Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820579 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2520 dnia: Grudnia 20, 2007, 18:48:36 pm »
Cytuj
jak Zyd staje sie skin head'em
Jeszcze zakończenie powiedz. To powinno być w spoilerze, bo to się wyjaśnia dużo później. :x
To to można zobaczyć już nawet w reklamie w telewizji.
Opublikowane: Grudzień 19, 2007, 19:04:33
Oglądał ktoś "Historia zabójstwa Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda"?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2521 dnia: Grudnia 20, 2007, 18:56:29 pm »
Cytuj
jak Zyd staje sie skin head'em
Jeszcze zakończenie powiedz. To powinno być w spoilerze, bo to się wyjaśnia dużo później. :x


zle to napisalem, bo w sumie po pierwszych kilku minutach wiesz juz ze glowny bohater jest skin head'em, a co potem sie dzieje to juz nie powiem...w kazdym badz razie film goraco polecam!!!!

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2522 dnia: Grudnia 21, 2007, 01:50:31 am »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2523 dnia: Grudnia 23, 2007, 13:50:45 pm »
Ostatnio tylko nowości

Eastern Promises - opowieść o rosyjskiej rodzinie gangsterskiej mieszkająca w Londynie . Kompozycyjnie miało nawiązywac chyba do Ojca Chrzestengo ale jest niestety poziomem dwa razy niżej . Nie przypasowałao mi przed wszystkim podział ról dla poszczególnych aktorów . I tak oto największy zawiadaka i cynik Viggo Mortensen gra ... szofera , a boss  to taki podstarzały inteligent , co słabo kolidują z ogólną wizytówką Rosjan na świecie . Tylko Cassell i Watts zagrali tam gdzie ich miejsce , że tak to ujmę . Sama fabuła opiera się na dawnym grzeszku , który jest niewygodny , a że styka się to z młoda pielegniarką to i intryga powinna być zacna . Niestety nie jest . Klimat ostetacyjności rodem z filmu Coppoli jest zawarty , ale tej szczypty hmm .. odwagi nie widac w poczynaniach reżysera . Obraz ten pokazuje też migracje ludności cywilnej i kultorowej przez co cieżko go zidentyfikować narodowo . Szkoda , bo był materiał na doskonałe .

8=/10


American Gangster - zamiast trzech średnich nazwisk wystarczą 2 wielkie by przykuć widza do ekranu . Pojedynek Denzela Washingtona z Russelem Crowe może nie jest tak ekscytujący i powalający jak Gorączka Micheala Manna , ale ma swe zalety . Przede wszystkim nawiązanie do lat 70 tych już pozwala mi cieplej patrzeć na ten film . Jest oddana charakterystyczna muza , rekwizyty i scenografie . Historia porywa bardziej niż tytuł wyżej bo jest oparty na faktach . Można się bardziej zaangażować w poczynania prawdziwego gangstera niż jakiś inny wyimaginowany Rusek z tatuażami . Uwidoczniony jets kontrast bogatego , wszechmożnego bandyty i jedynego sprawiedliwego , ale biednego policjanta . Taka walka dobra ze złem , która  wiadomo jak ma się skończyć :p Same aktorstwo dwóch głwonych panów nie wzbudza żadnych zastrzeżeń . Swietno akcji bez bezmózgiej akcji   :mrgreen:

8/10


Redacted - film stworzony przez Amerykanina krytykujący rodaków . Coraz częsciej spotykane , jednak nie zawsze dobre i autentyczne . Brian De Palma to jednak klasa sama w sobie . Jego dokument ukazuje  nie tylko szokująca prawde o działaniach amerykańskich wojsk w Iraku, ale także o licznych przekrętach i akatach przemocy o , których prasa z rzadka tylko pokazuje obywatelom . Cała akcja terrorystyczna niosąca pożogę wśrod Arabów jest umiejętno owijana w sreberko akcji pokojowej i walki z silymi zła . Tylko kto tak naprawdę jets tym złym ?
Cały film jest nagrany amtorską przez co jeszcze bardziej potęguje doznania . Jest tzw dziennik pewnego żołnierza dokumentujace jego przeżycia i refleksje . Całość sprawia jakby była naprawdę , żadnych efektów czy innych bzdur tylko sama prawda . Sprawdzając oficjalną stronę przekonałem się ,że jednak nie do konca było na realu . Mimo wszystko to kawał porządnego shockera dla ludzi zapatrzonych w jedyną słuszną silę i wybawcę świata . Daje po łbie .

9=/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2524 dnia: Grudnia 23, 2007, 17:57:38 pm »
Dzisiaj marzyciel o 21 40 na jedynce. Gorąco polecam.
Fryty tyty dotknij pyty

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2525 dnia: Grudnia 23, 2007, 18:06:27 pm »
Oglądałem przedwczoraj Mr nad Mrs Smith. Film mi się podobał, całkiem niezły film akcji z elementami komedii, tak nie komedia z elementami akcji a odwrotnie, pełno strzelania, trupów jest pełno, ale jakoś przyjemnie się ogląda (może dzięki Angelinie). Tak ogólnie to polecam.

A wczoraj oglądałem Constatine, też dobry film, nie czytałem komiksów więc nie wiem czy fanom się podoba czy nie, ale mi się spodobał. Też polecam, jak komuś się podobają takie klimaty.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2526 dnia: Grudnia 23, 2007, 23:21:56 pm »

Sama fabuła opiera się na dawnym grzeszku...







 

fajnieś określił gwałt na nieletniej..

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2527 dnia: Grudnia 23, 2007, 23:23:22 pm »
Kun ty spoileru jeden

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2528 dnia: Grudnia 23, 2007, 23:46:16 pm »
łoj tam, w każdej recce to jest, no prob..

ale..cóż, przepraszam...

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2529 dnia: Grudnia 24, 2007, 08:23:18 am »
Wczoraj znowu oglądałem wszystkie częśći Die Hard po  kolei i bardzo polecam jak ktoś nie oglądał(w co wątpie).  :)

Co do Mr & Mrs Smith to troche dziwny   :P ale fajny  :-)



jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2530 dnia: Grudnia 24, 2007, 09:46:43 am »
Man from earth - polecam
a ja radziłbym się mocno zastanowić czy importować . Cały film opiera się na opowieście pewnego kolesia uważającego się za Bóg wie kogo . Przez bite 87 munt !!! To jest Sci Fi bez rozleglych kosmicznych przestrzeni czy przecudacznych monstrów . Takabajka , która  pewno była czytana wam w dzieciństwie wasdzono w ramy pełnometrażowego filmu ;/. Dla mnie to takie środowe kino dwójki gdzie nazwiska i poziom nie grają roli . To także nauczka dla mnie by bardziej uważać na bardzo przychylne opinie ludzi . Dla nielicznych

''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2531 dnia: Grudnia 24, 2007, 10:39:50 am »
Ja jestem po Saw 4, Hitman'ie i Kingdom...powiem, ze niezle, choc bardziej mi podszedl Kingdom, Hitman taki troszke "pusty"...
tak bym te filmy ocenil:

Saw 4 6/10
Kingdom 8+/10
Hitman 7-/10

w srode moze I'm a legend, a jutro We own the night ...:D:D oba sie zapowiadaja niezle...

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2532 dnia: Grudnia 24, 2007, 12:53:33 pm »
A ja ostatnio obejrzałem Once upon time in America. Świetny gangsterski film dziejący się w USA podczas prohibicji. Jak komuś podobał się The Godfather to Once upon time in America po prostu musi zobaczyć! Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów ever! Dodam jeszcze, że film jest cholernie długi - bite 3 i pół godziny, ale jakoś nie odczuwa się znużenia. Polecam gorąco.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2533 dnia: Grudnia 25, 2007, 00:53:59 am »
Taka bajka , która  pewno była czytana wam w dzieciństwie wsadzono w ramy pełnometrażowego filmu

dlatego taki fajny jest...

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2534 dnia: Grudnia 26, 2007, 12:47:55 pm »
http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,4787529.html

Krótka zajawka nowego rambo przedstawiająca jego artystyczny aspekt. Będzie miodnie  :lol:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2535 dnia: Grudnia 27, 2007, 11:48:56 am »
Chopper - czyli filmowa biografia najsłynniejszego przestępcy w historii Australii - pana Marka Reed
Jedno po tym filmie jest pewne - koleś jest mistrzem autokreacji, zmyśla ile wlezie a jednocześnie nie ulega wątpliwości, że jest maksymalnym świrem.
Film sprawia wrażenie niedokończonego i nieco chaotycznego - tak jak by nie miał początku ani końca, niemniej wiele mówi o postaci tytułowego Australian Psycho. Co dziwne - ogląda się bardzo dobrze, co jest zasługą m.in. Erica Bany który zagrał fenomenalnie tytułowego antybohatera.
Ogólnie 8/10
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 11:30:13 am wysłana przez Szymku »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2536 dnia: Grudnia 27, 2007, 11:59:06 am »
Jestem po I AM LEGEND...
powiem ze troszke zawiedziony jestem, nie bede w calosci opisywal co i jak, powiem ze troszke wieje nuda...film poprostu dla mnie sredni.

7=/10
Opublikowane: Grudzień 27, 2007, 11:56:06
o jeszcze dodam ze trafilem ostatnio na anime Devil may cry, na podstawie gry:D:D powiem ze nawet nawet ...zabawne, jednak brak tego "polotu" - brak odpowiednio podanej historii, nie wciaga ...


5/10

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2537 dnia: Grudnia 28, 2007, 03:06:37 am »
Jestem legendą mnie się podobał..chociaż wiele bym w nim zmienił (słabe animki)..film genialny jest do czasu gdy zapada zmrok..potem robi się nieco "typowo".szkoda, że aż tak spłaszczono wątek zarażonych..początek jest naprawdę dobry..

Warto w zderzeniu z Jestem legendą obejrzeć Omega man'a z Charltonem Hestonem w roli głównej z 71 roku.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2538 dnia: Grudnia 28, 2007, 23:34:15 pm »
właśnie wróciłem z AvP2 i naprawde polecam ten film.IMO zdecydowanie lepszy od części pierwszej, a dla wielbicieli takiego kina pozycja obowiązkowa

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2539 dnia: Grudnia 29, 2007, 02:57:21 am »
Im Am Legend:

+ Świetne zdjęcia
+ Logiczne zachowanie bohatera ( miejscami troszkę mniej  :))
+ W ciekawy sposób, pod względem chronologicznym poprowadzona akcja
+ Klimat, klimat


- Średnia animacja, w starciu z "Transformersami" lub innymi kasowymi filmami
- Jak dla mnie nieciekawa muzyka ( nie licząc Marleya)
- Miejscami "typowo"

Daję 8+/10

AVP2

+ Obcy
+ Predator
+ Ciupke lepszy od pierwszej części

- Spie*****y potencjał
- Beznadziejne zdjęcią ( nie licząc lasów)
- Motywy "Z dupy wzięte": Kwas raz działa, raz nie.
- Diaaaaalogi
- Nudy
- Nielogiczne zachowania bohaterów
- Schematyczne, przewidywalne

Daje 5/10, nie polecam, po wyjściu czułem że straciłem 15 zł na bilet.


Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2540 dnia: Grudnia 29, 2007, 03:07:16 am »
Cytuj
Daje 5/10, nie polecam, po wyjściu czułem że straciłem 15 zł na bilet.
a ja wręcz przeciwnie podobał mi sie i to bardzo, niewiem gdzie ty tam nude widziałeś bo ja nie widziałem takowej chyba że szedłeś na ten film i nie wiadomo czego oczekiwałeś, ja szedłem z myślą że to będzie rżeź i tak też było, a czasem lubie taki film obejrzeć ;) Nuda to jest w "Przeminęło z wiatrem" albo w innych smutkach ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2007, 03:33:30 am wysłana przez Isaac »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2541 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:15:52 am »
Blow - uwielbiam ten film, rewelacyjny klimat, zdjęcia, muzyka(Can't you hear me knocking? kocham ten kawałek) i świetna historia.

btw. Czy to w tym filmie babka chciała się zabić w rytmie freebirda? Pierwszym razem jak oglądałem  nie pamietam tej sceny a drugim razem się myłem :mad:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 00:39:12 am wysłana przez Mikes »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2542 dnia: Stycznia 01, 2008, 20:42:45 pm »
Przed chwilą oglądnąłem film True Love.

Myślałem, że będzie to wesoła komedyjka ale okazało się, że jest to raczej czarna komedia :P

Głównym bohaterem jest pewien spontaniczny gość, fanatyk Elvisa Presleya, który ma powiedzmy takiego wyimaginowanego swojego Elvisa :P (Występuje może trzy razy w filmie).

Z początku sądziłem, iż jest to beznadziejny film ale potem okazało się zgoła inaczej. Tak dla mnie 8/10 :P


mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2543 dnia: Stycznia 04, 2008, 21:56:37 pm »
OldBoy -Będzie krótko .
Film opowiada o kolesiu który został zamknięty (więzienie) w jednym pokoju na 15 lat.
Po tym czasie następuje żądza zemsty.. chęć poznania prawdy.
Fabuła jest godna uwagi, zwłaszcza końcówka gdzie wszystko sie wyjaśnia.

Mocne 8

Nie jest to dzieło na miare PI, ale polecam oblukać.



Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2544 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:06:57 pm »
Ostatnio Kolporter zrobił mi miłą niespodziankę mająć w ofercie Hellraisera. Dobrze mieć znajomego kioskarza (pozdro Kura) i możliwość zamówienia innych egzemplarzy...tak więć Wysłannik Piekieł, Hellbound io Hell on Earth poobracały się w moim DVD. Kliamt Gore i wizje Barkera są doprawdy chłodne...

A kolejne brawa dla Kina Domowego za kapitalny thriller anime Perfect Blue. Kto powiedział, że życie idolki jest łatwe? Polecam nawet uczulonym na animacje, a żądnym dobrego - ale ciężkiego - kina.


PEOPLE = SHIT

Satanael

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-10-2007
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2545 dnia: Stycznia 04, 2008, 22:13:49 pm »
Cytuj
jak Zyd staje sie skin head'em
Jeszcze zakończenie powiedz. To powinno być w spoilerze, bo to się wyjaśnia dużo później. :x
To to można zobaczyć już nawet w reklamie w telewizji.
Opublikowane: Grudzień 19, 2007, 19:04:33
Oglądał ktoś "Historia zabójstwa Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda"?
Jesse James to jak dla mnie najlepszy film ostatnich lat.Świetna fabuła, świetna muzyka i gra aktorów.Film jak dla mnie idealny.Ale w dzisiejszych czasach trudno jest ludziom sprzedać western bez strzelanin i pościgów, w którym główną atrakcją są świetne dialogi i aktorstwo.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2546 dnia: Stycznia 05, 2008, 21:01:02 pm »
Cytuj
Nie jest to dzieło na miare PI, ale polecam oblukać.
Oł yeah  . Pi to film , który można oglądać w nieksończoność . Ba , jako jeden z nielicznych zachęcil mnie do zgłebiania wiedzy na temat tej magicznej liczby . Po jakimś filmie mieliście taką faze by przewalkowac książki po to by dowiedzieć się czegoś więcej ?


Człowiek bez przeszłości - komediodramat o pewnym pechowcu , ktory miał nieszczęscie spotkac pewnych frajerów . Nie wszystko jednak traci sens w jego życiu . Będąc bez grosza przy duszy mógł liczyć tylko na siebie . Tak mu się przynajmniej wydawało . Społecznośc , jednak nie okazała się tak zimna jak fińskie klimaty , co to to nie  . Ten wydzwiek optymizmu w naszej codziennej szarzyznie może sie wydawać zdeka nieralny , ale jakże potrzebny i tak mało eksponowany w obecnym kinie . Na sczególna uwagę zasługują inteligente i zabawne dialogi przebijające wiekszosc ostatnich komedii . I bohater , którego nie da się poprostu zapomieć . Mimo swego , na pozór , niezbyt mądrego wyrazu twarzy jest osobą zdystansowana do siebie i otoczenia . Może to nie jest nihilista , ale napewno nieslychanie spokojny czlowiek , biorący los we własne ręce . W moim prywatnym notesiku najlepszych reżyserów zawidniało nowe nazwisko : Aki Kaurismaki .

8/10


Sleepers -  jeden wypadek spowodowal lawinę nieszczęść niszcząc tym samym niewinne dzieciaki doszczętnie . Moralnie rzecz jasna . Dramat o lekkim zabarwieniu gangsterskim .  Dosyć ciekawy . Nie wywołał jednak emocji . Być może przez to , że główną rolę ogrywali tu gowniarze a nie De Niro , Pitt , Hoffmann czy Bacon . Ten ostatni wg mnie wypadł najlepiej , ten aktor umie grać bad guya . Reszta jakby tylko przypatrywała się , a nie brała udział w tej bitwie o godnośc . Szkoda , był materiał na wielki film .

8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2547 dnia: Stycznia 05, 2008, 23:11:37 pm »
Dzisiaj sobie oglądnąłem Running With Scissors.

Na tyle okładki było napisane "najzabawniejsza komedia roku" ale jak dla mnei takową nie byłą. Co prawda pare momentów było bardzo śmiesznych.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ale prócz paru zabawnych chwil więcej jest właściwie 'zwykłego filmu' niż komedii. Nawet tego nie ocenię, bo nie wiem jak ;)

Muzyka jednak jest genialna :*

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2548 dnia: Stycznia 06, 2008, 10:37:27 am »
AvP2 - fajne były te nawiązania do poprzednich odsłon Alienów jak i Predatorów. W sumie film zaskoczył mnie nieco in plus.

JarotY_na_ZawszE

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2549 dnia: Stycznia 06, 2008, 11:29:30 am »
a widzieliscie "ze zycie ma sens"? kozak film o cpunach... obczajcie kawalki na youtube :cool:

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2550 dnia: Stycznia 06, 2008, 17:23:55 pm »
Owszem - mam całość i jest świetny. Tym bardziej, że chodzi fama, że sceny nie były udawane.


PEOPLE = SHIT

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2551 dnia: Stycznia 06, 2008, 19:53:55 pm »
Cytuj
Nie jest to dzieło na miare PI, ale polecam oblukać.
Oł yeah  . Pi to film , który można oglądać w nieksończoność . Ba , jako jeden z nielicznych zachęcil mnie do zgłebiania wiedzy na temat tej magicznej liczby . Po jakimś filmie mieliście taką faze by przewalkowac książki po to by dowiedzieć się czegoś więcej ?
Po Star Warsach, mając lat 5, zacząłem budować Sokoła Millenium.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2552 dnia: Stycznia 06, 2008, 21:54:22 pm »
Przed chwilą oglądnąłem film True Love.

Myślałem, że będzie to wesoła komedyjka ale okazało się, że jest to raczej czarna komedia :P

Głównym bohaterem jest pewien spontaniczny gość, fanatyk Elvisa Presleya, który ma powiedzmy takiego wyimaginowanego swojego Elvisa :P (Występuje może trzy razy w filmie).

Z początku sądziłem, iż jest to beznadziejny film ale potem okazało się zgoła inaczej. Tak dla mnie 8/10 :P




A nie TRUE ROMANCE z Christianem Slaterem? Tez tam Elvis sie pojawia...
Jezeli to o ten film chodzi to klasyk. Scenariusz - Tarantino, reżyseria - Tony Scott, wyspili miedzy innymi: Val Kilmer, Gary Oldman, Samuel L. Jackson, Brad Pitt, Christopher Walken. Swietny film. Polecam

JarotY_na_ZawszE

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2553 dnia: Stycznia 06, 2008, 22:02:42 pm »
Owszem - mam całość i jest świetny. Tym bardziej, że chodzi fama, że sceny nie były udawane.
no tak oni wygladajza jakby naprawde byli po scierwie :-D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2554 dnia: Stycznia 07, 2008, 09:31:17 am »
No Country for Old Men - artystyczny thriller na fundmentach westernu . Akcja rozgrywa się na granicy między Meksykiem a Stanami , gdzie przeważają tereny stepowe i pustynne . Zarys fabularny opiera się na pościgu bandziora za pewnym kowbojem , który miał (nie)szczęscie spotkać pewnego trupa na stepowisku a kolo niego walizeczke pełną zielonych . Jakoże praworzadnośc nie jest u niego w cenie skorzystał z okazji i zgarnął szmal już wtedy wiedząc ,że przysporzy mu to sporo problemów . Przyznacie ,że nawet na ekranizację książki scenariusz nie jest zbytnio hitchockowski :) Motorem napędowym nie jest fabuła ,co niektórych może martwić , ale genialna kreacja aktorska Javiera Bardema . Jesli ten gość nie dostanie Oskara to zacznę powątpiewać w gusta ludzi odpowiedzialnych za te prestiżowe wyróznienia . Powiem szczerze , że typu wcześniej nie widzialem na oczy , ale w filmie Coenów zmiótł  tegoroczną konkurencję . Nie wiem czy aktor przypadkiem ocknął się po paru dniach takiego zaangażowania w rolę ;p Sam bym się bal pracować z takim gościem , który rzuca monetą i decyduje czy zabić bądz zostawić delikwenta . Pewnośc z jaką prowadzi dialog z napotkanymi ludzmi wzbudza uznanie . Spokój z jakim podchodzi do swcyh obowiązków może przyprawić o dreszcze . Naprawdę , aktor przeszedł samego siebie i przycmił nawet takiego weterana jak Tommy Lee Jones , którego wprost ubóstwiam . Czarny charakter ma też dosyć niespotykaną broń co dodaje mu poarę punkcików w kategorii najbadziej wyrazistych złoczyńców w historii kina . Reszta stoi na bardzo wysokim bądz dobrym poziomie . Plenery mnie osobiście zachwyciły , skaliste góry , zachód słońca , dzika zwierzyna , rancza i wszędobylski akcent typowe dla ludzi z Texasu . Muza jest jakby trochę nieobecna , ale przypasowuje do trochę wolniejszego klimatu . Akcja bowiem jest rozgrywana bez pośpiech , z rowagą i dopieszczeniem każdego szczegółu . Widać , że Coenowie mieli zamiar stworzyć epickie dzieło o starych i utratych schematach . Powiew świeżości nie jest jednak na tyle skuteczny by stwierdzić , że mamy do czynienia z epokowym dziełem . Ja podchodząc do tego obrazu , naladowany pozytywną energią i zdopingowany przez noty rzędu 10/10 na róznych serwisach , myślałem ,że To nie jest kraj dla starych Ludzi ( swoją drogą brawa dla tłumacza ) mną pozamiata , nie da o sobie zapomnieć , że będę udawać albo starego zpyziałego kowboja z zasadami tak starymi jak ten świat , albo wywijał kolejnymi druzgocącymi cytatami . Niestety , pomimo swych zalet tak sie nie stało . Sęk tylko w tym ,że nie wiem co nie zatrybiło tak jak powinno . Może niezbyt górnolotny scenariusz , może braz wyrazu w zakończeniu , które co prawda daje pewne pole do popisu dla naszej wyobrazni ,ale jest zbyt powszechne . Zbyt schematyczne może nie , ale film mną nie owładnął tak jak żem oczekiwal . Mimo wszystko polecam wszystkich fanom odmiennego amerykańskiego kina . Tym bardziej ,że takich obrazów jest coraz mniej . 

8+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2555 dnia: Stycznia 07, 2008, 22:51:40 pm »
Cytuj
A nie TRUE ROMANCE z Christianem Slaterem? Tez tam Elvis sie pojawia...
Jezeli to o ten film chodzi to klasyk. Scenariusz - Tarantino, reżyseria - Tony Scott, wyspili miedzy innymi: Val Kilmer, Gary Oldman, Samuel L. Jackson, Brad Pitt, Christopher Walken. Swietny film. Polecam
Fakt, klasyka. Rasowy z nerwem zrobiony film z kilkoma kapitalnymi dialogami i scenami... Slater w klubie Oldmana i ich starcie albo  dialog Christophena Walkena z Dennisem Hopperem..  :lol:

I am legend. Zaskakująco dobry film, z zaskakująco dobrym Willem Smithem. Oczekiwałem jakiegoś śmiesznawego horrorku, ze Smithem rzucającym gagami ale przyjemnie się rozczarowałem. Szkoda że
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Niemniej jednak jak na standardowe komercyjne kino byłem przyjemnie zaskoczony.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 00:17:17 am wysłana przez Leenk »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2556 dnia: Stycznia 08, 2008, 19:21:02 pm »
Ostatnio zacząłem oglądać Dextera. Świetny serial, polecam wszystkich. Jakby ktoś chciał to rozpisałem się trochę tu -> http://coltownia.blogspot.com/2008/01/nie-samym-prison-breakiem-czowiek-yje.html

Bez spoilerów

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2557 dnia: Stycznia 08, 2008, 20:44:02 pm »
Wczoraj zakupiłem sobie limitowaną wersje transformers na dvd. Dodatkowa płyta wymiata polecam wszytkim.

PS zarąbiste metalowe pudełko  8)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2558 dnia: Stycznia 08, 2008, 21:06:55 pm »
Wczoraj zakupiłem sobie limitowaną wersje transformers na dvd. Dodatkowa płyta wymiata polecam wszytkim.

PS zarąbiste metalowe pudełko  8)
A co na niej jest?

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2559 dnia: Stycznia 08, 2008, 21:13:00 pm »
Nasz świat:
-Historia
-Sprzymierzeńcy
-Walka z gigantycznymi robotami
-Pole walki

Ich wojna:
-Bunt robotów
-Autoboty
-Uderzenie Deceptikonów
-O talizmanie allspark

Więcej:
-Analiza scen
-Pomysły i koncepcje
-Zwiastuny
-Dodatki - niespodzianki

:)