Autor Wątek: Castlevania: Lords of Shadow  (Przeczytany 161020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Castlevania: Lords of Shadow
« dnia: Czerwca 03, 2009, 14:55:37 pm »
Cytuj
Wiadomość o tym że MGS zmierza na konsolę Microsoftu zwaliła wszystkich z nóg. Na tym jednak nie koniec. Wiemy już że kolejny tytuł od Kojimy skrywający się pod enigmatyczną maską to nic innego jak kolejna...Castlevania. Należy dodać że pełna nazwa gry to Castlevania: Lords of Shadow. Gra ukaże się na PS3 oraz Xboxa 360 w 2010 roku.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:13:37 pm »
To prawie, jest czas na odpowiednią petycję, by gra była 2D, lub wykorzystywała technikę cel shading. Ale nich całość rozgrywa się w dwóch wymiarach. Przeciez SF IV dobitnie pokazał, że gra z taką prezentacją, może być hitem olbrzymim. Oczywiście odsłony na poprzednią generację, były bardzo dobrymi tytułami, ale i tak zarówno , czy to Aria os Sorrow, czy Order of Ecclesia , lub też kultowa Symphony of the Night, są grami znacznie lepszymi i z ciekawszą prezentacją.

Co do multiplatformowości , wcale bym nie był zaskoczony, bowiem Curse of Darkness również ukazało się na sprzęcie M$, zresztą ponad 3/4 obecnych gier ma taki status. 

mateo

  • Gość
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:30:38 pm »
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 16:41:30 pm wysłana przez Mikazuki »

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 03, 2009, 17:13:41 pm »
No niestety a przydało by się ;] poczekamy dzisiaj się wszystko wyjaśni

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 03, 2009, 17:24:52 pm »
O której jest Konami!
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 03, 2009, 17:50:56 pm »
O 00:00.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 03, 2009, 20:48:54 pm »
Przysiągłbym , iż temat już istnieje   ;)
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
Mikazuki, Castlevania 64 była dobra  ;) .Lament niewinnych uważam za najlepszą odsłonę w trzecim wymiarze , choć tak naprawdę preferuje 2D .

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 03, 2009, 21:47:17 pm »
Będzie jakiś live stream albo live blog? Podobno 1Up miał robić live blog ale nie widzę na ich stronie żadnych niusów ;(

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 04, 2009, 09:58:59 am »
Jest i trailer

Widac, ze robi to Kojima Production i bardzo dobrze. Klimat jest swietny, grafika genialna, jedyne o co bym jeszcze prosil to mniej outdoor, a wiecej indoor akcji - mroczny zamek zawsze zapewnial dostaly klimat. Mam tez nadzieje [choc po tym trailerze jestem mniej tego pewien], ze gra bedzie miala system uzbrojenia z Aria of Sorrow, a nie taki jak w poprzednich czesciach, bo strasznie mnie denerwuje walka przez cala gre glupim lancuchem :P

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2009, 10:17:06 am »
Trailer konkret :) Szkoda, ze nie 2d dopracowane w hd :) ale, jako ze za gre wzielo sie       Kojima Production to jestem w stanie to przelknac :) Widac Castlevania w wersji 2d juz chyba tylko bedzie wychodzic na ds'a lub inne konsolki przenosne nastepnej generacji... Mimo to z tej wersji gry w 3d moze wyjsc cos dobrego :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2009, 10:45:12 am »
Jest i trailer

Widac, ze robi to Kojima Production i bardzo dobrze. Klimat jest swietny, grafika genialna, jedyne o co bym jeszcze prosil to mniej outdoor, a wiecej indoor akcji - mroczny zamek zawsze zapewnial dostaly klimat. Mam tez nadzieje [choc po tym trailerze jestem mniej tego pewien], ze gra bedzie miala system uzbrojenia z Aria of Sorrow, a nie taki jak w poprzednich czesciach, bo strasznie mnie denerwuje walka przez cala gre glupim lancuchem :P
Jak dla mnie 'must heave' :cool:

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2009, 18:15:02 pm »
Przyznam sie bez bicia ze nigdy nie miałem styczności z tym tytułem, czas chyba nadrobić zaległości, jeśli chodzi zaś o materiał który pokazało Konami, wygląda to dość apetycznie cóż więcej mogę powiedzieć.   
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

mateo

  • Gość
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 05, 2009, 11:51:38 am »
Przysiągłbym , iż temat już istnieje   ;)
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
Mikazuki, Castlevania 64 była dobra  ;) .Lament niewinnych uważam za najlepszą odsłonę w trzecim wymiarze , choć tak naprawdę preferuje 2D .

Sam sobie zaprzeczyłem, bo mi sie również podobała. ;) Ale i tak ta gra była uznawana za średniaka. Nie ma to jak LOI.

Co do nowej Castlevani.. klimat zanikł. Konami skupiło się na stworzeniu 'mudafuckera' a la Dante i zapomniało o najważniejszym, o czym pisałem na wstępie tego zdania.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 05, 2009, 18:18:42 pm »
Przysiągłbym , iż temat już istnieje   ;)
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
Mikazuki, Castlevania 64 była dobra  ;) .Lament niewinnych uważam za najlepszą odsłonę w trzecim wymiarze , choć tak naprawdę preferuje 2D .

Sam sobie zaprzeczyłem, bo mi sie również podobała. ;) Ale i tak ta gra była uznawana za średniaka. Nie ma to jak LOI.

Co do nowej Castlevani.. klimat zanikł. Konami skupiło się na stworzeniu 'mudafuckera' a la Dante i zapomniało o najważniejszym, o czym pisałem na wstępie tego zdania.
Przysiągłbym , iż temat już istnieje   ;)
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
Mikazuki, Castlevania 64 była dobra  ;) .Lament niewinnych uważam za najlepszą odsłonę w trzecim wymiarze , choć tak naprawdę preferuje 2D .

Sam sobie zaprzeczyłem, bo mi sie również podobała. ;) Ale i tak ta gra była uznawana za średniaka. Nie ma to jak LOI.

Co do nowej Castlevani.. klimat zanikł. Konami skupiło się na stworzeniu 'mudafuckera' a la Dante i zapomniało o najważniejszym, o czym pisałem na wstępie tego zdania.
Przysiągłbym , iż temat już istnieje   ;)
Sprzeciw Sylvanowi Wielkiemu! Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.
Mikazuki, Castlevania 64 była dobra  ;) .Lament niewinnych uważam za najlepszą odsłonę w trzecim wymiarze , choć tak naprawdę preferuje 2D .

Sam sobie zaprzeczyłem, bo mi sie również podobała. ;) Ale i tak ta gra była uznawana za średniaka. Nie ma to jak LOI.

Co do nowej Castlevani.. klimat zanikł. Konami skupiło się na stworzeniu 'mudafuckera' a la Dante i zapomniało o najważniejszym, o czym pisałem na wstępie tego zdania.


Że co!? Klimat zanikł? Teraz to jest dopiero KLIMAT:) Porównanie Gabriela do Dantego jest bezsensowne,bohaterowie Castlevanii do wymoczków nie należeli, w końcu muszą ratować ludzi przed złem :lol: LOS najbardziej jest podobna do Haunted Castle (Castlevania/Arcade) i Super Castlevanii IV (pod względem klimatu).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 06, 2009, 00:07:46 am »
Obejrzałem sobie dzisiaj filmik z XBL i wygląda to lepiej, niż mógłbym przypuszczać :eek: Spodziewałem się jakiejś dobrej gierki na słabym enginie, a zapowiada się na hit ze świetną grafiką :D

nakimushi

  • Gość
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 06, 2009, 01:30:13 am »
wyglada kapitalnie !!!!

kazuyoshi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 0
  • Jak and Daxter 4 na PS4 - uwolnić orkę ^.-
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 06, 2009, 12:35:06 pm »
Nowa Castlevania, która ma być odrodzeniem serii według mnie nie może się nie udać. Powiem więcej będzie to kolejny hit na miare MGS(niemożliwe zobaczymy) na ,który wszyscy będą czekali z nie cierpliwością(czy bedzie to Lords of Shadow czy kolejna część) , a ludzie za nią odpowiedzialni dociągną wszycho do maximum, aby tak się stało.Po prostu Konami musi mieć jeszcze jednego kilera na duże konsole bo jak wiadomo MGS zaczyna być za bardzo eksploatowany(choć dla fanów żle to raczej nie jest) a marka Castlevania jest rozpoznawalną serią i nowa Castlewania jest świetnym strzałem w dychę .Tak więc najpierw odrodzenie Castlewani a być może za jakiś czas wezmą się za Silent Hilla, aby i ta seria wreszcie zaświeciła pełnym blaskiem.
its time for scream, its time for silence. -d(^_^)b-

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 06, 2009, 14:21:48 pm »
Grałeś w LOI? 3D do tej serii nadaje się wyśmienice i praktycznie żadnej odsłony poza wersją z N64 Konami nie spardoliło.
: Czerwiec 03, 2009, 15:29:07 pm
Możnaby rzec, iż 2D na next-genach nie istnieje. Mówię w tym przypadku o wysokobudżetowych produkcjach.

Gram w Castlevanie od wersji na NES. Zaliczyłem wszystkie jej odsłony, i tylko wyraziłem swoje zdanie. W ogólne, to ja nigdzie nie napisałem, by Lament of Innocence było takie sobie. Gra bardzo mi się podobała. Gdyż najzwyczajniej w świecie jest bardzo dobra, poza tym ta seria jest jedną z moich ulubionych. Jednak zdecydowanie przy odsłonach na DS/GBA, bawiłem się lepiej.

Dlaczego? Jestem pod niezwykłym urokiem szaty 2d. Strasznie mi się ona podoba, i kapitalnie wprost pasuje do Castlevani. Oczywiście 3d również złe nie jest w tym segmencie, ale i tak ma się to dziwne przeczucie, że to kolejna gra DMC podobna. A i oprawą odbiega od najwyższego pułapu zawsze. A przecież ten specyficzny styl dwóch wymiarów, sprawia, że otoczka tej pozycji jest taka, a nie inna.

SotN, AoS, DoS, OoE z miejsca bym z PSS kupił, LoI, czy CoD, już nie. Ale....ale, gdyby były w formie 2d, to jak najbardziej.

To trochę jak z SF. Nawet najnowsze część zrobiona jest na modłę dwuwymiarowej oprawy (cel shading, głębia walk - a właściwie jej brak). I zobacz jaki hit.

Chyba każdy miłośnik serii o ubijaniu Draculi, chciałby kolejną odsłonę widzieć, raczej w 2d, lub w konwencji ala Viewtiful Joe. niż w pełnym 3d.

Spójrz choćby na wielkie zaskoczenie na PS2, jakim niewątpliwie było Odin Sphere. Da się? Pewnie, że tak.
Ja oczywiście nową odsłonę kupię, jako pasjonat serii, jednak wiadomość o oprawie na modłę dwóch wymiarów, byłaby dla mnie równie radosna niczym  poparcie rzędu 96% dla partii politycznej.

Poza tym, jakby nie patrzeć, najwyżej oceniene są właśnie 2d odsłony , mianowicie kolejno :

- SotN - 93%
- DoS -  90%
- CotM - 88%
- OoE -  87%
- PoR -  85%
- HoD - 84%
 A LoI (78%), i CoD (72%) jak widać sporo niżej.

Właśnie widziałem zwiastun. I jak? Zapowiada się znakomita gra z śliczną oprawą, choć i tak zdecydowanie wolałbym ją w wymiarze mniejszym o jeden.





mieszko82

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-11-2008
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 06, 2009, 17:04:35 pm »
graficznie wygląda lepiej niż GoW3  :lol: .. kamera tez chodzi lepiej,

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:26:10 am »
Ocenimy, po premierze obu tytułów. Ale faktycznie, graficznie prezentuje się znakomicie (i ci bossowie).

mateo

  • Gość
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:38:15 pm »
Popa takie są moje odczucia co do Lord of Shadow i ich nie zmienie. :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:51:11 am »
Jestem ciekaw, jak też twórcy zaskoczą tym razem. To co miało miejsce przy okazji SotN, było bodaj największym "rany Boskie", w grach. Gracz myślał, że to już koniec, a to nawet nie połowa gry (swoją drogą, ciekawe ile procent graczy, w ogóle nie doszło do tego, że ów koniec, to tak na prawdę przykrywka). A także, te dodatkowe postaci, którymi przecież zupełnie inaczej się grało. To niesamowicie wydłużało i wzbogacało przy tym rozrywkę, już i tak najwyższych lotów.

A o fantastyczną ścieżkę dźwiękową w najnowszej odsłonie, możemy spać spokojnie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:19:35 pm »
Przejście z 2d do 3d TRZEBA UMIEĆ ZROBIĆ. To nie jest po prostu dodatnie 3 wymiaru, to zmienia zupełnie rozgrywkę, a to trzeba umieć pogodzić, tudzież wykorzystać.

Zanim obejrzałem trailer też się strasznie obawiałem. To co jednak zobaczyłem na filmiku mi się bardzo spodobało! Jak na żadnego slashera w tej generacji nie mam ochoty, tak rozgrywka tej Castelvanii mi się bardzo spodobała.

Ale przyznam szczerze, że chciałbym jakąś mega dopakowaną graficznie i fizyką gierkę w 2d, tudzież 2,5 d. I nie obraziłbym się, gdyby to właśnie Castelvania była, któraś z kolei :]

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:28:06 pm »
Street Fighter 4 sie udalo może dzięki Hideo Castlevani też sie uda :wink:.
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

speiderman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-12-2007
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 09, 2009, 12:37:16 pm »
Akurat niedawno spojrzałem na stronę tej gry i mocno się zdziwiłem, gdy zobaczyłem napis Castlevania. Po tamtej masce spodziewałem się raczej jakiegoś nowego tytułu. Choć sam zwiastun był świetny :D. Dodam, że fanem Castlevani nie jestem ;) .

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:08:40 pm »
Wiadomo czy gra będzie bardziej Dewilmejkrajowa czy raczej Gadofłorowa ? Rozgrywka prezentuje się całkiem apetycznie tak czy inaczej :)
PSN ID: WojtqGO

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:26:50 pm »
Wg mnie gra jest bardziej... Castelvaniowa ;) :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 09, 2009, 13:39:37 pm »
Super. Ale dla kogoś kto nie zna serii nie jest to miarodajne porównanie :P
PSN ID: WojtqGO

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 09, 2009, 18:13:54 pm »
Wiadomo czy gra będzie bardziej Dewilmejkrajowa czy raczej Gadofłorowa ? Rozgrywka prezentuje się całkiem apetycznie tak czy inaczej :)
IMO bardziej 'Gadofłarowa'.
: Czerwiec 09, 2009, 13:42:56 pm
Video z konferencji Konami na E3:
http://n4g.com/events_e32009/News-343292.aspx

Cytuj
PlayStation LifeStyle recorded Hideo Kojima's presentation during the Konami Conference at E3, including the reveal of Castlevania: Lords of Shadow. He and the producer talk extensively about the game after the trailer ends, including what their goals are for the game.

mateo

  • Gość
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 09, 2009, 18:20:21 pm »
Mimo wszystko mogli uznać za podstawę królową serii LOI. ;) imo

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 10, 2009, 07:31:29 am »
Przejście z 2d do 3d TRZEBA UMIEĆ ZROBIĆ. To nie jest po prostu dodatnie 3 wymiaru, to zmienia zupełnie rozgrywkę, a to trzeba umieć pogodzić, tudzież wykorzystać.

Zanim obejrzałem trailer też się strasznie obawiałem. To co jednak zobaczyłem na filmiku mi się bardzo spodobało! Jak na żadnego slashera w tej generacji nie mam ochoty, tak rozgrywka tej Castelvanii mi się bardzo spodobała.

Ale przyznam szczerze, że chciałbym jakąś mega dopakowaną graficznie i fizyką gierkę w 2d, tudzież 2,5 d. I nie obraziłbym się, gdyby to właśnie Castelvania była, któraś z kolei :]

Mnie również prezentacja bardzo się spodobała. Wiem, po odsłonach z poprzedniej generacji, że 3d się sprawdzi w tym cyklu, ale nie ukrywam, ze wolałbym 2d, o czym już wspominałem. Co do systemu. Nie ma porównań. Nie będzie tak technicznie, jak w DMC, ale na pewno bardziej będzie on rozbudowany.

Może jako bonus - SotN. Miał ją, x0, miał PSP....czas na PS3.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 10, 2009, 07:35:55 am »
SOTN jest od dawna na PS3 - dokładnie to na US Store.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 10, 2009, 07:59:19 am »
To teraz nie pozostaje nic innego, jak założyć konto na US. Bowiem w kraju majonezem z hot dogów płynącym, i paliwożenrych sedanów, wszytko tańsze.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 20, 2009, 16:45:17 pm »
Nowy trailer, gra bedzie epicka ;] Podoba mi sie wszystko, a chyba najbardziej klimat + praca kamery.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 20, 2009, 17:53:16 pm »
Ludzie którzy wypisują bzdury typu "klon GOW", "zerżnięta broń (łańcuch)" są po porostu śmieszni i żałośni. Jak ktoś czegoś nie wie, to niech milczy, a nie plecie głupoty. Widać że MS i KP dużo czerpali z pierwszych części Castlevanii, głównie z Simon Quest i Super Castlevanii IV. Zapowiada się cudowna Castlevania. Doskonała pod każdym względem. Gdzieś czytałem iż ukończenie gry ma zająć aż 20h.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 21, 2009, 18:04:40 pm »
Trailer super, po NGS2 to najbardziej oczekiwany prze zemnie slasher?!  :-)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 21, 2009, 18:13:06 pm »
Oj tak, coraz bardziej pozytywnie jestem nastawiony na nową Castlevanie, jeżeli Hideo przyłoży się do cut scenek i fabuły to ta gra ma prawo naprawdę nieźle namieszać na rynku slasherów (prawdziwy rywal GoW III?).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 21, 2009, 18:14:08 pm »
Mam nadzieję na Castlevanie w starym stylu, czyli z mnóstwem sekretów.

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 21, 2009, 23:33:53 pm »
http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3175699
: Sierpień 21, 2009, 23:09:44 pm
" IN a storytelling level, we wanted to reinvent the franchise, go direct to its heart. We took many elements and inspiration from the first castlevania, Simons quest, Super Cv IV. We are incluiding elements from Simons Quest, it had a world to explore, it wasn't only the castle.We want to imitate that because with that, once you arrive to the Castle for the first time everything is more spectacular.
There's a truth, this game doesn't enter to the chronology we all know. The best way to be friendly with new users is changing the traditional formula but with the classic escence. we are creating a castlevania for new and old players, but it's a shame that many gamers doesn't know the franchise.
The franchise went away from the big public a long time ago, it became a series only for a determined public. We want it to be in everyone's mouth, not in some one's .
Since 1997, the franchise was stagnant on the same formula, we don't want to create another Symphony of the Night, not anymore. We want to come back to the beginning with the best elements of the current top action games. We aren't saying that the fans will get dissapointed; we arent going away from the classic legacy. The fans will recognize a lot of things related to the franchiose, they will be in there but in a different way, this is pure Castlevania. For example, the whip swinging was takn from Super CV IV. We want the game to appeal fans and newcomers, but the fans will love it because it will feel different but also familiar.
We made trailers to surprise and make people atonished, but the combats aren't the only good thing in the game. we have a great story, puzzles, a lot of platafforms. it's very different of many action games because here we can explore, find different routes. I'TS NOT A SANDBOX, somewise is a linear game but we can take different routes and we are free to explore. It's a Huge game, an exper user will finish it in about... 20 hours. Still you can explore to find hidden objects, they won't be neccesary, but it will be delightful to the ones who want to get everything (Gonna catch them all!) There will be rankings, the posibility of new subweapons, new magic... little rewards to the ones who want to explore...
Gabriel's wife was murdered and he heard the legend about collecting the fragments of the mask of God to bring her back to life. The mask is his main motivation and obsession. later, we have the damaged mask, I can't say anything eles, but let's say that it's not that good".

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Castlevania: Lords of Shadow
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 22, 2009, 13:21:01 pm »
Bardzo chciałem nowej Castlevani w oprawie 2d. Ot na silniku Odin Sphere nowej generacji. Jak wspominałem ostatnio, Capcom przy SF IV pokazał, że da się stworzyć niesamowity hit nie przechodząc w typowe 3d. Jednak mimo wszytko, oprawa nowej odsłony ubijania Drakuli robi olbrzymie wrażenie. Nie dość, że najwyższa półka, to jeszcze ma swój niepowtarzalny klimat.

Ogólnie zaś, LoS, to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji. Uwielbiam ową serię, a niektóre konsole (DS,GA) kupowałem właśnie z myślą o kolejnych częściach wampirzej sagi. Nigdy się nie zawiodłem. Wręcz przeciwnie, taka DoS przykładowo , to jedna z moich ulubionych gier.

Nie pozostaje nic innego jak czekać A każdy kto miał do czynienia , z serią potwierdzi moje słowa.

Ciekaw jestem jakiż to dodatkowy bohater czeka nas po przejściu gry. Pamiętacie władczego Joahima, czy też Richtera?