Autor Wątek: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?  (Przeczytany 104118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 08, 2015, 01:09:55 am »
Ale Kercie przecież tutaj nikt może poza becetem nie mówi ze każdy indor to gowno i kupa z wlosem

Nigdzie nie napisałem że każdy.

Tyle hejtu chłopaki, a ja zapytam: ilu z was grało w te wybitnie "ch**owe indyki" i to do tego stopnia, żeby specjalnie za nie płacić poza usługami typu psplus etc. i potem narzekać, że nie ma się do czynienia ze sztuką wysoką (xd)?

Nie kumam co ma teraz PS+ do oceniania indyków? Jak ogram tą samą grę w plusie to nie mogę się wypowiadać, a jak kupię za 99 centów na steam sale to mogę? (xd)
Właśnie plus jest bardzo dobrym rozwiązaniem w tej kwestii - mają swoją zasadę dając tylko te wysoko oceniane indyki (chyba powyżej 7/10 musi być), crapów teoretycznie nie dają. Więc przez to sprawdziłem tę elitę, ten creme de la creme, barcelone i real gier indie, czołówkę niezależnych produkcji właśnie dzięki plusowi i niestety żadna z tych produkcji nie ma prawa nawet lizać butów prawdziwym grom. Są po prostu wybrakowane. Ale rozumiem, jeden zje porządny obiad za 200 zł, a drugi zupę z kurzych łapek za 99 centów. Jak lubi, jego sprawa. Ale niech mi nie wbija piłki że ten drugi bieda produkt jest lepszy. :lol:

Kiedyś te indyki dawali do Cybermychy po 20 na jednym CD i nikt nie przekonywał wtedy że te gry są lepsze od pełnoprawnych produkcji. Tylko że wtedy każdy wiedział że to showelware i podgry, a dziś się je wyciąga na piedestał. Dziwne czasy.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2015, 01:11:49 am wysłana przez el becetol »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 08, 2015, 04:43:38 am »
Cytuj
Kewina ludzie dalej oglądają, Last Chrismas dalej słuchają, a w The Order nie gra prawie nikt.
Sam sobie odpowiedz kto ma rację.
  Skąd wiesz czy niektórzy ludzie też nie wrócą/wracają do the order tak jak do kevina?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2015, 04:52:32 am wysłana przez Wulfen »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 08, 2015, 08:14:05 am »
Tyle hejtu chłopaki, a ja zapytam: ilu z was grało w te wybitnie "ch**owe indyki" i to do tego stopnia, żeby specjalnie za nie płacić poza usługami typu psplus etc. i potem narzekać, że nie ma się do czynienia ze sztuką wysoką (xd)?

Nie kumam co ma teraz PS+ do oceniania indyków? Jak ogram tą samą grę w plusie to nie mogę się wypowiadać, a jak kupię za 99 centów na steam sale to mogę? (xd)
Właśnie plus jest bardzo dobrym rozwiązaniem w tej kwestii - mają swoją zasadę dając tylko te wysoko oceniane indyki (chyba powyżej 7/10 musi być), crapów teoretycznie nie dają. Więc przez to sprawdziłem tę elitę, ten creme de la creme, barcelone i real gier indie, czołówkę niezależnych produkcji właśnie dzięki plusowi i niestety żadna z tych produkcji nie ma prawa nawet lizać butów prawdziwym grom. Są po prostu wybrakowane. Ale rozumiem, jeden zje porządny obiad za 200 zł, a drugi zupę z kurzych łapek za 99 centów. Jak lubi, jego sprawa. Ale niech mi nie wbija piłki że ten drugi bieda produkt jest lepszy. :lol:

Kiedyś te indyki dawali do Cybermychy po 20 na jednym CD i nikt nie przekonywał wtedy że te gry są lepsze od pełnoprawnych produkcji. Tylko że wtedy każdy wiedział że to showelware i podgry, a dziś się je wyciąga na piedestał. Dziwne czasy.
Tylko, że ja włączając się do dyskusji Ci nie wbijam, że ten "bieda produkt" jest lepszy, tylko każdy ma możliwość świadomego wyboru i sprawa jest czysto indywidualna, tutaj powołam się na mój przykład z bohomazem/Beksińskim, który pominąłeś. Właśnie dlatego napisałem o psplus, bo tu otrzymujesz coś z góry i na co nie masz wpływu (tzn. masz, nie płacić za psplus, ale to żaden wybór w przypadku ps4, bo wiąże się z dodatkowymi konsekwencjami), Sony w ramach abo je wciska i stajesz przed faktem dokonanym. Nie zapominajmy też, dlaczego Sony położyło nacisk na indyki, po części prawdą jest, że ze względu na długie okresy produkcji dużych gier czymś trzeba było wypełnić lukę.
Ogólnie myślę, że to załatwia temat:
Skoro coś ma kosztować zbyt dużo jak na indyka i nie chce się wspierać raka, nie ma w narodzie graczy instynktu samozachowawczego do sprawdzenia nawet minimalnej informacji nt. gry dostępnej po 20s z Google, że ma się do czynienia z czymś potencjalnie wartościowym, bądź gównem? W dobie internetu na którym bardzo często przebywacie, serio?
To gracz świadomie winien niczym papierek lakmusowy rozróżniać wartościowe gry, jak napisałem zapłaciłem za indyki, które uznałem za wartościowe, które pojawiły się w świadomości graczy, bo zostały uznane za wartościowe (i tutaj niespodzianka - kierując się w dużej mierze opinią graczy naszego kameralnego forumka), chyba każdy ma z założenia wpisane w instynkt, żeby gówno omijać i nie wdepnąć. Stąd dla mnie synonim indyka to nie wyraźnie śmierdzące gówno za kilka zeta dodawane do gazety, albo zalegające na google store nad którym ktoś myślał dwa popołudnia i skręcił w weekend, albo stanowi dla niego przetarcie szlaku na styl gierki skleconej w rpg maker, bo przecież samo Sony dokładało kamienie pod ten bruk udostępniając narzędzia typu Yaroze, z którego produkcje były dodawane do Official PlayStation Magazine. Myślę przede wszystkim o tytułach, które reprezentują dobry poziom, za które z pełną świadomością zapłaciłem i przy których bawiłem się niejednokrotnie równie dobrze jak przy dużych produkcjach. I tutaj odnoszę też to poczucie "artyzmu", bo trudno odmówić wrażeń idących z obcowania z takim Journey, ascetycznie mrocznym Limbo, czy stylizowanym Dear Esther. Trochę dziwi mnie, że wykazujesz brak zrozumienia, bo wydajesz się typem gracza, który pamięta czasy Amigi, gdzie otrzymywało się tonę gierek, i obecnie wspomina się z nostalgią te mocno wyróżniające się w zalewie gówna, do którego ówczesna scena także się przyłożyła. Polecam takie podejście do sprawy, świat stanie się mniej cyniczny i paradoksalnie bardziej kolorowy. ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 08, 2015, 09:25:30 am »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 08, 2015, 09:52:59 am »
Rise of the Tumb Raider (360)

Dobry znajomy, wielki fan serii, posiadacz PS4 oraz rozklekotanego klocka lat dziesięć nie wytrzymał i zakupił. Patrzymy na to, patrzymy, cisza przy xboksie to pojęcie względne, w końcu do niego kieruję słowa, że na co my patrzymy jak tu grafiki nie ma (niby to norma na tym sprzęcie ale jednak tutaj jest coś więcej na rzeczy). Tym razem bez słowa sprzeciwu przyznaje mi rację. Chwilę później gógiel nas informuje o łatce dnia pierwszego. I tyle, kloc leciwy, wejścia niedomagają, kloc życia nie podłączysz i nie pobierzesz. Pani na infolinii grzecznie informuje, że zwrotów nie przyjmuje. Pięć złoty w błoto, a mówiłem mu, bądź uczciwy jak Kyokushinman i RGHuj.



Rak.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 083
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:16:01 pm »
http://www.pssite.com/news/46426/crasha-i-socom-a-na-ps4-nie-zobaczymy.html


Grajcie sobie i róbcie te indyki gimbaza będzie zadowolona na ch** mi nowego czy remaster Crash wystarczy, że zjeb w takowej koszulce na scene ostatnio śmiał się pojawić, wiec mogę mieć już przesyt :lol:

Klaperzy jeszcze mają czelność tej firmy bronić :lol:




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:22:34 pm »
Z tego co wiem to Crash nalezy do Activision, wiec czemu niby to wina Sony ma byc?

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:39:15 pm »
Grajcie sobie i róbcie te indyki gimbaza będzie zadowolona na ch** mi nowego czy remaster Crash wystarczy

Jednego raka krytykuje a drugiego wspiera, mu już remaster wystarczy do szczęścia, po co nowe gry, wystarczą te same stare raz jeszcze.


Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:55:01 pm »
Widzę, że tu dużo pierdolenia, ciężko przebrnąć.

Tak w skrócie, uważacie indyki za raka czy rakiem jest to, że gierki się stawia w jednym rzędzie z grami AAA ?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 08, 2015, 13:59:30 pm »
To drugie.

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 08, 2015, 14:12:01 pm »
że gierki się stawia w jednym rzędzie z grami AAA ?

Rakiem jest pierdolenie że grafika jest absolutnie nieistotna i nie ma wpływu na ocenę końcową, a grom z technikaliami rodem z C64 dawanie w 2015 roku oceny 98/100 na MC - wyższych niż jakakolwiek normalna gra przez ostatnią dekadę.



 

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 08, 2015, 14:19:44 pm »
ale pierdolicie. gierki indie nie są żadnym rakiem, a jak już, to może jakimś tłuszczakiem niegroźnym.
za złośliwe kurewia uważa się wspomniane wcześniej mikropłatności, pay2win, wycięte przed premierą kawałki kodu sprzedawane potem jako dlc, wydawanie bety na premierę itp.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 08, 2015, 14:25:46 pm »
ale pierdolicie. gierki indie nie są żadnym rakiem, a jak już, to może jakimś tłuszczakiem niegroźnym.
za złośliwe kurewia uważa się wspomniane wcześniej mikropłatności, pay2win, wycięte przed premierą kawałki kodu sprzedawane potem jako dlc, wydawanie bety na premierę itp.
Tak, dokladnie i nikt w tej dyskusji nie przedstawil indorow jako wiekszego raka niz to co wymieniles :)

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 08, 2015, 14:31:46 pm »
za złośliwe kurewia uważa się wspomniane wcześniej mikropłatności, pay2win, wycięte przed premierą kawałki kodu sprzedawane potem jako dlc, wydawanie bety na premierę itp.

Powtarzasz to co już było pisane, Master na to odpowiedział wiec nie będę się powtarzał:

Rakiem branży jest
- branie kasy za wsteczną kompatybilność z PS2.
- przejście z bezpłatnego modelu multi-online do modelu płacenia za grę w sieci.
- napompowane medialnie gry AAA bez jakiegokolwiek replayability, gdzie dodatki typu skórek dla postaci są dawane pre-orderowcom za wyłożenie kasy wcześniej niż inni
- niedojebane gówna AAA, do których po jakimś czasie wychodzą DLC z tzw dodatkową zawartością.(wyciętą przed premierą, ażeby gracza dłużej doić)

Całą ta rozmowa zaczęła się od tego, że ktoś bardzo "mądry: (nie chce mi się sprawdzać kto, bo nie pamiętam), poweidział, że The Order to rak branży - a The Order nie posaida ŻADNEJ, ale to ŻADNEJ cechy raka branży, jest wręcz zaprzeczeniem, jednak ten "mądry" twierdził inaczej.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 08, 2015, 15:14:30 pm »
The Order to kawał świetnej, prześlicznie wyglądającej gry, która nie każdemu przypadła do gustu. Niewiele różni się od wychwalanego Uncharted .

Rakiem branży jest takie coś:



Płacisz ponad 4 Kazimierze na premierę i otrzymujesz produkt niekompletny. Also te wszelakie niegodne zagrywki z graczami. Wiesław Trzeci najprawdopodobniej będzie gra roku, świetna gra, ale naprawiana miesiącami po premierze, a jej optymalizacja top kpina z gustu i portfeli konsumenta.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #135 dnia: Grudnia 08, 2015, 15:24:28 pm »
Czekałem na wypowiedź Sylvana w temacie :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #136 dnia: Grudnia 08, 2015, 15:26:14 pm »
Rakiem branży jest takie coś:



A co to kur** jest właściwie?  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #137 dnia: Grudnia 08, 2015, 15:28:06 pm »
Jakaś chyba wizja fanów.

Mrocz

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 08, 2015, 15:39:37 pm »
W sumie to jest dobra beka. Czepiać się DLC w tym tych dobrych i wartościowych i wydawać kasę na diamenciki ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 083
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:04:14 pm »


A to czym nazwiecie?
Wyzysk na bank.

Wydaje mi się że trójwymiarowa grafa da rade, ale już takie The Kings of Fighter 2000 to będzie pikseloza w tej cenie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:06:00 pm »
Wiadomo, w innej cenie już by nie była pilseloza.

Lewis

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-12-2006
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 1
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #141 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:21:31 pm »
Rak branży jest jeden - to my Gracze. Kilkanaście milionów debili płaciło za granie po sieci na x, teraz to standard na konsolach. Następna rzesza imbecyli  kupiła "zbroję dla konia" ,teraz nie ma gry bez dlc, sezon passa., itd itd. Gry są takie, jacy są gracze. Nie na odwrót niestety.

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:30:28 pm »
Rak branży jest jeden - to my Gracze. Kilkanaście milionów debili płaciło za granie po sieci na x, teraz to standard na konsolach. Następna rzesza imbecyli  kupiła "zbroję dla konia" ,teraz nie ma gry bez dlc, sezon passa., itd itd. Gry są takie, jacy są gracze. Nie na odwrót niestety.

Coś w tym jest niestety.

Dlatego jak zbliża się kolejne gówno, czyli trend na gry bez grafiki - trzeba to tyrać i po imieniu nazywać podgrami, zanim wszystkie produkcje będą wyglądać jak przeniesione z C64.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #143 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:34:47 pm »
W sumie to jest dobra beka. Czepiać się DLC w tym tych dobrych i wartościowych i wydawać kasę na diamenciki ;)

Zależy jak rozumujesz "dobre DLC".

Jeżeli kupujesz taki DriveClub za 240 zł, gra jest półproduktem i nawet deszcz, który widnieje w opcjach, nie jest dostępny, dodatkowo twórcy życzą sobie dwa Kazimierze za przepustkę sezonową (która sama w sobie jest rakiem), a po roku, gdy gra kosztuje 69zł wydają motorki, których owa przepustka nie obowiązuje, a sam dodatek jest droższy niż gra, to caccer1!1!!11!!milion, hańba i targowica. :evil:

Jeżeli wydają SF. Po jakimś czasie nową wersję tego drugiego, nastepnie kolejną i kolejna. Później odświeżają ją na PS4 z całą zawartością, a za kilka miesięcy za osiemdziesiąt zł widnieje w sklepie garść ciuchów, to mowa o raku z przerzutami.

/summon rak



Sumiennym dodatkiem, który najmilej wspominam jest Dragon Age: Przebudzenie. Mroczna, świetna historia, która zapewnia aż 16 godzin dodatkowej zabawy. Ale o ile pamięc mnie nie myli dałem za nią 140zł. To dużo zważywszy na uwagę, że pełnoprawne gry kosztują niewiele więcej. Inna sprawa, że było warto.

Asura to genialna gra. Jedna z moich ulubionych na poprzedniej generacji. DLC tanie, ale krótkie i.... ostatni rozdział przedstawia. Bezczelnie coś wycięte z podstawowej wersji.

DLC powinno być wg mnie czymś niezobowiązującym, drobnym, bezpłatnym. Jeżeli pojawia się coś na wzór The Old Hunters do Krwistych, jak najbardziej, ale cena takiego zestawu nie powinna przekroczyć 40zł.

Kupiłem jakiś czas temu Destiny i Evolve. Te gry obecnie kosztują ok 69zł, nowe. Wyszło tyle doń dodatków, że wersja zbiorcza kosztuje niemal dwieście zł więcej. Zatem po roku, albo bierzesz kastrata, albo starą grę + dodatki wycenione jak za nowy produkt. #rak.

A diamenciki nie sa rakiem, rakiem jest podejście graczy. Jeżeli ktoś portfel wykorzystuje by przewagę zdobyć, to nie to godne zachowanie.



Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #144 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:36:04 pm »
Dla mnie rakiem jest poziom trudności, bo prawie każda gra przechodzi się sama, tylko trzeba gałkę do przodu wciskać :(

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #145 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:48:23 pm »
Dla mnie rakiem jest poziom trudności, bo prawie każda gra przechodzi się sama, tylko trzeba gałkę do przodu wciskać :(

To jest krótkowzroczność twórców. Ci powinni (zdecydowanie) podążać tym, czym może pochwalić się God of War, nowe Transformatory, seria Uncharted, Battlefield, czyli uniwersalnością.
Chcesz czerpać nieskrępowaną niczym frajdę z rozrywki, dajesz iżi, jesteś typowym graczem, wybierasz "normal", pragniesz wyzwania - hard. Natomiast jeżeli jesteś binarnym masochista, to najwyższy poziom jest dla  ciebie - vide "niemożliwy" w Dead Space.

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #146 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:51:35 pm »
To sobie zwiększ. Jak oglądam longplaye z Amigi to często się okazuje że cała gra bez ginięcia trwała często 30-40 minut, godzina z minutami to standard. Wtedy wysoki poziom trudności miał sens, tak żeby gracz z jedną produkcją spędził trochę czasu zanim ukończy (śmierć w erze bez sejwów oznaczała konieczność zaczynania od początku). Dziś jak produkcje trwają kilkanaście bądź kilkadziesiąt godzin, nie ma sensu sztucznie wydłużać ich bactrackingiem (czytaj, częstą śmiercią wymuszającą powtarzanie). Psuje to tylko immersje ze światem gry oraz spłyca fabułę - czyli najważniejsze dla dojrzałego gracza rzeczy w grach cierpią.

A jak ktoś jest fanem polskich youtuberów to oni właśnie celują w podobny target co twórcy trudnych gier indie, więc chętnie zawsze znajdą coś dla siebie:





Jest masa produkcji dla fanów trudnych gier (powyżej tylko dwa przykłady), w grach jakie ja cenie są dużo ważniejsze elementy niż poziom trudności.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #147 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:14:12 pm »
A tak z ciekawości zapytam, kto tu jest tym dojrzałym graczem? Ten co za goty uznaje gimboklepke i zarabia hajs na tubie udostępniając nagrania z dlc? xdxdxd

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #148 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:17:56 pm »
Ten co za goty uznaje gimboklepke

Wiedźmin 3 to gimboklepka czy to nie do mnie?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #149 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:23:56 pm »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #150 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:38:23 pm »
Ten co za goty uznaje gimboklepke

Wiedźmin 3 to gimboklepka czy to nie do mnie?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #151 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:48:40 pm »
Skoro byle filmik z fatalami przyniósł mu co najmniej kilkanaście Kaźmirzy, aż dziw, że w tym roku Wiesław wyprzedził MKX #głosuj_portfelem :grin:

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #152 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:54:38 pm »
Ból dupy tak głęboki i ropiejący że aż w 2015 do 2011 sięgnął. :lol: Podtrzymuje zdanie - najlepsza gra tamtego roku - do tego esencja konsolowej rozrywki w formie niezmienionej (aczkolwiek znacznie usprawnionej) od czasów SNESa i PS1. Całkowite zaprzeczenie raka branży. Dla takich gier kupuje się konsole od roku '90 i czasów dominacji bijatyk - gimby nie znają.

Zupełnie co innego niż pecetowe gunwo f2p oparte na mikrotransakcjach Dragon's Dogma Online sylvanowe diamenciki edition, które są nominowane u ciebie. Praktycznie wszystkie odmiany raka toczące branżę gier w tej jednej produkcji można znaleźć.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #153 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:06:51 pm »
Ból dupy tak głęboki i ropiejący że aż w 2015 do 2011 sięgnął. :lol: Podtrzymuje zdanie - najlepsza gra tamtego roku (....)Całkowite zaprzeczenie raka branży. Dla takich gier kupuje się konsole od roku '90 i czasów dominacji bijatyk - gimby nie znają.

Zupełnie co innego niż pecetowe gunwo f2p oparte na mikrotransakcjach Dragon's Dogma Online sylvanowe diamenciki edition, które są nominowane u ciebie. Praktycznie wszystkie odmiany raka toczące branżę gier w tej jednej produkcji można znaleźć.




Całkowite zaprzeczenie raka branży....

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #154 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:08:53 pm »
Dokładnie. Dodatki rozbudowujące Wiedźmina 3 to też dla ciebie rak branży?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #155 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:16:40 pm »
Do listy "Raków branży" pragnąłbym dodać Sylvana, czy też innych graczy kupujących tzw. "diamenciki". To jest największy rak branży, który powinno się tępić.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #156 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:16:57 pm »
Tak z ciekawosci, nie dopierdalam sie. Jak wyglada ilosc fajterow w dajmy na to MKII do ilosci PODSTAWOWYCH fajterow w MKX?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #157 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:53:53 pm »
Tak z ciekawosci, nie dopierdalam sie. Jak wyglada ilosc fajterow w dajmy na to MKII do ilosci PODSTAWOWYCH fajterow w MKX?

A listę postaci w MKT widziałeś....Nie  :mad:

/summon lista postaci z MKT



A oto zawodnicy z SFZ Trzy na PSX.



A w SF V ma byc podobno....16. Reszta będzie do odblokowania, w sposób żmudny, ewentualnie za diamenciki.  :grin:



windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:55:38 pm »
Dziekuje, ze ni odpowiedziales na moje pytanie, mozesz sie juz nie wtracac jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia?

el becetol

  • Gość
Odp: Czym jest rak branży i jak go zwalczać?
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 08, 2015, 19:59:01 pm »
Tak z ciekawosci, nie dopierdalam sie. Jak wyglada ilosc fajterow w dajmy na to MKII do ilosci PODSTAWOWYCH fajterow w MKX?

W MKII było 12 postaci, w MKX jest 25 grywalnych postaci podstawowych i każda z nich występuje w 3 wariantach zmieniających znacznie strategię gry.

A MKT wrzucone przz Sylvana to taka ówczesna wersja MKIII + DLC. Najpierw wyszło MKIII, po roku wydali Ultimate MKIII z dodatkowymi postaciami, a po jeszcze roku dodali kilka i wyszło MKT, swoją drogą straszny i niedopracowany potworek - i jako rozbudowanej o dodatkowe postacie wersji MKIII nie można tego w żaden sposób porównać do gołego MKX, który jest nową odsłoną gry, a nie starą z dodatkami.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2015, 20:04:39 pm wysłana przez el becetol »