Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820563 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6200 dnia: Stycznia 29, 2013, 11:16:40 am »
I uważacie, że ja mam ból dupy?

Tak bo zamiast od początku to potraktować z żartem i pośmiać się z nami, spiąłeś tyłek i zacząłeś się bronić argumentami, że ty jesteś doświadczony filmowiec a my gówno wiemy :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6201 dnia: Stycznia 31, 2013, 23:48:29 pm »
Byłem właśnie na Lincolnie - chociaż twórcy zdecydowali się dosyć szybko wypuścić sequel do Lincoln:Pogromca Wampirów, to dobrze wywiązali się z zadania, kontynuując historię z części pierwszej. Tym razem większą wagę przyłożyli do dialogów, niż do akcji, przez co umiejętnie pokazali starzenie się głównego bohatera. Czekam z niecierpliwością na kolejną część zwieńczającą trylogię - chociaż trzeba przyznać że film zakończony był dosyć nieoczekiwanym cliffhangerem i ciekawi mnie jak twórcy z tego wybrną. Podejrzewam motyw zombie.






Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6202 dnia: Lutego 01, 2013, 00:07:51 am »
Hehe, jakbym czytał o spójnej historii bohaterów granych przez DiCaprio.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6203 dnia: Lutego 03, 2013, 13:21:33 pm »
Koniecznie oglądać! Mega animacja. Klimat, kreska, wszystko.

PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6204 dnia: Lutego 03, 2013, 20:07:31 pm »
Ciekawy montaż.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/wzIGVjOrjZ0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6205 dnia: Lutego 04, 2013, 01:13:51 am »
Właśnie oglądam Dwanaście Małp. Mózg roz#ebany!!! Pierwszy raz prawie od początku. Opad szczeny po prostu.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6206 dnia: Lutego 04, 2013, 07:51:41 am »
Terry Giliam w szczytowej formie

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6207 dnia: Lutego 04, 2013, 22:04:15 pm »
Obejrzałem "The Crazies" z 2010 roku i WOW! Jak ja uwielbiam ten gatunek. Od samego początku czuć rękę Romero. Gorąco polecam jeśli ktoś ma ochotę na klasyczny horror.

Marins

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6208 dnia: Lutego 04, 2013, 22:52:53 pm »
Obejrzałem "The Crazies" z 2010 roku i WOW! Jak ja uwielbiam ten gatunek. Od samego początku czuć rękę Romero. Gorąco polecam jeśli ktoś ma ochotę na klasyczny horror.
Wpis.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6209 dnia: Lutego 06, 2013, 17:32:19 pm »
Poradnik pozytywnego myślenia - jeśli ktoś się zastanawia na co iść na walentynki  z kobietą to w sumie niezły wybór.

Temat filmu - historia pewnej znajomości z chorobą psychiczną w tle oraz ogólnie niepasującym happy endem. Ogląda się dobrze, aktorstwo świetne, a klimat samego filmu zupełnie nie hollywoodzki - takie wrażenie jakby nakręcili go w Skandynawii czy może Francji. Ogólnie 8/10

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6210 dnia: Lutego 08, 2013, 16:09:03 pm »
Ktoś oglądał 'The Master' Andersona? Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio wypluło amerykańskie kino. Świetne dwie pierwszoplanowe role, super ujęcia, ciekawy scenariusz, klimat i oldskulowy sposób montażu. Pewno nagród wiele nie zgarnie, ale kij z tym.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6211 dnia: Lutego 09, 2013, 04:30:49 am »
Poradnik pozytywnego myślenia - jeśli ktoś się zastanawia na co iść na walentynki  z kobietą to w sumie niezły wybór.

Temat filmu - historia pewnej znajomości z chorobą psychiczną w tle oraz ogólnie niepasującym happy endem. Ogląda się dobrze, aktorstwo świetne, a klimat samego filmu zupełnie nie hollywoodzki - takie wrażenie jakby nakręcili go w Skandynawii czy może Francji. Ogólnie 8/10
Wlasnie dzisiaj na tym bylem z duperka w kinie. Tak jak mowisz, film idealny do ogladania z kobieta, ale nic wiecej. Osobiscie mocno sie zawiodlem na nim... oklepany do bolu schemat z oklepana do bolu koncowka (swoja droga koncowka z dupy). Kilka smiesznych momentow i wlasciwie to tyle jesli chodzi o ten film. Gra aktorska mnie nie powalila, a klimatu "nie hollywoodzkiego" tez nie dostrzeglem. NO I NAJWAZNIEJSZE. GDZIE KURDE BYLO TO CALE POZYTYWNE MYSLENIE? Jak na moje oko to tego pozytywnego myslenia bylo tam tyle co kot naplakal. Pomijam tutaj jakze gleboka mysl glownego bohatera:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
oraz bezgraniczna wiare w zabobony jego ojca. Ogolnie to film mnie ani troche nie przekonal do pozytywnego myslenia, a wrecz przeciwnie.
Poza tym prooosze was... optymizm jest passe since zawsze.

6/10
(Jesli idziesz na film z duperka to mozesz dodac jedno oczko)
Przeskalujcie to sobie na skale Kyokushinmana bo mi sie aktualnie nie chce.
Dobranoc.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6212 dnia: Lutego 09, 2013, 09:00:45 am »
W twoim aktualnym nastroju Ojciec Chrzestny by ci się nie podobał :) Nie twierdzę, że ten film to jakieś objawienie, ale jest naprawdę ok i poza końcówką z sufitu jak najbardziej godny polecenia

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6213 dnia: Lutego 10, 2013, 17:28:58 pm »
Ktoś oglądał 'The Master' Andersona? Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio wypluło amerykańskie kino. Świetne dwie pierwszoplanowe role, super ujęcia, ciekawy scenariusz, klimat i oldskulowy sposób montażu. Pewno nagród wiele nie zgarnie, ale kij z tym.

Strasznie, ale to naprawdę śmiertelnie zmęczył mnie ten film. Wspaniałe aktorstwo, ale sam film chyba jednak zbyt wydumany.

----------------------------------------------------------------------------------------

Właśnie skończyłem oglądać Life of Pi - wspaniały wizualnie film z ciekawą historią, czy też właściwie przypowieścią. Polecam bardzo, nawet raz nie spojrzałem na zegarek, ogląda się jednym tchem. 9/10
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 22:42:54 pm wysłana przez Szymku »

el becetol

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6214 dnia: Lutego 12, 2013, 23:07:53 pm »
Byłem na Szklanej Pułapce 5 i chociaż znajomi narzekali mi się ten film podobał jak najbardziej. Nawet się wzruszyłem, w końcu to już 25 lat od kiedy John McClane oczyścił Nakatomi Plaza - a siwy i podstarzały Bruce dalej nie stracił formy i zabija hordy przeciwników nie patrząc na to że w trakcie każdego filmu kilkukrotnie otrzymuje śmiertelne obrażenia. Tym razem John ma przy boku syna, już dorosłego, który idzie w ślady ojca - co jest też fajnym zagraniem twórców - w końcu chłopaki wychowane na pierwszym Die Hard dziś też już są siwi i często mają dzieciaki w wieku Johna Juniora.

Dobry film sensacyjny, po prostu, tym razem bez studenckiego humoru, hackerów i parkouru jak w czwórce - stary Bruce, mocna kaskaderka i klasyczny rozp**rdol.

Edit. I NIE OGLĄDAJCIE TRAILERÓW, ja dopiero teraz oglądam i trailer nr. 3 po prostu opowiada cały film od pierwszej aż po ostatnią scenę. poj**ało ich.


« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2013, 23:19:17 pm wysłana przez el becetol »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6215 dnia: Lutego 13, 2013, 13:19:01 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6216 dnia: Marca 01, 2013, 21:16:45 pm »
Byłem wczoraj na Mama, film zapowiadał się na poczatku nawet spoko, ale im bliżej końca tym gorzej. Końcówka to już kompletna nuda i standardowo, wyszedłem średnio zadowolony. Ostatnio horrory jakoś mnie nie straszą, a uwielbiam ten gatunek, ale to może przez wiek po prostu.

Na plus, obejrzałem trailer Martwego Zła, nie wiedziałem, że robią remake mojego ulubionego filmu, pewnie wyjdzie tak sobie, ale z chęcią obejrzę  8)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6217 dnia: Marca 03, 2013, 01:56:00 am »
Dopiero dziś obejrzałem Django i niestety dla mnie 2 godz nudy. Piszę 2 godz, bo przez te pół godz cos się nawet działo,  a tak mega przewidywalny film no i przede wszystkim mało wciągający. Moze po prostu filmy Tarantino mnie już nudzą,  ciężko powiedzieć  ale na Django się mocno zawiodłem. Na plus,  dobra rola Jacksona i Leonardo,  ale główny bohater zawiódł,  co pociągnąło resztę filmu.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6218 dnia: Marca 25, 2013, 21:25:57 pm »
Na fali niedawno obejrzanej Drogówki (dobre kino, tutaj reżyser ostro pojechał z Polską w krzywym zwierciadle, choć wyobraźnia w niektórych scenach nieźle go poniosła) poszedłem za ciosem i skończyłem przed chwilą Różę.
Chyba nie ma lepszego sposobu na zepsucie sobie humoru w mroźny wieczór. W tym filmie za jaja trzyma wszystko. Czekasz na kolejny wybuch rozpaczy, co kadry potraktowane filtrem brudnej sepii jeszcze mocniej uwydatniają. Nerwowo drapiesz się po udzie, bo w głębi duszy chcesz, aby temu mężnemu, skromnemu człowiekowi, któremu scenarzysta wykroił prawdziwą apoteozę bohaterstwa w końcu się udało. Ale nie, dosadne wizualia i akty przemocy atakują od pierwszego kadru, przerywane jedynie chwilami oddechu w postaci ukazania empatycznych ludzkich odruchów i emocji. Skromne życie, które nigdy nie miało szansę na normalność, przerywane jest dosadną brutalnością, jakby mało było w życiu ukazanych postaci osobistych tragedii. Warto zobaczyć, aby podreperować swoje poczucie bezpieczeństwa i tego, że całe pozorne gówno obecnej rzeczywistości odbija się w lustrze realiów powojennej Polski, ukazując taflę krystalicznie czystego jeziora ze słonecznymi iskierkami odbijającymi się na jego powierzchni. Aktorsko nie można nic zarzucić, Dorocińskiego uwielbia się od pierwszej migawki, to człowiek o twarzy i charyzmie skrojonej do tego fachu. Twórcy stworzyli mu postać nie poddaną jakiejkolwiek wątpliwości widza, zero dwuznaczności. Mężczyzna, którym każdy w głębi chciałby być. Kulesza niemrawo, ale czasami dotrzymuje kroku. Prawdziwą drugoplanową perłą jest Braciak, chciałbym widzieć więcej jego aktorstwa, niekoniecznie polegającego na ukazywaniu postaci ewidentnie po spożyciu, jak często lubi go nakreślać Smarzowski.
Martwi mnie, że Polacy wybitnie umieją zrobić dobre kino bazując na narodowych tragediach i dramatach, gdzie widzowie wpadają w zadumę i płaczą nad losem historycznego wpierdolu, odbierają wizualne wrażenia, jakby twórca filmu prądem w mózgu stymulował ich męczeńską naturę.

Filmu nie polecam do oglądania w dobrym nastroju, z kobietą u boku. Ten film trzeba zobaczyć samemu, aby poczuć samodzielność i samotność Tadeusza w jego boju o normalność i namiastkę rodzinnego życia w skurwiałej rzeczywistości. Kawał bohatera.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6219 dnia: Marca 25, 2013, 21:48:50 pm »
Zachęciłeś mnie.  :angel:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6220 dnia: Marca 25, 2013, 22:04:11 pm »
Naprawde warto. Ja poszedłem pamiętam z duperko na ten film. Nie mielismy kompletnie pojecia o czym to, ale jak zobaczylem, ze Smarzowski to postanowilem isc. I to byl blad. Wyszlismy z kina w tak chujowym nastroju, ze szok.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6221 dnia: Marca 25, 2013, 22:20:57 pm »
Jeśli na kimś robiła wrażenie pierwsza połowa Pianisty, bądź akty brutalności ukazane w Liście Schindlera, wie, czego oczekiwać, bo w tym przypadku uderzenie jest w podobny deseń. Jedna z najmocniejszych scen jest już na samym początku filmu, odczuwam, że miała za zadanie odpowiednio nastroić widza. Kino mocno depresyjne, jeśli ktoś się wczuwa. Choć nie ryje czaszki tak mocno, jak Requiem dla Snu i Pi ;)

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6222 dnia: Marca 25, 2013, 22:25:33 pm »
Requiem mnie nie poryło, ot film o ćpunach. Pi za to bardzo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6223 dnia: Marca 25, 2013, 22:35:14 pm »
Mnie w Requiem przejęła destrukcja psychiczna bohaterów, zatracenie wszelakich zasad i moralności, z wątkiem matki na czele, bo ta kobieta wydawała się najbardziej bezbronna i niezasłużenie "zapracowała" na swój upadek.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6224 dnia: Marca 30, 2013, 21:47:51 pm »


Bardzo ciekawy film przybliżający kulturę Śląska i Ślązaków.  :angel:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6225 dnia: Kwietnia 06, 2013, 12:13:23 pm »
Welcome to the Punch

Naprawdę porządny angielski film sensacyjny. Max (James McAvoy) szuka powiązań pomiędzy falą morderstw, a Jacobem Sternwoodem (Mark Strong), jego nemesis z przeszłości, który zniknął z pola widzenia 3 lata wcześniej. W tle polityka, handel bronią, pieniądze i sporo strzelania. Naprawdę solidna, profesjonalna robota, polecam fanom gatunku - zdecydowanie miła odmiana dla osób, którym opatrzyły się hollywoodzkie mordy. 8/10

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6226 dnia: Kwietnia 09, 2013, 20:16:40 pm »
Zapowiada się rewelacyjnie.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6227 dnia: Kwietnia 16, 2013, 11:50:38 am »
Jestem mocno nagrzany na The Place Beyond the Pines, od twórcy świetnego Blue Valentine, tym bardziej, że zbiera niezłe recenzje, a średnia na rottentomatoes na razie nie spada poniżej 80%.

Z ostatnio oglądniętych filmów zapadła mi w pamięci rola Charlize Theron w Young Adult. Film trzyma się w ryzach dzięki roli jej i Pattona Oswalta. Postać zblazowanej rozwódki i alkoholiczki, która nadal urzeka. Film nieco na komiczną nutę, traktujący o powrotach do przeszłości, dzieciństwa i zderzeń z niekoniecznie miłą rzeczywistością. Obraz miał o wiele większy potencjał, nudna pierwsza połowa, ale finał niezły. Co dobre, to pomimo zupełnie innych realiów  mamy do czynienia z historią, w której wielu z nas może się odnaleźć i skłonić do małych przemyśleń. Szkoda, że zatopione jest to tylko w poprawnej obyczajówce, puszczanej zwykle w tygodniowym bloku telewizji po wieczornych wiadomościach.  Tak, jak brzmi mój opis, taki jest film - wtórny. Niemniej z braku laku warto dla głównej bohaterki i dość melancholijnej historii.

A już największą beką z twórców w przypadku ostatnio widzianych filmów jest oglądnięty do obiadu The Manhattan Project z lat 80tych, który opowiada dość niewiarygodną historię nastolatka, wykradającego pluton z tajnego laboratorium, w celu skonstruowania bomby atomowej i przedstawienia jej na ogólnokrajowym konkursie naukowym. Intrygujące, jest dużo maszyn i techniki ukazanych w filmie, więc potencjalny "raj" dla technicznego freak'a. Szkoda, że film aspirujący na thriller to raczej gruba komedia dla nastolatków, a ukazane rozwiązania i akcje to całkowite zaprzeczenie zjawisk fizycznych i ogólnie znanych faktów. Jakby ktoś miał szansę, niech obejrzy (leci czasem na MGM hd), bo niedorzeczności w tym filmie jest mnóstwo, a klimat lat 80tych wręcz wylewa się z ekranu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2013, 11:56:07 am wysłana przez Kert »

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6228 dnia: Kwietnia 19, 2013, 09:18:17 am »
W niedzielę wybieram się na Oblivion z Tomem Cruisem. Trailery zapowiadają ciekawy film.

W ogóle w tym roku sporo dobrego sci-fi wychodzi lub przynajmniej zapowiada się na dobry.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6229 dnia: Kwietnia 19, 2013, 09:24:45 am »
Czytałem o Oblivion. Jeśli chodzi o wrażenia ogólne, to niemal kalka Tron:Legacy, robionego przez tych samych ludzi. Pod względem technicznym i odczuć estetycznych jest rewelacyjnie, fabularnie i dialogowo już ponoć bardzo średnio.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6230 dnia: Kwietnia 19, 2013, 09:26:21 am »
Ja ostatnio forever alone, więc nawet nie mam się z kim na ten film wybrać jakbym chciał  :cry_anim:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6231 dnia: Kwietnia 19, 2013, 09:28:17 am »
A to jakiś problem, żeby iść do kina samemu? To nie wakacje z biurem podróży, że jadąc w pojedynkę płacisz więcej.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6232 dnia: Kwietnia 19, 2013, 09:31:04 am »
Nie, wiele razy sam chodzilem do kina i pewnie znowu zaczne. Jakoś ostatnio po prostu nie mialem ochoty.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6233 dnia: Kwietnia 22, 2013, 07:48:47 am »
Czytałem o Oblivion. Jeśli chodzi o wrażenia ogólne, to niemal kalka Tron:Legacy, robionego przez tych samych ludzi. Pod względem technicznym i odczuć estetycznych jest rewelacyjnie, fabularnie i dialogowo już ponoć bardzo średnio.
W ogóle nawet na moment w czasie seansu nie przyszło mi do głowy, że film jest kalką Tron: Dziedzictwo. Baaa... tam nawet nie ma co być kalką, bo wszystko jest tak odmienne, że jedyną wspólną rzeczą łączącą oba obrazy jest osoba reżysera. Zatem ktokolwiek to stwierdził to albo pała nienawiścią do Cruise'a albo jest totalnie ślepy.

A teraz do rzeczy. Bardzo dobry film ze świetną fabułą, zdjęciami i efektami specjalnymi. Mocna produkcja sci-fi. Cały czas trzyma w napięciu. Pierwszy raz byłem na filmie, w trakcie którego była niemal kompletna cisza na sali, a ta była prawie pełna. Wszyscy oglądali w skupieniu. W ogóle nie odczułem znużenia i nie pamiętam, czy był jakiś moment w filmie, który sprawił, że czuwałem jakieś dłużyzny.

Finał może trochę zbyt prosty, ale sam obraz wynagradza niedociągnięcia. Dwie godziny minęły jak z bicza strzelił. Jest jeszcze nadzieja na dobre kino z tego gatunku. Zobaczymy teraz odpowiedź Elysium.

Naprawdę polecam się wybrać do kina, bo warto.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2013, 08:30:26 am wysłana przez LukeSpidey »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6234 dnia: Kwietnia 22, 2013, 07:53:11 am »
Z tymi porównaniami chodziło bardziej o całokształt. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak wybrać się na seans.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6235 dnia: Kwietnia 22, 2013, 10:34:26 am »
Fakt, końcówka nieco zawodzi, ale film jest niezły. Na pewno lepszy od Trona!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6236 dnia: Kwietnia 22, 2013, 10:55:27 am »
To windo się wybierze do kina pewnikiem ;)

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6237 dnia: Kwietnia 22, 2013, 13:34:28 pm »
To Lem się wybierze do kina pewnikiem ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6238 dnia: Kwietnia 22, 2013, 13:47:50 pm »
Idziecie ze swoimi kobietami?









OH, WAIT  :troll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6239 dnia: Kwietnia 23, 2013, 19:31:45 pm »
Ja polecam film "LOT". Świetna gra Washingtona, fajne ujęcia i film od początku wkręca widza w swój klimat. Niezła fabuła, końcówka trochę jałowa, taka w amerykańskim stylu, ale i tak polecam. Po prostu fajny film. :)