Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 567860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3360 dnia: Września 17, 2015, 22:00:07 pm »
Smiesznie. Grunt ze poszlo po Twojej mysli. :)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Jacek84

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3361 dnia: Września 17, 2015, 22:27:45 pm »
No i mój telefon wrócił. Miesiąc to trwało, ale jest już z powrotem. Na szczęście gwarancja została pozytywnie rozpatrzona i telefon został naprawiony, a wygląda na to, że jest chyba nowy, ewentualnie cała obudowa jest wymieniona.

Nie obeszło się bez cyrku, serwis odesłał telefon, ale nie do Orange, a do kogoś innego, dlatego miesiąc czekania miałem  :lol:

Więc mam 3 teorie:

1. Wymienili obudowę.
2. Wymienili telefon.
3. Orange nie mógł odnaleźć mojego telefonu i dali mi nowy ze sklepu  :lol:
Trzeba sobie było IMEI sprawdzić.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3362 dnia: Września 24, 2015, 23:37:16 pm »
Ktos ma ochote na milion dolarow. Oto wyzwanie:

Cytuj
Co interesujące wczoraj mogliśmy także przeczytać, że firma Zerodium zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym ogłosiła, że pierwsza osoba, która zgłosi się do nich ze złamanymi zabezpieczeniami w iOS9 (Jailbreak) otrzyma milion dolarów. Oczywiście jednak trzeba spełnić kilka warunków- metoda musi zadziałać będąc dostarczoną przez stronę internetową lub wiadomość tekstową, a oprócz tego być kompatybilną ze starszymi urządzeniami (iPhone 4s oraz iPad Retina). Konkurs trwa do 31 października, więc jeśli interesuje Was łamanie cyfrowych zabezpieczeń- warto spróbować. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo do wcześniejszego zakończenia w przypadku, gdy pula nagród (3 miliony dla 3 pierwszych osób) zostanie wcześniej rozdysponowana.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3363 dnia: Września 25, 2015, 00:18:14 am »
Bardzo fajny test do porównania fotek z telefonów:

http://teleguru.pl/fototest/fototest_mini:_samsung_galaxy_s6_vs_sony_xperia_z5

U mnie wyszło, że fotki z S6 lepiej wypadły 4/5. Ogólnie mogę to potwierdzić, bo po przesiadce z HTC One jestem wręcz zachwycony fotkami.

Takie tam jedno zdjęcie, które zrobiłem i ustawiłem na tapetę, tak mi się spodobało:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Stwierdzam, że an wakacje nie ma już żadnej potrzeby brać kompakta, telefon komórkowy wystarcza w zupełności, a nawet czasem przewyższa aparat (np. panoramy w gigarozdzielczości).

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3364 dnia: Września 25, 2015, 01:11:43 am »
Stwierdzam, że an wakacje nie ma już żadnej potrzeby brać kompakta, telefon komórkowy wystarcza w zupełności, a nawet czasem przewyższa aparat
A jak tam mocno wieczorne/nocne focie?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3365 dnia: Września 25, 2015, 08:01:45 am »
wieża jest chyba pstryknięta wieczorkiem ;)

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3366 dnia: Września 25, 2015, 08:02:33 am »
Jest w ogóle jakiś telefon z obsługą RAW-ów? Ostatnio popstrykałem trochę z3 Compact i stwierdzam, że nie ma żadnych szans z nawet najtańszym lustrem z kitowym obiektywem. Sam mam Pentagram Kx z kitowcem i przy nim telefon to zabawka dla dzieci.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3367 dnia: Września 25, 2015, 08:05:28 am »
wieża jest chyba pstryknięta wieczorkiem ;)
Dlatego napisałem "mocny wieczór" bądź noc. Fotka bardzo fajna, ale chciałem po prostu wiedzieć, czy smarkfony w końcu dobrze radzą sobie z nocnymi strzałami bez zatrważającej utraty jakości bez dużego źródła światła.

stwierdzam, że nie ma żadnych szans z nawet najtańszym lustrem z kitowym obiektywem. Sam mam Pentagram Kx z kitowcem i przy nim telefon to zabawka dla dzieci.
Master napisał "kompakt" i "aparat", myślę że trzeźwo ocenił sytuację i pisząc to nie miał na myśli lustrzanek. ;) I poniekąd rozumiem, że "taszczenie" lustrzanki na wakacje niekoniecznie musi każdemu pasować i na luzaku strzela foty smartfonem nie przejmując się torbą na dodatkowy sprzęt. Z drugiej strony przypominam sobie, że miał jakiegoś drogiego kompakta od Panasonica, więc...
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 08:11:05 am wysłana przez Kert »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3368 dnia: Września 25, 2015, 08:07:07 am »
wątpię. u mnie (z1c) pojawia się takie rozmycie, że głowa mała.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3369 dnia: Września 25, 2015, 09:03:12 am »
Kto teraz uzywa lustrzanek..poza profesjonalistami i osobami ktore sa zaszpanowac ze trzymaja cos duzego, to nikt. Swiat sie przesiada na bezlusterkowce, oferuja jakosc lustrzanek, sa male, kompaktowe, maja wiekszosc bajerow z smartphoneow, jak wifi, panorama, nagrywanie video. Tak, jak mowilem wczesniej, jakoscia zdjec degraduja znacznie smartphony, przepasc jakosciowa. Do tego swietnie obrabiaja Jpeg, wiec nie trzeba trzaskac w raw, plus mamy life view, czyli widzimy jakie bedzie zdjecie, zanim je cykniemy.

 Oferta mikro cztery trzecie Panasonica, Olympusa, czy pojscie w system Sony, Fuji to sie nazywa fotografia, od amatora do profesjonalisty. Modele z 2012-2013 sa teraz dosc tanie w relacji cena/jakosc. Nic tylko pstrykac i filmowac.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 09:06:54 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3370 dnia: Września 25, 2015, 09:05:55 am »
Stwierdzam, że an wakacje nie ma już żadnej potrzeby brać kompakta, telefon komórkowy wystarcza w zupełności, a nawet czasem przewyższa aparat
A jak tam mocno wieczorne/nocne focie?



Sam wziąłem kompakt (nie tego bezlusterkowca Olympusa o którym wspomniałeś Kert - on to jest takie coś między lustrzanką, a kompaktem, jednak i tak trzeba by wozić dodatkową torbę na obiektywy) i zrobiłem nim tylko parę zdjęć - potem zobaczywszy jak dobrze sprawuje się telefon uznałem, że nie ma co go nosić.

Wieża jest zrobiona o zmierzchu, więc jest to niby wieczór ;) (godzina 20 mniej więcej)

Edit: Nie wiem czemu w znaczniku zdjęcie jest źle obrócone, a po kliknięciu w link jest dobrze =/

Tutaj zdjęcie całkiem w słabym oświetleniu (wnętrze katedry):
http://2.1m.yt/iyFSSpb90.jpg
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Luwr o 23:
http://2.1m.yt/zELaMnPmv.jpg
http://2.1m.yt/n1bKcgZq.jpg
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Słabe oświetlenie:
http://2.1m.yt/JKSUTi8oq.jpg
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Panoramy, praktycznie nie widać "przejść":
http://2.1m.yt/m_xji0sd.jpg
http://2.1m.yt/xcN0cGZm.jpg
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 09:08:33 am wysłana przez Master_666 »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3371 dnia: Września 25, 2015, 09:11:01 am »
Ładnie :)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3372 dnia: Września 25, 2015, 09:16:23 am »
Jak na smartphone to ladne zdjecia.

Bezlusterkowce to nie cos pomiedzy kompaktem a lustrzanka, ale to jakosc lustrzanki, w przystepniejszej i bardziej funkcjonalnej formie. Wcale nie trzeba nosic duzo obiektywow, mozesz zostac przy jednym, ew. dwoch. Np. 20mm Panasonic plus zoom 35-100. Ew. Kitowy 14-42.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3373 dnia: Września 25, 2015, 09:22:55 am »
Jak trzeba cały dzień chodzić to odechciewa się nosić nawet bezlusterkowca ;) Masz rację, że fotki są jak z lustrzanki, ale tutaj chodzi jedynie o gabaryt. Zazwyczaj robię z wakacji "fotoksiążki" i do nich mój aparat ze smartfona w zupełności wystarcza. Na fejsika też można wrzucić. Ogólnie nie zdziwię się jak rynek aparatów niedługo bardzo się skurczy i zostaną jedynie profesjonalne sprzęty. Zresztą ludziom nie potrzeba już aparatów - wystarczy spojrzeć na turystów, którzy robią zdjęcia nawet tabletami (z których są tragiczne foty).

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3374 dnia: Września 25, 2015, 09:28:55 am »
nawet ładne te fotki master, chyba rzeczywiście zwykłego kompakta nie ma sensu targać.

co do bezlusterkowca, to tak, jest lepszy od smartfonów, ale mimo wszystko, dobre lustro wyprzedza o go o kilka długości.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3375 dnia: Września 25, 2015, 09:31:17 am »
nawet ładne te fotki master, chyba rzeczywiście zwykłego kompakta nie ma sensu targać.


No i nie oszukujmy się - nawet lustrem jak się cyka nocne fotki, to są często szumy i bez statywu się nie obędzie. Większość czasu i tak robi się zdjęcia za dnia :P

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3376 dnia: Września 25, 2015, 09:48:31 am »
Ok, po kolei. Lustrzanka nie wyprzedza bezlusterkowcow. Np. OMD, GX8, Sony A6000 to jakosc profesjonalnych lustrzanek. Tansze modele bezlusterkowcow to jakosc odpowiadajaca lustrzanka amatorskim i wcale nie tym najtanszym. Do tego jakosc wideo w bezlusterkowach jest znacznie lepsza niz w lustrzance.

Kolejna sprawa, jakosc wydrukow, czesto brak ustawien manualnych ktore wplywaja na efekt jaki chce uzyskac, plus ich obsluga - pokretla i przyciski sa zawsze lepsze niz dotyk,  czy brak optycznego zoom'a w smartphonach to najwieksza ich wada. Tak jak napisaliscie do ogladania na komputerze czy udostepnianiu na facebooka sprawdza sie idealnie, ale tylko tam.

Ostatania sprawa: wymiary, waga, funkcjonalnosc i jakosc zdjec sprawia ze bezlusterkowce to najlepszy wybor do zdjec. Szczegolnie ze tu mowimy o amatorskim pstrykaniu. Moj maly uzywany GF5 czy jego nastepca GF6 kupicie juz za pare stowek, z czasem doinwestujecie w obiektyw (choc kitowy jest calkiem niezly, i warto z niego korzystac na poczatku, lub do czasu az nie padnie, poznawac wartosci jakie ze soba niesie, np. portret przy 42 mm da inny efekt niz portret przy 14mm, oczywiscie uzywajac nog, i oddalajac sie o 2-3 kroki w przod czy w tyl...) ktory i tak Nam zostaje, jesli zostajemy przy mikro cztery trzecie. Narzekac to moze ktos kto nosi ciezkie lustrzanki, przy bezlusterkowcach ja tego problemu nie oddczuwam. Pisze to dlatego ze kiedys tez myslalem ze smartphone da mi to czego potrzebuje, i owszem przy casualowym pstrykaniu taka Nokia N8 dawala sobie swietnie rade - bez problemu zastepujac tani kompakt, ale z czasem widac bylo po prostu ograniczenia. Choc wszystko zalezy czego oczekujemy. Wypada cieszyc sie z postepu.

Pare fotek z dropboxa, gdyz jestem w pracy i nie mam dostepu do swojej kolekcji w komputerze:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 09:57:44 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3377 dnia: Września 25, 2015, 10:04:46 am »
Kolejna sprawa, jakosc wydrukow, czesto brak ustawien manualnych ktore wplywaja na efekt jaki chce uzyskac, plus ich obsluga - pokretla i przyciski sa zawsze lepsze niz dotyk,  czy brak optycznego zoom'a w smartphonach to najwieksza ich wada.


W S6 jest namiastka tego w trybie profesjonalnym, gdzie można ustawić sobie to i owo w prosty sposób ;)

Co do zooma to się zgadzam - największa wada. Gdyby był w smartfonach, to w sumie nie wiem czego bym chciał więcej. Fotek wielkoformatowych do reklam nie potrzebuję robić, timelapsów czy innych takich też nie potrafię i zostawiam to dla zapaleńców :)

Tutaj takie zdjątko "makro" (?):
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3378 dnia: Września 25, 2015, 10:10:06 am »
Master spoko, ale to nie jest jakosc nawet najstarszego bezlusterkowca, po prostu roznica jest w matrycy, szkle, procesorze. Jednak ciesze sie ze jestes zadowolony, o to chodzi. :) Fotki za dnia widze ze nadadza sie do najmniejszych wydrokow.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 10:12:21 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3379 dnia: Września 25, 2015, 10:25:23 am »
ja tylko przypomnę, ze sensor w nawet najlepszych bezlusterkowcach jest ponad połowę mniejszy, niż w lustrze (pełna ramka). a micro 4/3 to nawet jedna czwarta rozmiaru.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3380 dnia: Września 25, 2015, 10:28:17 am »
Mnie najbardziej wkurza brak fizycznych przycisków, oprócz migawki, co bardzo utrudnia ustawienia parametrów ekspozycji, ISO, prędkości migawki itd. No i ten brak formatu RAW, z którego można bardzo dużo wyciągnąć i uratować zdjęcia z np. źle ustawioną ekspozycją. Przy JPEG nie ma aż dużych możliwości. Oczywiście rozumiem osoby, które nie przywiązują dużej wagi do fotografii i nie podchodzą do tematu hobbistycznie, wtedy owszem telefon może zastąpić kompakta.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3381 dnia: Września 25, 2015, 10:31:33 am »
Sony A7 to full frame. Zas sam rozmiar sensora nie jest kluczowy przy jakosci, oczywiscie ma wplyw. Jednak jest to skomlikowane i zagmatwane, wszystko zalezy od reszty, czyli ilosci mpx, procesora, jakosci sensora, szkla itd.

Polecam kanaly David Thorpe, Will Crockett, artoftheimage, thecamerastore na YT.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 10:54:21 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3382 dnia: Września 25, 2015, 10:34:00 am »
Mnie najbardziej wkurza brak fizycznych przycisków, oprócz migawki, co bardzo utrudnia ustawienia parametrów ekspozycji, ISO, prędkości migawki itd. No i ten brak formatu RAW, z którego można bardzo dużo wyciągnąć i uratować zdjęcia z np. źle ustawioną ekspozycją. Przy JPEG nie ma aż dużych możliwości. Oczywiście rozumiem osoby, które nie przywiązują dużej wagi do fotografii i nie podchodzą do tematu hobbistycznie, wtedy owszem telefon może zastąpić kompakta.


Podobno jak się ściągnie aplikacje do aparatu to można RAWy strzelać. Niestety nie wiem, bo nie chce płacić 20zł :<

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3383 dnia: Września 25, 2015, 10:38:03 am »
Jeszcze dodajac do mojego wczesniejszego postu, by nie zaklamywac rzeczywistosci.








'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3384 dnia: Września 25, 2015, 10:41:43 am »
Sony A6000 to full frame.

skąd info?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3385 dnia: Września 25, 2015, 10:44:38 am »
Z mojej reki, internetu itd. Mowa o A7 sorry, A6 to wciaz APS-C. Przy AirShow bawilem sie topowymi aparatami jak i tymi tanszymi od Sony, Panasonica, Olympusa. Wszystkie to bezlusterkowce,

Plus zerkin na linki powyzej, nie ma tam Sonego, ale to latwo znajdziesz. link:
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 10:48:23 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3386 dnia: Września 25, 2015, 10:47:43 am »
no to chyba jednak trochę zakłamujesz rzeczywistość, bo we wszystkich specyfikacjach podają, że to nie jest pełna klatka :roll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3387 dnia: Września 25, 2015, 10:48:48 am »
Juz poprawilem A7, pomylily mi sie modele. Zas zas zaklamywales wczesniej. :roll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3388 dnia: Września 25, 2015, 10:56:45 am »
niemniej, ja się nie zgadzam, że topowe bezlusterkowce można porównać do topowych lustrzanek, przynajmniej na razie.

na forumku mamy kilku bardziej doświadczonych fotografów, więc może oni niech się wypowiedzą.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3389 dnia: Września 25, 2015, 11:04:09 am »
Po tym co ja widzialem, i co usyszalem. Juz sa przed nimi. Trzeba tylko wyzbyc sie uprzedzen. Zreszta dalem filmy na YT gdzie profesjonalisci mowia to samo.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3390 dnia: Września 26, 2015, 10:29:00 am »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3391 dnia: Września 26, 2015, 10:35:55 am »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3392 dnia: Września 26, 2015, 10:42:16 am »
Jest sens tracić tyle siana na telefon który podejrzewam różni się trochę tylko aparatem ?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3393 dnia: Września 26, 2015, 10:45:21 am »
Jak siedzi na jakimś szrocie to czemu nie, z Z3 Compact bym się nie przesiadł, nie ma sensu.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3394 dnia: Września 26, 2015, 10:49:45 am »
No, ale nawet jak siedzi na szrocie z3 compact idzie wyhaczyć za 1600 zł, a to 1000 różnicy, więc można się przesiąść na niego. IMO 2600 za telefon to jest przesada, przynajmniej ja tak mam, że na początku wszystko fajnie, a w wyniku końcowym telefon i tak służy tylko do telefonów, internetu i smsów bo przecież wszystkie apki i tak chodzą dobrze na każdym już. Jedyny + kolejnych wersji to chyba tylko apart, pytanie czy telefon jest tego wart, ja tam za dużo zdjęć nie robię to się nie orientuję.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3395 dnia: Września 26, 2015, 10:59:13 am »
Popieram. Nie dałbym za telefon tyle pieniędzy.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3396 dnia: Września 26, 2015, 11:05:31 am »
To już kwestia indywidualna, ja te 3 klocki raz na dwa lata dać mogę i podobało mi się jak flagowe modele te 3k kosztowały, niestety teraz w chuja przycięli i na flagowy model trzeba wyje**ć grubo ponad 3k i to jest chore. :mad:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3397 dnia: Września 26, 2015, 11:42:06 am »
Jak mam zmieniać telefon to chce odczuć różnicę że mam wyraźnie lepszy sprzęt, tak jak w przypadku przesiadki z Xperii M na Z3C. Półśrodki jak np. M2 by mnie raczej nie zadowoliły ;)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3398 dnia: Września 26, 2015, 13:00:49 pm »
Od Z2 roznice miedzy kolejnymi zetkami sa marginalne. Nie ma sensu wydawac pieniedzy. Za te 1000zl roznicy masz np. Aparat ktory robi zdjecia o niebo lepsze niz ten z smartphone'a, wysmienity weekendowy trip w jakies fajne miejsce na ziemi, porzadne budzetowe kolumny/sluchawki hifi, czy cokolwiek innego. Takie jest me zdanie.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 13:03:39 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #3399 dnia: Września 26, 2015, 13:40:05 pm »
nieprawdą jest, że różnice są marginalne. lepszy aparat, to raz, ale dużo większa różnica jest w procku (801 vs 810)