Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820562 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6600 dnia: Października 09, 2013, 19:53:51 pm »
Hej, co możecie polecić ze scifi z ostatnich lat, żeby było w HD na torrentach? Większe hity oglądałem, a testnąłbym 42 cale fullhd. :troll:
Poleciłbym Ci Elizjum, ale wydaje mi się, że jeszcze go nie ma na torrentach. Tak, czy siak wizualnie ten film to perełka.

Wczoraj byłem na przedpremierowym pokazie Grawitacji. Zdjęcia Lubezkiego, to po prostu mistrzostwo świata (Ten człowiek musi w końcu dostać jakąś statuetkę). Co do samej historii, to oprócz kilku naciąganych momentów jest naprawdę zgrabnie poprowadzona. Do tego wg mnie Sandra zagrała naprawdę przyzwoicie , a Clooney jak to Clooney.
Szkoda tylko , że nie miałem możliwości obejrzenia go jak człowiek, czyt. w 2D.

Prawda to że film ma genialne efekty 3d?.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6601 dnia: Października 09, 2013, 19:59:13 pm »
Hej, co możecie polecić ze scifi z ostatnich lat, żeby było w HD na torrentach? Większe hity oglądałem, a testnąłbym 42 cale fullhd. :troll:
Poleciłbym Ci Elizjum, ale wydaje mi się, że jeszcze go nie ma na torrentach. Tak, czy siak wizualnie ten film to perełka.

Wczoraj byłem na przedpremierowym pokazie Grawitacji. Zdjęcia Lubezkiego, to po prostu mistrzostwo świata (Ten człowiek musi w końcu dostać jakąś statuetkę). Co do samej historii, to oprócz kilku naciąganych momentów jest naprawdę zgrabnie poprowadzona. Do tego wg mnie Sandra zagrała naprawdę przyzwoicie , a Clooney jak to Clooney.
Szkoda tylko , że nie miałem możliwości obejrzenia go jak człowiek, czyt. w 2D.

Prawda to że film ma genialne efekty 3d?.
Może w Imaxie jakoś to wygląda, bo w zwykłym kinie jak dla mnie porażka.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6602 dnia: Października 09, 2013, 20:59:00 pm »
Cytuj
Do tego wg mnie Sandra zagrała naprawdę przyzwoicie

Ostatnio jak wyczytałem, że pani ma 49 lat to ciężko mi było uwierzyć. Niesamowicie się trzyma.

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6603 dnia: Października 09, 2013, 21:16:43 pm »
Obejrzałem Prometeusza i zostałem wizualnie zgwałcony. Dziś oglądam Millerów, też w hd. Postanowiłem, że nic poniżej 720p już nie obejrzę.

Millerow widze tylko Webripy jak narazie wiec kupa, a nie 720p  :P
Ja zazwyczaj czekam na wersje br x264 bo to juz sie da ogladac, a sciagania tylko 5-6GB.

el becetol

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6604 dnia: Października 09, 2013, 21:53:11 pm »
Co to właściwie jest webrip i webdwnld? Jakie jest źródło tych plików?

Jacek84

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6605 dnia: Października 09, 2013, 21:56:55 pm »
Izolowane streamy np. dla akademii.

svonston

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6606 dnia: Października 09, 2013, 22:35:23 pm »
Ja obejrzałem przed chwilą We're.The.Millers.2013.720p.WEBRiP.h264.AAC-RARBG i powiem, że jakość ok. Oglądam gdzieś z 200-230 cm i było ok. <kciuk w górę>

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6607 dnia: Października 09, 2013, 22:45:35 pm »
Z ostatnich filmów SFI to polecam Star Trecka najnowszego. Pierwsze 10 minut jest boskie <3 (potem gorzej ale i tak okej)

Dzisiaj byłem na grawitacji i jak dla mnie bardzo dobry film, jedynie stęki i zadyszka Sandry mi przeszkadzały. Wiadomo, z początku okej, ale jak mi to towarzyszyło cały film to gorzej niż finał kobiet w turnieju tenisa. Chyba pierwszy film 3D, w którym odruchowo zamykałem oczy jak fragmenty satelity leciały w naszym kierunku.

Czyli co Svon? FullHD fajny? Dobrze, że nie wziąłeś tego HD Ready ;p

svonston

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6608 dnia: Października 09, 2013, 22:48:33 pm »
Tak, kupiłem ten, który podałeś. Tata przyjechał po niego, powiedział, że zabiera mój 32, no i zostałem właścicielem Philipsa 42". :) Trochę gorsze kolorki na standardowych ustawieniach, ale trochę się pobawiłem i elegancko. Gierki odpalone na Wii to tragedia, ale i tak idzie w świat chyba. Jeszcze raz dzięki.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6609 dnia: Października 09, 2013, 22:56:30 pm »
Tak, kupiłem ten, który podałeś. Tata przyjechał po niego, powiedział, że zabiera mój 32, no i zostałem właścicielem Philipsa 42". :)

Wygryw.

I teraz jakbyś wziął tą plazmę, to gierki z PS4 jak kupa by wygladały ;p

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6610 dnia: Października 10, 2013, 17:58:31 pm »
Ostatnio oglądnąłem z tych głośniejszych "Prisoners" i polecam. Warto obejrzeć. Aktorsko świetnie (w tym Paul Dano jak zwykle daje radę), jest konkretna, gęsta atmosfera, zapadające w pamięci sceny. Samo tempo opowieści czasami siada, ale aura zagadki nie pozwala się oderwać. To też jeden z małego kręgu filmów, które nie silą się na niedopowiedzenia. Liczy się dość zgrabna historia opowiedziana od początku do końca. Miałem lekkie skojarzenia z amerykańską wersją Millennium - pewnie przez scenerię. Film oczywiście ma kilka wad, ale udany seans gwarantowany.
Jak ktoś chce iść do kina, to byle nie do multipleksu, albo w mało popularnych godzinach. Akcja się zagęszcza, jest dobry dialog, wtem atakuje szeleszcząca torebka jakiegoś pacana, któremu po 2 min bez chrupania chipsów najwyraźniej zanikają funkcje życiowe. I tak x20 osób na sali o podobnym zachowaniu. Mordercy wrażeń.

Zabrałem się też za "Let's talk about Kevin", ale film już od pierwszych minut uderza taką depresją, że sobie podarowałem i muszę go wziąć na 2 razy. ;-)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2013, 18:00:38 pm wysłana przez Kert »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6611 dnia: Października 13, 2013, 15:40:19 pm »
Dziś Grawitacja w Imaxi-e. Szykuje się wizualny orgazm w 3d :). Ostatnio byłem na Labiryncie, fajny gęsty klimat polecam poczekać na wersje blue ray i zobaczyć spokojnie w domu.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6612 dnia: Października 13, 2013, 16:40:49 pm »
Na fali wczorajszego seansu telewizyjnego klasyka Carpentera, ogarnąłem, że w 2011 powstał prequel skupiający się na norweskiej ekipie naukowców i jestem zaciekawiony, jak do tego podeszli twórcy.

Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?


Tymczasem Captain Phillips z Hanksem zbiera rewelacyjne noty. Po trailerze i wstępnych zapowiedziach spodziewałem się średniaka. Solidna jesień filmowa.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2013, 17:03:49 pm wysłana przez Kert »

Jacek84

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6613 dnia: Października 13, 2013, 17:09:45 pm »
Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?
Nie. Dwa smaczki po minucie każdy. Reszta szrot.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6614 dnia: Października 14, 2013, 00:32:54 am »
Na fali wczorajszego seansu telewizyjnego klasyka Carpentera, ogarnąłem, że w 2011 powstał prequel skupiający się na norweskiej ekipie naukowców i jestem zaciekawiony, jak do tego podeszli twórcy.

Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?


Tymczasem Captain Phillips z Hanksem zbiera rewelacyjne noty. Po trailerze i wstępnych zapowiedziach spodziewałem się średniaka. Solidna jesień filmowa.
Eee no Greengrass czasem coś dobrego nakręci ( Bloody Sunday, Krucjata Bourne'a)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6615 dnia: Października 14, 2013, 08:10:56 am »
Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?
Nie. Dwa smaczki po minucie każdy. Reszta szrot.
Jednak ściągnąłem, hehe.

Co pierwsze rzuca się w oczy - czemu kur** poszli w słabe cgi, zamiast charakterystycznej dla poprzedniczki animatroniki. Ja wiem, że budżet, ale efekty w filmie z 2011r wyglądają słabiej, mniej wiarygodnie i mniej "soczyście", niż starszego o prawie 30 lat protoplasty (który notabene stanowi wzór i często przytaczany przykład na rewelacyjne modele i mechaniczne efekty "kukiełek"). Jakbym oglądał lekko zmodyfikowane filmiki cgi z Resident Evil. Nad przedstawioną historią nawet nie ma co się rozwodzić. Z jednej strony wiadomo, że musi być zawiązanie fabularne z, jak się okazuje, sequelem, ale konstrukcja, pomysł i sylwetki charakterystycznych bohaterów są niemalże identyczne, złamane jedynie przez panią paleontolog. Jest dużo gaf, jak na bazę pełną mądrych w założeniu ludzi pełniących funkcje naukowe. Ogląda się za to dość przyjemnie, ale z powodu braku suspensu prawie zasnąłem, lekko się rozbudzając na obdarzonych w rezultacie największym zainteresowaniem scenach, nawiązujących bezpośrednio do filmu Carpentera. A tak, to prawie niskich lotów slasher movie, czyli popatrzeć jak giną i kto się ostanie.
W sumie nie wiem czy warto polecić, bo fani The Thing zapewne już go obejrzeli, aby mieć pełniejszy pogląd na zarys wydarzeń nakreślony przez twórców, a reszta widzów nie znajdzie tutaj nic wartego głębszego zainteresowania. Lepiej obejrzeć porządniejszy horror, niekoniecznie w takim klimacie.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2013, 08:13:18 am wysłana przez Kert »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6616 dnia: Października 14, 2013, 11:11:32 am »
Obejrzałem Elizjum, Pacific Rim i jeszcze cos ale nie pamietam co to było, takie było dobre. Wszystko to durne chłamy, gdyby nie to ze oglądałem w pracy to żałował bym straconego czasu :mad:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6617 dnia: Października 14, 2013, 11:47:08 am »
Wszystko to durne chłamy, gdyby nie to ze oglądałem w pracy to żałował bym straconego czasu
Raku oglądający filmy w pracy:


piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6618 dnia: Października 14, 2013, 11:53:31 am »
Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?
Nie. Dwa smaczki po minucie każdy. Reszta szrot.
Jednak ściągnąłem, hehe.

Co pierwsze rzuca się w oczy - czemu kur** poszli w słabe cgi, zamiast charakterystycznej dla poprzedniczki animatroniki. Ja wiem, że budżet, ale efekty w filmie z 2011r wyglądają słabiej, mniej wiarygodnie i mniej "soczyście", niż starszego o prawie 30 lat protoplasty (który notabene stanowi wzór i często przytaczany przykład na rewelacyjne modele i mechaniczne efekty "kukiełek"). Jakbym oglądał lekko zmodyfikowane filmiki cgi z Resident Evil. Nad przedstawioną historią nawet nie ma co się rozwodzić. Z jednej strony wiadomo, że musi być zawiązanie fabularne z, jak się okazuje, sequelem, ale konstrukcja, pomysł i sylwetki charakterystycznych bohaterów są niemalże identyczne, złamane jedynie przez panią paleontolog. Jest dużo gaf, jak na bazę pełną mądrych w założeniu ludzi pełniących funkcje naukowe. Ogląda się za to dość przyjemnie, ale z powodu braku suspensu prawie zasnąłem, lekko się rozbudzając na obdarzonych w rezultacie największym zainteresowaniem scenach, nawiązujących bezpośrednio do filmu Carpentera. A tak, to prawie niskich lotów slasher movie, czyli popatrzeć jak giną i kto się ostanie.
W sumie nie wiem czy warto polecić, bo fani The Thing zapewne już go obejrzeli, aby mieć pełniejszy pogląd na zarys wydarzeń nakreślony przez twórców, a reszta widzów nie znajdzie tutaj nic wartego głębszego zainteresowania. Lepiej obejrzeć porządniejszy horror, niekoniecznie w takim klimacie.
W kilku scenach użyli animatroniki.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6619 dnia: Października 14, 2013, 12:55:04 pm »
Zagłębiłem się nieco w temat i jest kilka wersji. Użyli w większości scen tzw. "practical effects" i gdy miało się okazać, że wyglądają sztucznie i poruszają się mocno nienaturalnie, nakładano na nie cgi. Inna wersja: użyto animatroniki, ale zdecydowano po testowych projekcjach i dezaprobacie pierwszych widzów, że cgi lepiej spełni swoje zadanie. Generalnie, na YouTube lata filmik z produkcji, na którym widać dużo zastosowań praktycznych efektów specjalnych dla wersji z 2011r. Co nie zmienia faktu, że rezultat jest... mocno średni, jakiś taki nieprzystający do o wiele starszego filmu, uwzględniając nawet czysto komiczną głowę-pająka :lol:

Poczytałem także nieco o samym filmie i należy oddać twórcom, że starali się wiernie odtworzyć i nawiązać do pierwowzoru z 1982r. (samo sformułowanie jest niefortunne, bo film Carpentera to także remake).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6620 dnia: Października 14, 2013, 13:08:51 pm »
starali się wiernie odtworzyć i nawiązać do pierwowzoru z 1982r.
Typu siekiera w drzwiach, która jest potem u Carpentera itp.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6621 dnia: Października 14, 2013, 13:39:25 pm »
starali się wiernie odtworzyć i nawiązać do pierwowzoru z 1982r.
Typu siekiera w drzwiach, która jest potem u Carpentera itp.
Wyłapałem kilka z tych bardziej oczywistych, a po resztę zapraszam np. do godnej polecenia sekcji faq nt. filmu: http://www.imdb.com/title/tt0905372/faq

Jacek84

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6622 dnia: Października 14, 2013, 22:54:44 pm »
Pytanie do użytkowników, którzy oglądali to nowe The Thing, czy warto zapychać łącze?
Nie. Dwa smaczki po minucie każdy. Reszta szrot.
Jednak ściągnąłem, hehe.

Co pierwsze rzuca się w oczy - czemu kur** poszli w słabe cgi, zamiast charakterystycznej dla poprzedniczki animatroniki. Ja wiem, że budżet, ale efekty w filmie z 2011r wyglądają słabiej, mniej wiarygodnie i mniej "soczyście", niż starszego o prawie 30 lat protoplasty (który notabene stanowi wzór i często przytaczany przykład na rewelacyjne modele i mechaniczne efekty "kukiełek"). Jakbym oglądał lekko zmodyfikowane filmiki cgi z Resident Evil. Nad przedstawioną historią nawet nie ma co się rozwodzić. Z jednej strony wiadomo, że musi być zawiązanie fabularne z, jak się okazuje, sequelem, ale konstrukcja, pomysł i sylwetki charakterystycznych bohaterów są niemalże identyczne, złamane jedynie przez panią paleontolog. Jest dużo gaf, jak na bazę pełną mądrych w założeniu ludzi pełniących funkcje naukowe. Ogląda się za to dość przyjemnie, ale z powodu braku suspensu prawie zasnąłem, lekko się rozbudzając na obdarzonych w rezultacie największym zainteresowaniem scenach, nawiązujących bezpośrednio do filmu Carpentera. A tak, to prawie niskich lotów slasher movie, czyli popatrzeć jak giną i kto się ostanie.
W sumie nie wiem czy warto polecić, bo fani The Thing zapewne już go obejrzeli, aby mieć pełniejszy pogląd na zarys wydarzeń nakreślony przez twórców, a reszta widzów nie znajdzie tutaj nic wartego głębszego zainteresowania. Lepiej obejrzeć porządniejszy horror, niekoniecznie w takim klimacie.
I czemu nie słuchałeś kolegi?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6623 dnia: Października 14, 2013, 23:04:39 pm »
Pośrednio wytłumaczone w pierwszym zdaniu ostatniego akapitu. Wielkim fanem nie jestem, ale chciałem wiedzieć, jak do tematu norweskiej stacji podeszli scenarzyści. Gdyby się zastanowić, to w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.

Jacek84

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6624 dnia: Października 14, 2013, 23:07:44 pm »
To jest ten minutowy smaczek, bo srsly, ten film to tak naprawdę scena ze zwierzakiem. Tak to zero wartości dodanej. Już nawet Prometeusz miał więcej do dodania do swojego uniwersum.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6625 dnia: Października 14, 2013, 23:12:15 pm »
Gdyby tak było, sekcja faq na imdb nie byłaby tak przepastna ;-) Kumam jednak Twój tok myślenia i w sumie się zgadzam.

Jacek84

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6626 dnia: Października 14, 2013, 23:42:41 pm »
Ludzie będą się doszukiwali drugiego dna nawet w filmie dokumentalnym o łosiach, tylko po to, żeby nie wyszło przypadkiem, ze jest nudny i słaby.

Remake The Thing jest nudny, słaby, nie posiada w ogóle suspensu i nie straszy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6627 dnia: Października 15, 2013, 00:29:29 am »
Tym bardziej nieciekawie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że film miał powstawać z myślą o fanach obrazu z lat 80tych.

No nie wiem, scena z formowaniem Splitface'a jest dość mocna, chyba najbardziej utkwiła mi w głowie. Generalnie, to ch**, nie naukowcy. Po obejrzeniu, nawet biolog z Prometeusza wyciągający łapy do cipko-węża wydaje się kierować większą logiką :troll:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6628 dnia: Października 15, 2013, 08:51:39 am »
w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.
Wyjaśnij proszę tu, albo na PW, bo raczej nie będę oglądał.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6629 dnia: Października 15, 2013, 09:22:17 am »
w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.
Wyjaśnij proszę tu, albo na PW, bo raczej nie będę oglądał.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

el becetol

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6630 dnia: Października 15, 2013, 10:17:29 am »
w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.
Wyjaśnij proszę tu, albo na PW, bo raczej nie będę oglądał.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Coś źle pamiętasz. W końcówce nowego Thing
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6631 dnia: Października 15, 2013, 10:21:48 am »
Takie dysputy, więc to jednak dobry film! :troll:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6632 dnia: Października 15, 2013, 10:24:29 am »
w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.
Wyjaśnij proszę tu, albo na PW, bo raczej nie będę oglądał.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Coś źle pamiętasz. W końcówce nowego Thing
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Muszę jeszcze raz obejrzeć w takim razie, bo
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6633 dnia: Października 17, 2013, 19:15:54 pm »
Obejrzałem sobie Kick Ass 2. Nie wdając sie w szczegóły - większego gówna nie widziałem o kilku lat. Film jest słabszy niż słaby. Dziwne dosyć bo komiks Kic Ass 2 był słabszy od jedynki ale i tak dobry. Film za to po całości ssie pauke. 2/10 (+1 za Jima Carreya, który samotnie robi dobrą robotę)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6634 dnia: Października 17, 2013, 19:40:01 pm »
Tymczasem szykuje się nie lada gratka polskiego kina - chyba największy do tej pory przegląd klasycznych, rodzimych dzieł pod patronatem Scorsese.

"Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema"
http://www.mspresents.com/

Lista filmów przeglądu, który rozpocznie się w Nowym Jorku:
„Eroica” (1957 r.)
„Ostatni dzień lata” (1958 r.)
„Popiół i diament” (1958 r.)
„Pociąg” (1959 r.)
„Krzyżacy” (1960 r.)
„Matka Joanna od Aniołów” (1960 r.)
„Niewinni czarodzieje” (1960 r.)
„Rękopis znaleziony w Saragossie” (1964 r.)
„Faraon” (1965 r.)
„Salto” (1965 r.)
„Iluminacja” (1972 r.)
„Trzeba zabić tę miłość” (1972 r.)
„Wesele” (1972 r.)
„Sanatorium pod Klepsydrą” (1973 r.)
„Ziemia obiecana” (1975 r.)
„Barwy ochronne” (1976 r.)
„Constans” (1980 r.)
„Człowiek z żelaza” (1981 r.)
„Przypadek” (1981 r.)
„Austeria” (1982 r.)
„Krótki film o zabijaniu” (1987 r.)

Jakkolwiek na liście brakuje dla mnie kilku mniej "książkowych/szkolnych" klasyków, nie wyobrażam sobie amerykańskiej widowni wytrzymującej na Krzyżakach i ogarniającej bez znużenia Iluminacji (ciężki film w odbiorze nawet dla polskiego widza, mocno egzystencjalny i z rozkminą, jak to u Zanussiego), tak akcja niezwykle pozytywna.

w wersji z 2011r został w pełni wytłumaczony epilog filmu Carpentera.
Wyjaśnij proszę tu, albo na PW, bo raczej nie będę oglądał.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Coś źle pamiętasz. W końcówce nowego Thing
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Muszę jeszcze raz obejrzeć w takim razie, bo
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ogarnąłem jeszcze raz końcówkę i przyznaję Becet, że masz rację,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2013, 19:43:34 pm wysłana przez Kert »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6635 dnia: Października 18, 2013, 09:52:17 am »
obczaj sobie Spirale. Tydzien bedziesz dochodzil do siebie.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6636 dnia: Października 18, 2013, 10:05:08 am »
Swoją drogą nie wiedziałem, że aktor odgrywający główną rolę w Iluminacji zginął w górach w wieku 29 lat. Wyglądał w filmie na wiele starszego, pewnie przez te pingle.


szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6637 dnia: Października 21, 2013, 06:45:03 am »
Obejrzałem wreszcie Prometeusza. Cóż, nie spodziewałem się, że fabuła tego filmu może być aż tak głupia. Jestem strasznie zawiedziony. Szejm on ju Ridley.
Fryty tyty dotknij pyty

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6638 dnia: Października 21, 2013, 14:29:03 pm »
Obejrzałem wreszcie Prometeusza. Cóż, nie spodziewałem się, że fabuła tego filmu może być aż tak głupia. Jestem strasznie zawiedziony. Szejm on ju Ridley.
Nie trać czasu na takie filmy. Zapodaj sobie Zakazane Imperium.

lupinator

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #6639 dnia: Października 21, 2013, 19:35:20 pm »
http://www.filmweb.pl/film/Brazil-1985-1285

Dzisiaj o 20:10 na ale kino+

podobno spoko