Autor Wątek: Final Fantasy XIII-2  (Przeczytany 95468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #320 dnia: Lutego 03, 2012, 16:24:08 pm »
Zrobiłem filmik z rozpakowywania Kryształowej edycji.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #321 dnia: Lutego 03, 2012, 17:19:10 pm »
40/40 od Famitsu  :hihi:

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #322 dnia: Lutego 03, 2012, 19:33:39 pm »
 8)

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #323 dnia: Lutego 03, 2012, 22:11:39 pm »
Na dzień dobry poszedłem do Kolosem spróbować swoich sił z Omegą.
Mogiła na miejscu  ;) Nie zdążyłem ruszyć ręką ani nogą  ;) .

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #324 dnia: Lutego 03, 2012, 22:15:40 pm »
Final Fantasy XIII-2 1.03 Patch Features Facebook Integration
http://www.themogblog.com/2012/02/03/final-fantasy-xiii-2-1-03-patch-features-facebook-integration/

Cytuj
Well, I mean it’s not like we have not seen this before in other games. The 1.03 patch released today allows you to post up Facebook messages from within the game. To do this, you will need to go to your Settings in FFXIII-2 and enable SNS messages. Then you go into the Historia Crux and hit L3/LS. It will give you a few preset messages outlining the goals that you’ve done in the game thus far. It seems as though this list, even after beating the game, is fairly small and I believe only limits it to rare monsters and random events. Heck, even some of them are a bit outdated and incorrect. The graviton cores, for example, says I’m missing 2 when I already have all of them. Evidently, there’s more than 5 cores. Whoops!

Strange but hey, if you want to socially engage with other people about your FFXIII-2 adventures, here ya go.

Ogur

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #325 dnia: Lutego 03, 2012, 22:32:06 pm »
Zrobiłem filmik z rozpakowywania Kryształowej edycji.



Fajne tanto. Ale kiedyś kanapę ugodzisz.

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #326 dnia: Lutego 04, 2012, 21:37:55 pm »
wkoncu udalo mi sie pokonac pierwsze starcie z Caius  8)

gra naprawde wciaga niemilosiernie a odwiedzanie tych samych swiatow w roznych przedzialach czasowych to strzal w 10 wedlug mnie

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #327 dnia: Lutego 04, 2012, 22:26:24 pm »
Cytuj
Fajne tanto. Ale kiedyś kanapę ugodzisz.

Na wierzchu jest narzuta, która ma z centymetr grubości.
A meblom o wiele bardziej do wiwatu daje to:




Taka mała wskazówka dla osób, które dopiero rozpoczną zabawę.
Kiedy do wyboru będzie artefakt zaćmienia i ponownego spotkania, to najpierw sugeruje wykorzystać ten pierwszy. Przy drugim jest boss, którego na tym etapie nie da się pokonać.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #328 dnia: Lutego 05, 2012, 12:49:14 pm »
Nie ma co się przejmować w sumie tym, że zabłądzimy. Na początku poszedłem do innej bramy bo miałem artefakt, to tak ja Krzychu pisze utknąłem, ale i tak warto sobie zrobić spacer po tych lokacjach, bo expa uzbieramy :).

Gierka póki co zajebista, fabuła troche kuleje, ale całość jest super miodna <3

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #329 dnia: Lutego 06, 2012, 09:17:01 am »
Ja nie mogłem się zmusić do ukończenia demówki - tak jak myślałem, walka z budyniami i kotkami w (lewitujących!) rogach jest nie dla mnie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #330 dnia: Lutego 06, 2012, 09:47:12 am »
Ja po demie czułem się zagubiony, chaos jest konkretny. Ostatnim FF, w jakiego bardzo dużo grałem to FFX i w porównaniu z mechaniką walki i wodotryskami obecnego dema FFXIII-2, tytuł z ps2 wygląda, jak gra dla emeryta.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #331 dnia: Lutego 06, 2012, 10:42:50 am »
Ja nie mogłem się zmusić do ukończenia demówki - tak jak myślałem, walka z budyniami i kotkami w (lewitujących!) rogach jest nie dla mnie.

 :lol:

Nie chce tu żadnej ofensywy prowadzić, ale śmiać mi się chce jak różni wielcy fani starych FF uważają że walka z takimi budyniami:



Jest jak najbardziej ok, ale do tego już trzeba się zmuszać:



 :lol:


prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #332 dnia: Lutego 06, 2012, 11:16:22 am »
Zgadzam się, zarówno jedno jak i drugie jest dla mnie na dziś passe.

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #333 dnia: Lutego 06, 2012, 12:07:33 pm »

Nie chce tu żadnej ofensywy prowadzić, ale śmiać mi się chce jak różni wielcy fani starych FF uważają że walka z takimi budyniami:



Jest jak najbardziej ok, ale do tego już trzeba się zmuszać:



 :lol:

Ten drugi to nie budyń, tylko pomidor :p

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #334 dnia: Lutego 06, 2012, 12:49:17 pm »
On tylko tak wygląda, tak naprawdę jest z gatunku Flan!

Oj Calam jak możesz nie znać się na faunie i florze Finali :P

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #335 dnia: Lutego 06, 2012, 14:32:36 pm »
On tylko tak wygląda, tak naprawdę jest z gatunku Flan!

Oj Calam jak możesz nie znać się na faunie i florze Finali
:P
Obstawiam, że Calam swoją przygodę z Finalami zaczął od trzynastej części, stąd braki w znajomości flory i fauny  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 14:34:41 pm wysłana przez ubol »

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #336 dnia: Lutego 06, 2012, 14:44:21 pm »
On tylko tak wygląda, tak naprawdę jest z gatunku Flan!

Oj Calam jak możesz nie znać się na faunie i florze Finali :P

Budyniowy pomidor i basta  :evil:

Obstawiam, że Calam swoją przygodę z Finalami zaczął od trzynastej części, stąd braki w znajomości flory i fauny  ;)
Ty sobie tam lepiej wracaj do Fallouta gonić dwugłowe krowy, a nie staraj się mi tu cwaniakować :P
Btw. czekaj jak przyjdziesz znowu z płaczem że SC za trudny :P

« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2012, 14:48:52 pm wysłana przez Calam »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #337 dnia: Lutego 06, 2012, 15:46:22 pm »
On tylko tak wygląda, tak naprawdę jest z gatunku Flan!

Oj Calam jak możesz nie znać się na faunie i florze Finali
:P
Obstawiam, że Calam swoją przygodę z Finalami zaczął od trzynastej części, stąd braki w znajomości flory i fauny  ;)
Myślałem, że już od FFX napiszesz, sądząc po avku ;)

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #338 dnia: Lutego 06, 2012, 15:58:55 pm »
ja mam postacie blisko 50lvl i walki zaczynaja wygladac mistrzowsko przy tym poziomie  :grin:


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #339 dnia: Lutego 06, 2012, 16:21:09 pm »
ja mam postacie blisko 50lvl i walki zaczynaja wygladac mistrzowsko przy tym poziomie  :grin:



Nakimushi, to jest twój screen? Bo ja mam około 40lv na obu postaciach w COM/RAV/SEN i hp mam ledwo ponad 1k :P

Ale potwierdzam, u mnie też robi się naprawdę efektownie.

Do tego idąc sobie po drodze chyba za wcześnie trafiłem do ośnieżonego Breshna Ruins (chyba jakoś tak) i praktycznie w każdej walce ginąłem :D. Nie jest łatwo, choć po męczeniu się tam później główny wątek to spacer po parku ;). Ale niektórzy bossowie to zamiatają jak chcą :P

Tak np:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Teraz plan prosty: pruć przez grę do zakończenia. Jak zrobię główny wątek to dopiero będe robił podejście do Omegi w koloseum i robienia wszystkich pobocznych wątków. Jest tego troche, wiec zabawy starczy na jakiś czas :)

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #340 dnia: Lutego 06, 2012, 16:37:56 pm »
nie to nie moj skrin / ale podobnie to wyglada  :D
ja jeszcze nie bylem w osniezonym levelu ...

co do Yasha Matif to tam faktycznie trzeba uwazac na kogo sie poluje ;)  tez raz sie rzucilem na tego dinozaura i jak mi raz tupnal to mi padly wszystkie postacie  :lol:
ale to jest wlasnie super zrobione w tej grze ze za kazdym razem mozna sie wycofac i pojsc gdzies indziej itd ... i wrocic kiedy sie chce i sprobowac jeszcze raz/

wogole ten poziom z Yasha z ta wysoka trawa i wiatrem wyglada kapitlanie  8)

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #341 dnia: Lutego 06, 2012, 16:48:21 pm »
Myślałem, że już od FFX napiszesz, sądząc po avku ;)

Avek to tylko dla ściemy, ale ciii, nie mów nikomu :P

Btw. trochę oftop, ale czy komuś wypierdziela error 80023102? Przez to gówno nie potrafię pobrać wdzianek i omegi do gry. Ponoć Sony coś z tym robi, ale jakoś nie widzę postępów  :evil:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #342 dnia: Lutego 06, 2012, 16:54:02 pm »
Calam, a jak realizujesz kod?

Ja wszedłem w piątek po prostu na PSN i wpisałem kod to mi wyskoczyło DLC z kostiumami do pobrania - około 25Mb. Zrobiłem to od razu przed uruchomieniem gry i od razu na samym początku gry miałem dostęp do walki z Omegą, a stroje od samego początku.

Tak btw, stroje są kiepskie. Jeden  rozdział zagrałem z tymi strojami założonymi i nie wytrzymałem. Noel w akcji w nich wygląda jak cyrkowiec, a Serah jak wieśniaczka, choć dużo lepiej od Noela :P

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #343 dnia: Lutego 06, 2012, 17:29:31 pm »
jak te stroje sie pobiera ?
trzeba miec kolekcjonerksa wersje czy do zwyklej tez mozna sciagnac ?

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #344 dnia: Lutego 06, 2012, 19:01:37 pm »
Calam, a jak realizujesz kod?

Kod już zrealizowany. PSS się po prostu chrzani (pewnie w związku z tą zmianą). Muszę poczekać aż się naprawi i pobrać z historii zakupów. Teraz nic nie działa :/ - nie potrafię nawet dema pobrać.

jak te stroje sie pobiera ?
trzeba miec kolekcjonerksa wersje czy do zwyklej tez mozna sciagnac ?

Kod na stroje był dodawany do preorderów, ale zakładam, że po jakimś czasie będzie to też dostępne na pss za $

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #345 dnia: Lutego 07, 2012, 01:16:34 am »
Dziś zakupiłem grę, gram już bodajże coś około 6 godzin i jestem w  Yaschas Massif -010 AF- i mam problem z pierwszym bossem, tym co pojawia się w każdym rozdziale wie ktoś jak go pokonać, chciałbym zaznaczyć ze gram na Normal, pytanie już jest nie ważne udało mi się go załatwić, jeśli chodzi zaś o wrażenia z gry to są jak najbardziej pozytywne.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 02:49:47 am wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #346 dnia: Lutego 07, 2012, 07:56:08 am »
ooo już tam miałeś kłopoty...wg mnie pierwszy względnie trudny boss w tej grze jest w Oerba....musiałem na kilkanaście minut się zatrzymać i farmić exp na niego. Do tego bez czaru poison nie wyobrażam sobie go przejść.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #347 dnia: Lutego 07, 2012, 09:53:52 am »
To chyba tylko ja jakoś tak gram, że większego problemu nie mam z przechodzeniem bossów :P

Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby jakiś boss fabularny przysporzył mi jakichkolwiek problemów. To głównie dlatego, że po wszystkich lokacjach chodzę pieszo i nie stronie od żadnej walki. W ten sposób jestem gdzieś za połową i mam już 60lv.

Wczoraj dotarłem do Academii i tu pojawiły się moje pierwsze prawdziwe zgrzyty co do fabuły gry. Do tej pory jakoś mi nie przeszkadzało że tak sobie biegają i skaczą we wszystkie strony po linii czasowej, ale zaczyna robić się strasznie dziwnie. Jakieś tajemnicze przeszłości itp. No a do tego robią taki mindfuck graczom tym co się tam dzieje. Ja aż się skrzywiłem bo dla mnie w tym momencie to co robią nie ma większego sensu, a postacie oczywiście nie mają z tym większego problemu - dla nich to wszystko paradoks i wystarczy rozwalić to może będzie dobrze :/

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #348 dnia: Lutego 07, 2012, 10:00:05 am »
ooo już tam miałeś kłopoty...wg mnie pierwszy względnie trudny boss w tej grze jest w Oerba....musiałem na kilkanaście minut się zatrzymać i farmić exp na niego. Do tego bez czaru poison nie wyobrażam sobie go przejść.
Chodzi o
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jeżeli tak, to u mnie jakoś nie było problemu (a też gram na normal). Pierwsza walka i 5 gwiazdek. Generalnie stara strategia typu, bufy, debufy, potem szybki stager i cerberus (3 commando). Do tego niekiedy jakieś leczenie. Sprawdza się to praktycznie na każdym bossie. W sumie już jestem po walce z kolejnym bossem i ta sama strategia znowu dala mi 5 gwiazdek.
Co do bossa, o którym pisał ki_ki, to pod koniec walki trzeba pamiętać żeby sobie odnowić pasek życia bo koleś zadaje dosyć sporo wound damage.
W sumie jak na razie nie miałem żadnych większych problemów z podstawowymi bossami, chociaż znając życie to pewnie utknę na jakimś banale  :lol:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #349 dnia: Lutego 07, 2012, 10:03:27 am »
Ja wszedłem w piątek po prostu na PSN i wpisałem kod to mi wyskoczyło DLC z kostiumami do pobrania - około 25Mb. Zrobiłem to od razu przed uruchomieniem gry i od razu na samym początku gry miałem dostęp do walki z Omegą, a stroje od samego początku.

Tak btw, stroje są kiepskie. Jeden  rozdział zagrałem z tymi strojami założonymi i nie wytrzymałem. Noel w akcji w nich wygląda jak cyrkowiec, a Serah jak wieśniaczka, choć dużo lepiej od Noela :P
Coś co powinno być w ukrytej lokacji pod koniec gry teraz za real kaskę na dzień dobry.
W takim np WKC2 jest kilkaset rożnych części zbroi/ubranek, broni, hełmów, pelerynek oraz broni mających realny wpływ na wygląd postaci a tutaj dwie szmatki za $$$ i jakieś jacykowe akcesoria dla potworków... <bravo>
Czy przynajmniej bronie, wzorem starych finali, różnią się od siebie wyglądem? Czy tylko kolorem jak to miało miejsce w demie?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #350 dnia: Lutego 07, 2012, 10:09:55 am »
Czy przynajmniej bronie, wzorem starych finali, różnią się od siebie wyglądem? Czy tylko kolorem jak to miało miejsce w demie?

Mam już 4 zestawy broni, i wszystkie różnią się tylko kolorem. Widać zresztą, że wielkiego wyboru nie ma, bo strasznie rzadko się broń zmienia, a jak już się pojawia u NPC do kupienia (w skrzynkach raczej nic takiego nigdy nie znajdziesz) to od razu daje 2x większe staty od poprzedniej. Są też jakieś takie słabsze dające różne bonusy do chainowania itp, ale też oprócz kolejnego koloru tęczy to nic się nie zmienia.

Pierwsza walka i 5 gwiazdek. Generalnie stara strategia typu, bufy, debufy, potem szybki stager i cerberus (3 commando). Do tego niekiedy jakieś leczenie. Sprawdza się to praktycznie na każdym bossie. W sumie już jestem po walce z kolejnym bossem i ta sama strategia znowu dala mi 5 gwiazdek.

Haha, to powiem Ci Calam, że ja idę na hardkora, bo ani raz nie używałem bufów/debufów, bo w ogóle nie mam w moim zestawie SAB/SYN :D. Moje postacie dalej mają tylko podstawowe 3 klasy, bo odblokowywałem bonusy do nich zamiast następne xD. Moim jedynym healerem jest cait sith z początku gry i spokojnie wydalam  8)

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #351 dnia: Lutego 07, 2012, 10:17:18 am »
ten bonus na czym polega? bo ja na razie jedynie wybierałem odblokowanie nowych profesji lub dodatkowy atb dla postaci.

Ile już masz godzin gry?

A ja się wcale na tym bossie w Oerbie nie zaciąłem, po prostu był to pierwszy boss w grze który wymaga jakiejś strategii. W moim przypadku oznaczało to ponabijanie kilku leveli by odblokować umiejśtności dla SYN/SAB.

BTW czy to prawda,że w grze jest tylko normal mode/easy mode nawet jak ją wielokrotnie skończymy? bo w takim razie jawnie wygląda mi to na dlc z trybem hard. Nie dotarłem jeszcze do tego odpowiednika Gold Saucer a tam ponoć przy jakiś urządzeniach pisze komunikat, że będą dostępna w dlc - prawda to?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #352 dnia: Lutego 07, 2012, 10:47:45 am »
Wczoraj odblokował mi się ten świat Serendipity (Gold Saucer), ale do niego nie wchodziłem, bo chce fabułę szybko zaliczyć, a tak to bym pewnie stracił na gierkach czas :P.

W grze jest tylko normal/easy, który można zmieniać w dowolnym momencie.

Bonus do danej klasy też jest troche dla mnie enigmą, ale z opisu wynika, że np dla RAV bonus daje szybsze nabijanie chaina, dla COM bonus zmniejsza opadanie paska chaina, a SEN bodajże daje bonus do DEF dla całej drużyny. Choć mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to tak samo jak było w XIII.

Tak jak pisałem, mi nie było potrzebne póki co SYN/SAB bo błądząc troche poszedłem do Breshna Ruins 300AF (ta ośnieżona) i tam strasznie w dupe dostawałem od każdego potworka, ale za to za walke dostawałem 500CP, co było niezłym wynikiem. Troche tam leveli nabiłem przez przypadek tak sobie zwiedzając, więc teraz mam w miarę prosto :)

A godzin? hmm co by nie skłamać mam jakieś 15 nabite jak wczoraj patrzyłem, ale upewnie się jeszcze jak wrócę do domu i odpale konsolę. Jestem w 4 rozdziale, a jak tak przeglądałem trofea to jest ich chyba 6, więc już niedługo koniec wątku głównego. To by się pokrywało z informacjami z recenzji, że główny wątek pęka po około 15h.

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #353 dnia: Lutego 07, 2012, 10:49:35 am »
Haha, to powiem Ci Calam, że ja idę na hardkora, bo ani raz nie używałem bufów/debufów, bo w ogóle nie mam w moim zestawie SAB/SYN :D. Moje postacie dalej mają tylko podstawowe 3 klasy, bo odblokowywałem bonusy do nich zamiast następne xD. Moim jedynym healerem jest cait sith z początku gry i spokojnie wydalam  8)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

:P
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 10:51:16 am wysłana przez Calam »

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #354 dnia: Lutego 07, 2012, 16:10:51 pm »
ja wczoraj do Academii dotarlem i grafika tam zrywa glowe .... cyberpunkowe miasto w deszczu wyglada naprawde niesamowicie  :o

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #355 dnia: Lutego 08, 2012, 13:23:22 pm »
Znów utknąłem, mianowicie jestem na The Archylte Stepe, i mam podjąć walkę z Long Gui, jest jakiś sęs walczyć z nim w tej chwili czy można go jakoś pominąć i iść dalej ? (Sama walka z nim wygląda tak ze czarem Ultima zmiata mi cała drużynę) Na dodatek sam jego widok sprawia we mnie odruch wymiotny to chyba jakiś uraz z poprzedniej części  :lol:
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #356 dnia: Lutego 08, 2012, 14:20:57 pm »
Znów utknąłem, mianowicie jestem na The Archylte Stepe, i mam podjąć walkę z Long Gui, jest jakiś sęs walczyć z nim w tej chwili czy można go jakoś pominąć i iść dalej ? (Sama walka z nim wygląda tak ze czarem Ultima zmiata mi cała drużynę) Na dodatek sam jego widok sprawia we mnie odruch wymiotny to chyba jakiś uraz z poprzedniej części  :lol:
Masz walczyć z Guim, czy może tym czymś co stoi za nim? Bo jeżeli tak to nie musisz z nim walczyć, jest sposób żeby go "przesunąć".
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2012, 14:24:49 pm wysłana przez Calam »

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #357 dnia: Lutego 08, 2012, 20:26:12 pm »
Domyśliłem się po czasie ze chodzi o to urządzenie do zmiany pogody, tak po za tym do jestem zadowolony z gry, fabuła jest dość ciekawa, więcej na ten temat wypowiem się jeśli skończę grę. Świat przedstawiony jest zdecydowanie lepiej niż w pierwowzorze, SE idzie w dobrym kierunku, i mam nadzieję ze XIII-3 będzie pod tym względem jeszcze lepsza, co do długości gry to czytałem ze ludzie przechodzą główny wątek fabularny w niecałe 20 godzin co mnie zdziwiło bo jak do tej pory mam ten sam licznik a jestem dopiero w czwartym rozdziale, dokładnie to w Academii także podejrzewam ze jeszcze trochę mi zostało, nie mówiąc już o zebraniu wszystkich Fragmentów w Historia Cux, czy wymasterowaniu gry.  :roll:
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #358 dnia: Lutego 08, 2012, 22:21:35 pm »
czytałem ze ludzie przechodzą główny wątek fabularny w niecałe 20 godzin co mnie zdziwiło bo jak do tej pory mam ten sam licznik a jestem dopiero w czwartym rozdziale
Podobno jest
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
roździałów.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #359 dnia: Lutego 10, 2012, 08:45:49 am »
Dodatek z Lightning zakupiony, szkoda tylko, że moja drużyna jest na razie za słaba, żeby myśleć o wygranej z nią. :cry_anim:
Naprawdę świetnie się gra w tego FF, zadania poboczne, choć nie odkrywcze, to jednak robi się je z przyjemnością. System walki jest jeszcze bardziej dynamiczny niż w poprzedniej części, kolekcjonowanie potworków jest w pytkę, Noel jako główna męska postać jest naprawdę w porządku, w porównaniu do Tidusa i Vaana. :P
Kto z Was złapał już Gigantuara? 8)