Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820575 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4120 dnia: Września 20, 2009, 12:02:26 pm »
hehe , Trusio sie zdeka wpienił na słowo ''pustka'' w kontekście jego ulubionego reżysera . Prawdą jest ,że Tarantino tworzył dzieła wybitne (Wściekłe Psy) , niezapomniane (Pulp Fiction) jak i typowe zabawiacze w postaci kiczowatych produkcji ala Kill Bill czy Death Proof z tą tylko drobną różnicę ,że w tym ostatnim by docenić wartość jego filmu trzeba się troche znać na tych drugoligowych filmach , których w Polsce raczej nie miał nikt sposobności obejrzeć ;) [polecam obczaić sajt http://www.grindhouse.com/ by zrozumieć idee tworzenia takich dzieł przez Quentina  :-P]Zupełnie dziwią mnei głosy zachwytu osób nad DP , które nawet nie zroumiały zamysłu twórcy ,tylko potulnie kierują się opiniami wszechwiedzących krytyków filmiowych jakby nie posiadali własnego gustu . To raz.
Dwa , nie nazwałbym kina Tarantino tylko rozrywką , albo rozrywką dla mas . Aby w pełni cieszyć się z degustacji jego filmów trzeba mieć pewny zasób wiedzy na temat kinematografii z gatunku
gore , slash , sexploitation itp . Także pytam sie tutaj samozwańczych fanów tego typu widowisk kto zna takiego filmy jak Faster, Pussycat! Kill! Kill!, albo  Ilsa, She Wolf of the SS  ?  Ja nie widziałem i szczerze powiedziawszy nie ciągnie mnie do nich .

Co do Vicky Cristina Barcelona to w żadnym wypadku on nie jest filmem smutnym . W pełni pełnoprawnymi dziełami  Allena , które są smutne są Inna Kobieta i Wnętrza a głeboko egzystencjalne rozterki bez odkupienia mamy w Śnie Kasandry i Match point . Reszta to raczej śmiech śmiech w odmętach typowo Allenowskiego niepokoju i znięchecenia . W odniesieniu do VCB można powiedzieć ,że mamy wyjątkowo pogodny smutek  :lol: Polceam zapoznac się z reszta jego filmografii zwłaszcza ,że od piatku można już zamowić kolekcje 20 jego filmów .

''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4121 dnia: Września 20, 2009, 13:01:10 pm »
Set, co do wywiadu z Zanussim, to nie
Cytuj
Co do Vicky Cristina Barcelona to w żadnym wypadku on nie jest filmem smutnym . W pełni pełnoprawnymi dziełami  Allena , które są smutne są Inna Kobieta i Wnętrza a głeboko egzystencjalne rozterki bez odkupienia mamy w Śnie Kasandry i Match point . Reszta to raczej śmiech śmiech w odmętach typowo Allenowskiego niepokoju i znięchecenia . W odniesieniu do VCB można powiedzieć ,że mamy wyjątkowo pogodny smutek
Pozwolę sobie jednak podtrzymać swoje zdanie.
Idąc na VCB spodziewałem się najbardziej beztroskiego humoru.
Myślę, że ważne jest nie tylko to, co dzieje się/jest powiedziane w samym filmie, ale również to, jakie jest w stanie wywołać "obrazy" w głowie.
W moim przypadku wymieszanie moich własnych doświadczeń z obrazem kinowym wywołało smutek.
To, że dla Ciebie smutny nie był wcale mnie nie dziwi, znając z innych postów Twoje podejście do życia. :)

PS jay jayu, ostatnio naprawdę fajnie piszesz o filmach, czytam to ze sporym zaciekawieniem i w kontekście tego ciągle nie mogę zrozumieć, czemu nie możesz zacząć stawiać znaków interpunkcyjnych bez spacji po wyrazie. ;)

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4122 dnia: Września 20, 2009, 16:45:06 pm »
hehe , Trusio sie zdeka wpienił na słowo ''pustka'' w kontekście jego ulubionego reżysera . Prawdą jest ,że Tarantino tworzył dzieła wybitne (Wściekłe Psy) , niezapomniane (Pulp Fiction) jak i typowe zabawiacze w postaci kiczowatych produkcji ala Kill Bill czy Death Proof z tą tylko drobną różnicę ,że w tym ostatnim by docenić wartość jego filmu trzeba się troche znać na tych drugoligowych filmach , których w Polsce raczej nie miał nikt sposobności obejrzeć ;) [polecam obczaić sajt http://www.grindhouse.com/ by zrozumieć idee tworzenia takich dzieł przez Quentina  :-P]Zupełnie dziwią mnei głosy zachwytu osób nad DP , które nawet nie zroumiały zamysłu twórcy ,tylko potulnie kierują się opiniami wszechwiedzących krytyków filmiowych jakby nie posiadali własnego gustu . To raz.
Dwa , nie nazwałbym kina Tarantino tylko rozrywką , albo rozrywką dla mas . Aby w pełni cieszyć się z degustacji jego filmów trzeba mieć pewny zasób wiedzy na temat kinematografii z gatunku
gore , slash , sexploitation itp . Także pytam sie tutaj samozwańczych fanów tego typu widowisk kto zna takiego filmy jak Faster, Pussycat! Kill! Kill!, albo  Ilsa, She Wolf of the SS  ?  Ja nie widziałem i szczerze powiedziawszy nie ciągnie mnie do nich .

Co do Vicky Cristina Barcelona to w żadnym wypadku on nie jest filmem smutnym . W pełni pełnoprawnymi dziełami  Allena , które są smutne są Inna Kobieta i Wnętrza a głeboko egzystencjalne rozterki bez odkupienia mamy w Śnie Kasandry i Match point . Reszta to raczej śmiech śmiech w odmętach typowo Allenowskiego niepokoju i znięchecenia . W odniesieniu do VCB można powiedzieć ,że mamy wyjątkowo pogodny smutek  :lol: Polceam zapoznac się z reszta jego filmografii zwłaszcza ,że od piatku można już zamowić kolekcje 20 jego filmów .



Cholera, nie dość, że masz rację, to jeszcze szafujesz tytułami filmów, o których w życiu nie słyszałem :grin: Aleś się wyrobił :-o.
GT: Trusio

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4123 dnia: Września 20, 2009, 16:58:43 pm »
Niestety jay jay jest upośledzony ortograficznie, interpunkcyjnie i składniowo. Mam nieprzyjemność często z nim gadać i choruje na niewyleczalną dysortografię. Swoją drogą zasada, iż należy stawiać spację po, a nie przed, znaku interpunkcyjnym to tylko taka umowa, którą "wypada" respektować. O ile błędne stawianie tychże znaków czy kompletne ich olewanie może wręcz zmienić treść wiadomości, tak brak spacji/za dużo spacji w żadnym wypadku nie zaburza przekazu. Zaczynanie zdań dużymi literami też jest jedynie starannością, a nie czymś naprawdę ważnym, jednak w środku może mieć to spore znaczenie (nazwa własna taka sama jak pospolita). Jeżeli ktoś nie używa polskich znaków, źle stawia spacje czy inne tego typu, nie znaczy to wcale, że jest przygłupem. Gorzej gdy wali błędy i nie potrafi się wysłowić lub przez niedociągnięcia stylistyczne nie da się go zrozumieć - wtedy można się go czepiać. Uważam nawet, że napisanie "mam na imię Jeży i óczę się w Toróniu" nie jest jakąś zbrodnią - wiadomo co autor miał na myśli. Ten cały mit o tym jak to osoba bystra, inteligentna i wykształcona musi się zachowywać, jak pisać itp. jest zdecydowanie mniej istotny od treści tego, co dana osoba chce przekazać. Kwiecistym językiem napisać o wirującym gównie w klozecie nie jest trudno. Język powinien służyć jako narzędzie do komunikacji, a nie do jej utrudniania.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4124 dnia: Września 21, 2009, 01:07:12 am »
Ideę przekazać się da "bylejakością", jednak przemycenie w tym dodatkowego znaczenia jest już po prostu utrudnione, także język ma swoją formę która jest zabijana przez coś takiego.

Cytuj
O ile błędne stawianie tychże znaków czy kompletne ich olewanie może wręcz zmienić treść wiadomości, tak brak spacji/za dużo spacji w żadnym wypadku nie zaburza przekazu

Powiedz to przyszłemu promotorowi jak będziesz pisał u niego pracę lic/mgr- wyrzuciłby Cię oknem :]

Jay akurat kardynalnych błędów nie robi, tutaj na forum można mu to wybaczyć, ale jak pójdzie do pracy gdzie będzie musiał przygotować pismo dla kontrahenta, to jeśli wyjedzie z czymś takim, to pracodawców obleje zimny pot i go wywalą.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4125 dnia: Września 21, 2009, 09:44:53 am »
Pracujący jay jay? ...

I zgadzam się z tobą, przechodziłem przez analizę z pisaniem konspektów co tydzień i były akcje: "0 punktów, bo myślnik jest krótki a nie długi", ale nadal uważam to za jedynie staranność, a nie rzecz niezbędną. Nic jednak nie poradzę na to, że w naszym świecie ważne są takie pierdoły. Tak samo garnitur na egzaminy, lepiej ubrać, bo jak nie, to można z miejsca oblać nieważne jak doskonale będąc przygotowanym.

Brazil Gilliama, czyli opowieść o technokratycznym świecie przyszłości, w którym bystry biurokrata marzy o miłości. Gdy znajduje ukochaną to cały system staje mu na drodze. W tle De Niro jako terrorysta, a raczej technik grzewczy, który zrywa z legalną pracą w Central Sevice, by nie musieć wypełniać formularzy:
Cytuj
Wybrałem ten zawód dla akcji, dreszczyku emocji. Wpadam, naprawiam i znikam, sam na sam z maszyną... A teraz, bez formularza ani rusz.
Piękna groteska, czasem nieco męcząca ale i tak świetna.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 09:47:19 am wysłana przez setezer »

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4126 dnia: Września 21, 2009, 10:14:36 am »
Wytrzymam i jednak nie w domu, a w kinie zobacze Dystrykta. (...) Jestem bardziej napalony na tą produkcję, niż na Avatar.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4127 dnia: Września 21, 2009, 11:16:10 am »
(...)
Co to ma znaczyć? :D

Również wybiorę się do kina, to tylko ponad 2 tygodnie.
PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4128 dnia: Września 23, 2009, 11:27:54 am »
Ja natomiast mam ochotę na to całe "9". Zapowiada się klimatycznie i nietuzinkowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4129 dnia: Września 23, 2009, 19:20:12 pm »
Stalker Tarkowskiego - absolutne mistrzostwo i film dający nadzieję na to, że i kino może być inteligentne. Nie ma co się rozpisywać, to po prostu trzeba zobaczyć. Stawiam na równi z Odyseją, ten sam kaliber kina.

Moulin Rouge - jedna wielka porażka. Spodziewałem się dna, w końcu musical, czyli znienawidzony przeze mnie gatunek (niżej stawiam tylko komedie romantyczne), ale film przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Jakieś elfy, wróżki, książę i miksowanie Nirvany z kankanem. O Boże... nigdy więcej musicali.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4130 dnia: Września 23, 2009, 22:21:31 pm »
Musicale lubię, ale Moulin Rouge również nie trawię- odpycha mnie ten klimat :]

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4131 dnia: Września 24, 2009, 09:22:02 am »
Trudno żeby Music nie lubił musicali.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4132 dnia: Września 24, 2009, 09:24:47 am »
Ja natomiast mam ochotę na to całe "9". Zapowiada się klimatycznie i nietuzinkowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

podobnie choć "gnijąca panna młoda" nie za bardzo porzypadła mi to gustu dam Timowi jeszcze jedną szanse  :cool:

forest

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-11-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
  • Feel Owned?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4133 dnia: Września 24, 2009, 14:04:49 pm »
Ja natomiast mam ochotę na to całe "9". Zapowiada się klimatycznie i nietuzinkowo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dam Timowi jeszcze jedną szanse  :cool:
Na pewno będzie Ci wdzięczny

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4134 dnia: Września 24, 2009, 14:45:23 pm »
Też jestem po bękartach i mam mieszane uczucia. Ta historia jakaś taka niedorobiona, nie porwała mnie - nie czekałem z jęzorem wywalonym na wierzch "co będzie dalej". No nie wiem... Za to Brad Pitt zdecydowanie na plus, zabawna rola i naprawdę nieźle wypadł. Same dialogi niby ok, ale to nie to samo co dawniej. W sumie to żadnego tekstu nie zapamiętałem, a z Pulp Fiction mogę rzucać cytatami jak szuler kartami z rękawa. Czuję się trochę jak po Death Proof, niby ok, ale coś tu nie gra. I podobnie jak w poprzedniej produkcji Tarantino przede wszystkim scenariusz mnie nie rusza. Jedynie ostatnia scena chyba zostanie w mojej głowie na długo, bo żadna inna nie ma na to szans. Może jak obejrzę kiedyś drugi raz to będzie lepiej.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4135 dnia: Września 25, 2009, 10:39:41 am »
In the heat of the night - przykra prawda o amerykańskich policjantach w latach 60-tych XX wieku . Podczas morderstwa zostaje zatrzymany pewien murzyn , który okazuje się agentem FBI . Sprawa nad zabójstwem  staje się wyrazem niechęci miejscowych niekompetentnych komisarzy wobec nowego przybysza , który musi sam prowadzić śledzctwo bez liczenia na taryfe ulgową . Jednak oprócz komisariatu musi walczyć także z miejscowym rasizmem , którego o dziwo nie brak . Dobitna dezaprobata dla wszelkich uprzedzeń .
9=/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4136 dnia: Września 25, 2009, 14:14:26 pm »
Zapaśnik - film o dość banalnej treści i przekazie, jednak dobrze pozorujący świeżość poprzez niecodzienną tematykę - wrestling. Walki, ustawki, cała pozaringowa scena wypadają bardzo ciekawie, ale jeśli pozbyć się tych błyszczących szat, pozostanie nam obraz nie oferujący niczego, poza kolejną opowiastką o outsiderze, który stworzył sobie świat ograniczony linami ringu. Nieprzystosowany, zagubiony, nieco zdziwaczały, a przy tym dobroduszny i miły zapaśnik - taką postać bardzo przekonywująco odgrywa Mickey Rourke, wielokrotnie nagradzany zresztą za występ w "Zapaśniku". Całkiem słusznie. Dla tej roli warto film zobaczyć, warto również ze względu na tematykę, jaką podejmuje. Warto, co nie zmienia faktu, że to tak naprawdę proste dziełko próbujące w półtorej godziny dokopać się do wnętrza psychiki typowego outsidera - efekt jest średni, wymoczony dodatkowo w błotku typowo hollywoodzkiego patosu.

6/10

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4137 dnia: Września 25, 2009, 16:56:30 pm »
Oglądałem oszukac przeznaczenie 4 w 3d i mimo całej durnoty tego filmu w takiej technologii był całkiem zjadliwy. Nie usnąłem mimo, iż przed filmem miałem taki zamiar. :)

Diuk

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4138 dnia: Września 26, 2009, 20:23:24 pm »
Weźcie ludzie polećcie jakąś fajną komedię, taką w sam raz na sobotni chillout, która może zawierać: śmiesznych czarnuchów, palenie zioła (tylko nie How High...), picie alkoholu, lecz która NIE może zawierać (ewentualnie w bardzo niewielkich ilościach): imprez w akademiku, szkoły, piszczących nastolatek, ciągłego ruchania. No wiecie - śmieszna komedia dla betonu filmowego, czyli dla mnie. Plusa dam nawet.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4139 dnia: Września 26, 2009, 20:32:31 pm »
Wedding crashers.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4140 dnia: Września 26, 2009, 20:33:55 pm »
Kac Vegas, Jaja w tropikach :P.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4141 dnia: Września 26, 2009, 21:04:34 pm »
kac w vega, meeega komedia:)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4142 dnia: Września 26, 2009, 22:04:57 pm »
Weźcie ludzie polećcie jakąś fajną komedię, taką w sam raz na sobotni chillout, która może zawierać: śmiesznych czarnuchów, palenie zioła (tylko nie How High...), picie alkoholu, lecz która NIE może zawierać (ewentualnie w bardzo niewielkich ilościach): imprez w akademiku, szkoły, piszczących nastolatek, ciągłego ruchania. No wiecie - śmieszna komedia dla betonu filmowego, czyli dla mnie. Plusa dam nawet.
Friday , Next Friday , Friday after next , cały zestaw filmów Kevina Smitha z Clerksami na czele ,ewentualnie 40-letni prawiczek .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Fallus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-07-2008
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4143 dnia: Września 26, 2009, 23:14:14 pm »
Biały rosjanin, trawka, najbardziej wychillautowany koleś na śwecie, the dude, komedia z jajem - odpowiedź może yć tylko jedna :)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4144 dnia: Września 27, 2009, 00:00:55 am »
Jak nazywał sie film, o kolesiu, na którego dziewczynę spadła lodówka a ogólnym motywem było poszukiwanie jakiejś tam barwy?
: Wrzesień 26, 2009, 23:24:18 pm
ok mam

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4145 dnia: Września 27, 2009, 00:44:55 am »
Wielkie Kino, Djuku!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4146 dnia: Września 27, 2009, 19:19:28 pm »
polańskiego zatrzymali a tu taka cisza ?????

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4147 dnia: Września 27, 2009, 19:22:19 pm »
polańskiego zatrzymali a tu taka cisza ?????

W radiu słyszałem. Facet musiał mieć niezłego zonka na granicy :D.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4148 dnia: Września 27, 2009, 19:27:00 pm »
polańskiego zatrzymali a tu taka cisza ?????

W radiu słyszałem. Facet musiał mieć niezłego zonka na granicy :D.
No należało mu sie. A tak btw, na pewno fajnie będzie miał w pierdlu, na pewno ktoś sie nim "zaopiekuje". :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4149 dnia: Września 27, 2009, 19:29:55 pm »
polańskiego zatrzymali a tu taka cisza ?????

W radiu słyszałem. Facet musiał mieć niezłego zonka na granicy :D.
No należało mu sie. A tak btw, na pewno fajnie będzie miał w pierdlu, na pewno ktoś sie nim "zaopiekuje". :lol:

No tam lubią takich gości (Symetria to chyba dobry przykład). W radiu jeszcze mówili, że ta laska mu wybaczyła i zgłosiła się do sądu aby wycofał wyrok. Nie udało się :P.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 19:31:39 pm wysłana przez Chris »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4150 dnia: Września 30, 2009, 21:57:21 pm »
Bękarty wojny - nie wiedziałem w sumie czego się spodziewac, nie przepadam za ostatnimi filmami tarantino ale tutaj b. pozytywnie się zaskoczyłem. Świetny klimat, żadna scena nie przynudza(pomimo, że akcji jest tutaj naprawdę mało), intryga jest świetna i cały czas zaskakuje. Podoba mi się też zabawa formą w stylu występującego czasem narratora, jakichś dopisków na ekranie czy nagłówków gazet, w specyficznym stylu.

Scena w kafejce, mistrz. :]

9/10

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4151 dnia: Października 02, 2009, 09:55:06 am »
Entre Les Murs - nie tak zle jak myślałem , jednak nadal nie na tyle dobre by zgarnąć Złotą Palmę . Społeczna rozprawa o tolerancji zza ławek szkolnych . Niesprecyzowany seksualnie nauczyciel toczy regularne wojenki z mieszanką murzynów , arabów i innych żółtków zaciekle ubiegając się o kompromis między dzieciarnią a władzami szkoły . Dyskurs między obiektywną prawdą a nastoletnią młodzieżą jest dosyć co widać dość dobitnie na polu dzisiejszych debat na temat równouprawnienia . Nie zabraknie żadnych ważkich kwestii jak rasizm , ksenofobia czy homofobia bez wyraznego jednoznaczengo sygnału czy autor dostrzega jakiekolwiek (pozytywne?)sygnały ze strony konserwatywnego społeczeństwa . Zmiany mimo że widoczne choćby widoczne w zachodnich krajach Europy nadal nie dają pełnej satysfakcjii lewicowym środowiskom . Myśl przewodnia zdaje sie mówić ,że konsensus na płaszczyznie etycznej między dwoma światopoglądami jesli jest w ogóle możliwy to naprawdę bardzo krwawy i wymagąjacy wysiłku szacunku wobec obydwu stron .
8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

mateo

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4152 dnia: Października 10, 2009, 23:35:15 pm »
Ok ścisło mi zwieracze, bo kocham tą tematykę i sposób w jaki ukazano ten film. Dystrykt 9 --> mocne 9+ czekam na kontynuacje.

ps. jutro napisze coś więcej.. musze ochłonąć! :D
ps2. znacie jakieś filmy (jak i dokumentalne) o Obcych?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4153 dnia: Października 11, 2009, 19:21:19 pm »
Najlepszy z najlepszy czyli Alien i Aliens.  :cool:
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4154 dnia: Października 11, 2009, 19:23:26 pm »
Trzecia część Finchera też jest niczego sobie.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4155 dnia: Października 17, 2009, 22:39:37 pm »
Odlot - zawiodłem się jak ch**. Pixar po rewelacyjnym Wall-e idzie w złą stronę, więcej gagów mniej treści. Przekaz tutaj jakiś taki niemrawy, namieszane strasznie (armia gadających psów ja pie*****)

Szkoda, bo potencjał był ogromny, Pixar uderzył w dzieciaki dając naprawde mało gagów i smaczkow dla starszej widowni, a film zdecydowanie miał potencjał stać się najlepszym z ich filmów, który niósłby sobą coś więcej niż "na przygodę nigdy nie jest za późno" i "przyjaźń jest najważniejsza"

A tak mamy jakby 2 filmy w jednym, do jakiejś polowy jest spoko a potem na raz dostajemy
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Film broni się humorem, niektórymi gagi są świetne(chociaz to taki poziom "haha upadłeś", ale czasem bawi) ale i tak, nie tego się spodziewalem. Szkoda.

6+/10
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2009, 22:42:00 pm wysłana przez Mikes »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4156 dnia: Października 17, 2009, 22:52:11 pm »
Cytuj
rewelacyjnym Wall-e

 :eek:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4157 dnia: Października 17, 2009, 22:58:58 pm »
O, będzie pierwsza dyskusja na forum od 2008 roku, juhu.

Tak, wall-e był zajebisty. Opowiesc o tym, do czego ludzkosc moze sie kiedys doprowadzic(oczywiscie z przymróżeniem oka, ale coś w tym jest), i masa fajnych smaczków w stylu znalezienia pierścionka z brylantem i wyrzuceniu go, biorąc pudełko bo jest bardziej przydatne, jak dla mnie motyw genialny w swej prostocie pokazujący dwa rózne systemy wartosci, ale to moze byc moja nadinterpretacja)

Owszem wall-e tez mogłbyc lepszy i mam do niego podobne zarzuty jak do UP ale fakt faktem jest to najlepsza produkcja pixara.

Uff.


Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4158 dnia: Października 17, 2009, 23:02:40 pm »
Ha, własnie, że nie będzie dyskusji bo dla Ciebie był zajebisty, dla mnie nie, ale w jakiś sposób potrafiłeś wytłumaczyć swoje zdanie.

A dla mnie nie był zajebisty bo takie hmm "ważne myśli" można brać ze Szreka nawet garściami, ogólnie z popierdólek, które coś tam chcą przekazać, dobrze, że chcą, ale ja jednak preferuje powazniejsze filmy jeśli o to idzie. Ameno.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4159 dnia: Października 17, 2009, 23:06:22 pm »
To ssij, pozwól forumowi umrzeć.