybitnie - a wiemy jak to z F4, WIII, JC III jest.
Jedno z największych zaskoczeń wizualnych gej generacji - szczególnie na Master Race  :big-grin-sweat:

- Dying Light - graficznie - rewelacja i to nawet rok po premierze na konsolach.

- Guilty Gear Rev- tak powinien się SF V prezentować;

- Far Cry 4- jak pomagałem Masterowi z platyna, taki 7/10 już (szybko zmarszczek binarnych dostała), ale podczas premiery prezentował się znakomicie, na 9/10.

- Metro Last Light - wersja na poprzednie konsole - taka sobie. Na PC wyglądała niesamowicie. Cieszy, że obecna wersja ma bliżej do tej z komputerów. Oczywiście spora w tym zasługa fHD+60klatek.

- Mad Maks - piękno pustkowia.

- Lords of The Fallen - nie jest to najpiękniejsza gra, ok, ale pierwsze Darki nie zachwycały w tym segmencie, drugie tym bardziej, a to taka ich kalka na nowej generacji. Kupiłem na premierę i faktycznie to był jeden z tych tytułów, po których było widać, że nie są z siódmej generacji przeniesione.

- GTA V - pomimo, że to reedycja, pomimo, że na skrzyżowaniach dropi, robi wrażenie ogromem przedstawionego świata, szczegółowością.

- Wilczek/Borderlands - jakbym The Wolf Among Us tu nie umieścił, Natalia pochowałaby mi kable do konsoli. Obok Krwistych jej ulubiona gra, która za grafikę chwali. Technicznie nie zachwyca, ale w sumie całkiem ładne i kolorowe są.  :roll:





Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 15, 2016, 19:02:42 pm »
Sylwuś a rysiek petru to może jakaś twoja rodzina czy coś?

Ukanio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 18-11-2013
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 12
  • Piszę prawdę
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #22 dnia: Września 03, 2016, 12:22:00 pm »
Aktualny wspólny ranking z Kyo po czwartkowych dyskusjach i jego przejściu Uncharted 4.


1. Killzone Shadow Fall - premierowa gra nadal niepokonana.

2. Metal Gear Solid 5 - awans, bo dlaczego nie...kapitany obraz, płynność...wzór do naśladowania....jak wywołać opad szczeny ta gra wie najlepiej.

3. The Order 1886 - wygląda jak film... no ale do pełni szczęścia zabrakło pozbycia się pasów oraz trochę ostrzejszej grafiki a może byłoby wyżej.

4. Star Wars BattleFront

5. Until Dawn

6. Drive Club

7. Far Cry 4

8.  Wiedźmin 3

9. Assassins Creed Unity

10. Far Cry Primal (ziarno i okropne smużenie w dzień, dlatego niżej od FC4)

11. Uncharted 4 - graficzny majstersztyk...tekstury w niektórych miejscach to rozp**rdol totalna a chapter 14 i 18 detalami zabijają...niestety na nic to wszystko skoro obraz jest z ziarnem i paćką...niektóre gry w 720p mogą się pochwalić ostrzejszym obrazem bez tego typu tragicznych filtrów. Jakby nie kiepski obraz, na dodatek okropnie smuży np. trawa w chapterach w dzień.. giera wizualnie pod 9+ a tak to jest jak jest....na Neo może coś z tym zrobią.



Miejsca od 1-6 wizualnie 9- a reszta 8+ poza ostatnim na 8 Uncharted 4 który tutaj jest na siłe.

Dużo gier jest jeszcze nie sprawdzonych min: gry z Xboxa One, The Division, Doom (tylko demo), Ratchet (tylko jeden z nas przeszedł) itp. dlatego o szerszym i bardziej szczegółowym rankingu na daną chwile nie ma mowy, trzeba wpierw wszystkie gry wizualne ograć.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 21:05:10 pm wysłana przez Ukanio »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #23 dnia: Września 03, 2016, 12:28:45 pm »
Brak Bloodborne mówi samo za siebie, z jakimi ekspertami ma się tu do czynienia.

Ukanio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 18-11-2013
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 12
  • Piszę prawdę
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #24 dnia: Września 03, 2016, 12:40:31 pm »
Niestety technicznie nie powala...kapitalnie wykreowany świat to nie wszystko...zabrakło cieni, lepszych tekstur, jakiegoś warunku atmosferycznego (deszcz), lepszego wykonania postaci itd. Gra ma swoje momenty, ale ogólnie to nie jest żadne top.

Może BB2 na to zasłuży? ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #25 dnia: Września 03, 2016, 13:53:59 pm »
Metal na 2, kilogramy beki.

el becetol

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #26 dnia: Września 03, 2016, 14:20:10 pm »
Najśmieszniejsze że ziarno to efekt uboczny wyostrzania, zwiększonego kontrastu pomiędzy sąsiadującymi pikselami. Usunięcie ziarna zawsze skutkuje rozmazaniem obrazu, żeby to wiedzieć wystarczy mieć jakikolwiek program do obróbki zdjęć na komputer albo jakikolwiek nowszy telefon z opcją robienia zdjęć. Ale takim sprzętem jak wiadomo największy forumowy spec od obrazu nie dysponuje i tworzy antylogiczne teorie o tym że ziarno bluruje obraz.

Mrocz

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #27 dnia: Września 03, 2016, 14:28:19 pm »
Dajecie się złapać na wędke forumowego idioty ;) Olejcie go, a najlepiej je**ąć bana :P

iko

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #28 dnia: Września 03, 2016, 15:13:20 pm »
Bana muu, za subiektywną opinie!!!  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #29 dnia: Września 03, 2016, 15:27:06 pm »
Bana muu, za subiektywną opinie!!!  :lol:
Za opinie nie, za multikonto jak najbardziej.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #30 dnia: Września 03, 2016, 22:21:17 pm »
Metal zdecydowanie za wysoko. Na konsolach niestety popup efektów i obiektów psuje efekt całościowy, np cienie pojawiają się w promieniu 10m od postaci, co przy poruszaniu się po mapie za dnia rzuca się w oczy, no i generalnie Metal nie aspiruje do miana najpiękniejszej gry, imo bardziej chodziło o płynność przy zachowaniu w miarę prostej i przejrzystej grafiki, dla mnie okolice poziomu Wiedźmina, gdzie obydwie mają różne mocne i słabe strony, które mniej więcej się równoważą.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #31 dnia: Września 04, 2016, 10:09:13 am »
Przeciez wiedzmin nawet jest duzo ladniejszy od metala.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #32 dnia: Września 04, 2016, 10:14:31 am »
Wiedźmin ma więcej detali, ale oświetlenie jest lepsze w Metalu. Te gry uzupełniają się nawzajem pod względem wizualnym i jak podsumować plusy minusy to imo są na zblizonym poziomie. Z lekką przewagą Wieśka jednak.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2016, 10:23:31 am wysłana przez andryush »

Ukanio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 18-11-2013
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 12
  • Piszę prawdę
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #33 dnia: Września 04, 2016, 10:38:58 am »
Metal zdecydowanie za wysoko. Na konsolach niestety popup efektów i obiektów psuje efekt całościowy, np cienie pojawiają się w promieniu 10m od postaci, co przy poruszaniu się po mapie za dnia rzuca się w oczy, no i generalnie Metal nie aspiruje do miana najpiękniejszej gry, imo bardziej chodziło o płynność przy zachowaniu w miarę prostej i przejrzystej grafiki, dla mnie okolice poziomu Wiedźmina, gdzie obydwie mają różne mocne i słabe strony, które mniej więcej się równoważą.

Jakby MGS 5 na PS4 posiadał wszystko z ustawień ultra PC, może poza blurem...to mógłby nawet o 1 miejsce powalczyć..aby jednak gre docenić trzeba zagrać na bardzo dobrym dużym tv.. dobrze ustawionym.. o czym Kyo już tutaj wiele razy wspominał np. Bravia W829 z pseudo 12 bitową paletą barw. Kolego wyżej czepiasz się pierdół bo gra sporo rzeczy ma najlepsze... no i W3 nie ma 60 klatek...jakby tak było to zdecydowanie wyżej umieszczony byłby w rankingu bo co do samej jakości obrazu to też też ciężko się przyczepić. W3+aktualizacja do PS4NEO....może być grubo ;)


Wiedźmin ma więcej detali, ale oświetlenie jest lepsze w Metalu. Te gry uzupełniają się nawzajem pod względem wizualnym i jak podsumować plusy minusy to imo są na zblizonym poziomie. Z lekką przewagą Wieśka jednak.
Nie tylko oświetlenie a także tekstur, deszcz (najlepszy na aktualnej generacji), lepiej wykonane postacie no i wspomniane....60 klatek. A to wszystko w całkowitym real time bez jakiejkolwiek ściemy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #34 dnia: Września 04, 2016, 10:47:57 am »
Wiedźmin ma więcej detali, ale oświetlenie jest lepsze w Metalu. Te gry uzupełniają się nawzajem pod względem wizualnym i jak podsumować plusy minusy to imo są na zblizonym poziomie. Z lekką przewagą Wieśka jednak.
Wystarczy wejsc do ladu w jednej i drugiej gierce zeby zobaczyc jaka roznica je dzieli.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #35 dnia: Września 04, 2016, 10:58:57 am »
Do lasu? Las tropikalny w Afryce prezentował się przepięknie w MGSV. Zachód słońca, czy nawet noc w tym lesie to bajka, najpiękniejsze widoczki z całej gry.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #36 dnia: Września 04, 2016, 11:03:29 am »
No a i tak daleko w tyle za lasem z wieska.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #37 dnia: Września 04, 2016, 11:25:48 am »
Moim zdaniem nie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #38 dnia: Września 04, 2016, 11:46:48 am »
Szkoda ze nie mam mgs'a u siebie bo tu by wystarczyl screenshocik porownawczy.

O prosze:


« Ostatnia zmiana: Września 04, 2016, 11:54:11 am wysłana przez windomearl »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry obecnej generacji
« Odpowiedź #39 dnia: Września 04, 2016, 11:56:32 am »
Szkoda ze nie mam mgs'a u siebie bo tu by wystarczyl screenshocik porownawczy.

O prosze:




Różnica generacji.

Ale w sumie po g mi takie screenshoty jak one nic nie oddają. Potrzebuje zdjęcia aparatem kyodebilacwelaidioty, żeby mieć jako taki pogląd na grafikę.