Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820580 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3000 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:18:52 am »
także po oglądać ten film skoro wszystko wiemy przed ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3001 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:24:06 am »
To po co oglądać filmy wojenne nt. jakiś wydarzeń o których wiemy wszystko, albo po co oglądać filmy na podstawie książek, skoro też można wiedzieć wszystko przed a nawet więcej?
Transformers oferuje i ma celu przede wszystkim bawić widza, a nie zmuszać go do rozważań.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3002 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:26:17 am »
Cytuj
Najlepszy póki co przebój tego lata: "Iron Man"

Jaki jest sens wybierania przeboju lata na początku czerwca? o_O

Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3003 dnia: Czerwca 02, 2008, 09:43:14 am »
To po co oglądać filmy wojenne nt. jakiś wydarzeń o których wiemy wszystko, albo po co oglądać filmy na podstawie książek, skoro też można wiedzieć wszystko przed a nawet więcej?
Transformers oferuje i ma celu przede wszystkim bawić widza, a nie zmuszać go do rozważań.
ile ty w zyciu obejrzałeś filmów ,że gadasz takie głupoty ?
Nie stawiaj w jednym szeregu Transformersów z filmami , które coś soba reprezetują np . Clockwork Orange czy Godfather bo wystawiasz się na śmieszność
Szeregowiec Ryan pieśń pochwalna o amerykańskich  żołnierzach nie mająca żadnej głebi zyskuje miana kultowego w niektórych kręgach 0_o podczas gdy taka Cienka Czerwona Linia bedaca wyrazem słabosci ludzkości wobec zła przemija bez wiekszego poruszenia . Czas jednak pokazał kto w tym straciu wypadł lepiej .
Filmy wojenne nie traktują tylko o Wietnamie czy II wojnie światowej tylko o wszelkich możliwych konfilktach zbrojnych na świecie obnażając tą bezsensownośc skrupulatnie . O wojnie w Kosowie , Czeczeni , konfilktach na tle religijnym w Afryce też wszystko wiesz z książek ?Taki Dr Strangelove Kubricka , komedia o wojnie ale jaka inteligentna i bezwzględnie krytyczna . Helikopter w Ogniu traktuje o działaniach amerykanów w Somalii i już na starcie zyskał kilku punktów więcej bo zapełni luke . Sam w sobie wiele do zaoferowania nie ma , ale wypełnił misje . Poszukaj sobie kiedyś w imdb ile jest filmów o wojnie i skonfrontuj to sobie ze swoją opinią a potem dopiero wygłaszaj takie herezje .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 09:52:36 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3004 dnia: Czerwca 02, 2008, 11:34:44 am »
Byłem wczoraj na nowym Indianie. Muszę przyznać, że się zawiodłem. Najgorsza część ze wszystkich. Humor już nie ten sam, za mało przygody, nie wciąga jak poprzednie części, a zakończenie to już w ogóle SUX. Ktoś tam wyżej napisał, że pierwsza połowa filmu jest lepsza, no i ja się z nim zgadzam, ale ogólna ocena to dla mnie 6+/10, no może 7-, za efekty ;)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3005 dnia: Czerwca 02, 2008, 14:08:29 pm »
Mi akurat sie podobal, nie jest moze jakas rewelacja, ale nowy indiana jest oki. Koniec za bardzo Sci-Fi, ale najbardziej boli mnie zamiana niemcow na ruskich... :x Ja tam wole faszystow w indiana jones ;P
Aha tak poza tym, to mam scyzoryk, taki sam jaki posiada jeden z bohaterow w filmie ;p
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2008, 14:11:27 pm wysłana przez siudym »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3006 dnia: Czerwca 04, 2008, 22:46:06 pm »
Kto taki miał? Synek?

Mi się film podobał przede wszytkim dlatego że szedłem z mocno sceptycznym nastawieniem. Nie było oczywiście poziomu i charyzmy poprzednich części ale... ludzie, oglądaliśmy te filmy przważnie jak sami byliśmy szczylami. Zmieniły się filmy, zmienił się Harrison Ford, i my sami... 

Anyway, mi się film podobał a Harrison Ford trzyma się lepiej niż wiele obecnych młodych i pizdowatych gwiazdek filmowych z okładek dla nastolatek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3007 dnia: Czerwca 05, 2008, 20:21:28 pm »
NIUSY Kopiuj wklej tutaj http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=8792.0


Man on Fire -Tony Scott w formie . Denzel Washington tym razem w roli jedynego sprawiedliwego i powiem ,że wypadł dosyć przekonywująco . Ale ale , bardziej mą uwagę zwrócił stary wyga Hollywood - Christopher Walken umiejętnie się wkomponywujący w realia nieprzyjaznego środowiska . Bo całość opiera się na faktach o tym jak to grabią dzieciaki bogatym rodzicom w biały dzień . Nie ma przestojów , spirala zemsty rozkręca się
wraz z każdą minutą by w końcu finiszować dosyć miałkim finiszem . Motyw z dzieciakiem przewidziałem tak mniej więcej w połowie projekcji , także punkt dla mnie  :cool: . Mimo wszystko polecam , nawet dla samych zdjęć .

8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3008 dnia: Czerwca 05, 2008, 20:45:40 pm »
Man on Fire - jeden z moich ulubionych filmów. Denzel W. zagrał rewelacyjnie idealnie wpasował się w rolę (początek filmu) bezwzględnego ochroniarza który miał w dupie wszytko i liczyła się dla niego tylko praca, olewał uczucia innych a w szczególności Pity (Dakota) która widziała w nim swojego "Anioła Stróża" w drugiej części Denzel zaczyna przywiązywać się do głównej bohaterki - pokazał że jednak na kimś mu zależy. Zdjęcia są fenomenalne... Meksyk idealnie pokazał/oddał klimat brudu, strachu i mafii która zajmowała się porwaniami dzieciaków. Poza kapitalnymi zdjęciami to muzyka (Harry Gregson Williams) wyróżnia sie w tym filmie. Jest idealnie dobrana do obrazu, sytuacji, zdarzeń jakie jest na dane zobaczyć. Końcowa scena jedna z bardziej smutniejszych jakie dane było mi w życiu zobaczyć. No i sama gra Dakoty Fanning - mała pokazała klasę.


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3009 dnia: Czerwca 06, 2008, 01:16:35 am »
W "Holiłudzie" co raz, to mniej uzdolnionych młodych aktorów/ek. Dakota Fanning jest jedną z tych nielicznych, którzy dają nadzieję, że w przyszłości będzie nam dane oglądać filmy, z wartościowymi aktorami !

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3010 dnia: Czerwca 06, 2008, 01:39:32 am »
Ja się do dziewczynki zraziłem po "Wojnie Światów". Nie chodzi o to, że źle grała, ale siedząc w kinie po prostu miałem ochotę wejść do świata filmu i wrzasnąć jej "stul dziób!" (przez większość filmu jedyne, co robiła, to wrzeszczała...) :(
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3011 dnia: Czerwca 06, 2008, 07:25:24 am »
Ja się do dziewczynki zraziłem po "Wojnie Światów". Nie chodzi o to, że źle grała, ale siedząc w kinie po prostu miałem ochotę wejść do świata filmu i wrzasnąć jej "stul dziób!" (przez większość filmu jedyne, co robiła, to wrzeszczała...) :(

Obejrzyj z nią inne filmy to zmienisz zdanie: I Am Sam, Taken, 24 godziny, Człowiek w ogniu,
Siła strachu, Wyścig marzeń.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3012 dnia: Czerwca 07, 2008, 20:00:14 pm »
Oglądnąłem właśnie Sweeney Todd'a- rewelacja!
Już dawno żaden film tak nie wciągnął swoją cudną atmosferą, genialną grą aktorów (Depp wspina się tu na wyżyny), zdjęciami i muzyką.
Gdybym miał oceniać, dałbym chyba maksymalną notę, bo nie ma nawet czego tu się przyczepić.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3013 dnia: Czerwca 07, 2008, 20:03:11 pm »
Ja ostatnio złapałem bakcyla na Burtona, polecam jego krótkometrażowe filmy na youtube, świetne są.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3014 dnia: Czerwca 07, 2008, 20:28:20 pm »
Street kings - scenariusz filmu splodził osobnik odpowiedzialny za Dzień próby i Dark blue z Kurtem Russelem - czyli trzeci raz dostajemy tę sama historię - Los Angeles, skorumpowane gliny, dragi i gangstas... Keanu Reeves jak zwykle drewniany lecz sympatyczny, Forest Whitaker jak zwykle charyzmatyczny . Bardzo dobrze się ogląda, przez pierwsza godzinę nawet mało przewidywalny.
Ogólnie 8/10

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3015 dnia: Czerwca 07, 2008, 20:30:14 pm »
Bu.

Ja chciałem wszystkich zachęcić do pójścia na rozbrajającą francuską komedię "Jeszcze dalej niż północ", przykład filmu, który pobijając rekordy frekwencji, jednocześnie spodobał się zgrzybiałym krytykom-żabojadom. No i mnie ;p.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3016 dnia: Czerwca 07, 2008, 22:46:20 pm »
Kręgosłup Diabła kolejny film hiszpańskiej produkcji i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Film jest niesamowity. Oglądać !

"Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucía . Prowadzą go wspierający republikanów nauczyciele, Carmen i doktor Casares. Położony na bezludziu stary budynek skrywa wiele mrocznych tajemnic. Tuż po przybyciu, Carlosowi ukazuje się duch małego chłopca. Bohater podejrzewa, że to Santi, jeden z wychowanków sierocińca, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach..."

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3017 dnia: Czerwca 07, 2008, 23:45:29 pm »
Cytat z SHP:

Nadrabiając zaległości, dziś jeszcze dodatkowo oglądnąłem "I am Legend".
Powiem tak- do połowy film dość dobry, choć nawet w połowie nie wykorzystał potencjału pokazania umysłu osoby osamotnionej przez tyle lat. W drugiej połowie jednak zamienia sie to w tragikomedię i wszystko co było budowane z takim trudem poszło się kochać. Ogólnie fabuła jest tak prostolinijna że aż wstyd- już transformery miały więcej głębi w sobie. I więcej wdzięku.
Oceniając- tak 4/10.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3018 dnia: Czerwca 08, 2008, 00:25:46 am »
Piki!!! :-o :-o
GT: Trusio

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3019 dnia: Czerwca 08, 2008, 10:25:20 am »
hi is alajw!!
Fryty tyty dotknij pyty

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3020 dnia: Czerwca 10, 2008, 22:54:12 pm »
Od wczoraj jestem wciąż pod wielkim wrażeniem obejrzanego filmu - American History X . Jeden z lepszych filmów jakie oglądałem w ostatnim czasie - rzadko mi się zdarza, abym został całkowicie pochłonięty przez film, nie patrzył na pozostały czas i chłonął opowieść, bez jakichkolwiek oznak nudy. W tym przypadku nie nudziłem się ani chwili, a opowiedziana historia wciąga jak diabli. Na pewno wpływ na ten fakt ma znakomite aktorstwo, przede wszystkim Edwarda Norton'a (prawdę mówiąc ze względu na niego wyszukałem ten film), który gra tak wiarygodnie, że naprawdę jesteśmy w stanie uwierzyć w zmianę jaka dokonuje się w jego postaci. Sam film jest poruszający, mówiący o ważnych kwestiach (tolerancja, rasizm), jednak pierwsze skrzypce gra motyw zagubienia głównych postaci, zbłądzenia ideologicznego. I to mi się najbardziej podobało - film nie jest jednoznaczny. Z początku umiejętnie wszczepia w nas niechęć do głównego bohatera, po czym sprawia, że chcemy, aby mu się powiodło w życiu. I tak na zmianę - kiedy już jesteśmy pełni nadziei, zostajemy zaatakowani przez retrospekcje, w których główna postać znów wzbudza w nas zgorszenie. Znakomity film. Polecam!

Krótkie streszczenie (najmniej zdradzające, w przeciwieństwie do tych znalezionych na filmwebie):
"American History X to opowieść o Derecku - zdolnym i charyzmatycznych chłopaku który staje się przywódcą gangu skinheadów. Bohater twardo i uporczywie kroczy po ścieżce nazistowskich poglądów. Wygląda na to iż będzie to ideologia której pozostanie wierny na zawsze – czy jednak zbrodnia jaką popełni w jej imię czegoś w nim nie zmieni?" 
PSN ID: WojtqGO

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3021 dnia: Czerwca 11, 2008, 15:37:52 pm »
Kręgosłup Diabła kolejny film hiszpańskiej produkcji i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Film jest niesamowity. Oglądać !

Byle by nie był tak "niesamowity" jak ten badziew REC.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3022 dnia: Czerwca 11, 2008, 16:11:26 pm »
Film jest niesamowity.
Mogę potwierdzić :) .
PSN ID: WojtqGO

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3023 dnia: Czerwca 11, 2008, 21:25:26 pm »
Kręgosłup Diabła kolejny film hiszpańskiej produkcji i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Film jest niesamowity. Oglądać !

Byle by nie był tak "niesamowity" jak ten badziew REC.

Obejrzyj to się przekonasz ? proste jak konstrukcja cepa.
Opublikowane: Czerwiec 11, 2008, 21:20:26
Film jest niesamowity.
Mogę potwierdzić :) .

Prawidłowo  8)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3024 dnia: Czerwca 16, 2008, 14:52:09 pm »
The Happening - obraz a'la hamerykańsie filmidła klasy B z lat 50'tych. Słabe...

Dziś idę na KLUCHA...tfu! HULKA..

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3025 dnia: Czerwca 17, 2008, 17:34:56 pm »
Obejrzałem właśnie francuski film Frontier(s) i muszę przyznać, że ten film jest jeszcze bardziej chory niż wszystkie Piły i Hostele razem wzięte  :-o ten kto wymyślał ten film musi mieć niezły burdel w głowie. Film jest niesamowity, i naprawdę trzyma klimat aż do samego końca. Jak dla mnie cudo :) Polecam.

Trailer :

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3026 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:12:54 pm »
Polecam Źródło.. wogóle Darrena filmy są niezwykłe.

Słyszał ktoś na temat nowego filmu (możliwe, że już wyszedł..) Aronofskiego.?!
Fabuła opowiada o kolesiu który jest rządny wyzwań, a mianowicie poluje on na lucypera.. czy coś w tym stylu.
Dawne czasy, film nawiązujący do mitologii, zresztą Zródło również.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3027 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:15:56 pm »
wszyscy amerykańce z młodej fali mnie wkurzają . Zarówno Aronofsky jak i Nolan czy Fincher odeszli od swojego dawnego technicznego stylu przerzucając się w bardziej komercyjne tytuły . Jedynie Solondz pozostał wierny swym ideałom a reszta zeszmaciła się .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3028 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:19:21 pm »
Chodzi ci o Źródło Aronofskiego..!!?1, że te 'dzieło' jest zbyt komercyjne.?


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3029 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:36:06 pm »
nie wiem czy wiesz ale do tego projektu przymierzony był Brad Pitt a budżet był szacowany na 30 mln baksów . Pozniej okazało się ,że Pitt miał już zaklepane role a pieniążki rozmyły się . Wyszła poetycka wizja śmierci , która może zniewolić tych co mało widzieli Aronofskiego . Darren odchodzi od swojego transowego stylu na rzecz bardziej  spokojnych , mentalnych kadrów co nie ukrywam nie podoba mi się wogóle . Zresztą wielu fanów starego Darrena może poczuć się zawiedzona .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3030 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:48:13 pm »
jay jay ja cię rozumie, ale i tak Zródło przynajmniej dla mnie jest świetnym filmem..choć nie ukrywam, że chciałbym znowu poczuć to coś co zrobiło ze mną Pi, bądz Reqium.
Tych filmów się nie zapomina.


Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3031 dnia: Czerwca 18, 2008, 02:46:11 am »
Ye! Źródło gorsze od reszty jego filmów (dzieł?).

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3032 dnia: Czerwca 19, 2008, 15:44:35 pm »
The Happening - obraz a'la hamerykańsie filmidła klasy B z lat 50'tych. Słabe...

Dziś idę na KLUCHA...tfu! HULKA..
The Happening - obraz a'la hamerykańsie filmidła klasy B z lat 50'tych. Słabe...

Dziś idę na KLUCHA...tfu! HULKA..

I jak kun było na Hulku ? byłem wczoraj na pewno lepszy od poprzedniej części. Norton dał radę pociągnąć rolę Hulka ale lepiej mi pasuje jego gra w innych filmach  :cool: co do  Liv Tyler hmmm głosik ma cudowny, jedna z ładniejszych aktorek jak dla mnie więc miło było popatrzeć na sceny z jej udziałem co do samej gry to cicho przebrnęła przez ten film. Co do efektów specjalnych robią wrażenie chociaż teraz to już nas nic nie zdziwi. Fabuła ma duży plus wszystko się trzymało kupy no i końcówka gdzie do Hurt 'a podchodzi Iron Man  :cool: była to zapowiedź filmu Avengers  :P

8/10

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3033 dnia: Czerwca 23, 2008, 10:34:28 am »
Taki spoiler  :eek: Człowieku schowaj to w
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Diuk

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3034 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:30:24 pm »
Frontier(s)

Totalna kaszanka nie warta zachodu, po trailerze miałem na prawdę spore nadzieje... ehe... Kanibale, flaki, zdeformowane dzieci, to już było (i to w znacznie lepszym wydaniu). Dla mnie film porażka.

4/10
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 19:33:31 pm wysłana przez Diuk »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3035 dnia: Czerwca 25, 2008, 19:40:20 pm »
KLUH był fajny. Lubię Nortona, lubię KLUH'a. KLUH smash!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chociaż The Abomination wyglądał gorzej niźli niemili panowie z GoW.

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3036 dnia: Czerwca 26, 2008, 18:57:12 pm »
Frontier(s)

Totalna kaszanka nie warta zachodu, po trailerze miałem na prawdę spore nadzieje... ehe... Kanibale, flaki, zdeformowane dzieci, to już było (i to w znacznie lepszym wydaniu). Dla mnie film porażka.

4/10

Frontière(s) nie jest taki zły. Film czerpie pełnymi garściami z "Teksańskiej masakry... ", "Wolf Creek" czy "Wrong Turn" ale robi to całkiem umiejętnie. Fanom horroru na pewno się spodoba choć żadną rewelacją nie jest. Dla mnie takie 7/10. Z francuskich horrorów polecam o wiele bardziej Interieur albo hiszpański [REC] który niedługo wejdzie i do naszych kin :).

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3037 dnia: Czerwca 29, 2008, 10:43:43 am »
Grek Zorba - festiwal życia . Młody pisarz wyrusza w podróż na Krete celem rekonstrukcji dawnej kopalni , którą ojciec mu przepisał . Podczas swej podróży spotyka pewnego Greka imieniem Zorba . Ta znajomość zmieni jego dotychczasowe życie . Zorba (w tej roli genialny Anthony Quinn) to starszy pan , ale wigoru ma w sobie co 15 latek , pełen zycia , werwy i niepoprawnego optymizmu zahaczający niekiedy o szaleństwo .
Wyznaje filozofie by  przez życie kroczyć z podniesioną głową nie bacząc na drobne potknięcia , ba nawet je lekceważyć lub smiać się z nich . Szefa nagabuje aby nie bał się kłopotów bo jak mawia ''całe życie to jeden wielki problem , tylko śmierć nim nie jest '' , kapłanów spoufala dzbanem z winem , kobiety uwodzi masowo nie szczędzac im komplementów , słowem człowiek orkiestra . Nie potrafi żyć bez emocji , każdą drobnostkę przyjmuje z usmiechem na ustach , wszędzie potrafi dostrzec dobro mimo przebytych tragedii w życiu dziarsko chodzi na ziemskim padole tańcząc i pijąc wino . Dość powiedzieć ale muzyka nie potrafi zostawić widza w bezruchu . Podczas seansu chcemy śpiewać , hasać , tańczyć , bawić się . Optymizm zaraża doszczętnie  .Ta jeden z tych filmów , które trzeba obejrzeć przed smiercią .

9+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

ozy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-06-2008
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3038 dnia: Czerwca 29, 2008, 21:48:54 pm »
[REC] chyba najlepszy horror jaki widzaiłem, REWELACYJNY KLIMAT i bardzo realistycznie i sugestywnie zostały przedstawione emocje tych ludzi w bloku (nie chce "spojlerować" :-)) no i końcówka które.... brrrrr chce kontynuacji tego filmu :D
OldShool odjechan komedia :D z dubingiem ale max ubaw :D
Band of Brother ;) Kocham to
pozatym to bardzo lubie RAMBO (wszysti częsci), ROCKY, AMERICAN PIE (od 1 do 3 za bardzo fajną fabułe i "powiązanie" głównych bohaterów, 4 też jest nawet ok ale 5 i 6 DNO)
No i wszystki filmy o tematyce wojennej (mmmmm kochany BLACK HAWK DOWN który ma mistrzowski klimat)
Bardzo chciałbym zobaczyć kontynuacje American Pie 3 :D jak już glówni bohaterowie sa dorośli itp (np jak w OldShool :D) to chyba tyle ;) pozdro


dodam jeszcze I AM LEGEND oraz 28 DAYS LATER, świetne filmy
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2008, 21:51:39 pm wysłana przez ozy »

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3039 dnia: Lipca 01, 2008, 09:55:56 am »
Ambitnie :-o.

Sympathy for Lady Vengeance
- cholernie trudno jest mi recenzować ten szczególny film, więc postanowiłem nie silić się na jakiekolwiek elokwentne wywody na jego temat. Powodów jest co najmniej kilka - film zbudza uczucia przynajmniej ambiwalentne, taki sam z resztą jest jego odbiór podczas całego seansu, gdy aż do samego końca nie wiemy tak naprawdę, o co dokładnie chodzi, a Park Chan-wook (reżyser i scenarzysta filmu) bawi się wyobraźnią widza epatując go coraz to bardziej skrajnymi postawami głównej bohaterki oraz niezwykle sugestywnymi, ale też surrealistycznymi i niejasnymi wizjami, które jednak w większości znajdą w końcu swoje rozwiązanie na, tak jak to miało miejsce w poprzednim tego pana filmie - Oldboyu, dość szokujący końcu. I choć koniec ten nie jest ani tak zaskakujący, ani tak traumatyczny jak we wspomnianym poprzednim dziele tego reżysera, to pozostawia wiele do myślenia, a wątpliwości i refleksja nad symbolami zawartymi w filmie nie opuszczają nas jeszcze długo. Symbole - bo właśnie nimi Sympathy For Lady Vengeance stoi - stanowią lwią cześć tego obrazu, a przynajmniej tą najbardziej znaczącą jego cześć. Większość jest bardzo silnie zakorzeniona w kulturze wschodnioazjatyckiej, koreańskiej, jednak znajdziemy też liczne odniesienia chociażby do chrześcijaństwa. Nie bez znaczenia jest także tytuł filmu - w zasadzie, to jest on niezwykle adekwatny do treści. Bo mimo dość makabrycznej historii, niebezpośrednich scen przemocy i aktów seksualnych oraz wysmakowanej wulgarności wielokrotnie główna bohaterka budzi w  nas szczerą sympatię i uśmiech. Paradoksalnie - film jest szalenie optymistyczny, przez te dwie godziny nie sposób nie polubić budzącej w otoczeniu strach przeplatany z fascynacją i zauroczeniem pięknej morderczyni. Niebanalna, zaskakująca historia, ciekawe sylwetki psychologiczne postaci, nietuzinkowe przedstawienie ludzkich postaw w konfrontacji z moralnymi zwyrodnieniami i skrzywieniami psychicznymi, obnażający ludzką naturę i nieodpartą żądzę zemsty obraz. Zemsta - to motyw przewodni tego filmu. Filmu, w którym zagrało w zasadzie wszystko - scenariusz, reżyseria, zdjęcia, aktorzy i muzyka. Nie brakuje tu gniewu, radości, ani wzruszenia. Choć uczciwie przyznam, że mając w pamięci Oldboya oczekiwałem nieco mocniejszego finału. Jednak abstrahując od tego - serdecznie polecam.   

8+/10

 
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2008, 09:59:25 am wysłana przez Trusio »
GT: Trusio