Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
PlayStation 5 - Temat Główny
« dnia: Kwietnia 04, 2018, 16:54:49 pm »
Kolejne plotki o Playstation 5

Cytuj
Sony kontynuuje współpracę z AMD.
Serwis Semiaccurate dotarł do informacji dotyczących PlayStation piątej generacji. Według przedstawionego raportu nowa konsola korzysta z ośmiordzeniowego procesora AMD bazującego na architekturze Zen. „Czerwoni” przygotowali też układ graficzny, który jest modyfikacją architektury Navi. Co warte uwagi, integralną częścią opracowywanego chipsetu będą rozwiązania korzystne dla gier VR. W kwestii pamięci postawiono na sprawdzone w PS4 GDDR6.

Niestety, pozostała część specyfikacji jest owiana tajemnicą – Semiaccurate nie potrafi określić mocy PS5. Co ciekawe, serwis przekonuje, iż Sony rozesłało już pokaźną liczbę devkitów (czyli specjalnych egzemplarzy konsoli dla developerów). Fakt ten może zwiastować rychłą premierę nowej konsoli – autor artykułu nie wyklucza nawet tegorocznego debiutu. Taka wersja wydarzeń nie pokrywa się z przewidywaniami branżowych analityków, którzy najczęściej obstawiają końcówkę przyszłego roku.

Warto zauważyć, że Semiaccurate w przeszłości wyszło przed szereg i zwiastowało powstanie mocniejszych wersji konsol obecnej generacji. Serwis ten przewidział też specyfikację standardowej PS4, Switcha czy XBO. Po drugiej stronie medalu znajdziemy choćby wpadkę z datą premiery następczyni PS3 (wiosna 2014 zmaiast jesieni 2013). Do wszystkich tego typu doniesień należy podchodzić z rezerwą. Od siebie dodam, że PS5 może zostać wzbogacona o kompatybilność wsteczną. Sony ciągle testuje takie rozwiązanie, na co wskazuje zaktualizowany w połowie lutego patent.

https://www.cdaction.pl/news-53097/playstation-5-pojawily-sie-ciekawe-poszlaki.html
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2019, 16:36:18 pm wysłana przez Lupi »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 04, 2018, 20:19:40 pm »
Grunt aby była wsteczna kompatybilność, sporo gier mam kupionych cyfrowo na ps4 i chciałbym te tytuły zatrzymać po przesiadce.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 04, 2018, 21:37:45 pm »
Grunt aby była wsteczna kompatybilność, sporo gier mam kupionych cyfrowo na ps4 i chciałbym te tytuły zatrzymać po przesiadce.

Dokładnie. Jeszcze brak kompatybilności PS3 -> PS4 jakoś mogę wybaczyć. Wiadomo trudna konsola cell problemy techniczne, to zostawienie PS4 w momencie wypuszczenia nowej konsoli opartych na podobnej architekturze będzie dla mnie śmieszne :) no i oby nie było znowu cyrków z kontrolerami. Nie chce kupować nowej kiery ;)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 04, 2018, 22:24:53 pm »
Ja też zostawiam na później gierki i jeszcze nigdy na nie czasu nie znalazłem.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2018, 15:11:54 pm »
Musi być wsteczna kompatybilność, nie wyobrażam sobie kolejnej remaster station i dojenia mnie za granie w gry które mam na PS4. Na dobrą sprawę zaraz wyjdzie, że SONY zaprezentuje swój odpowiednik Xbox'a One X - bez generacyjnego huku, ale sprzęt mocniejszy pod każdym względem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2018, 15:13:25 pm wysłana przez andryush »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2018, 13:34:35 pm »
Najgorszą rzecz jaką mogli by zrobić to bawić sie w całkowicie zbędną wstęczną kompatibilność.

Musieli by zmarnować wiele miesięcy i zasobów ludzkich i finansowych na zaimplementowanie kompatybilności z PS4, do tego sama konsola pewnie musiała by być 50$ droższa.

Zdecydowanie wolałbym by ten czas, kasę i zasoby poświęcili na rozwój PS5, a dodatkowe 50$ z ceny na większą moc, a nie kompatybilność która będzie niepotrzebna całkowicie rok dwa po premierze.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2018, 13:49:17 pm »
Ej Piter. Wiesz że PS4 to praktycznie jest PC w obudowie playstation i do podbicia gierek wystarczy że dadzą mocniejszy procek i karte (co notabene zrobili przy Pro)? A sugerując się plotkami to PS5 będzie właśnie takim przykokszonym pro? Te miesiące pracy na wsteczną kompatybilność to można było mówić o PS4 czy PS3 teraz to kwestia napisania patcha pod gierki..

Twierdzenie że wsteczna kompatybilność jest niepotrzebna to dawanie pretekstu do kolejnego dojenia z nas kasy. Zresztą widać jak nie potrzebna ta kompatybilność po ilości remasterów na tej generacji...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2018, 14:21:57 pm »
Kto twierdzi, że PS5 będzie przykokszonym pro ten widać, że jest świeży jeżeli chodzi o rynek konsol i nie ma pojęcia o rynku.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2018, 15:31:59 pm »
Kto twierdzi, że PS5 będzie przykokszonym pro ten widać, że jest świeży jeżeli chodzi o rynek konsol i nie ma pojęcia o rynku.

Świeże podejście jest tutaj bardziej adekwatne niż wiara, że nic się na rynku konsol nie zmieniło od czasów PS2

lupinator

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 06, 2018, 15:57:08 pm »
Kto twierdzi, że PS5 będzie przykokszonym pro ten widać, że jest świeży jeżeli chodzi o rynek konsol i nie ma pojęcia o rynku.

Świeże podejście jest tutaj bardziej adekwatne niż wiara, że nic się na rynku konsol nie zmieniło od czasów PS2

Też mam wrażenie jakby Piter się teleportował w czasie. Wielkie skoki mocy między generacjami i odrzucenie wstecznej kompatybilności, który mamy rok? :D

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 06, 2018, 16:25:31 pm »
Też mam wrażenie jakby Piter się teleportował w czasie. Wielkie skoki mocy między generacjami i odrzucenie wstecznej kompatybilności, który mamy rok? :D

Yep. Nikt tu nie będzie inwestował w nowe architektury itp. Podbiją moc, nowsze procki, większe taktowanie, więcej ramu i tyle.

Tym bardziej jak zestawimy generacje PS3 z PS4 gdzie pierwsza z ambitnym prockiem CELL prawie pogrążyła Sony, a druga gdzie poszli na łatwiznę mając praktycznie te same bebechy co Xbox One nagle jest kolosalnym sukcesem większym niż PS2...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 06, 2018, 16:35:25 pm »
Zobaczymy za dwa lata. Chyba, ze wy tez wierzycie w te plotki, że pod koniec 2018 roku wyjdzie PS5?

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 06, 2018, 16:37:11 pm »
Zobaczymy za dwa lata. Chyba, ze wy tez wierzycie w te plotki, że pod koniec 2018 roku wyjdzie PS5?

Konsola najpewniej już jest gotowa :) Osobiście wierzę, że premiera maks koniec 2019. Zresztą Zielarz też coś wspominał, a jego informacje z reguły się sprawdzają ;)

Zresztą nawet za dwa lata. Jebną po prostu adekwatnym prockiem AMD i tyle :)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 06, 2018, 16:53:02 pm »
To już raczej pewniak, że ps5 nie będzie tak do końca nowym sprzętem, a większym ulepszeniem. Do tego system pewnie będzie ten sam co w ps4 z paroma zmianami. To już nie te czasy, teraz idą czasy jak z telefonami.


A przynajmniej tak mi się wydaje
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2018, 16:57:10 pm wysłana przez Moldar »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 06, 2018, 16:59:10 pm »
Wiesz że PS4 to praktycznie jest PC w obudowie playstation

Praktycznie, to jednak nie to samo. Jednak i PS4 i X trochę się różnią, mają trochę customowych rozwiązań.

Te miesiące pracy na wsteczną kompatybilność to można było mówić o PS4 czy PS3 teraz to kwestia napisania patcha pod gierki..

No i właśnie ktoś te patche musi pisać i testować. I tak teoretycznie powinno być dla każdej gry, więc to nie tak chop siup. Nawet przy bardzo zbliżonej architekturze PS4 i Prosiaka Sony bało się założeń, że gry z jednego pójdą bez problemu na drugim (przy użyciu pełnej mocy GPU). Ale tak, nie jest to to samo co przeskok z PS3 na PS4.

Zresztą widać jak nie potrzebna ta kompatybilność po ilości remasterów na tej generacji...

Czy tak świetnie się sprzedają? Wydaje mi się, że nie koniecznie. Co innego remake'i, ale te są traktowane już bardziej jako nowy produkt.

Konsola najpewniej już jest gotowa :)

Raczej wątpię, jeszcze pewnie przez ten rok będzie dochodziło do zmian i docierania specyfikacji.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 06, 2018, 23:13:31 pm »
Miałem PS2 kompatybilne z PS1 i PS3 kompatybilne z PS2. Przy zakupie  jarałem się, że mogę odpalać gry z poprzedniej generacji. Nie skorzystałem z tego nawet raz. Także w nosie mam wsteczną kompatybilność.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 07, 2018, 00:21:56 am »
Miałem PS2 kompatybilne z PS1 i PS3 kompatybilne z PS2. Przy zakupie  jarałem się, że mogę odpalać gry z poprzedniej generacji. Nie skorzystałem z tego nawet raz. Także w nosie mam wsteczną kompatybilność.

Dokładnie tak - sam pomysł jest super i niby tego się oczekuje. Jak już pisałem - lepiej mieć niż nie. Z wykorzystaniem jednak jest różnie. Powtórzę coś co już kiedyś napisałem - mam za mało czasu na ogrywanie nowości, a co dopiero powrót do gier z poprzednich generacji. I choć mogę mówić tylko za siebie, to myśle, że jest to jednak nastawienie sporej części graczy. Dlatego stanowisko jednego z przedstawicieli Sony (chyba Jim Ryan), według którego jest to funkcja bardzo porządane i jednocześnie realnie mało potrzebna, jest słuszne. Z drugiej strony GoW2 wyszedł po premierze PS3 i obrywałem go na nowej konsoli. Nawet chyba miał jakieś drobne usprawnienia (rozdzielczość?).

Pewnie po premierze PS5 nadal będę miał górę tytułów z PS4 do ogrania, więc pewnie tym razem bym skorzystał z tego. Z drugiej strony, jeśli nie będzie (w co chyba jednak mało kto wierzy) wstecznej kompatybilności to od czego jest PS4 ;).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 07, 2018, 01:29:19 am »
Czasy się delikatnie zmieniły. Mam mnóstwo gier kupionych cyfrowo na ps3, z samym plusem jest ich dwa razy więcej. Na ps4 mam kupione jeszcze więcej gier i jakoś nie chciałbym tego stracić przy przenosinach na ps5.


No i działa też to, w jaki sposób działa konkurencja na tym polu. Jakbym mógł pograć w te kilka gier z ps3 w podniesionej rozdzielczości za frajer, to już mam listę gier do których bym wrócił.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 07, 2018, 12:41:31 pm »
A ja właśnie bym nadrobił sporo zaległości z PS3. Nakupowana masa cyfrowych gier i gówno. Nic z nimi nie mogę zrobić. Taką cyfrową dystrybucje Sony może sobie wsadzić gdzieś ;)

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 07, 2018, 15:30:02 pm »
Mam nadzieje ze konsola powstanie na technologi Zen2 i że nie wyjdzie wcześniej jak koniec 2019r, oby

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 08, 2018, 00:09:00 am »
Pierdu pierdu, a racje ma jak zazwyczaj zielarz :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 08, 2018, 15:30:52 pm »
Imo to co pisze Zielarz to można było stosować w odniesieniu do PS2 i PS3. Masa gier na starej kosnoli ale grało się tylko w nowe bo to nowa jakość. Dzisiaj nowej jakości nie będzie, te zmiany są co raz mniej zauważalne, a biorąc pod uwagę tą niesamowitą ekscytację 4K, VR, HDR itp, oprócz rozdzielczości wiele się nie zmieni. W takiej sytuacji PS4 będzie mogło z powodzeniem funkcjonować równolegle z PS5 oferując te same gry w odpowiednio niższym fps i rozdziałce. PS5 z kolei powinna bez problemu odpalać starsze gry z PS4 na podobnej zasadzie co Pro.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 08, 2018, 23:18:30 pm »
Pierdu pierdu, a racje ma jak zazwyczaj zielarz :)

Mimo wszystko mogę nie mieć racji. Staram się patrzeć na to z różnych stron i piszę o tym w co sam wierzę, ale nie jestem żadnym analitykiem i specjalistą branżowym ;).

Imo to co pisze Zielarz to można było stosować w odniesieniu do PS2 i PS3. Masa gier na starej kosnoli ale grało się tylko w nowe bo to nowa jakość.

A PS4 już nie? Czyli mam rozumieć, że grasz głównie w gry z poprzednich? Jakosc to jedno, ale nikt obecnie nie robi gier na PSX, PS2, czy PS3, więc siłą rzeczy i tak patrzysz na nowe tytuły.

Dzisiaj nowej jakości nie będzie, te zmiany są co raz mniej zauważalne, a biorąc pod uwagę tą niesamowitą ekscytację 4K, VR, HDR itp, oprócz rozdzielczości wiele się nie zmieni.

Masz szklaną kulę, że z taką pewnością to stwierdzasz? Pytanie też o jakich zmianach piszesz. Wnioskuje, że chodzi Tobie o stronę wizualną. W związku z tym ciężko mi się zgodzić z tym, że skoku nie było i nie będzie. Był i to całkiem spory. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z pewnej rzeczy - niezależnie od tego jak bardzo mocniejszy będzie nowy sprzęt, powoli różnice w jakości grafiki będą się sprowadzały do niuansów. Już obecnie możemy mieć bardzo wysoki poziom, czy nawet fotorealizm (wpewnych warunkach). Skoro porównujemy nawet niektóre produkcje do filmów Pixara to czego chcieć więcej. Korzystamy z wielu rozwiązań, które są pochodną tego co dzieje się przy renderingu offline'owym, więc poprawiać może się tylko jakość tych efektów, a więc detale. Generalnie jednak to już nie ta skala różnic co kiedyś i nawet Tytan w PS5 by tego nie zmienił.

Pozostałe różnice faktycznie nie są duże, można nawet powiedzieć, że się uwsteczniły. Dlatego w tej kwestii będą zachodziły większe zmiany bo i branża będzie tego chciała. Grafika przestanie być jednym z wiodących czynników.

W takiej sytuacji PS4 będzie mogło z powodzeniem funkcjonować równolegle z PS5 oferując te same gry w odpowiednio niższym fps i rozdziałce. PS5 z kolei powinna bez problemu odpalać starsze gry z PS4 na podobnej zasadzie co Pro.

Tak poniekąd będzie na początku nowej generacji. Będą gry cross genowe jak zawsze. Nie widzę jednak możliwości dla funkcjonowania dwóch platform w obrębie jednego producenta. Zaczynałoby to przypominać sytuację z rynku PC - wiele konfiguracji i słabsza optymalizacja. Nie mówiąc już o tym, że rosną przez to koszta produkcji. Pamiętajmy, że np. taki QA będzie testował grę nie raz, tylko razy ilość platform, czyli PS4, Pro, PS5, no i jeśli to multiplatforma to dochodzi jeszcze X1S, X1X, następny Xbox. To się nie opłaca. W ogóle to jest nierealne z punktu widzenia samej mocy starych konsol, bo różnice będą zbyt duże.

Pamietajmy też, żeby wyjść poza nasze otoczenie. Casuale, czyli większość rynku, będą kupowali przede wszystkim nowości ze sklepowych półek, tych fizycznych i wirtualnych. Oczywiście, można zakładać, że takiej osobie nie przeszkadza archaiczność starych gier, więc może po nie sięgać. Śmiem jednak wątpić, aby interesowały się tematem na tyle, aby sięgać głębiej pod powierzchnię.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 09, 2018, 16:15:15 pm »
Oto dlaczego według mnuie przeskok graficzny między PS4 a PS5, będzie większy lub równie duży jak między PS3, a PS4:




Ogólnie AI wchodzi z buta do generowania grafiki 3D, obrazu, animacji i wielu innych rzeczy. Zapewne nowe konsole będa miały specjalne układy dedykowane temu.






« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2018, 17:31:04 pm wysłana przez Piter_neo »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 09, 2018, 19:14:30 pm »
Moc przede wszystkim pójdzie pewnie w natywne 4k, a więc sporo to zabierze. Cała reszta zależy już od deweloperów czy będą chcieli się w to bawić.

Życie pokazuje, że tylko nieliczni starają się dbać o każdy detal.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 09, 2018, 21:11:54 pm »
Watpie ze bedzie wszystko renderowane i robione w natywnym 4K. Szkoda na to mocy. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 09, 2018, 22:08:24 pm »
Skoro  teraz wiele gier na xox chodzi blisko natywnego  4k  to na ps5 nie obniżą rozdzielczości względem xox. Niestety :( Te 10 czy 12 Tflops nie pozwoli na efekty które pokazał piter neo w pierwszym filmiku. Tak samo jak obecna generacja nie dała rady uciągnąć efektów opartych na voxelach(same tech dema pojawiły się jakies 2 lata przed ps4/xo).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2018, 22:15:23 pm wysłana przez Wulfen »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 09, 2018, 22:48:15 pm »
Dokładnie, technik  jest sporo ale pewnie pójdą w marketingowe 4K żeby więcej telewizorów opchnąć i skończy się na lekko lepszej grafie niż na PS4 obecnie :(

Osobiście liczę na olanie 4K i skupienie uwagi na powrocie do 60 klatek w standardzie i o wiele lepszą fizykę która wprowadzi nowe możliwości w grach. No i chciałbym też widzieć rozwój PBR z porządnym globalnym oświetleniem + particle.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 09, 2018, 22:54:34 pm »
To oczywiste, że pójdą w 4K w każdej grze.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 10, 2018, 05:54:46 am »
Na playstation 4 pro sa jakies blokady regionalne na filmy dvd?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 10, 2018, 06:31:44 am »
Dla mnie od jakiegoś czasu grafika ma coraz mniejsze znaczenie i dążenie do fotorealizmu traktuję bardziej jako ciekawostkę. To, co chętnie bym zobaczył to przeciętna grafika z zajebistą fizyką i interakcją. No ale faktem jest, że gram mało, a o grach i branży więcej czytam niż gram. Nie jestem targetem dla tych mega wypasionych gier AAA.
Fryty tyty dotknij pyty

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 10, 2018, 16:32:44 pm »
Czym lepsza grafa tym lepiej - wiadomo. Ale też jakoś za małolata przywiązywałem do tego większą wagę. Teraz graficzny wyścig zbrojeń mnie jakoś nie rusza.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 10, 2018, 18:40:43 pm »
Dla mnie od jakiegoś czasu grafika ma coraz mniejsze znaczenie i dążenie do fotorealizmu traktuję bardziej jako ciekawostkę. To, co chętnie bym zobaczył to przeciętna grafika z zajebistą fizyką i interakcją. No ale faktem jest, że gram mało, a o grach i branży więcej czytam niż gram. Nie jestem targetem dla tych mega wypasionych gier AAA.

Wpis.

A filmiki co pokazał Piter są tylko renderami i obecnie są nieosiągalne w normalnym gameplayu nawet na mocnym PC. Nie ma najmniejszych szans by na PS5 takie motywy były. Jestem mocno sceptyczny jeśli chodzi o moc nowej konsoli. Stawiam, że będzie to właśnie wypasione PS4PRO z natywnym 4k w każdej grze i podejściem do VR na wyższym poziomie.

Aczkolwiek biorę pod uwagę zdanie Zielarza bo on wie co mówi ;) To samo było z PS4Pro :)

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 10, 2018, 18:57:52 pm »
Moim zdaniem wielki ch.uj bedzie z lepszej fizyki.Bedzie lepsza grafika na pewno ale tez mi to coraz mniej robi.Ktos wstawil gdzis filmik z porownania far cry 5 i 2,wiadomo ze tak zrobiony zeby pokazac tu + a tu - ale to pokazuje jak przywiazuja wage do fizyki:),a i pewnie fc5 sie dobrze sprzedaje

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 10, 2018, 23:08:41 pm »
Dla mnie od jakiegoś czasu grafika ma coraz mniejsze znaczenie i dążenie do fotorealizmu traktuję bardziej jako ciekawostkę. To, co chętnie bym zobaczył to przeciętna grafika z zajebistą fizyką i interakcją. No ale faktem jest, że gram mało, a o grach i branży więcej czytam niż gram. Nie jestem targetem dla tych mega wypasionych gier AAA.

Wpis.

A filmiki co pokazał Piter są tylko renderami i obecnie są nieosiągalne w normalnym gameplayu nawet na mocnym PC. Nie ma najmniejszych szans by na PS5 takie motywy były. Jestem mocno sceptyczny jeśli chodzi o moc nowej konsoli. Stawiam, że będzie to właśnie wypasione PS4PRO z natywnym 4k w każdej grze i podejściem do VR na wyższym poziomie.

Aczkolwiek biorę pod uwagę zdanie Zielarza bo on wie co mówi ;) To samo było z PS4Pro :)
Ale czy Ty w ogóle oglądałeś te filmiki?

TO żadne rendery tylko realtimowe dema na dostępnych kartach graficznych z wykorzystaniem AI.

To oczywista sprawa, że jeżeli PS5 nie wyjdzie w 2019 roku, a raczej w 2020 lub 2021 to te bajery z filmików będą uwzględnione w architekturze konsoli.

Mrocz

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 11, 2018, 11:18:12 am »
A czytałeś na jakim sprzęcie je odpalono ;) ?

lupinator

  • Gość
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 11, 2018, 11:37:54 am »
Kotaku studzi emocje odnośnie szybkiej premiery PS5: https://kotaku.com/sources-the-playstation-5-is-still-a-ways-off-1825152206

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 11, 2018, 12:19:25 pm »
2018 jest nierealne, ludzie czasem wyciągają dziwne wnioski. Tak, dev-kity są/miały być rozsyłane jakoś na przełomie 2017/2018, tylko to nie są finalne dev-kity. W sumie to nazywanie PC o przybliżonej specyfikacji dev-kitem jest na wyrost, ale powiedzmy, że tak jest przyjęte. To jednak bardziej prototyp, a od tego daleka droga do finalnej specyfikacji. A nawet gdyby te dev-kity były już finalne, to leżałyby w każdym większym studiu, a i oficjalna zapowiedź byłaby za nami. W końcu czas na produkcję samych gier na start zajmuje kilka lat. Jest tu mnóstwo czynników. Nawet ten 2019 rok, o którym pisałem, nie był pewniakiem (choć miał sens) i zaznaczono, iż może być też 2020 (później raczej nie, ale tak sobie myślę, czy Sony nie spróbuje wyczekać jednak MS z ich następną konsolą, na spokojnie tweakując specyfikację i zostawiając miejsce na zmiany, tak jak z PS4).

TO żadne rendery tylko realtimowe dema na dostępnych kartach graficznych z wykorzystaniem AI.

Nie przeglądałem tego co wrzucałeś, ale jeśli zatrzymamy się na demie NVidi to jest technologia przyszłości i to nie tej bliskiej. Tak chodzi na karcie już dostępnej, ale służącej do zaawansowanych obliczeń, którą NV wycenia na ponad 13 tys. złotych. Mało tego, nie chodziło to na jednej takiej karcie, tylko kilku. Oficjalnie chyba nie podali ilu, ale pamiętam jakieś info o 4 kartach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2018, 12:30:15 pm wysłana przez Zielarz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 11, 2018, 17:56:06 pm »
Grunt aby była wsteczna kompatybilność, sporo gier mam kupionych cyfrowo na ps4 i chciałbym te tytuły zatrzymać po przesiadce.

Dokładnie.

Musi być wsteczna kompatybilność, nie wyobrażam sobie kolejnej remaster station i dojenia mnie za granie w gry które mam na PS4. (....)

Najgorszą rzecz jaką mogli by zrobić to bawić sie w całkowicie zbędną wstęczną kompatibilność.

Przegłosowane.



Da wam Sony wsteczna kompatybilność :)

Zielarz ma sporo racji w tym, że gracze nie ogrywają nowych, świetnych gier z braku czasu, więc na cóż starszymi pozycjami się zajmować. A nowy sprzęt kupuje się dla nowych gier.

Z drugiej strony lepiej by takowa opcja była, niż miałoby jej nie być. To oczywiste. Kto będzie chciał - skorzysta. Jeżeli nie, nie ma sprawy.

Niemniej ja tego nie widzę u Sony, a szkoda.

Bo jednak to od gracza zależy w co sobie chce tam pograć.

Niestety takie The Last of Us Remastered bodaj w zaledwie jeden dzień sprzedało się w ilości 1.6 mln. egzemplarzy, a obecnie przebiło ponad sześc milionów sprzedanych kopii.
Podobnie jest z kolekcją Uncharted. To hity sprzedażowe.

A, że premiera kontynuacji, to okolice 2019r. czyli gdzieś tam w pobliżu nowej maszyny od Sony, to raczej wyciskamy ostatnie soki z PS4(Pro), a wersja piękniejsza na piątkę i wyciskamy Kazimierze z graczy.
Bo jeżeli analizują słupki sprzedażowe i mają trochę oleju w głowie (a tak zapewne jest), to tak zapewne zrobią.

Oczywiście mogą podpatrzyć jak to konkurencja robi i z jakim pozytywnym odzewem się to spotkało w środowisku graczy i sprezentować wsteczną plus jakąś formę enhanced, ale Sony za bardzo pazerne jest i dopóki będzie sobie wygrywało wojny, to nie wyciągnie ręki do graczy.

Co do mocy obliczeniowej, to liczę, że nie będzie to przybierało formy Pro + Ultra Super, tylko, że hukną nową jakością jak zawsze.
Na natywne 4k w każdej grze bym nie liczył, natomiast na odwiedziny 30 k/s raczej tak  :>

Ciekawe czy odtwarzacz UHD będzie w standardzie i zaskoczą miło graczy jak lata temu przy okazji trójki, czy raczej będą wycinać co tylko się da jak przy PS4(Pro). 

Co do premiery, to wiele wyjaśni nadciągające E, ale stawiałbym na 2019r/2020r.



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - plotki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 11, 2018, 20:23:11 pm »
Osobiście wolałbym nawet by konsola wyszła pod koniec 2020 niż 2019. Jak będzie miało moc około 3x taką jak Pro, to będzie gites :)