Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820533 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2720 dnia: Lutego 23, 2008, 23:22:58 pm »
Właśnie co do No Country For Old Man. Dawno już nie widziałem tak niedokończonego, a nawet, ośmieliłbym się powiedzieć, niedorobionego filmu. Tak do 2/3 trzyma w miarę stałe tempo, potem jednak wątek traci rytm, wręcz się urywa, pozostawiając wiele niedomówień, jednak nie takich skłaniających do refleksji, zastanowienia, próbujących pobudzić w widzach ciekawość i grę wyobraźni. Przeciwnie - widz ma wrażenie, w szczególności po zupełnie wydumanej i nieskładnej końcówce, że autorom skończyły się pomysły, film się urwał, albo montaż nie zdążył na zaplanowaną premierę O_o. Naprawdę - do połowy człowiek ma bardzo pozytywne wrażenia, apetyt się zaostrza, aż tu znienacka ktoś nam podpieprza talerz ze schabowym sprzed nosa i podstawia czerstwe pieczywo czosnkowe :?. W wyniku czego po seansie pozostajemy nieco zniesmaczeni - co nieco uczkneliśmy, ale tak naprawdę pozostało tylko mgliste wspomnienie aromatu. Ja naprawdę nie wiem, jak można było ten film tak spartolić - aktorstwo więcej niż dobre, historia niczego sobie, postaci może niezbyt głębokie, za to charakterystyczne, technicznie pierwsza liga - i ZONK! :shock: Ten film nigdy nie powinien trafić do kin w takiej formie. Za co tu Oscary, o co cały ten szum medialny? :-? Film bez puenty, potencjał zmarnowany w najgłupszy z możliwych sposobów...

7/10 (ze względu na mocną pierwszą połowę - w drugiej scenariusz kuleje już niemiłosiernie, co widać szczególnie w dialogach O_o)
GT: Trusio

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2721 dnia: Lutego 24, 2008, 06:34:03 am »
No Country for Old Men podobnież opwowiada w nawiasie o kondycji Ameryki . Podobnież bo osobiście tak jak Trusio napisał nie doszukałem się tutaj drugiego dna . Jako trzymający thriller z powalająca rolą Javiera Bardema (Oskar bo w pysk ! ) bardzo mi podpasował , niektóre scenki imponują ;) Problem w tym ,że Coenowie chcieli stworzyć cos więcej niż posępny kryminał . Muszę obadać książke by docieć co zostało ominięte . Bo zakończenie mnie troszkę zniesmaczyło ;/
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2722 dnia: Lutego 24, 2008, 15:47:44 pm »
Akcja, logika i budowane przez godzinę napięcie siada pod koniec niestety, wplatając wzięte nie wiadomo skąd sceny, dodatkowe postacie, poboczne wątki. Kondycja Ameryki?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Film godny oglądnięcia, jak już  napisano, głównie dla postaci granej przez Javiera Bardema. Zwróciłem na niego uwagę przy okazji "Duchów Goi" (obejrzane przez ciche uwielbienie dla Natalie Portman) gdzie grał zdeprawowanego dostojnika kościoła hiszpańskiego. Nadaje się on do takich ról, oj nadaje.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2723 dnia: Lutego 24, 2008, 16:13:52 pm »
Kert tak interpretują film mądre głowy ... znaczy krytycy  :smile: Wiekszość wychwala film pod niebiosa często gęsto dając maxymalne oceny i chrzczą je jako najlepszy obraz ostatnich 5 lat  :shock: Ostatnio w Tygodniku Kulturalnym na tvp Kultura(swoją drogą polecam ten świetny program ) rozgorzała dyskusja na temat tego filmu . Niektórym baardzo przypasował innym troszkę mniej , a jedne koleś powiedział nawet ,że to sa puste aluzje , zarzucał że nie ma w niej głębi . No i trzeba przyznac ,że typ miał trochę racji :?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2724 dnia: Lutego 24, 2008, 17:47:20 pm »
Racja. Swoją drogą, gdybym miał oglądać tylko filmy chwalone przez "krytyków", którzy często są niekompetentni, dawno zraziłbym się do X muzy.
Tak samo Oscary. Wiem, że to jakiś odnośnik, prestiżowa nagroda, toczą się kuluarowe i ciekawe dyskusje na temat kto dostanie i za co, ale było tyle nieciekawych i niesprawiedliwych werdyktów, często dyktowanych sytuacją społeczno-polityczną, że na prawdę mam w głębokim poważaniu całe to zamieszanie wokół tego, było nie było, zbiegowiska wspólnej adoracji. Dawniej i mnie udzielała się gorączka oscarowej nocy i siedziałem jak głupi przed tv. Teraz moje zdanie jest takie, że jako wydarzenie i rozrywkę - tak, można oglądnąć, ale nie traktować jako wyznacznik jakości.
A TVP Kultura lubię czasami oglądnąć. Tym dla mnie przynajmniej 2x w tygodniu powinna być telewizyjna Dwójka. Teraz jedynie da się oglądnąć "Kocham Kino" we wtorkowe wieczory (ba, wieczory - noce! hańba, czasem filmy puszczane były grubo po godz. 23, no ale trzeba na siebie zarabiać i puszczać telenowele w najlepszym czasie antenowym - smutne).

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2725 dnia: Lutego 25, 2008, 07:49:21 am »
Oskary !!!!!

To jest totalna porażka!
Największym zaskoczeniem dla mnie jest nagroda ze efekty specjalne... nikt się tego chyba nie spodziewał. W tej kategorii akurat widziałam wszystkie filmy i uważam że statuetkę powinien dostać film "Tranformers". Szczerze mówiąc uważam również że najlepszy dźwięk i montaż dźwięku też powinien dostać ten film.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2726 dnia: Lutego 25, 2008, 07:53:53 am »
Wręczono Oskary .

Najlepszy film
"To nie jest kraj dla starych ludzi"


Najlepszy reżyser
Joel Coen i Ethan Coen - "To nie jest kraj dla starych ludzi"


Najlepszy scenariusz oryginalny
Diablo Cody - "Juno"

Najlepszy scenariusz adaptowany
“To nie jest kraj dla starych ludzi” (Miramax and Paramount Vantage) Written for the screen by Joel Coen & Ethan Coen


Aktorka pierwszoplanowa
Marion Cotillard - "Niczego nie żałuję"
 

Aktor pierwszoplanowy
Daniel Day-Lewis - "Aż poleje się krew"

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Tilda Swinton - "Michael Clayton"


Najlepszy aktor drugoplanowy
Javier Bardem - "To nie jest kraj dla starych ludzi"

Najlepszy film nieanglojęzyczny
“Fałszerze” Austria

Najlepsza animacja pełnometrażowa
Ratatuj


Najlepszy animowany film krótkometrażowy
"Piotruś i wilk"


Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
"Le Mozart des Pickpockets" ("The Mozart of Pickpockets")


Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
"Taxi to the Dark Side"


Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
"Freeheld"


Najlepsza muzyka
“Pokuta” Dario Marianelli


Najlepsza piosenka
"Falling Slowly" z filmu "Once"

Najlepszy dźwięk
"Ultimatum Bourne'a"


Najlepszy montaż dźwięku
"Ultimatum Bourne'a"


Najlepsze zdjęcia
"Aż poleje się krew"

Najlepszy montaż
"Ultimatum Bourne’a" - Christopher Rouse
 

Najlepsza scenografia
"Sweeney Todd"

Najlepsze kostiumy
"Elizabeth: Złoty Wiek" - Alexandra Byrne

Najlepsza charakteryzacja
"Niczego nie żałuję" - Didier Lavergne i Jan Archibald

Najlepsze efekty specjalne
“Złoty kompas”
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2727 dnia: Lutego 25, 2008, 07:58:21 am »
Najlepszy dźwięk
"Transformers"

Najlepszy montaż dźwięku
"Transformers"

Najlepsze efekty specjalne
“Transformers”


Jak dla mnie tak powinno być...

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2728 dnia: Lutego 25, 2008, 08:15:01 am »
@Marins, zgadzam się z Tobą w 100%. Aż się zdziwiłem, że Transformers nie dostał Oskara za efekty specjalne  :-?

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2729 dnia: Lutego 25, 2008, 08:35:15 am »
Każdego kogo znam czy to dziecko czy babcia wszyscy mówili że takich efektów specjalnych jak w transformers to w życiu nie widzieli. Na portalach, na forach, w gazetach filmowych wszyscy to potwierdzają... już ci piraci mieli lepsze.


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2730 dnia: Lutego 25, 2008, 21:41:06 pm »
Od jakiegoś czasu,wyprzedaje swoje film na dvd, większość już sprzedałem, a teraz część wystawiam na allegro, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany to zapraszam ;) 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3769602

póki co jedna aukcja, ale do jutra dojdzie jeszcze kilka.

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2731 dnia: Lutego 25, 2008, 21:45:49 pm »
John Rambo - ogólnie myślałem że Stallone nie da rady ale wymiata jak nigdy dotąd. Część najlepsza zaraz za świetną RAMBO 1. Rzeź jest taka że niejeden horror by sie nie powstydził tylu efektów. No i Dżon znowu wymiata łukiem. M-A-S-A-K-R-A

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2732 dnia: Lutego 25, 2008, 22:14:35 pm »
John Rambo - ogólnie myślałem że Stallone nie da rady ale wymiata jak nigdy dotąd. Część najlepsza zaraz za świetną RAMBO 1. Rzeź jest taka że niejeden horror by sie nie powstydził tylu efektów. No i Dżon znowu wymiata łukiem. M-A-S-A-K-R-A
Bardzo się obawiałem że wyjdzie kicha, ale bardzo przyjemnie się zaskoczyłem i w pełni się zgadzam z opinią. Zdecydowanie zaraz po jedynce najlepsza część.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2733 dnia: Lutego 25, 2008, 22:18:03 pm »
Widzę że wychwalacie najnowszą część Rambo :) jutro będę musiał sobie obejrzeć :)

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2734 dnia: Lutego 25, 2008, 22:26:46 pm »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2735 dnia: Lutego 26, 2008, 13:55:37 pm »
Katyń - średnio sfilmowany dokument/pamiętnik Wajdy . Poczatkowa muzyka przeraziła mnie bowiem błyskawicznie wyswietlił mi się obraz z Pana Tadeusza . Na szczęście popmaptycznośc zeszła na dalszy plan ustepującom miejsca prawdzie , która nie jest wskazana . Rozterek zwykłych ludzi raczej nie ma mocno nakreslonych imo tylko naświetlenie pewnych spraw i ich miejsca w historii . Grę aktorską w wykonaniu mlodych miłościwie przemilczę .  :smile:

7+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2736 dnia: Lutego 26, 2008, 17:31:43 pm »
Oskary !!!!!

To jest totalna porażka!
Największym zaskoczeniem dla mnie jest nagroda ze efekty specjalne... nikt się tego chyba nie spodziewał. W tej kategorii akurat widziałam wszystkie filmy i uważam że statuetkę powinien dostać film "Tranformers". Szczerze mówiąc uważam również że najlepszy dźwięk i montaż dźwięku też powinien dostać ten film

Jak dla mnie tak powinno być...
;)

Co prawda, z efektami można by jeszcze IMO polemizować, ale już dźwięk i "montaż dźwięku" - to nie tylko super nagrane wybuchy i dźwięki maszyn. To np. wypadkowa muzyki i dźwięków otoczenia (kto widział walkę w mieszkaniu w Maroku (w UB), ten doskonale rozumie o co chodzi.

Nie mniej, kwalifikowanie wyborów Akademii w kategorii "porażki", jest jak fanboyskie kłótnie w SW - kompletnie bezsensowne. Nie wspominam już o tym, że wybory są niezwykle sprawiedliwe i racjonalne.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2737 dnia: Lutego 26, 2008, 18:10:46 pm »
Co ty Tarny - obstajesz na towarzystwem wzajemnej adoracji z Hollywoodu? --_--'' 
GT: Trusio

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2738 dnia: Lutego 26, 2008, 19:49:48 pm »
Mam ich w dupie, każdy niech sobie ocenia jak chce. Nigdy Oskary mnie nie przekonały do jakiegoś filmu, bo nie ufam nagrodom, póki sam nie zweryfikuje. Armageddon (choć jest 1000 gorszych produkcji i bardziej rzewnych) dostał Złotą Malinę, a ja zawsze się na nim wzruszam i chu*. Lubię go.

A, że opinie Akademii pokrywają się z moimi - to co mam pisać:"zniszczmy wielkie korporacje i zabijmy wszystkich z żydo-masońskiego lobby w Hollywood"?!!!11jedenjeden.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2739 dnia: Lutego 26, 2008, 20:59:31 pm »
Cytuj
"zniszczmy wielkie korporacje i zabijmy wszystkich z żydo-masońskiego lobby w Hollywood"?!!!11jedenjeden.

TAK!!11shiftjedenshiftjeden

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2740 dnia: Lutego 27, 2008, 19:12:21 pm »
Oglądałem wczoraj re-transmisje oscarów na  TVP1 i byłem w ciężkim szoku. Żenada gorsza niż taniec z gwiazdami,  prowadzący to już kompletna kpina i jeszcze Casey Affleck nie dostał statuetki za 2 planową :o :o.

-Piotrek-

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2741 dnia: Lutego 28, 2008, 00:05:06 am »
Są dwie wersje zakończenia Sam reżyser o tym mówi:
http://www.filmweb.pl/Francis+Lawrence+o+dokr%C4%99tkach+%22Jestem+legend%C4%85%22,News,id=39270
Mam nadzieje, że na BR będą oba zakończenia.Cool

Pamiętacie jak o tym pisałem ?



To będzie mój pierwszy film na Blu-Ray :cool:
Front Mission 5 English Patch
http://www.frontmission.info/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2742 dnia: Lutego 29, 2008, 19:50:02 pm »
Shift one. Będę musiał kupić, tylko po to by zobacyzć to zakończenie :)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2743 dnia: Lutego 29, 2008, 19:55:46 pm »
ja tak samo, film jest genialny, ciekawe co wymyślili w alternatywnym zakonczeniu , a w 300 jest inne zakończenie? ;) :P

Mufonek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2744 dnia: Lutego 29, 2008, 20:14:59 pm »
ja tak samo, film jest genialny, ciekawe co wymyślili w alternatywnym zakonczeniu , a w 300 jest inne zakończenie? ;) :P
Może postanowili zekranizować zakończenie z książki ? xD Oby, ale musieliby wyciąć kilka wcześniejszych scen...

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2745 dnia: Marca 01, 2008, 10:46:47 am »
Wczoraj miałem ogromną przyjemność być w kinie na Sweeney Todd i każdemu polecam film. Nasłuchałem się wcześniej, że czasami się dłuży, że wokali jest za dużo i są różnego poziomu, ale na mnie film wywarł wielkie wrażenie i ani przez chwilę nie czułem się znużony. Samych piosenek słucha się świetnie, wpadają w ucho a teksty są znakomite (największe wrażenie zrobiła na mnie "rozmowa" Todd'a z panią Lovett w jego gabinecie). Klimat wylewa się z filmu, ale to nic nowego jeśli chodzi o Burtona - mrok, posępność...no czuć jego rękę ;) . Główni aktorzy wypadli wyśmienicie, z Depp'em na czele oczywiście. Jak dla mnie cudo.
PSN ID: WojtqGO

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2746 dnia: Marca 01, 2008, 21:52:56 pm »
2008-03-07 ma premierę w PL film Frank'a Darabont'a The Mist polskie tłumaczenie "Mgła" jest to ekranizacja powieści Stephena Kinga. Po zwiastunie i recenzjach można się spodziewać mocnego i dobrego filmu. Będzie straszyć - wybieram się na to cudo do kina :)

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2747 dnia: Marca 01, 2008, 22:01:45 pm »
August Rush - Zajedobry film, az dziw ze nie bylo go w nominacjach do oscara. odemnie 9/10 Polecam wszystkim.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2748 dnia: Marca 01, 2008, 22:14:47 pm »
Ja dzisiaj obejrzałem dwa luzne fillmy:
Godziny Szczytu 3 fajna komedia akcji taka w sam raz do obejrzenia śmieszne teksty i zachowania główbych bohaterów.
American Pie 6 kolejna część o młodych ludziach cieszących się z młodości tym razem w kampusie film do obejrzenia ,ale najlepszym plusem są występujące piękne kobiety które lubią pokazywać swoje ciało .
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2749 dnia: Marca 01, 2008, 22:23:17 pm »
American Pie 6 kolejna część o młodych ludziach cieszących się z młodości tym razem w kampusie film do obejrzenia ,ale najlepszym plusem są występujące piękne kobiety które lubią pokazywać swoje ciało .

Loldozor? :D
GT: Trusio

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2750 dnia: Marca 01, 2008, 22:42:22 pm »
Właśnie obejrzałem Iluzjonistę z Edwardem Nortonem. Nie mam  pytań...

Problem z tym filmem jest taki że jakakolwiek próba opisania dlaczego ten film jest taki zaskakująco dobry jest jednoznaczny z jego całkowitym zespoilowaniem. To faktycznie film którego tytuł mówi wszystko.

Dość napisać że końcówka spowodowała u mnie jedno wielkie "O, k...a!"  i miałem ochotę zaklaskać osobie która stoi za scenariuszem tego filmu...  :grin:

Mufonek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2751 dnia: Marca 01, 2008, 22:44:16 pm »
Heh...a mi akurat musiało prądu zabraknąć w połowie filmu :x
Na podstawie tego co widziałem mogę jednak z czystym sumieniem potwierdzić słowa poprzedniego. Przykuwa do telewizora, nawet nie do końca wiadomo dlaczego. Magia....
Jutro powtórka :)

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2752 dnia: Marca 01, 2008, 22:46:34 pm »
Właśnie obejrzałem Iluzjonistę z Edwardem Nortonem. Nie mam  pytań...

Problem z tym filmem jest taki że jakakolwiek próba opisania dlaczego ten film jest taki zaskakująco dobry jest jednoznaczny z jego całkowitym zespoilowaniem. To faktycznie film którego tytuł mówi wszystko.

Dość napisać że końcówka spowodowała u mnie jedno wielkie "O, k...a!"  i miałem ochotę zaklaskać osobie która stoi za scenariuszem tego filmu...  :grin:

Idę oglądać iluzjonistę  :lol:

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2753 dnia: Marca 01, 2008, 22:47:38 pm »
Oglądajcie Prestige, a nie Iluzjoniste!!

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2754 dnia: Marca 01, 2008, 22:48:47 pm »
Prestige jutro  :cool:

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2755 dnia: Marca 01, 2008, 22:54:41 pm »
potwierdzam iluzjonista przy prestizu to kupa, ogolnie iluzjonista mocno sredni. Jak Nortona lubie to nawet on w tym filmie za duzo nie pokazal a ten niby wielki final mozna bylo rozgryzc w 40min filmie, ale to moje zdanie tylko :)
Prestige ftw

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2756 dnia: Marca 01, 2008, 23:43:27 pm »
Oglądajcie Prestige, a nie Iluzjoniste!!
Racja. Iluzjonista nie pozostawił na mnie żadnego piętna, ot, taki filmik z fajnym, jednak przewidywalnym zakończeniem, nic poza tym. Za to Prestiż to jeden z lepszych filmów jakie dane mi było widzieć. Genialne, niejednoznaczne postaci, znakomita narracja (retrospekcje, dodatkowo akcje z dziennikami), i klimat przez duże K. Film umiejętnie igra sobie z widzem, podsuwając mu fałszywe domysły. Ale każdy ma swój gust ;) .
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2008, 23:45:51 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2757 dnia: Marca 02, 2008, 09:23:56 am »
Transformers 2

"Michael Bay mobilizuje scenarzystów, którzy zakończyli strajk do wytężonej pracy!

Reżyser pierwszej części filmu Michael Bay oznajmił, że kontynuacja "Transformersów" budzi się do życia z letargu i najbliższe tygodnie to ciężka praca dla scenarzystów jedynki: Ehrena Krugera, Alexa Kurtzmana i Roberta Orci - którzy zakończyli niedawno strajkować.

Michael Bay powiedział:

Kiedy nadchodzi strajk, trzeba w jednej chwili wszystko zamknąć, choć tak naprawdę nie jest to wielka sprawa. Jeśli zaczynasz kręcić film, to musisz zarezerwować miejsca, podpisać umowy i wynająć sprzęt. Myślisz, że wszystko będzie szło dobrze i nie liczysz się z możliwością strajku. A kiedy ten nadchodzi, trzeba wszystko wstrzymać. Dlatego teraz musimy po prostu wszystko przywrócić do życia. Wiele rzeczy już jest, a trzeba je tylko "odkurzyć". Mam tylko nadzieję, że nie będzie kolejnego strajku, bo ten nas straszliwie wymęczył.

To na pewno nowa rola dla Michaela Bay'a, który przypomnijmy początkowo odrzucał ofertę realizacji Transformersów a teraz stał się "kołem zamachowym". Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że Steven Spielberg (producent wykonawczy) bardzo poważnie podchodzi do tego projektu i ma zamiar być jego producentem, reżyser uległ i zgodził się pojechać na Rhode Island z wizytą w siedzibie Hasbro. Tam właśnie połknął bakcyla i jak twierdzi zmiana decyzji zajęła mu całe 3 sekundy.

Premiera "Transformers 2" jest zapowiadana na 26 czerwca 2009, więc jest jeszcze trochę czasu. Miejmy nadzieję, że jedną z konsekwencji zakończonego strajku nie będzie przesunięcie terminu premiery. Pierwsza część przy budżecie wynoszącym 150 mln dolarów zarobiła w samych Stanach Zjednoczonych 319 mln dolarów a łącznie na świecie 701!



Czy wynik może dziwić skoro sam największy mistrz kina rozrywkowego mówi tak: "Jestem jednym z największych entuzjastów Transformersów™ od czasu, kiedy pojawiły się na rynku," mówi Steven Spielberg. "I nie mam tutaj na myśli kupowania zabawek dla dzieci. Mówię o kupowaniu komiksów i zabawek dla samego siebie. Bawiłem się nimi z dziećmi i byłem zachwycony," wspomina. "Byłem ich kolekcjonerem i zawsze uważałem, że ta właśnie linia figurek akcji Hasbro ma szansę na przekształcenie się w duży film kinowy."

No to czekamy :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2758 dnia: Marca 03, 2008, 16:53:46 pm »
2008-03-07 ma premierę w PL film Frank'a Darabont'a The Mist polskie tłumaczenie "Mgła" jest to ekranizacja powieści Stephena Kinga. Po zwiastunie i recenzjach można się spodziewać mocnego i dobrego filmu. Będzie straszyć - wybieram się na to cudo do kina :)

Kiła, a nie film! ... Nuda, zero napięcia i klimatu opowiadania, a na domiar złego zakończenie na modłę USA ................... BUEERK!!!

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2759 dnia: Marca 03, 2008, 16:58:51 pm »
2008-03-07 ma premierę w PL film Frank'a Darabont'a The Mist polskie tłumaczenie "Mgła" jest to ekranizacja powieści Stephena Kinga. Po zwiastunie i recenzjach można się spodziewać mocnego i dobrego filmu. Będzie straszyć - wybieram się na to cudo do kina :)

Kiła, a nie film! ... Nuda, zero napięcia i klimatu opowiadania, a na domiar złego zakończenie na modłę USA ................... BUEERK!!!

no właśnie czytałem że zakończenie lekko ssie ale całość aż tak słabo ?