Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820540 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2960 dnia: Maja 19, 2008, 17:24:30 pm »
Pewnie kunowi chodziło o to, że większość na tej liście to odgrzewane kotlety, upaćkane w sosie schematów i nastawione tylko na zbijanie kiesy na utartych scenariuszach. Nie napisał, że wszystkie, tylko odniósł się do podanej przez Ciebie listy. Wiadomo, że przynajmniej połowa ulubionych przez większość filmów pochodzi zza oceanu. Chodzi o teraźniejszość amerykańskiego przemysłu filmowego.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2961 dnia: Maja 19, 2008, 17:35:47 pm »
Pewnie kunowi chodziło o to, że większość na tej liście to odgrzewane kotlety, upaćkane w sosie schematów i nastawione tylko na zbijanie kiesy na utartych scenariuszach. Nie napisał, że wszystkie, tylko odniósł się do podanej przez Ciebie listy. Wiadomo, że przynajmniej połowa ulubionych przez większość filmów pochodzi zza oceanu. Chodzi o teraźniejszość amerykańskiego przemysłu filmowego.

Pewnie tak.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 17:47:15 pm wysłana przez Marins »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2962 dnia: Maja 19, 2008, 18:20:01 pm »
Cytuj
Chodzi o teraźniejszość amerykańskiego przemysłu filmowego.
Nie do końca , jest wysmienite The Assassination of Jesse James by the coward Robert Ford a na przeciwległym biegunie Transformers . Jest sporo grono reżyserów zza Oceanu , które prezentują kino autorskie bez ingerencji panów producentów .Do multiplexów nie warto chodzić bo tam choć nie wiem jak słaby jest film widownia się podnieca i cieszy miche (ostatnio mialem tak przy seansie Next ). A kina z powazniejszym repertuarem niestety wymierają wskutek zalewu goowna jak to zwykło się mowić na Shreki , Spidermany i inne ''arcydzieła'' . Mieszkając na wsi czy w małym miasteczku nie masz szans obejrzeć czegoś ambitniejszego .Stąd internet ma takie duże wzięcie .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2963 dnia: Maja 19, 2008, 18:42:13 pm »
Ojej, generalizowałem z tą obecną sytuacją.
Jak chodzę do multipleksów, to zwykle na sali siedzi może z 10 osób (oglądam filmy minimum tydzień po premierze). Wiadomo, że się reaguje na specyficzną akcję. Film może być słabiutki jako całość, ale jak jakiś bohater w trakcie filmu opowie śmieszną historyjkę, stworzy śmieszną sytuację, to nie ma na sali człowieka, który by się nie zaśmiał. Shrek, Spiderman - wiadomo, że na to chodzą dzieci, to reakcja jest adekwatna do wieku. Mieszkając na wsi można oglądać ambitniejsze produkcje (jak się chce to można), wystarczy zaopatrzyć się w [reklama]cyfrę+[/reklama], na której są takie kanały jak aleKino, Kino Polska, TCM, które prezentują przeważnie dobre kino. Sam canal+ obok "szmir", prezentuje kino europejskie, azjatyckie niezłego formatu (i nie ma opcji, żeby je przegapić bo tradycją stacji jest puszczać te same filmy po 10 razy w miesiącu). To takie moje gdybanie, bo pomimo, że mieszkam na wsi to do Krakowa jest rzut kamieniem i takich problemów nie mam.
A Shreka zostaw w spokoju, bo w swojej kategorii na pewno gównem nie jest.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2964 dnia: Maja 19, 2008, 20:34:50 pm »
Parę osób mały czas

Dawno nie widziałem tak głębokiego filmu z Polski . Po 89 roku rzadko , który film można nazwać filmem udanym a co dopiero arcydziełem . Do takiego miana kandyduje film Barańskiego . Mogę się pokusić nawet o stwierdzenie ,że względem treści mamy blisko Tarkowskiego , a każdy kto widział choć jeden film wie ,że nasze komórki poddane zostaną wielkiemu testowi .
Rzecz ma się w Warszawie , lata 70 te , niewidoma Jadzia (w tej roli Krystyna Janda ) przyjazni się z pisarzem Mironem , który wywarł na bezbronnej kobiecie ogromne wrażenie . Niestety obydwaj są na swój sposób niepelnosprawni , Jadwiga niewidoma ,zaś Miron jest strasznym niezdarą , który w życiu nic oprócz pisania wierszy nie potrafi . Dlatego ta wiez fanki i idola przynosi obu stronom korzysci , on uczy jej z czasem podstaw literatury , szlifuje jej talent , ona natomiast robi mu zakupy , załatwia wszystkie formalne sprawy itp .
Pamietam gdy rok temu miała miejsce premiera filmu chwalona była Krystyna Janda za role ślepej kobity . Na mnie nie wywarła takiego wrażenia , wiadomo ,że to silna kobieta , nie raz dawała temu wyraz , ale niezbyt mi przypasował fragment gdy łapie się wszystkiego bez żadnego zastanowienia tak jakby miała bryle dla picu . Sprawiała wrażenie persony nadwyraz sprawnej mimo swej niepełsnosprawności , to mnie trochę przeszkadzało . Charakterem była wręcz stworzona do tej roli . To ona tzryma wszystko w garsci , to tylko dzięki niej Miron wie ,że nic mu się nie stanie , zawsze będzie jego matką , która zadba o jego dobro .
Apropo pisarza , to właśnie jego najbardziej polubiłem w tym filmie . Aktor idealnie odwzorował postać fajtłapy artysty , stroniącego od życia publicznego i majacy trudnosci z prostym doreczeniem papierów do urzędu . Jest taki nieskazitelny , naturalny , nieskażony szarą codziennością , która mogła przyprawić niejednego o głęboką depresją . To typ romantyka szukający iluzji i zatracający sie w niej . Wiersze jego są piękne w swej prostocie ale i również osobliwie opisują sytuacje w jakiej się wowczas autor znajdował . Miał szacunek wśród inteligencji poslkiej , jego prace porownywane były z największymi dziełami w historii Polski . Samotny jedzdziec wsrod zgraji popaprańców . Naprawde tego kolesia można polubić po pierwszym sceptycznym tekscie rzuconym podczas kolacji , której unikał jak ognia .
To jest film offowy , dlatego też nie zdziwcie się gdy obejrzycie tylko ciasne i ponure pomieszczenia z betonowej płyty . Ciasnota i przytłoczenie towarzyszy nam przez większość seansu . Nawet gdy dwójka bohaterów wyjdzie na zewnątrz to raczej nic milego ich tak nie spotyka . Kamera krąży za aktorami tak jakby ktoś kręcił chrzciny a nie robił film ,ale to mi zupelnie nie przeszkadza , wrecz przeciwnie to pozwala bardziej wczuć się w powage sytuacji . Aktorów tu nie mamy niesty z pierwszej ligi (prócz Jandy ) ale to nie wpływa negatywnie na wizerunek filmu . Filmu , który próbuje się z roliczyć z tamtym ustrojem i probujący wychwycić nawet najmniejsze pozytywy dnia codziennego życia . Gdyby ten tytuł reprezentował nas na Cannes to założyłbym się o skrzynke piwa , że bysmy wygrali . Takie 4 miesiące 3 tygodnie 2 dni wygląda przy tym filmie śmiesznie żałośnie bo wydzwięk tego tytułu jest dużo większy . A i historia bardziej porusza serca widzów .

8+/10

Byłem na tym filmie w kinie krótko po jego premierze. I powiem tak: mojego serca wcale nie poruszył, typowy "ambitny film", który jest o wszystki i o niczym. A tak nota bene to zupełnie nie wyczułem, aby ten film w jakikolwiek sposób rozliczał się z tamtym ustrojem; równie dobrze akcja mogłaby się dziać w latach 90 imo.
Podobała mi się gra Jandy, a do postaci Białoszewskiego rzeczywiście można szybko poczuć sympatię - to jego parcie na bukiety z kwiatów.
Ogólnie to film mnie trochę nudził, a najlepszy moment z całego filmu to ten, kiedy Miron wdepnął w psie gówno <tańcze>


A tak btw to polecam wam obczaić wiersz Mirona Białoszewskiego "Mironczarnia" jak ktoś jeszcze nie zna - jeden z moich ulubionych w ogóle  :-D :-D
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 20:37:54 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2965 dnia: Maja 19, 2008, 20:52:04 pm »
Ilu z was chodzi na ambitne filmy?? takie nieznane zwykłemu zjadaczowi popcornu? niewielu. Chcialam kiedyś być ambitna- ale na większości filmów docenianych przez krytyków zasypiam. wymieńcie 5 dobrych ambitnich komedii? ciężko co.
POzatym-niektóre amerykanśkie filmy animowane - shrek,epoka - reprezentuja sobą coś czego jeszcze w kinie nie było,gratulacje dla tworców-chyle czoło, tak samo ma sie sytyacja z innymi filmami może-efekty specialne jakie ameryknce wnoszą do filmów - mistrzostwo.
Za literówki przpraszam.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2966 dnia: Maja 19, 2008, 21:11:49 pm »
Dobrze, że przeprosiłeś  :P.
GT: Trusio

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2967 dnia: Maja 19, 2008, 21:13:00 pm »
przeprosiłaś w woli ścisłości. :P

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2968 dnia: Maja 19, 2008, 21:22:15 pm »
POzatym-niektóre amerykanśkie filmy animowane - shrek,epoka - reprezentuja sobą coś czego jeszcze w kinie nie było,gratulacje dla tworców-chyle czoło,
Dla mnie shrek już sie wypalił, tak jak kolejny Tony, Fifa...
A co do 5 komedii to duzo zalezy od poczucia humory ja przy każdym odcinku Bundych ja śmiechu co nie miara :P.

Macie coś do polecenia z wojennych lub gansterskich filmów?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2969 dnia: Maja 19, 2008, 21:28:08 pm »
American Gangster
karmazynowy przyplyw
helikopter w ogniu
infiltracja-no sesnsacja bardziej ale rewelacyjna
pianista
jarhead

http://www.filmweb.pl/szukaj/film?q=&type=&startYear=&endYear=&countryIds=&genreIds=53&startRate=&endRate=&startCount=&endCount=&sort=COUNT&sortAscending=false&page=1
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 21:32:34 pm wysłana przez Silent »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2970 dnia: Maja 19, 2008, 21:31:37 pm »
helikopter w ogniu
Takiej klasyki prosze mi tu nie pisać bo to mój ulubiony film przy okazji i znam go na pamięć :), a co do reszty to chyba się skusze 8-).
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Silent

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-03-2008
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2971 dnia: Maja 19, 2008, 21:35:30 pm »
nie tylko twoj ulubiony :D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2972 dnia: Maja 19, 2008, 21:36:37 pm »
Kresq- zależy czy ktoś miał wcześniej styczność z tego rodzaju filmem . Nie bez kozery wspomniałem o Tarkowskim bo typ tworzył dzieła zayeboscie dużo wymagajace od widza . Jeśli takie filmy to dla Ciebie rzadkość to mógł Ci rzeczywiście nie przypasować . Ja pierwszy raz oglądając Osiem i pół Felliniego czy Portet Rodziny we wnętrzu Viscontiego za chooya nie łapałem połowy recytowanych tekstów . Dopiero z czasem przychodzi oświecenie i delektowanie się kążdym kadrem i sekwencją mówioną . Z Polską współczesnie jest zazwyczaj tak ,że dobre sie zdają (Edi , Dzień Świra) tytuły , ale nie takie by się zastanowić , skupić , pomyśleć . Dlatego też cenie sobie takie rodzynki .


Silent  - z komedii to przypomina mi się tylko Dzień Swira , Miś a z zaganicznych to Happiness Todda Solondza  , Amarcord Felliniego (satyra na włoskie społeczeństwo) i Upały Ulricha Seidla . Tak z pamięci i tego co mam na dysku :P


Devil - o klasyce nie będe wspominał z gangsterek warto sprawdzić Ichi the Killer , Gozu  Takashiego Miikea , Brother Takeshiego Kitano(Dammit, byłbym zapomniał wsio Guya Ritchiego ze Snatchem na czele :D) . Z wojennych zaś Redacted i Jarhead .
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2008, 21:39:51 pm wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2973 dnia: Maja 19, 2008, 21:39:20 pm »
Devil - o klasyce nie będe wspominał z gangsterek warto sprawdzić Ichi the Killer , Gozu  Takashiego Miikea , Brother Takeshiego Kitano . Z wojennych zaś Redacted i Jarhead .
O gansterskich klasykach możesz pisac bo wsted się przyznać ale nawet Scareface'a nie widziałem :oops:.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2974 dnia: Maja 19, 2008, 21:54:20 pm »
Macie coś do polecenia z wojennych lub gansterskich filmów?

Byliśmy żołnierzami
Braterstwo broni
Zaginiony batalion
Chłopcy z ferajny


O takich filmach jak Wróg u bram czy kompania braci nie wspominam bo pewnie oglądałeś :)

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2975 dnia: Maja 20, 2008, 07:27:58 am »
Ilu z was chodzi na ambitne filmy?? takie nieznane zwykłemu zjadaczowi popcornu? niewielu. Chcialam kiedyś być ambitna- ale na większości filmów docenianych przez krytyków zasypiam. wymieńcie 5 dobrych ambitnich komedii? ciężko co.

Z ambitnych to polecam Reign over me i Lost in Translation.

Z której strony Lost in Translation jest komedią ??- jay jay
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2008, 07:42:55 am wysłana przez jay jay »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2976 dnia: Maja 20, 2008, 07:31:37 am »
Jeszcze mi się coś przypomniało przez noc :P

Pulp Fiction
Reservoir Dogs
Bumier
Godfather 1,2,3
Once Upon a Time in America (obo Dobrego , Złego i Brzydkiego najlepszy film Sergio Leone )
Życie Carlita
Untouchables
The Bussiness
Usual Suspects
Fargo
Leon Zawodowiec
Święci z Bostonu

Udanych łowów :)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2008, 07:49:33 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2977 dnia: Maja 20, 2008, 13:41:59 pm »
"Święci z Bostonu" są przekozaccy  :D

A z takich raczej nietypowych wojennych to NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM "Życie jest piękne" z Roberto Benignim, w reżyserii Vincenzo Cerami. Mimo, że tak naprawdę to film ten nie opowiada przede wszystkim o wojnie, ale o czymś innym, o wiele bardziej ważniejszym. Obczajcie koniecznie.

Jay Jay - w sumie takie ambitne filmy jak właśnie ten o Białoszewskim to mnie trochę męczą, tego typu spraw za dużo mam w normalnym życiu..

Ale ostatnio oglądnąłem sobie jeden poslki film "Symetria", który też zaliczyłbym do bardziej ambitnego kina. Oglądał tu ktoś ten film? Jak nie to powininen. Świetne studium ludzkiej psychiki, a raczej jednego kilku z jej aspektów, bo "ludzka psychika" to temat-rzeka, którego nie dałoby się zgłębić w jednym filmie, ani nawet w jakiejś trylogii  :)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2978 dnia: Maja 20, 2008, 15:49:44 pm »
Film Symetria jest genialny nie pamiętam go aż tak dokładnie bo oglądałem go jakiś czas temu ale również polecam.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2979 dnia: Maja 20, 2008, 23:07:33 pm »
"Osiem i pół" oglądałem z 40 stopniową gorączką, po słonecznym poparzeniu. Wrażenia gwarantowane.

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2980 dnia: Maja 25, 2008, 11:21:02 am »
Jestem zażenowany nowymi przygodami Henry'ego Jones'a. Przez pierwsze 60 minut filmu siedziałem w fotelu czując się jak 10 latek, który znowu może pooglądać swojego idola sprzed lat. Przez następne 60 każdą akcję w filmie poprzedzała myśl: "Tylko nie mówcie mi teraz, że on to zrobi, to będzie kapiaste...nie...o, no i zrobił" i tak mogę skwitować to całe CGI. Zabrakło tego polotu i budowania klimatu, kosztem hiper ultra wybuchów i CGI. Na film szedłem zupełnie zielony, nie czytałem żadnych newsów, widziałem wyłącznie trailer.Wreszcie, na film szedłem obdarty z przeświadczenia, że trylogia została zamknięta, a arcydzieło przypieczętowane. Dałem duży kredyt zaufania Lucasowi, który nadszarpnął już przy okazji SW:RotS, lecz zawód mnie nie ominął. Gdybym miał podzielić film na dwie osobne części pre-dżugnla(pościg) i post-dżungla, wystawiłbym odpowiednio 9 i 6. W konkluzji film, na 7 z plusem.

Trzykrotnie, imho, przesadzono:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2981 dnia: Maja 25, 2008, 12:22:29 pm »
Nie wychodzę z podziwu nad Luisem Bunuelem . Trochę wstyd nie znać twórczości tego rezysera , ale braki w swej znajomości filmów nie tak dawno nadrabiam w przyspieszonym tempie . Po obadaniu Lekkoducha nie śpiewalem jeszcze panteonów nad jego wielkością , zbyt cichy i poprawny to twór , ale już po seansie Anioła Zagłady wiedziałem ,że to mistrz tak wielbionego przez mnie gatunku jakim jest surrealizm . Atomsfera zaszczucia oraz dwuznaczne teksty bardziej dają na banie i wyobraznie niż mój osobisty guru David Lynch . Troszke jest tu odwołan do ludzkiej psychiki i moralności , ale przede najelpsze w takich filmach jest to ,że one Ciebie nie opuszczają , myslisz o nich i dumasz o co autorowi chodziło , co chciał nam przekazać . Esencja kina panowie . Dalej zabrałem się za pozniejszego Bunuela tego z okresu lat 70 - tych , przez wiely krytykow uważany ,że  w tym czasie spłodził najlepsze obrazy . Cóż mogę powiedzieć Widmo Wolności dosłownie rozpierdzieliło mi łeb na tysiące kawałków :twisted: W owym filmie Irracjonalizm podany jest tu jaka przyjęta norma w społeczeństwie a to nie muszę wam tłumaczyć do czego prowadzi  :twisted: Dostaje się każdemu po pysku od wyższych sfer , księży(bardzo uroczy wątek ;} ) poprzez  służby państwowe na zwykłych pionkach kończąć . Przytoczę wam tylko jedną scene aby uzmysłowić Wam jak radylnych środków dokonał Bunuel : przychodzi małżeństwo  z małym dzieckiem do przyjaciół na obiad , siadają przy stole ale nie na krzesłach tylko ... otwartych sedesach . Gdy dziewczynkia się pyta gdzie można coś zjeść wszyscy patrzą się na nią przenikliwym wzrokiem i pytają '' dziecko , gdzie twoje maniery , nie mówi się o takich rzeczach przy stole '' .'' Gdy chcesz coś zjeść idz do tamtego pokoju ''. Czyli łazienki  :twisted:.Gdybym miał ten film oceniać bez wahania dłabym maksymalną notę 10/10 .
Dalej biorę sie za Szymona pustelnika , osobiste zdanie na temat religii i twórcy . I nie powiem dosyć ciekawie to wyszło . Wielki brodacz stoi na wielkim monumencie pośrodku pustynii przez ponad 6 lat pijąc tylko od czasu do czasu wode i przegryzając raz na miesiąc sałate . Przychodza do niego wierni szukając Boga i powołania a on tylko mowi im tylko surowe kazania o tym ,że powinni być bardziej wstrzemiezliwi i bardziej Bogobojni niż sa . Szymon czesto jest poddawany pokusom , czy to mięsa (!!!) czy kobiet aż w końcu ..aj sami powinniście to zobaczyć .
Niedawno obadałem Dyskretny Urok Burżuazji i Mroczny Przedmiot Pożądania te z okresu pózniejszej twórzości .Po pierwszym byłem więcej niż rad , po pysku dostaje się szlachcie , zadufanym w sobie kutafonom , którzy nie widzą nic poza swojego nosa . Drugi zaś to manifest o trudnych relacjach między kobietą a mężczyzną z terrorystami w tle . Mniamuśnie .
Przede mną jeszcze 26 tytuły a już czuje w kościach ,że to będzie no.1 na osobistej liście najelpszych reżyserów ever . Rzeczą wprost nie do wyobrażenia , jest to ,że tak mało ludzi sięga do takich klasyków tylko podnieca się współczesną sztuką filmową , schematyczną i do bólu poprawną politycznie . Szkoda .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2982 dnia: Maja 27, 2008, 19:56:17 pm »
Transformers w końcu na Blu-Ray :)
http://seibertron.com/news/view.php?id=13128

Cytuj
TVShowsonDVD.com has posted follow up news on the recent reacquirement of all Sunbow properties (including the original G1 Transformers series) and what this means for the future release status of said properties, which you can view here.
In regards to that, no new information is mentioned, though one item of note is included near the end of the message: the live action Transformers Movie, directed by Michael Bay and starring Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull star Shia LaBeouf, will be released on the Blu-Ray format September 2nd in a two disc special edition!
Many fans have been hoping for a Blu-Ray release, and will be glad to hear that they only need wait a little longer. In the meantime, the Seibertron.com news crew will keep their eyes and ears open for more information as it relates to this news.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2008, 20:11:09 pm wysłana przez Snake_Plissken »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2983 dnia: Maja 27, 2008, 20:02:30 pm »
Jezzzu, normalnie nie mogłem się doczekać, nareszcie!  :shock: :shock: :shock:


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2984 dnia: Maja 27, 2008, 20:21:33 pm »
Jestem zażenowany nowymi przygodami Henry'ego Jones'a. Przez pierwsze 60 minut filmu siedziałem w fotelu czując się jak 10 latek, który znowu może pooglądać swojego idola sprzed lat. Przez następne 60 każdą akcję w filmie poprzedzała myśl: "Tylko nie mówcie mi teraz, że on to zrobi, to będzie kapiaste...nie...o, no i zrobił" i tak mogę skwitować to całe CGI. Zabrakło tego polotu i budowania klimatu, kosztem hiper ultra wybuchów i CGI. Na film szedłem zupełnie zielony, nie czytałem żadnych newsów, widziałem wyłącznie trailer.Wreszcie, na film szedłem obdarty z przeświadczenia, że trylogia została zamknięta, a arcydzieło przypieczętowane. Dałem duży kredyt zaufania Lucasowi, który nadszarpnął już przy okazji SW:RotS, lecz zawód mnie nie ominął. Gdybym miał podzielić film na dwie osobne części pre-dżugnla(pościg) i post-dżungla, wystawiłbym odpowiednio 9 i 6. W konkluzji film, na 7 z plusem.

Trzykrotnie, imho, przesadzono:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Szkoda. Liczyłem, patrząc na trailery, że to nie będzie zaślepiona eksplozjami spod znaku CGI wydmuszka, ale to Lucas (wychodzi z tego, że trzeba być naiwniakiem, wierząc dalej w jego potencjał fabularny). Wybiorę się na dniach na Indy'ego i zobaczymy jak to wygląda.

Natrafiłem na ciekawą informację dotyczącą nowego filmu Finchera:
http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,5246449,David_Fincher_i_przypadek_Benjamina_Buttona.html
Zwiastun zapowiada niezły tytuł.

Tarantino też wraca do swojego zapowiedzianego niegdyś projektu:
http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,5248754,Quentin_Tarantino_robi_film_o_II_wojnie_swiatowej.html

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2985 dnia: Maja 28, 2008, 15:23:52 pm »
Wróciłem właśnie z sierocinca, cholernie polecam, nie przepadam za tym gatunkiem ale zrobił na mnie cholernie duze wrazenie. Koncówka niszczy :]

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2986 dnia: Maja 29, 2008, 09:21:57 am »
Cytuj
Na zakończonym trzy dni temu festiwalu w Cannes firma Capcom miała otrzymać kilka propozycji dotyczących ekranizacji wydanych przez nią gier. W związku z tym Capcom ogłosił listę tytułów, które planuje zekranizować w najbliższym czasie:
- „Devil May Cry”
- „Street Fighter” (prequel i spin-off)
- „Ghouls ’n Ghosts”
- „Bionic Commando”
- „Dead Rising”
- „Steel Battalion”
- „Mega Man”
- „Resident Evil”

Z anime.com.pl, na podstawie filmweb.pl.
GT: Trusio

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2987 dnia: Maja 29, 2008, 09:39:02 am »
Taka tylko uwaga - nie wszystkie te ekranizacje mają być aktorskie; w przypadku "Resident Evil" to zapewne chodzi o Degeneration, czyli animację komputerową (chyba, że Anderson kręci z Jovovich kolejną część sagi o super Alice...).

Ciekawe, czym ma być DMC; cokolwiek to będzie, niech to będzie coś lepszego niż anime, bo tamto było po prostu nudne :/ W intrze DMC3 było więcej akcji, niż we wszystkich odcinkach tego anime razem wziętych.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2988 dnia: Maja 29, 2008, 11:10:53 am »
Oglądał ktoś ten film "21"?

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2989 dnia: Maja 29, 2008, 23:02:52 pm »
Oglądał ktoś ten film "21"?

ta, nie warto

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2990 dnia: Maja 30, 2008, 20:52:05 pm »
Kwiat granatu - bardzo odważna wizja Biblii wg Sergieja Parajanova . Dobrze podsumował to jeden gościu na IMDB '' jeśli nie lubisz myśleć podczas oglądania nie podchodz nawet do tego filmu '' . Jeden z najcięższych , tylko dla ludzi z otwartym umysłem . Cudny film  :twisted:

9+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2991 dnia: Maja 30, 2008, 23:49:50 pm »
Trzeba sprawdzić.  :-o

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2992 dnia: Maja 31, 2008, 15:29:05 pm »
Byłem wczoraj na Indianie Jones'ie i ogólnie film nie jest zły, super efekty specjalne, trochę humoru z poprzednich  Jonesów. To najbardziej dynamiczna cześć serii, ale zarazem najbardziej naciągana. Powiedziałbym ze to jeden z najbardziej naciąganych filmów. Ale jak ktoś przymknie na to oko to film jest niezły. Jednak oczekiwałem czegoś bardziej w klimatach poprzednich części.
8/10

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2993 dnia: Czerwca 02, 2008, 08:43:39 am »
"W niedzielę rozdane zostały nagrody filmowe stacji MTV. Impreza, której statuetką jest Złoty Popcorn, odbyła się już po raz 17. i poprowadził ją Mike Myers.


Choć kilka filmów zdobyło więcej niż jedną nominację, to w ostatecznym rozrachunku nie było jasnego zwycięzcy. "Supersamiec", który miał najwięcej nominacji, nie zdobył ani jednej statuetki. "Transformers" uznano za najlepszego filmu, ale żaden obraz nie zdołał zgarnąć więcej niż jedną statuetkę Złotego Popcornu.

Sztuka, której nie udało się żadnemu filmowi, udała się jednak aktorowi Johnny'emu Deppowi, który zgarną dwa Popcorny: za najlepszy występ komediowy i dla najlepszego czarnego charakteru."



Poniżej lista nagrodzonych:

Najlepszy film: "Transformers"

Najlepszy aktor: Will Smith ("Jestem legendą")

Najlepsza aktorka: Ellen Page ("Juno")

Najlepszy czarny charakter: Johnny Depp ("Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street")

Najlepszy występ komediowy: Johnny Depp ("Piraci z Karaibów: Na krańcu świata")

Najlepsza scena walki: Sean Faris i Cam Gigandet ("Po prostu walcz!")

Najlepszy pocałunek: Briana Evigan i Robert Hoffman ("Step Up 2")

Przełomowy występ: Zac Efron ("Lakier do włosów")

Najlepszy póki co przebój tego lata: "Iron Man"


W tych nagrodach mtvma to publiczność głosuje i ocenia filmy a nie recenzenci/krytycy którzy maja swój własny chory pogląd na filmy ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 08:47:19 am wysłana przez Marins »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2994 dnia: Czerwca 02, 2008, 08:55:50 am »
no rzeczywiście publicznośc mtv ma wyrafinowany gust  :lol:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2995 dnia: Czerwca 02, 2008, 08:59:09 am »
no rzeczywiście publicznośc mtv ma wyrafinowany gust  :lol:

Lepsze to niż "ambitne" filmy ;)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2996 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:05:20 am »
jak ktoś nie obejrzał filmów z treścią to podniecają go takie fajerwerki jak np. Transformers . Komercja szeroko rozumiana nie ma juz praktycznie nic nowego do zaoferowania dlatego też uciekają się do myków komputerowych jak w Jumperze czy Beowulfie . Za pare lat to komputer będzie przemawiał do widzów bo umiejetności aktorskie nie są w stanie podciągnąć roli wymagającej jako tako talentu . Rozbawia mnie tylko ci co tak gardzą polskimi serialami sami oglądają filmy o podobnym poziomie merytorycznym . Toż to hipokryzja  :twisted:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2997 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:08:16 am »
Transformers od strony merytorycznej to może i jest porażka ale za to nie jest nudny i ma najlepsze efekty specialne jakie do tej pory pokazano w kinie dla mnie dużo lepszy niż Iron Man.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2998 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:11:24 am »
z tymi efektownymi filmami jest zazwyczaj tak ,że większość (tak na oko 90%) bajerów zawarta jest w trailerze . Doszło nawet do takiej sytuacji ,że koleś ocenił jeden film (21, ten z Kevinem Spacey ) po obczjeniu traileru . Potem poszedł do kina na pełen seans no i... oceny nie zmienił  :cool:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #2999 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:13:34 am »
Transformers pod względem efektów specjalnych zjada wszytko na śniadanie co do tej pory wyszło  :cool: od strony fabuły to dał radę bo cóż innego może być filmie o robotach które walczą z innymi robotami i to na Ziemi ;)