Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820547 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3200 dnia: Października 07, 2008, 21:12:14 pm »

VISITOR Q
Po raz kolejny groteska i oryginalność, po raz kolejny sceny których nie da się zapomnieć. To pierwszy jaki widziałem film Takashi Miike'go, ale jeżeli reszta jest równie pokręcona to gość ma nowego fana. Nie mogę opisać nawet jednej sceny bez spoilera...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ogólnie rzecz ujmując film opowiadający o losach dosyć niezwykłej rodzinki, łapiący widza na faktach do czego człowiek tak naprawdę jest zdolny. Każdy z członków rodziny jest powykręcany równie mocno, co najbardziej szaleni pacjenci psychiatryka. Szkoda klawiatury, dla wszystkich lubiących powykręcane japońskie klimaty i groteskę już jest jasne co muszą zrobić...8+

Najlepszy okres Miike'a datuje się na lata 2001 - 2003 . Wtedy gość najbardziej szokował i zadziwiał ludzi . Oprócz Visitor Q najlepszy z jego repertuary jest komiksowy Ichi the killer (zdecydowany nr.1 z jego filmografii ) oraz mroczny i groteskowy Gozu nagradzany na festiwalu w Wenecjii . Oprócz tego można spróbować Agitatora oraz najbardziej zaangażowany politycznie obraz Izo . Reszta to raczej popłuczyny , niekiedy średniaki .


nie ma się co wiele rozpisywać , ale wolę ostrzec pare osób przed oglądaniem tego gniota

Righteous Kill
przykra patrzeć jak dwie wielkie osobistości kina gniją w beznadziejnie prostolinijnym i ugrzecznionym tytułem , który według zapewnień reżysera miał być mroczny dramatem . Wyszła profancja sławy i oczko w kierunku młodszej publiki . Postrzeganie 50 centa jako najabardziej mrocznego złoczyńcy jest co najmniej nie na miejscu , ale to swoją drogą . Nie mogę pojąć , że ta etiuda studencka (Jarmush już za pierwszym podejściem gniecie )
wypłynęła na powierzchnie ku uciesze wielbicieli De Niro i Pacino . Znany z Gorączki duet przypomina parę dwóch zgrzybialych dziadków pozbawionych werwy .  Jesli tylko zabrakło im wózków inwalidzkich by mogli szybciej się przemieszczać z punktu a do punktu b . Fabuła tego tworu filmopochodnego opiera sie na kodeksie rzetelnego policjanta wytaczającego sprawiedliwość w chwili gdy sąd zawodzi . Intryga jest błaha , jesli nie powiedzieć ,że smieszna , albo żałosna . Kwestie poruszane przez bohaterów wkur*iają tylko widza obytego , bo takie txty zwykle lepiej kręślą studenciaki w filmówce . Do tego do bolu przewidywalna poprowadzona historyjka z paromi fuckami i groznymi minami De Niro na czele . Wiedziałem ,że to nie będzie nowy klasyk , ale nie przypuszczałem ,że wyjdzie tak tragicznie X_x.

3/10 ( za panienke ).
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2008, 21:25:29 pm wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3201 dnia: Października 09, 2008, 22:01:01 pm »
Przypominam że 24.10 premiera w PL filmu Max Payne ;)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3202 dnia: Października 13, 2008, 19:44:29 pm »
Źródło (The Fountain)

Jakoś ciężko mi określić jednym zdaniem ten film. Reżyser odpowiedzialny za "Requiem dla snu" i ponownie jedna z lepszych ekip robiących muzykę do filmów. Świetny pomysł, który trzyma przy ekranie do ostatniego momentu (trzy przeplatające się historie, o jednym człowieku, w różnych wcieleniach, w różnych czasach, który walczy o życie swojej ukochanej, walczy z tajemnicą życia, tajemnicą śmierci), świetne zdjęcia, niezłe pokręcenie z początku. Darren Aronofsky stara się wyjaśnić co by się stało gdyby człowiek odkrył tajemnice młodości przeplatając baśniową opowieść z głębokimi przemyśleniami. I całkiem nieźle mu się to udaje, ale fakt faktem po jego obejrzeniu w sumie nic nie jest wyjaśnione, zakończenie nie jest tym czego się spodziewałem, po tak nieźle poprowadzonej linii scenariusza. Mimo wszystko polecam, choćby z tego powodu, że przykuwa do ekranu. 8/10

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3203 dnia: Października 13, 2008, 19:47:43 pm »
Polski tytuł to "Nie zadzieraj z fryzjerem" ale znane jest to też pod nazwą Zohan. Film jest totalnie głupie, ale przez to śmieszny. Dawałem link do jednej sceny w temacie "Co Was ostatnio rozśmieszyło".
Jak dla mnie to żałosny, lepiej iść na pizze. Żałuję darmowej wejściówki. Te "gagi" i humor w stylu American Pie, wiał biedą na kilometr. Cztery dobre akcje/teksty na krzyż, większość na trailerze.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3204 dnia: Października 13, 2008, 19:50:14 pm »
Wczoraj byłem na babylon A.D film jak film, miał być taki dobry, a był taki średni :D Wiem, jestem beznadziejny w ocenianiu dlatego też nie wystawiam oceny :D

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3205 dnia: Października 13, 2008, 20:08:39 pm »
Polski tytuł to "Nie zadzieraj z fryzjerem" ale znane jest to też pod nazwą Zohan. Film jest totalnie głupie, ale przez to śmieszny. Dawałem link do jednej sceny w temacie "Co Was ostatnio rozśmieszyło".
Jak dla mnie to żałosny, lepiej iść na pizze. Żałuję darmowej wejściówki. Te "gagi" i humor w stylu American Pie, wiał biedą na kilometr. Cztery dobre akcje/teksty na krzyż, większość na trailerze.

Miałem ostatnio nieprzyjemnośc go oglądać. Czy tylko ja tak mam że gdy oglądam bardzo żenujący film, wstydze się jakbym sam był jego twórcą ?


Wczoraj oblukałem "Death Race". Historyjka sztampowa do bólu, zdjęcia w 70% spartolone. Na plus klimatyczna muzyka i kurka jeżeli jesteś fanem samochodowej rozwałki to musisz obejrzeć! (Jaguar XJS z tak na oko 30mm działkiem, najs  8))


BTW: Czy Paul W.S. Anderson kiedyś przestanie robić filmy ?  :(
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2008, 20:10:30 pm wysłana przez Bloo »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3206 dnia: Października 13, 2008, 21:03:06 pm »
Przecież sam napisałem że Zohan jest totalnie głupi. Jednak przez to pewne momenty były śmieszne. Scena z wybieraniem numeru kierunkowego mnie rozwaliła.

Awake. Nie chce się za bardzo rozpisywać. Film ciekawy i trzymający w napięciu. Świetne zwroty akcji. Szkoda że tak się kończy. Brakowało mi czegoś gdy zobaczyłem końcowe napisy.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3207 dnia: Października 13, 2008, 21:42:45 pm »
Wczoraj byłem na babylon A.D film jak film, miał być taki dobry, a był taki średni :D Wiem, jestem beznadziejny w ocenianiu dlatego też nie wystawiam oceny :D
samemu Kassovitzowi nie podobał się tak zmontowany film . Ale takie są niestety konsekwencje współpracy z wielkimi wytwórniami filmowymi .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3208 dnia: Października 13, 2008, 23:29:00 pm »
Nie zadzieraj z fryzjerem, to kupa taka, że masakra. Nie da się tego oglądać. Tak idiotycznych scen, jak np. wtedy kiedy gościu dogonił motorówkę motylkiem nie widziałem w żadnym filmie.
Wczoraj zaś obejrzałem Boy-A - świetny brytyjski dramat z niesamowitą kreacja głównego bohatera. Polecam 8).

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3209 dnia: Października 14, 2008, 17:19:07 pm »
Niestety złośliwcy wykupili przede mną wszystkie bilety na seanse Happy-Go-Lucky i Fantastic Parasuicides więc w przyszłości nie omieszkam okraść wydawcę ściągając divixy, ale w zamian za to obejrzałem sobie w końcu Pirates of the Caribbean: At World's End.

No i nie zawiodłem się ani na jotę. Dwie i pół godziny pierwszego sortu kina przygodowego i zwieńczenie najlepszej przygodowej trylogii od czasów Indiany Jonesa (i nie jestem pewien, czy nawet od niego nie lepszej). Jak zwykle spisał się Johnny Deep, co prawda już nie tak nonszalncki i szalony jak w częściach poprzednich (takie przynajmniej dziwne odniosłem wrażenie), to jednak w zamian za pewne odejście od tej postaci i wdrożenie do fabuły wątku moralistyczno-psychologicznego - zabieg zbędny w kinie przygodowym, jednak nadał historii nieco dramatyzmu, mniej tu już bajki, a więcej swoistej mitologii, w porównaniu z cześcią pierwszą, At World's End wydaje się po prostu nieco morczna. Humor jednak pozostał, wciaż mamy tu hałastrę zwariowanych degeneratów i łowców przygód, ci ładni i wymuskani są tymi złymi, intrygi mnożą się i przeplatają, doprowadzając do nawet zaskakującego końca i dość otwartego zakończenia, które daje nadzieję na kontynuację tej samokowitej i znakomitej serii. Plus także za ciekawy motyw melodii przewodniej filmu, która nie dawała mi spokoju cały następny dzień po seansie. Podsumowując - w swoim gatunku majstersztyk i niechybnie dołaczy on do grona klasyków - tuż obok wspomnianego Indiany, Star Warsów i kilku mniej kultowych serii przygodowych. A moja sygnatura z, pardon my French, dupy się nie wzięła :cool:. Polecam!

9/10
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2008, 17:24:36 pm wysłana przez Trusio »
GT: Trusio

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3210 dnia: Października 15, 2008, 11:28:40 am »
Jaki polecacie film z repertuaru IMAX?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3211 dnia: Października 18, 2008, 11:08:58 am »
Network - perełka z filmografii Sidneya Limeta . Reżyser pokazuje od kuchni wielkie korporacje telewizyjne .Dzieło ponadczasowe bo mówi prawde o tym jak jeden niepozorny odiornik może kształtować ludzkie pojęcie o swiecie , jak może wpływac na jego zycie , jak trudno się bez niego obejść . Opowiada również o tym , że z tego cyrku nie ma powrotu , kto tam wstąpi rujnuje swoje dotychczasowe zycie zapominając o swoim kodeksie moralnym . Głównym priorytetem staje się wyższa oglądalność . Nie ważne jak ,  poprzez brutalność sex czy wulgarność  , nie ma znaczenia . Istotne jest aby publika cieszyła miche .
W tym obozie niewolników i ludzi sukcesu znajduje się człowiek odkupiony , oczyszczony , wyzwolony , nie majacy nic do stracenia chcacy podnieść swoją ręke na wyrocznie XX wieku jakim jest telewizja . Jego zyciowa misja staje się doskonałym towarem eksportowym pewnej młodej hieny pozbawionej skrupułów co dobitnie podkreśla tragizm tej sytuacji z , której nie wyjścia . Człowiek zprzekazem , wyzwalający pozytywny emocjii u bezmyślnej widowni sprowadzony jest do kategorii widowiskowego pajaca , który pieprzy od rzeczy . Jego wzniosłe hasła pobudzają ludzi , jego temperament wzbudza entuzjazm , jego
charyzma skupia uwage milionów . To dzięki temu ''Mesjaszowi'' spoleczeństwo amerykańskie wysyła miliony depesz do Białego Domu , wykrzykuje przez okno txt zasiegniety z ust ich idola , ale ... robią to instynktownie .  Zupełnie jak zwierzęta , bez zimnej kalkulacji , czy to rzeczywiscie ma sens i trzyma sie kupy tylko twardą idą w zaparte za swoją gwiazdą , która ma swoje przysłowiowe 5 minut .
Obraz jest niesłychanie agresywny , przez cały seans można odczuć tylko same negatywne emocje tj zdrada , nieufnośc , nienawiść , żądzą władzy , cyniczność , frustracja itp . A ten jeden jedyny , który ma wizje od Boga ... w filmie gra te pare minut . 
9-/10

Wonder Boys - opowieść o grupce ludzi , którzy są zainteresowani życiem . Wykładowca przeżywająca swój kryzys twórczy ,wydawca niepoprawny optymista mający niesprecyzowane upodobania seksualne oraz uczeń mający problemy w kontaktach interpersonalnych . Wokół nich kręcą sie ludzie , dla których ksiażki to coś więcej niż ciąg literek w twardej oprawie . To ludzie wykształceni , posiadający wiedze niemalże na każdy temat , ale nie na ten najważniejszy - jak mają żyć . Mimo swej erudycji i nieposzlakowanej opinii odkrywają siebie nawzajem , ideały posiadają pewne ludzkie wady w oczach nastolatka stają nielichą niespodzianką . To samo w przypadku wykładowcy dowiadujący się tego ,że jego uczeń to tylko na pozór niewiniątko .
To słodko- gorzka opowieść o prawdach i mitach , oraz szukania własnej ścieżki życia . Piękne i ze Stanów .
8+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3212 dnia: Października 18, 2008, 19:59:00 pm »
Dla fanów horrorów, bardzo polecam The Midnight Meat Train!!! Genialny. :shock: Film na podstawie opowiadania Clive'a Barkera.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3213 dnia: Października 19, 2008, 19:20:02 pm »
Moja druga połówka prosiła żebyśmy w weekend obejrzeli coś miłego i romantycznego.

Dlatego odświeżyłem film który ileś lat temu zrobił na mnie wielkie wrażenie Midnight Express Alana Parkera...   :lol: :lol: :lol: Nadal nieodmiennie robi wstrząsające wrażenie. Polecam osobom które nie widziały i chcą mocnych wrażeń. Tym bardziej że oparty na zdarzeniu autentycznym. Lepszy niż 90% horrorów.

Moja kobieta nie wiedzieć czemu była jakoś dziwnie niezadowolona...  :cool: ale miłośnicy dobrego kina z pewnością docenią ten tytuł.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3214 dnia: Października 19, 2008, 19:58:52 pm »
Moja druga połówka prosiła żebyśmy w weekend obejrzeli coś miłego i romantycznego.

Dlatego odświeżyłem film który ileś lat temu zrobił na mnie wielkie wrażenie Midnight Express Alana Parkera...   :lol: :lol: :lol: Nadal nieodmiennie robi wstrząsające wrażenie. Polecam osobom które nie widziały i chcą mocnych wrażeń. Tym bardziej że oparty na zdarzeniu autentycznym. Lepszy niż 90% horrorów.

Moja kobieta nie wiedzieć czemu była jakoś dziwnie niezadowolona...  :cool: ale miłośnicy dobrego kina z pewnością docenią ten tytuł.
Sadysta i egoista!

PS. Zaciekawiły mnie recki tego filmu, postaram się sprawdzić.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3215 dnia: Października 20, 2008, 17:13:25 pm »
Dzisiaj byłem w kinie na Eagle Eye. Zapowiadał się bardzo fajnie i taki też był... do połowy seansu. Kilka słów zmieniło dobry film akcji w film klasy D. No i niezwykle kiepskie zakończenie... Nie polecam, niestety :???:. Już lepszy był chyba Wanted.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3216 dnia: Października 20, 2008, 17:48:48 pm »
Przecież wanted to mega syf. ludzie co zaginają lot kuli= lol, krosno jak wyrocznia = looool (tu myślałem że spadnę z fotela w kinie).

zresztą pozwolę sobie zacytować jedną wypowiedz z forum filmweb'a

Cytuj
Śmiertelna dawka debilizmu (SPOILERY)
Tak głupiego filmu jak "Wanted" nie widziałem w kinie już od bardzo dawna. Muszę to powtórzyć – tak głupiego filmu nie widziałem w kinie już od bardzo dawna. Eksplodujące szczury, czy trupy, na których wywija się podniebne akrobacje – takiego stężenia głupoty i absurdów nie da się przeżyć. Jedyne, co można robić to śmiać się. I to właśnie robiłem odwadniając się poważnie, bo śmiałem się aż do łez. Ten przedziwny shake "Gwiezdnych wojen" (I'm your father) i "Matrixa" (You're the One) podkręcony został do maksymalnych obrotów, czego wynikiem jest hiperteledysk pełen akcji, przemocy i kretyństwa. Zaś krosno, które typuje ludzi do zabójstwa to najbardziej absurdalne urządzenie od czasu pythonowskiej maszyny robiącej bing.

W tym wszystkim jest jednak parę plusów. Przede wszystkim sprawność z jaką zrealizowano i zmontowano sceny akcji. Pierwsza klasa! James McAvoy jako facet przechodzący od 'zera' do 'bohatera' jest o wiele ciekawszy niż Keanu 'Neo' Reeves czy Elijah 'Frodo' Wood. Jednak największy plus twórcom należy się za przyciągnięcie do projektu Terence'a Stampa.

Ufff, powoli dochodzę do siebie po szoku, jakim był ten film. Dla odprężenia puszczę sobie chyba bollywoodzkiego "Dona" – kiczu w nim tyle samo (a może i mniej), za to są piosenki.

Nobu_hex

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3217 dnia: Października 20, 2008, 18:40:49 pm »
Czy ja napisałem, że Wanted to było arcydzieło filmowe? Napisałem, że był lepszy od Eagle Eye... O ile dobrze pamiętam to nie jest to równoznaczne, joł. Poza tym Wanted oglądało się całkiem fajsko - wystarczyło tylko nie nastawiać się na ambitny film. Ja rozumiem, że teraz jest modne oglądanie tylko filmów z przesłaniem i każdy film akcji to dno, ale ja to chyba nie jestem modny po prostu :???:.

I jece jedno - o ile motyw z krosnem w Wanted nie był wybitny, tak "zaginanie lotu kuli" było całkiem fpytkę.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3218 dnia: Października 20, 2008, 18:46:09 pm »
Jeszcze raz ktoś zrobi na tym forum "joł" to mu załatwię bana, przysięgam ;<

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3219 dnia: Października 20, 2008, 18:50:22 pm »
Jeszcze raz ktoś zrobi na tym forum "joł" to mu załatwię bana, przysięgam ;<
Nie gorączkuj się, joł. :smile:

Mnie zasadniczo z jednej strony bawi poszukiwanie w filmach sensacyjnych, fantasy, sci-fi głębi, ambitnego przesłania i realizmu przedstawionego świata. Z drugiej, nie podoba mi się totalne odmóżdżanie filmów dla zwiększenia parametru hollywodzkości i robienia wideoklipów, vide Tomb Raider, który miał fabularnie i klimatycznie zadatki na drugiego Indianę Jones'a, a zrobiono z tego wideoklip. Inna sprawa, że taki Crank pokazał, że można zrobić film-wideoklip z polotem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3220 dnia: Października 20, 2008, 19:02:07 pm »
Czy ja napisałem, że Wanted to było arcydzieło filmowe? Napisałem, że był lepszy od Eagle Eye... O ile dobrze pamiętam to nie jest to równoznaczne, joł. Poza tym Wanted oglądało się całkiem fajsko - wystarczyło tylko nie nastawiać się na ambitny film. Ja rozumiem, że teraz jest modne oglądanie tylko filmów z przesłaniem i każdy film akcji to dno, ale ja to chyba nie jestem modny po prostu :???:.

I jece jedno - o ile motyw z krosnem w Wanted nie był wybitny, tak "zaginanie lotu kuli" było całkiem fpytkę.

niekoniecznie, death race jest kinem akcji i może się podobać. jest fun od początku do końca filmu. głębi nie ma żadnej, a oglądało mi się wyśmienicie. co do wanted i arcydzieła to nie, nie napisałeś, a ja wyraziłem tylko swoje zdanie na temat tego filmu, cytatu nie było, no offence. po prostu chciałem uświadomić kogoś, zanim pójdzie do kina i wyje*ie w błoto 20 zł.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3221 dnia: Października 20, 2008, 21:56:02 pm »
Cytuj
Mnie zasadniczo z jednej strony bawi poszukiwanie w filmach sensacyjnych, fantasy, sci-fi głębi, ambitnego przesłania i realizmu przedstawionego świata
widziałeś Odyseje Kosmiczną Kubricka ? Albo zeszłoroczny Man from Earth ? Lub Odmienne Stany Swiadomości ?

nie usprawiedliwiajmy nieudnolności twórców , skoro można z odrobiną chęci i wyobrazni nakręcić coś zaskakującego i niekonwencjonalnego .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3222 dnia: Października 20, 2008, 22:17:05 pm »
Tak widziałem Odyseję Kosmiczną. To nie zmienia faktu, że nie pisałem, że takich filmów nie ma. Po prostu, czasem za dużo oczekuje się od kina rozrywkowego. Nie twierdzę, że Wanted jest dobry, oglądałem kawałek i mnie nie wciągnął, ale to nie zmienia faktu, że miarą filmu akcji nigdy nie będzie jego ambitne przesłanie, joł.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3223 dnia: Października 20, 2008, 23:19:09 pm »
Death Race jest filmem genialnym. Dlaczego ? Otóż:

Samochody + Laski + Więzienie + Spluwy + Wybuchy + Psychopaci + Murzyni + Ukraińska Mafia + Jason Statham = Komuś naprawdę do szczęścia potrzebna jest fabuła ?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3224 dnia: Października 20, 2008, 23:35:32 pm »
Wanted, to ten film z Angeliną gdzie podkręcają kule wystrzelone z pistoletów?

Widziałem jedynie trailer w kinie i muszę przyznac że to jeden z najgłupszych pomysłów jakie widziałem w życiu.
Już power rangers'y miały w sobie mniej infantylności i naciąganych scen, niż sam trailer wanted- nie wyobrażam sobie jak okrutny musi byc pełny film. Nie jestem sado-maso, więc nie zamierzam go oglądac.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3225 dnia: Października 20, 2008, 23:41:23 pm »
Wanted, to ten film z Angeliną gdzie podkręcają kule wystrzelone z pistoletów?

Widziałem jedynie trailer w kinie i muszę przyznac że to jeden z najgłupszych pomysłów jakie widziałem w życiu.
Już power rangers'y miały w sobie mniej infantylności i naciąganych scen, niż sam trailer wanted- nie wyobrażam sobie jak okrutny musi byc pełny film. Nie jestem sado-maso, więc nie zamierzam go oglądac.

Widziałeś Shoot em up? Jak Clive Owen morduje ludzi marchewką? Nie używaj słowa głupota nadaremno.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2008, 23:43:49 pm wysłana przez Wuher »

Tango

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3226 dnia: Października 21, 2008, 01:27:06 am »
Jaki polecacie film, zeby ogladnac z kobieta( czytaj: dla kobiety bardziej niz dla mnie). Tylko nie wyskakujcie z glupimi komediami prosze  :grin:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3227 dnia: Października 21, 2008, 01:29:45 am »
Zależy co chcesz osiągnąc tym filmem :]

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3228 dnia: Października 21, 2008, 01:31:56 am »
Wszyscy wiedzą co :cool: Na redtube jest dużo filmów, na pewno coś znajdziecie dla siebie :lol: :P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3229 dnia: Października 21, 2008, 01:31:59 am »
Biorąc pod uwagę cel neutralny (czyli i sympatyczny film i świetna muzyka i wciągający), to polecam np. biografię Jima Morrisona z Kilmerem w roli głównej.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3230 dnia: Października 21, 2008, 01:34:49 am »
Może jakiś dramacik ? Babel albo Sierociniec ?

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3231 dnia: Października 21, 2008, 01:47:31 am »
Ja poleciłbym Rec  :P

Tango

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3232 dnia: Października 21, 2008, 03:25:07 am »
Cos ala romantyczny ale nie jakies flaki z olejem. Nic nie chce osiagnac w sumie :cool:. Taki uczuciowy filmek. Nie znam sie pomozcie  :-(
Opublikowane: Październik 21, 2008, 03:08:05
Wszyscy wiedzą co :cool: Na redtube jest dużo filmów, na pewno coś znajdziecie dla siebie :lol: :P

Bez takich prosze, powaznie pytam.
Opublikowane: Październik 21, 2008, 03:09:44
Musi to byc amerykanski film zebym dostal go w wypozyczalni.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3233 dnia: Października 21, 2008, 07:44:52 am »
Harry Angel Alana Parker'a z 1987. Film opowiada historię prywatnego detektywa( uwielbiam te klimaty), który dostaje tylko z pozoru proste zlecenie. Świetna rola Mickey Rourka'a, brudny i nieokrzesany, jednocześnie podobający się kobietom i skuteczny w działaniach. Robert de Niro, w roli zleceniodawcy, ma w sobie ten smak, który utracił( według mnie) z biegiem lat. Obrazu dopełnia całkiem zgrabna Lisa Bonet. Film po prostu trzeba zobaczyć, najlepiej nie jeden raz. Niemalże każda scena, każdy gest czy słowo nie jest pozbawione sensu. Film doskonały, dla mnie 10/10.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3234 dnia: Października 21, 2008, 08:18:18 am »
Harry Angel Alana Parker'a z 1987. Film opowiada historię prywatnego detektywa( uwielbiam te klimaty), który dostaje tylko z pozoru proste zlecenie. Świetna rola Mickey Rourka'a, brudny i nieokrzesany, jednocześnie podobający się kobietom i skuteczny w działaniach. Robert de Niro, w roli zleceniodawcy, ma w sobie ten smak, który utracił( według mnie) z biegiem lat. Obrazu dopełnia całkiem zgrabna Lisa Bonet. Film po prostu trzeba zobaczyć, najlepiej nie jeden raz. Niemalże każda scena, każdy gest czy słowo nie jest pozbawione sensu. Film doskonały, dla mnie 10/10.
Louis Cyphre :twisted:


Dla kobiet warto sprawdzić Almodovara , on tam kręci feministyczne filmy
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3235 dnia: Października 21, 2008, 16:20:54 pm »
Cos ala romantyczny ale nie jakies flaki z olejem. Nic nie chce osiagnac w sumie :cool:. Taki uczuciowy filmek. Nie znam sie pomozcie  :-(
Opublikowane: Październik 21, 2008, 03:08:05
Wszyscy wiedzą co :cool: Na redtube jest dużo filmów, na pewno coś znajdziecie dla siebie :lol: :P

Bez takich prosze, powaznie pytam.
Opublikowane: Październik 21, 2008, 03:09:44
Musi to byc amerykanski film zebym dostal go w wypozyczalni.

A Walk to Remember (Szkoła uczuć)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3236 dnia: Października 21, 2008, 17:53:42 pm »
Jak coś trochę romantycznego i piekielnie wciągającego (jeśli już nie chcesz biografii Morrisona), to może Stowarzyszenie Umarłych Poetów?

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3237 dnia: Października 21, 2008, 18:58:11 pm »
Tango:

Polecam PS. Kocham Cie. Nazwa jest kretyńska, ale film naprawdę dobry, wzruszający o miłości. Albo Wall-E :). Film dla każdego, świetny do obejrzenia z dziewczyną, tylko że nie wiem czy jest już na DVD albo BD...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3238 dnia: Października 21, 2008, 19:10:48 pm »
Wczoraj po raz drugi oglądałem Lśnienie. I jeśli ktoś chce obejrzeć dobry horror to naprawde polecam. Drugiego tak klimatycznego i strasznego filmu nie znajdziecie. Mimo upływu lat nic sie nie zestarzał. Teraz próżno szukać takich filmów. No i genialna rola Jacka Nickolsona. Moim zdaniem jedna z lepszych w jego karierze.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3239 dnia: Października 21, 2008, 20:45:15 pm »
Jabberwocky

Pomost pomiędzy typowym Pythonowskim humorem, a poważniejszymi klimatami w wykonaniu Terry'ego Gilliama. Brud, smród - średniowiecze, świetnie oddany realistyczny klimat tamtych czasów mieszany z absurdem i groteską. Takich filmów się nie ocenia, takie filmy się poleca lub nie. Ja ten polecam, choćby ze względu na klimat.

http://www.modrzew.stopklatka.pl/jabber.html

FINAL FANTASY VII: ADVENT CHILDREN

Pełne zaskoczenie, ja, czytaj ktoś kto nigdy nie przepadał za klimatami FF, obejrzałem ten film i z uznaniem przyznaje, że kunszt scenariusza i wykonania grafiki lekko mnie onieśmielił. Nie wiem komu mogę polecić ten film, bo fani pewnie mają go już dawno za sobą, reszta natomiast...reszta powinna go czeknąć choćby ze względu na wykonanie właśnie, a i klimacik niczego sobie. Dla fanów 10/10 - must have :P.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)