Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820533 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3320 dnia: Listopada 27, 2008, 22:11:10 pm »
Też się mogę pod to podpisać że TDK jest jednym z lepszych filmów jakie w życiu widziałem.

Diuk

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3321 dnia: Listopada 27, 2008, 22:15:57 pm »
Osobiście jakoś specjalnie nie zachwyciłem się nowym batmanem, ot dobry film z dobrą obsadą, ale 11/10? Plis...

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3322 dnia: Listopada 27, 2008, 22:19:42 pm »
A w poniedziałek bodajże na polsacie jest Człowiek w Ogniu - Zajebisty film  :cool:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3323 dnia: Listopada 28, 2008, 09:11:58 am »
Dark Knight gdyby nie postać Jokera byłby filmem słabym. motyw z "komórkolokacją" to lol, nawet jak na batmana, wątek miłosny taki se, dwie twarze potraktowany po macoszemu, długo by wymieniać. jak dla mnie Joker, mimo zajebistej roli, był za miękki, podobała mi się akcja ze szpitalem a nie lanie łez ze statkami( powinno być, że ludzie wchodzą na statek i booom, prawdziwi przestępcy tak robią i dorabianie ideologi jest tutaj bez sensu). to tak IMO :cool:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3324 dnia: Listopada 28, 2008, 09:30:14 am »
Dla mnie poprzednia częś Batmana była lepsza... Tę oceniam na 8- (minus za głos batmana - co to ma qrwa być w ogóle???) Oczywiście kreację Jokera oceniam na jakieś 20 w skali od 1 do 10. To dla jokera i tylko dla niego trzeba ten film obejrzeć... Nicholson był dobry w tej roli, ale był to ciągle Nicholson grający Jokera... W Dark Knight postać normalnie zstąpiła z kart komiksu

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3325 dnia: Listopada 28, 2008, 09:56:32 am »
Batman z Tommy Lee Jonesem był najlepszy . DK to jakiś filozoficzny bełkot dla uciechy młodzieży .
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2008, 10:11:25 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3326 dnia: Listopada 28, 2008, 11:25:20 am »
Batman z Tommy Lee Jonesem był najlepszy . DK to jakiś filozoficzny bełkot dla uciechy młodzieży .

co do tego bełkotu to sam bym lepiej tego nie ujął, ale batman schumachera to dno i początek równi pochyłej dla mrocznego ryceża, taka zamiana ikony w cyrk. dwie pierwsze części burtona (dla mnie dwójka szczególnie) są póki co niedoścignione.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3327 dnia: Listopada 28, 2008, 19:39:31 pm »
jay jay, a co powiesz o Burn After Reading? Bracia Coen nadal trzymają wysoką formę? Tak się zastanawiam czy wybrać się na ten film, a mam też zamiar w końcu obejrzeć Fargo.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3328 dnia: Listopada 28, 2008, 19:46:54 pm »
jay jay, a co powiesz o Burn After Reading? Bracia Coen nadal trzymają wysoką formę? Tak się zastanawiam czy wybrać się na ten film, a mam też zamiar w końcu obejrzeć Fargo.

według mnie warto, chociażby dla samej końcówki:P

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3329 dnia: Listopada 28, 2008, 21:08:54 pm »
jay jay, a co powiesz o Burn After Reading? Bracia Coen nadal trzymają wysoką formę? Tak się zastanawiam czy wybrać się na ten film, a mam też zamiar w końcu obejrzeć Fargo.


Burn After Reading - 3 osoby w kinie i niepochamowane pokłady humoru zawarte w 90 minutach , Coenowie nie zawodzą idelanie wpasując się w moje poczucie humoru [ motyw z bujanym krzesełkiem niszczy , pierwszy zacząłem się bekać bo dziewczyny czuły się chyba zawstydzone xD ] Satyra na nasze tajniackie życie w strachu przed każdym o lekkim zabarwieniu obyczajowym z plejadą gwiazd , każe mi sądzić ,że 19 zł były dobrze wydanymi pieniędzmi ;] Aha , jesli musiałbym klasyfikować poszczególnych aktorów to wyglądałoby to mniej więcej tak :
1.Brad Pitt - lider z tej ferajny przygłupów :p rozbrykany trener fitness z niezapomnianym repretuarem smiesznych min króluje :>
2. John Malkovich - starzejący się snob inteligent z wściekłością w ustach chce zgnoić każdego , nice .
3. George Clooney - amant entuzjasta i smakosz życia mający fioła na punkcie seksu . Trzyma poziom .
Podsumowując , niezła beka na smutne czasy , gnać do kina !!
8+/10


gdybym miał coś szczególnie polecać z obecnego repertuaru w kinach radziłbym wybrać się na Nim diabeł dowie się ,że nie żyjesz
tu recka http://www.zw.com.pl/artykul/25,310184_Nim_diabel_dowie_sie__ze_nie_zyjesz_____.html
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3330 dnia: Listopada 30, 2008, 16:18:39 pm »
Taken / Uprowadzona mój kumpel wychwala film pod niebiosa a mi się tak średnio podoba, fabularnie przypomina trochę Commando z Arnoldem. Mamy agenta (tu chyba wywiadu) któremu porwano córkę we Francji. A on dzięki swoim skillsom i znajomym próbuje ją uratować. Dobre sceny walki i...w sumie tyle. Ale też film do końca denny nie jest. Takie 8-/10.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3331 dnia: Listopada 30, 2008, 16:33:43 pm »
Hmm, a więc ile w Twojej skali dostałby na przykład taki XXX?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3332 dnia: Listopada 30, 2008, 19:11:40 pm »
Wczoraj byłem w kinie na nowym filmie Ridleya Scotta "Body Of Lies". Jak dla mnie jeden z lepszych filmów jakie oglądałem. Cały czas miałem rozdziawioną japę :D, że tak to kolokwialnie ujmę. Naprawdę świetna gra aktorów. DiCaprio w bardzo dobrej formie, tak samo Russel Crowe, ale to co pokazał Mark Strong jako szef Jordańskiego Wywiadu to klasa sama w sobie. Mistrz! Polecam, jeden z najlepszych filmów Ridleya imho...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3333 dnia: Listopada 30, 2008, 19:13:56 pm »
z tego co czytałem Ridley sklecił strasznie poprawnie polityczną bajkę na potrzeby mas , ale wstrzymam się z ostatecznym wyrokiem do czasu obejrzenia filmidła .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3334 dnia: Listopada 30, 2008, 19:52:39 pm »
Ghost rider, daje 7+ ze względu na to że lubię komiksy  :P inaczej dalbym gdzieś oczko niżej.
ogólnie sporo kiczowatych momentów  :(

theHuLk

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 06-11-2008
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 0
  • PSN: Calrsberg
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3335 dnia: Listopada 30, 2008, 20:13:36 pm »
ostatnio:
* Batman Begins
* The Dark Knight
10/10 normalnie miodzio polecam  :cool:
         

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3336 dnia: Grudnia 01, 2008, 14:10:03 pm »
z tego co czytałem Ridley sklecił strasznie poprawnie polityczną bajkę na potrzeby mas , ale wstrzymam się z ostatecznym wyrokiem do czasu obejrzenia filmidła .

Ja tam jestem zdania, że to kawał porządnego kina i tyle.
Wczoraj w Multi oglądałem: Bangkok - ostatnie zlecenie - IMO przeciętny film.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3337 dnia: Grudnia 01, 2008, 14:28:18 pm »
Juz samo to ze glowna role gra Cage powinno ci uswiadomic, ze to conajwyzej bedzie przecietny film, a nie pieniadze na glupoty wydajesz :)

It's All Gone Pete Tong - Dobry film o drastycznie gluchnacym DJ, troche naciagane, ale warte obejrzania, troche beki, troche dramatu, fajnie zmontowane, jakby to byla prawdziwa historia. Dodatkowo pare dobrych kawalkow. Ogolnie 8/10

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3338 dnia: Grudnia 01, 2008, 20:58:00 pm »
Hmm, a więc ile w Twojej skali dostałby na przykład taki XXX?
dawno nie oglądałem musiałbym sobie przypomnieć, ale za Vina dostaje z miejsca 8+ :P
rozumiem że pijesz do scen walki, chodzi mi o to że przypominają CQC z MGSa (lub Krav magę) . Nie są jakieś karatekopodobne, ale właśnie proste a skuteczne. Bez zbędnych ruchów.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3339 dnia: Grudnia 02, 2008, 20:54:49 pm »
Taken / Uprowadzona mój kumpel wychwala film pod niebiosa a mi się tak średnio podoba, fabularnie przypomina trochę Commando z Arnoldem. Mamy agenta (tu chyba wywiadu) któremu porwano córkę we Francji. A on dzięki swoim skillsom i znajomym próbuje ją uratować. Dobre sceny walki i...w sumie tyle. Ale też film do końca denny nie jest. Takie 8-/10.
Tak się składa, że oglądałem ten film w ostatni weekend. Ogólnie podzielam Twoją opinię - nic szczególnego w nim nie ma. Ot, dobre kino akcji do obejrzenia dla rozrywki...

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3340 dnia: Grudnia 02, 2008, 22:41:31 pm »
Troche sie wykluczacie ocena, a tym co piszecie, chyba ze tak jak z grami teraz nie schodzi sie ponizej oceny 8 bo inaczej to crap, wiec jak film sie podobal musi byc 8, mimo ze niebyl szczegolny. Tak sie troche czepiam :) bo jak dla mnie film na 8 to juz film mega zajebisty i chetnie go przygarne do kolekcji, itd., a Taken nie ogladalem :P

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3341 dnia: Grudnia 03, 2008, 08:47:26 am »
chyba ze tak jak z grami teraz nie schodzi sie ponizej oceny 8 bo inaczej to crap, wiec jak film sie podobal musi byc 8, mimo ze niebyl szczegolny.
Jest dokładnie tak jak piszesz - niestety :-(

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3342 dnia: Grudnia 03, 2008, 11:03:13 am »
 na 8 mogę ocenić There Will be Blood z popisową rolą Daniela Day - Lewisa (osobiście lepiej zagrał niż Bardem w No Country For Old Men ) . Opowieść o tym jak fundament człowieczeństwa zatapia się we własnym bagnie . Niesamowita gra na emocjach widza , nawet najbardziej wytrwały/zimny typ nie pozostanie bez poczucia refleksjii .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3343 dnia: Grudnia 04, 2008, 22:57:49 pm »
resident -degeneration kumpel własnie obejrzał i podnieca mi się na gg że zajebisty za 2 godzinki ocenie sam :)

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3344 dnia: Grudnia 06, 2008, 01:18:10 am »
resident -degeneration kumpel własnie obejrzał i podnieca mi się na gg że zajebisty za 2 godzinki ocenie sam :)

Oglądałem, polecam - nawiązuje do gry, bardzo dobra animacja i czuć klimat. Oby powstała kolejna część.
: Grudzień 05, 2008, 22:03:37 pm
Postać Claire zrobiona wyśmienicie :)

oscyp

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3345 dnia: Grudnia 06, 2008, 01:46:48 am »
(osobiście lepiej zagrał niż Bardem w No Country For Old Men ) .
[corenerd]Dobrze ze nie zagrał przez pośrednika hihrhihr [/nerdcore]

theHuLk

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 06-11-2008
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 0
  • PSN: Calrsberg
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3346 dnia: Grudnia 08, 2008, 14:08:23 pm »
ostatnio Four Brothers <<< zajebisty film polecam!
         

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3347 dnia: Grudnia 08, 2008, 16:20:21 pm »
ostatnio Four Brothers <<< zajebisty film polecam!

Wpis.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3348 dnia: Grudnia 09, 2008, 13:08:32 pm »
Ja ostatnio obejrzałem Residen Evil :Degeneration i musze powiedzieć ,że film naprawde wporządku bardzo fajnie sie ogląda lepszy od wszystkich kinowych części z Milą Jovic .Nawiązanie do poprzednich części gry są .Osoby które grały w Resident Evil 2 spotkają coś znajomego,albo kogoś .
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3349 dnia: Grudnia 11, 2008, 10:12:00 am »
Za 9,90zł kupiłem Serpico na DVD. Normalne wydanie QDVD, nie mogę się nacieszyć. Film majstersztyk, oglądałem go kiedyś i wywarł na mnie olbrzymie wrażenie. Dzisiaj wieczorem urządzę sobie ucztę kinomana. Polecam wszystkim, czołówka kina.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3350 dnia: Grudnia 13, 2008, 09:07:27 am »
Za 9,90zł kupiłem Serpico na DVD. Normalne wydanie QDVD, nie mogę się nacieszyć. Film majstersztyk, oglądałem go kiedyś i wywarł na mnie olbrzymie wrażenie. Dzisiaj wieczorem urządzę sobie ucztę kinomana. Polecam wszystkim, czołówka kina.
z Lumeta gorąco polecam Wzgórze z Seanem Connerym http://www.imdb.com/title/tt0059274/ . Skandalizująca historia o grupce żołnierzy , którzy są przeklęci przez własny kraj .


Śmierć pana Lazarescu - zaciąg ze Wschodu coraz bardziej rośnie w siłę . Najpierw Kusturica przetarł szlaki , teraz po ekspansji kina węgierskiego pryszła pora na filmy z Rumunii . Film pokazywany w Cannes dogłębnie i z lekką nutą ironi opisuje schemat przeprowadzenia zbrodni przez państwową służbę zdrowia . Pacjent nie dość ,że czeka parę godzin na karetke , to jeszcze musi łaskawie prosić panów lekarzy aby ci zajęli sie nim . Do tego dochodza wzajemne wyrzuty i otrzymamy pełen obraz służby zdrowia , która z opieką ma niewiele wspólnego .
8+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3351 dnia: Grudnia 13, 2008, 17:47:59 pm »
Właśnie obejrzałem Wanted i muszę powiedzieć że film mi się spodobał, nie wolno jednak zakładać że to sieczka w stylu Rambo w której kule latają po linii prostej i zdarzają się ludzie którzy są "wybrańcami".
Fabularnie jest nieźle. Mamy zakon zabójców, dość sensownie wytłumaczone ich zabijanie (tzn ja kupuję pomysł z tkaniną). A przy tym super efekty specjalne na których opiera się cały film. Podkręcanie kul jest świetne. Do wad zaliczyłbym to że pomysł z masłem orzechowym i szczurami jest naciągany. No ale to nie przeszkadza w odbiorze. Liczę na jakąś 2 część i świetną grę, bo potencjał jest. Po filmie chcę więcej podkręcania kul, więcej pościgów, więcej wszystkiego.
Film jednak może nie wszystkim podpasować.
Ocena? takie mocne 9/10 przez ten niedosyt.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2008, 17:51:06 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3352 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:35:53 pm »
Hmm, a więc ile w Twojej skali dostałby na przykład taki XXX?
dawno nie oglądałem musiałbym sobie przypomnieć, ale za Vina dostaje z miejsca 8+ :P
rozumiem że pijesz do scen walki, chodzi mi o to że przypominają CQC z MGSa (lub Krav magę) . Nie są jakieś karatekopodobne, ale właśnie proste a skuteczne. Bez zbędnych ruchów.
Nie, nie piję do scen walki. Nawet nie oglądałem tego filmu i nie mam zamiaru.

Piję do czegoś innego. Zastanów się: napisałeś, że "fabularnie przypomina trochę Commando z Arnoldem". To raz.
Następnie napisałeś, że jest jakiś agent wywiadu i uprowadzona córka. A na zakończenie, że "dzięki swoim skillsom i znajomym próbuje ją uratować".

Tyle wystarczy, abym stwierdził, że ten film to totalne gówno, a Ty z jakimś 8+ wyjeżdżasz O______o

Takim samym gównem jest dla mnie XXX. Kiedyś ziomek wypożyczył i oglądamy.
Od początku filmu trochę niedomagałem.

Ale kiedy doszło do motywu kiedy siedzi z tą laską w restauracji to normalnie je**em z fotela.
Vin (z udziałem jego zajebistej gry aktorskiej) mówi:

"- Muszę co coś powiedzieć. Jestem tajnym agentem.", na co laska z niedowierzaniem zaczyna się śmiać.

Ja w tym momencie mówię do kumpla: "błagam cię, wyłączmy to badziewie, bo już nie mogę; ona mu pewnie zaraz powie, że też jest tajną agentką!"
Jak tylko skończyłem to zdania, z telewizora słychać głos laski:

"- Wiesz... Też muszę ci coś powiedzieć.. Ja też jestem tajną agentką."


W tym momencie z moich ust wyleciała wiązanka przekleństw oraz paranoicznego śmiechu.
: Grudzień 13, 2008, 18:34:12 pm


Aha - nie wrzucałem w moim poście niczego w spoilery, bo fabuła w XXX właściwie NIE ISTNIEJE, więc nikogo nie powinno to zaboleć.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3353 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:41:21 pm »
Właśnie obejrzałem Wanted i muszę powiedzieć że film mi się spodobał, nie wolno jednak zakładać że to sieczka w stylu Rambo w której kule latają po linii prostej i zdarzają się ludzie którzy są "wybrańcami".
Fabularnie jest nieźle. Mamy zakon zabójców, dość sensownie wytłumaczone ich zabijanie (tzn ja kupuję pomysł z tkaniną). A przy tym super efekty specjalne na których opiera się cały film. Podkręcanie kul jest świetne. Do wad zaliczyłbym to że pomysł z masłem orzechowym i szczurami jest naciągany. No ale to nie przeszkadza w odbiorze. Liczę na jakąś 2 część i świetną grę, bo potencjał jest. Po filmie chcę więcej podkręcania kul, więcej pościgów, więcej wszystkiego.
Film jednak może nie wszystkim podpasować.
Ocena? takie mocne 9/10 przez ten niedosyt.

No chyba sobie jaja robisz o_O
Przecież ten film to takie ścierwo, że coś strasznego.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3354 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:44:05 pm »
Cytuj
Piję do czegoś innego. Zastanów się: napisałeś, że "fabularnie przypomina trochę Commando z Arnoldem". To raz.
Następnie napisałeś, że jest jakiś agent wywiadu i uprowadzona córka. A na zakończenie, że "dzięki swoim skillsom i znajomym próbuje ją uratować".
Troszkę nie zrozumiałeś to tak jakbym napisał że np Bioshock to coś podobnego do RPG (moce są, różne ich levele  itp). Ale wiadomo że jako tako Bio nie jest RPG. Podobnie z Taken. Fabuła przypomina trochę tego Commando (w którym też uprowadzono córkę tylko że komandosowi). Poza tym podoba mi się reszta, jest pokazane jak działa taki agent, fajnie walczy, a sam film nie jest tak durną jatką, jest dużo bardziej spokojniejszy. A sam motyw uprowadzonej córki nie jest tylko pretekstem do zabijania.
: Grudzień 13, 2008, 17:41:44 pm
Cytuj
No chyba sobie jaja robisz o_O
Przecież ten film to takie ścierwo, że coś strasznego.
Widzisz, ja z początku nie liczyłem na ambitne kino, liczyłem na fajny film akcji, z fajnymi efektami, do tego spodobał mi się wspomniany motyw podkręcania kul i te nazwiska z tkaniny. Przyznaję że główny aktor tak średnio pasuje do głównej roli, ale mnie to nie przeszkadza w odbiorze. Nie jestem jakimś krytykiem filmowym. Dostałem to na co oczekiwałem i tyle.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3355 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:44:43 pm »
Cytuj
Piję do czegoś innego. Zastanów się: napisałeś, że "fabularnie przypomina trochę Commando z Arnoldem". To raz.
Następnie napisałeś, że jest jakiś agent wywiadu i uprowadzona córka. A na zakończenie, że "dzięki swoim skillsom i znajomym próbuje ją uratować".
Troszkę nie zrozumiałeś to tak jakbym napisał że np Bioshock to coś podobnego do RPG (moce są, różne ich levele  itp). Ale wiadomo że jako tako Bio nie jest RPG. Podobnie z Taken. Fabuła przypomina trochę tego Commando (w którym też uprowadzono córkę tylko że komandosowi). Poza tym podoba mi się reszta, jest pokazane jak działa taki agent, fajnie walczy, a sam film nie jest tak durną jatką, jest dużo bardziej spokojniejszy. A sam motyw uprowadzonej córki nie jest tylko pretekstem do zabijania.
No dobra, powiedzmy, że rzeczywiście źle zrozumiałem i może nawet nie jest taki zły. W końcu pierwsza część Transportera mi się podobała.

Ale kolejny przykład - takiemu Wanted dajesz 9/10, "bo niedosyt".

Ja oglądnąłem same zwiastuny i już mi rzygać chciało, bo sam pomysł (zakon zabójców O____o) to jakaś parodia, brzmi jak totalny debilizm.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3356 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:46:49 pm »
Cytuj
Ja oglądnąłem same zwiastuny i już mi rzygać chciało, bo sam pomysł (zakon zabójców O____o) to jakaś parodia, brzmi jak totalny debilizm.
A w Assassin's Creed grałeś?
Tam też jest zakon zabójców, a ten w Wanted to taki sam zakon tyle że ze spluwami (i z "mocami"). Nie jestem jakoś wymagający jeśli chodzi o filmy. 

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3357 dnia: Grudnia 13, 2008, 18:53:30 pm »
No chyba sobie jaja robisz o_O
Przecież ten film to takie ścierwo, że coś strasznego.
No nie wiem. Moim zdaniem wybija się spośród różnych filmów akcji: przesadnością (zdecydowanie na PLUS), bardzo specyficznym humorem i świetną dynamiką. Oglądając ten film siedziałem wpatrzony w ekran śliniąc się jak małe dziecko oglądające jakąś bajkę, i o to chodzi :D . A sam pomysł podkręcania kul jest fenomenalny (choć wyssany z palca, co wcale, a wcale mi nie przeszkadza). Do tego fabuła dotyczy tematu zabójców, który łykam bez przepity. Jak dla MNIE: 9+/10 (chciałbym widzieć więcej typowych zabójstw - zleceń, mało ich było).

PS. Żeby nikt mnie nie zjechał jak burą sookę, zaznaczę z góry, że moim zdaniem różne kategorie filmów powinny być oceniane wyłącznie względem swojej kategorii. Rozumiem, że ambicją taki Wanted nie dorasta do wielkich tytułów kina, jednak w swoim gatunku, filmów akcji, jest znakomity, stąd taka a nie inna ocena.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2008, 19:00:38 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3358 dnia: Grudnia 13, 2008, 19:01:21 pm »
Cytuj
Ja oglądnąłem same zwiastuny i już mi rzygać chciało, bo sam pomysł (zakon zabójców O____o) to jakaś parodia, brzmi jak totalny debilizm.
A w Assassin's Creed grałeś?
Tam też jest zakon zabójców, a ten w Wanted to taki sam zakon tyle że ze spluwami (i z "mocami"). Nie jestem jakoś wymagający jeśli chodzi o filmy
To da się zauważyć . 9+ dla Wanted , strach pomyśleć jak wyglądaje wasze typy na 10.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Filmy
« Odpowiedź #3359 dnia: Grudnia 13, 2008, 19:03:18 pm »
Ej Jay ja dałem 9 :)
typ na 10? ostatnio Batman (teraz pewnie Jay leży na ziemi i tarza się ze śmiechu).