Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820556 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4480 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:09:51 am »
Jeżeli ktoś ma jakieś paskudne kradziejskie linki do tego Yattamana to niech będzie tak miły i mi puści pm.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4481 dnia: Kwietnia 17, 2010, 00:13:22 am »
Time Bandits - po "Brazil" to już drugi film Gilliama, który mi nie podszedł. Nie trafia do mnie styl w jakim dawniej kręcił, bombardując widza tysiącem różnych pomysłów mniej lub bardziej trzymających się kupy (zazwyczaj mniej). Rozumiem, że jest to twórca nie ograniczający swojej wyobraźni, ale bez przesady ! Wielkich katuszy co prawda nie cierpiałem oglądając go, jednakże nie raz czułem się znużony coraz to nowymi wymysłami. Toż to jest jeden istny chaos (jak wspomniany wcześniej "Brazil"), osiągający swój punkt kulminacyjny w końcowej potyczce. Na plus zaliczam John'a Cleese w roli Robin Hood'a - samo jego wejście mnie rozbroiło.

Nie zamierzam modyfikować starego posta, gdyż w ten sposób mój nowy wpis byłby niewidoczny.
To raczej nie twórczość Gilliama tylko Monty Python. ;) Tam od zawsze nic sie kupy nie trzymało. ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4482 dnia: Kwietnia 18, 2010, 18:30:38 pm »
Oglądał ktoś Yattaman'a w wersji aktorskiej? Dziś w Empiku dorwałem się do gazetki o Japonii (Torii) gdzie była recenzja. Film reżyseruje Takeshi Miike i podobno jest to bardzo udana adaptacja, z humorem i wogóle.

No i banda Dronjo wygląda konkretnie

Szczególnie Dronjo  :grin:
Ciekawe czy aktorka również nader często będzie traciła swój kostium  :grin: Jest niczego sobie notabene. Ona, nie kostium.

Byłem wczoraj Clash of the Titans. Nie zachwycił mnie. Jadąc na Avatar nastawiałem się na takie Halo. Barwne pitu pitu z dziwnym designem. Obejrzałem fantastyczną wprost produkcję.
Po CotT spodziewałem się kapitalnego widowiska. Takiego 300 roku 2010 w 3d. Nic z tego. Stworów mało, akcja taka nijaka, meduza ubiła niemal wszystkich (a nie powinna), a główny boss choć nadawałby się do Gearsów był przekombinowany.

A bogowie .... Zeus , czy Hades wyglądali jak zarośnięte żule, a nie majestatyczne, potężne istoty. Co ciekawe, mej lubej film się spodobał, choć początkowo kręciła nosem nań. Para, która nam towarzyszyła, również stwierdziła, że bardzo dobry.

Jedno jest pewne....

Przydałby się tamtejszej ekipie Kratos. Zdecydowanie  :yes_anim:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4483 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:05:52 am »
Oglądnąłem wczoraj Imaginarium of Dr Parnassus i jestem zachwycony- dawno już żaden film tak mnie nie wkręcił i nie zafascynował. Gra aktorów jest fenomenalna, a Lily Cole to jedna z najpiękniejszych istot jakie widziałem na ekranie

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4484 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:17:46 pm »
Zmarnowali potencjał jednak, to mógł być film który przejdzie do historii, tak mamy tylko b. dobre kino

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4485 dnia: Kwietnia 21, 2010, 16:50:15 pm »
Lily Cole to jedna z najpiękniejszych istot jakie widziałem na ekranie

Ona jest szpetna...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4486 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:12:08 pm »
Lily Cole to jedna z najpiękniejszych istot jakie widziałem na ekranie

Ona jest szpetna...
Szpetna może nie, ale wygląda jak lalka. Mi jej twarz wydaje się taka trochę dziwna i nienaturalna.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4487 dnia: Kwietnia 21, 2010, 17:39:54 pm »
No, w sumie masz racje.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4488 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:31:11 pm »
Nie znacie się. Takie boginie rodzą się raz na 10u889769 przypadków, gdyby elfki istniały, to wyglądałyby tak.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4489 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:33:54 pm »
O, takiego sarkazmu dawno nie słyszałem.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4490 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:04:44 pm »
Widział już ktoś Kick Ass ? Miałem dzisiaj iść, ale moja kobita sie rozchorowała  :( . Uwielbiam filmy Tarantino, a słyszałem, że do takowych porównuje się nowy film o "superbohaterze" (szczególnie do Kill Billa). Po za tym ocena na IMDB (ufam temu serwisowi :) ) jest BARDZO wysoka: 8.5/10 przy 18000 głosów.

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4491 dnia: Kwietnia 22, 2010, 03:35:23 am »
Kick-Ass? Niektórzy mówią, że to film roku - kompletnie się z nimi nie zgadzam. Dla mnie to film dekady! :P Trudno go jednoznacznie określić, to tak jakby Superbad spotkał się z Kill Billem, który spotkał Spider-Mana. Cage imitujący to niezapomniany widok a to Jodie Foster/Natalie Portman tego pokolenia i od teraz moja ulubiona postać filmowa :D. Ale moja opinia może być mocno subiektywna bo jestem fanboyem komiksów superhero i takich zwariowanych filmów akcji w stylu Tarantino.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 03:37:38 am wysłana przez Spidey^ »

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4492 dnia: Kwietnia 22, 2010, 12:24:50 pm »
Znajomi którzy oglądali Kick-Ass są zachwyceni filmem. Trzeba się wybrać do kina.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4493 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:17:00 pm »
Zdecydowanie trzeba to zobaczyć! Byłem wczoraj i jestem zachwycony. Jajcarski, brutalny (oj, i to jak!), z nietuzinkowymi postaciami. Sceny akcji dają takiego kopa, że po wyjściu z kina chciałoby się obić ryj każdemu napotkanemu oprychowi. Spidey^ dobrze powiedział - Chloe Moretz to wschodząca gwiazda kina, wielka kariera przed nią, należycie. To jak gra, jej grymasy, zmiany nastrojów, no cudo.
Już mówi się o drugiej części - czy orientuje się ktoś, czy komiks również nie kończy się na jednej historii ?
PSN ID: WojtqGO

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4494 dnia: Kwietnia 22, 2010, 15:12:41 pm »

:grin:


BTW. wszystkim, którym podobała się scena z Dooma nakręcona w konwencji FPP - tu też jest taka tylko dłuższa i lepsza. Jako człowiek wychowany na grach nie mogłem pozbierać szczęki z podłogi jak to zobaczyłem :grin:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 15:39:39 pm wysłana przez Spidey^ »

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4495 dnia: Kwietnia 22, 2010, 19:30:10 pm »
Jestem świeżo po obejrzeniu polskiego filmu ZERO. Obraz przedstawia historie kilku ludzi z różnych warstw społecznych by w końcu ich ścieżki się splotły i stworzyły spójną całość. Film ogląda się lekko, emanuje od niego flegmatyczność i naturalność z jaką mamy do czynienia na co dzień. Widać powiązania z innymi produkcjami takimi jak "Miasto gniewu" czy "Babel" Film się kończy w tym samym miejscu w którym się zaczął. Genialny polski dramat. Polecam.

http://www.filmweb.pl/f478499/Zero,2009

Ohtar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4496 dnia: Kwietnia 23, 2010, 21:03:18 pm »

:grin:


BTW. wszystkim, którym podobała się scena z Dooma nakręcona w konwencji FPP - tu też jest taka tylko dłuższa i lepsza. Jako człowiek wychowany na grach nie mogłem pozbierać szczęki z podłogi jak to zobaczyłem :grin:

"I'm just fucking with you daddy. I wanna benchmade model 42 butterfly knife."  :hahaha:


Mnie zainteresował ostatnio http://www.restrepothemovie.com/ . Ciekawie się zapowiada.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4497 dnia: Kwietnia 25, 2010, 23:00:13 pm »
Oglądnąłem wczoraj Imaginarium of Dr Parnassus i jestem zachwycony- dawno już żaden film tak mnie nie wkręcił i nie zafascynował. Gra aktorów jest fenomenalna, a Lily Cole to jedna z najpiękniejszych istot jakie widziałem na ekranie

Mnie strasznie nudził .... do pierwszej polowy. Później się rozkręca. Ciekawy.
Cytuj
Kresq
No tak, faktycznie - w tym filmie ta postać jest grana przez trzech aktorów chyba Laughing
Tak, HL, Johnny D i mąż Curuśki.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2010, 19:25:22 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4498 dnia: Kwietnia 30, 2010, 22:44:19 pm »
Pierwszy raz od chyba 100 lat wyłączyłem film po kilkunastu minutach oglądania. Mówię o Informant! z Mattem Damon'em. Jeden wielki chaos, bez dobrego zawiązania intrygi, przemyślenia głównego bohatera dupy się nie trzymają, i w ogóle jakiś taki wkurzający. Może to przez mój nędzny humor, ale po komentarzach z filmwebu widzę, że nie jestem odosobniony w moich odczuciach.
PSN ID: WojtqGO

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4499 dnia: Maja 01, 2010, 15:18:02 pm »
Wyspa Tajemnic-Nie czytałem książki, stąd też byłem w niemałym szoku po zakończeniu. Polecam 9/10.

Starcie Tytanów- Przereklamowany film jak dla mnie. Jak ktoś już powiedział kiedyś brakowało tam Kratosa. A Perseusz ciągle kojarzył mi się z niebieskim ludkiem, który nawet wygłaszał podobne kwestie ;). Wersja 3D w Cinema City to jakaś kpina, strasznie przyciemniony obraz. 7/10 za Krakena :).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4500 dnia: Maja 01, 2010, 20:35:23 pm »
Również wróciłem ze Starcia Tytanów i zero podniety  :) Efektu 3D nic się nie czuje, po prostu sobie jest i nic więcej. Lepiej pograć w God of War niż to oglądać, nuda się przelewa przez większość filmu, moment jak wchodzili do jaskini Meduzy był komiczny, do przemowy Perseusza brakowało amerykańskiej flagi  w tle :lol: ( jak widzę takie sceny ciągle sobie przypominam ten ich jakże wielki sztuczny patriotyzm i chęć oddania życia za USA  :lol: ) Mogło być fajnie, ale wyszło tak sobie, nie polecam, trochę kasy szkoda :]
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2010, 20:37:29 pm wysłana przez Moldar »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4501 dnia: Maja 02, 2010, 12:35:41 pm »
Iron Man 2 - byłem wczoraj w kinie i bawiłem się przednio. Film zrobiony jest w takim samym tonie jak część pierwsza, co zaliczam na plus. Robert Downey Jr. jako ekscentryczny milioner sprawdza się wyśmienicie. Co mnie najbardziej zaskoczyło pozywynie, to Sam Rockwell - kiedy pojawia się na ekranie to zabiera całą uwagę, świetna gra. Nie podobało mi się jedynie bardzo szybkie i takie niesatysfakcjonujące rozwiązanie problemu głównego złego. Podsumowując, fajny film.
PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4502 dnia: Maja 02, 2010, 14:37:38 pm »
Byłem na Iron Man 2 na premierze (w piątek, około godziny 22:00, przypomniałem sobie, że mam jeszcze jeden darmowy bilet do kina Helios do wykorzystania do końca kwietnia i IM2 był jedynym filmem, który o tej godzinie grali :lol:) i mam dokładnie takie samo zdanie o tym filmie. Bardzo dobre, luźne kino akcji - kolejna udana ekranizacja komiksu o superbohaterze, przy której można wyłączyć mózg i dobrze się bawić ;).
Robet Downey Jr. i Sam Rockell to dwie niekwestionowane gwiazdy tego filmu. Szkoda jednak, że mieli tak mało wspólnych scen. Jedynie tylko główny zły był taki sobie; i tak samo jak Wojtq uważam, że końcowa walka z nim była po prostu słaba; zbyt krótka, za mało dramatyczna, za mało widowiskowa. Paradoksalnie pierwsze starcie Iron Man'a z nim, które nastąpiło chyba w przeciągu pierwszych 30 minut filmu, było dużo lepsze.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4503 dnia: Maja 02, 2010, 20:47:27 pm »
W sumie w jedynce ta finałowa walka też była nieciekawa, za to reszta stała na naprawde fajnym poziomie. Na 2 pójdę pewnie jutro albo pojutrze, to machnę parę słów i ja.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4504 dnia: Maja 02, 2010, 21:09:18 pm »
Przy okazji, po napisach końcowych jest jeszcze krótka (bardzo krótka) scena, sugerująca albo nowy wątek w następnej części Iron Mana, albo nowy film o bohaterach Marvela, więc warto przeczekać napisy ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4505 dnia: Maja 02, 2010, 22:26:55 pm »
Kick Ass - ZAJEBISTY :d

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4506 dnia: Maja 02, 2010, 23:13:23 pm »
Przy okazji, po napisach końcowych jest jeszcze krótka (bardzo krótka) scena, sugerująca albo nowy wątek w następnej części Iron Mana, albo nowy film o bohaterach Marvela, więc warto przeczekać napisy ;)
Z tym wiąże się u mnie krótka historyjka. Otóż razem z bratem zostaliśmy po napisach, aby doczekać do tejże sceny. Jako jedyni na sali siedzieliśmy cierpliwie wyczekując końca napisów. Po jakiejś chwili pani z obsługi kina zaczęła sprzątać (patrzyła się na nas dziwnie), dźwięk został wyciszony i sceny końcowej nie doświadczyliśmy. Jestem pewien, że operatorzy nie mieli nawet pojęcia o istnieniu sceny końcowej, przyzwyczajeni do wyłączania filmu w środku trwania napisów. Jednak dzięki jutubowi wszystko udało się nadrobić. :)

Sam teaser zapowiada mający nadejść w przyszłym roku film "Thor". W samym Iron Manie podobało mi się nawiązanie do Kapitana Ameryki, nie spodziewałem się takiego zlekceważenia go przez Starka. :D
PSN ID: WojtqGO

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4507 dnia: Maja 03, 2010, 02:03:03 am »
Kick Ass - ZAJEBISTY :d

Witaj w klubie :grin:


Widziałem Hurt Lockera - nie wiem o co to Halo :surprised:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4508 dnia: Maja 03, 2010, 09:28:50 am »
Widziałem Hurt Lockera - nie wiem o co to Halo :surprised:
Ale nie chcesz powiedzieć przez to, że film jest słaby, tak ?
PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4509 dnia: Maja 03, 2010, 10:49:37 am »
Również wróciłem ze Starcia Tytanów i zero podniety  :) Efektu 3D nic się nie czuje, po prostu sobie jest i nic więcej. Lepiej pograć w God of War niż to oglądać, nuda się przelewa przez większość filmu, moment jak wchodzili do jaskini Meduzy był komiczny, do przemowy Perseusza brakowało amerykańskiej flagi  w tle :lol: ( jak widzę takie sceny ciągle sobie przypominam ten ich jakże wielki sztuczny patriotyzm i chęć oddania życia za USA  :lol: ) Mogło być fajnie, ale wyszło tak sobie, nie polecam, trochę kasy szkoda :]
Tak. Tak jak uprzednio pisałem, tu przydałby się Kratos. Ogólnie nie jest to zły film, jednak po 300 i sesji z GoW III, oraz zwiastunie CotT, nakręciłem się na coś z najwyższej półki.


Iron Man 2 - byłem wczoraj w kinie i bawiłem się przednio. Film zrobiony jest w takim samym tonie jak część pierwsza, co zaliczam na plus. Robert Downey Jr. jako ekscentryczny milioner sprawdza się wyśmienicie. Co mnie najbardziej zaskoczyło pozywynie, to Sam Rockwell - kiedy pojawia się na ekranie to zabiera całą uwagę, świetna gra. Nie podobało mi się jedynie bardzo szybkie i takie niesatysfakcjonujące rozwiązanie problemu głównego złego. Podsumowując, fajny film.
O tak. Klimat IM jest niesamowity. Postać gł. bohatera, plus rola Jr. to strzał w dziesiątkę. Facet miażdży. Efekty też dają popalić. Aczkolwiek chciałbym zobaczyć jakiegoś topowego przeciwnika w końcu.
Kogo proponujecie do trójki....

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4510 dnia: Maja 03, 2010, 20:13:48 pm »
Widziałem Hurt Lockera - nie wiem o co to Halo :surprised:
Ale nie chcesz powiedzieć przez to, że film jest słaby, tak ?

Słaby - nie. Przeciętny i przereklamowany - tak. Oceny się jednak nie podejmę bo oglądałem go będąc zmęczonym i co chwilę przysypiałem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4511 dnia: Maja 03, 2010, 20:22:40 pm »
Hurt lockera oglądałem ponad dwa tygodnie. Jakieś 20 min co kilka dni- było tak nudne, że dłużej na raz się nie dało. To co tam dali, można było streścic w 30 min, wtedy byłby dobry film.

Dobrze że tak mało kobiet reżyseruje filmy, bo do tego się nie nadają. Poprzedni film zrobiony przez kobietę "Między słowami" był przeżyciem traumatycznym. Dwa razy zasnąłem podczas seansu, modliłem się by ta katastrofa się skończyła, ale niestety kobieta chciała zobaczyc do końca.


Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4512 dnia: Maja 03, 2010, 22:01:23 pm »
To nie wiem z kimś jest coś źle - z Wami, czy ze mną. ;)
Mnie ten film bardzo się podobał.
PSN ID: WojtqGO

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4513 dnia: Maja 04, 2010, 23:01:07 pm »
Defendor - jeśli przeczytacie zwykły opis od dystrybutora, to pewnie uznacie, że to kolejna kiepska komedia. Nic bardziej mylnego. Główny bohater ma niski iloraz inteligencji, ale nie jest niedorozwinięty - ot, w stylu foresta gumpa. Ma jednak bardzo silne poczucie rozgraniczenia pomiędzy dobrem a złem; nie mogąc patrzeć obojętnie na otaczające go sukinsyństwo, przeistacza się w Defendora, superbohatera nie mającego żadnych mocy, a kierowanego jedynie ogromną odwagą i alergią na krzywdę ludzką. Cały czas jednak zderza się z brutalną prawdą, że te atrybuty nie wystarczą do rozbicia lokalnego światka oprychów. Ujmujący, świetnie zagrany film, który mimo że w gruncie rzeczy smutny i lekko przygnębiający, dający fajnego, pozytywnego kopa. Tylko końcówka lekko mi nie zagrała. Poprawna, ale w sumie przewidywalna - podczas napisów końcowych człowiek dochodzi do wniosku, że twórcy mogli wysilić się na jakiś oryginalniejszy, odważniejszy finał. Ale całość i tak na bardzo dużym plusie. Warto zobaczyć.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 23:02:46 pm wysłana przez Miazga »

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4514 dnia: Maja 04, 2010, 23:15:43 pm »
Kick Ass - biedny. Nie lubię filmów o superbohaterach, ale ten obejrzałem bo miał być inny od Spider-Mana the movie, ten miał być z jajcem.

Jest zwykły typ z amerykańskiego liceum. Postanawia napier**lać bandytów, ale nie przy pomocy kul energii tylko pistoletów i pał bejsbolowych. A zamiast kryć się w zamczysku lansuje się swoimi zielonymi rajtuzami na myspace. Koniec różnic, reszta to standard - słaba gra, słabe dialogi, słabe żarty i happy end.
SW-5606-3156-4802

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4515 dnia: Maja 04, 2010, 23:25:11 pm »
A przypadkiem nie był to efekt zamierzony?

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4516 dnia: Maja 04, 2010, 23:33:10 pm »
W zamierzeniu miał być inny od Spidermanów - miał skopać im dupska klimatem, żartówkami etc. (ponoć komiks wywiązał się z zadania, chętnie obczaję). A okazał się być dokładnie tym samym czym był Spiderman.
SW-5606-3156-4802

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4517 dnia: Maja 05, 2010, 00:14:13 am »
Miał ktoś już styczność z Władcą Pierścieni na Blu-ray? Warto to wogóle brać?
Podobno na BR jest wersja kinowa czyli to co mam na VHS i DVD, wolałbym wersję rozszerzoną bo nie oglądałem, a na BR ma się ukazać 2011/2012 dopiero  :o
Mam chęć na lekkie powiększenie kolekcji BR i mam chrapke na tego Lorda, ale jak się wkurzę to kupię Avatara albo 300  :P

Ktoś się tu ostatnio chwalił że ma Avatara na BR. Wyczytałem, że film jest formacie 1.78:1 czyli teoretycznie bez pasów, proszę o potwierdzenie  :grin:
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2010, 00:17:45 am wysłana przez BudziejPL »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4518 dnia: Maja 05, 2010, 00:54:20 am »
Kick-ass był bdb, oscyp wyjdź.

Z komiksem nie można porownywac bo zmienili własciwie kazdy wątek zostawiajac tylko bohaterów

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4519 dnia: Maja 05, 2010, 13:34:43 pm »
Kick-ass - 117 minut zmarnowanego życia...
The Hurt Locker - mistrzostwo, chcę jeszcze raz.