Autor Wątek: Dead Space  (Przeczytany 8155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 29, 2023, 20:11:14 pm »
Może być ten remake. Gameplay i klimat dalej trzyma wysoki poziom. Tylko ta napaćkana różnorodność rasowa na plakatach, rudy Isaac z jego GILFem Nicole wyglądają komicznie  :lol: Do tego takie kwiatki.

Pomijam problemy z optymalizacją i drobne bugi. Graficznie też raczej dupy nie urywa. Ładne oświetlenie, efekty cząsteczkowe, poprawione animacje twarzy i to by było na tyle.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2023, 20:13:23 pm wysłana przez piter86 »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 30, 2023, 09:29:10 am »
Ocena użytkowników dla mnie zazwyczaj bardziej pokrywa się z tym co otrzymam niż recenzentów.
Co prawda zdarzają się sporadyczne przypadki gdy gra jest jechana na prawo i lewo z przesadą, ale dlaczego tak jest bojkot graczy zawsze jest w jakiś sposób uzasadniony.
Pierwszy lepszy przykład The Last of Us part 2.
Średnia od graczy 5.8 miała kilka powodów.


Tylko oceny graczy są często przekłamane. Po pierwsze, są anonimowe i nie wymagają nawet zagrania w grę (recenzenci czasem też nie ogrywają całości, ale to inny przypadek i mimo wszystko, podpisują się pod tym). Do tego dochodzi fakt, że są grupy ludzi, którzy bardzo głośno wyrażają swoje "opinie", na różne sposoby (czyli celowo próbują zaniżyć średnią). TLoU PII to taki przykład, bo ktoś ma wąski światopogląd. Tym bardziej, że nawet jeśli nie podobają się komuś pewne rzeczy, to na grę składa się znacznie więcej - dlatego oceny typu 1 czy 2/10 są niepoważne, ale są na serwisie i zaniżają średnią. Exclusive'y są często bombardowane przez fanboy'ów przeciwnego obozu.

System ocen jest od dawna skopany, robi bardziej za ciekawostkę. Czasem faktycznie można się do niego odnieść, ale często nie. Lepiej już zapoznawać się z opinią graczy, których w jakiś sposób znamy (niech to będzie nawet youtuber) i mamy punkt odniesienia.

Tylko ta napaćkana różnorodność rasowa na plakatach, rudy Isaac z jego GILFem Nicole wyglądają komicznie  :lol: Do tego takie kwiatki.

Czyli podkręcili realizm. Świetnie!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2023, 09:33:21 am wysłana przez Zielarz »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 30, 2023, 09:31:21 am »


Ależ takie bezpośrednie zestawienie elementów to orka po Callisto  :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 30, 2023, 10:29:26 am »
Na Pc być może, ale na konsolach DS to ponoć jedna wielka paćka.
Chociaż z drugie strony pasuje sprawdzić samemu. W trybie 30fps i po wyłączeniu ziarna oraz bluru nie powinno być źle z obrazem.
Callisto na pewno dominuje pod względem wykonania postaci i tekstur.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 30, 2023, 12:20:14 pm »
Callisto na pewno dominuje pod względem wykonania postaci i tekstur.
No na pewno nie pod względem oświetlenia, co jest w takiej gierce kluczowe.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 30, 2023, 16:54:19 pm »
Pomijając wąski światopogląd graczy odnośnie tlou2 ,to nie tylko był jedyny powód do zaniżania ocen. Ja mam masę zarzutów do tej gry i takie 4-5/10 to wg mnie adekwatna ocena. Te 5 to za samą warstwę techniczną, voice-acting i muzykę, bo biedni wyrobnicy musieli siedzieć po godzinach żeby dowieźć produkt, który podzielił społeczność.
Wciskane ideologiczne bzdury w DS23 jakoś specjalnie nie przeszkadzają, bo całe szczęście nie mają jakiegoś większego wpływu na fabułę. Po prostu wyglądają głupio, bo każdy logicznie myślący człowiek wie, że to tylko tanie granie korporacji na obrażoną mniejszość, która i tak nie sprawdzi ich produktu. Ekscytować się z tego powodu będą jedynie dziwni aktywiści. No, ale trzeba odhaczać listę.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 31, 2023, 10:59:32 am »


Koedukacyjne toalety rozumiem (statek w kosmosie, ograniczone zasoby, etc.), to to jest nawet zabawne.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 31, 2023, 11:28:35 am »
Pomijając wąski światopogląd graczy odnośnie tlou2 ,to nie tylko był jedyny powód do zaniżania ocen. Ja mam masę zarzutów do tej gry i takie 4-5/10 to wg mnie adekwatna ocena.

To jest najczęściej wymieniany powód razem z wydarzeniami z początku. Jeśli ktoś z osób, które dają tak niskie oceny, wysili się przynajmniej do ubrania w słowa swojego uzasadnienia, to najczęściej sprowadza się to do tego właśnie. Zapomina się o całej reszcie poza fabułą. Mam rozumieć, że rozgrywka także jest skopana? 5/10 to inaczej "przeciętna" lub "średnia". Czy naprawdę TLoU2 jest grą przeciętną? Poproszę więcej takich średniaków.

Wciskane ideologiczne bzdury w DS23 jakoś specjalnie nie przeszkadzają

Na tyle żeby o nich napisać na forum...

Ekscytować się z tego powodu będą jedynie dziwni aktywiści.

Na razie to ekscytują się tym ludzie, którzy mają z tym problem. Wielu ludzi nawet nie zwraca na to uwagi, bo to tylko oznaczenie toalety (czy nie brzmi to idiotycznie?), czy plakaty. Może po prostu czas zaakceptować to, że świat się zmienia (może dla niektórych za szybko), są ludzie o innych orientacjach czy kolorze skóry i tyle. Mnie boli to tylko wtedy, jeśli wprowadza się to źle/na siłę. Tutaj nic takiego nie widzę.

Koedukacyjne toalety rozumiem (statek w kosmosie, ograniczone zasoby, etc.), to to jest nawet zabawne.

:D Dobre, nie mam za bardzo styczności z tego typu odmianą w rodzimym języku. Swoją drogą wygląda to jak błąd w tłumaczeniu, a nie poprawna odmiana ;). Mam kolegę z pracy obcokrajowca, który podobnie mówi, ale nie chodzi o poprawność ;).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 31, 2023, 11:52:51 am »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 24, 2023, 08:17:48 am »
Skończyłem pierwszy poziom wczoraj i zdobyłem drugą broń.
W porównaniu z oryginałem atmofsera zaszczucia podkręcona jest jeszcze bardziej przez to niesamowite udźwiękowienie, smolistą czerń z pieczołowicie zrobionym oświetleniem. Grajcie na słuchawkach albo chociaż czymś więcej niż stereo w tv. Tutaj nawet najdrobniejszy szept, przywrócona skrzynia czy odpowiednio dobrana muzyka potęguje klimat Ishimury.

Graficznie jestem też zaskoczony.
Ustawienia na PS5 odpowiadają tym wysokim ze złomu i to widać.
Nawet 1080p w trybie wydajności robi robotę. Nie widać zbytnio przewagi w jakości obrazu 1440p30fps.
Odrobine lepsze cieniowanie, ostrość i jeszcze bardziej smolista czerń.
Jakość tekstur bez zmian a za to 60fps.

W porównaniu z Calisto.
Ciężko tutaj stwierdzić co ładniejsze.
Muszę odpalić jeszcze raz to pierwsze.
Na pewno kontrastem, czernią i oświetleniem Dead Space wyciera przeciwnikiem podłoge.

Pomijają już grafike Dead Space to horror z prawdziwego zdarzenia a nie chodzona bijatyka w kosmosie z jump scaremi. Tutaj w jednym pomieszczeniu jest więcej strachu niż przez całe Callisto.


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 24, 2023, 11:04:05 am »
Graficznie jestem też zaskoczony.
Ustawienia na PS5 odpowiadają tym wysokim ze złomu i to widać.
Nawet 1080p w trybie wydajności robi robotę. Nie widać zbytnio przewagi w jakości obrazu 1440p30fps.
Odrobine lepsze cieniowanie, ostrość i jeszcze bardziej smolista czerń.
Jakość tekstur bez zmian a za to 60fps.

Dobrze, że grasz teraz a nie na premierę, jak był problem z VRS. Z drugiej strony, ludzie chyba trochę sami wygenerowali ten problem. Implementacja to jedno, ale fakt, że gracze zwiększali jasność sprawił, iż widzieli gorszą jakość tam, gdzie powinno być ciemno.

Tryb jakości daje chyba RT, ale nie jest to tak zauważalne jak w Callisto. Pewnie faktycznie można olać dla płynności.

Ja sam po Callisto (o ile skończę i nie pojawi się wpierw RE4) chciałbym spróbować swoich sił z Dead Space. Fakt, że sama sekcja ze strzelaniem do meteorytów została poprawiona, jest bardzo zachęcający ;).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 24, 2023, 11:53:33 am »
Jakbym grał na premiere to na bank narzekał bym strasznie.
Ja nawet najmniejsze błędy niewidoczne dla innych widze i mi to przeszkadza a co dopiero taki rozmazany obraz.
Widziałem to co się tam działo w sieci i dlatego też wstrzymałem się z zakupem aż do momentu wypuszczenia łatki. Wiadomo mogłem wybrać wersje na XSX, ale mam znajomego co posiada PS5 i chciałbym żeby też sobie ograł.

Dead Space 30fps z upłynniaczem też daje radę, na tyle bardzo, że nie przeszkadza tak grać, gdzie w Callisto tryb 30fps jest skopany i nawet przy upłynniaczu nie dałem rady obraz rwał, smużył i ukończyłem go w 60fps.


RE4 Remake trzeba ograć. W końcu RE4 to jedna z gier wszech czasów i dla mnie zdecydowanie najlepszy Resident.
Po tym ostatnim trailerze hype wzrósł.
Nic tam ponoć wycięte nie będzie. Krauser jest, walka na noże, wyspa obecna.
Ponoć jeszcze coś tam pozmieniali i dodali, Luisa więcej, nowi przeciwnicy, side questy itd.




Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #52 dnia: Października 19, 2023, 15:30:14 pm »
Jeden z twórców fabuły do całej serii (Chuck Beaver) rozmawia ze swoim przyjacielem (fanem serii oraz kolegą z game devu) na temat tego co mogło się wydarzyć w części czwartej oraz dalej. Przy okazji jest trochę o tym co by zmienił w remake'u części drugiej i trzeciej, oraz dlaczego część trzecia jest taka a nie inna.