Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820683 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4360 dnia: Stycznia 31, 2010, 23:19:00 pm »
The Road, oglądał ktoś? Jak dla mnie świetny film. Dzieje się w postapokaliptycznej Ameryce (nie wiadomo co się konkretnie stało). Ojciec z synem (który urodził się już w "nowym świecie") podróżują przez Stany na południe, w niekoniecznie znanym nam celu.

Czytałem książkę która była świetna, wszyscy chwalą ten film co mnie cieszy. Muszę popatrzeć na torrentach czy nie ma dobrej jakości.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4361 dnia: Stycznia 31, 2010, 23:27:05 pm »
Jest juz dobra jakosc.A film bardzo dobry.Obraz pokazany w filmie naprawde doluje i jest chyba najlepiej przedstawionym swiatem po apokalipsie w filmie.Jak dla mnie mocne 8/10.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4362 dnia: Stycznia 31, 2010, 23:37:23 pm »
Ja chyba jednak poczekam na premierę 19. lutego. Czekam na film długo i mam wrażenie, że będzie to coś bardzo dobrego, a takie rzeczy fajnie poznaje się w kinie ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2010, 23:39:07 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4363 dnia: Lutego 01, 2010, 15:14:38 pm »
No widziałem go, b. fajny klimacik, chociaz czy najlepsza wizja, sam nie wiem, tekst "wszystkie zwierzęta wyginęły", baardzo naciągany.

Ale kanibalizm i walka o przetrwanie została przedstawiona naprawdę świetnie, scena
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4364 dnia: Lutego 01, 2010, 15:23:29 pm »
No dobra może nie najlepszy ale scisła czołowka.Teraz czekam na Book of Eli,bedzie można porównac.
A jescze co do The Road:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4365 dnia: Lutego 01, 2010, 21:11:20 pm »
Lovely bones - jackson dał radę, 8-

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4366 dnia: Lutego 01, 2010, 21:25:59 pm »
Lovely bones - jackson dał radę, 8-
Z kolei ja mam bardzo mieszane uczucia po seansie, być może z powodu zapoznania się wcześniej z książkowym pierwowzorem, bogatszym w wiele różnych wątków, których brak bardzo w filmie odczułem. Oglądając go, miałem wrażenie, jakby wszystko działo się bez większego ładu i składu, tak nagle i bez wyjaśnień, zupełnie inaczej niż w przypadku książki. Brat, który nie czytał powieści, również odniósł takie wrażenie. Na plus zaliczam świetną rolę Stanley'a Tucci jako głównego złego oraz wszelkie wyobrażenia nt. Nieba (puścił sobie wodzę wyobraźni Jackson). Mogło być jednak dużo lepiej (kto jak kto, ale Jackson potrafi robić długie filmy, dlaczego więc zdecydował się na tak znaczne zubożenie tej historii?).
PSN ID: WojtqGO

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4367 dnia: Lutego 01, 2010, 21:44:35 pm »
tak, też miałem wrażenie ze to wszystko jest ucięte i spłycone i po książke na pewno sięgnę ale tak czy siak, wizja nieba i koncowka filmu sprawiły ze odczucia miałem bardzo pozytywne.

Moze wyjdzie jakis director's cut

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4368 dnia: Lutego 02, 2010, 13:29:38 pm »
Chyba jestem jedyną osobą której film avatar sie nie podoba  :roll:



Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4369 dnia: Lutego 02, 2010, 14:17:27 pm »
To nie jest tak - podoba się/nie podoba. Warstwa techniczna filmu to coś, co trzeba zobaczyć, bo mistrzostwo. Jeżeli dla kogoś fabuła jest płytka, nie kręcą go "bajeczki", denerwują go dialogi pełne wyświechtanych frazesów, to rzeczywiście się nie przekona. Zresztą, temat wałkowany wiele razy, nie warto znowu się w to wkręcać. Ja po oglądnięciu tego filmu w 3D, zamarzyłem o Blade Runner w jakości full hd, ze wszystkimi efektami trójwymiarowości możliwych do zobaczenia w IMAX'ie. Kiedyś może się doczekam, bo na tym dystrybutorzy "odgrzewanych kotletów" mogliby grubo zarobić, ale albo tego nie widzą, albo to nieopłacalne.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4370 dnia: Lutego 02, 2010, 17:52:12 pm »
Może wy mi pomożecie. Próbuję sobie przypomnieć tytuł filmu, który lata temu widziałem na TCM. Lata 60-70, klasyczny dramat obyczajowy - źle funkcjonująca rodzina, chyba trójka dzieci w wieku szkolnym, nerwowy tatusiek który nikogo nie kocha, potem rozwód... pamiętam też epizod z kortem tenisowym. Babka miała chyba romans z młodzieniaszkiem, który zrobił jej pole do gry w tenisa za domem. Film zdaje się miał słowo "moon" w tytule. Moon, moonlight, moonshine, nie wiem.

Ktoś to kojarzy?

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4371 dnia: Lutego 02, 2010, 18:07:17 pm »
Shoot the moon.

http://tinyurl.com/yfs4qv8 po prostu musiałem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 18:10:39 pm wysłana przez wojteq »
SW-5606-3156-4802

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4372 dnia: Lutego 02, 2010, 18:15:37 pm »
O, to chyba to. No bardzo ci dziękuję użytkowniku. I nie myśl że nie googliłem, bo googliłem.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4373 dnia: Lutego 02, 2010, 18:21:13 pm »
Nie ma sprawy.
SW-5606-3156-4802

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4374 dnia: Lutego 02, 2010, 23:43:20 pm »


Zdecydowanie najlepsza krotkometrazówka jaką widziałem.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4375 dnia: Lutego 03, 2010, 09:17:03 am »
Zero - polski film robiony nie po polskiemu . Młody twórca Paweł Borowski uskutecznił technikę bez emocji stawiając tylko i wyłącznie na grę fizyczną opuszczając zbędne frazesy o tym jak kogoś dupa puściła , brak finansów czy tym podobne . Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym wielkim mieście w czasach niedalekiej przyszłości . Znajdą się ochlajmordy z dorobku ,skryty gwałciciel ,zimni bissnesmeni, niedoruchane staruchy słowem pełen zarys społecznej patologii . Kwestią otwartą pozostawiam to czy reżyser posłużył się tylko wycinkiem rzeczywistości . Pewnym jest ,że chciał uniknąć wyświechtanych scenarów i pomysłów na kolejny ''głęboki '' film o naszych żalach i bólach bez kompleksów . Przekształca treść w formę co wyszlo mu nadwyraz dobrze . Świetna reżyserka , montaż na tip top i świetnie zgrane postacie to rzeczywiste atuty tego tytułu . Problemu jeno jest tego kalibru ,że takie struktury kamerowania z jednej do drugiej postaci nie są żadną nowością ,że wspomnę tylko o filmach Richarda Linklatera . Teza Borowieckiego też już raczej nikogo nie zaskoczy ,ale jest w tym filmie gracja i polot czy raczej rzadko się zdarza spod ręki filmowca , który nawet nie skończył odpowiedniej szkoły .Ma facet przyszłość przed sobą .
7+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4376 dnia: Lutego 03, 2010, 10:34:55 am »
Zelig reż. Woody Allen

Coś pięknego.
Film w konwencji paradokumentu, opowiada fikcyjną historię w tak sugestywny sposób, że byłem momentami skłonny uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę. Inteligentny humor, całość stanowi bardzo ciekawe studium zachowania się jednostki próbującej dostosować się do otaczającego go świata.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4377 dnia: Lutego 04, 2010, 10:28:45 am »
Dom zły widział ktoś już może  :roll:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4378 dnia: Lutego 04, 2010, 11:23:38 am »
Drugi po Weselu dekonspirujący polskie braki filmek Wojtka Smarzowskiego .  Polska lata 80-te , mała wioska na wypierdku i sprawa zabójstwa analizowana przez zaalkoholizowane służby porządkowe . Kino noir w najlepszym wydaniu . Każdy ma coś na sumienie , każdy coś straci .Sama enklawa przepitych mord może wzbudzać ludzką sympatię, a im dalej w las tym więcej smakołyków dla widza .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4379 dnia: Lutego 04, 2010, 13:09:58 pm »
Dom zły - kino najwyższej próby. Powiem tylko tyle, że zwrot fabularny (czyli samo zabójstwo) pod koniec filmu to jedna z najmocniejszych rzeczy jakie widziałem w kinie.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4380 dnia: Lutego 05, 2010, 19:19:20 pm »
Wstyd się przyznać, ale kompletnie nie znam twórczości Allena. Od czego proponujecie zacząć?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4381 dnia: Lutego 05, 2010, 19:25:45 pm »
Ja generalnie trawię tylko jego starsze filmy. Z nowych podobało mi się Vicki Christina Barcelona

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4382 dnia: Lutego 08, 2010, 08:51:13 am »
Wstyd się przyznać, ale kompletnie nie znam twórczości Allena. Od czego proponujecie zacząć?
ze starszych Annie Hall , Manhatan , Zelig, Hanna i jej siostry  a z nowszych Przejrzeć Harrego , Mężowie i żony , Życie i cała reszta . Na początku tworzył takie miernoty ,że żal dupe ściskał .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4383 dnia: Lutego 09, 2010, 10:10:17 am »
Śpioch, jak i Strzały na Broadwayu, też są niezłe. A rzadziej się ej wymienia.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4384 dnia: Lutego 09, 2010, 13:07:51 pm »
Pytanie do ludzi, którzy widzieli już Drogę - w jakiej oglądaliście wersji ? "Załatwiłem" sobie wersję trwającą 1:27, a spotkałem się z trwającymi ~1:50, boję się, że mam wybrakowaną :(
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4385 dnia: Lutego 09, 2010, 13:28:13 pm »
Wojtq - odbierz PW

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4386 dnia: Lutego 09, 2010, 14:24:37 pm »
Ma ktoś torrenta na normalną nie uciętą wersje tego filmu. Proszę o kontakt na PW  :angel:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4387 dnia: Lutego 09, 2010, 14:32:15 pm »
Poszło :)

PS. Miałem iść do kina, naprawdę chciałem zapłacić, to anulowano premierę 19.lutego bez podania następnej (czyli film najpewniej trafił do kosza polskich dystrybutorów). Jak oni mnie tak, to ja ich tak.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2010, 14:37:24 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Spyro

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 14-12-2008
  • Wiadomości: 490
  • Reputacja: 3
  • PS3 ID---->Sqero
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4388 dnia: Lutego 19, 2010, 23:58:14 pm »
Niedawno patrzyłem na "Skarb Narodów Ksiega Tajemnic" i bardzo polecam.Znakomita obsada,Dużo akcji, mnóstwo zabawnych momentów,świetna ścieszka dzwiękowa no i znakomita Historia.Bardzo czekam na trzecią cześc filmu  :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4389 dnia: Lutego 21, 2010, 15:47:48 pm »
Nareszcie obejrzałem terminator salvation.
Spodziewałem się lipy na całego, miło się rozczarowałem. Film o kilka klas lepszy od niestrawnej parodii jaką był T3 i jest tylko dośc słaby. Do pierwszych dwóch części nie ma co porównywac nawet, bo to praktycznie zupełny inny rodzaj.
Wojenne sc fi, dużo akcji, b. dobre zdjęcia, genialny dźwięk (wszelkie strzały, odgłosy samolotów, helikopterów i pojazdów- perfekt), ciekawy motyw z Marcusem (oraz jedyna naprawdę fajna rola).
Z plusów to tyle, niestety przede wszystkim aktorsko słabo, Bale średnio, scenariusz pełen dziur, hollywoodzkie niedorzeczności (Bale przypierniczył plecami o helikopter z takim impetem, że powinien miec kręgosłup w trzech częściach, a ten wstaje jak gdyby nigdy nic).

Oceniając, to tak z 5/10, ale i tak nie jest źle, bo spodziewałem się chały na całego jak wspomniałem.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4390 dnia: Lutego 21, 2010, 17:23:34 pm »
Ja przed oglądnięciem liczyłem, że jeżeli Salvation będzie miało w sobie choć trochę mocy sekwencji otwarcia Terminatora 2 (ukazującą jak wiadomo wojnę ludzie-maszyny), będzie nieźle. Niestety, jest tylko tak sobie. Aktor, który pozował przez chwilę w ww. scenie dorosłego Johna Connora, miał przez tych kilka sekund więcej jaj niż Bale przez cały film. Następcy dwójki niestety się nie doczekamy. Swoją drogą, Worthington nieźle się odnalazł w filmach wysokobudżetowych, nie będąc jednocześnie stereotypowym egoistycznym i umięśnionym troglodytą.

Bardzo spodobał mi się "The Road", który nieźle gra na emocjach. Tu nie ma miejsca na płytki rozpizd w stylu "2012". Przez większość filmu autentycznie bałem się o bohaterów, bardzo ładnie ukazano relacje ojciec-syn (przez część projekcji na prawdę życzyłem sobie, aby być dla swoich dzieci tak dobrym rodzicem, jakim była postać wykreowana przez Viggo Mortensena - to chyba fachowo nazywa się "utożsamianie z bohaterem"). Non stop zaszczucie, szarość, brud, wszyscy ubrani jak lumpy, brak tzw. cliche's i moralizatorskich gadek - to przemawia do widza. Niezła ścieżka dźwiękowa, chociaż ta z "Assassination of Jesse James..." spod ręki tych samych muzyków dała do mi namysłu, że mogli się bardziej postarać, jednak to film o przetrwaniu w pokrytym popiele świecie a nie radosny musical z pięknymi pejzażami, aby wspinać się na szczyt wirtuozerii i melodyjności.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Warto zobaczyć i jednocześnie wielki środkowy palec dla decydentów polskiej dystrybucji kinowej, za dwa argumenty: "Moon" i właśnie opisany wyżej film. Chociaż może krakowski ARS i Kino pod Baranami zdecydują się na projekcje.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4391 dnia: Lutego 21, 2010, 20:21:18 pm »
Trzymajcie się z daleka od Surogatów. Przed chwilą skończyłem oglądać, po tym jak dałem się namówić przez brata. Syf i mogiła. Historia o zbawianiu człowieczeństwa w ludziach, której powaga przekazu powoduje mdłości. Wszystko w nim jest jakieś odpychające. Wódz ludzi niepodłączonych to rasta murzyn, za którym oczywiście wszyscy podążają ślepo wierząc w jego durne kazania o życiu w kłamstwie. I jeszcze ten wątek głównego bohatera, dręczonego przez wspomnienia o nieżyjącym synu, błeee. W tym filmie nie ma nic ciekawego.

Za to bardzo polecam Hurt Locker. Zasłużony pretendent do tegorocznego Oscara za najlepszy film. Dla kontrastu wobec poprzedniego filmu, w tym dostrzegam same plusy. Aktorzy odwalają dobrą robotę (główny bohater, który igra sobie z ogniem, przekonuje), akcja bardzo stonowana, ale niezwykle mocno trzymająca w napięciu. Zanim go obejrzałem myślałem sobie: "co może być emocjonującego w filmie o saperach?". Jakże mało wiedziałem. Oglądać!

Droga jest niesamowita. Właśnie tak wyobrażałem sobie świat przedstawiony w książce. Znając zawczasu historię z książkowego oryginału bałem się, że film znacznie zuboży, skróci wydarzenia w niej przedstawione, ale muszę się przyznać do bardzo pozytywnego zaskoczenia ze strony scenarzystów. Co prawda kilka wydarzeń z książki zabrakło, ale wszystkie najważniejsze, najistotniejsze dla fabuły pozostały i nie odniosłem wrażenia braku konsekwencji czy spójności, jak to miało miejsce w przypadku "Nostalgii Anioła". "Droga" to przede wszystkim niezwykle sugestywna wizja przyszłości bez jakiejkolwiek nadziei, gdzie wszystko spowite jest w popiele, a człowiek człowiekowi stał się wilkiem, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

@Kert - o tak, dystrybutorom należy się wielki palec FU za niesprowadzenie takich perełek do polskich kin. Ciekaw jestem, czy następny twór gościa od "Moon" zdobędzie większą ich przychylność. Mowa o "Source Code" opowiadającym o pewnym żołnierzu uwięzionym w pętli czasowej. W roli głównej Jake Gyllenhaal, premiera w 2011.
PSN ID: WojtqGO

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4392 dnia: Lutego 27, 2010, 01:57:36 am »
Obejrzałem Parnasussa. Nie nudziłem się, ale chyba kompletnie nic nie zrozumiałem z tego filmu. :P Śmiać mi sie z siebie chce :lol: Cały film myslałem że Tonego gra Johny Deep, leca napisy końcowe a ja konkretne zdziwko bo przecież w reklamach kilku znanych aktorów zapowiadali. Wchodzę na Fimweb z ciekawości a tu masakra  tą postać grało 3 aktorów a ja tego nie zauważyłem. Co za porazka hehe :lol:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4393 dnia: Lutego 27, 2010, 08:58:46 am »
Dude...


Ale wtopa :D
PSN ID: WojtqGO

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4394 dnia: Lutego 27, 2010, 09:52:07 am »
Człowiek, który gapił się na kozy - dobra komedia, uśmiałem się nieźle. kilka momentów naprawdę rozp**rdala :D

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4395 dnia: Lutego 27, 2010, 13:49:43 pm »
Człowiek, który gapił się na kozy - dobra komedia, uśmiałem się nieźle. kilka momentów naprawdę rozp**rdala :D


Widziałem, nie polecam. Dla mnie śmiesznych momentów nie było w ogóle, może jeden, którego i tak nie pamiętam, a sam film strasznie rozmyty. Jakby przez cały czas do czegoś dążył, ale sam nie wiedział do czego. Kilka fajnych scen, świetny Clooney, beznadziejny Ewan McGregor, denerwujący Spacey, niezły Bridges. Potencjał zarówno tych aktorów, jak i pomysłu na film, kompletnie niewykorzystany. No i przed obejrzeniem koniecznie zastanowić się nad swoim stosunkiem do niuejdżowo-hipisowskich klimatów. Tarniak pewnie by się jarał w ch**, z kolei mnie nawet bawią dzieci-kwiaty i ich debilna filozofia, więc nie wkurzałem się na "Człowieku, który gapił się na kozy", jednak jeśli komuś otwiera się w kieszeni nóż na takie hasła, jak "ginsberg", "new age" czy "lsd", to niech lepiej do filmu nawet nie podchodzi.

No i widziałem też ostatnio Crank 2. Nie mam słów po prostu. Nie byłem świadom, że rasa ludzka jest zdolna stworzyć coś tak niesamowicie kretyńskiego. Ciężko w ogóle od czegoś zacząć, gdyż w tym filmidle każda scena jest tak napakowana idiotycznymi dialogami, odrealnionymi wydarzeniami, debilizmami i mordą Stathama, że po prostu ręce odpadają. A końcówka niestety sugeruje, że powstanie część trzecia. Boże uchowaj...
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 23:28:44 pm wysłana przez Miazga »

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4396 dnia: Lutego 27, 2010, 16:31:12 pm »


Za to bardzo polecam Hurt Locker. Zasłużony pretendent do tegorocznego Oscara za najlepszy film. Dla kontrastu wobec poprzedniego filmu, w tym dostrzegam same plusy. Aktorzy odwalają dobrą robotę (główny bohater, który igra sobie z ogniem, przekonuje), akcja bardzo stonowana, ale niezwykle mocno trzymająca w napięciu. Zanim go obejrzałem myślałem sobie: "co może być emocjonującego w filmie o saperach?". Jakże mało wiedziałem. Oglądać!

Wczoraj tez wlasnie ogladalem Hurt Locker i polecam tez bardzo !

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4397 dnia: Lutego 27, 2010, 18:35:29 pm »
The Box - miałem ogromne nadzieje wobec tego obrazu, kolejnego tworu spod ręki Richarda Kelly'ego, autora jednego z moich ulubionych filmów (Donnie Darko), jednak niestety spotkał mnie kolejny zawód z jego strony (po wcześniejszym z "Southland Tales"). Co prawda spodziewałem się czegoś mocno zakręconego, ale w moim odczuciu facet zwyczajnie przegiął w tym filmie. O ile historia Donnie'go Darko emanowała wspaniałym, hipnotyzującym, metafizycznym klimatem, gdzie wszelkie elementy fantastyczne czemuś służyły, dążyły do wyjaśnienia tego, co dzieje się z głównym bohaterem i były nieoddzielną częścią filmu, tak tutaj po raz kolejny mamy do czynienia z przerostem ambicji i wplatania na siłę wątków sci-fi, które kompletnie niczemu nie służą, o ile nawet nie pogarszają odbioru tego "dzieła". Nie mogę również przymknąć oka na słabe aktorstwo, a przede wszystkim "gry" Cameron Diaz. Czy ona w ogóle potrafi grać ? Bardzo żałuję, że zmarnowano potencjał na naprawdę dobry thriller, ponieważ założenia fabularne były bardzo obiecujące. Panie Kelly, dziękuję za Donniego, teraz może pan już iść zająć się czymś innym.   

Wiadomość scalona: Lutego 28, 2010, 20:51:23 pm
3:10 to Yuma - bardzo solidny western, właściwie remake filmu sprzed lat. Nie przepadałem nigdy za tym gatunkiem filmowych (sam nie wiem właściwie dlaczego, chyba sobie to tak ubzdurałem), a ten przypadł mi do gustu. Nie jest to nic wybitnego, co można rozpamiętywać przez lata, ale 2 godziny nie zostały stracone. Największą zaletą jest dla mnie obsada - Christian Bale jako zdesperowany farmer zaciągający się na niebezpieczną misję przekonuje, tak samo Russell Crowe w roli głównego bandyty, nie wspominając o najlepszym Benie Foster'ze, który kradnie każdą scenę w jakiej się pojawi. Akcja posuwa się dość powoli, czasami nawet zbyt leniwie, jednak nudy nie zaznałem, a końcówka jest niezwykle satysfakcjonująca.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 20:51:23 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4398 dnia: Lutego 28, 2010, 23:12:46 pm »
Russell Crowe. Przekonujący. W roli bandyty. Tak.


Przemyśl to jeszcze raz, wróć, edytuj posta. Byle to nie trwało za długo.

Wiadomość scalona: Lutego 28, 2010, 23:15:32 pm
W końcu byłem dziś na Avatarze. O filmie wszystko zostało już powiedziane, więc nie będę silił się na farmazony, powiedzcie mi tylko jedną rzecz - też mieliście wrażenie, że jakoś od połowy seansu zabrakło efektów 3D? Nie wiem czy to wina tego, że po prostu wzrok się przyzwyczaił, czy faktycznie na początku nawalili tego trójwymiaru ile wlezie żeby się publika zajarała, a potem już odpuścili.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 23:15:32 pm wysłana przez Miazga »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4399 dnia: Marca 01, 2010, 07:43:56 am »
Nic nie zamierzam edytować. Jeśli nie zgadzasz się z moim zdaniem, to musisz przynajmniej ścierpieć jego obecność na łamach forum.
I nie, drugiej połowie Avatara nie brakuje efektów 3D.
PSN ID: WojtqGO