Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183764 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #960 dnia: Czerwca 09, 2022, 14:26:26 pm »
Można gdybać coby było gdyby ale po co? Grając w GoT na PS5 stwierdzam że Sony wie co robi. Jeśli będą dostarczać gry na takim poziomie, to Sony niczego nie musi się martwić. A co do Sony Premium Plus, jara was w ogóle to? Tak szczerze mnie to do szczęścia nie potrzebne. ;)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #961 dnia: Czerwca 09, 2022, 23:34:04 pm »
Wywołałem wilka z lasu z tym Naughty Dog. Multi nadal w robocie, o aktualizacji TLOU2 do PS5 cisza, za to jedynka dostanie świetne odświeżenie, szkoda, że za najwyższą możliwą cenę.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #962 dnia: Czerwca 10, 2022, 10:40:13 am »
Jaka aktualizacja? Wydadzą wersje na PS5 do kompletu z Part I :D.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #963 dnia: Czerwca 10, 2022, 19:48:49 pm »
No właśnie tego się spodziewam, że będzie też wersja za 329zł, bo inaczej wydali by je obie teraz razem w jednym pudełku :D

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #964 dnia: Czerwca 10, 2022, 20:51:56 pm »
Aktualizacji żadnej nie będzie ponieważ już była i to darmowa (60fps).
Na więcej nie ma szans, ewentualnie wrzucą jeszcze 4k30fps jak w tej ostatniej kolekcji Uncharted.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #965 dnia: Września 14, 2022, 09:29:52 am »
W sumie to ostatnie SoP nie było złe. Wiem, że większość fanów czeka na PlayStation Showcase, czyli dłuższy pokaz gier na platformę Sony. Oczekiwano, że wzorem dwóch poprzednich lat, nastąpi to we wrześniu (i kto wie, może tak będzie, choć umieszczenie tutaj God of War raczej sugeruje coś innego), ale zamiast masy trailerów od studiów 1st party mamy kolejne SoP. Pewnie chcieli zdążyć przed Tokyo Game Show.

Oczekiwania miałem niskie, bo SoP, do tego głównie dla japońskich gier. Do tego jakiś insider studził entuzjazm, więc naprawdę nie napalałem się. Niespodzianka, zapowiedź Tekken 8 na start, trailer GoW Ragnarok na koniec, a pomiędzy kilka mniejszych i większych gier, w tym konsolowe ex'y dla PS5. Co cieszy, to fakt, że prezentowanych jest coraz więcej gier tylko na obecną generację.

Czy Sony pokaże coś jeszcze, czy trzeba czekać na Game Awards w grudniu? Jeśli tak, dostaniemy tylko jakieś ochłapy pod postacią jednego lub dwóch trailerów. Może to kolejna ewolucja ich marketingu, a może dają czas studiom na spokojną pracę i przygotowanie czegoś mocnego na przyszły rok (np. styczeń). W końcu Sony na razie nie ma nic na 2023 - w sensie wiemy, że gry mają być (np. Spider-Man 2), ale kiedy dokładnie i jakie tytuły?

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #966 dnia: Września 16, 2022, 23:12:50 pm »
Kilka zapowiedzi było naprawdę fajnych i takich z cyklu "o, w końcu coś fajnego" - ale też obstawiam, że dopiero na Games Awards dostaniemy jakieś nowe zapowiedzi - i to też raczej teasery, niż pełne trailery. Te będziemy dostawać jak gry będą gotowe w 80-90%.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #967 dnia: Października 09, 2022, 01:34:34 am »
Ktoś, coś!?!?

Mam spory problem, być może rozwiązanie jest błahe, ale w takich z pozoru trywialnych sprawach oczekuję prostoty, i przystępności, w innym przypadku nerwica, wręcz rozbijałbym playa na łbach pajaców z sony.

W czym rzecz, a no jak wiadomo pamięci jest tyle, ile jest, stąd z początku gry na ps4 instalowałem na dysku zewnętrznym, później przestawiałem sprzęt, dysk odłączyłem, i poszedł w zapomnienie. I tu zaczyna się szambo, bowiem chciałem pobrać grę na ps5, ale ta twierdzi, że gra jest już zainstalowana na dysku zewnętrznym, który jest sformatowany, więc pusty, najgorsze jest to że nie ma opcji usuń (odinstaluj) więc mam całą masę gier w ten sposób zablokowanych, teraz zastanawiam się nad rozwiązaniem całej sytuacji, tragedia 21 wiek i takie bzdury rodem z Windowsa.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #968 dnia: Listopada 01, 2022, 00:22:47 am »
Próbowałeś z przebudowaniem bazy danych lub z odłączonym dyskiem ? :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #969 dnia: Listopada 12, 2022, 09:12:54 am »
Panowie mam zapytanie odnośnie headsetów. Ten oryginalny Pulse 3D od Sony godny polecenia czy lepiej zaopatrzyć się w Steelseries 9x? O co chodzi z tym dźwiękiem 3D w PS5? Faktycznie na takich słuchawkach daje to jakiś efekt czy to ściema marketingowa?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #970 dnia: Listopada 12, 2022, 15:03:08 pm »
3d działa z każdymi słuchawkami, nie musisz mieć tych od sony. Słuchawek od sony nie lubię, mają średni dźwięk, choć tych nowych nie miałem.

Osobiście posiadam arctis 7x i nova 7x, różnica w dźwięku bardzo duża względem sony, bateria również, bo 24 i 38 godzin.

Oczywiście różnicą jest również cena, bo są dwa razy droższe, ale kierowałem się głównie też tym, że działają bezprzewodowo z xboxem i ps5.

Nowszy model nova 7x ma także bt,

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #971 dnia: Listopada 13, 2022, 08:33:31 am »
Dzięki za info. Sprawdzę te Arctisy i Pulsy pod względem jakości i wygody. Aczkolwiek najbardziej za Steelseries przemawia znacznie dłuższy czas pracy na baterii.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #972 dnia: Listopada 13, 2022, 08:56:23 am »
Dzięki za info. Sprawdzę te Arctisy i Pulsy pod względem jakości i wygody. Aczkolwiek najbardziej za Steelseries przemawia znacznie dłuższy czas pracy na baterii.
Nowe Pulsy to straszna słabizna. Są nie wygodne (w moim przypadku  ucho nie mieści się do muszli, przez co uciskają, a nie jestem jakimś misiem uszatkiem), dźwiękowo mam porównanie do leciwych Creative Aurvana Live i nie ma praktycznie żadnej różnicy. Mało tego miałem wrażenie, że Creative mają lepszy dół. Kupiłem je z tego co pamiętam za 450zl i byłem strasznie rozczarowany i zastanawiałem się czy ich nie oddać. Ostatecznie jednak zostawiłem, bo potrzebowałem słuchawek z mikrofonem. Jednak moim zdaniem nie warto i szukać czegoś innego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #973 dnia: Listopada 13, 2022, 11:40:58 am »
Zamówiłem te Pulsy i Arctis 9, więc sobie porównam. Headsety to dla mnie obcy temat, bo w ogóle w tym nie siedzę, także dzięki za pomoc. Jeśli macie jakieś typy co do 700zł można wybrać pod PS5 to chętnie sprawdzę. Głównie będę używał pod strzelanki (Warzone 2, MW itp.). Do muzyki mam całkiem inne słuchawki, więc przeznaczenie tych będzie tylko pod gry z komunikacją głosową.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #974 dnia: Listopada 13, 2022, 12:09:29 pm »
Ja mam pulsy do ps5, dla mnie mega wygodne. Co do dźwięku to dla mnie jak najbardziej ok ale ja jestem "głuchy" i mam raczej niskie wymagania.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #975 dnia: Listopada 13, 2022, 13:10:23 pm »
A ile realnie trzyma Ci bateria?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #976 dnia: Listopada 13, 2022, 13:29:09 pm »
Osobiście używam od wielu lat Astro A50. Bardzo fajnie oddają dźwięk przestrzenny. Niestety nie mam za bardzo porównania do innych. Swego czasu były uznawane za jedne z lepszych, ale konkurencja chyba się rozrosła. Minus to fakt, że nie są uniwersalne do wszystkich sprzętów - sprzedawane są do PS5 i PC oraz do Xboxa i PC. Generalnie wystarczy wymienić stację bazową, ale pamietam, że rok temu chciałem to zrobić (bo Halo), ale nie szło jej zamówić nawet u producenta.

Ostatecznie kupiłem Audeze Penrose do Xboxa (ale działają także z PC i PS5). Audeze to producent słuchawek z zupełnie innego segmentu (nazwijmy to audiofilskim), ale próbują różnych rzeczy, w tym słuchawek do gier. O tyle jest to ciekawe, że nie robią słuchawek dynamicznych a planarne. Inny rodzaj przetwornika, który daje bardzo dociążony dźwięk z mocniejszym zejściem na basie i pełniejszą średnicą. Penrose takie są, choć góra pasma jest trochę podbita, przez co pewne dźwięki są takie jakby suche, metaliczne. Z drugiej strony dół jest bardzo fajny. Na pewno brzmią inaczej.

W ogóle to muszę kiedyś sprawdzić, jak topowe słuchawki do muzyki sprawdzają się w grach. Np. do FPSów polecane są Sennheisery HD800s, bo mają dużą scenę i świetną holografię (pozycjonowanie dźwięków w przestrzeni).

ale ja jestem "głuchy" i mam raczej niskie wymagania.

Z mojego doświadczenia wiem, że to kwestia odsłuchania się. Zadziwiające jak nasz zmysł słuchu przestawia się, jeśli zaczynamy zwracać uwagę na to co słyszymy. Np skupienie się na jednym dźwięku w utworze sprawia, że słyszymy go wyraźniej na tle reszty, czyli tak jak z naszymi oczami. Kiedyś tego nie doświadczałem, aż to zauważyłem. Minus jest taki, że kiedyś pewne dźwięki mi nie przeszkadzały, ale po kilku latach z audio, zaczęły ;).

Generalnie jednak, choć cenię sobie dobry sprzęt, to radzę nie zagłębiać się za bardzo. Studnia bez dna, przyrosty obiektywnie niewielkie, a ceny kilka razy wyższe ;). Do tego jeśli jest się gadżeciarzem to można bardzo popłynąć. Wystarczy dobry sprzęt za maks kilka tysięcy (np. chińskich producentów, bo stosunek jakości do ceny jest znacznie lepszy) i można o reszcie zapomnieć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #977 dnia: Listopada 13, 2022, 13:56:20 pm »
Do muzyki jeśli chcesz bardzo dobry stosunek cena jakość to polecam Bayerdynamic DT 990 Pro lub Audiotechnika Ath50x. Do takich rzeczy tylko słuchawki na przewodzie i nie wierz w ściemy, że bezprzewodowe słuchawki mogą dać super jakość dźwięku. Mam oba modele, które wymieniłem wyżej (Bayery do odsłuchu bo wierniejsze, ale ze słabszym dołem, a AudioTechnike do pracy jak gram w klubach bo do miksu zdecydowanie lepiej sobie radzą) i naprawdę nic więcej nie potrzeba, a przed zakupem testowałem słuchawki po 3tyś zł i to naprawdę nie ma sensu.

Widzę, że Audiotechnika robi też headset do PS5, ale za 700zl sprzedają słuchawki z przewodem, a jednak do gierek nie muszę mieć super jakości. Bardziej zależy mi na wygodzie, braku kabli i pojemnej baterii.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2022, 06:58:42 am wysłana przez BoBaN »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #978 dnia: Listopada 13, 2022, 17:22:25 pm »
A ile realnie trzyma Ci bateria?
Ciężko mi powiedzieć bo dość często je podpinam do ładowania zanim zjada do zera, ale myślę że jakieś 8-10h.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #979 dnia: Listopada 13, 2022, 17:23:54 pm »
Osobiście używam od wielu lat Astro A50. Bardzo fajnie oddają dźwięk przestrzenny. Niestety nie mam za bardzo porównania do innych. Swego czasu były uznawane za jedne z lepszych, ale konkurencja chyba się rozrosła. Minus to fakt, że nie są uniwersalne do wszystkich sprzętów - sprzedawane są do PS5 i PC oraz do Xboxa i PC. Generalnie wystarczy wymienić stację bazową, ale pamietam, że rok temu chciałem to zrobić (bo Halo), ale nie szło jej zamówić nawet u producenta.

Ostatecznie kupiłem Audeze Penrose do Xboxa (ale działają także z PC i PS5). Audeze to producent słuchawek z zupełnie innego segmentu (nazwijmy to audiofilskim), ale próbują różnych rzeczy, w tym słuchawek do gier. O tyle jest to ciekawe, że nie robią słuchawek dynamicznych a planarne. Inny rodzaj przetwornika, który daje bardzo dociążony dźwięk z mocniejszym zejściem na basie i pełniejszą średnicą. Penrose takie są, choć góra pasma jest trochę podbita, przez co pewne dźwięki są takie jakby suche, metaliczne. Z drugiej strony dół jest bardzo fajny. Na pewno brzmią inaczej.

W ogóle to muszę kiedyś sprawdzić, jak topowe słuchawki do muzyki sprawdzają się w grach. Np. do FPSów polecane są Sennheisery HD800s, bo mają dużą scenę i świetną holografię (pozycjonowanie dźwięków w przestrzeni).

ale ja jestem "głuchy" i mam raczej niskie wymagania.

Z mojego doświadczenia wiem, że to kwestia odsłuchania się. Zadziwiające jak nasz zmysł słuchu przestawia się, jeśli zaczynamy zwracać uwagę na to co słyszymy. Np skupienie się na jednym dźwięku w utworze sprawia, że słyszymy go wyraźniej na tle reszty, czyli tak jak z naszymi oczami. Kiedyś tego nie doświadczałem, aż to zauważyłem. Minus jest taki, że kiedyś pewne dźwięki mi nie przeszkadzały, ale po kilku latach z audio, zaczęły ;).

Generalnie jednak, choć cenię sobie dobry sprzęt, to radzę nie zagłębiać się za bardzo. Studnia bez dna, przyrosty obiektywnie niewielkie, a ceny kilka razy wyższe ;). Do tego jeśli jest się gadżeciarzem to można bardzo popłynąć. Wystarczy dobry sprzęt za maks kilka tysięcy (np. chińskich producentów, bo stosunek jakości do ceny jest znacznie lepszy) i można o reszcie zapomnieć.
Nie nie, ja mam rodzinne problemy ze słuchem i to nie tylko muzyki dotyczy a generalnie słyszę tak se a pewnie będzie tylko gorzej

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #980 dnia: Listopada 13, 2022, 21:35:15 pm »
A jak to jest z opcją dźwięku 3D w słuchawkach, muszę to gdzieś ustawić w opcjach czy konsola w automacie to odpala jak podpinam jej headset 7.1? Pytam bo gdzieś w opcjach konsoli widziałem takie ustawienie, a wiem że niektóre headsety mają specjalny przycisk żeby włączyć 7.1.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #981 dnia: Listopada 13, 2022, 22:20:08 pm »
Do muzyki jeśli chcesz bardzo dobry stosunek cena jakość to polecam Bayerdynamic DT 770 lub Audiotechnika Ath50x. Do takich rzeczy tylko słuchawki na przewodzie i nie wierz w ściemy, że bezprzewodowe słuchawki mogą dać super jakość dźwięku. Mam oba modele, które wymieniłem wyżej (Bayery do odsłuchu bo wierniejsze, ale ze słabszym dołem, a AudioTechnike do pracy jak gram w klubach bo do miksu zdecydowanie lepiej sobie radzą) i naprawdę nic więcej nie potrzeba, a przed zakupem testowałem słuchawki po 3tyś zł i to naprawdę nie ma sensu.

To już nie dla mnie, kilka lat temu „odjechałem” i wpadłem w audio bagno ;). Ja preferuje słuchawki planarne, lepsze zejście i uderzenie. W tej kwestii trzeba iść do mniejszych producentów, a więc i ceny są na innym poziomie. Na szczęście chyba już skończyłem z szukaniem na kilka lat.

W kwestii słuchawek bezprzewodowych nie mogę się zgodzić w pełni. Tak, nie dadzą takiego dźwięku jak te na kablu, ale nie do tego służą. Ich przeznaczeniem jest podróż, a w takich warunkach nie ma mowy o krytycznym odsłuchu. Nie oznacza to, że nie są dobre, sam uwielbiałem moje B&W P5W. Na kablu brzmiały lepiej, ale tutaj dochodził też wzmacniacz i DAC (przenośne Oppo HA2 SE, cudne urządzenie, gdy Oppo robiło jeszcze sprzęt audio i video). Tak czy inaczej, można zrobić sobie mobilny „system”, czyli DAP i słuchawki na kablu, ale wciąż wygoda będzie po stronie bezprzewodowego.

Nie nie, ja mam rodzinne problemy ze słuchem i to nie tylko muzyki dotyczy a generalnie słyszę tak se a pewnie będzie tylko gorzej

Z jednej strony szkoda i współczuje, z drugiej może to i lepiej - nie jesteś narażony na audio-voodu ;). Po ostatnich dwóch latach wśród społeczności audio fanów stwierdzam, że płaskoziemcy i audiofile mają dużo wspólnego :D.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #982 dnia: Listopada 14, 2022, 07:23:41 am »
Właśnie oststnio miałem w rękach Bowers&Wilkins PX8 i byłem bardzo zaskoczony, ale negatywnie. Naprawdę bez kabla grały gorzej jak Bayery DT, które kosztują ułamek tej ceny. Ja na szczęście szybko wyleczyłem się z pogoni za audiofilskim sprzętem, a to dzięki znajomemu, który pakował w to chory hajs aż doszedł do momentu gdzie tylko cena się liczyła, bo różnice w graniu były tylko na papierze.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #983 dnia: Listopada 14, 2022, 10:35:59 am »
Właśnie oststnio miałem w rękach Bowers&Wilkins PX8 i byłem bardzo zaskoczony, ale negatywnie. Naprawdę bez kabla grały gorzej jak Bayery DT, które kosztują ułamek tej ceny.

Bowers to znana i ceniona marka, ale słyną przede wszystkim z głośników. Słuchawki to dla nich w pewnym sensie nowość (zajmują się tym chyba ze 12-13 lat) i nie priorytet. Poza tym, dużo płaci się za samą markę. Ja mam ich starsze słuchawki, bo poza dźwiękiem (na tamte czasy) podobał mi się ich wygląd (połączenie skóry i metalu, rozmiar). Obecnie nie potrzebuję za bardzo słuchawek do podróży, a nowy design już mi się nie podoba. W razie czego wciąż mam stare :).

Ja na szczęście szybko wyleczyłem się z pogoni za audiofilskim sprzętem, a to dzięki znajomemu, który pakował w to chory hajs aż doszedł do momentu gdzie tylko cena się liczyła, bo różnice w graniu były tylko na papierze.

Audio jako hobby ma sens, ale wymaga dużo zaangażowania, już pomijając pieniądze, trzeba dużo słuchać. Do tego dobrze znaleźć ludzi, którzy mają faktycznie wiedzę w temacie, a nie powielają tylko hasła marketingu i producentów. Dobre audio nie musi być potwornie drogie. Czy droższy sprzęt zrobi różnicę? Przeważnie tak, ale niestety nie jest tak, iż sprzęt za dziesięć razy tyle będzie brzmiał dziesięć razy lepiej. Ba, pewnie nie będzie brzmiał nawet dwa razy lepiej, choć to wszystko ciężko pomierzyć ;). Można mieć lepszy detal, większą scenę, lepsze pozycjonowanie dźwięków, barwę jak prawdziwe instrumenty czy głosy, lepsze zejście basu, dynamikę - ciężko tylko określić, czy to jest x razy lepsze. Dla kogoś nie będzie to miało znaczenia (to muzyka i to też muzyka), a dla innego nawet drobna poprawa będzie warta dużo.

Osobiście siedzę tylko w słuchawkach (głośniki to jeszcze większe pieniądze, bardziej "inwazyjne" słuchanie, do tego dochodzą jeszcze czynniki takie jak miejsce, akustyka pokoju, ustawienie, itd.) i wiem, jaką różnicę potrafią zrobić np. te topowe. Według mnie nie są realnie warte swojej ceny (jak większość sprzętu), nawet po targowaniu się i wrzuceniu w koszty działalności. Niemniej jak już coś się usłyszy to potem ciężko o tym zapomnieć ;). Zwłaszcza, jeśli uzyska się efekt tak rzeczywisty, iż ma się wrażenie bycia w jednym pomieszczeniu z muzykami. Kiedyś nawet o tym nie myślałem (i w sumie było dobrze :D ), teraz jednak, kiedy wiem jakie są różnicę, to niestety ma to znaczenie. Pocieszam się, że finalnie u mnie zawsze chodzi o przyjemność ze słuchania, więc np. w kwestii słuchawek, czy większości toru nie szukam już dalej. Teraz raczej uzupełniam "kolekcję" o funkcjonalność i przez lata nie zamierzam tykać tematu :D.

Tak czy inaczej, pieniądze nie grają, choć według audiofila jest inaczej (podobnie jak z kablami, bezpiecznikami, podstawkami antywibracyjnymi, itp. ;) ). Dlatego warto patrzeć na Chi-Fi (chińskie firmy audio), bo można zakupić świetny sprzęt za relatywnie małe pieniądze (chodzi mi o rzeczy typu DAC czy wzmacniacz). Może być lepiej, ale lepiej tego nawet nie testować ;). Poza tym słuchanie analityczne na dłuższą metę jest męczące, lepiej słuchać muzykę dla przyjemności. Do tego spokojnie wystarczy tańszy sprzęt i dobra usługa streamingowa - Tidal (niestety bazuje na MQA a to czyste oszustwo) albo jeszcze lepiej Apple Music. Wybrać jakość jak z CD i już więcej nie trzeba :).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #984 dnia: Listopada 14, 2022, 12:13:30 pm »
Sama racja. Te B&W, które słuchałem nie mogę powiedzieć, że grały źle, ale nie grały na tyle ile kosztują. Tak jak piszesz można znaleźć za mniejsze pieniądze naprawdę godne uwagi sprzęty. Poza tym przy takich detalach to już w głównej mierze preferencje słuchacza odgrywają rolę jak i sam rodzaj muzyki jaki słuchamy. Plików FLAC na twardych nośnikach już mało komu chce się szukać, więc wszystko opiera się teraz o streaming a tam z jakością różnie.

Parę dni temu byłem na odsłuchu zestawu, który chodzi mi po głowie i który ma znajomy a mianowicie Wzmacniacz stereo Cambridge CXA81 ze Streamerem CNX V2 na kolumnach Pylon Diamond 28 i naprawdę jak komuś takie coś jest za mało, to ja nie wiem jak musi mieć ktoś perfekcyjny słuch żeby znajdować różnicę w zestawach powyżej. A tym bardziej dla mnie gdzie jedno ucho niestety będę musiał mieć operowane ze względu na schorzenie, które powoduje u mnie powolną utratę słuchu (nie ze względu na hałas bo ktoś może pomyśleć, że przez to, że gram dyskoteki).

Wracając do słuchawek. Te Sony Pulse 3D działają na 2.4GHz?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #985 dnia: Listopada 14, 2022, 21:07:20 pm »
Mam słuchawki za 25zł, nawet nie znam firmy :cry: Uzywam ich do słuchania yt z telefonu w czasie bardziej hałasliwych prac rolnosrodowiskowych.
Coś mnie chyba w życiu omineło, jak i mój absolutny słuch.
PS: to co tam polecacie do ps4/ps5 teraz? kupuje sobie słuchawki pod konsole z 10lat i jakoś nie moge sie do tego zebrać.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #986 dnia: Listopada 14, 2022, 22:04:56 pm »
Ja właśnie jestem po testach Steelseries Arctis 9, CoolMaster MH670 i dedykowanych Sony Pulse 3D. Najlepszą jakość dźwięku dały Steelseries praktycznie na równi z CoolMaster. Sony nieco gorzej w wysokich tonach, ale za to dół lepszy i efekt 3D też bardziej szczegółowy na Sonówkach (słychać dokładnie np. w Modern Warfare 2 skąd biegnie przeciwnik).

Wybrałem Sonówki bo jako słuchawki dedykowane mają opcje ustawienia equalizera, którym praktycznie zniwelowałem różnicę między sporo droższymi Steelseries, a nawet podbiłem sobie dźwięk tam gdzie chciałem. Następną zaletą Pulse 3D jest pełna obsługa interfejsu przez PS5, więc jeśli zmieniamy głośność, ustawiamy balans czatu do gry itp. to na ekranie wyświetla nam sie mini ikonka i informuje nas na jakim poziomie mamy głośność. Dodatkowo funkcja Monitor off/on. Są to słuchawki zamknięte więc izolują od otoczenia bardzo mocno, ale jeśli przesuniemy przełącznik na funkcje Monitor to drugi mikrofon będzie nam zbierał dźwięk z otoczenia i będziemy słyszeć co dzieje się w domu.

Od razu ostrzegam, że Steelseries tak bardzo polecane i dobrze oceniane mają jakiś błąd w działaniu z PS5 i w ogóle nie działa ustawienie balansu czatu do gry z pokrętła na słuchawce. CoolMaster w ogóle nie daje takiej opcji w swoich słuchawkach.

Pod względem wygody jednak Steelseries czuć najmniej na głowie. Bałem się, że tu będzie lipa z Sony, ale pozytywnie się zaskoczyłem bo Sonówki są naprawdę wygodne. Dla mnie poziom w zupełności wystarczający. Mikrofon mógłby byc nieco lepszy, ale czego można spodziewać się po wbudowanym mikrofonie. Tu lepiej poradziły sobie zarówno Steelseries jak i CoolMastery bo mają mikrofon na pałąku. Dlatego w Pulsach podbiłem sobie czułość mikrofonu o trzy stopnie żeby nieco wyrównać stratę.

Podsumowując uważam, że dedykowane Pulse 3D to sprzęt, który zadowoli zdecydowaną większość. Equalizerem możemy sobie je bardzo dokładnie skorygować przez w dole grają nawet lepiej jak Steelesries, które notabene uważam za zbyt drogie jak na to co oferują. Nawet gdyby były w podobnej cenie jak Sony to wybrałbym Pulse gdyż bardzo fajnie współpracują z PS5. Trochę przeszkadza mi to, że wszystkie przycisk funkcyjne są na jednej słuchawce przez co minie jakiś czas zanim na pamięć się nauczę co gdzie jest pod palcem. No i za Pulse 3D przemawia też design, który zgrywa się z konsolą i padem. Do grania w gierki stosunek cena do jakości jest naprawdę uczciwy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2022, 22:13:46 pm wysłana przez BoBaN »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #987 dnia: Listopada 14, 2022, 22:37:02 pm »
Nie kupiłeś czasem wersji steelseries pod xboxa? Tam faktycznie mikser działać nie będzie.

Arctisy możesz sobie skonfigurować na pc, mniej wygodne niestety.

No i steelseries ogólnie polecam jak się ma obie konsole, jak ma się tylko jedną, to aż tak nie wiem czy warto przepłacać. Choć ja do słuchawek sony raczej prędko nie wrócę przez kiepski dźwięk.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #988 dnia: Listopada 15, 2022, 06:31:39 am »
Kupiłem dokładnie model Arctis 9 bez żadnych dopisków w nazwie, więc to raczej nie wersja na Xboxa. Poza tym w necie jest nawet filmik o tym, że miks czatu nie działa na PS5. Nie wiem jaki masz model Steelseries, ale te Arctis 9 naprawdę grały minimalnie lepiej niż Sony w średnim i górnym rejestrze, więc nie wiem czemu masz tak złe zdanie o jakości dźwięku. Tym bardziej, że w dole Sony jest bardziej dynamiczne no i dzięki aktualizacji jak dodali equalizer można jest podciągnąć tam gdzie traciły i moim zdaniem jest bardzo ok w kwestii jakości. Mówię tu o graniu w gry bo do muzyki bym się nie odważył użyć ani jednych ani drugich. Ogólnie Steelseriesy są słuchawkami lepszymi i wygodniejszymi, ale moim zdaniem różnice są zbyt małe żeby aż tyle dopłacać.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #989 dnia: Listopada 15, 2022, 06:35:44 am »
Złe doświadczenia po prostu, ale jak pisałem wyżej, pulse 3d nie miałem, a wcześniej platyny oraz elite, IMO dramat w dźwięku i jakości samych słuchawek ( rozpadały się).

Co do 9 to racja, czat mix działa tylko z xboxem z jakiegoś powodu. Więc jak jedna konsola, to faktycznie bez sensu przepłacać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2022, 06:48:21 am wysłana przez Moldar »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #990 dnia: Listopada 15, 2022, 12:01:31 pm »
Plików FLAC na twardych nośnikach już mało komu chce się szukać, więc wszystko opiera się teraz o streaming a tam z jakością różnie.

Ja czasem płytę kupię (głównie nowe albumy ulubionych zespołów, o ile są naprawdę dobre) i zrzucę na dysk flaca. Niemniej głównie słucham z Tidala i Apple Music i tutaj według mnie nic do jakości zarzucić nie można. Jasne, Tidal Hi-Fi ma problem w postaci MQA (jest to format stratny, choć kiedyś reklamowali się inaczej) - obecnie jeśli jakiś album jest w wersji Master (czyli MQA) oznacza to, że wersja Hi-Fi (czyli teoretycznie jakość jak z CD i flac) jest downsamplowanym plikiem MQA, czyli stratnym. Czy to słychać? Pewnie nie, ale chodzi o zasady, a licencja MQA pewnie trochę cenę Tidala podbija.

naprawdę jak komuś takie coś jest za mało, to ja nie wiem jak musi mieć ktoś perfekcyjny słuch żeby znajdować różnicę w zestawach powyżej

Myślę, że to nie kwestia perfekcyjnego słuchu (który w sumie nie istnieje), czy za mało. Niemniej różnice mogą być, choć nie koniecznie "lepiej" a po prostu "inaczej". Już sam DAC może nieco zmienić brzmienie. Nie jestem fanem porównywania różnych DAC'ów delta sigma, bo z reguły brzmią one według mnie prawie tak samo, z drobnymi różnicami (więc trzeba się bardzo wsłuchać, aby to załapać). Są jednak różnice w technologi - np. DAC oparty na drabince R2R faktycznie brzmi inaczej, aż byłem zaskoczony, bo myślałem, że z grubsza wszystkie brzmią tak samo. Tak czy inaczej, na stereo się nie znam i nawet nie będę próbował (może kupię jakieś monitory za rozsądne pieniądze i tyle), bo ostatecznie u mnie słuchawki mają więcej sensu. Do tego, słuchawki jednak przez bliskość przetwornika do ucha dają więcej, np. w kwestii szczegółów i tego co w utworach "siedzi").

Tak więc różnic można szukać i słuch sam w sobie nie ma tu aż tak dużego znaczenia. Bardziej jest to kwestia nauczenia się słuchania i krytycznych odsłuchów. Ostatecznie jednak rozsądniej jest zadowolić się dobrym sprzętem i na tym poprzestać ;).

Sony nieco gorzej w wysokich tonach, ale za to dół lepszy i efekt 3D też bardziej szczegółowy na Sonówkach (słychać dokładnie np. w Modern Warfare 2 skąd biegnie przeciwnik).

To jest właśnie ponoć zaleta Pulsów - jako słuchawki nie są najlepsze, ale jako słuchawki do PS5 dużo zyskują, bo mają dedykowaną apkę, profile pod gry, itd. Moje Astro teoretycznie też nie są najlepszym wyjściem, ale według mnie są właśnie podobne do Pulsów jeśli idzie o bas, o efekt 3D nawet bez tego, co daje PS5.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #991 dnia: Listopada 15, 2022, 13:24:05 pm »
Trochę zbaczamy z tematu, ale odnośnie monitorów to ja od ponad 2 lat jadę na Rokitach RP7 G4. Wahałem się między nimi i Yamahami HS7, ale mi jest potrzebna mocniejsza stopa i stanęło na Rokitach. Jestem naprawdę zadowolony bo za tak niewielką cenę dostałem więcej niż oczekiwałem. Może dlatego, że w sklepie testowałem je pod Scarlettem 8i6, a w domu spiąłem z moim Nexusem DJM900 i zagrały o niebo lepiej. A jak się wygrzały to już w ogóle. Dół jest tak precyzyjny, że jak odwiedza mnie znajomy, który jest totalnym świrem jeśli chodzi o audio to nie może wyjść z podziwu, że tak tanie monitory mogą tak zagrać (nawet chciał odkupić za droższą cenę). Ciężko było je bardzo kupić bo masa ludzi szuka tego modelu, ale udało mi się w ostatniej chwili bo tydzień później już całkowicie zniknęły z półek i klienci czekali po kilka miesięcy na dostępność.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #992 dnia: Listopada 15, 2022, 13:47:45 pm »
Ja właśnie jestem po testach Steelseries Arctis 9, CoolMaster MH670 i dedykowanych Sony Pulse 3D. Najlepszą jakość dźwięku dały Steelseries praktycznie na równi z CoolMaster. Sony nieco gorzej w wysokich tonach, ale za to dół lepszy i efekt 3D też bardziej szczegółowy na Sonówkach (słychać dokładnie np. w Modern Warfare 2 skąd biegnie przeciwnik).

Wybrałem Sonówki bo jako słuchawki dedykowane mają opcje ustawienia equalizera, którym praktycznie zniwelowałem różnicę między sporo droższymi Steelseries, a nawet podbiłem sobie dźwięk tam gdzie chciałem. Następną zaletą Pulse 3D jest pełna obsługa interfejsu przez PS5, więc jeśli zmieniamy głośność, ustawiamy balans czatu do gry itp. to na ekranie wyświetla nam sie mini ikonka i informuje nas na jakim poziomie mamy głośność. Dodatkowo funkcja Monitor off/on. Są to słuchawki zamknięte więc izolują od otoczenia bardzo mocno, ale jeśli przesuniemy przełącznik na funkcje Monitor to drugi mikrofon będzie nam zbierał dźwięk z otoczenia i będziemy słyszeć co dzieje się w domu.

Od razu ostrzegam, że Steelseries tak bardzo polecane i dobrze oceniane mają jakiś błąd w działaniu z PS5 i w ogóle nie działa ustawienie balansu czatu do gry z pokrętła na słuchawce. CoolMaster w ogóle nie daje takiej opcji w swoich słuchawkach.

Pod względem wygody jednak Steelseries czuć najmniej na głowie. Bałem się, że tu będzie lipa z Sony, ale pozytywnie się zaskoczyłem bo Sonówki są naprawdę wygodne. Dla mnie poziom w zupełności wystarczający. Mikrofon mógłby byc nieco lepszy, ale czego można spodziewać się po wbudowanym mikrofonie. Tu lepiej poradziły sobie zarówno Steelseries jak i CoolMastery bo mają mikrofon na pałąku. Dlatego w Pulsach podbiłem sobie czułość mikrofonu o trzy stopnie żeby nieco wyrównać stratę.

Podsumowując uważam, że dedykowane Pulse 3D to sprzęt, który zadowoli zdecydowaną większość. Equalizerem możemy sobie je bardzo dokładnie skorygować przez w dole grają nawet lepiej jak Steelesries, które notabene uważam za zbyt drogie jak na to co oferują. Nawet gdyby były w podobnej cenie jak Sony to wybrałbym Pulse gdyż bardzo fajnie współpracują z PS5. Trochę przeszkadza mi to, że wszystkie przycisk funkcyjne są na jednej słuchawce przez co minie jakiś czas zanim na pamięć się nauczę co gdzie jest pod palcem. No i za Pulse 3D przemawia też design, który zgrywa się z konsolą i padem. Do grania w gierki stosunek cena do jakości jest naprawdę uczciwy.
Widać, że siedzisz trochę w audio, tym bardziej dziwi mnie twoja opinia na temat dźwięku w Pulsach. Niestety sam nie miałem ich okazji porównać z żadnymi porównywalnymi słuchawkami, może taki jest poziom dźwięku w tej kategorii cenowej. Z rzeczy które mnie jeszcze strasznie wkurzają to rozmieszczenie przycisków. Gram na nich już rok czasu i do tej pory zdarza mi się, że muszę je ściągnąć żeby trafić w odpowiedni guzik.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #993 dnia: Listopada 15, 2022, 14:52:59 pm »
Moim zdaniem jak na bezprzewodowy headset do 400zł to naprawdę nie ma się co czepiać dźwięku. Tym bardziej, że w tej cenie dostajemy sprzęt, który jest dedykowany do konsoli PS5 i sprawnie z nią współpracuje. Jeśli zależy Ci na nieco lepszym brzmieniu to te CoolMastery MH670 mają poziom Steelseries, które testowałem i są tańsze od Pulse 3D. Tyle, że musisz poświęcić funkcje balansu czatu do gry i brak equalizera z poziomu konsoli. Pobaw się ustawieniami Pulsów bo na eq ustawiłem je na tyle ok, że naprawdę dużych różnic względem Steelseries nie słychać. Podkreślam, że cały czas pisze o dźwiękach z gry. Pod muzyką ich nie testowałem, a tu mogą wypaść słabiej, ale to nie słuchawki do muzyki, więc nie ma sensu ich tak testować. Największym minusem Pulse 3D jest mikrofon, bo tu się jedbak nie da oszukać, że ukryty w słuchawce mic będzie działał tak sprawnie jak te na wysięgniku.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #994 dnia: Listopada 16, 2022, 13:40:28 pm »
Są już różne wersje PS5?
Konsola SONY PlayStation 5 B Chassis czym sie różni od C Chassis. Zwracać na to uwage?
Tak sie zastanawiam czy nie kupić a troche wypadłem  obiegu.
I jak jest z pucharkami? Jak gram w gre  ps4 to mam pucharki z ps4 czy wchodzi aktualiacja i już mam pucharki z ps5





\

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #995 dnia: Listopada 16, 2022, 14:24:49 pm »
Z pucharkami sa osobne trofea na konsole, więc na ps5 możesz przejść np. grę w wersji ps4 i zrobić platynę, a potem przejść w wersji na ps5 i mieć drugą.

Nowsze konsole są odchudzone, mniejszy radiator, mniej się grzeją.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #996 dnia: Listopada 16, 2022, 17:29:17 pm »
Czyli jak mam płyte z assasynem ragnarokiem na ps4 to grając na ps5 bede grać w gre z ps4..
Rozumiem, ze z grami od sony tak samo? gdzieś kiedyś czytałem ze aktualizacja automatyczna jest i zmienia gre na ps5? Takiego spidermena czy horizona np.
W bf sie dopłaca chyba do wersji ps5, wiec tutaj wszystko jasne niby.
PlayStation 5 C Chassis bedzie najnowsza? hmm i wiekszość sklepów nie podaje która to, ehh :roll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #997 dnia: Listopada 16, 2022, 18:21:34 pm »
Zależy od gry i jak sobie to widzi wydawca.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #998 dnia: Listopada 21, 2022, 18:28:09 pm »
Nie wiem co robić. Z jednej strony trzeba i tak kiedys kupić, z drugiej to po ch** mi teraz ta konsola jak te same gry bede grać.
Tv do jamy też by wypadało. Wychodzi za nic z 8tysi, a to kur** dwie tony saletrzaku.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #999 dnia: Listopada 21, 2022, 23:15:02 pm »
Już coraz to więcej gier będzie wypadać, sam bf jest ograniczony.

Ale znowu, aktualnie konsola jest droga i ma absurdalne bundle, jak to się mówi, tanio to już było. Sam bym aktualnie nie kupił w takiej cenie.