Autor Wątek: Dreamfall Chapters  (Przeczytany 2781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Dreamfall Chapters
« dnia: Sierpnia 15, 2014, 12:12:26 pm »
Dreamfall Chapters trafi na nową generację
Cytuj
O tym, że Dreamfall Chapters może trafić na konsole nowej generacji pisaliśmy w czerwcu. - Budujemy grę, która i tak ma cross-platformową technologię. Przygotowujemy się do podbicia konsol - mówił wtedy Ragnar Tornquist, niestety coś chyba poszło nie do końca zgodnie z planem. - Zaczęliśmy już rozmowy z Microsoftem. Xbox One zbiera co prawda cięgi, ale dla nas to i tak niezwykle atrakcyjna platforma. Oficjalnie przyznałem już również, że Sony to znakomity partner dla niezależnych producentów, więc jest nam dużo łatwiej rozpocząć dialog i uzyskać wsparcie. Z Microsoftem jest nieco trudniej, ale to nie znaczy, że cokolwiek wykluczamy - zaznaczał Ragnar. Dziś jednak wiemy już, że twórcy albo nie dostali od Microsoftu oczekiwanego wsparcia, albo dialog z Sony okazał się bardziej pomyślny niż spodziewali się twórcy. Dreamfall Chapters ukaże się bowiem na PlayStation 4 jako tytuł ekskluzywny. Gra trafi więc nie na konsole, a na konsolę nowej generacji.

Oczywiście oprócz PS4 gra zmierza także w stronę PC, gdzie zadebiutuje już w listopadzie. Nie będzie to jednak pełna gra, a jedynie jej pierwszy epizod.
http://www.gram.pl/news/2014/08/15/dreamfall-chapters-trafi-na-nowa-generacje.shtml



Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 15, 2014, 12:30:30 pm »
Fajnie jakby cdp.pl pokusiło się o dubbing. Jedynka to jeden z najlepszych dubbingów w polskiej branży gier :puppy-eyes:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 16, 2014, 12:03:22 pm »
Trudno mi uwierzyć, że jednak ta gra ujrzy światło dzienne tyle lat czekania. Myślałem, że już przepadła, a dziwiło mnie to niezmiernie, bo to jedna z najlepszych gier w jaką kiedykolwiek grałem, mam tu namyśli całą serię łącznie z  the longest journey, byłoby dużą stratą nie dokończyć tej historii.

Ciekawe, czy będzie oparta na zasadzie point and click ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 16, 2014, 12:24:35 pm »
Trochę info:

Cytuj
Dreamfall Chapters to trójwymiarowa gra przygodowa, będąca trzecią odsłoną cyklu w skład którego wchodzi The Longest Journey z 1999 roku i wydane siedem lat później Dreamfall: The Longest Journey. Produkcję opracowało studio Red Thread Games, zrzeszające większość osób odpowiedzialnych za poprzednie części, w tym główny scenarzysta i projektant Ragnara Tornquist.

Fabuła kontynuuje wątki przedstawione w Dreamfall: The Longest Journey. Gracz poznaje dalsze losy trzech światów – pełnej magii Arcadii, zdominowanego przez technikę Stark oraz tajemniczego Storytime, gdzie rodzą się wszystkie opowieści, a marzenia stają się ciałem. W Stark akcja rozpocznie się w roku 2220. Przedstawiona przez autorów wizja tych czasów nie należy do optymistycznych. Po wypuszczeniu przez firmę WatiCorp umożliwiającej świadome eksplorowanie snów technologii Dreamer społeczeństwo stanęło na skraju przepaści, gdyż coraz więcej ludzi preferuje świat marzeń od rzeczywistości. Nie najlepiej prezentuje się też sytuacja w Arcadii. Imperium Azadi żelazną ręką rządzi wschodnimi ziemiami, a jego armie opanowały również północne krainy z ich stolicą, czyli miastem Marcuria. Dreamfall Chapters stanowi zwieńczenie historii Zoe Castillo – pochodzącej ze Stark dziewczyny, która w snach potrafi podróżować do Arcadii. W późniejszych fragmentach kampanii możemy pokierować również mężczyzną imieniem Kian Alvane, który po wydarzeniach z poprzedniej części został skazany za zdradę Imperium Azadi i oczekuje w więzieniu na swoją egzekucję.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Dreamfall Chapters stanowi klasyczną przygodówkę. Zabawa polega więc głównie gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. W grze nie znajdziemy żadnej walki, czy sekwencji skradankowych. Świat gry jest w pełni trójwymiarowy i zachęca do eksploracji. Wiele z lokacji ma strukturę otwartą. Otrzymujemy w nich kilka zadań do wykonania i tylko od nas zależy, w jakiej kolejności je zrealizujemy. Podczas podróży po wirtualnych światach małe ikonki informują nas o wartych uwagi miejscach i przedmiotach, co zapobiega bezładnemu klikaniu na wszystko, co znajduje się na ekranie. Gra łączy system bezpośredniego poruszania się, typowy dla trzecioosobowych gier akcji, z przygodówkowym interfejsem point-n-click służącym do interakcji z otoczeniem. Bardziej tradycyjnie nastawieni fani gatunku mogą też pokierować postaciami wyłącznie za pomocą myszki.

Dreamfall Chapters oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, która wykorzystuje silnik Unity. Produkcja współfinansowana była ze środków Norweskiego Instytutu Filmowego oraz pieniędzy pozyskanych w wyniku zbiórki przeprowadzonej na popularnej platformie finansowania społecznościowego. Pomimo niższego budżetu autorom udało się stworzyć produkcję równie obszerną co Dreamfall: The Longest Journey i wyraźnie lepszą pod względem wizualnym.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19869

Oficjalna strona gry:
http://redthreadgames.com/games/chapters/

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 16, 2014, 12:26:46 pm »
Jestem ciekaw tej obszerności, bo TLJ to była przygodówka na kilkadziesiąt godzin.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2014, 13:01:36 pm »
Ciekawy psikus, bo kiedy jeszcze gra była na kickstarterze, to wspominali również o wersji na Wii U. Jeśli ktoś to wsparł, mając nadzieję na taką wersję, to nieźle w chu** zrobili :troll:

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2014, 20:10:15 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 25, 2014, 23:10:35 pm »
Jaka umowa?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dreamfall Chapters
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 01, 2014, 11:06:24 am »
Dreamfall Chapters: Book One: Reborn ma na razie średnią 72%. Historia jest podobno bardzo ciekawa, ale to zaledwie wprowadzenie do większej historii i dlatego pozostawia niedosyt. Poza tym gameplay mógłby dawać więcej satysfakcji.
http://www.metacritic.com/game/pc/dreamfall-chapters-book-one-reborn/critic-reviews