Autor Wątek: Kącik Melomana  (Przeczytany 167223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #280 dnia: Marca 01, 2011, 18:02:27 pm »



Jakie ustawienie powinienem mieć w laptopie:




Sprawdź w instrukcji amplitunera jaki maksymalnie sygnał dekoduje po optyku (ile kHz oraz ile bit) i tyle  ustaw kompie. Możesz też potestować jaka częstotliwość ci bardziej odpowiada - dla mnie na przykład optimum to 96 kHz/24 bit

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #281 dnia: Marca 03, 2011, 11:20:28 am »
Trochę prywaty:

http://allegro.pl/yamaha-piano-craft-e410-w-extra-cenie-i1490121580.html

PS. Dla osób z forum, przy zakupie kup teraz, rabat 30% na koszt transportu(30zł mniej) + płyta Yello "The Eye" gratis. :)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #282 dnia: Kwietnia 18, 2011, 20:59:43 pm »
postanowilem zakupic od znajomego glosniki m-audio model hts-501 plus do tego subwoofer. szukam teraz odpowiedniego amplitunera aby to w miare jakos brzmialo. od razu mowie ze nie znam sie za bardzo na glosnikach i czekam na wasze opinie i propozycje.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #283 dnia: Kwietnia 21, 2011, 15:39:30 pm »
Pewno było tu już mnóstwo takich pytań. Jak w najprostszy sposób połączyć PS3 z amplitunerem Denon DRA-385RD ? (ampli stereo, bez hdmi). PS3 mam do TV podpięte przez HDMI.

Tył mojego amplitunera:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 16:21:49 pm wysłana przez marcin_N »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #284 dnia: Kwietnia 21, 2011, 19:34:34 pm »
Są 2 mozliwości - kablem HDMI do TV, a z TV (wyjście audio) RCA/RCA do wzmacniacza
albo
hdmi do TV, a kablem dołączonym w komplecie z konsolą (video + dźwięk - wtyki żółta, czerwona, biała) podłączamy sam dźwięk.

Ja preferuje pierwszy sposób

Aha - jest jeszcze opcja dla zapaleńców - kupujesz zewnętrzny przetwornik DAC, puszczasz z konsoli optykiem sygnał do dac, z dac do ampli RCA/RCA

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #285 dnia: Kwietnia 21, 2011, 20:20:33 pm »
Dźwiękowo najlepsza jest 3 opcja. W Twoim wypadku w grę wchodzi druga opcja. Lub trzecia jeśli Cię na nią stać. ;)

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 21, 2011, 20:55:39 pm »
Dzięki za pomoc. Skorzystałem z drugiej opcji i działa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 21, 2011, 21:26:55 pm »
Są 2 mozliwości - kablem HDMI do TV, a z TV (wyjście audio) RCA/RCA do wzmacniacza
albo
hdmi do TV, a kablem dołączonym w komplecie z konsolą (video + dźwięk - wtyki żółta, czerwona, biała) podłączamy sam dźwięk.

Ja preferuje pierwszy sposób

Aha - jest jeszcze opcja dla zapaleńców - kupujesz zewnętrzny przetwornik DAC, puszczasz z konsoli optykiem sygnał do dac, z dac do ampli RCA/RCA
Czy przez Twoją preferowaną kombinację, gdzie tv "pośredniczy" w przesyle dźwięku to nie gorsza jakościowo opcja, niż bezpośrednio z konsoli chinche kablem av-multi? Tak pytam.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:39:07 pm »
Nie sprawdzałem tej pierwszej opcji, ale ta druga szału też nie robi. Jest poprawnie, ale z takiego dvd mam wrażenie że jest lepiej. Może to wina kabla, bo wziąłem lekko naderwany od psx'a.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:44:46 pm »
Ja mam podpięte na cinchach do stereo i nie mam powodów do narzekań. Kabel prawdopodobnie jest winowajcą. Najlepsze wrażenia do tej pory mam na słuchawkach stereo (podpięte pośrednio przez wzmacniacz, próbowałem kiedyś bezpośrednio do konsoli, ale pękają uszy - z poziomu XMB nie można ustawić głośności, a nie we wszystkich grach taka opcja się znajduje, np. InFamous).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 22:48:16 pm wysłana przez Kert »

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:48:28 pm »
Ja mam podpięte na cinchach do stereo i nie mam powodów do narzekań. Kabel prawdopodobnie jest winowajcą.
A może mieć znaczenie to, że podpiąłem te chinche od ps3 pod input cd, a nie na przykład video czy phono?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #291 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:50:37 pm »
Wg mnie nie ma to znaczenia (przynajmniej na moim sprzęcie tak jest).

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #292 dnia: Kwietnia 21, 2011, 23:18:08 pm »
Są 2 mozliwości - kablem HDMI do TV, a z TV (wyjście audio) RCA/RCA do wzmacniacza
albo
hdmi do TV, a kablem dołączonym w komplecie z konsolą (video + dźwięk - wtyki żółta, czerwona, biała) podłączamy sam dźwięk.

Ja preferuje pierwszy sposób

Aha - jest jeszcze opcja dla zapaleńców - kupujesz zewnętrzny przetwornik DAC, puszczasz z konsoli optykiem sygnał do dac, z dac do ampli RCA/RCA
Czy przez Twoją preferowaną kombinację, gdzie tv "pośredniczy" w przesyle dźwięku to nie gorsza jakościowo opcja, niż bezpośrednio z konsoli chinche kablem av-multi? Tak pytam.

Zależy od DACa w TV. Mój Panasonic radził sobie z tym całkiem nieźle, mniej więcej na poziomie całkiem dobrego DACa zewnętrznego Beresford 7510.

Cytuj
A może mieć znaczenie to, że podpiąłem te chinche od ps3 pod input cd, a nie na przykład video czy phono?

Nie powinno mieć wpływu, a jeśli ma to i tak CD z reguły jest najlepszym wyborem, bowiem w niektórych wzmakach to wejście jest traktowane specjalnie przez producenta - złocone wtyki, krótsza ścieżka sygnału etc.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #293 dnia: Kwietnia 22, 2011, 19:20:30 pm »
Posprawdzałem wszystko i na 100% to pogorszenie jakości wynika z uszkodzenia kabla. Nie pozostaje mi nic innego jak zainwestować w nowy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2011, 19:28:51 pm wysłana przez marcin_N »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #294 dnia: Kwietnia 23, 2011, 08:16:00 am »
W przypadku podłączenia analogowego kabel odgrywa znaczącą rolę pośredniczącą. 8)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #295 dnia: Kwietnia 25, 2011, 15:04:05 pm »
Cześć Melomani


Mam sprawę, szukam głośników do komputera, ale nie takich zwykłych. Chciałbym by były bez kabli ;) Podłączane przez WiFi to jest to czego bym chciał. Od biedy jakieś Bluetooth mogą być, ale WiFi jest dla mnie lepszym wyborem.

W ogóle takie cos istnieje? ;) Bo wydaję się to łątwe do zrobienia :roll: Drukarki są, to czemu nie głośniki.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #296 dnia: Kwietnia 25, 2011, 21:24:59 pm »
Oczywiście że są bezprzewodowe kolumny(BT, choć nie wiem czy są akurat Wi-Fi, nie interesowałem się tym tematem), ale w 100% brzmią one gorzej niż te podłączane kablem, nieważne czy zwykłym głośnikowym czy te podłączane kablem ethnertowym.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #297 dnia: Kwietnia 25, 2011, 21:32:14 pm »
Jakość dźwięku wystarczyłaby, aby lepsza od laptopowego głośnik była ;)

Ktoś takie kolumny BT ma / widział u znajomych? Jak z odległością, z których odtwarzają dźwięk? Bo w sumie do komórki też by mi się przydało (można sobie dać do standa czy przez kabel, ale to mało wygodne...).

Wiadomość scalona: Kwietnia 25, 2011, 21:39:40 pm
Takie coś znalazłem:

http://www.alesklep.com/products/view/445,logitech-squeezebox%E2%84%A2-boom

Jedyne co mnie martwi to wifi g, zamiast n  :-?

Ktoś wie, czy takie cuda działają z komórką np?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2011, 21:39:40 pm wysłana przez Master_666 »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #298 dnia: Kwietnia 26, 2011, 07:30:36 am »
Ten Logitech nie wydaję się być najgorszy. Odnośnie tego czy będzie działał z komem trzeba by osobiście sprawdzić. Teraz przypomniał mi się jeden fajny zestaw. Tylko to już droższy system:

http://www.sonos.com/products/controllers/android/default.aspx?rdr=true&LangType=1033

Za to na bank działa pod smartphonami z systemem Android czy Appla. W marketach dostępna jest aplikacja która umożliwia Nam za pomocą telefonu sterowanie systemem Sonosa.

Ps. Podobne lifestylowe systemy powinni mieć na rynku koncerny Harman Kordon czy Bose(choć tam na pewno raczej nie ma takiej wygody jak i możliwości jak w systemach Sonosa).

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #299 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:15:17 am »
Długo się zastanawiałem nad DACiem - miał być Matrix mini, ale w końcu wybrałem bardziej budżetowe rozwiązanie...
Kupiłem i wczoraj zainstalowałem Asus Xonara Essence ST
Efket? - szok jak potrafią grać moje Audio Technici  :D
Możliwości generowania dźwięku są ogromne: można uzyskać7.1 a nawet zmieniać pozycje głośników co wyraźnie słychać. Jest oczywiście też Dolby Headphone i wszelakie efekty ech studni i innych hal czy co tam po przez tryb gry muzyki filmu etc.
Jednak bardziej istotne jest to, że takich niskich basów (aż uszy się trzęsą) jak i wysokich tonów (że łaskocze potylice) nie sądziłem że się da wydobyć z słuchawek :D Do tego pozycjonowanie dźwięku i równie zajebisty środek.  :o
Muzyka nabrała nowego wymiaru  :angel:
Za jakiś czas jak się oswoję zacznę zabawę z opampami

Ps W sklepie gdzie kupowałem tą kartę (na zamówienie) przyglądali mi się dłuższy czas, aż zapytali wtf że taką drogą dźwiękową ktoś kupuje XD Jeszcze bardziej się zdziwili jak im powiedziałem że to głównie do słuchawek karta i dla mnie tańsze rozwiązanie  ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #300 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:18:18 am »
Kolejny nawrócony :P heh ;)

Teraz podłącz go do PS3 i zobacz na co stać PS3. :)

Ps. Naucz się słuchać bez zbędnego toru EQ.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 11:24:21 am wysłana przez Unlimited »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #301 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:25:36 am »
Kolejny nawrócony :P heh ;)

Teraz podłącz go do PS3 i zobacz na co stać PS3. :)
To karta dźwiękowa ;) nie podepnę ją nigdzie indziej niż do kompa.
Przez to długo się wahałem z jej nabyciem.
Na obecną chwilę mam inne wydatki + znikome użycie Ps3 :P - stąd decyzja
Kiedyś pewno sprzedam i kupię wymienionego wyżej DACa

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #302 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:26:34 am »
Kolejny nawrócony :P heh ;)

Teraz podłącz go do PS3 i zobacz na co stać PS3. :)
To karta dźwiękowa ;) nie podepnę ją nigdzie indziej niż do kompa.
Przez to długo się wahałem z jej nabyciem.
Na obecną chwilę mam inne wydatki + znikome użycie Ps3 :P - stąd decyzja
Kiedyś pewno sprzedam i kupię wymienionego wyżej DACa

Aaaa...fakt, zapomniałem że to dźwiękówka, a nie DAC. Anyway ciesz się dźwiękiem. :)

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #303 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:37:43 am »
Kolejny nawrócony :P heh ;)

Teraz podłącz go do PS3 i zobacz na co stać PS3. :)
To karta dźwiękowa ;) nie podepnę ją nigdzie indziej niż do kompa.
Przez to długo się wahałem z jej nabyciem.
Na obecną chwilę mam inne wydatki + znikome użycie Ps3 :P - stąd decyzja
Kiedyś pewno sprzedam i kupię wymienionego wyżej DACa

Aaaa...fakt, zapomniałem że to dźwiękówka, a nie DAC. Anyway ciesz się dźwiękiem. :)
Karta ma układ DACa Burr-Brown PCM1792 - tak że nie byle jaki.
Muzykę i tak z kompa puszczam, oczywiście FLAC. Ale mam też "płytę" która zajmuje 1GB (12 utworów) nie pamiętam w jakim formacie to jest.
Mp3 nie ma co słuchać, bo od razu wyłapuje się gnuj.
Mam "płytę" sampler 40 utworów od Amstronga przez Vivaldiego, rosyjski chór, po jakiś japoński wokal, czy kawałek metalu - Wszystko słucha się przyjemnie i wyszukuje coś fajnego.  :) Ba! głosy potrafią brzmieć inaczej bardziej wykwintnie, charakterystycznie, a w znanych utworach doszukuje się nowych dźwięków ( zresztą w grach też usłyszałem elementy których wcześniej nie słyszałem)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 11:42:46 am wysłana przez Magiq »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #304 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:43:02 am »
Ten DAC siedzi np. w fajnymi mini audio - Denonie 107. Odnośnie płyt, wszystko zależy jak są zremasterowane. Generalnie nawet mp3 zabrzmi lepiej. Choć najlepiej nie zniżać się niżej niż 192kbps w mp3. Ta płyta którą masz to prawdopodobnie pliki Hi-Res(sprawdź sobie jeszcze je czy to nie fake). Które odtwarza np. ten odtwarzacz:

http://allegro.pl/marantz-na-7004-odtwarzacz-sieciowy-odsluch-i1574157190.html

Teraz zobaczysz ile smaczków i niuansów z płyt Ci umykało, najlepiej nie używaj żadnych ulepszaczy i wyłącz tor EQ.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #305 dnia: Kwietnia 28, 2011, 11:59:31 am »
Oczywista sprawa wszystko wyłączam przy słuchaniu muzyki.
Ale dla zabawy nieraz można coś pokręcić i uzyskać inny efekt + lepszy efekt w grach.
Mp3 brzmi lepiej wiadomo ale wyłapuje się zanieczyszczenia. No i nie ma takiego pozycjonowania dźwięku.
Kiedyś pewno jeszcze dokupię do zestawu Bose 2.1
Z ciekawostek do karty dają certyfikat jakości z różnymi testami wykresami :) 2 plakaty kilka przejściówek i nędzną instrukcję :D
Zajebiste jest też to, że dajesz głośność na max a w słuchawkach ZERO szumów  8)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwca 22, 2011, 17:37:33 pm »
ChłopaCy, która wieżyczka lepsza:

http://www.onlinepc.pl/Mini_Wieza_Philips_MCI_90012__WiFi_160_GB_-52804.html

http://www.mastermedia.com.pl/index.php?p3210,denon-cn-7-mini-system-hi-fi

Dysk w Philipsie wydaje się zajebistą opcją* jak i ekranik kolorowy. A Denon , to  w sumie w końcu Denon.

*Daja po prostu gratis do podłączenia jak USB czyli shit. Myślałem, że wbudowany jest :( Tak czy siak pytanie pozostaje.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwca 22, 2011, 17:48:00 pm »
Na czym CI zależy, jaka kwota, pokój, może też coś innego doradzimy?

Philipsa nie słuchałem, ciężko z tym w Polsce, mam za to reckę, mogę CI potem podesłać, Denon gra podobnie jak Denon 107<trochę bardziej zadziornie>. W tej cenie jak na sprzęt nowy nieźle.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwca 22, 2011, 19:12:15 pm »
Głównie zależy mi na obsłudze sieci wifi. Chce słuchać muzyki z komputera czy komórki bez użycia kabli, gdyż jest to dla mnie mega poręczne. Do tego dock na srajpody by się przydał, chociaż nie jest on tak bardzo potrzebny.

Recki właściwie to mam dwie, ale Philips jest o tyle gorszy, ze jednak starszy jakoś o rok. Denon to nowość na rynku, więc coś tam mogli usprawnić, mimo że ma gorszą ocenę według tych recenzji.

Recka Philipsa
Recka Denona

Cena jakiś tych urządzeń to tak do 3,5k może być. Potrzebne do średniej wielkości pokoju.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwca 22, 2011, 20:18:33 pm »
Po pierwsze kupno takiego mini audio w tej cenie wiążę się z tym że masz gdzie sprzęt postawić, do tego musisz wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia jakie masz, czego głównie słuchasz itd. Wiem że może być tego dużo, ale temat nie raz przerabiałem i warto na początku się trochę wysilić by potem czerpać z tego rezultaty.

Denon to nie taka nowość, spójrz na 1 stronę wątku, i zobacz to co miałem :P ;)

Dam Ci kilka propozycji:

Zaczniemy od Yamaszki:

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SNzA2.html?title=PianoCraft%20MCS-1330.html

Co prawda nie ma Wi-Fi ale to załatwia Ci Ipod/Iphone jak masz, bo Yamaszka ma dock stacje. ;)

Dalej Marantz:

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SMjg3OA%3D%3D/melody-media-mcr603.html?title=Melody%20Media%20%28M-CR603%29&ref=5

Bardzo fajne mini, do tego trzeba dobrać jeszcze jakieś dobre i zgrywające się z Marantzem monitory, ale tym się można zająć później. Nie ma dock stacji na urządzenia Apple, ma za to podłączenie do netu. Także kabelk do routera i masz multimedialne centrum muzyczne. ;)

Ewentualnie można zawsze jeszcze tak:

http://www.ceneo.pl/10169806

http://www.ceneo.pl/3582707

+ do tego jakieś mini audio do 2k zł<jeśli budżet masz powiedzmy 3,5k zł).

Tymi urządzeniami można sterować za pomocą Smartphone'a na Androidzie czy iOS.

To tak na szybko. :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwca 22, 2011, 22:10:57 pm »
Spoko miejsca na sprzęt sporo. Po prostu stary rupieć się zepsuł i na coś trzeba wymienić. Te opcje z tymi stacjami dokującymi + wieża to nie za bardzo, bo nie lubię mieć sporo gratów. Wole jedno od wszystkiego. W sumie na stacji dokującej mi tak nie zależy, bo spokojnie można używać wejscie chinche - minijack :> Po prsotu fajnie wyglada taki iPod wpięty :)

Yamaszka spoko, no ale zależy mi jednak na tym wifi. Dużo muzy mam na laptopie/komórce więc streaming muzy na dobre głośniki to coś co mi się podoba. A możesz mi powiedzieć czy ten cały Denon CN7 to 'brałbyś'? Bo w Saturnie ostatnio widziałem za dobrą cenę, a tego Philipsa to tylko przez neta niestety =/

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwca 23, 2011, 09:03:39 am »
Różnica w jakości dźwięku między Dock Stacją a chinchami jest spora. Wszystko zależy od tego czy masz po prostu Iphone/Ipoda. Jeśli nie to odpuścił bym sprzęt z dock stacją i poszukał bym takiego który ma port internetowy, by podpiąć go do routera, bo w ten sposób masz dostęp do większych zasobów muzycznych w Twojej sieci domowej lub bezpośrednio do kompa.

Z urządzeń jakie CI podałem rozmyślał bym nad tym Denonem CN-7 lub Marantzem M-CR603 + powiedzmy takie kolumny:

http://www.qacoustics.co.uk/2000/2020.htm

Cenowo Cię wyjdzie podobnie. Zestawik Marantza z kolumnami Qacoustics na pewno lepiej wykonany, ten Denon jest jakby trochę bardziej plastikowy.

Tu masz filmiki z Marantzem w akcji:





Choć ten Philips jest także intrygujący.

Tu jego Polska recka:

http://www5.zippyshare.com/v/65516873/file.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2011, 10:55:01 am wysłana przez Unlimited »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwca 23, 2011, 17:47:34 pm »
Dzięki wielkie za recenzje, chyba mnie przekonała jeszcze bardziej do tego Philipsa. + leci już.
Jakbyś miał taką samą tylko o tym Denonie CN7 to byłbym bardzo wdzięczny. W internecie mało poważnych testów (albo ich nie znalazłem).

Co do Marantza to całkiem fajny, ale odpada ze względu na brak wifi - kabel jest dobry, ale router jest w innym pokoju niż ma stać wieża :<

To DVD w Philipsie też jest spoko, bo zawsze można sobie coś oglądnąć (w mieszkaniu brak DVD to takie coś jest in +). Ech, szkoda tylko, że nie ma gdzie oglądnąć ten sprzęt.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwca 23, 2011, 18:04:16 pm »
bierz philipsa, wygląda kosmicznie dobrze, powinno wystarczyć!

niedługo mam zamiar wprowadzić się na nową chatę i sprzęcik będzie pasował idealnie. tylko babcię trzeba będzie na "pralkę" naciągnąć :P

jedyny "minus" jaki znalazłem w recenzji:

Cytuj
It's worth noting, too, that the Philips MCi900 does a cracking good job of handling almost dangerously loud volumes. You'll be annoying neighbouring counties, rather than neighbours, before the audio starts to get a little muddied and crowded.

na imprezie nieraz puszczały mi hamulce:/

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwca 23, 2011, 18:16:07 pm »
Philips ma ten plus że jak nie masz standów i sprzęt ma stać na komodzie to Philips ma szeroki tzw. sweet point. Jako że kolumny zwrócone są ku górze, co zapewnia szerszą scenę i jej określenie niezależnie od miejsca odsłuchu<tradycyjne kolumny mają sweet point bardzo ograniczony i by mieć najlepszy odsłuch trzeba siedzieć na wprost sprzętu-tworząc tzw. trójkąt równoboczny>.

Generalnie ta Polska recenzja Philipsa jest zachęcająca, a pismo to w miarę szanowane na Naszym rynku. Tylko trzeba zastosować się do rad, czyli wył. tego zbędnego konturu dźwięku<to zawsze pogarsza dźwięk> i ściszenie o jeden sopranów. ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwca 23, 2011, 21:54:34 pm »
O miejsce to się nie martwię :) Zresztą głośniki mam ze starego sprzętu i one są bardzo spoko. Ale te od Philipsa też mi się podobają i chyba sobie zostawię. Jutro jadę do RTVEUROAGD (dobra nazwa), bo okazuje się, ze jeden sprzęcior jest dostpnyw Krakowie :) Idę obczaić na żywo i prawdopodobnie się kupi. Denon ładny, ale jednak możliwości Philipsa są większe, do tego ta recenzja którą dałeś mnie najbardziej przekonuje.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwca 23, 2011, 23:10:51 pm »
Z takim budżetem wolałbym złożyć normalny zestaw, a obsługę sieci zapewnił przez Apple AirPort Express

Tu możesz poczytać więcej
http://www.audiostereo.pl/z-pc-na-dac-czyli-apple-airport-express_54504.html

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwca 23, 2011, 23:50:49 pm »
Budżet na jakiś wypas HIFI jest za mały, więc mnie tam wystarczy to co jest. Do tego nie lubię produktów maca, a tutaj z tego co piszą jest wymagany jakiś głupi programik, a mnie zalezy na przesyłaniu danych również z komórki z androidem a nie tylko iOs. Do tego im większe rozdrobnienie tym gorzej. Za 3kafle amplitunera nie kupię, a i tak audiofilem nie jestem. Zresztą w tej cenie wbudowane wifi to nie jest większość kwoty.

Tak czy siak, ten Apple AirPort Express całkiem fajny pomysł - szkoda tyle, że apple.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwca 24, 2011, 07:37:05 am »
Tak jak mówiłem można też do tego użyć SONOSA czy Logitecha, nie musi być koniecznie Apple. Tylko to już Cię trochę ogranicza finansowo, wg. mnie w tej cenie jeśli ten Philips gra powiedzmy na poziomie powiedzmy mini z przedziału 2-3k zł. Ciężko będzie pobić czymś innym, złożonym z tradycyjnych klocków<szczególnie że cena jest teraz bardzo atrakcyjna>. Choć nie zdziw się że sprzęt nie zagra<może mieć kolumny nie wygrzane>, tak na przykład jest generalnie z Piano Craftami w sklepach. ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwca 25, 2011, 15:14:03 pm »
Dobra byłem w sklepie i sprzęt wyglądał zacnie :D Wszystko okej, grał też niczego sobie na tyle ile sprawdziłem. Potem już chciałem go kupić, a tutaj szok - cena zamiast 3000zł jak na stronie internetowej, to 3800zł :lol: No to ja mówię, zę dziękuję. Spytałem, czy jakbym zamówił teraz przez internet i wybrał odbiór osobisty w tym właśnie sklepie gdzie byłem, to czy mogę kupić ten sprzet za 3k. A oni powiedzieli, żę nie bo musi do nich dojechać w przeciągu 24h nowy (ten sam sprzęt co mają i trzymali go przed moimi oczami :lol: ) odtwarzacz i wtedy mogę go kupić za 3000zł. No to ja dziękuję, zamawiam przez neta i idę po odbiór osobisty. Za 800zł to sobie mogę wykupić przedłużoną gwarancję na 5 lat. No nic, poczekam jeszcze na wieżę :)