Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820523 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3160 dnia: Września 02, 2008, 17:19:52 pm »
A La Haine to niezle kapa. trzech kolesi nic soba niereprezentujacych wlocze sie przez caly film po miescie i rozmawia o dupie maryni a policja oczywiscie przedstawiona jest jako ta zla, niedobra i brutalna co na pewno zadowoli chlopakow spod trzepaka. 2/10
Po Twojej ocenie [Rec] w sumie nie mam Ci tego za złe ;) Ale nie skomentuję :cool:

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3161 dnia: Września 02, 2008, 17:25:05 pm »
Toz Rec to gowno straszliwe, nie polecam

to wymien mi z 20 horrorow ktore sa lepsze.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3162 dnia: Września 02, 2008, 17:51:22 pm »
moze odrazu 100 ? odrazu mowie ze nie siedze w horrorach ale jezeli mowisz ze to jest najlepszy mega hiper ekstra horror, ktory nawet nie trzymal mnie w napieciu, a tym bardziej wystraszyl to chyba dobrze ze nie ogladam tego gatunku
Z nielicznych horrorow ktore ogladalem to zdecydowanie na glowe ten shit bija Egzorcyzmy emily Rose, Shutter, pamietam tez ze bylem obsrany na 13 duchach, ale to za malolata. Amityville bylo fajne, nie tyle straszne co mialo klimat, a tego w RECu brak. To juz 28 dni pozniej bylo straszniejsze :) (a nie bylo w ogole)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3163 dnia: Września 02, 2008, 18:09:07 pm »
[Rec] - jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. kamera z ręki (uwielbiam :D), napięcie budowane tylko za jej sprawą, świetny klimat, dobre aktorstwo i genialna koncowka. Balaguero już świetnym Para Entrar a vivir: to let pokazał ze jako reżyser potencjał ma spory i teraz wespol z Paco Plaza zrealizowali chyba swoj zyciowy projekt. 10/10

[Rec] na wszystkich tematycznych portalach kina grozy zbiera bardzo dobre recenzje i basta. a jay jay nie sluchajcie bo sie na horrorach chlop nie zna w ogole. ale tak to jest jak sie gustuje w innych gatunkach i od czasu do czasu obejrzy cos z horroru bo akurat w kinie puszczali :lol:


A La Haine to niezle kapa. trzech kolesi nic soba niereprezentujacych wlocze sie przez caly film po miescie i rozmawia o dupie maryni a policja oczywiscie przedstawiona jest jako ta zla, niedobra i brutalna co na pewno zadowoli chlopakow spod trzepaka. 2/10
hola hola ja gustuje w każdym gatunku , bez ograniczeń kto to robi Amerykańce , Azjaci czy Gruzini . Na REC nadziałem poprzez pochlebne opinie w necie . Na forach dysproporcje niezły - słaby oscylują w granicach 50 na 50 także nie jest już tak rózowo jak twierdzą niektórzy a i uchronić się można od stracenia cennych godzin życia na podrzędny nic nie wnoszący do gatunku czerpiący całymi garściami z Blair Witch Project horrorek . Chcesz dobrych horrorów to odsyłam do klasyki jak Omen , Nosferatu , Obcy , Szczeki , Coś , Psychoza , Drakula, Świt żywych trupów czy z nowszych Session 9 , Ukryty Wymiar . Co do La Haine to też nie moge się zgodzić ,że jest filmem słabym a co dopiero o niczym . Przedstawione jest jak na tacy ( sam zresztą tytuł wskazuje ) o głupocie nienawisci , z której nic dobrego wynika .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3164 dnia: Września 02, 2008, 18:26:37 pm »
odrazu mowie ze nie siedze w horrorach

tak jak myślałem. w takim razie nie wiem jakim prawem nazywasz ten film gownem skoro autorytetem w tej dziedzinie nie jestes zadnym. ja np. nie lubie musicali ale nie nazwe tych filmow gownem bo to zupelnie nie moja bajka.

poza tym zeby horror trzymal w napieciu czy byl starszny to trzeba go ogladac w dobrych warunkach (1.00 w nocy, sluchaki na uszach, alone)

Na forach dysproporcje niezły - słaby oscylują w granicach 50 na 50 także nie jest już tak rózowo jak twierdzą niektórzy a i uchronić się można od stracenia cennych godzin życia na podrzędny nic nie wnoszący do gatunku czerpiący całymi garściami z Blair Witch Project horrorek

na horror.com.pl jakies 99% opinii jest pochlebnych a ze rec czerpie pelnymi garsciami z BWP to ja wiem :)

Cytuj
Chcesz dobrych horrorów to odsyłam do klasyki jak Omen , Nosferatu , Obcy , Szczeki , Coś , Psychoza , Drakula, Świt żywych trupów czy z nowszych Session 9 , Ukryty Wymiar

chyba kazdy je widzial po kilka razy :D

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3165 dnia: Września 02, 2008, 18:48:54 pm »
Cytuj
na horror.com.pl jakies 99% opinii jest pochlebnych a ze rec czerpie pelnymi garsciami z BWP to ja wiem

z rzadka wskakuje na tą stronke , wole bardziej opinie wielu osób na forkach dyskusyjnych aby miec większy ogląd sytuacji

Cytuj
chyba kazdy je widzial po kilka razy
pytałeś się jakie sa lepsze od RECa to odpowiadam .


co do samego filmu , oglądałem w nocy z braciakiem , podczas nawałnicy i za chooyha pana nie dostrzegłego nic przerażającego , ba nawet strasznego . Zaspoiluje w tym momencie , ale co mi tam niewielka strata , zrzucenie z 4 piętra faceta przez staruszke jak inaczej mozna skwitować niż śmiechem . Ja wiem ,że trzeba przymykać oko na niektóre aspekty , ale na Boga nie wmawiać mi ,że parodia jest straszna czy tez klimatyczna . Fabuła kroczy po tych samych wytartych już przed laty ścieżkach przez Blair Witch Project czy 28 dni Pózniej , czyli wirus i akcja z kamery celem poprawienia realizmu .
Mało jednak w tym realizmu skoro dopiero po paru godzinach ktoś wpadł na pomysł ucieczki przez okno . Klimatu zaszczucia także nie dostrzegłem mimo usilnych prób , nie wiem czy to przez nie roztargnioną dziennikarke czy też może śmieszną epidemią włączającą niezwykły agresor u zwykłych ludzi . Co ciekawe jednak , nie ma dostatecznie wielkiej sily by wyrwać się z kajdanków . Nieścisłości i błędów czy tez braków w scenariuszu można by wymienić więcej ale nie chce ich z litości nad tym .. kolejnym fenomenem hiszpańskiego kina grozy  .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3166 dnia: Września 05, 2008, 16:41:52 pm »
Wlasnie skonczylem [Rec] i wogole nie zlapalem hype'u na ten film, nie jest najgorszy ale rewelacji zadnej nie ma, czesciej smiac sie na nim chce niz bac, ale coz, jak dla mnie czas stracony. Ja wiem ze filmy to oczywiscie kwestia gustu, a ten zupelnie w moj nie trafil, i dlatego nawet go nie ocenie.

Juz o wiele bardziej podobal mi sie EDEN LOG, francuski Bio-thriller, ktory klimacik ma naprawde bardzo fajny. W przypadku filmow raczej nie ma co sie sugerowac ocenamy na netcie, bo tak jak w przypadku [Rec] sa zwyczajnie zawyzone, tak w przypadku EDEN LOG, strasznie ja zanizaja, ale tak to jest jesli ktos nie zrozumial filmu, bo latwy do zrozumienia nie jest, a potem pisze ze dno. Mnie film podobal sie cholernie i jesli ktos lubi bio-thrillery to goraco polecam, jesli natomiast nie kreca was takie filmy to nawet sie za niego nie zabierajcie. Ode mnie EDEN LOG dostaje 8/10

Cytuj
EDEN LOG has several major likeability problems - this is a film to endure rather than enjoy - but it is one of the strangest, bravest and most strikingly designed sci-fi films of the millennium so far. In fact, it's so far off-map its merits are the same as its sticking points. The no-budget love child of Luc Besson and Jean-Pierre Jeunet, Franck Vestiel's futuristic French bio-thriller is as bold as it is befuddling.

EDEN LOG English Teaser


EDEN LOG French Trailer


EDEN LOG - unknown testimony


Ja film ogladalem w wersji Angielskiej, bo tylka taka dostalem, i ogladalo sie rewelacyjnie.

« Ostatnia zmiana: Września 05, 2008, 17:23:44 pm wysłana przez _ReD_ »

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3167 dnia: Września 05, 2008, 21:08:42 pm »
No Man's Land (Ziemia Niczyja) - film o wojnie w Bośni, lecz bynajmniej nie jest to efekciarsko-wyciskającyłzy obraz w stylu Szeregowca Ryana. Fajnie ukazana konfrontacja żołnierzy z przeciwnych frontów w tytułowej strefie. Zdecydowanie do żadnego z bohaterów nie czujemy sympatii i to jest mocną stroną tego filmu - w tym konfilkcie nie ma 'tych dobrych', a szczególnie nie są nimi ONZowcy (a jeżeli są, 'góra' szybko sprowadza ich na ziemię).
Super. 8/10.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3168 dnia: Września 06, 2008, 04:18:07 am »
Pachnidło- ja pitolę, ale się wynudziłem. Historia genialnego dziecka co chciało stworzyć zapach idealny, więc mordował przy tym kobiety- ot taki francuski Hannibal Lecter wannabe. Aktorsko w miarę ok, ale sam film nudny, niedorzeczny miejscami, a końcówka to jakiś ponury żart. To już gwiezdne wojny są mniej naciągane. Na serio, trzymać się od tego z daleka.
Tak 2/10

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3169 dnia: Września 16, 2008, 11:23:21 am »
Noc - dzieło zmarłego sprzed roku mistrza Michelangelo Antonioniego . Opowieść o dwóch ludziach zagubionych we własnym świecie . On wykształcony napisał niedawno książke , ona wierna żona bez większych ambicjii . Na pozór wydają się być szczęśliwi , spełnieni , ale w gruncie w każdym z ich osobną tkwi jakieś ziarenko melancholi , smutku i zwątpienia . Mają niby wszystko czego pragnęli za młodu ,jednak z czasem uświadamiają sobie ,że to już nie to samo . Spotkanie w szpitalu z ciężko chorym przyjacielem było początkiem ich małżeńskiego kryzysu . Kobieta w tej chwili wychodzi na pierwszy plan . To na niej skupia się reżyser , to jej poświęcona jest uwaga . Kamera obserwuje każdy jej ruch , nie wydając jednak osądu , ukazuje powolny proces upadku duchowego kobiety . W niesłychanie subtleny i inteligentny sposób należy podkreślić . Pozorne błahostki jak płacz dziewczynki napotkanej na ulicy czy zbliżający się hałas helikoptera odpowiadają nam pod koniec filmu na pewne wazne kwestie , które dotyczą nie tylko problemu więzi między obojgiem ludzi , ale coś znacznie głeboko i szerszego . Moim skromnym zdaniem autor porusza problem samotności , relacjii z otoczeniem oraz tego co tak naprawde jest najważniejsze  w życiu człowieka , bezwzględu na to czy zna setki pisarzy , czy też jest osobą prostolinijną jak wspomniana zona . Nawet słynny Marcelo Mastroiani został w moich oczach przyćmiony rolą kobiety , która jest niesłychanie tajemnicza . Ma w pamieci wspomnienia , z którymi nie chce się z nikim podzielić , zauważając słabość męża oddala się od niego , nie łamiąc jednak swych zasad . Jest postacią tragiczną , ale to nie ona tak naprawdę jest tym za kogo wcześniej uważaliśmy . Pisarz za to cierpi na swój sposób , jest małomówny , nie jest zbyt wylewny , stara się zdusić w sobie problem . Ale czas pokazuje ,że oddalany od myśli problem staje się coraz głebszy , poważniejszy , taki z którym nie może sam sobie poradzić . W otoczeniu ludzi majętnych sprawia wrażenie mędrca znającego odpowiedz na każde pytanie pomimo młodego wieku . Otacza sie skorupą , do ktorej nie chce aby dotarła jakaś iskierka namiętności czy też ludzkich emocji jak współczucie czy miłość . Niektórzy jednak znają jego prawdziwe onlicze i wiedzą ,że pod płaszczykiem erudyty znajduje się skromny i zagubiony człowiek .
Prawdziwa uczta dla każdego konesera filmu .

9-/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3170 dnia: Września 16, 2008, 13:29:57 pm »
Taken - Uprowadzona

Bardzo dobry film, polecam, opowiada historie mlodej dziewczyny uprowadzonej w Paryzu przez handlarzy zywym towarem, na jej ratunek rusza jej ojciec, byly agent CIA.

8/10

Death Race - Wyscig Smierci

No nie ma sie co tu rozpisywac, film jest plytki, glupi do cna ot kolejna produkcja z USA dla nastolatkow lubiacych duzo strzelania, mocne samochody i ladne dziewczyny...film troche podciaga pod gre Twisted Metal, uzbrojone samochody itp.

4/10

Bleach (2): The DiamondDust Rebellion

Kolejna czesc znakomitego anime, pelnometrazowy film w ktorym cale Soul Society jest zagrozone, kapitan Hitsugaya zdradza przyjaciol ale ma ku temu powody itd. reszty dowiecie sie jak obejrzycie... naprawde polecam.

9/10

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3171 dnia: Września 17, 2008, 23:34:20 pm »
Podchodziłem do nowego Batmana z dużą dozą ostrożności i zostałem zmieciony. Bardzo przypasował mi mocniejszy klimat przygód nietoperza. Nigdy nie byłem fanem filmów o Batmanie, więc cieszę się podwójnie z tak miłego zaskoczenia.

Może to lekko niepoważne ale chciałbym zobaczyć remake Robocop'a tego reżysera, tak by był utrzymany w mrocznym i surowym klimacie. Można powiedzieć że przecież Robocop pierwszy jak i drugi są dosyć mroczne ale ja chciałbym jeszcze mocniejszy klimat. Taki sentyment z dzieciństwa, bo robią teraz remake'i wielu filmów a moich bohaterów za młodu jeszcze nie odświeżyli.

PS. Ostatnio przeczytałem o remake'u "The Thing" co mnie bardzo cieszy.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3172 dnia: Września 18, 2008, 00:02:12 am »
NIeeee!! Bez Kurta "Snake Plissken" Russela i oldschoolowych efektów specjalnych to nie będzie to samo :-(
GT: Trusio

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3173 dnia: Września 18, 2008, 00:36:26 am »
Podchodziłem do nowego Batmana z dużą dozą ostrożności i zostałem zmieciony. Bardzo przypasował mi mocniejszy klimat przygód nietoperza. Nigdy nie byłem fanem filmów o Batmanie, więc cieszę się podwójnie z tak miłego zaskoczenia.

Może to lekko niepoważne ale chciałbym zobaczyć remake Robocop'a tego reżysera, tak by był utrzymany w mrocznym i surowym klimacie. Można powiedzieć że przecież Robocop pierwszy jak i drugi są dosyć mroczne ale ja chciałbym jeszcze mocniejszy klimat. Taki sentyment z dzieciństwa, bo robią teraz remake'i wielu filmów a moich bohaterów za młodu jeszcze nie odświeżyli.

PS. Ostatnio przeczytałem o remake'u "The Thing" co mnie bardzo cieszy.
Odnosnie Robocop`a 2 to jestem za  :D

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3174 dnia: Września 18, 2008, 00:45:08 am »
Cytuj
PS. Ostatnio przeczytałem o remake'u "The Thing" co mnie bardzo cieszy.
Zepsują to na 100%, będzie Obcy + ekranizacja Doom'a wannabe. Teen slasher bez nastolatków. Mówię wam. :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3175 dnia: Września 18, 2008, 09:19:03 am »
Cytuj
PS. Ostatnio przeczytałem o remake'u "The Thing" co mnie bardzo cieszy.
Zepsują to na 100%, będzie Obcy + ekranizacja Doom'a wannabe. Teen slasher bez nastolatków. Mówię wam. :cool:

Obyś się mylił. :)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3176 dnia: Września 18, 2008, 13:01:58 pm »
Dobra dam to tutaj, bo w sumie nie wiem gdzie to powininem wrzucic:

http://www.simonsays.com/specials/stephen-king-nishere/

pod tym linkiem jest 25 odcinkow animowanego komiksu na podstawie opowiadania S. Kinga, podobno b.dobre, sam jeszcze nie mialem okazji sie z tym zapoznac, ale postanowilem sie z wami tym podzielic, a moze ktos juz to widzial i moze cos o tym powiedziec?? :D

koniec OT.


Heat/Goraczka (1995)

Robert De Niro + Al Pacino genialny duet, film mnie zniszyl poprostu genialne kino...

9/10

wlasnie ten duet bardzo mocno przemawia za Righteous Kill nowym filmem z oboma tymi swietnymi aktorami (i 50 Cent tez podobno tam ma swoja role :) ) o filmie narazie wiem tylko tyle co na filmweb:

Cytuj
Dwóch policjantów rozpoczyna pościg za seryjnym mordercą. Morderca po każdym przestępstwie, które popełni, pisze poemat, który pozostawia na miejscu zbrodni.

czyli zarys fabuly, ale licze na cos mocnego, moze ktos juz go widzial, jesli tak to niech sie podzieli wrazeniami...

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3177 dnia: Września 18, 2008, 13:02:11 pm »
Cytuj
PS. Ostatnio przeczytałem o remake'u "The Thing" co mnie bardzo cieszy.
Zepsują to na 100%, będzie Obcy + ekranizacja Doom'a wannabe. Teen slasher bez nastolatków. Mówię wam. :cool:

Obyś się mylił. :)
No ja również mam taką nadzieję, ale powołując się na rozmaite precedensy z przeszłości to już widzę tą tępą, utrzmaną w stylistyce nowych, amerykańskich slasherów wycinkę i sztandarowe motywy wywoływania strachu (aka "tu wyskoczę, tam wyszkoczę, publiczność podskoczy"). Takie realia. Który nowy horror, miał niewiele "wyskakujących" elementów, a straszył samym klimatem, otoczką, scenerią i poczuciem odosobnienia?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3178 dnia: Września 18, 2008, 13:07:48 pm »
Od czasu do czasu wyskakujący "cham" daje radę. :P

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3179 dnia: Września 18, 2008, 13:09:37 pm »
Od czasu do czasu wyskakujący "cham" daje radę. :P
Właśnie, tyle, że "wyskakujący cham" w Obcym: 8 pasażerze Nostromo (dla przykładu) był tłem dla klimatu. Teraz klimat jest tłem dla "wyskakującego chama". ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3180 dnia: Września 18, 2008, 13:22:02 pm »
Tu się zgadzam. Tak jest niestety. Ja lubię horrory klasy B, ale dobry ambitny film grozy chętnie bym zobaczył. ILS był nawet spoko, aczkolwiek ostatnimi czasy całkiem fajny wydał mi się 28 tygodni później, tyle że tu taki właśnie typowy straszak.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3181 dnia: Września 18, 2008, 13:45:35 pm »
z horrorow to polecam stare dobre "Lsnienie", a z nowych filmow tego gatunku, naprawde "zeshizowac" potrafia mnie tylko japonskie produkcje, USA w wiekszosci produkuje wlasnie te wspomniane wyzej straszaki czyli. fajne - straszne przez chwile + duzo krwi + dobre efekty itp.

btw. Marcepan a pamietesz ten film :

Wściekłość
(Wilderness)

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=26383

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3182 dnia: Września 18, 2008, 13:51:33 pm »
Jak lubisz horrory klasy B (w tym zombi), polecam  Zombie flesh eaters z 1979.  :lol:
Można, jeszcze dorzucić Bad Taste Peter Jackson, ale to już totalny hardcore.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3183 dnia: Września 18, 2008, 14:19:43 pm »
btw. Marcepan a pamietesz ten film :

Wściekłość
(Wilderness)

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=26383

Jak mógłbym zapomnieć. Bardzo cenię sobie ten film. Ostatnio nawet pożyczyłem go kumplowi i zaskoczył go bardzo pozytywnie ten film, bo nigdy wcześniej o nim nie słyszał. Osobiście bardzo go polecam.
Opublikowane: Wrzesień 18, 2008, 14:14:03
Jak lubisz horrory klasy B (w tym zombi), polecam  Zombie flesh eaters z 1979.  :lol:
Można, jeszcze dorzucić Bad Taste Peter Jackson, ale to już totalny hardcore.

Dzięki. :) Widzę że to bardziej gore jest. Niedoścignionym horrorem klasy B jest dla mnie seria G. Romero.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3184 dnia: Września 18, 2008, 17:35:01 pm »
Dobra dam to tutaj, bo w sumie nie wiem gdzie to powininem wrzucic:

http://www.simonsays.com/specials/stephen-king-nishere/

pod tym linkiem jest 25 odcinkow animowanego komiksu na podstawie opowiadania S. Kinga, podobno b.dobre, sam jeszcze nie mialem okazji sie z tym zapoznac, ale postanowilem sie z wami tym podzielic, a moze ktos juz to widzial i moze cos o tym powiedziec?? :D

koniec OT.


Heat/Goraczka (1995)

Robert De Niro + Al Pacino genialny duet, film mnie zniszyl poprostu genialne kino...

9/10

wlasnie ten duet bardzo mocno przemawia za Righteous Kill nowym filmem z oboma tymi swietnymi aktorami (i 50 Cent tez podobno tam ma swoja role :) ) o filmie narazie wiem tylko tyle co na filmweb:

Cytuj
Dwóch policjantów rozpoczyna pościg za seryjnym mordercą. Morderca po każdym przestępstwie, które popełni, pisze poemat, który pozostawia na miejscu zbrodni.

czyli zarys fabuly, ale licze na cos mocnego, moze ktos juz go widzial, jesli tak to niech sie podzieli wrazeniami...
Righteous kill póki co zbiera mizerne noty w necie czego dowodem 22% na rottentomatoes -_-
Nie ma bata , sam jestem ciekaw jak to wyszło , ale słaby rezyser nie zrobi dobrego filmu nawet jeśli aktorzy wspieliby się na wyżyny umiejętności .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3185 dnia: Września 18, 2008, 17:42:51 pm »
obejrzałem dzisiaj "nieznajomych", szit jakich mało. niby kino grozy, ale grozy niewiele, sensu zresztą też :/

Nobu_hex

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3186 dnia: Września 18, 2008, 22:12:38 pm »
Ja ostatnio oglądnąłem "The Other Boleyn Girl", bo mój współlokator ma obłęd w oczach jak coś z Natalie Portman se można zobaczyć, więc mnie przymusił i powiem Wam, że to całkiem fajskie było.. Tylko Skarlet moja brzydko wyglądała, co mnie zasmusiło.

Tak na 7/10 to film zasługuje. Polecam (szczególnie fanom Skarlet, Natalki i Tudorów).

Poza tym fajsko się zapowiada "The Soloist" i "Chłopiec w pasiastej piżamie" i w tej chwili to dwa filmy, na które najbardziej czekam.

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3187 dnia: Września 18, 2008, 22:45:59 pm »
Ja łyknąłem film na starcie (pozdrawiam w tym momencie kolegę Slave'a z którym łączy mnie na pewne ów obłęd), ale dokładnie to samo mam ze Scarlett, więc dla mnie to była pozycja obowiązkowa :). Tematyka trochę zabiła, bo ten okres historii mnie cholernie nudzi, no ale warto było pooglądać z w/w faktu chociaż Scarlett faktycznie jakoś niespecjalnie. Nie to co w Scoopie czy Prestiżu chociażby. Ech.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3188 dnia: Września 20, 2008, 11:22:57 am »
Gladiator -  baśniowa opowieść o dobru i zlu w realiach starożytnego Rzymu . Pierwsze 30 minut to schematyzm i przewidywalność , pózniej film się rozkręca dzięki dobrej roli Russela Crowe'a i niezbyt gorszej grze Phoenixa .  Maximus wojownik jedyny uczciwy i despotyczny nikczemnik Kommodus żądny władzy i krwi stoją naprzeciwko siebie z czego wynik tego pojedynku mógł być już znany dużo wcześniej . Razi po oczach sentymentalizm niektórych scen i sztuczność reakcji niektórych aktorów . Niewyrazny jest również montaż , miałem poczucie jakby film był robiony prędko bez odpowiedniego szlifu . Niektóre ujęcia aż prosiły się by je przeciągnąc , dopieścić , a tu ciach i kolejna sekwencja . Tyle na minus bo reszta raczej nie wzbudza wątpliwości co do jakości filmu . Nie jest co prawda starusieńki Spartakus Kubricka czy Ben Hur ale powrót do tej  tematyki uważam za udany .
8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3189 dnia: Września 20, 2008, 15:16:13 pm »
No i nowy nietoperek poleciał u mnie na małym ekranie. I przyznam, że nie wiem gdzie uczył się latać ale przeleciał mnie całkiem nieźle :P. Nie chcę dołączać do grona rozpływających się achami i ochami nad genialną kreacją Jokera, nad mrocznym dużo bardziej przyswajalnym klimatem, nad grą aktorów, nad świetnie skonstruowanymi postaciami z w końcu silnie zarysowanymi szkicami psychologicznymi. Napiszę to co mi się nie podobało, nie podobało mi się potraktowanie po macoszemu "dwóch twarzy", nie podobały mi się niektóre sceny walki, nie podobało mi się niepotrzebne przedłużane jakby z lekka na siłę całego scenariusza...tak czy inaczej, nie jestem fanem, ale lepszego filmu o Batmanie nie widziałem. Polecam wszystkim tym, którzy jeszcze nie widzieli.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3190 dnia: Września 23, 2008, 16:06:00 pm »
Pathology

Calkiem niezly film z tego roku ( mam wersje z PL lektorem wiec jakby ktos chcial moge rzucic linkami)  opowiad historie mlodego lekarza ktory zaczyna praktyke w nowym miejscu, spotyka tam grupe lekarzy ktorzy bawia sie w dosc specyficzna "gre" - ktos z nich zabija kogos, a potem podczas sekcji zwlok reszta probuje odgadnac sposob w jaki zginela ta osoba, w filmie jest wiele scen sekcji zwlok, jednak nie sa tak "wyraziste" tak krwiste jak sceny mordow np. w Hostel'u, film ogolnie ciekawy ma pewien klimat, jednak hitem raczej nie bedzie...

jak dla mnie 6/10

http://www.imdb.com/title/tt0964539/

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3191 dnia: Września 23, 2008, 16:14:32 pm »
Gladiator -  baśniowa opowieść o dobru i zlu w realiach starożytnego Rzymu . Pierwsze 30 minut to schematyzm i przewidywalność , pózniej film się rozkręca dzięki dobrej roli Russela Crowe'a i niezbyt gorszej grze Phoenixa .  Maximus wojownik jedyny uczciwy i despotyczny nikczemnik Kommodus żądny władzy i krwi stoją naprzeciwko siebie z czego wynik tego pojedynku mógł być już znany dużo wcześniej . Razi po oczach sentymentalizm niektórych scen i sztuczność reakcji niektórych aktorów . Niewyrazny jest również montaż , miałem poczucie jakby film był robiony prędko bez odpowiedniego szlifu . Niektóre ujęcia aż prosiły się by je przeciągnąc , dopieścić , a tu ciach i kolejna sekwencja . Tyle na minus bo reszta raczej nie wzbudza wątpliwości co do jakości filmu . Nie jest co prawda starusieńki Spartakus Kubricka czy Ben Hur ale powrót do tej  tematyki uważam za udany .
8/10
Gladiator jest doskonały i mogę go śmiało polecić każdemu.Kto lubi takie klimaty będzie wniebowzięty.
Dla mnie 9/10
..może troszku zawyżam, ale to przez sentyment do tego Filmu.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3192 dnia: Września 26, 2008, 11:33:32 am »
Closer - gorzki film o materializacji miłości . 2 pary wymienią się między sobą ciałem handlując uczuciem jak towarem . Żadne nie jest święte , młoda kelnerka po zerwaniu z chłopakiem stacza się stając się prostytutką . Jej chlopak to pisarz , dla którego ważne jest tylko co on czuje  , a nie druga osoba . Poznaje przez przypadek pewną kobietą , która rownież miała za sobą nieudany związek . I jeszcze ostatni aktor Clive Owen grający lekarza cynika , rozpaczliwie szukający kobiety aby zaspokoić swe żądze . Z tej czworki wyłania się obraz współczesnego pokolenia 30 latkow , dobrze prosperujacych , robiących  kariere zawodowe , ale zagubionych w uczucciach , a raczej niedojrzałych emocjonalnie . Bardzo spodobał mi się język , który dla większości może okazac się bezpruderyjny a wręcz chamski , ale to jest własnie przedstawienie prawdziwego życia , bez niepotzrebnego słodzenia . Jesli ktoś jest znudzony dennymi melodramatami i bajkowymi komediami romantycznymi polecam ze wszechmiar ten film .
8+/10
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 12:03:25 pm wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Diuk

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3193 dnia: Września 30, 2008, 17:23:45 pm »
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka - jezuniu, co za ścierwo, w porównaniu do poprzednich Mumii to istna katastrofa, omijać szerokim łukiem.

3/10

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3194 dnia: Września 30, 2008, 18:23:09 pm »
Ostatnio byłem w kinie na Jaja w tropikach. Chłam, omijać: dwa śmieszne momenty, dwie godziny nudy.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3195 dnia: Października 01, 2008, 18:48:40 pm »
In Bruges - Swietny film. Genialne teksty, rewelacyjna gra Farrela, po prostu zostal stworzony do tej roli. W żadnym filmie innym za nim nie przepadałem, ale tu po prostu wymiotl
Polski tytul natomiast debilny. Szczerze polecam 9+/10 !
http://najpierw.strzelaj.potem.zwiedzaj.filmweb.pl/

Boy A - Jack, po strasznej zbrodni z dziecistwa, jest ponownie wypuszczony do spoleczenstwa w wieku 25 lat. Ma nowa tozsamosc i zaczyna zycie od nowa.
http://www.filmweb.pl/f477273/Boy+A,2007

Swietny brytyjski dramat, a aktor ktory gra glowna role, pokazal niesamowity kunszt aktorski. Genialna kreacja, dobra i wstrzasajaca historia. Dla mnie film roku 10/10

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3196 dnia: Października 01, 2008, 22:12:50 pm »
Ostatnio byłem w kinie na Jaja w tropikach. Chłam, omijać: dwa śmieszne momenty, dwie godziny nudy.

Dobrze że to piszesz bo właśnie chciałem się wybrać  :sad:

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3197 dnia: Października 02, 2008, 15:27:21 pm »
Ostatnio byłem w kinie na Jaja w tropikach. Chłam, omijać: dwa śmieszne momenty, dwie godziny nudy.

Dobrze że to piszesz bo właśnie chciałem się wybrać  :sad:
Z drugiej strony, nowa komedia z Sandlerem zbiera pochlebne opinie. Tytuł to coś tam z fryzjerem :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3198 dnia: Października 02, 2008, 16:38:36 pm »
Polski tytuł to "Nie zadzieraj z fryzjerem" ale znane jest to też pod nazwą Zohan. Film jest totalnie głupie, ale przez to śmieszny. Dawałem link do jednej sceny w temacie "Co Was ostatnio rozśmieszyło".

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3199 dnia: Października 07, 2008, 20:57:39 pm »
Dead Alive (Braindead – Martwica Mózgu)
Masakra, litry, fontanny, całe oceany  krwi, latające flaki, mózgi i... gadające jelita – od daaawna chciałem obejrzeć ten film (od czasu recenzji w którymś z neo plusów). W końcu przy okazji, jako że zamieszkałem z takim sobie aspirującym aktorzyną, który ma filmotekę która przyprawia o niemały opad szczęki, w końcu mi się udało obejrzeć tą chyba największą perełkę Petera Jacksona (Władca Pierścieni to przy tym krasnoludek). Powiem tak, tytuł najkrwawszego filmu w historii bez wątpienia nie został przyznany bez powodu, groteska zakreślona krwawą linią gore z posmakiem komizmu i grozy. Film przypomniał mi trochę pod tym względem kultową dla mnie serię Evil Dead. Po prostu smakołyk, sceny które na długo zapadają w pamięć, niby kiczowate, a trzymają przy ekranie niczym klej. Polecam, ludziom a twardym żołądku i fanom horrorów klasy B. 9+

VISITOR Q
Po raz kolejny groteska i oryginalność, po raz kolejny sceny których nie da się zapomnieć. To pierwszy jaki widziałem film Takashi Miike'go, ale jeżeli reszta jest równie pokręcona to gość ma nowego fana. Nie mogę opisać nawet jednej sceny bez spoilera...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ogólnie rzecz ujmując film opowiadający o losach dosyć niezwykłej rodzinki, łapiący widza na faktach do czego człowiek tak naprawdę jest zdolny. Każdy z członków rodziny jest powykręcany równie mocno, co najbardziej szaleni pacjenci psychiatryka. Szkoda klawiatury, dla wszystkich lubiących powykręcane japońskie klimaty i groteskę już jest jasne co muszą zrobić...8+