Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820576 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4560 dnia: Maja 21, 2010, 08:07:33 am »
Wróciłem dziś wieczorem z Prince of Persia. Wrażenia mieszane, zniesmaczyła mnie fabuła, strasznie przewidywalna, po 30 minutach filmu byłem pewien co się wydarzy
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

same dialogi także za błyskotliwe nie były, spodziewałem się czegoś więcej. Akcja z kolei rwała się w takich samych schematach
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
No i oczywiscie jest qrwa miłość, bo jakby że inaczej, na szczęście nie przesadzili i aż tak nie denerwuje. Po za tym za mało wykorzystują zmiany czasu, fajny efekt i tylko szkoda że tak mało go było. Po za tymi minusami, dzieje się wiele, akcja jest prawie cały czas, jest widowiskowo bo tak miało być i film nawet się nie nudzi do końca. Czasem miałem wrażenie że widzę grę Assasins Creed a nie PoP, nawet moment jak Altair stawał na krokwi od budynku aby teren sprawdzić i oznaczyć na mapie, taki sam moment jest w filmie, duża skaczą, dużo walczą. Nowi Piraci z Karaibów to nie są, ot przeciętna ekranizacja gry, która fabularnie i grą aktorską nie zachwyca, za to nie daje się nudzić.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4561 dnia: Maja 21, 2010, 16:15:25 pm »
Ile masz lat?

W tym roku komunia. Chętnie posłucham jakiegoś doświadczonego mędrca, który objaśni mi co konkretnie jest w tym filmie genialnego. A więc mentorze mój...czekam na odpowiedź...

Wierzę w zawodność moich interpretacji. No więc sprawdziłem jak jest on interpretowany przez krytyków i nie widziałem nic czego i ja bym nie zauważył. Więc co jest w tym zabawnego? Co jest w tym fajnego?


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4562 dnia: Maja 21, 2010, 16:18:57 pm »
Ile masz lat?

W tym roku komunia. Chętnie posłucham jakiegoś doświadczonego mędrca, który objaśni mi co konkretnie jest w tym filmie genialnego. A więc mentorze mój...czekam na odpowiedź...

Wierzę w zawodność moich interpretacji. No więc sprawdziłem jak jest on interpretowany przez krytyków i nie widziałem nic czego i ja bym nie zauważył. Więc co jest w tym zabawnego? Co jest w tym fajnego?


Jeśli sam nie zakumałeś i sie nie wkręciłeś to tłumaczenie tu nic nie da. Taki to juz specyficzny rodzaj humoru :)

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4563 dnia: Maja 21, 2010, 16:36:24 pm »
Ale kogokolwiek to śmieszy?
Oglądaliśmy to w kilka osób i nikt nawet przez chwilę się nie śmiał. Kilka razy można się uśmiechnąć raptem podczas całego szukania Świętego Graala.

W sumie film powstał w 1975, może ludzi wtedy mieli hujowe poczucie humoru, albo nie były to czasy gdy absurd był tak powszedni. Może stąd ten hype a ja oglądam ten film 35 lat za późno.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4564 dnia: Maja 21, 2010, 16:50:52 pm »
Ale kogokolwiek to śmieszy?
Oglądaliśmy to w kilka osób i nikt nawet przez chwilę się nie śmiał. Kilka razy można się uśmiechnąć raptem podczas całego szukania Świętego Graala.

W sumie film powstał w 1975, może ludzi wtedy mieli hujowe poczucie humoru, albo nie były to czasy gdy absurd był tak powszedni. Może stąd ten hype a ja oglądam ten film 35 lat za późno.
Mnie śmieszy i to bardzo. Zawsze jak oglądam sens życia to płacze ze śmiechu, a już niektóre skecze z latającego cyrku to geniusz. Zresztąalbo Przecież to genialne jest.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4565 dnia: Maja 21, 2010, 16:56:43 pm »
Chyba wymyśle sobie frazes "angielskie poczucie humoru".

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4566 dnia: Maja 21, 2010, 17:48:07 pm »
To może pierw zapoznaj się z frazesem "komedia absurdu".... Monty python jest po prostu genialny... To nie wydumany humor późnego Woodego Allena - to naprawdę jest zajebiste

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4567 dnia: Maja 21, 2010, 19:58:18 pm »
Chyba wymyśle sobie frazes "angielskie poczucie humoru".
A czy taki już czasem nie istnieje?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4568 dnia: Maja 21, 2010, 20:08:17 pm »
Czasami odnoszę wrażenie, że Ty Ciapkas chcesz na siłę wyjść przed szereg i być inny :P. Nie rozumiesz tego humoru? Spoko, ale nie syp tekstami "kogo to w ogóle śmieszy", bo sugerujesz jakby ludzie śmiejący się z tego filmu to były jakieś małpy :P.

Jeszcze niewiedza o takim terminie jak "angielski humor"... <ok>

Śmiałeś się na Allo, Allo! Bennym Hillu, Jasiu Fasoli, Co ludzie powiedzą?, Czarnej Żmiji? ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 20:48:22 pm wysłana przez tytacz »

Spidey^

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4569 dnia: Maja 21, 2010, 20:50:45 pm »
Ciapkas nie przejmuj się, mnie też to nie śmieszy.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 20:54:16 pm wysłana przez Spidey^ »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4570 dnia: Maja 21, 2010, 21:19:26 pm »
Szczerze mówiąc z biegiem lat mnie też. Nie wiem, z 10 lat temu śmiałem się na sensie życia, teraz mnie to średnio rusza. Jedynie częśc ich skeczów jest wciąż zajebista.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4571 dnia: Maja 21, 2010, 23:06:25 pm »
Chris, przed żadne szeregi nie chce wyskakiwać. Po prostu gościa nie znałem a dostawał takie pochlebne noty, że grzech było nie sprawdzić. Nie spodobało mi się i to wszystko.

Rozumiem, że komedia absurdu może śmieszyć, ale nie w takiej formie. Nie tak...
W sumie nigdy nie lubiłem pseudo-błyskotliwego humoru, ale po wczorajszej sesji ostro się zdenerwowałem bo jakieś 6 godzin poszło jak psu w dupe.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4572 dnia: Maja 21, 2010, 23:33:14 pm »
Po prostu gościa nie znałem
Bez komentarza....

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4573 dnia: Maja 23, 2010, 19:49:49 pm »
Nowa wersja słynnego przeboju. Może być cichym kandydatem do filmu roku.


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4574 dnia: Maja 23, 2010, 22:05:18 pm »
Cytuj
Może być cichym kandydatem do filmu roku.

Raczej nie, ale z filmów około Irak to Hurt Locker i np. taki The messenger podobały mi się znacznie bardziej...

Dla fanów Fallouta polecam Book of Eli - niektórzy twierdzą, że katolicka propaganda, ale dla mnie całkiem dobre kino akcji

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4575 dnia: Maja 23, 2010, 22:24:38 pm »
Może być cichym kandydatem do filmu roku.
Filmy 2009 roku były już wybierane. ;)

"Brothers" bardzo mi się podobał, szczególnie ze względu na aktorstwo i spokojny ton, ale o miano "filmu roku" nie powinien się upominać, z tego prostego powodu, że jest to "tylko" przeróbka. Co innego nagradzać film bazujący na książce (co praktycznie nie różni się od zwykłego procesu twórczego, bo scenariusz też ktoś napisać musi), a co innego film oparty na filmie.
PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4576 dnia: Maja 23, 2010, 22:47:46 pm »
Wojtq/Szymku, polecacie obejrzeć go wraz z kobietą Oo

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4577 dnia: Maja 24, 2010, 09:33:55 am »
Faktycznie film przeznaczony raczej dla kobiet...

A do obejrzenia bez kobiety polecam Valhalla Rising - wikingowie, kontemplacyjne mordowanie i piękne zdjęcia

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4578 dnia: Maja 25, 2010, 23:39:14 pm »
Do obejrzenia z kobieta:
Kozaczki z pieprzykiem
"Charlie (Joel Edgerton) przejmuje, po śmierci ojca, fabryke butów. Szybko się jednak dowiaduje, że ma problemy ze znalezieniem odbiorców. Doszedł do wniosku, że jeśli znajdzie niszę na rynku, to fabryka bedzie mogła się utrzymać. Pomocny w jej odnalezieniu okazuje się tranwestyta Lola (Chiwetel Ejiofor)"
http://www.filmweb.pl/film/Kozaczki+z+pieprzykiem-2005-212872

Do obejrzenia samemu, lub w meskim gronie:
Gomorra
"Władza, pieniądze i krew – oto wartości, z którymi mieszkańcy prowincji Neapolu i Caserty stykają się każdego dnia. Nieważne, czy jesteś krawcem, absolwentem wyższej uczelni czy nastolatkiem, któremu wydaje się, że żyje w gangsterskim filmie. Twoim światem rządzi wszechobecna Camorra. Jej zasady są proste. Jeśli je złamiesz, czeka cię śmierć. „Gomorra” to poruszająca adaptacja głośnej powieści Roberto Saviano, za którą włoska mafia wydała na autora wyrok śmierci. Szokująca opowieść o potężnej organizacji, odpowiedzialnej za 4000 zabójstw w ciągu ostatnich trzydziestu lat."
http://www.filmweb.pl/film/Gomorra-2008-477853

Film jest dosyc specyficzny, poniewaz ukazuje dni wziete z zycia (cos ala dokument, z praktycznym brakiem fabuly), wiec nie kazdemu podejdzie. Jesli ktos stawia w 100% na rzeczywistosc, a nie jakies hoolywodzkie popluczyny to bedzie w niebo wziety.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4579 dnia: Maja 26, 2010, 21:39:21 pm »
Gomorra był bardzo ciekawy, ale też wynudziłem się straszliwie na nim. Gdyby skrócono całośc do godziny, to byłoby świetnie, a tak to niestety męczy straszliwie. No i zdecydowanie na jeden raz.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4580 dnia: Maja 27, 2010, 01:13:07 am »
Prince of Persia - byłem dzisiaj, i podobnie jak Moldar odczucia mam mieszane. Film nie pozwala się nudzić, jednak czasem odnosiłem wrażenie, jakby tej akcji było za dużo. Czasami zbyt szybko się wszystko dzieje (rwący, czasem na siłę efekciarski montaż nie pozwala się w pełni rozkoszować tym, co dzieje się na ekranie), zbyt wiele nawciskano postaci, przez co historia jest rozmyta, a bohaterowie nie zapadają w pamięć (choć nie wszyscy). Może niesprawiedliwie oceniać film w ten sposób, ale spodziewałem się czegoś bardziej baśniowego, z mniejszą ilością postaci. Moim zdaniem dużo lepiej byłoby, gdyby po wstępnym ataku na miasto cała akcja skupiłaby się na postaci Księcia i Taminy, gdyż ich sprzeczki są tym, co w filmie najlepsze. Wielkim minusem jest znikoma obecność soli gry, czyli zabaw z czasem. Ilość scen z cofaniem czasu jest raptem kilka i wydaje mi się, jakby nie wykorzystały w pełni potencjału drzemiącego w tym patencie. Reasumując, mamy do czynienia tylko z filmem niezłym, wyróżniającym się na tle innych ekranizacji gier, ale zdezorientowanym na polu innych filmów przygodowych. Sądząc po wynikach sprzedaży można oczekiwać sequela, mając tym samym nadzieję na lepszy twór. Gdybym miał wystawić ocenę, dałbym 3+/6.

PS.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4581 dnia: Maja 27, 2010, 01:23:35 am »
Proste, nie mogli chyba wybrać lepszej aktorki. Wyśniona Farah jak nic  ;)

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4582 dnia: Maja 27, 2010, 08:47:35 am »
Gomorra był bardzo ciekawy, ale też wynudziłem się straszliwie na nim. Gdyby skrócono całośc do godziny, to byłoby świetnie, a tak to niestety męczy straszliwie. No i zdecydowanie na jeden raz.
Osobiscie dobrze mi sie go ogladalo, ale popieram, ze to kino na jeden raz ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4583 dnia: Maja 27, 2010, 15:39:29 pm »
Bardzo atrakcyjna. Przynajmniej jedna z nielicznych nie skalana ostrzem skalpela.
Chłopaki, jakiś porządny film z gatunku "komedia romantyczna". Najlepiej kilka tytułów. Na pewno coś tam wasze połówki marudziły w tej materii "obejrzyj ze mną, noooo".

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4584 dnia: Maja 27, 2010, 15:46:00 pm »
Polecam "500 dni miłości", choć to nie komedia romantyczna.
"Brzydka prawda" jest całkiem ok.
PSN ID: WojtqGO

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4585 dnia: Maja 27, 2010, 20:21:57 pm »
Ja lubię "As good as it gets" - kobiecie się spodoba, a i na tyle nie-słodkie, że facet też obejrzy bez grymasu.

"Punch-drunk love" - jak dla mnie rewelacja, choć nie jestem pewien co do klasyfikacji gatunkowej. Oficjalnie niiiiby komedia romantyczna, ale wg mnie to raczej dramat z mocno zarysowanym wątkiem miłosnym. Polecam, bardzo niecodzienny klimat, no i - o dziwo - fantastyczna rola Adama Sandlera. W filmie pojawia się też Philip Seymour Hoffman, który jak zwykle jest po prostu świetny.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4586 dnia: Maja 28, 2010, 02:47:26 am »
hmm, wlasnie skonczylem ogladac Kick-Ass.
ogolnie ogladalo sie dosyc dobrze, film nie byl meczacy, no ale czuc jakis niedosyt : <
nie wiem, czego sie spodziewalem biorac sie za ta prodakszyn, hmm braku laku dobry i kit
duzy plus za


---

prosilbym jakies filmy pokroju into the wild, ktore warte sa uwagi?
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 03:13:43 am wysłana przez dark\ »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4587 dnia: Maja 28, 2010, 19:56:35 pm »
Jestem po seansie najnowszego filmu z Samuelem L. Jacksonem pt. Unthinkable - powiem krótko REWELACJA w swoim gatunku...
Nie będę nawet opisywał fabuły, powiem tylko że to kolejny film o terrorystach, ale opowiedziany nieco inaczej... Samuel w szczytowej formie, Carrie Ann Moss świetna - PO PROSTU TRZEBA OBEJRZEĆ
9,5/10

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4588 dnia: Maja 31, 2010, 18:48:56 pm »
Obejrzałem Księcia Persii i mogę pwoiedzieć, że niewarto tracić 15 zł.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4589 dnia: Maja 31, 2010, 19:09:25 pm »
Z romantycznych to mi się zawsze b. podobał Polowanie na druhny, pannie też sie spodoba bo jest słodziachny

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4590 dnia: Maja 31, 2010, 19:41:35 pm »
There Will Be Blood - co za film! Od pierwszej do ostatniej sekundy oglądałem z ogromnym zaciekawieniem, czego wielką zasługą niewątpliwie jest główna, znakomita rola Daniela Day-Lewis (Oscar zasłużony). Trudno nazwać granego przez niego bohatera za pozytywnego, jednak poczułem do niego ogromną sympatię, może z powodu jego "prawdziwości". Jest to film przede wszystkim o ludzkiej chciwości, potrafiącej zrzucić wszelkie wartości (nawet te uznawane za "wyższe") na dalszy plan (końcowa scena - coś wspaniałego). Polecam polecam polecam!
Jeden z najważniejszych filmów ubiegłej dekady . DDL w żadnym  filmie -o ile pamięc mnie nie myli - nie zawiódł .


Co ja ostatnio widziałem ciekawego ,aaa no tak http://www.imdb.com/title/tt0053121/  tego pana z mego avka . Majestat ludzkiej udręki w obliczu wszechogarniającej destrukcji . Sugestywny przezkaz nieobliczony w ludzkiej świadomości . Kocham ,nie - ubóstwiam stare azjatyckiej filmy . Oglądac ale to już !!
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4591 dnia: Maja 31, 2010, 20:34:09 pm »
Oglądnąłem wczoraj Avatara. Ile się dało w sumie, bo po godzinie stwierdziłem że nie płacą mi za oglądanie tego, potem tylko w 30 min. "przeskoczyłem" przez resztę.

Schematy, schematy, schematy. Schematy na każdym kroku, utarte klisze, płaskie i bezbarwne- to jest avatar. Rozumiem że strona techniczna może zachwycac, ale fabuła przez to lepsza nie jest.
To już bajki disney'a mają bardziej złożone postacie, oraz ambitniejszy scenariusz.
Ot co potężna machina marketingowa potrafi zrobic z ludzi- zmusic aby taka katastrofa komukolwiek się podobała. Chyba że ktoś po raz pierwszy w życiu widział amerykański film, to wtedy rozumiem że może byc zachwycony.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4592 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:56:16 am »
YIP MAN - jeden z NAJLEPSZYCH filmów kung-fu/martial arts jaki widziałem. każda walka wyprzedza o lata świetlne wszytko co było można zobaczyć na ekranach przez ostatnie kilka lat, z matrixami i innymi shitami włącznie. począwszy od choreografii, przez realizm do aren. miałem wrażenie oglądania najlepszych pojedynków z virtua fighter na arenach, jakich nie powstydziłaby się żadna gra. do tego świetnie oddany klimat chin z czasów przed, i w trakcie japońskiej inwazji. jakby tego było mało to warto wspomnieć, że film oparty jest na biografii (pewnie bardziej się o nią ociera) mistrza bruca lee. to dzieło po prostu trzeba zobaczyć!
 
więcej szczegółów tutaj:
http://www.imdb.com/title/tt1220719/

ps. nie polecam oglądania filmików na youtube z różnymi scenkami. idzie zobaczysz wszystkie niesamowite walki, ale omija się cały klimat/filozofię tego obrazu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 09:59:01 am wysłana przez s00s »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4593 dnia: Czerwca 02, 2010, 18:18:15 pm »
YIP MAN - jeden z NAJLEPSZYCH filmów kung-fu/martial arts jaki widziałem. każda walka wyprzedza o lata świetlne wszytko co było można zobaczyć na ekranach przez ostatnie kilka lat, z matrixami i innymi shitami włącznie. począwszy od choreografii, przez realizm do aren. miałem wrażenie oglądania najlepszych pojedynków z virtua fighter na arenach, jakich nie powstydziłaby się żadna gra. do tego świetnie oddany klimat chin z czasów przed, i w trakcie japońskiej inwazji. jakby tego było mało to warto wspomnieć, że film oparty jest na biografii (pewnie bardziej się o nią ociera) mistrza bruca lee. to dzieło po prostu trzeba zobaczyć!

TAK, TAK, TAK! Podpisuje się wszystkimi kończynami.

A ja obejrzałem Shutter Island i muszę powiedzieć, że klimat mnie zmiażdżył. Świetny, ale cholernie ciężki film, bez krztyny pozytywnych emocji. Trochę za długi, niektóre sceny były niepotrzebnie rozwlekłe, ale i tak trzeba obejrzeć.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4594 dnia: Czerwca 03, 2010, 01:35:31 am »
Obejrzałem właśnie Sukiyaki- western django i kurczę- fajny. Azjatycki western, z jajem, oraz gościnnym występem Tarantino. Polecam :]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4595 dnia: Czerwca 03, 2010, 07:09:06 am »
Cytuj
A ja obejrzałem Shutter Island i muszę powiedzieć, że klimat mnie zmiażdżył. Świetny, ale cholernie ciężki film, bez krztyny pozytywnych emocji. Trochę za długi, niektóre sceny były niepotrzebnie rozwlekłe, ale i tak trzeba obejrzeć.
Ciekawe bowiem ja domyśliłem się zakończenia już w połowie filmu . Do tego nazbyt komiksowośc psuła poczucie niepokoju , jeśli wogóle można mówic o takim elemencie w komercyjnym kinie . Enyłej , to typowy nabijacz kabzy z czego najbardziej uradowani z kina wyjdzie młodzież ,która raczej mało co ma wspólnego z prawdziwym kinem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ohtar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4596 dnia: Czerwca 07, 2010, 21:33:23 pm »


Ale ekstra strzelanina. Że też nie obejrzałem tego filmu jeszcze.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4597 dnia: Czerwca 07, 2010, 22:58:39 pm »
There Will Be Blood - co za film! Od pierwszej do ostatniej sekundy oglądałem z ogromnym zaciekawieniem, czego wielką zasługą niewątpliwie jest główna, znakomita rola Daniela Day-Lewis (Oscar zasłużony). Trudno nazwać granego przez niego bohatera za pozytywnego, jednak poczułem do niego ogromną sympatię, może z powodu jego "prawdziwości". Jest to film przede wszystkim o ludzkiej chciwości, potrafiącej zrzucić wszelkie wartości (nawet te uznawane za "wyższe") na dalszy plan (końcowa scena - coś wspaniałego). Polecam polecam polecam!
Jeden z najważniejszych filmów ubiegłej dekady . DDL w żadnym  filmie -o ile pamięc mnie nie myli - nie zawiódł .

Naprawde przepraszam, że się czepiam pierdół ale przecież ten film jest z 2007 więc to jest obecna dekada.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4598 dnia: Czerwca 08, 2010, 22:34:18 pm »
Hot Tub Time Machine- trzech przyjaciół w kryzysie wieku średniego  (+1) cofa się w czasie do lat osiemdziesiątych, do czasów swojej młodości. Polecam wielbicielom pojebanego, wulgarnego humoru i głupich komedii.... Jest wesoło, a osoby pamiętające lata osiemdziesiąte będą bawiły się podwójnie, bo jest grubo -  8/10.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4599 dnia: Czerwca 13, 2010, 18:43:11 pm »
Shutter Island to dobry film, bo zjadacze papki wyjdą z kina z przeświadczeniem, że właśnie obejrzeli głęboki, trudny, zaskakujący, rewelacyjny film, a ktoś bardziej wyrafinowany z przeświadczeniem, że jak na komerchę nie było aż tak źle. Taki przedmiot transcendentalny z niego. Nie zrozumcie mnie źle - ten film to nic nadzwyczajnego, ale lepsze już to niż Iron Man itp., takie "mniejsze zło". Scorsese się skończył wraz z Przylądkiem strachu, z przebłyskiem w postaci Kasyno. DiCaprio to dobry aktor, bardzo go lubię, ale nikt nie zastąpi De Niro.

Ostatnio mało oglądam i raczej nic porządnego, ale Prosta historia i Człowiek słoń Lyncha się przewinęły. Pozytywne zaskoczenie i polecam, podobnie To nie jest kraj dla starych ludzi, dobre filmidła, ale brakuje mi czegoś a la Siódma pieczęć czy Zmierzch bogów. Po sesji zabieram się za Ossessione i Grand Illusion. Po rozmowie ze znajomym stwierdziłem, że już nie zawracam sobie w ogóle głowy filmami typu wspomniany Shutter Island, nie mówiąc o Iron Manie. Jeszcze do tamtej chwili uważałem, że warto być na bieżąco ze wszystkimi filmami, nawet takimi jw. czy prince of persia, drużyna a (.........), ale teraz odcinam się zupełnie. Naprawdę szkoda tych minut z życia, które można by spożytkować na kontemplację.