Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820579 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2920 dnia: Maja 08, 2008, 18:54:21 pm »
Widzieliście trailer hancocka? Staczający sie superbohater który chcąc nie chcąc musi ratowac swiat. Trailer mną zamiótł, dawno nie było czegoś świeżego w tym temacie. I muza dobra.



Polecam

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2921 dnia: Maja 08, 2008, 20:47:46 pm »
Widzieliście trailer hancocka? Staczający sie superbohater który chcąc nie chcąc musi ratowac swiat. Trailer mną zamiótł, dawno nie było czegoś świeżego w tym temacie. I muza dobra.



Polecam

no zapowiada się dobry film

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2922 dnia: Maja 09, 2008, 20:20:23 pm »
Oglądałem ostatnio Oko, Mgła, The Ring (japoński i amerykański), amityville (starsza wersja) i Świt Żywych Trupów. Po żadnym z wyżej wymienionych filmów nie czułem strachu. Mógłby mi ktoś polecić jakiś horror, po którym bałbym się wracać w nocy sam przez las? :)

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2923 dnia: Maja 09, 2008, 20:27:00 pm »
Pierwszy The Blair Witch Project ;]

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2924 dnia: Maja 09, 2008, 21:42:11 pm »
Oglądałem i pierwszy i drugi i jakoś nie bardzo mnie ten film przestraszył.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2925 dnia: Maja 09, 2008, 21:47:54 pm »
Ja oglądałem pierwszą cześć Blair Witch Project w środku nocy, w środku lasu na projektorze i wielkim prześcieradle i miałem pełne gacie.Jak obejrzysz to w takich warunkach też będziesz miał ;) a jak usłyszysz jakiś szelest gdzieś w krzaczorach to masz 3 kilo w gaciach gwarantowane.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2008, 21:54:22 pm wysłana przez Isaac »

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2926 dnia: Maja 09, 2008, 21:50:30 pm »
No, to w takich warunkach :P. Ale mi się nie chce iść do lasu z prześcieradłem i projektorem :). Wolę coś obejrzeć na kanapie. Myślałem, że są jakieś filmy, które potrafią przestraszyć w normalnych warunkach, a nie w lasach :P.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2927 dnia: Maja 09, 2008, 21:53:44 pm »
Siedząc w domu na kanapie to chyba Cię nic nie przestraszy.Nie ma takich horrorów.Trzeba se klimat naruchać ;)

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2928 dnia: Maja 09, 2008, 21:55:59 pm »
Od siebie polecam "Shutter - Widmo" (wersja tajlandzka z 2004 r.). Najstraszniejszy film jaki oglądałem.
Właściwie to przyłączam się do pytania - z chęcią obejrzałbym coś straszącego.
U mnie w kolejce czeka "Oko" (ta pierwsza, oryginalna wersja) - słyszałem, że potrafi doprowadzić do palpitacji serca :shock: .
PSN ID: WojtqGO

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2929 dnia: Maja 09, 2008, 22:02:01 pm »
Nie wiem jak starsza, ale ta nowa wersja Oka, jako horror w ogóle się nie spisuje. Jedna bądź dwie sceny, które miały być straszne i to tyle, ale mimo wszystko warto oglądnąć, bo film nie jest zły. No i ALBA! :D

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2930 dnia: Maja 09, 2008, 22:02:39 pm »
Byłem na sierocińcu genialny film, jestem pod wrażeniem.

Nowa wersja Oka z Albą jest słabiutka...

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2931 dnia: Maja 09, 2008, 22:06:07 pm »
Rowniez polecam Shuttera tajlandzkiego, jedyny horror na ktorym bylem zesrany.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2932 dnia: Maja 13, 2008, 16:00:14 pm »
Uwe Boll stworzony do reżyserowania "Grand Theft Auto"

"Niezłomny Uwe Boll nie przejął się odrzuceniem własnej kandydatury przez producentów "World of Warcraft". Kultowy reżyser uważa, że byłby idealnym reżyserem ekranizacji gry "Grand Theft Auto".


"Byłbym właściwym kolesiem do tego" - mówi Boll - "moje filmy są krwawe i brutalne, a w dodatku nie mam problemów z kręceniem scen akcji". Niemiecki reżyser obawia się jednak konkurencji: "na koniec przyjdzie Michael Bay albo Brett Ratner i zrobią filmik za 150 milionów z kategorią wiekową PG 13". Boll twierdzi, że jego wersja "GTA" byłaby 5 razy tańsza i pozbawiona kompromisów. "

Ten kolo mnie rozwala  :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2933 dnia: Maja 13, 2008, 17:11:28 pm »
Rockstar na pewno nie zgodzi się na ekranizację GTA przez tego typka :lol:

lupinator

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2934 dnia: Maja 13, 2008, 17:33:49 pm »
A jak będzie dalej próbował to zostanie wyśmiany jakoś w nowej części (za rok?) :cool:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2935 dnia: Maja 13, 2008, 17:38:40 pm »
Może nawet w tych dodatkach na X0 ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2936 dnia: Maja 13, 2008, 21:58:05 pm »
Cytuj
Boll twierdzi, że jego wersja "GTA" byłaby 5 razy tańsza i pozbawiona kompromisów.

Z tym się zgodzę- choć dla Bolla lepiej, by jakieś kompromisy były- wtedy może dałoby się dotrwać do końca seansu.


Wczoraj oglądnąłem Batman Begins (trochę minęło od premiery, wiem) i muszę powiedzieć, że jeśli nie lubię tego typu filmów (głównie za ich naiwność- choćpierwsze dwa batmany mogą być- głównie za klimat), to ten oglądało mi się b. miło. Wszystko zostało połączone b. zgrabnie i logicznie fabularnie, przez co można bez większego grymasu niesmaku zrozumieć motywy pana Wayne'a i całość po prostu wciąga. Dobre.
Tak z 8/10

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2937 dnia: Maja 14, 2008, 10:36:11 am »
Wy się śmiejecie, ale tutaj akurat Boll ma rację. Nie twierdzę, że przy jego reżyserii mógłby wyjść jakiś dobry film, jednak przynajmniej nie zaserwowałby nam hollywoodzkiej paćki z kategorią wiekową PG 13.

Zresztą, inna sprawa, nie widzę jak w ogóle miałby wyglądać film GTA...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2938 dnia: Maja 14, 2008, 14:53:27 pm »
Film na podstawie GTA? Co w tym filmie byłoby takiego interesującego? Każda z części gry ma obsadzonego innego bohatera więc w żaden sposób utożsamić serii nie da się z tym jednym głównym. Film byłby po prostu zwykłym filmem gangsterskim jakich było już parę w historii kina.

Co innego zrobić film MGS. Snake jak główny bohater, masa tajemnic i nie dopowiedzianych wątków. To jest materiał na film a nie GTA, które właściwie nawiązuje samo w sobie do filmów.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2939 dnia: Maja 14, 2008, 15:10:37 pm »
Co innego zrobić film MGS. Snake jak główny bohater, masa tajemnic i nie dopowiedzianych wątków. To jest materiał na film
Ale co najmniej trwający 3 godziny według mnie (jeżeli będą robić go na podstawie którejś części).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2940 dnia: Maja 14, 2008, 15:32:53 pm »
Co innego zrobić film MGS. Snake jak główny bohater, masa tajemnic i nie dopowiedzianych wątków. To jest materiał na film
Ale co najmniej trwający 3 godziny według mnie (jeżeli będą robić go na podstawie którejś części).


Albo zrobić 3 części filmu.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2941 dnia: Maja 14, 2008, 17:13:04 pm »
Skończyłem oglądać właśnie horror "Rec" dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów tego gatunku jakie w życiu widziałem  :shock:
Film jest produkcji hiszpańskiej która coraz częściej do mnie przemawia: "Sierociniec", "Labirynt Fauna" czy "Kręgosłup diabła" wracając do filmu to jest on nakręcony podobną techniką co Blair Witch Proj. nawiązuję do takich filmów jak np: 28 tyg później czy w końcówce do Milczenia Owiec. Można powiedzieć że odgrzewany kotlet ale w tym przypadku wielki szacunek dla scenariusza i reżysera za stworzenie przerażającego w dosłownym tego słowa znaczeniu dzieła które sprawia że widz poczuje strach.

Co do fabuły to pozwolę sobie zacytować
"Reporterka Angela wraz z kamerzystą realizują dokument o nocnej pracy strażaków. Gdy pojawia się pierwsze wezwanie, dziennikarze również uczestniczą w akcji, by zarejestrować ciekawy materiał. Na miejscu okazuje się, że wezwanie dotyczyło hałasów w mieszkaniu starszej pani. Po przybyciu strażaków i policjantów, będąca w dziwnym stanie staruszka gryzie jednego z funkcjonariuszy. W międzyczasie okazuje się także, że budynek został odizolowany, bo służby bezpieczeństwa uważają, że w kamienicy panuje jakaś rozpowszechniająca się choroba."

Polecam naprawdę mocny film 9/10

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2942 dnia: Maja 14, 2008, 18:19:40 pm »
Zombiaki? Uwielbiam! Muszę sobie to załatwić.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2943 dnia: Maja 14, 2008, 19:50:34 pm »
Zombiaki? Uwielbiam! Muszę sobie to załatwić.

Tak coś jak zombie ale inaczej tutaj przedstawione. Są bardziej "ludzcy"

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2944 dnia: Maja 14, 2008, 20:08:52 pm »
Też dziś oglądalem ten film naprawde fajny film jeden z lepszych horrorow jakie ogladalem.A co do tych potworów to zombi bym tego nie nazwał,ale maja dużo z nimi wspólnego tez zarażaja po ugryzieniu,ale jak napisał Marins są bardziej ludzccy.
Ocena:
9/10

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2945 dnia: Maja 17, 2008, 14:34:47 pm »
Filmy które ukażą się w najbliższym czasie w kinach:

Hellboy: Złota Armia      
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki    
John Hancock    
Kung Fu Panda    
Mroczny rycerz    
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka    
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian    

Seks w wielkim mieście    
Speed Racer    
Star Wars: The Clone Wars    
The Incredible Hulk    
WALL.E    
Z archiwum X 2    
Zdarzenie    


Jest w czym wybierać  :cool:
Pogrubione zaznaczyłem te które mnie interesują i na które się wybiorę do kina.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2008, 14:36:46 pm wysłana przez Marins »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2946 dnia: Maja 17, 2008, 16:42:16 pm »
Cytuj
Star Wars: The Clone Wars   
Co to ma być?

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2947 dnia: Maja 17, 2008, 17:10:26 pm »
Z tego co pamiętam, to chyba jakiś film animowany.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2948 dnia: Maja 17, 2008, 17:11:36 pm »
Z tego co pamiętam, to chyba jakiś film animowany.
ten co leciał na Cartoon Network (w odcinkach)??

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2949 dnia: Maja 18, 2008, 00:59:39 am »
Z tego co pamiętam, to chyba jakiś film animowany.
ten co leciał na Cartoon Network (w odcinkach)??

nie wiem czy leciał ale będzie to właśnie film animowany :/

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2950 dnia: Maja 18, 2008, 01:17:50 am »
Cytuj
Star Wars: The Clone Wars   
Co to ma być?
Tu masz ogólnikowo: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=43524
A tu z zwiastun: http://www.starwars.com/video/view/000639.html
Jak dla mnie, to może być lepsze w odbiorze niż nowa trylogia, przynajmniej wiadomo co dostajemy... CG jak w filmie (w sumie w Ep. I-III po co zatrudniali aktorów, trzeba było ich też zastąpić, a nie kazać im grać z drewnianymi kijami na green box'ie), fajowo zdeformowane postacie, bajkowo jak w fabularce (co fajne nie jest), generalnie miła wyprawa do kina dla miłośników tego uniwersum (do których i ja się zaliczam).
ten co leciał na Cartoon Network (w odcinkach)??
Nie leciał, tamto było "tradycyjnie" rysunkowe i wg mnie mało ciekawe.
Brałby się Lucas za VII-IX, a nie zajmował głupotami... tylko trzeba zabrać mu IL&M i te wszystkie zabawki, co by za dużo sobie nie pozwalał.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2008, 01:21:06 am wysłana przez Kert »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2951 dnia: Maja 18, 2008, 14:22:07 pm »
Parę osób mały czas

Dawno nie widziałem tak głębokiego filmu z Polski . Po 89 roku rzadko , który film można nazwać filmem udanym a co dopiero arcydziełem . Do takiego miana kandyduje film Barańskiego . Mogę się pokusić nawet o stwierdzenie ,że względem treści mamy blisko Tarkowskiego , a każdy kto widział choć jeden film wie ,że nasze komórki poddane zostaną wielkiemu testowi .
Rzecz ma się w Warszawie , lata 70 te , niewidoma Jadzia (w tej roli Krystyna Janda ) przyjazni się z pisarzem Mironem , który wywarł na bezbronnej kobiecie ogromne wrażenie . Niestety obydwaj są na swój sposób niepelnosprawni , Jadwiga niewidoma ,zaś Miron jest strasznym niezdarą , który w życiu nic oprócz pisania wierszy nie potrafi . Dlatego ta wiez fanki i idola przynosi obu stronom korzysci , on uczy jej z czasem podstaw literatury , szlifuje jej talent , ona natomiast robi mu zakupy , załatwia wszystkie formalne sprawy itp .
Pamietam gdy rok temu miała miejsce premiera filmu chwalona była Krystyna Janda za role ślepej kobity . Na mnie nie wywarła takiego wrażenia , wiadomo ,że to silna kobieta , nie raz dawała temu wyraz , ale niezbyt mi przypasował fragment gdy łapie się wszystkiego bez żadnego zastanowienia tak jakby miała bryle dla picu . Sprawiała wrażenie persony nadwyraz sprawnej mimo swej niepełsnosprawności , to mnie trochę przeszkadzało . Charakterem była wręcz stworzona do tej roli . To ona tzryma wszystko w garsci , to tylko dzięki niej Miron wie ,że nic mu się nie stanie , zawsze będzie jego matką , która zadba o jego dobro .
Apropo pisarza , to właśnie jego najbardziej polubiłem w tym filmie . Aktor idealnie odwzorował postać fajtłapy artysty , stroniącego od życia publicznego i majacy trudnosci z prostym doreczeniem papierów do urzędu . Jest taki nieskazitelny , naturalny , nieskażony szarą codziennością , która mogła przyprawić niejednego o głęboką depresją . To typ romantyka szukający iluzji i zatracający sie w niej . Wiersze jego są piękne w swej prostocie ale i również osobliwie opisują sytuacje w jakiej się wowczas autor znajdował . Miał szacunek wśród inteligencji poslkiej , jego prace porownywane były z największymi dziełami w historii Polski . Samotny jedzdziec wsrod zgraji popaprańców . Naprawde tego kolesia można polubić po pierwszym sceptycznym tekscie rzuconym podczas kolacji , której unikał jak ognia .
To jest film offowy , dlatego też nie zdziwcie się gdy obejrzycie tylko ciasne i ponure pomieszczenia z betonowej płyty . Ciasnota i przytłoczenie towarzyszy nam przez większość seansu . Nawet gdy dwójka bohaterów wyjdzie na zewnątrz to raczej nic milego ich tak nie spotyka . Kamera krąży za aktorami tak jakby ktoś kręcił chrzciny a nie robił film ,ale to mi zupelnie nie przeszkadza , wrecz przeciwnie to pozwala bardziej wczuć się w powage sytuacji . Aktorów tu nie mamy niesty z pierwszej ligi (prócz Jandy ) ale to nie wpływa negatywnie na wizerunek filmu . Filmu , który próbuje się z roliczyć z tamtym ustrojem i probujący wychwycić nawet najmniejsze pozytywy dnia codziennego życia . Gdyby ten tytuł reprezentował nas na Cannes to założyłbym się o skrzynke piwa , że bysmy wygrali . Takie 4 miesiące 3 tygodnie 2 dni wygląda przy tym filmie śmiesznie żałośnie bo wydzwięk tego tytułu jest dużo większy . A i historia bardziej porusza serca widzów .

8+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2952 dnia: Maja 18, 2008, 14:29:47 pm »
Cytuj
Nie leciał, tamto było "tradycyjnie" rysunkowe i wg mnie mało ciekawe.


A wg mnie Gendy Tartakowsky zrobił wielkie dzieło, które zainspirowało twórców "Force unleashed".

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2953 dnia: Maja 18, 2008, 16:20:20 pm »
Przyznaję, ma bardzo fachową, charakterystyczną dla twórcy "Samurai Jack" animację, fajnie zrealizowane walki, ale po prostu jestem nieprzekonany do tego serialu, o fabule się nie wypowiadam, bo niewiele widziałem, max 3 odcinki (czyli wychodzi na to, że aż takim miłośnikiem SW nie jestem, bo serial niejako olałem).
Dwa miłe filmiki:



_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2954 dnia: Maja 18, 2008, 21:17:31 pm »
Hmm... nie wiem co myśleć o tym "Clone Wars".
Z jednej strony ma swój klimat, z drugiej wydaje się być jeszcze bardziej infantylne niż nowa trylogia. Ale zapewne i tak się przejdę do kina- wypada :]

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2955 dnia: Maja 18, 2008, 22:35:56 pm »
na takie filmy niestety nie da się nie iść do kina  :lol:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2956 dnia: Maja 19, 2008, 12:00:45 pm »
Filmy które ukażą się w najbliższym czasie w kinach:

Hellboy: Złota Armia      
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki    
John Hancock    
Kung Fu Panda    
Mroczny rycerz    
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka    
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian    

Seks w wielkim mieście    
Speed Racer    
Star Wars: The Clone Wars    
The Incredible Hulk    
WALL.E    
Z archiwum X 2    
Zdarzenie    


Jest w czym wybierać  :cool:
Pogrubione zaznaczyłem te które mnie interesują i na które się wybiorę do kina.

Aż przykro się robi, jak ludzie łykają cały ten amerykański chłam ...

Skończyłem oglądać właśnie horror "Rec" dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów tego gatunku jakie w życiu widziałem  :shock:
Film jest produkcji hiszpańskiej która coraz częściej do mnie przemawia: "Sierociniec", "Labirynt Fauna" czy "Kręgosłup diabła" wracając do filmu to jest on nakręcony podobną techniką co Blair Witch Proj. nawiązuję do takich filmów jak np: 28 tyg później czy w końcówce do Milczenia Owiec. Można powiedzieć że odgrzewany kotlet ale w tym przypadku wielki szacunek dla scenariusza i reżysera za stworzenie przerażającego w dosłownym tego słowa znaczeniu dzieła które sprawia że widz poczuje strach.

Co do fabuły to pozwolę sobie zacytować
"Reporterka Angela wraz z kamerzystą realizują dokument o nocnej pracy strażaków. Gdy pojawia się pierwsze wezwanie, dziennikarze również uczestniczą w akcji, by zarejestrować ciekawy materiał. Na miejscu okazuje się, że wezwanie dotyczyło hałasów w mieszkaniu starszej pani. Po przybyciu strażaków i policjantów, będąca w dziwnym stanie staruszka gryzie jednego z funkcjonariuszy. W międzyczasie okazuje się także, że budynek został odizolowany, bo służby bezpieczeństwa uważają, że w kamienicy panuje jakaś rozpowszechniająca się choroba."

Polecam naprawdę mocny film 9/10

Japierdole! Rec to syf nad syfy! Prymitywna i maksymalnie przewidywalna kalka miksu Blair Witch z 28 Dni później. Tragedia!
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 12:05:20 pm wysłana przez kun »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2957 dnia: Maja 19, 2008, 12:32:55 pm »
Cytuj
Aż przykro się robi, jak ludzie łykają cały ten amerykański chłam ...
No ba , płycizna teraz jest w cenie .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2958 dnia: Maja 19, 2008, 13:11:14 pm »
Pomimo szerokiego zalewu amerykańskiego chłamu i płycizny, chętnie przejdę się (nawet z ciekawości) na nowego Indianę. Działa na mnie magia tytułu oraz fakt, że dobry film przygodowy zawsze w cenie. Zobaczymy, co dziadek Ford ma do pokazania.

Na wszystko jest miejsce. Wiadomo, że w wielkich multipleksach nie ma kina niszowego, tak samo jak dla komercyjnych masówek nie ma miejsca w małych salach kinowych.
Jak chcę obejrzeć film dla dobrego scenariusza, gry aktorskiej, kina nieamerykańskiego - odwiedzam np. ARS Sztuka, jak szukam czystej rozrywki, wgniatania w fotel, eksplozji uszu i gałek ocznych - wybieram multipleks.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2959 dnia: Maja 19, 2008, 16:21:28 pm »
Aż przykro się robi, jak ludzie łykają cały ten amerykański chłam ...

Padłem  :lol:

Czyli większość filmów które w życiu oglądaliśmy to chłam ? bo są amerykańskie ?
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 16:46:33 pm wysłana przez Marins »