Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820523 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4760 dnia: Września 04, 2010, 11:45:46 am »
Cytuj
a przeciez to ponoc film objawiony, nowy obywatel kane
Nie, nie jest. Jest dobry, można nawet powiedzieć że jeden z niewielu w ostatnim czasie, który ma dobrze zorganizowane tło wokół ogólnego, hollywodzkiego przetwarzania schematu jatki i strzelania. Coś co powinny mieć wszystkie filmy pretendujące to bycia blockbusterami. Nie podchodź do tego inaczej, bo się srogo zawiedziesz. Ani to Primer, ani 2001: OK.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4761 dnia: Września 04, 2010, 12:01:54 pm »
No, takie 7/10. Bardzo niezłe, lekkie kino, chociaż film nieco przeciągnięty - do momentu gdy zaczyna się śnieg (żeby nie spoilować) byłbym skłonny dać może nawet 8, ale później zaczyna się dżejms bond i ziewanie.
Fabuła dość grubymi nićmi szyta, ale "techniczne szczegóły" podawane są na tyle szybko, aby widz nie mógł się nad nimi zastanowić. Przyjmij jako bajeczkę i powinieneś wyjść zadowolony z seansu. Ja byłem.

O, Set - gdy jakiś czas temu wszedłem na forum pisałeś coś o autostopowej wyprawie do Algierii - jak się powiodła?
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2010, 12:09:31 pm wysłana przez blancjaone »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4762 dnia: Września 05, 2010, 14:18:51 pm »
Stawianie Primera gdzies w okolicach, nawet niebliskich, odysei jest dosyc ryzykownym zabiegiem.
Troche ironicznie to pisalem, bo nie wierze, by w kinie cokolwiek moglo mnie "zmiesc", zaskoczyc jakos niebywale, nie mowiac o nadziei na nowego obywatela kane'a. Teraz mam tak niebywale krytyczne podejscie do filmow, ze boje sie, iz idac na incepcje bede zanudzony na smierc hollywoodzkimi zagrywkami. Gdzie sie podziali rezyserzy a la Antonioni? Czy wszystko teraz co mozna obejrzec w kinie musi byc nastawione na mcdonaldozercow i mozgozzarzadkauzywaczy? Bierze sie przecietnego goscia w moim wieku i ocenia czy taki jegomosc bedzie zadowolony z seansu. kur** mac, nie ma filmow w kinach, w ktorych nie byloby broni, seksu na pokaz i wybuchow. Goscie produkujacy kapiszony Korsarz czy Piccolo spia teraz na kasie, bo zapotrzebowanie na ich wyrob w studiach filmowych jest niebywale.

To nie byla podroz na stopa. Do Lyonu dostalem sie busem, a potem po tygodniu ruszylem do Szwajcarii tylko na lotnisko i do Malagi. Tam miesiac. W miedzyczasie betonowanie, kopanie rowow, nurkowanie, Mulhacen 3,5tys. metrow i wiele innych atrakcji mniej lub lepiej dostepnych w Polsce. Do Afryki nie udalo sie wyruszyc, za malo czasu. Zeby pobiegac po Atlasie trzeba minimum dwa tygodnie. W ferie zimowe lece do Marakeszu w Maroko na dwa tygodnie. Szkolenie jezykowe wyszlo tak sobie, ale jako tako juz sobie radze z angielskim (tak, tak, jezeli sie spalo w przyczepie z Australijczykiem...) i srednio z francuskim. W przyszle wakacje od poczatku do konca bede gdzies w francuskojezycznych krajach (byle nie Francja).

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4763 dnia: Września 05, 2010, 14:42:37 pm »
http://www.filmweb.pl/film/Maczeta-2010-420755

Oglądał już ktoś ? Dzięki temu, że ktoś zadbał, żeby film ukazał się w Polsce 3 miesiące po premierze, będę zmuszony ściągnąć go z netu :/ . Ehh... A tak chciałem dać im zarobić. Trudno. Ich sprawa.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4764 dnia: Września 05, 2010, 18:19:13 pm »
Black Swan ma premierę w Polsce pół roku po USA. To jest dopiero lol.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4765 dnia: Września 05, 2010, 18:36:22 pm »
Druga sprawa, że po obejrzeniu zwiastuna poznaliśmy ogromną część filmu i właściwie nie ma na co czekać. :troll:
IMDB podaje datę premiery na 1. grudnia, więc nie ma aż tak wielkiego poślizgu o jakim piszesz Ciapkas, ale i tak wiele pozostaje do życzenia.
PSN ID: WojtqGO

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4766 dnia: Września 05, 2010, 18:45:47 pm »
>~100 minut z Natalie Portman


Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4767 dnia: Września 05, 2010, 18:51:31 pm »
@setezer - nie pójdziesz do kina, to się nie przekonasz, a ględzenie o tym, jaki ten film może być możesz zastąpić opisaniem swoich wrażeń o nim. Jasne, że "Incepcja" zawiera wymienione przez Ciebie hollywoodzkie chwyty (jest broń, są wybuchy, choć seksu brak), ale ten film stanowi, moim zdaniem, pewien powiew świeżości w masowym kinie. Bazuje na autorskim pomyśle, co jest niezaprzeczalnym atutem i wychodzi przed szereg filmów bazujących jedynie na powstałych już dziełach. Złożoność pomysłu i jego przedstawienie zasługują na uznanie w świecie obfitującym w odtwórcze filmy akcji, których jedynymi zmiennymi są aktorzy (chociaż nawet i to nie jest zasadą). Przede wszystkim "Incepcja" nie jest głupia, nie jest łopatologiczna, a wręcz zachęca widza do gimnastyki umysłowej. A, że przy tym potrafi być efektowna to dla mnie tylko zaleta.

Jak ja bym chciał, żeby ktoś zabrał się za ekranizację powieści Philipa Dick'a - "Ubik". Mógłby z tego wyjść nie mniej pomieszany film niż "Incepcja" właśnie.
PSN ID: WojtqGO

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4768 dnia: Września 05, 2010, 19:26:18 pm »
Nie przesadzajcie znowu z tą umysłową gimnastyką. Jak dla mnie gimnastyki było tyle co kot napłakał. Niespecjalnie też było co rozgryzać, bo dialogi były tak skonstruowane, że jak chciałeś zacząć myśleć, to postaci automatycznie rozwiewały wszelkie wątpliwości. Bliżej temu do Batmana niż Memento i tyle (patrząc przez nolanowy pryzmat). Wybija się poza średnią-papkową, ale objawienie to nie jest, chyba, że brać pod uwagę filmy pokroju Expendables. Wówczas Incepcja to arcydzieło kinematografii :troll:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4769 dnia: Września 05, 2010, 22:23:51 pm »
Może przesadziłem z tą gimnastyką, ale i tak film wymaga dużo więcej skupienia niż większość trafiających do kin papek.
PSN ID: WojtqGO

Tango

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4770 dnia: Września 07, 2010, 03:15:36 am »


        *  Limited edition aluminium briefcase
        * PASIV (Portable Automated Somnacin IntraVenous) Device User Manual
        * Movie art-cards
        * Inception Spinning Top
        * Maximum Movie Mode: Christopher Nolan and Leonardo DiCaprio extract information about the world of Inception and learn about all things you may have missed in the film. Questions, answers, surprises and intrigue are all there for the taking!
        * Prologue (Motion Comics):
        * Inception: The Cobol Job: Online comic that details how Cobb, Arthur and Nash came to be enlisted by Cobol Engineering to perform an extraction on Saito.
        * Inception: The Big Under: The story that reveals how Cobb and company get to Saito to put him under for the dream featured in the beginning of the film.
        * Dream of Consciousness: Taking some of the most fascination and cutting-edge dream research to date on lucid dreaming, leading scientist to make the case that the dream world is not an altered state of consciousness, but a fully functional parallel reality.
        * 15 Focus Pods
        * Photo Gallery
        * ‘Triple Play Edition’ includes the movie on 3 formats: Blu-ray, DVD & Digital Copy!
        * What is Triple Play Edition?
        * A premium Blu-ray pack that now includes both the DVD format and Digital Copy to allow you to enjoy the film whenever, wherever you want
        * Blu-ray for the best quality experience on the big TV screen, just like in the cinema but in the comfort of your own living room
        * DVD version that can be enjoyed in other rooms
        * Digital Copy for your laptop or media player (iPod) that can be enjoyed on the go
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2010, 03:18:32 am wysłana przez Tango »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4771 dnia: Września 07, 2010, 12:53:50 pm »


        *  Limited edition aluminium briefcase
        * PASIV (Portable Automated Somnacin IntraVenous) Device User Manual
        * Movie art-cards
        * Inception Spinning Top
        * Maximum Movie Mode: Christopher Nolan and Leonardo DiCaprio extract information about the world of Inception and learn about all things you may have missed in the film. Questions, answers, surprises and intrigue are all there for the taking!
        * Prologue (Motion Comics):
        * Inception: The Cobol Job: Online comic that details how Cobb, Arthur and Nash came to be enlisted by Cobol Engineering to perform an extraction on Saito.
        * Inception: The Big Under: The story that reveals how Cobb and company get to Saito to put him under for the dream featured in the beginning of the film.
        * Dream of Consciousness: Taking some of the most fascination and cutting-edge dream research to date on lucid dreaming, leading scientist to make the case that the dream world is not an altered state of consciousness, but a fully functional parallel reality.
        * 15 Focus Pods
        * Photo Gallery
        * ‘Triple Play Edition’ includes the movie on 3 formats: Blu-ray, DVD & Digital Copy!
        * What is Triple Play Edition?
        * A premium Blu-ray pack that now includes both the DVD format and Digital Copy to allow you to enjoy the film whenever, wherever you want
        * Blu-ray for the best quality experience on the big TV screen, just like in the cinema but in the comfort of your own living room
        * DVD version that can be enjoyed in other rooms
        * Digital Copy for your laptop or media player (iPod) that can be enjoyed on the go
Takie rzeczy tylko w USa.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4772 dnia: Września 07, 2010, 13:00:18 pm »
Może przesadziłem z tą gimnastyką, ale i tak film wymaga dużo więcej skupienia niż większość trafiających do kin papek.
Nie przesadziłeś. Tarniak to ostatnio niezły filozof z własnym, unikalnym i pesymistycznym podejściem  :-x

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

        *  Limited edition aluminium briefcase
        * PASIV (Portable Automated Somnacin IntraVenous) Device User Manual
        * Movie art-cards
        * Inception Spinning Top
        * Maximum Movie Mode: Christopher Nolan and Leonardo DiCaprio extract information about the world of Inception and learn about all things you may have missed in the film. Questions, answers, surprises and intrigue are all there for the taking!
        * Prologue (Motion Comics):
        * Inception: The Cobol Job: Online comic that details how Cobb, Arthur and Nash came to be enlisted by Cobol Engineering to perform an extraction on Saito.
        * Inception: The Big Under: The story that reveals how Cobb and company get to Saito to put him under for the dream featured in the beginning of the film.
        * Dream of Consciousness: Taking some of the most fascination and cutting-edge dream research to date on lucid dreaming, leading scientist to make the case that the dream world is not an altered state of consciousness, but a fully functional parallel reality.
        * 15 Focus Pods
        * Photo Gallery
        * ‘Triple Play Edition’ includes the movie on 3 formats: Blu-ray, DVD & Digital Copy!
        * What is Triple Play Edition?
        * A premium Blu-ray pack that now includes both the DVD format and Digital Copy to allow you to enjoy the film whenever, wherever you want
        * Blu-ray for the best quality experience on the big TV screen, just like in the cinema but in the comfort of your own living room
        * DVD version that can be enjoyed in other rooms
        * Digital Copy for your laptop or media player (iPod) that can be enjoyed on the go
Takie rzeczy tylko w USa.
A nie bo w UK i Blu-ray jest region-free a dvd i cyfrowa kopia jest w formacie europejskim.

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4773 dnia: Września 07, 2010, 13:02:51 pm »
Cytuj
Nie przesadziłeś. Tarniak to ostatnio niezły filozof z własnym, unikalnym i pesymistycznym podejściem

>butthurt
>butthurt
>butthurt

Polecam u Władka Kopalińskiego pesymizm sprawdzić, bo niehalo.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4774 dnia: Września 07, 2010, 13:04:56 pm »
Nie przesadzajcie znowu z tą umysłową gimnastyką. Jak dla mnie gimnastyki było tyle co kot napłakał. Niespecjalnie też było co rozgryzać, bo dialogi były tak skonstruowane, że jak chciałeś zacząć myśleć, to postaci automatycznie rozwiewały wszelkie wątpliwości. Bliżej temu do Batmana niż Memento i tyle (patrząc przez nolanowy pryzmat). Wybija się poza średnią-papkową, ale objawienie to nie jest, chyba, że brać pod uwagę filmy pokroju Expendables. Wówczas Incepcja to arcydzieło kinematografii :troll:

Masz coś do Expendables?
SW-5606-3156-4802

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4775 dnia: Września 07, 2010, 13:28:43 pm »
Nie przesadzajcie znowu z tą umysłową gimnastyką. Jak dla mnie gimnastyki było tyle co kot napłakał. Niespecjalnie też było co rozgryzać, bo dialogi były tak skonstruowane, że jak chciałeś zacząć myśleć, to postaci automatycznie rozwiewały wszelkie wątpliwości. Bliżej temu do Batmana niż Memento i tyle (patrząc przez nolanowy pryzmat). Wybija się poza średnią-papkową, ale objawienie to nie jest, chyba, że brać pod uwagę filmy pokroju Expendables. Wówczas Incepcja to arcydzieło kinematografii :troll:

Masz coś do Expendables?

No ja też nie wiem za co on hejtuje.

Ja chce 2 część, najlepiej z Van Dammem, Trejo i Seagalem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4776 dnia: Września 07, 2010, 13:31:38 pm »
Nie przesadzajcie znowu z tą umysłową gimnastyką. Jak dla mnie gimnastyki było tyle co kot napłakał. Niespecjalnie też było co rozgryzać, bo dialogi były tak skonstruowane, że jak chciałeś zacząć myśleć, to postaci automatycznie rozwiewały wszelkie wątpliwości. Bliżej temu do Batmana niż Memento i tyle (patrząc przez nolanowy pryzmat). Wybija się poza średnią-papkową, ale objawienie to nie jest, chyba, że brać pod uwagę filmy pokroju Expendables. Wówczas Incepcja to arcydzieło kinematografii :troll:

Masz coś do Expendables?

Expendables strasznie ch*jowy

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4777 dnia: Września 07, 2010, 13:37:27 pm »
Jest po prostu ch**owy. Jest dużo więcej filmów akcji z mega demolką, które są lepsze począwszy od aktorstwa a na efektach kończąc.

>Michael Bay's face


blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4778 dnia: Września 07, 2010, 14:24:48 pm »
Wczoraj oglądałem na megavideos Expendables i po 72 minutach nie miałem ochoty obejrzeć reszty. Przy takiej obsadzie tak spierdolić film to jest sztuka. Akcji tak naprawdę jest mało, biorąc pod uwagę skurwysyński wydźwięk tytułu i aktorów; dialogi są beznadziejne, a scenariusz nie istnieje. Jedynie Steve Austin za swoją rolę i epic bitch-haymakera jest jasną stroną tego dzieła. OMIJAĆ!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4779 dnia: Września 07, 2010, 16:56:31 pm »
Cytuj
Nie przesadziłeś. Tarniak to ostatnio niezły filozof z własnym, unikalnym i pesymistycznym podejściem  Mad
Robię się wulgarny, ale kur** mać jak film, który robi furorę w USA i jest z Hollywoodu może być naprawdę wymagającym obrazem? To przecież niemożliwe. Chyba że to jest jak z Matriksem - "o żesz madafaka ależ innowacyjny pomysł, prawda objawiona, Wachowscy to prorocy i filozofowie na miarę Achimedesa i Da Vinci, ale za pierwszym razem to nie zrozumiałem wszystkiego, musiałem dwa razy oglądać". Niedługo zamiast uczyć filozofii z tekstów źródłowych na studiach będzie się oglądało Matriksa, Incepcję i Odyseję (ten ostatni na doktorskich). Albo Rope Hitchcocka - właśnie jestem po seansie i film mną pozamiatał. Mam zadanie dla fanów świeżego kina, policzcie ile jest ujęć w przeciętnym filmie. 200-300? Może tysiąc. Hitchcock zrobił film 1:17h w chyba nie więcej niż 10 ujęciach. Polecam z całych sił, bo to jeden z lepszych filmów mistrza. Też filozoficzny, bo przewija się Nietzsche czy może Dostojewski.

Z tego co zauważyłem Expendables to raczej parodia, taka Adrenalina. Trzeba mieć dobre podejście, ale mi się już nie chce takich filmów oglądać.

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4780 dnia: Września 07, 2010, 17:04:20 pm »
Cytuj
to raczej parodia, taka Adrenalina
Niestety nie, a przynajmniej nie tak "parodiująca" jak wspomniany Crank.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4781 dnia: Września 07, 2010, 21:38:49 pm »
Cytuj
Nie przesadziłeś. Tarniak to ostatnio niezły filozof z własnym, unikalnym i pesymistycznym podejściem  Mad
Robię się wulgarny, ale kur** mać jak film, który robi furorę w USA i jest z Hollywoodu może być naprawdę wymagającym obrazem? To przecież niemożliwe. Chyba że to jest jak z Matriksem - "o żesz madafaka ależ innowacyjny pomysł, prawda objawiona, Wachowscy to prorocy i filozofowie na miarę Achimedesa i Da Vinci, ale za pierwszym razem to nie zrozumiałem wszystkiego, musiałem dwa razy oglądać". Niedługo zamiast uczyć filozofii z tekstów źródłowych na studiach będzie się oglądało Matriksa, Incepcję i Odyseję (ten ostatni na doktorskich). Albo Rope Hitchcocka - właśnie jestem po seansie i film mną pozamiatał. Mam zadanie dla fanów świeżego kina, policzcie ile jest ujęć w przeciętnym filmie. 200-300? Może tysiąc. Hitchcock zrobił film 1:17h w chyba nie więcej niż 10 ujęciach. Polecam z całych sił, bo to jeden z lepszych filmów mistrza. Też filozoficzny, bo przewija się Nietzsche czy może Dostojewski.

Z tego co zauważyłem Expendables to raczej parodia, taka Adrenalina. Trzeba mieć dobre podejście, ale mi się już nie chce takich filmów oglądać.
Hmm widzę że po prostu wolisz "inne" kino. Jakoś Hollywood zawsze lubiłem, ale staram się oglądać filmy które wychodzą poza kanon "summer blockbusterów" i naprawdę widać jak film jest robiony z pasją. Przykłady ? Incepcja, Sherlock Holmes, Piękny umysł. To tak na szybko co ostatnio sobie odświeżałem nawet. Z tą pasją chodzi mi konkretnie o pracę kamery, aktorstwo (wczucie się w postać, a nie sama gra) unikalny scenariusz itp. Przy wszystkich 3 wyżej wymienionych filmach uważam że widać to wyraźnie.
Incepcja to dla mnie arcydzieło kinematografii i mówie to po raz drugi. Ostatni raz 2 lata temu po wyjściu z Mrocznego Rycerza. Uwielbiam Nolana bo robi filmy Hollywoodzkie ale wyłamuje się z kanonu, robi głębsze obrazy, wyciskając ze scenariusza naprawdę wiele. (pewnie niektórzy już mnie pojadą za to  :roll:).
Co do klasyków to niepodważalnie mają coś w sobie. Zapewne to że są... klasykami. Ale również że były to PIERWSZE filmy, próby, przedstawienia z których teraz wiele się wywodzi (bądź ewoluowała).

Robię się wulgarny, ale kur** mać jak film, który robi furorę w USA i jest z Hollywoodu może być naprawdę wymagającym obrazem? To przecież niemożliwe.
Jak dla mnie Incepcja pokazuje że to możliwe. Zależy jak dla kogo. Wiele osób ma problem ze zrozumieniem, jedyne z czym ja miałem problem to że się tak wyrażę z natłokiem danych na sekundę ale jakoś problemów ogólnie ze zrozumieniem nie miałem i wystarczyło się mocniej skupić i ostatecznie jestem niesamowicie wdzięczny Nolanowi za ten półtoragodzinny trans i szok po wyjściu z sali.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4782 dnia: Września 07, 2010, 23:15:06 pm »
obejrzałem expendables i proszę ODPIERDOLIĆ się od tego filmu. zajebiste kino akcji. wiadomo, "gorączka" to nie jest, ale kuuurwa. uber obsada, brakuje tylko snipesa, van dama i ewentualnie sigala aby mieć całą śmietankę holywoodzkiej rozpierduchy w jednym filmie. jest niby trauma głównego bohatera, poj**any generał, ładna dupeczka, schwarz character, uber rozbierducha (to co się dzieje na końcu to przesada na miarę tego filmu), niezłe efekty, przerysowane postacie ("chce podwyżkę") i nie najgorsze, jak na kino akcji, dialogi . wszystko podlane odrobiną taniości (akcje na ostatnią chwilę, niby dramaty itp.) daje zajebisty efekt końcowy. dla mnie bomba.

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4783 dnia: Września 07, 2010, 23:18:06 pm »
Cytuj
ładna dupeczka


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2010, 23:20:36 pm wysłana przez 1man1jar »

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4784 dnia: Września 07, 2010, 23:56:16 pm »
obejrzałem expendables i proszę ODPIERDOLIĆ się od tego filmu. zajebiste kino akcji. wiadomo, "gorączka" to nie jest, ale kuuurwa. uber obsada, brakuje tylko snipesa, van dama i ewentualnie sigala aby mieć całą śmietankę holywoodzkiej rozpierduchy w jednym filmie. jest niby trauma głównego bohatera, poj**any generał, ładna dupeczka, schwarz character, uber rozbierducha (to co się dzieje na końcu to przesada na miarę tego filmu), niezłe efekty, przerysowane postacie ("chce podwyżkę") i nie najgorsze, jak na kino akcji, dialogi . wszystko podlane odrobiną taniości (akcje na ostatnią chwilę, niby dramaty itp.) daje zajebisty efekt końcowy. dla mnie bomba.
Ale kłamiesz. Będziesz smażył się w piekle.

Cytuj
jest niby trauma głównego bohatera, poj**any generał, ładna dupeczka, schwarz character, uber rozbierducha (to co się dzieje na końcu to przesada na miarę tego filmu), niezłe efekty, przerysowane postacie ("chce podwyżkę") i nie najgorsze, jak na kino akcji, dialogi


blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4785 dnia: Września 08, 2010, 13:49:40 pm »
Cytuj
Incepcja to dla mnie arcydzieło kinematografii i mówie to po raz drugi. Ostatni raz 2 lata temu po wyjściu z Mrocznego Rycerza.
To wszystko wyjaśnia. 8)

Żeby posądzać filmy Nolana o jakąś nieprzeciętną głębię (z Memento włącznie) to trzeba:
a) widzieć niewiele dobrych filmów
b) widzieć wiele dobrych filmów, ale ich nie rozumieć

Incepcja to dla mnie przykład dobrego kina dla mas (to określenie nie jest wcale przywarą), ale gdy ktoś obok tego tytułu próbuje postawić słowa takie jak "arcydzieło", mogę to skwitować tylko szerokim uśmiechem. Uśmiech ten staje się zresztą jeszcze szerszy, gdy ludzie wieszczący światu wielkość najnowszego filmu Nolana posądzają tych z innym nieco zdaniem o brak zrozumienia filmu.
To, że podczas seansu trzeba się odrobinę skupić, owszem, odróżnia film od innych, sąsiadujących z nim w repertuarze Cinema City, ale nie czyni jeszcze filmu złożonym. :)
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2010, 14:15:34 pm wysłana przez blancjaone »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4786 dnia: Września 08, 2010, 15:26:18 pm »
Co by nie mówić Memento i Following to najlepsze filym Nolana. Często stawia się obok siebie Nolana, Aronofsky'ego i Finchera. Fincher zaczął że tak powiem chu... potem trzy wyśmienite filmy, z naciskiem na Grę. Problem Finchera jest taki, że on nigdy nie nakręcił filmu w stylu Śledząc czy Pi - od razu popkulturazacja pod przykrywką.

Śledząc Nolana to coś dające nadzieję na to, że kino współczesne może być ciekawe. Podbił swoją markę Memento, który jest najprościej mówiąc zajebisty, a potem tendencja mocno zniżkowa. Kryminał nawet ciekawy, z pomysłem, ale gdzież mu do Memento, a potem Batman początek i temu panu już dziękujemy.

Aronofsky ze swoim Pi pozamiatał nieco tu i tam, a potem Requiemem trochę sobie zepsuł u mnie opinię. Świetny film, ale gdzież mu do 3,14... Źródło i Zapaśnik to dobre filmy, ale nie tak jak dwa pierwsze.

Wszystkim rozpływającym się nad Incepcją polecam filmy Bergmana i Tarkowskiego. A najlepiej Primera ok.

Chcę podkreślić jednak, że Incepcja to pozytywne zjawisko. Boli mnie jednak, że ludzie się rozpływają, a w ogóle nie znają tej wyjebistej klasyki jeszcze sprzed ery totalnego zeszmacenia się kina. Nie wymagam oglądania Viscontiego, Bunuela i Ozu, ale cholera takie nazwiska jak Welles, Kubrick czu Huston powinny przeciętnemu widzowi coś mówić. Niestety - teraz liczy się tylko Tarantino, Burton i Cameron.

Za kilka dni premiera Obywatela Kane'a. Idźcie do kina i poznajcie czym jest KINO.

Przepraszam za takie pieprzenie na siłę, ale trochę czasu na to hobby poświęciłem i mówię wam z ręką na sercu, że wiele tracicie nie znając Na nabrzeżach, Siódmej pieczęci, Trzeciego człowieka i setek innych. Inaczej się postrzega nowe efektowne filmy mając w pamięci To wspaniałe życie itd.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2011, 14:08:49 pm wysłana przez setezer »

iko

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4787 dnia: Września 08, 2010, 15:34:18 pm »
TOP 1 Odyseja Kosmiczna 2001 Kubricka. (jeżeli mówimy tu o najbardziej wartościowych dziełach filmowych evre)
dziękuje, koniec imprezy. :troll:


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4788 dnia: Września 08, 2010, 15:51:37 pm »
Wartościowych tzn.? Mających szczególne walory artystyczne? To mogę się zgodzić. "Najmądrzejszych"? Już niezbyt. Ten film nie jest przeintelektualizowany, jest w sumie całkiem prosty. Na pewno jednak nie jest filmem szczególnie inspirującym, do takich należy np. To wspaniałe życie, Fitzcarraldo czy Piętno śmierci. Pamiętacie scenę z gramofonem w Fitzcarraldo? kur** mać, poniósł mnie ten cholerny patos. Specem od przeintelektualizowywania filmów jest Bergman. Persona, albo Zwierciadło Tarkowskiego. Z przystępniejszych polecam miażdżącego Stalkera - ruska Odyseja kosmiczna (TEN SAM MOTYW). Solaris Tarkowskiego to jednak nie to samo, ale Stalker może śmiało stawać w szranki z Odyseją.

No właśnie - obejrzyjcie Stalkera, naprawdę, naprawdę ścina z nóg, jak ten low-kick z gifa, zadany dziewczynie oblewającej piwem. Wcześniej polecam książkę Piknik na skraju drogi, na której podstawie film powstał (luźna interpretacja).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2011, 19:45:05 pm wysłana przez setezer »

iko

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4789 dnia: Września 08, 2010, 16:17:42 pm »
set luźna interpretacja Wiliama Coopera na temat Odysei. Jeśli miałbym coś wartościowego wyrazić w tekście, to musiałbym jeszcze raz zobaczyć te dzieło, albo nawet i kilka razy.

ps. Możesz być pewien, że zobaczę Stalkera. Najarałeś mnie. ;)


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4790 dnia: Września 08, 2010, 17:13:50 pm »
Masz może w wersji tekstowej to, co ten gość powiedział. Nie mam czasu na godzinne słuchanie przeplatane muzyką. Zresztą kiedyś lubiłem interpretacje tęgich głów, a teraz raczej średnio. Przeraża mnie czasem jak krótki jestem i wolę zostać w błogiej nieświadomości niż kolejny raz dowiedzieć się jak mało w życiu przeczytałem i obejrzałem - jak mało wiem. Wolę zostać na poziomie niezrozumienia i dopiero po kilku latach gdy obejrzę lub przeczytam to czego mi brakowało zakrzyknąć eureka! Czyli: mądrym analizom filmów mówię serdeczne dzięki.

Stalker prezentuje się jak dla mnie oszołamiająco. Zero efektów, a powala wizualnie. To jednak najmniej ważne. O co w tym filmie chodzi to pytanie podstawowe. Jak to zrozumiemy i przemyślimy, to mamy coś naprawdę niepowtarzalnego. W ogóle Tarkowski to zacny reżyser - Dziecko wojny jest prześwietne, Zwierciadło trochę zbyt osobiste, ale Andriej Rublow toć to taka Wojna i pokój wśród filmów - epickie. Solaris też interesujące. Lubię takie filmy jak Stalker, bo nie jest mocno znany, a jest naprawdę pełnokrwistym arcydziełem. Zresztą, ile jest znanych filmów sprzed 1990?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2011, 13:42:37 pm wysłana przez setezer »

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4791 dnia: Września 08, 2010, 17:31:49 pm »
Potrzebuje pomocy, szukam jakichś filmów typu "Goodfellas" albo "Casino" obojętne czy starych czy nowych byle by o gangsterach  :angel:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4792 dnia: Września 08, 2010, 17:41:18 pm »
Potrzebuje pomocy, szukam jakichś filmów typu "Goodfellas" albo "Casino" obojętne czy starych czy nowych byle by o gangsterach  :angel:
Blow.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4793 dnia: Września 08, 2010, 17:49:13 pm »
A Bronx Tale, bardzo podobny konstrukcją do Goodfellas, trochę szablonowy ale nie najgorsze, luźne i gangsterskie kino. Donnie Brasco także polecam za akcenty komediowe i całkiem dobre kreacje aktorskie.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2010, 17:53:46 pm wysłana przez Kert »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4794 dnia: Września 08, 2010, 18:01:52 pm »
TAJEMNICE LOS ANGELES - co prawda nie o gangsterach ale będziesz zadowolony (o policjantach).

No i oczywiście Ojciec chrzestny wszystkie części.

Człowiek z blizną.

Życie Carlita.

Nietykalni.

Z takich tych nowomodnych to ten z Danzelem, nie człowiek w ogniu (to o porywaczach dzieci) tylko... hmm... American gangster bodaj.


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2011, 13:40:51 pm wysłana przez setezer »

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4795 dnia: Września 08, 2010, 18:07:33 pm »
Dzięki :) dziś już zabieram się do oglądania : D

Ohtar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4796 dnia: Września 08, 2010, 18:39:29 pm »
Może jszcze wrogowie publiczni Mann'a.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4797 dnia: Września 08, 2010, 18:51:19 pm »
A nie Helikopter w ogniu?

A poważnie wrogowie publiczni są kapiszonowaci, raczej odradzam, szkoda czasu.

Polecam swoją drogą Serpico z Pacino o korupcji w policji (na faktach od LUMETA, tego mistrza od 12 gniewnych ludzi).

Ohtar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4798 dnia: Września 08, 2010, 19:04:43 pm »
A nie Helikopter w ogniu?

A poważnie wrogowie publiczni są kapiszonowaci, raczej odradzam, szkoda czasu.

Polecam swoją drogą Serpico z Pacino o korupcji w policji (na faktach od LUMETA, tego mistrza od 12 gniewnych ludzi).

BHD jest fpyte. A wrogów publicznych nie oglądałem, ale postać reżysera może dawać jakieś pojęcie o dobrym filmie.

1man1jar

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #4799 dnia: Września 08, 2010, 19:32:21 pm »
A poważnie wrogowie publiczni są kapiszonowaci, raczej odradzam, szkoda czasu.
Nie jest to arcydzieło, ale nie specjalnie widzę byś był w pozycji do dyktowania warunków kiedy poleciłeś mu American Gangster...