Autor Wątek: Xbox Series X  (Przeczytany 147349 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #200 dnia: Lipca 02, 2020, 15:30:59 pm »
Ruch MS jest z pewnością kontrowersyjny. Ale tak naprawdę mniej obawiałbym się Lockharta, niż tego, że każda gra będzie wydawana też na PC. Myślę, że główne studia będą robić gry pod SXa, a dopiero później będą je portować na pozostałe maszyny. Nie powinno zatem to specjalnie wpłynąć na ich jakość. Wydaje mi się, że pomysł MS zakłada na SXie docelowo będzie 4k i 60fps, a na Lockharcie 1080p i 30fps. Co jednak w praktyce może nie do końca wyjść, bo sporo gier pewnie nawet szybko na SX zobaczy dynamiczną rozdzielczość i 30fpsów. Pozostaje czekać na pokaz gier. Podobno ma być 23 lipca.

Jestem ciekaw, co The Initiative robi. Według plotek może chodzić nie o Perfect Dark, ale o skasowany projekt The Coalition (ten robiony przed GoW4). The Initiative to ma być zresztą w zamyśle dość mały zespół bardzo utalentowanych osób (na razie jest ich chyba 50), który będzie się zajmować głównie projektowaniem gier i dbaniem nad ich jakością, a prawie cała "robocizna" będzie wykonywana zewnętrznie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #201 dnia: Lipca 02, 2020, 16:14:21 pm »
W sumie to czym ma być Lockhart, skoro ma mieć 1080p ? To ma być konsola gorsza od XOneX ? Xbox One z większą ilością ramu i tyle? Dziwnie to brzmi przez tą narzuconą rozdzielczość, to jest faktycznie uwstecznianie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #202 dnia: Lipca 02, 2020, 17:21:27 pm »
Nie, bo i CPU będzie znacznie wydajniejsze od zeszłej generacji, a i RDNA2 GPU nowych konsol jest znacznie wydajniejsze niż GCN z tej generacji. I oczywiście będzie SSD.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #203 dnia: Lipca 04, 2020, 08:20:39 am »
Xbox Edinburgh i Xbox Count w Game Development Kit. Microsoft może szykować kolejne konsole
https://www.ppe.pl/news/147429/xbox-edinburgh-xbox-count-microsoft.html

Ciekawe czy chodzi o wersje bez napędu, czy o jeszcze coś innego. Imo nie byłoby głupie wydanie taniej, małej konsoli wyłącznie pod streaming.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #204 dnia: Lipca 04, 2020, 10:53:37 am »
Moze to wersje "Pro".

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #205 dnia: Lipca 04, 2020, 12:30:46 pm »
Raczej za wcześnie na to. Myślę, że chodzi o coś innego.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #206 dnia: Lipca 06, 2020, 18:50:54 pm »
23 lipca o 18:00 będzie pokaz gier first party MS. Zdaniem Spencera ma być dużo lepszy niż pokaz z maja. Trzeba przyznać, że naprawdę długo się do niego przygotowywali i tym razem nie mogą sobie pozwolić na wtopę. Muszą pokazać nie tylko świetną grafikę, ale także zaciekawić graczy. Za 2 tygodnie z groszem zobaczymy, jak im to się to udało.

Czego można oczekiwać?

- na pewno Halo Infinite (myślę, że będzie i trailer i dłuższy gameplay)
- nowa Forza (według niektórych MS nas zaskoczy i zobaczymy Horizon 5, zaś 8 część głównej serii wyjdzie dopiero pod koniec 2021)
- Hellblade 2 (chyba gdzieś Spencer nawet potwierdził, że pojawi się na prezentacji)
- Everwild (dziwne gdyby Rare nie pokazalo tej gry)
- gra The Initiative (już z 2-3 miesiące temu Spencer powiedział, że gra wygląda świetnie i niedługo nam ją zaprezentuje, zatem jest to kolejny niemal pewniak; jestem swoją drogą bardzo ciekaw tego projektu)
- Psychonauts 2 (pewnie w wersji na SXa otrzyma ray tracing).

Tyle z bardziej oczywistych. Na pewno jednak nie zabraknie niespodzianek. Szykuje się bardzo dobry pokaz, bo MS po prostu nie może już sobie pozwolić, by to spieprzyć. No ale nigdy nie wiadomo ;) Zawsze też znajdą się narzekacze, których pokazane gry zwyczajnie nie zainteresują.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #207 dnia: Lipca 07, 2020, 21:01:26 pm »
Microsoft Won't Reveal Xbox Series X Price at July 23 Event, According to Source
https://www.vgchartz.com/article/444375/microsoft-wont-reveal-xbox-series-x-price-at-july-23-event-according-to-source/

Wcześniejsze plotki już mówiły, że prezentację detali dotyczących konsoli MS przełożył z czerwca na sierpień. Wtedy też poznamy pewnie Series S, akcesoria i może nawet listę gier startowych.

I trochę nowego info jeśli chodzi o granie na starych i nowych konsolach w te same gry:
Cytuj
Xbox has told developers they can't sell next-gen game upgrades as DLC, publishing sources have told VGC. However, discounts for current-gen owners and cross-gen bundles are allowed.
https://twitter.com/AndyPlaytonic/status/1280551793013948416

Cytuj
Xbox developers who don’t support Smart Delivery have the option of selling two-game ‘cross-gen bundles’, in disc or digital form. This is the method 2K has adopted with NBA 2K21's $100 edition.
https://twitter.com/AndyPlaytonic/status/1280552184355176451

Cytuj
Cross-gen games that do not support Smart Delivery will be treated separately within the Xbox ecosystem, For example, both NBA 2K21 and FIFA 21 do not share certain save data across generations.
https://twitter.com/AndyPlaytonic/status/1280552431777198087

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #208 dnia: Lipca 09, 2020, 21:02:28 pm »
Spencer o nowym podejściu MS do gier:
Cytuj
"My role is different now. I get to sit back and watch more as a consumer. One of the things that really strikes me is the creative diversity in the portfolio. I am a fan of Xbox, obviously, but I don't mind going to 'are we the shooter box?' is it 'Gears, Halo, Forza, Gears, Halo, Forza'? I know all the memes about us. And I look at what the teams have built already this year, the things that we're going to show, and the things that are coming out later this year, and it is high quality, very different, and takes some creative risks."
https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-07-09-developing-for-xbox-game-pass-i-could-never-pitch-these-ideas-to-a-publisher

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #209 dnia: Lipca 10, 2020, 05:27:56 am »
Phil Spencer says there is 'no signal' from Microsoft to slow down on studio acquisitions for Xbox
https://www.windowscentral.com/phil-spencer-no-signal-microsoft-slow-studio-acquisitions-xbox

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #210 dnia: Lipca 17, 2020, 23:22:48 pm »
Xbox Series X Crossgen Not a Hard Rule Says Spencer, Next-Gen Exclusives a Dev Decision
Cytuj
If a creator comes to us and says 'No, I really want to focus on next generation' with their games, we're completely open to that and we're very supportive of that. If a creator comes to us and says I have this vision for reaching these customers across different platforms and different generations we're completely supportive of that.
https://wccftech.com/xbox-series-x-first-part-crossgen-not-a-rule-next-gen-exclusives-supported/

Niby dają wolny wybór, ale przez najbliższe lata wszystkie gry tworzone przez XGS mają być crossgenowe. Ciekawe...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #211 dnia: Lipca 23, 2020, 14:52:00 pm »
Cytuj
Xbox Games Showcase rozpocznie się o godzinie 18:00, cała prezentacja będzie trwała około godziny. Gracze mogą jednak włączyć relację już o 17:00, ponieważ w tym czasie rozpocznie się pre-show, na którym również zobaczymy duże zapowiedzi. Wierni fani marki powinni nawet oglądać materiały po 19:00, ponieważ w tym czasie rozpocznie się post-show, podczas którego deweloperzy będą opowiadać o wcześniej zaprezentowanych grach.
https://www.ppe.pl/news/148061/xbox-games-showcase-live-stream-ogladajcie-z-nami-pokaz-microsoftu.html




POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #212 dnia: Lipca 23, 2020, 19:19:55 pm »
Pokaz się skończył i co tu dużo gadać. Wyszło jak zwykle. Dużo różnych zapowiedzi, niektóre gry ciekawe, ale trailery zazwyczaj krótkie i ciężko z nich cokolwiek powiedzieć. Pokaz Sony nie był idealny, lecz i tak wypadł zdecydowanie lepiej. No i było czuć next gena, a na pokazie MS nie.

Dodam jeszcze, że przy znacznej części gier nie było znaczka Xbox One, tylko Xbox Series X i PC, co jest dosyć zastanawiające. Czyżby MS się jednak wycofał z portowania wszystkich gier na One? Zastanawiające to.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2020, 19:22:38 pm wysłana przez POK »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #213 dnia: Lipca 23, 2020, 19:23:41 pm »
Halo wygląda tragicznie. Widać że Xone mocno ogranicza XSX. Nie zdziwię się jak na xsx gra pójdzie w 4k i 120 klatkach, bo naprawdę technicznie momentami wyglądało wręcz na poziomie x360.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #214 dnia: Lipca 23, 2020, 19:24:03 pm »


Źle nie było, ale .... Halo nie wygląda porywająco. FM pokazali tyle co nic. Destini w 4k i 60 k/s w Xbox Game Pass, no łał.
Dobrze, że coś z eksami (choć konsolowymi - czyli standard) kombinują - STALKER Drugi. Dobrze, że zadbali o inne segmenty growe (Dragon Quest), ale .... Przecież, jak Sony pokaże Demon's Souls + coś nowego + jakiegoś Boga Wojny vol. II i Bloodborne II, to znowu będzie jak na bieżącej generacji.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #215 dnia: Lipca 23, 2020, 20:03:01 pm »
W sumie powiedziałbym tak. MS pokazał dobre gry, ale zrobił słabą prezentację. Do tego chyba One faktycznie ogranicza nową generację. Brakowało chociaż jednej gry, która graficznie robiłaby tak, jak Ratchet - i tyle wyszło z teoretycznie mocniejszej konsoli. Poza tym powinien być jeszcze przynajmniej gameplay z Forzy, no i zabrakło Hellblade 2 (widocznie gra jest wciąż w dość wczesnym stadium produkcji). Niby MS obiecał, że jeszcze pokaże więcej w tym roku, ale najlepszą okazję mieli teraz i ją zmarnowali.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #216 dnia: Lipca 23, 2020, 20:09:37 pm »






Game Pass  robi robotę, to trzeba przyznać.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #217 dnia: Lipca 23, 2020, 22:03:01 pm »
Jeśli mówi się, że dana marka jest synonimem jakości, to Microsoft jest czymś zupełnie odwrotnym i dziś to po raz kolejny potwierdza. Na papierze ten pokaz wyglada ok, w praktyce jednak to dramat. Miało być hucznie, miało być lepiej niż w przypadku poprzedniej prezentacji. Mieli wyciągnąć wnioski. Phil co chwile podsycał atmosferę. Coś znowu nie wyszło.

Jeśli Sony jest ostatnio określane jako firma arogancka, to jak nazwać MS? Znowu masa renderów, mało rozgrywki, a tym bardziej jakościowej. Problem w tym, że nawet gry, które powinny robić (tak Zielony, patrzę na Ciebie) były rozczarowaniem. Puszczenie rendera, a następnie gry właściwej to słaby pomysł. Słabo idzie też Amerykanom bronienie swoich racji. Phil może mówić ile chce, że XO nie będzie ograniczał nowego sprzętu (porównanie do X1X jest już samo w sobie zaprzeczeniem tego) ale na razie pokazali coś odwrotnego. MS może mieć najmocniejszego next gena, ale na razie nie wynika z tego nic. Dla mnie to nawet lepiej, w tym roku wydam kasę tylko na jedną platformę. Pewnie są ludzie którym to odpowiada, game pass też swoje robi (choć na razie to Netflix dla konsol z całym złem tego pierwszego) mnie nie kupili. Hellblade to był chyba żart.

Prezentacja Sony nie była wybitna, ale przy tym to jednak wypada znacznie lepiej. Mam tylko nadzieje, że nie zmienią swoich planów i w sierpniu zobaczymy to, co zostawili na później. Phil może dalej sobie ściemniać z uśmiechem na ustach. Nie rozumiem, jak oni mogli to zrobić?!

Najlepsze dla mnie z dzisiejszego pokazu to CrossFire X i chyba Medium. Nie tak miało być.

EDIT: Demko Halo ponoć z PC... ja j***e. Szkoda, że nie z XO.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2020, 00:09:07 am wysłana przez Zielarz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #218 dnia: Lipca 24, 2020, 11:36:10 am »
Pokaz dał do zrozumienia, że choć MS niedługo wypuszcza konsolę nowej generacji, to wciąż nie jest na nią gotowy (i tak prędko nie będzie). Nowe studia pewnie stosunkowo niedawno wyszły z fazy projektowania i zaczęły wytężone prace nad swoimi grami, dlatego zobaczyliśmy tylko rendery, a nie same gry. Większość z pokazanych produkcji nie miała nawet znaczka Xbox One, co może sugerować nie tylko to, że nie ukażą się na starej konsoli, ale również że nie trafią na rynek przed 2022. Mnie szczerze mówiąc taka sytuacja nawet pasuje, bo 2021 i tak zamierzam spędzić na ogrywaniu zaległości z obecnej generacji (głównie gier z One). SX ma duży potencjał, jednak mocne tytuły zobaczymy dopiero w 2022/2023 roku.

Zatem małe podsumowanie:

+ DQ XI S w GamePass (w ogóle usługa MS będzie najmocniejszym punktem nowej konsoli)
+ zapowiedzi Avowed i Fable
+ trailery CrossfireX, Everwild i S.T.A.L.K.E.R. 2
+ gameplay z The Medium wygląda ciekawie

- Halo graficznie rozczarowuje
- masa trailerów, prawie zero rozgrywki...
- ...z czego można wysnuć wniosek, że premiery większości gier są bardzo odległe
- zero next gena (najlepiej wypadło CrossfireX; Everwild też jest bardzo ładne, ale głównie przez design)
- w ogóle mało info odnośnie zapowiedzianych gier
- brak Hellblade 2 (co oznacza, że na grę też sobie poczekamy, a pierwszy trailer był tylko renderem na silniku gry i raczej ma się nijak do ostatecznej wersji)

Ogólnie 6/10. Tragicznie nie było, ale zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Liczę, że we wrześniu lub październiku zobaczymy jeszcze jedno show. Potwierdzono zresztą, że wciąż nie pokazano wszystkiego i kolejnych zapowiedzi należy oczekiwać jeszcze w tym roku.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #219 dnia: Lipca 24, 2020, 12:15:59 pm »
Cytuj
Future 1P titles are developed for Xbox Series X first. Not saying those games won’t ship on Xbox One, only that we are leading with Series X & each studio will decide what's best for their game/community when they launch.
https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Faarongreenberg%2Fstatus%2F1286400274660089856&widget=Tweet

Czyli gry bez info o One są na razie robione z myślą o SXie i może zostaną przeportowane.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #220 dnia: Lipca 24, 2020, 16:11:35 pm »
Czyli ciąg dalszy zabawy pod tytułem "MS nie wie co robi". Najpierw mówią jedno, potem zmieniają zdanie i mówią coś zupełnie innego. A przecież jeszcze niedawno złotousty Phil mówił, że XSX nie będzie ograniczany przez XO. Marketing MS at it's finest. Mnie już nie obchodzi co pokażą w najbliższych miesiącach, moje zainteresowanie spadło na podłogę i wtoczyło się pod sofę. Może dwa lata po premierze MS zechce przypomnieć mi o sobie, a może nie. Czuję, że 3rd party zrobią lepszą robotę.

Przecież to tak bardzo niespójna firma. Ja nawet nie wiem jak oceniać ich stosunek do sprzętu. Z jednej strony inwestują w najmocniejszą konsolę, z drugiej wszystkie ich ruchy wyglądają jakby nie zależało im na platformie (nawet X1X przestali produkować). Dość kosztowne rozterki, może trzeba było od razu pójść w streaming i zaoszczędzić sobie kosztów związanych z nową generacją. Game Pass i tak wymaga dostępu do internetu (choć oczywiście co innego pobrać grę, a co innego streamować), więc to się zazębia.

Ciekawie wypada też kwestia Ray Tracingu - raczej zakładano, że to MS będzie tu wiódł prym, a Sony będzie z tego mniej korzystało. Na razie (możliwe słowo klucz) to Sony pokazuje więcej w tej kwestii, czym byłem bardzo zaskoczony.

Nowe studia pewnie stosunkowo niedawno wyszły z fazy projektowania i zaczęły wytężone prace nad swoimi grami, dlatego zobaczyliśmy tylko rendery, a nie same gry.

Niby tak, ale jak patrzy się na takie Halo (tytuł od lat w produkcji, za grubą kasę, jedno z najważniejszych IP MS) to ciężko mieć pozytywne nastawienie. Przecież to było nawet artystycznie okropne (ten goryl dowódca wyglądał koszmarnie, jakby miejscami tekstur nie miał - a zbliżenie było jakby był to pokazowy model). No i część studiów to raczej będzie robiła wypełniacze (czego wczoraj pokazali dużo). Niby nie jest to złe, Sony też to robi. Tylko pomiędzy są tytuły grube, a jakby nie patrzeć, królują one później w zestawieniach sprzedaży. Nawet u casuali, którzy staja się chyba głównym celem MS.

Poza tym MS od dawna był na straconej pozycji, więc raczej zakładałem, że szykują się na przyszłość. Na razie tego nie widać.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #221 dnia: Lipca 24, 2020, 17:36:09 pm »
MS, a w szczególności Spencer, chce roztaczać zawszę atmosferę, że jest super dobrze, gdy tymczasem rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Nawet kolejne E3 może nie przynieść tylu dobrych informacji, jak by ludzie chcieli, bo gry jednak robi się coraz dłużej. Myślę, że MS będzie w stanie zacząć realnie konkurować z Sony grami dopiero od 2022 roku, kiedy zakupione studia się rozkręcą. Potwierdzałby to te wpis, jeśli można go uznać za wiarygodny:
https://twitter.com/AestheticGamer1/status/1286598139609092096

I masz rację Zielarz z Halo. Też byłem zaskoczony, że to co pokazali nie ma w sobie nic next-genowego. Gdyby chociaż jakiś ładny ray tracing był albo inne efektu, a tu dupa. Przecież niektóre gry z tej generacji sprawiają zdecydowanie lepsze wrażenie. Jeśli chodzi o design, to czytałem, że MS chciał wrócić do korzeni i stąd te goryle i krasnoludki ;) Mimo to gra ma być spora. Teren kilka razy większa niż Halo 4 i 5 razem wzięte, stąd też pewnie długi czas produkcji.

Na razie lineup exów na premierę SXa wygląda mniej więcej tak:

- Halo Infinite
- The Ascent
- Gears Tactics
- The Medium
- plus kilka indyków z czasową wyłącznością oraz Crossfire X
- plus pełen katalog gier z One w tym kilka pozycji z dodatkowo polepszoną grafą (w tym Gears 5, FH4, Ori 2, SoT).

Zatem przy PS5 wcale nie wypada źle.

Bardziej problematyczny wydaje się jednak 2021, bo nie widzę za bardzo, co MS zdąży wydać w tym czasie. Na pewno Psychonauts 2 (ale to gra multiplatformowa), The Gunk, może Scorn, pewnie też Everwild i Forzę (ale to już w drugiej połowie roku najszybciej). I na tym w sumie koniec (z obecnie zapowiedzianych gier). Wydaje mi się, że Sony może łatwo przebić tę ofertę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2020, 17:47:40 pm wysłana przez POK »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #222 dnia: Lipca 25, 2020, 10:07:27 am »
Odbędą się premiery obu sprzętów, możemy wrócić do dyskusji. Póki co, to trochę (trochę bardzo) wróżenie z fusów. Jedno na co należy się MS uznanie, to kombo wsteczna + darmowe ulepszenie + Xbox Game Pass. Ta kombinacja zapewni na start potężną ilość tytułów.

Jasne, niby nie kupuje się nowej, potężnej konsoli, by ogrywać starocie, ale też tego gadania nie kupuję do końca - popatrzcie jaką olbrzymią popularnością cieszą się remastery. Niektóre (jak The Last of Us Remastered), to miliony sprzedanych egzemplarzy. Zatem jeżeli ktoś kręci na wsteczną nosem, a ze sklepu wychodzi z odgrzanym kotletem za 4 Kazimierze, to ....  :>

W każdym razie jestem zawiedziony pokazem, a Halo udowodniło, że jak będą jednocześnie dbać o stare Xboxy i nowe, to będzie, jak będzie.
Potencjał przytłumiony. Delikatnie mówiąc.

Podobno u Sony każdy nowy eks ma być pisany już tylko pod PS V - stąd brak Spidera na PS4. I tak się to powinno robić.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #223 dnia: Lipca 25, 2020, 10:19:52 am »
Odbędą się premiery obu sprzętów, możemy wrócić do dyskusji. Póki co, to trochę (trochę bardzo) wróżenie z fusów.
Niezupełnie. Gry które wymieniłem mają zaplanowaną premierę na koniec roku. Z kolei potwierdzoną listę tytułów startowych dostaniemy pewnie w okolicach września.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #224 dnia: Lipca 25, 2020, 10:24:53 am »
Odbędą się premiery obu sprzętów, możemy wrócić do dyskusji. Póki co, to trochę (trochę bardzo) wróżenie z fusów. Jedno na co należy się MS uznanie, to kombo wsteczna + darmowe ulepszenie + Xbox Game Pass. Ta kombinacja zapewni na start potężną ilość tytułów.

Jasne, niby nie kupuje się nowej, potężnej konsoli, by ogrywać starocie, ale też tego gadania nie kupuję do końca - popatrzcie jaką olbrzymią popularnością cieszą się remastery. Niektóre (jak The Last of Us Remastered), to miliony sprzedanych egzemplarzy. Zatem jeżeli ktoś kręci na wsteczną nosem, a ze sklepu wychodzi z odgrzanym kotletem za 4 Kazimierze, to ....  :>

W każdym razie jestem zawiedziony pokazem, a Halo udowodniło, że jak będą jednocześnie dbać o stare Xboxy i nowe, to będzie, jak będzie.
Potencjał przytłumiony. Delikatnie mówiąc.

Podobno u Sony każdy nowy eks ma być pisany już tylko pod PS V - stąd brak Spidera na PS4. I tak się to powinno robić.

Przecież ten Spajder to kwestia dlc dla PS4, która pewnie się pojawi w przyszłym roku. Nikt nie zostawi na lodzie (to nie ms) jakiś 10 mln użytkowników wersji na PS4, gdzie zapewne co 3 czy 4 osoba sięgnie po rozszerzenie, płacąc koło 100 zł.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #225 dnia: Lipca 25, 2020, 11:21:35 am »
Na razie było oficjalnie, że gra zmierza tylko na Ps5, więc na wersję na Ps4 bym się specjalnie nie nastawiał.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #226 dnia: Lipca 25, 2020, 12:12:45 pm »
Odbędą się premiery obu sprzętów, możemy wrócić do dyskusji. Póki co, to trochę (trochę bardzo) wróżenie z fusów. Jedno na co należy się MS uznanie, to kombo wsteczna + darmowe ulepszenie + Xbox Game Pass. Ta kombinacja zapewni na start potężną ilość tytułów.

Jasne, niby nie kupuje się nowej, potężnej konsoli, by ogrywać starocie, ale też tego gadania nie kupuję do końca - popatrzcie jaką olbrzymią popularnością cieszą się remastery. Niektóre (jak The Last of Us Remastered), to miliony sprzedanych egzemplarzy. Zatem jeżeli ktoś kręci na wsteczną nosem, a ze sklepu wychodzi z odgrzanym kotletem za 4 Kazimierze, to ....  :>

W każdym razie jestem zawiedziony pokazem, a Halo udowodniło, że jak będą jednocześnie dbać o stare Xboxy i nowe, to będzie, jak będzie.
Potencjał przytłumiony. Delikatnie mówiąc.

Podobno u Sony każdy nowy eks ma być pisany już tylko pod PS V - stąd brak Spidera na PS4. I tak się to powinno robić.

Przecież ten Spajder to kwestia dlc dla PS4, która pewnie się pojawi w przyszłym roku. Nikt nie zostawi na lodzie (to nie ms) jakiś 10 mln użytkowników wersji na PS4, gdzie zapewne co 3 czy 4 osoba sięgnie po rozszerzenie, płacąc koło 100 zł.

To pozostaje w kwestii gdybania, ale ja nie byłbym tak pewny wystąpienia Pająka na PS4. W każdym razie, na chwilę obecną, platforma docelowa to nowe dziecko Sony i tu temat się zamyka.

Zresztą nie pierwszy raz olbrzymia baza użytkowników zostaje odcięta od danej produkcji - i nie mówię tu o takim inFamous Second Son, czy Ryse Son of Rome, których poprzednia generacja najzwyczajniej w świecie by nie udźwignęła (mowa o PS Trzecim i trzysta sześćdziesiątce).

Marketingowo to ma sens, bo ma napędzać sprzedaż nowej konsoli. Oczywiście to nie jest tak, że bez Spidera nikt PS V nie kupi, ale wielu powiedziałoby "meh, zostanę przy skromniejszej wersji, bo mam PS4(Pro)". Należy pamiętać, że Marvel's Spider-Man to jedna z najbardziej cenionych gier na sprzęt Sony - uznanie branży, uznanie u rających, obok FF VII Remake i GoW, to jedna z najlepiej sprzedających się gier ekskluzywnych na PS4. W USA szaleństwo na jego punkcie - tam mało co może z Call of Duty i futbolem amerykańskim konkurować, a on to robi.

Zatem wizja SM tylko na nowej konsoli napędzi jej sprzedaż.

Natomiast z M$, to nie do końca jest chyba tak jak napisałeś, bo oni chcą swoje eksy klepać na One(XS) i Serie X (przynajmniej przez jakiś czas), więc to oni nie zostawiają na lodzie posiadaczy starszych sprzętów.

Z jednej strony to ładnie, ale z drugiej (patrz prezentacja Halo), to wychodzi z tego kpina, ponieważ grający kupuje mocarny sprzęt, a dostaje co dostaje.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #227 dnia: Lipca 25, 2020, 12:40:52 pm »
Bardziej mi chodziło o przejścia ms pomiędzy poprzednimi generacjami.
Tutaj faktycznie wszystko miało wychodzić na dwie generacje, ale im bliżej premiery tym coraz większa niepewność. Ludzie zaczęli dostrzegać powolne wymazywanie nazwy konsoli obecnej generacji z zapowiedzi nadchodzących gier. Chociaż nazewnictwo obecnej i kolejnej generacji ms jest tak pokręcone, że być może gracze się mylą. Któż to wie. W każdym razie najpotężniejsza konsola w historii startuje w listopadzie z grą za pół miliarda dolarów. To będzie niezapomniany start generacyjny dla całego ms.  :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #228 dnia: Lipca 26, 2020, 06:49:19 am »
Jeżeli pokaz miał kogoś niezdecydowanego przekonać do series x to raczej tego nie zrobił, jako zapowiedź gier dla kogoś kto jest zdecydowany na konsole, to dostał całkiem dużą liczbę gier, gdzie numer 1 to różnorodność. Szkoda tylko, że dostaliśmy też sporo zwykłych trailerów i możliwością pogrania za kilka lat. Brakowało mi tylko jednego, next genowej grafiki, jak horizon 2 na pokazie sony. Tylko tyle i aż tyle. Na duży plus, że wszystko co widzieliśmy, wjedzie do gamepass, bajera po prostu.

Czekam na cenę i preordery :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #229 dnia: Lipca 26, 2020, 09:40:31 am »
Jak czytam opinie w necie, to mimo narzekań na grafikę, to ogólnie fani są z Halo zadowoleni. Tylko no właśnie - fani. Gra w obecnej formie nie przekona nowych osób do zakupu konsoli (chociaż może na razie nie jest to aż tak potrzebne). Gry, które wyjdą za dwa lata tym bardziej. Na razie najlepszym argumentem pozostaje Gamepass. Przez pierwszy rok życia konsol i tak główne skrzypce będę odgrywać gry multiplatformowe, bo zaplecze exów po obu stronach będzie słabe (dlatego chyba obie firmy inwestują sporo w czasowe exy).

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #230 dnia: Lipca 26, 2020, 11:59:55 am »
Ja wielkim fanem Halo nie jestem, ale uznaje się za osobę interesująca się marką. Pomijając grafikę, mnie na razie rozgrywka nie przekonała. Była do bólu poprawna, dodali tylko linkę i (pseudo?)open world. Nie pokazali nic porywającego (jak to się ma do starszych prezentacji). Jak zapowiadali Halo Infinite obstawiałem, że gra będzie bardziej otwarta i pójdzie w stronę GaaS i na razie wydaje się to potwierdzać. MS nie zrezygnował ze swojej wizji. Wprowadza ją tylko w bardziej miękki sposób. Ciekawe jak Gearsy 6...

Kolejnym dużym minusem czwartkowego pokazu jest fakt, że ciężko jest znaleźć grę, która chodziłaby na XSX. Nie brzmi to dobrze przed premierą. MS naprawdę wysyła tak skrajne sygnały.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2020, 12:15:45 pm wysłana przez Zielarz »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #231 dnia: Lipca 26, 2020, 13:48:51 pm »
Już killa miesięcy temu widzieliśmy odpalone na nowy Xboxie... ...Gearsy 5 ;)

Obie maszynki będą bardzo mocne, więc prędzej czy później zostanie to wykorzystane. Na razie po prostu zapowiada się, że raczej nastąpi to nieco później i pierwszej next genowej gry nie zobaczymy przed drugą połową 2021.

Najładniejszym tytułem premierowym powinien być Spiderman. Kona też zapowiada się bardzo ładnie, mimo że ma wyjść też na Ps4. Remaster The Observer powinien mieć niezły ray tracing, natomiast Medium pewnie też miejscami będzie robić. Opadu szczęki jednak nie ma co się spodziewać.

Co do Halo, to zakładam, że na lince się nie skończy - przecież nie mogli pokazać wszystkich nowości na paru minutach rozgrywki (i chyba nikt by tego nie chciał). Gra ma mieć stukturę Metroida, zatem na pewno będzie więcej różnych ulepszeń. Grafa mocno zawodzi, ale do gry jestem pozytywnie nastawiony.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #232 dnia: Lipca 26, 2020, 16:27:16 pm »
Jeżeli pokaz miał kogoś niezdecydowanego przekonać do series x to raczej tego nie zrobił, jako zapowiedź gier dla kogoś kto jest zdecydowany na konsole, to dostał całkiem dużą liczbę gier, gdzie numer 1 to różnorodność. Szkoda tylko, że dostaliśmy też sporo zwykłych trailerów i możliwością pogrania za kilka lat. Brakowało mi tylko jednego, next genowej grafiki, jak horizon 2 na pokazie sony. Tylko tyle i aż tyle. Na duży plus, że wszystko co widzieliśmy, wjedzie do gamepass, bajera po prostu.

Czekam na cenę i preordery :)

Taki byle jaki był, a oczekiwania - ogromne. Wystarczy sobie przypomnieć legendarna już prezentację God of War na E Trzy - grafika, zmiany, szał, KO i to na dzień dobry. Tak to się robi. Niemniej jeżeli chodzi o Horizon II, to też nie prezentował się w moim odczuciu jakoś porażająco dobrze, no i ta wizja 30 klatek :wtf:

Jak czytam opinie w necie, to mimo narzekań na grafikę, to ogólnie fani są z Halo zadowoleni. Tylko no właśnie - fani. Gra w obecnej formie nie przekona nowych osób do zakupu konsoli (chociaż może na razie nie jest to aż tak potrzebne). Gry, które wyjdą za dwa lata tym bardziej. Na razie najlepszym argumentem pozostaje Gamepass. Przez pierwszy rok życia konsol i tak główne skrzypce będę odgrywać gry multiplatformowe, bo zaplecze exów po obu stronach będzie słabe (dlatego chyba obie firmy inwestują sporo w czasowe exy).



Widziałem kilka. Są żenujące. Tak jak zachwyty tych ludzi, którzy po prezentacji w studio rzucili ciągle, jaka to niesamowitość miała właśnie miejsce.

Gry pokażą pazur. Na obu sprzętach. Taka Forza Motorsport jest pisana tylko pod XeXa więc będzie (a przynajmniej powinno być) pięknie.
Problem z tym, że na Serii X znowu będą to głównie pozycje multi, a takie NG pokażą nowe TLoU III, albo jakiś Uncharted V i znowu będzie łomot.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #233 dnia: Lipca 26, 2020, 16:34:32 pm »


Song of Iron ma mnie na premierę  :dance: :puppy-eyes:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #234 dnia: Lipca 26, 2020, 23:19:10 pm »
Tak sobie myślę, że choć prezentacja była słaba (albo przynajmniej nie sprostała oczekiwaniom), to MS udała się jedna rzecz. Mianowicie przełamać schemat Halo, Gearsy, Forza i indyki.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #235 dnia: Lipca 27, 2020, 09:30:05 am »
Już killa miesięcy temu widzieliśmy odpalone na nowy Xboxie... ...Gearsy 5

No tak, wiemy, że nowy Xbox potrafi odpalić jedną grę z obecnej generacji (choć dev kit wyglądał jak X1X ;P). Chyba naprawdę są w tyle ze sprzętem dla dev'ów.

Halo, Gearsy, Forza i indyki.

Na pewno? Ja miałem odczucia takie - Halo i indyki... tylko tym razem od MS. Niby było tego więcej, wspomniana Forza, czy Fable, ale przez sposób prezentacji łatwo zapomina się o nich.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #236 dnia: Lipca 27, 2020, 09:44:59 am »



Biały kontroler prawdopodobnie do białego series s.

Tak sobie myślę, że choć prezentacja była słaba (albo przynajmniej nie sprostała oczekiwaniom), to MS udała się jedna rzecz. Mianowicie przełamać schemat Halo, Gearsy, Forza i indyki.


O ile sama prezentacja mnie nie zaorała, bo za dużo trailerów po prostu, tak gry które zapowiedzieli działają mi na wyobraźnię i jestem zadowolony, to był solidny zestaw gier i czekam na więcej. I tak, głównie halo miało coś więcej, ale już forza czy Gearsy mocno na dalszym planie, tego drugiego w sumie nie było.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2020, 09:46:57 am wysłana przez Moldar »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #237 dnia: Lipca 27, 2020, 10:34:41 am »
Imo udało im się zerwać ze schematem oklepanych IP, ale aby to się zakorzeniło w umysłach graczy potrzeba nieco więcej czasu niż jedna prezentacja.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #238 dnia: Lipca 27, 2020, 13:08:40 pm »
W jakimś wywiadzie wyjaśnił się przy okazji lineup startowy SXa, który ma być największy w historii. Konsola dostanie ponad 100 gier zoptymalizowanych pod nową konsolę. A że większość z nich ograniczy się pewnie do wyższej rozdziałki to już inna sprawa.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #239 dnia: Lipca 27, 2020, 13:09:53 pm »
Najbardziej ciekawią mnie gry ze wstecznej, które rzekomo mają dostać boosta. Ciekawe jak to działa i czy działa :)