Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 681968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1720 dnia: Lutego 17, 2010, 10:41:59 am »
Kusząca perspektywa.

 :-? Ok, ja kończe temat w takim razie.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1721 dnia: Lutego 17, 2010, 11:21:06 am »
No i super.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1722 dnia: Lutego 17, 2010, 11:46:08 am »
Ej ogarnijcie się. Retoryka onetowego trolla nie wystarczy wam żeby przestać z nim gadać?  :lol:

http://www.wykop.pl/link/301183/18-pobicie-czarnoskorego-w-autobusie-czyja-wina
To jest dobry temat do dyskusji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1723 dnia: Lutego 17, 2010, 11:47:49 am »
Nie wiem jak Ty music ale ja polaków i polske hejtuje więc tutaj becet trafił.
Ja bym skończył tutaj.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1724 dnia: Lutego 17, 2010, 15:17:39 pm »
http://www.wykop.pl/link/301183/18-pobicie-czarnoskorego-w-autobusie-czyja-wina
To jest dobry temat do dyskusji.

od razu mi się przypomniało:

Miejsce : Polska. W sądzie toczy sie postępowanie odnośnie pobicia czarnego mężczyzny przez 2 białych w tramwaju. Zeznaje czarny :
- Jade sobie tramwajem gdy nagle podchodzi do mnie bialy facet i je* mi w morde, po chwili podchodzi drugi i znowu luta.

Zeznaje 1 biały :
- Stoje sobie w tramwaju gdy nagle czarny facet który był obok stanął mi na nodze. Powiedzialem zeby sie przesunał ale nie zareagował. Jestem człowiekiem spokojnym więc pomyślałem "dam mu minutę", patrze na zegarek - minuta mineła a on nic............myśle "dam mu drugą minutę", patrze na zegarek a on nic .......myśle "dam mu trzecią minutę" , patrze na zegarek a on nic wiec je* mu w morde.

Zeznaje 2 biały :
- Jade tramwajem i widze jak z tyłu wagonu stoi biały a obok niego czarny. Biały co chwila spogląda na zegarek - i na czarnego..........na zegarek - i na czarnego..............na zegarek - na czarnego - je* mu w morde, wiec też podbieglem z lutą bo myślałem ze w całej Polsce się zaczęło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1725 dnia: Lutego 17, 2010, 15:33:58 pm »
http://www.wykop.pl/link/301183/18-pobicie-czarnoskorego-w-autobusie-czyja-wina
To jest dobry temat do dyskusji.

Ta sytuacja raczej nie powinna być rozpatrywana w temacie tolerancji. Czarny fikał, pierwszy uderzył dziadka no i się przeliczył. Dziadek okazał się mieć pierdolnięcie w łapie i czarny padł. Czy to byłby żółty, różowy czy niebieski to nie ma znaczenia. Sam się o to prosił.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1726 dnia: Lutego 17, 2010, 19:11:15 pm »
http://www.obmawiamy.pl/26/kobieta/   próg tolerancji, bliski wyczerpaniu ....  :o

Ciapkas

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1727 dnia: Lutego 17, 2010, 21:47:23 pm »
1. Na co Ty wchodzisz? oO
2. Co to ma wspólnego z tolerancją? Omawiamy tu róznego rodzaju odmieńców a nie kulturystki.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1728 dnia: Lutego 18, 2010, 20:37:56 pm »
Ad 1. Z ciekawości, wpadło mi w oko przy przeglądaniu portalu.
Ad 2. Polecam artykuł Lee Priest'a w MD z lutego, jeśli nie widzisz związku z tolerancją w tym segmencie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1729 dnia: Lutego 18, 2010, 20:43:42 pm »
Obmawiamy.pl, shopping i screeny z kompa robione telefonem komórkowym. Masz mózg stereotypowej blondynki...
 Zwolnij z tym obrażaniem, bo w co drugim poście już się wyżywasz.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1730 dnia: Lutego 18, 2010, 20:52:14 pm »
Wypstrykać się przed pojedynkiem z BS z amunicji i zrobić "save" F12 (obok PS) nie jest rozważne. Ale nawet jeśli, to ten fakt, jak i to czy ktoś frytki z musztardą je, jest jego sprawą, a ty powinieneś to tolerować ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1731 dnia: Lutego 18, 2010, 20:53:54 pm »
Nie pierd** waść. Nikt ci nie uwierzy, że jebałeś się z telefonem komórkowym, bo się bałeś, że w F12 trafisz  :lol:

mateo

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1732 dnia: Lutego 18, 2010, 21:12:03 pm »
http://www.obmawiamy.pl/26/kobieta/   próg tolerancji, bliski wyczerpaniu ....  :o

proszę cię Sławomirze nie wyśilaj się już więcej i nie wrzucaj absolutnie niczego.. prawie puściłem pawia ;XXXX / co ty k*rwaa oglądasz, ogarnij się.

svonston

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1733 dnia: Lutego 18, 2010, 21:14:30 pm »
Włacha, bo to straszne było.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1734 dnia: Lutego 18, 2010, 21:40:06 pm »
Nie pierd** waść. Nikt ci nie uwierzy, że jebałeś się z telefonem komórkowym, bo się bałeś, że w F12 trafisz  :lol:

Poprosze o troche mniej przeklenstw, ladnie prosze...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1735 dnia: Lutego 18, 2010, 22:14:10 pm »
Heh... Zjebka od Pana Zombiego na PW, "ładnie proszę" od Conkera i kropka od Musica. Fest się Sylvan musiał wypłakać u góry.

@Conker - jestem łysym dresem z biednej rodziny, wychowałem się w kiepskiej dzielnicy i takie słownictwo to dla mnie codzienność, więc trudno mi obiecać poprawę. Przykro mi.

mateo

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1736 dnia: Lutego 18, 2010, 22:20:13 pm »
Iras ale mogłeś przynajmniej zakryć wulgaryzmy. k8$a koniec offa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2010, 22:21:48 pm wysłana przez mateo »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1737 dnia: Lutego 18, 2010, 22:44:03 pm »
Fest się Sylvan musiał wypłakać u góry.

Czemu sądzisz, że się wypłakiwał :roll:
Może po prostu Twoje przytyki stały się już męczące a my wypełniamy swoją powinność?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1738 dnia: Lutego 18, 2010, 22:52:15 pm »
Bo nie jestem na tym forum od wczoraj? Nie widzę sensu kontynuowania tematu, ale dałbym sobie rękę uciąć, że przynajmniej jednemu z waszej trójki (choć i tak stawiam raczej na wszystkich) Sylvan wypłakał się w rękaw.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1739 dnia: Lutego 18, 2010, 23:14:32 pm »
A teraz sam przyznaj, złamałeś regulamin tymi odzywkami i zasłużyłeś na kropkę, czy nie?

Tylko nie pisz w stylu "Bo inni....."

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1740 dnia: Lutego 18, 2010, 23:17:01 pm »
Iras chyba nie zrobisz mi tej satysfakcji i sprowokujesz ich do bana? :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1741 dnia: Lutego 18, 2010, 23:21:19 pm »
A teraz sam przyznaj, złamałeś regulamin tymi odzywkami i zasłużyłeś na kropkę, czy nie?

Tylko nie pisz w stylu "Bo inni....."

Nie rozśmieszaj mnie... Sorry, ale w twojej radosnej interpretacji regulaminu się gubię.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1742 dnia: Lutego 19, 2010, 00:51:54 am »
Bo nie jestem na tym forum od wczoraj? Nie widzę sensu kontynuowania tematu, ale dałbym sobie rękę uciąć, że przynajmniej jednemu z waszej trójki (choć i tak stawiam raczej na wszystkich) Sylvan wypłakał się w rękaw.
Ale co Ty...  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1743 dnia: Lutego 26, 2010, 00:23:06 am »

deepthroat

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1744 dnia: Lutego 26, 2010, 08:17:16 am »
http://stopeuropride2010.wikidot.com/


Jak na przyczynę zgorszenia i zakłócenia ładu społecznego objawiająca się jawnym nieliczeniem się z opinią mieszkańców Warszawy i całego kraju 796 wpisów wypada trochę zabawnie. Ja tam na miejscu Warszawiaków zacząłbym czyścić swój arsenał zanim nadejdzie homo-inwazja i zjedzą wasze matki i dzieci.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1745 dnia: Lutego 26, 2010, 10:43:05 am »
Cytuj
Niezależnie od naszej oceny zjawiska homoseksualizmu, uważamy że ulice naszej stolicy nie są miejscem, w którym na masową skalę powinno się manifestować swoją seksualność.

Od jutra zakaz przytulania się, całowania również. Matki z dziećmi proszone są o pozostawianie pociech w domach. Kocham podwójne standardy. :roll:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1746 dnia: Lutego 26, 2010, 10:59:28 am »
To matki z dziećmi na ulicach Warszawy manifestują swoją seksualność? Ja wiedziałem, że tam sodoma i gomora, ale żeby tak z dziećmi?  :o

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1747 dnia: Lutego 26, 2010, 11:01:41 am »
To matki z dziećmi na ulicach Warszawy manifestują swoją seksualność? Ja wiedziałem, że tam sodoma i gomora, ale żeby tak z dziećmi?  :o
Oczywiście, że tak. Manifestują swój heteroseksualny styly życia ew. postawę pro-adopcyjną, ale to nieliczny procent. Argumenty przeciwników są śmieszne, te Parady Równości u nas są i tak bardzo cywilizowane. Jakby taki Berlin się do nas zwalił to chyba połowa Sejmu dostałaby zawału. :lol:

svonston

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1748 dnia: Lutego 26, 2010, 11:08:14 am »
Przecież niech geje i lesbijki też sobie chodzą na miasto, przytulają się i całują - ok. Ale żeby śmigać na jakiejś ciężarówce w różowym wdzianku, krzyczeć "JESTEM HOMO!!!", a później płakać, że społeczeństwo ma cię za pojeba? Jestem tolerancyjny, nie obchodzi mnie, co się dzieje w sypialniach różnych par (czy hetero, czy homo), ale na cholerę tak manifestować swoją orientacje?

Porównujesz wychodzenie matki z dzieckiem na spacer do tego:







Okej...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1749 dnia: Lutego 26, 2010, 12:03:15 pm »
No własnie nie do tego. Widziałeś nasze Parady? 70% to hetero, którzy tam przyszli z solidarności. Poza tym wszyscy ubrani w kurtki, spodnie, normalni ludzie. Właśnie dlatego dałem przykład z Berlinem, tam masz platformy, techno muzę, wysmarowanych olejkiem nagich facetów, itd. U nas pełna kulturka.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1750 dnia: Lutego 26, 2010, 12:08:26 pm »
Pomijam fakt, że chyba bym się wyrzygał kiedy bym zobaczył na ulicy takie coś, jak ze zdjęcia Svonstona. Zastanawia mnie jaki właściwie jest cel tych parad. Lata temu, to faktycznie, geje byli traktowani jak przybysze z kosmosu, ale teraz naprawdę ich sytuacja jest w miarę normalna. A jeśli sądzą, że do końca wyleczą społeczeństwo z niechęci do homoseksualizmu, to proszę bardzo, niech sobie marzą dalej. Choćby nie wiem jak się starali, to wszystko co odmienne zawsze i wszędzie będzie miało wrogów. IMO więcej niż osiągnęli, już nie osiągną. Mogą ewentualnie sfrustrować ludzi tym obnoszeniem się ze swoją seksualnością, nic więcej.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1751 dnia: Lutego 26, 2010, 13:03:40 pm »
Zastanawia mnie jaki właściwie jest cel tych parad.

Jaki? Wkurwiać ludzi, produkować homofobów i dalej płakać na nietolerancję. I tak w kółko.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1752 dnia: Lutego 26, 2010, 13:16:31 pm »
Cytuj
Petycja przeciwko Europride 2010 w Warszawie

Cytuj
Warszawa

whatever.

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1753 dnia: Lutego 26, 2010, 13:44:22 pm »
http://stopeuropride2010.wikidot.com/

Jak na przyczynę zgorszenia i zakłócenia ładu społecznego objawiająca się jawnym nieliczeniem się z opinią mieszkańców Warszawy i całego kraju 796 wpisów wypada trochę zabawnie.

Już jest 855 8)
Ta petycja była wczoraj wywieszona. Do lipca jeszcze trochę się zbierze.

Cytat: Castor Krieg
No własnie nie do tego. Widziałeś nasze Parady? 70% to hetero, którzy tam przyszli z solidarności. Poza tym wszyscy ubrani w kurtki, spodnie, normalni ludzie.
Rok temu w kurtkach przyszli bo pół dnia padał deszcz i zimno było. Ale jak było ciepło to zaangażowanych tez nie brakowało, wiec bez przesady z tymi "wszyscy":


Cytat: Castor Krieg
Argumenty przeciwników są śmieszne, te Parady Równości u nas są i tak bardzo cywilizowane. Jakby taki Berlin się do nas zwalił to chyba połowa Sejmu dostałaby zawału.
Tym razem to nie nasza mała parada równości, ale największy homofestiwal w Europie - EUROPRIDE - i zjadą się wszystkie wesołe chłopaki z parad niemieckich, hiszpańskich, holenderskich itp. Co roku organizowane jest to w innym kraju, tym razem trafiło na Polskę. Czemu więc uważasz że coroczni, stali bywalcy Europride tym razem będą zachowywać się inaczej niż co roku?

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1754 dnia: Lutego 26, 2010, 13:49:54 pm »
Lol europride w Polsce? To homosie nie wiedzą jaka jest sytuacja z tolerancją w poszczególnych krajach? LAWL.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1755 dnia: Lutego 26, 2010, 15:50:03 pm »

Tym razem to nie nasza mała parada równości, ale największy homofestiwal w Europie - EUROPRIDE - i zjadą się wszystkie wesołe chłopaki z parad niemieckich, hiszpańskich, holenderskich itp. Co roku organizowane jest to w innym kraju, tym razem trafiło na Polskę. Czemu więc uważasz że coroczni, stali bywalcy Europride tym razem będą zachowywać się inaczej niż co roku?

POWAŻNIE? :o Ale super, z chęcią pójdę popatrzeć. :grin: :grin: :grin:

el becetol

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1756 dnia: Marca 02, 2010, 10:15:28 am »
http://www.dziennik.pl/swiat/article559930/Antygejowska_ustawa_weszla_w_zycie.html

Cytuj
Litwini dopięli swego i wprowadzili w życie ustawę chroniącą dzieci przed "antyrodzinnymi" i "deprawującymi" treściami w mediach. Zaliczono do nich choćby sceny propagujące homoseksualizm. Oprócz tego nie można też propagować na Litwie stosunków biseksualnych i poligamicznych.
i
Cytuj
Ustawa o ochronie nieletnich, która weszła w życie w poniedziałek, przewiduje ponad 20 przypadków ograniczania informacji ze względu na negatywny wpływ na nieletnich. Dotyczy to m.in. pokazywania przemocy, erotyki, hazardu czy samookaleczenia.

To trochę coś na kształt projektu cenzury przygotowywanej przez PO, więc może wprowadzenie tego u nas nie jest to takie odległe. W końcu "ludzi trzeba kontrolować i prowadzić:lol:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1757 dnia: Marca 06, 2010, 16:55:13 pm »
Cytuj
Zdaniem Brytyjskiej Komisji ds. Równości i Praw Człowieka, spódnice gimnazjalnych mundurków mogą „dyskryminować dziewczynki, które czują się chłopcami”.Według raportu owej komisji, dziewczynki, które „urodziły się z zaburzeniami płci, mogą doświadczać wielkiego dyskomfortu poprzez zmuszanie ich do noszenia stereotypowej odzieży dla dziewcząt”
Źródło: LifeSiteNews.com

Cytuj
W Holandii wybory samorządowe wygrała Partia Wolności p. Gerarda Wildersa, który znany jest ze swych radykalnych wypowiedzi na temat islamu. Czy niebawem zostanie premierem?

Partia Wolności zdobyła pierwsze miejsce w Almere, regionie blisko Amsterdamu i drugie miejsce w Hadze, jednym z największych okręgów wyborczych. Jeżeli te wyniki powtórzą się 9 czerwca w wyborach ogólnokrajowych, Partia Wolności uzyska 27 mandatów w holenderskim parlamencie i będzie największą siłą. To może otworzyć drzwi p. Wildersowi do zostania premierem.

P. Wilders uważa, że islam jest religią zacofaną i chce ją usunąć z życia publicznego. Koran porównał do "Mein Kampf", co wywołało oburzenie wśród holenderskiego salonu.
Źródło: telegraph.co.uk

Cytuj
Minionej nocy w Mediolanie, w proteście przeciwko zasztyletowaniu młodego Egipcjanina, doszło do zamieszek na tle etnicznym.
Prawdopodobnie, młody człowiek zginął z rąk innych imigrantów z Afryki Południowej. Liga Północna wezwała do wydalenia z kraju odpowiedzialnych za wywołanie zamieszek.
Zdewastowano witryny sklepów i samochody. W wyniku starć aresztowano 30 osób.To kolejny w tym roku bunt przybyszów z Afryki we Włoszech.

Cytuj
Duńska gazeta "Politiken" przeprosi społeczność muzułmańską za opublikowanie, na swoich łamach,  karykatury Mahometa.
Rozpoczęła się gorąca debata na temat wolności słowa.Przeprosiny gazety są częścią rozwiązania sporu z saudyjskim prawnikiem, reprezentującym osiem grup muzułmanów na Środkowym Wschodzie i w Australii. "Politiken" to jedna z kilkunastu duńskich gazet, które opublikowały karykatury stworzone przez duńskiego rysownika p. Kurta Westergaarda.

Cytuj
W kampanii wyborczej do francuskich samorządów lokalnych pojawiły się ostatnio 2 ugrupowania protestujące przeciw minaretom w Lorraine i Franche-Comté.
W opinii obserwatorów, wyłącznym celem tych grup jest przekształcenie wyborów regionalnych w lokalne referendum w sprawie minaretów i przeciw islamizacji społeczeństwa francuskiego.
Zgłoszenie tych list w wyborach wywołało protest ze strony francuskiego Ruchu przeciw Rasizmowi i za Przyjaźnią pomiędzy Narodami (MRAP). MRAP potępia fakt, że dyskryminacja na tle religijnym staje się podstawowym elementem programu wyborczego.
Jednak zdaniem p. Karola Langa z wschodzącej prawicowej Partii Francji (PdF), islamizacja jest takim samym tematem jak każdy inny.

Cytuj
Chrześcijańskie małżeństwo zostało skazane przez pakistański sąd na 25 lat więzienia za dotknięcie Koranu „nieczystymi rękoma”.
 Zdaniem agencji Asianews, do wydania takiego wyroku mieli przyczynić się skorumpowani przez fundamentalistów islamskich policjanci – znaleźli nowe "dowody" uzasadniające tak surową karę.

Cytuj
Grupa aktywistów stara się wpłynąć na władze stanu Massachusetts, by zaprzestać używania słowa "opóźniony". Jak tłumaczą, słowo to może być bardzo obraźliwe dla wielu osób.
Pierwsze decyzje w tej sprawie zostały już podjęte, m.in. Departament ds. Opóźnień Umysłowych zmienił nazwę na Departament ds. Usług Rozwojowych.
P. Deval Patrick, gubernator stanu, stwierdził w kontekście tych działań, że "jest to prosty gest w kierunku uświadomienia, że ludzie chcą, by ich szanować".

Cytuj
Politycy kanadyjscy chcą rozpoczać narodową debatę nad zmianą tekstu hymnu tak,żeby był "obojętny płciowo".

 Fragment, który razi wielu lewicowych polityków brzmi: ''Prawdziwa miłość patriotyczna w każdym rozkazie Twoich synów'' i znajduje się w kanadyjskim hymnie od 1914 r.

Zdaniem polityków, należy przeprowadzić badania historyczne i dogłębnie przedyskutować tę sprawę.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1758 dnia: Marca 06, 2010, 17:10:43 pm »
Paaanie, co to się dzieje na świecie...

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #1759 dnia: Marca 16, 2010, 20:07:01 pm »
http://nietablicom.pl/

Co wy na to? Nie ma chyba potrzeby, żebym wyjaśniał sprawę - w tej petycji zawarte są chyba wszystkie potrzebne informacje.