Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820565 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2480 dnia: Grudnia 02, 2007, 19:24:12 pm »

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2481 dnia: Grudnia 02, 2007, 19:29:52 pm »
Niedługo wszystko będzie wyrenderowane w kinie... :???:. Aktorzy też nie będą potrzebni, w końcu można sobie ich "wyrenderować"... :(

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2482 dnia: Grudnia 02, 2007, 19:49:37 pm »
Zawsze  w odwecie pozostaje kino niszowe .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2483 dnia: Grudnia 02, 2007, 20:34:00 pm »
Pierwsze takie głosy pojawiały się po premierze "Maski", co było uzasadnione jak widać.

Co do Ocean's 11 i 12- zgadzam się, ale pierwsza część ma ciekawszą intrygę i równie wesołą atmosferę. Trójeczki nie widziałem, nie wiem.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2484 dnia: Grudnia 03, 2007, 01:24:35 am »
Bylem na Beowulf i chyba kupie gre.
Warto???



kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2485 dnia: Grudnia 03, 2007, 13:15:45 pm »
lepiej zapuść sobie sondę w jelita

[ :lol: :lol: :lol: - casper]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2007, 16:54:07 pm wysłana przez Casper »

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2486 dnia: Grudnia 03, 2007, 15:04:59 pm »
Byłem ostatnio na Beowulf i niestety oglądałem w normalnym kinie 2D ale i tak film niczego sobie. Słyszałem że w Imaxie robi ogromne wrażenie :) Co do gry to nie polecam :/

Alicja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-01-2007
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2487 dnia: Grudnia 03, 2007, 15:15:13 pm »
Na "Beowulf" jeszcze nie byłam, ale w kwestii "1408" zgadzam sie z _Music. Ten film to całkowita klapa !!! (gdyby ktoś jeszcze nie mógł się zdecydować)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2488 dnia: Grudnia 03, 2007, 15:45:13 pm »
co ciekawe czytałem pochlebne recenzje tegoż

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2489 dnia: Grudnia 03, 2007, 15:51:50 pm »
1408 widziałem i film oceniam na 6/10  :?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2490 dnia: Grudnia 03, 2007, 15:59:44 pm »
Mnie się "1408" podobał, choć przyznaję, że jeśli ktoś wybiera się na niego mając nadzieję obejrzeć porządny horror, to srogo się zawiedzie. Film jest raczej dreszczowcem, z kilkoma straszącymi elementami. Pachniało mi troszeczkę czwartym Silent Hill, to jeszcze bardziej zwiększyło mój entuzjazm wobec niego. Czuć rękę King'a - tłem do wydarzeń jest rodzinna tragedia, wszystko dzieje się w umyśle zagubionego człowieka. W sumie polecam.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PSN ID: WojtqGO

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2491 dnia: Grudnia 04, 2007, 15:11:25 pm »
Początek filmu 1408 jest rewelacyjny potem niestety traci dużo :/

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2492 dnia: Grudnia 04, 2007, 22:55:08 pm »
Byłem na Beowulf i film mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Kun napisał, że przegadany - wg mnie zaś, proporcje pomiędzy gadkami a akcją były w sam raz wyważone.

Przede wszystkim ciekawa jest fabuła, a raczej podejście do niej. Nie czytałem poematu, ale z tego co czytałem o nim, to Beowulf jest w nim bohater w pełnym tego słowa znaczeniu - istny ideał, zbawiciel. Film podchodzi do sprawy inaczej: nie ma bohatera, jest tylko człowiek, ze swoimi wadami, który musi płacić za swoje błędy (zaś to, co przedstawione jest w poemacie to wyidealizowana wizja bardów - jest nawet do tego nawiązanie w filmie). Z takim założeniem zresztą twórcy podchodzili przy kręceniu tego filmu. Nie ma ideałów i nie ma też czarnych charakterów - postacie nie są płaskie, stereotypowe.
Osobiście to idąc na film (kumpel mnie zaciągnął) obawiałem się, że to będzie właśnie typowa bezmyślna siekanina stawiająca na efekciarstwo i krew (jak gra...), ale na szczęście się pomyliłem.

Jeżeli chodzi o grafikę (dziwnie się tak mówi, w stosunku do filmu...) - jest genialna. Momentami niektóre rzeczy/ludzie wyglądają trochę sztucznie (głównie krew oraz postacie trzecioplanowe) oraz czasami animacja szwankuje, ale ogólnie wszystko prezentuje się ślicznie. Są momenty, kiedy można by pomyśleć, że to film na żywo.
Dodatkowo przyczepić się (w sensie: czepiam się na siłę) można jeszcze do dwóch rzeczy: podczas ulewnego deszczu krople wody nie rozpryskują się na postaciach i przedmiotach, oraz do tego, że Beowulf nie ma jaj... nie to, żeby mi to przeszkadzało, czy też żebym się specjalnie przypatrywał; po prostu sztucznie wyglądało, jak podczas jego nagiej walki z Grendalem albo cały czas coś mu zasłaniało okolice pachwiny, albo nagle pojawiał się w tym miejscu ciemny cień -- nawet, jeżeli nie powinno go tam być.

Ogólnie to nie mam pojęcia, dlaczego zdecydowano się na CGI, zamiast żywych aktorów, bowiem w filmie nie ma nic, czego nie byłoby już w innych filmach fantasy (no, może oprócz nagiej pani Jolie ;D), czyli czego nie można byłoby zrealizować z udziałem aktorów z dodanymi efektami komputerowymi.

Głosy postaci dobrane są świetnie; każdy ma ciekawy akcent (szczególnie Grendal i jego matka), który naprawdę dobrze się słucha. A gdy Robin Wright Penn zaczyna śpiewać (dwukrotnie w czasie filmu) -- cudo :D. Muzyka również jest klimatyczna i przyjemnie się jej słucha (nawet poza filmem :P).

Ogólnie, jakby ktoś nie zauważył, bardzo polecam film. Przypuszczam, że w 3D wygląda jeszcze lepiej (widziałem w zwykłym Kinopleksie), ale i tak warto obejrzeć. Oczywiście bez nastawienia się na film akcji, lecz bardziej na film fantasy (od "Władcy Pierścieni" również nikt się nie spodziewał, że Legolas, Gimmli i Arragorn będą przez cały film siekać orki i innych podwładnych Saurona).
Opublikowane: Grudzień 04, 2007, 22:39:26
Niedługo wszystko będzie wyrenderowane w kinie... :???:. Aktorzy też nie będą potrzebni, w końcu można sobie ich "wyrenderować"... :(

Do wyrenderowania postaci, i ich zanimowania, również potrzebni są aktorzy.
Poza tym, nie przesadzajmy - jak na razie filmy w pełni wyrenderowane to tylko drobny procent (promil - bo takie filmy można policzyć na palcach jednej ręki) wszystkich powstających filmów; no i, jak na razie przynajmniej, CGI wciąż jest jest niedoskonałe - nie oddaje w pełni tego, co żywi aktorzy.

Pociesz się przynajmniej tym, że przynajmniej nie będziesz słyszał/czytał plotek, jak to aktorka XXX właśnie zerwała z aktorem YYY ;P
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2493 dnia: Grudnia 04, 2007, 23:04:24 pm »
Cytuj
Pociesz się przynajmniej tym, że przynajmniej nie będziesz słyszał/czytał plotek, jak to aktorka XXX właśnie zerwała z aktorem YYY ;P
Hehe, fakt. Tym niemniej prędzej czy później tak będzie. Nie będzie już jabłkowy Pixar tylko tysiące "pixar-wannabes".

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2494 dnia: Grudnia 05, 2007, 02:15:43 am »
Na filmie bylem, gry jednak nie kupie:-)
Film nawet spoko.



yoda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-05-2005
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2495 dnia: Grudnia 05, 2007, 03:04:00 am »
co do 1408 jak dla mnie to jedne z najlepszy ekranizacja powieść( nie porównuj to z Zielona Mila lub Skazani na Shawshank) S. King teraz czekam na Mist (premier dopiero w luty 2008)

a Beowulf,  to nierówny film dobre wykonaj i muzyka ale fabuła i akcja film mało ciekawa.
ps: wstyd sie przyznać ale bardzie mi sie spodobała wersja Beowolf z  Christopher Lambert.

sam polecam 3:10 do Yumy z Christian Bale i Russell Crowe plus świr Ben Foster wcześniej dobrze
w Six Feet Under lub Hostage(ale sam film słaby) pożnie bezsensu w X-MEN 3, wrócę w 30 Days of Night.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2496 dnia: Grudnia 05, 2007, 03:29:07 am »
Z tego co ostatnio ogladalem:

Ocean's 13 - 7,5/10

Generalnie nie ma wielkich zmian w nowej czesci, nadal swietna obsada i dobre aktorstwo, jedyne co jest nowe to nowy walek, ktory naprawde jest swietny i wyszedl swietnie. Zadnej intrygi czy wodotryskow, ale sam pomysl jak i jego realizacja bardzo dobra. Nie beedziecie sie nudzic.

Shoot'em Up - 8/10

Clive Owen, Paul Giamatti i Monica Bellucci w swietnej komedi akcji, ktorej zadaniem jest pokazanie ze tak naprawde fabula sie nie liczy i co bysmy do filmu nie wsadzili to i tak nie zabardzo bedzie mialo to znaczenie. Rewelacyjne kino z non stop akcja, w calym filmie jest chyba z 10 minut ogolem, kiedy nic sie nie dzieje. Jest na co popatrzec i z czego sie posmiac.

Rush Hour 3 - 8/10

Kolejna czesc i raczej nie wiele zmian, chociaz mam wrazenie ze albo ta czesc jest najsmieszniejsza albo mnie sie humor znienil. Chris Tucker naprawde potrafi zmusic do placzu, fajne numery, swietne dialogi, srednia akcja, ale chyba nie o to ostatnie tu chodzilo. Fabula dosyc kiepskawa ale obenosc Chrisa raczej dobrze ja maskuje.

Saw 4 - 6,5/10

Kolejne coraz to bardziej wymyslne i coraz to bardziej brutalne, pokazane z najdokladniejszymi szczegolami zabojstwa z coraz to bardziej naciagana fabula, ktora powoli zaczyna miec coraz mniej wspolnego z pierwsza czesc. Wszystko strasznie naciagane i badziewne, ale warto zobaczyc chociazby zeby popatrzec na obrzydlistwa na ekranie.


Jutro moze sobie obejze P2, 30 days and 30 nights i The Kingdom to napisze co i jak, podobno ten ostatni to rewelacja, ale sie zobaczy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2007, 03:34:11 am wysłana przez _ReD_ »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2497 dnia: Grudnia 05, 2007, 15:37:57 pm »
Moje zdanie nt. Hitmana
http://coltownia.blogspot.com/2007/12/yse-to-to-i-strzela.html

Film mnie bardzo zawiódł jako całokszałt, w grze motywy z walką w pociagu czy braniem babki i flirtowanie z nią napewno by nie przeszły. A to nie jedyne wady i rozbieżności jakie ma film.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2498 dnia: Grudnia 05, 2007, 17:31:50 pm »
Man from earth - polecam

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2499 dnia: Grudnia 05, 2007, 19:28:59 pm »
Nowy, niezwykle klimatyczny plakacik nowego Batmana "The Dark Knight"

Pierwsza część (nowej serii) wywarła na mnie spore wrażenie i z nieukrywaną przyjemnością wybiorę się na "dwójkę" :)
PSN ID: WojtqGO

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2500 dnia: Grudnia 05, 2007, 23:05:34 pm »
Moje zdanie nt. Hitmana
http://coltownia.blogspot.com/2007/12/yse-to-to-i-strzela.html

Film mnie bardzo zawiódł jako całokszałt, w grze motywy z walką w pociagu czy braniem babki i flirtowanie z nią napewno by nie przeszły. A to nie jedyne wady i rozbieżności jakie ma film.

Jednak dla kogoś kto fanem hitmana nie jest (ma neutralny stosunek)  grał zaledwie w jedną część, film jest całkiem dobry- nie przeszkadza odejście od hstori gierki, bo tej np. nie znałem :]

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2501 dnia: Grudnia 05, 2007, 23:14:24 pm »
Nowy, niezwykle klimatyczny plakacik nowego Batmana "The Dark Knight"

Pierwsza część (nowej serii) wywarła na mnie spore wrażenie i z nieukrywaną przyjemnością wybiorę się na "dwójkę" :)
ogółem kampania jest niezła, strona Gotham Times, przeróbka tego przez Jokera, strony poswiecone pamieci ofiary zamieszek w Gotham City, strony policji Gotham itp. Nieźle.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2502 dnia: Grudnia 06, 2007, 16:23:48 pm »
Dzisiaj w tym innym "Dzienniku" (Times czy coś) jest "Zielona Mila".
Świetny film na podstawie jeszcze lepszej książki Kinga.

Żeby nie było, że nie pisałem :)

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2503 dnia: Grudnia 06, 2007, 16:25:44 pm »
Dzisiaj w tym innym "Dzienniku" (Times czy coś) jest "Zielona Mila".
Świetny film na podstawie jeszcze lepszej książki Kinga.

Żeby nie było, że nie pisałem :)

Ku*wa ale znowu za pięć dwunasta  :-D, nie dajesz szansy na kupienie

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2504 dnia: Grudnia 06, 2007, 16:32:29 pm »
Dzisiaj w tym innym "Dzienniku" (Times czy coś) jest "Zielona Mila".
Świetny film na podstawie jeszcze lepszej książki Kinga.

Żeby nie było, że nie pisałem :)

Ku*wa ale znowu za pięć dwunasta  :-D, nie dajesz szansy na kupienie
Rano sobie przypomniałem, jak brat kupił idąc do roboty :D
Biegnij do kiosku!

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2505 dnia: Grudnia 06, 2007, 23:46:40 pm »
Reign Over Me - 9/10

Nie bede sie tu nawet rozpisywal na temat filmu bo to powinien kazdy zobaczyc sam. Rewelacyjna historia czlowieka,w ktorego wciela sie Adam Sandler odgrywajac przy tym role swojego zycia, ktory w katastrofie lotniczej stracil cala rodzina. Swietnie nakrecona i cholernie dobrze zagrany dramat, na ktory naprawde warto sie wybrac, nawet panom lezka w oku sie zakreci.

P2 - 5/10

Mialo byc fajnie a nie jest nawet srednio, film jeszcze dalo by sie obejzec gdyby nie absurd jaki nam pokazuje, nie straszy, nie wciaga i nie trzyma w napieciu. Cholernie bezplciowe kino, bez zadnych zwrotow akcji i bez wiekszych pomyslow, w pierwszych 10 minutach mozna domyslec sie calego filmu wlacznie z zakonczeniem. Dlaczego wiec nie nizsza ocena, no coz cos tam jednak mial w sobie kilka udanych prob czy w miare dobrych chwil ale to wszysto na pewno nie jest warte wydania kasy na bilet do kina.

The Bourne Ultimatum - 9/10

Kontynuacja przygod Jasona Bourne, ktora okazuje sie byc chyba najlepsza czescia, przynajmniej w moim mniemaniu. Film zaczyna sie tam gdzie konczyla sie czesc druga i wiekszych zmian nie ma, Jason nadal probuje sie dowiedziec kim jest i co sie z nim stalo, z jedna mala roznica tym razem wcale nie ma zamiaru uciekac i to nie on bedzie sie bal. Swietne kino akcji, ktore nie zwalnia tempa nawet na sekunde, dla fanow pozycja obowiazkowa, jesli nie widziales dwojki to nadrob zaleglosci i wybierz sie na trojke, bo lepszego filmu w tym roku nie bedzie

Nie mialem czasu wiecej nic obejzec, moze do jutra cos sie uda jeszcze zachaczyc, nadal probuje znalesc dluzsza chwile na The Kingdom :)


Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2506 dnia: Grudnia 08, 2007, 14:45:54 pm »

DamSon

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-11-2006
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2508 dnia: Grudnia 08, 2007, 22:13:28 pm »
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/142286.html?playlist=featured
ojacie xD
Chyba żartujesz :lol: Mieszanka samochodów z Cars i fabuły rodem z Tokyo Drift- kto to wymyślił? xD

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2509 dnia: Grudnia 08, 2007, 22:47:18 pm »
Reign Over Me - 9/10

Nie bede sie tu nawet rozpisywal na temat filmu bo to powinien kazdy zobaczyc sam. Rewelacyjna historia czlowieka,w ktorego wciela sie Adam Sandler odgrywajac przy tym role swojego zycia, ktory w katastrofie lotniczej stracil cala rodzina. Swietnie nakrecona i cholernie dobrze zagrany dramat, na ktory naprawde warto sie wybrac, nawet panom lezka w oku sie zakreci.

Jeden z najlepszych jakie widziałem. Ja daje 10/10 bo rzadko zdarza mi się oglądać takie perelki. Ostatnio same gnioty widziałem w tym Hitmana ;/

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2510 dnia: Grudnia 08, 2007, 22:49:00 pm »
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/142286.html?playlist=featured
ojacie xD
Chyba żartujesz :lol: Mieszanka samochodów z Cars i fabuły rodem z Tokyo Drift- kto to wymyślił? xD

Tworcy Matrixa xD

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2511 dnia: Grudnia 08, 2007, 22:53:16 pm »
http://www.anime.com/Speed_Racer/images/01.jpg


;D

Pamiętam, jak swojego czasu był odcinek Dexter's Laboratory, będący parodią tego ;D
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2512 dnia: Grudnia 11, 2007, 16:56:02 pm »
Hannibal - Pan Lecter dalej formie. Film troszkę słabszy od "Milczenia Owiec", jednak jest jednym z gatunku must-see. Film praktycznie cały czas trzyma w napięciu, nie zauważyłem żadnych tam zapychaczy. Warto wspomnieć o doskonałym ucharakteryzowaniu pana Vergera - wygląda jakby na prawdę miał takie zjechane ryło. Końcówka jest dość zaskakująca.
Moim zdaniem do roli agentki Starling lepiej pasowała pani Moore, choć Jodie też nie było można niczego zarzucić.
O roli samego Lectera nie będę się wypowiadał, bo wiadomo, że jest doskonała.

5/5

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2513 dnia: Grudnia 16, 2007, 16:17:23 pm »
Zbliża się premiera filmu Cloverfield owianego ogromną tajemnicą. Z dnia na dzień na temat filmu wiadomo coraz więcej mimo to wzbudza ogromne zainteresowanie i kontrowersje. Oficjalna strona filmu prezentuje się tak :  www.1-18-08.com. Film jest w formie podobnej co blair witch project czyli nakręcony amatorską kamerą. Zapowiada się ciekawie zapraszam jeszcze do obejrzenia trailerów.

http://www.filmweb.pl/Projekt++Monster,2008,o+filmie,Film,id=448713

"Podsumowanie, co już wiemy.


Abrams zaprzeczył, że potworem będzie Godzilla czy Cthulhu. Krążą plotki, że ma to być kosmita. Plotki o Lewiatanie są o tyle prawdziwe, że najpewniej będzie to potwór z głębin. Pomimo, że Abrams zafundował nam niespodziankę w postaci ukrytego słowa: Z godzin na zdjęciach na oficjalnej stronie oraz z godziny, stacji tv i temperatury w zwiastunie (po zsumowaniu poszczególnych i przyporządkowaniu ich do alfabetu) otrzymujemy słowo GODZILLA.

Abrams powiedział, że jedyną oficjalną stroną jest 1-18-08.com ...

... co jest nieprawdą. Na studia BadRobot i Paramount są zarejestrowane domeny: Slusho.jp , tagruato.jp , a podobno także wiele innych, jeszcze pustych, jak www.monstermovie.com. Na 1-18-08.com są widoczne zdjęcia z filmu, które można obracać. Tekst na odwrocie zdjęcia z kucharzem to przepis na jakąś potrawę. Na zdjęciu z dwoma twarzami widać diabła. Wystarczy też złożyć obie postaci w jedną a okazuje się, że dwie połówki doskonale do siebie pasują. Mimo to - nie idealnie, to nie jest raczej ta sama kobieta.

Na stronie http://www.jamieandteddy.com/ (pass: jllovesth) bohaterka ze zwiastunu 1-18-08, otrzymuje prezent od swojego chłopaka, który może otworzyć dopiero 6 grudnia. Spekuluje się, że jest to data kolejnego zwiastunu...

Na którym wciąż mamy nie zobaczyć potwora a jedynie sceny z przepychanek z wojskiem. Ktoś ze studia ujawnił sławny już dialog: "[kobieta]-Co to jest? [żołnierz]-Nie wiem, ale wygrywa."

Na plakatach w górnym-prawym rogu z chmur wyłania się postać potwora.

Przybliżony budżet filmu to 30mln dolarów. Skromny, nie spodziewajmy się więc wybuchowego kina. Wszystko kręcone jak w Blair Witch Project - ręczną kamerą. Oprócz głównego potwora, ma być kilka mniejszych, ganiających po ulicach. I to na nich ma się skupiać akcja filmu.

Nasi bohaterowie podobno giną. Zapis na kamerze wideo, który oglądamy w kinie to ostatnie (nie całe) 2 godziny. Ma zresztą zginąć cały NY. Jest to jednak najmniej potwierdzona informacja.

Sporo zamieszania wywołały filmiki Ethana Haasa. Opisuje w nich inwazję potworów. Czy są prawdziwe? http://www.ethanhaaswasright.com/ ethanhaaswaswrong.blogspot.com

Pojawiły się plotki o początku fabuły (1/3 filmu). :
1) Miliardy lat temu (sic!) na ziemi były dwa rodzaje organizmów - pasywne i aktywne(agresywne). Aktywne z czasem by przetrwać, zaczęły żerować na pasywnych. Obie formy zostały rozdzielone od siebie razem z podziałem kontynentów, a kataklizmy na ziemi spowodowały uwięzienie organizmów aktywnych na dnach oceanów. Organizmy pasywne ewoluowały zgodnie ze znaną nam wiedzą, m.in. w ludzi.
2) Dzień dzisiejszy. Japończycy natrafiają na pierwotne organizmy pasywne na dnach oceanów. Na wyspie Hokkaido badają je, i odnajdują ich uszczęśliwiające właściwości. Organizmy pasywne muszą być trzymane w chłodzie, zanim zostaną połączone z nosicielem. Stąd -> Slusho! - rozweselający, schłodzony drink.
3) Japończycy natrafili też na drugi pierwotny organizm -> ten aktywny. Po badaniach okazuje się, że pasożytuje on na większych organizmach, kontroluje je i zmienia.
4) nasz bohater Rob wyjeżdża do Japonii żeby pracować dla Tagruato Co., konkretnie, dla Slusho!
5) Slusho! jest jednym z najbardziej popularnych napojów w Azji, a wkrótce na świecie. Dzięki tajemnemu składnikowi działa antydepresyjnie, pobudzająco, polepsza humor. Dowiedziono także, że leczy niektóre choroby, zatrzymuje rozwój nowotworów, etc. Przez to, Slusho! zaczęto dodawać wszędzie. Do potraw, do każdego innego napoju, a tajemny składnik trafił nawet do wody w łazienkach. Wszystko to sprawiło, że składnik trafiał do wód gruntowych, mórz i oceanów razem ze ściekami.
6) To powoduje, że w oceanach zaczyna się rozwijać specyficzna flora, przywołująca do życia organizmy aktywne (agresywne), które podążają śladami organizmów pasywnych do Nowego Yorku. Początkowo żerują na odpadach po Slusho!, ale teraz zaczynają żywić się organizmami pasywnymi, które wyewoluowały -> człowiekiem.
7) Organizmy aktywne będą najprawdopodobniej odkryte na nowo otwartej stacji Chuai (http://www.tagruato.jp/deepsea2.php). Dlatego organizmy aktywne które podróżują śladem pasywnych, mają najbliżej do Nowego Yorku.

A co z tym zdjęciem? http://www.beyondhollywood.com/stillsx/2007/09/cloverfield-m...
Nic o nim nie wiadomo. Nikt nie potwierdził, nie zaprzeczył."


 :cool:



klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2514 dnia: Grudnia 16, 2007, 16:27:08 pm »
Nosz kur**... Jak się pytam o to w temacie o najgorszych filmach, to mi nikt nie odpowie, teraz wszystko mi piszecie. Chujnia - miało być Cthulu...
E, to już mi się ten film mniej podoba :<

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2515 dnia: Grudnia 16, 2007, 17:58:35 pm »
Że tak powiem- troszkę naciągane się wydaje...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2516 dnia: Grudnia 16, 2007, 19:31:16 pm »
Hannibal - Pan Lecter dalej formie. Film troszkę słabszy od "Milczenia Owiec", jednak jest jednym z gatunku must-see. Film praktycznie cały czas trzyma w napięciu, nie zauważyłem żadnych tam zapychaczy. Warto wspomnieć o doskonałym ucharakteryzowaniu pana Vergera - wygląda jakby na prawdę miał takie zjechane ryło. Końcówka jest dość zaskakująca.
Moim zdaniem do roli agentki Starling lepiej pasowała pani Moore, choć Jodie też nie było można niczego zarzucić.
O roli samego Lectera nie będę się wypowiadał, bo wiadomo, że jest doskonała.

5/5

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dzisiaj sobie oglądnąłem go w ramach inspiracji i jakiś taki nijaki był. Sam głosik Hannibala bardzo klimatyczny. Jednak cała reszta trochę drętwa i nudnawa. A i spodziewałem się więcej brutalnych scen, a tutaj zero. Kompletne nic. Za to muzyka jak dla mnie była genialna i chyba poszukam soundtracku.

Ta ostatnia scena całkiem spoko :P Ale mogliby pojeść trochę więcej.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2517 dnia: Grudnia 17, 2007, 13:13:05 pm »
Że tak powiem- troszkę naciągane się wydaje...

Naciągane to na pewno - ale otoczka "tajemniczości" jaka się kręci wokół tego filmu spowodowała że z chęcią zobaczę co to będzie  :-P

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2518 dnia: Grudnia 18, 2007, 16:34:48 pm »
Very Bad Things - swietna komedia, pelana czarnego humoru z Christianem Slaterem i Cameron Diaz, godna polecenia

7/10

TAE GUK GI: THE BROTHERHOOD OF WAR - swietny film wojenny z wciagajaca fabula

9/10

Tigerland - ciekawa opowiesc o obozie treningowym amerykanskich zolnierzy przygotowywanych do wyjazdu do Wietnamu, Colin Farrel w roli glownej

9/10

Fracture
swietna kreacja Anthony 'ego Hopkinsa mordujacego swoja zone, i pozniejsza walka z prokuratorem, wiecej nie zdradze, kino najwyzszych lotow

9/10

Fanatyk - film ma juz swoje lata, ale naprawde jest warty zobaczenia, jak Zyd staje sie skin head'em i jakie sa tego konsekwencje...swietna gra aktorska, b. dopra fabula

9/10



Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2519 dnia: Grudnia 19, 2007, 18:00:33 pm »
Cytuj
jak Zyd staje sie skin head'em
Jeszcze zakończenie powiedz. To powinno być w spoilerze, bo to się wyjaśnia dużo później. :x