Autor Wątek: Newsy filmowe  (Przeczytany 315910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #640 dnia: Lutego 16, 2013, 16:25:23 pm »
Myślę, że o fabułę możemy być w miarę spokojni, bo scenariusz pisze gość odpowiedzialny za takie filmy jak: Little Miss Sunshine i Toy Story 3 (obydwa filmy miały świetnie nakreślonych bohaterów i historia była w obydwu dość angażująca).

Nie spodziewałbym się jednak przeróbek CGI starych aktorów. W Tronie jeszcze się to sprawdziło, bo film dział się w cyfrowej przestrzeni, ale tutaj raziłoby to po gałach.
Ja jestem dość spokojny, zwłaszcza po tym co Abrams zrobił ze Star Trekiem (który mi się bardzo podobał).
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #641 dnia: Lutego 16, 2013, 17:40:09 pm »
Nie spodziewałbym się jednak przeróbek CGI starych aktorów. W Tronie jeszcze się to sprawdziło, bo film dział się w cyfrowej przestrzeni, ale tutaj raziłoby to po gałach.
Nie sądzę. Wiadomo, że poziom techniki (a przede wszystkim animacja) jak na razie jest taki, że każdy widz pozna człowieka wygenerowanego komputerowo, ale Ep. I-III o mniejszym stopniu zaawansowania, niż obecnie (Ep. I) były napaćkane postaciami CGI, które współgrały mniej lub bardziej z żywymi aktorami. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby miały miejsce jakieś "retrospekcje" i zobaczylibyśmy w nich CGI Carrie Fisher, Hamilla, Forda, etc. Mo-cap całej postaci i twarz w CGI (jak w Tronie:Legacy właśnie).

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #642 dnia: Lutego 16, 2013, 20:21:21 pm »
Mozna ich spokojnie podrasowac i niech graja starsze wersje postaci. Aczkolwiek bardziej ciekawily by mnie filmy, ktorych akcja rozgrywala by sie w czasach Starej Republiki.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #643 dnia: Lutego 16, 2013, 20:26:05 pm »
Nie chcąc na siłę hejtować nowych Star Warsów, ciekawy jestem wokół czego zakręcą teraz fabułę. Sithowie wyeliminowani (zawsze było dwóch - mistrz i uczeń), a Ciemna Strona Mocy to główny motor napędowy całego uniwersum.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #644 dnia: Lutego 16, 2013, 21:20:02 pm »
Książek wszelkiej maści  i innych materiałów jest w pytkę.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #645 dnia: Lutego 16, 2013, 21:21:47 pm »
Jak kręcili 3 część Obcego, to też "książek wszelkiej maści i innych materiałów" było w pytkę. ;)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #646 dnia: Lutego 16, 2013, 21:30:18 pm »
A co? Alien 3 był równie ch**owy jak nowe SW? Nie-e.. Niech wymyślą coś nowego. Nie mam nic przeciwko. JJ dał radę ze ST, da i z SW!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #647 dnia: Lutego 16, 2013, 21:40:50 pm »
A co? Alien 3 był równie ch**owy jak nowe SW? Nie-e.. Niech wymyślą coś nowego. Nie mam nic przeciwko. JJ dał radę ze ST, da i z SW!
Nie chodziło mi o to, że był ch**owy (mnie osobiście się podobał, choć sam reżyser szczerze go nienawidzi :lol:), a fakt, że z całej otoczki, jaka się wytworzyła wokół zakończenia dwójki (opowieści, komiksy, artykuły), scenarzyści Alien 3 wydaje się całkowicie ją zignorowali i postanowili rozjebać ją o glebę już w prologu.

Co do SW, to niestety Disney gra pierwsze skrzypce, więc lekko się obawiam. Z drugiej strony byłoby super, gdyby scenarzyści pracujący przy filmach Pixara wzięli się za nowe SW (nie żartuję), bo umiejętnie przemycają uniwersalne wartości (Up, Wall-e, Ratatuj) i mogłoby coś z tego być, bo od Disneya nie spodziewam się niczego innego, jak ciężkiej producenckiej łapy trzymającej fabułę za jaja.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 21:43:07 pm wysłana przez Kert »

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #648 dnia: Lutego 16, 2013, 21:42:19 pm »
Jak kręcili 3 część Obcego, to też "książek wszelkiej maści i innych materiałów" było w pytkę. ;)

Z tego co wiem... To dopiero ch**owe AvP i AvP 2 oraz średni Prometeusz zrujnowały kanon, który stworzono w książkach itp ;)

Choć były komiksu o bohaterach, którzy zginęli w Aliens 3, ale po premierze filmu, wydali odświeżone wydania ze zmienionymi imionami :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #649 dnia: Lutego 16, 2013, 21:44:10 pm »
Pixar mógłby je**ąć animowany film w uniwersum SW. Nie obraził bym się.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #650 dnia: Lutego 16, 2013, 22:01:57 pm »
Jak kręcili 3 część Obcego, to też "książek wszelkiej maści i innych materiałów" było w pytkę. ;)

Z tego co wiem... To dopiero ch**owe AvP i AvP 2 oraz średni Prometeusz zrujnowały kanon, który stworzono w książkach itp ;)

Choć były komiksu o bohaterach, którzy zginęli w Aliens 3, ale po premierze filmu, wydali odświeżone wydania ze zmienionymi imionami :)
Ok, ale trzeci Alien mimo wszystko rozjebał "kanon" w drobny maczek.
Po pierwsze, potencjał Obcego był większy, niż ostatecznie bieganie za "aportującym Xeno" w zakładzie karnym. Za to kosa z Alien3.
Po drugie, postać Ripley nie powinna grać pierwszych skrzypiec. To ma być film o Alienach, a nie Ripley golącej głowę, ruchającej się z doktorkiem, goniącej się po korytarzach, a wszystko to zamknięte w jeden lokacji. Tak naprawdę rozmowa z Bishopem (najpierw podłączonym w labo, a potem przed zakończeniem) to jedyne fragmenty robiące otoczkę fabularną, nawiązującą do poprzedniczek. Samo uśmiercenie Hicksa i Newt też dało niezły strzał w twarz. I całe wprowadzenie fabuły przez "zaciążoną" Ripley jest imo naciągane.

Prometeusza nie należy rozpatrywać, jako kanon dla Obcego, sam Scott o tym mówił. Ma rozwijać wątki, które w Obcym ukazane są przez 5 min w pierwszym filmie (co paradoksalnie było największą siłą napędową fanowskich domniemań). Imo Scott nie dał dupy z Prometeuszem w sensie uniwersum, "smaczki" ukazują, jak wiele można wyciągnąć wniosków. Oczywiście można się gniewać, że nie przemycił atmosfery Obcego, że Prometeusz nie jest horrorem sci-fi i jego dość prostolinijne podejście do Space Jockey'i/Inżynierów, przyporządkowanych do historii chrześcijaństwa.

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #651 dnia: Lutego 16, 2013, 22:49:42 pm »
Alien > Prometeusz > Alien 3 > Aliens=Alien 4

Właśnie po raz kolejny oglądam dwójkę i patrząc na te amerykańskie okrzyki komiksowych bohaterów bez krztyny głębi i ich ogólny debilizm zastanawiam się jak Cameron komukolwiek wmówił że jego film to godny sequel. Jak ktoś się dopierdala do bohaterów Prometeusza to chciałbym posłuchać jak broni sztampowego jak sam ch** obrazu "amerykańskich marines" w Aliens.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #652 dnia: Lutego 16, 2013, 23:01:18 pm »
Chyba nie zrozumiałeś, jak Cameron podszedł do tematyki. Teksty i postaci Marines to oczywisty pastisz, a patrząc na to z drugiej strony, akcji już na księżycu, ładnie oddaje hołd tematyce Obcego. Końcówka z królową i Bishopem to klasa. Kadry z Newt w zalanym kanale i Obcym to klasa. Wprowadzenie wątków królowej, nosicieli, gniazda, ustroju społecznego na kształt pszczelego roju. Jeśli już Aliens wprowadziło pomysł filmu nakierowanego na akcję, to uznaję, że tylko Cameron posiadł umiejętność nie spierdolenia tego. Poza tym Aliens z całego uniwersum było najbardziej wpływowym tytułem i kopalnią pomysłów dla późniejszych gier. Cameron dał radę i stawianie Aliens na równi z czwórką jest w moim odczuciu nieporozumieniem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #653 dnia: Lutego 16, 2013, 23:50:50 pm »
Chyba nie zrozumiałeś, jak Cameron podszedł do tematyki. Teksty i postaci Marines to oczywisty pastisz, a patrząc na to z drugiej strony, akcji już na księżycu, ładnie oddaje hołd tematyce Obcego. Końcówka z królową i Bishopem to klasa. Kadry z Newt w zalanym kanale i Obcym to klasa. Wprowadzenie wątków królowej, nosicieli, gniazda, ustroju społecznego na kształt pszczelego roju. Jeśli już Aliens wprowadziło pomysł filmu nakierowanego na akcję, to uznaję, że tylko Cameron posiadł umiejętność nie spierdolenia tego. Poza tym Aliens z całego uniwersum było najbardziej wpływowym tytułem i kopalnią pomysłów dla późniejszych gier. Cameron dał radę i stawianie Aliens na równi z czwórką jest w moim odczuciu nieporozumieniem.

WPIS jak ch** i plus1

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #654 dnia: Lutego 17, 2013, 13:31:22 pm »
Teksty i postaci Marines to oczywisty pastisz

Ciekawe czemu dopierdalałeś się do zachowania postaci z Prometeusza zamiast sobie wmówić "teksty i zachowanie naukowców to oczywisty pastisz". Nie wiedziałem że Aliens to miała być zabawna parodia Alien, ale skoro tak twierdzisz to musi być prawda.

Poza tym Aliens z całego uniwersum było najbardziej wpływowym tytułem i kopalnią pomysłów dla późniejszych gier.

W tym takich hitów jak Alien: Colonial Marine  :troll: Nic dziwnego że Aliens jest podstawą dla gier akcji, skoro sam jest filmem akcji, bez żadnego drugiego dnia, żadnego impulsu do przemyśleń, do tego całkowicie niszczącym klimat jedynki. Obcy tym razem to mięso armatnie, które ginie od dwóch strzałów i cały czas wbiega pod lufę,  dzięki temu jeden człowiek może wytłuc cały rój w czasie dwudziestominutowego biegu (końcówka). W jedynce cały klimat budował jeden Obcy, a w Aliens jedna Ripley ilu tych obcych wybiła? 200? Przecież to jakaś bzdura. Cameron zrobił z obcego kompletnie niegroźną cipkę, którą łatwiej zabić niż wściekłego psa. Skoro Kert piszesz, że główni bohaterowie i ich zachowanie to miała być celowa parodia, to Obcy w tej części też chyba tym razem miały być pastiżem Obcego z pierwszej części.

Ja rozumiem że mamy tak samo jak w grach modę na hipsterstwo w stylu "kiedyś było lepsze więc każdy nowy film zjebie, a z każdego  komercyjnego gniota powstałego przed laty będę robił wielkie dzieło kinematografii", ale trzeba spojrzeć na kilka spraw obiektywnie. Cameron zniszczył mistykę obcego, zrobił popcornową strzelanke w kosmosie, takie "Call of Duty" w świecie Alien. Typowy skok na kasę, dostosowujący świat obcego do gustu amerykańskiego odbiorcy. Kilka klas niżej niż Alien/Prometeusz, czyli filmy z drugim dnem, które zmuszają do myślenia i podejmują ważne pytania.

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #655 dnia: Lutego 17, 2013, 13:52:58 pm »
W tym takich hitów jak Alien: Colonial Marine  :troll:

Bardziej Alien Vs Predator i Alien Vs Predator 2... Bardzo kultowe gry.

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #656 dnia: Lutego 17, 2013, 14:05:07 pm »
A sorry, musiałem przegapić tego Predatora w Aliens.

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #657 dnia: Lutego 17, 2013, 14:09:09 pm »
A sorry, musiałem przegapić tego Predatora w Aliens.

Nie rozumiesz. Predator w Alien Vs Predator 1 i 2 został "dodany" cały setting Obcych, Marines jest bezpośrednio inspirowany filmem Aliens. Dosłownie wszystko, począwszy od broni, architektury miejscówek... Finał AvP2 nawet odbywa się na statku Inżynierów. Predator w obu tych grach jest więc tylko gościnnie...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #658 dnia: Lutego 17, 2013, 14:13:39 pm »
Alien >= Aliens > Prometeusz >= Alien 3 > Alien 4

fixed

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

chyba zapomniałeś, że w alien i aliens obcy jest ten sam. ekipa i jej uzbrojenie się zmienia, dlatego wydaje się, że "obcy tym razem to mięso armatnie".
co do drugiego dna:

Cytuj
Cameron drew inspiration for the Aliens story from the Vietnam War, a situation in which a technologically superior force was mired in a hostile foreign environment: "Their training and technology are inappropriate for the specifics, and that can be seen as analogous to the inability of superior American firepower to conquer the unseen enemy in Vietnam: a lot of firepower and very little wisdom, and it didn't work."[5][9] In the story of Aliens the Colonial Marines are hired to protect the business interests of the Weyland-Yutani Corporation, corresponding to the belief that corporate interests were the reason that American troops were sent to South Vietnam. The attitude of the space marines was influenced by the Vietnam War; they are portrayed as cocky and confident of their inevitable victory, but when they find themselves facing a less technologically advanced but more determined enemy, the outcome is not what they expect.

no i jak bardzo byś tego nie negował, aliens jest klasyką gatunku i za nic w świecie nie można postawić go wyżej od trójki.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2013, 14:15:33 pm wysłana przez s00s »

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #659 dnia: Lutego 17, 2013, 14:18:16 pm »
Alien >= Aliens > Prometeusz >= Alien 3 > Alien 4

Ja to bardziej tak widzęL

Alien >= Aliens > Alien 3 > Alien 4 >= Prometeusz

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #660 dnia: Lutego 17, 2013, 14:22:21 pm »
A sorry, musiałem przegapić tego Predatora w Aliens.

Nie rozumiesz. Predator w Alien Vs Predator 1 i 2 został "dodany" cały setting Obcych, Marines jest bezpośrednio inspirowany filmem Aliens. Dosłownie wszystko, począwszy od broni, architektury miejscówek... Finał AvP2 nawet odbywa się na statku Inżynierów. Predator w obu tych grach jest więc tylko gościnnie...

No ten oryginalny statek Inżynierów też w Aliens przegapiłem. Ale chyba widziałem go w pierwszej części. Zresztą chyba wyraźnie napisałem:

Nic dziwnego że Aliens jest podstawą dla gier akcji, skoro sam jest filmem akcji



Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #661 dnia: Lutego 17, 2013, 14:29:05 pm »
No ten oryginalny statek Inżynierów też w Aliens przegapiłem. Ale chyba widziałem go w pierwszej części.

Ty chyba ten film tylko na Polsacie do kolacji oglądałeś:

Od 3:06



Nic dziwnego że Aliens jest podstawą dla gier akcji, skoro sam jest filmem akcji

To nie zmienia faktu, że film jest kultowy i zapisał się w historii kina. Zresztą wyżej masz napisane czemu ludzie tak cenią drugą część.

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #662 dnia: Lutego 17, 2013, 14:43:00 pm »
Ciekawe swoją drogą jak je**na jest na tym forum nowa część Dead Space " bo jak można z horroru zrobić głupią strzelankę" "wszystko pod publikę" "EA to zło co niszczy legendę i nie rozumie tematu" ... a kiedy Cameron zrobił dokładnie to samo (zamiana horroru w strzelankę żeby dotrzeć do szerszego grona mniej wymagających odbiorców) to już się tego samego podejścia podejścia broni.

Cytat: Mrocz
Gdyby Dead Space był od początku shooterem TPS w klimatach Sci-Fi a nie Horrorem, albo był czymś w rodzaju Halo to trailer byłby zajebisty, a tak to zamiast poczucia strachu i zaszczucia czuję się, jakby miał Issac miał być herosem na miarę Komandora Sheparda

Gdyby Alien od początku był shooterem... a tak zamiast poczucia strachu i zaszczucia, czuje się jakby Ripley miała być herosem na miarę Rambo

Cytat: Mrocz
No kurde Dead Space miał być horrorem od początku... Jak można było się nie spodziewać po trójce horroru? To trochę developer spieprzył sprawę, skoro gra z horroru zmienia się w strzelanke? :?

To ja po nowym Tekkenie/Soul Calibur równie dobrze mogę się spodziewać symulatora jazdy konnej :/

No kurde Alien miał być horrorem od początku... Jak można było się nie spodziewać po dwójce horroru? To trochę reżyser spieprzył sprawę, skoro film z horroru zmienia się w strzelanke

 :troll:

No ten oryginalny statek Inżynierów też w Aliens przegapiłem. Ale chyba widziałem go w pierwszej części.

Ty chyba ten film tylko na Polsacie do kolacji oglądałeś:

Przeczytaj co napisałem raz jeszcze, z pogrubieniami.

Z tego co wiem to jest właśnie statek który już był pokazany w pierwszej części, wiec nie wiem czemu twierdzisz, że statek inżynierów a AvP2 był wzorowany na drugiej, a nie pierwszej części. Tu jest pokazany od zewnątrz przez łącznie jakieś 7 sekund w scenie która i tak do filmu nie trafiła, więc stawiam że to jednak pierwsza część stworzyła ten setting.

« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2013, 14:54:30 pm wysłana przez el becetol »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #663 dnia: Lutego 17, 2013, 14:49:00 pm »
Tylko mi narobiliście smaka i musze sobie zrobic maraton obcego.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #664 dnia: Lutego 17, 2013, 20:13:36 pm »
Cytat: Kert w Wczoraj o 23:01:18
Teksty i postaci Marines to oczywisty pastisz

Ciekawe czemu dopierdalałeś się do zachowania postaci z Prometeusza zamiast sobie wmówić "teksty i zachowanie naukowców to oczywisty pastisz". Nie wiedziałem że Aliens to miała być zabawna parodia Alien, ale skoro tak twierdzisz to musi być prawda.
s00s już napisał i zacytował. Poza tym naukowcy to nie Marines, którzy zachowują się i mówią, jak Marines, oczywiście przerysowani. Może Cameron miał ich przedstawić na wzór powagi "Czasu Apokalipsy", czy "Cienkiej Czerwonej Linii", albo aktorskiego szlifu ukazującego żołnierską traumę "Łowcy Jeleni" lub "Plutonu", wtedy Becetol napisałby, że jest ok. Prometeuszowi - cesarzowi oddaję to, co cesarskie i nie szukam w nim wad na siłę. Scott zrobił film domyślnie w poważniejszym tonie, a nie ewidentnym pastiszu, jaki stał się udziałem Marines w Aliens, zresztą co za porównanie. Cameron tymi "głupkowatymi" postaciami ukazał ładnie pewne archetypy. Spójrz na Hudsona - typ ewidetnie irytujący, pewny swego cwaniak, który w obliczu realnego niebezpieczeństwa pierwszy trzęsie portkami i sieje panikę. Hicks to pozornie zimny typ, na początku zwykle w tle, rzuca jeden, dwa chłodne teksty, w końcu jego zrównoważenie procentuje i to na nim Ripley może najbardziej polegać.

Co do wyżynania w pień licznej grupy Obcych, zwróć uwagę przeciwko komu został postawiony Xeno w Alien. Misja transportowa, gdzie poza dwoma osobami nie było ani jednego człowieka z przeszkoleniem wojskowym i bez typowo militarnego wyposażenia. A i tak Ripley poradziła sobie z Xeno. W Aliens misja jest typowo ratunkowa, wojskowa, mnóstwo sprzętu, a i tak większość Marines straciło życie po pierwszej konfrontacji w gnieździe. Zgadzam się z Twoim zdaniem, że Ripley poszło "zbyt łatwo" z ratowaniem Newt i razi to bardzo mocno (równie dobrze można by się doczepić do sekwencji, gdzie królowa zostaje wyssana w przestrzeń kosmiczną, a Ripley przeżywa, bo złapała się ręką o drabinkę - lol), jednak cała końcówka ma tak niesamowity klimat, że przymykam na to oko, bo oddaję szacunek atmosferze tych momentów - ukazanie królowej, gniazda, nakreślenie społecznej interakcji Obcych, artyzm lokacji - oblepione materią korytarze przeszywane światłami industrialnych lokacji. Problemem jest to, że wielu patrzy na to z dzisiejszej perspektywy - przed 1986r., kiedy film miał premierę, nie widziano wcześniej nic podobnego. Rozumiem, czemu widzowie się zachwycali. Po dziś dzień można to czynić.

Tak jak napisałem, jeżeli ukierunkowano Aliens na akcję, to Cameron uczynił to w sposób co najmniej bardzo dobry - nie zniszczył kanonu Obcego, wrzucił wiele wątków rozwijających wiedzę o tym wyimaginowanym gatunku.

Co do wpływu Aliens na później powstające gry (a także filmy, nie ma co ukrywać) nie można zawężać go do jednego gatunku, a raczej odnieść do całej branży in genere.

Ciekawe swoją drogą jak je**na jest na tym forum nowa część Dead Space " bo jak można z horroru zrobić głupią strzelankę" "wszystko pod publikę" "EA to zło co niszczy legendę i nie rozumie tematu" ... a kiedy Cameron zrobił dokładnie to samo (zamiana horroru w strzelankę żeby dotrzeć do szerszego grona mniej wymagających odbiorców) to już się tego samego podejścia podejścia broni.
A EA rozumie? Napisałeś, jak ignorant, skoro Aliens to dla Ciebie tylko zamiana horroru w "strzelankę". Dead Space 3 robi to w sposób wręcz bezczelny, w świetle wszystkich zmian, jakie zaszły (tzn. takich, o jakich mam świadomość, bo samego DS3 poza wersją demonstracyjną nie miałem okazji sprawdzić, a więc cały ten wątek uznaję za bardzo luźny komentarz).

Gdzieś też napisałeś (cytatu niestety brak, bo nie chce mi się wertować setek postów w temacie filmowym), jak można stawiać prostą gonitwę po korytarzach z kosmitą (Alien Scotta) na równi lub wyżej od Prometeusza, który bierze na karb o wiele poważniejsze wątki. A tymczasem tutaj widzę:
Alien > Prometeusz
:roll:

Zresztą napisz, co tak bardzo spierdolił Cameron i jak widziałbyś kontynuację Alien, że stawiasz Aliens na samym końcu swojej nierówności. Fincher wziął się za temat podobnie do Scotta - film jest gorszy, Jenuet ukierunkował czwórkę na akcję - film jest gorszy od Aliens, a przecież obaj to wyśmienici reżyserzy tworzący niewątpliwie klimatyczne obrazy. Aliens klasykiem jest i basta, ma bardzo  dużą wartość dla całego uniwersum, a jak na połowę lat 80tych zeszłego wieku zachwyt jest w pełni uzasadniony. Oczywiście nie przekazuje wątków w sposób tak subtelny, jak pierwsza część, różni się podejściem do tematu, ale czyni to równie dobrze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2013, 20:20:23 pm wysłana przez Kert »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #665 dnia: Lutego 18, 2013, 18:09:30 pm »

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #666 dnia: Lutego 19, 2013, 13:13:00 pm »


 :lol: :lol: :lol:

Marins

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #667 dnia: Lutego 25, 2013, 09:28:40 am »
Bardzo jestem ciekawy 3 części już niedługo.

Marins

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #668 dnia: Marca 02, 2013, 19:07:13 pm »

Marins

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #669 dnia: Marca 05, 2013, 18:22:46 pm »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 261
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?

Mrocz

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #671 dnia: Marca 09, 2013, 13:21:14 pm »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #672 dnia: Marca 13, 2013, 22:05:14 pm »


Definitywnie NIE wybieram się na to do kina. Śmierdzi zgniłym kotletem polanym sosem jajecznym. Obejrzyjcie do końca, efekty specjalne "miażdżą".
PSN ID: WojtqGO

Spidey^

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #673 dnia: Marca 13, 2013, 22:52:08 pm »
Ja tam się jaram i do kina pójdę na 1000%. Czuć, że nie jest to już Vaughn, ale nie mam zamiaru oceniać filmu po trailerze (którego nawet nie obejrzałem do końca - nie chce psuć sobie zabawy). Jedynka to mój ulubiony film wszechczasów, dwójka to najbardziej oczekiwany film tego roku :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #674 dnia: Marca 13, 2013, 23:01:40 pm »
Z tym filmem wszechczasów to nieźle przesadziłeś.

Obejrzałem ten trailer, jak i pierwszego Kick Ass kiedyś i absolutnie nie rozumiem zachwytów, jakie da się zauważyć tu i ówdzie. Może mi ktoś napisać, co jest w tych filmach takiego szczególnego?

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #675 dnia: Marca 13, 2013, 23:13:31 pm »
Aktorka, ktora ze wzgledu na wiek na pewno nie pogardzilby Iras :troll:

Spidey^

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #676 dnia: Marca 13, 2013, 23:25:57 pm »
Z tym filmem wszechczasów to nieźle przesadziłeś.

Nie, nie przesadziłem. Jedyny film który widziałem chyba z 15 razy i nadal mi się nie znudził.

Obejrzałem ten trailer, jak i pierwszego Kick Ass kiedyś i absolutnie nie rozumiem zachwytów, jakie da się zauważyć tu i ówdzie. Może mi ktoś napisać, co jest w tych filmach takiego szczególnego?

Nerdgasm co kilka minut :P

Tutaj rozpisałem się trochę bardziej na ten temat:
http://www.filmweb.pl/user/Witcher/blog/531843
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2013, 23:47:22 pm wysłana przez amsterdream »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #677 dnia: Marca 13, 2013, 23:41:26 pm »
Z tym filmem wszechczasów to nieźle przesadziłeś.

Nie, nie przesadziłem. Jedyny film który widziałem chyba z 15 razy i nadal mi się nie znudził.
khe :o ja sie na to kiedys wybrałem. Za kare przez tydzień musialem potem spełniac zachcianki dziewczyny bo ona chciała iść na "Nazywam sie KHAN"(W ch** lepszy film). Takiego gówna to ja w kinie jeszcze nie oglądałem, A jaki wstyd przed znajomymi, bo ja wybrałem film a było nas z cztery pary. Miał być taki smieszny, zabawny, taki amerykański. kur** wojownicze żółwie ninja z 1989roku sa kur** smieszniejsze i bardziej tworcze :mad:

Spidey^

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #678 dnia: Marca 13, 2013, 23:48:50 pm »
Czy tak trudno zrozumieć, że każdy człowiek jest inny i podoba mu się coś innego? Poza tym ile przeczytałeś w swoim życiu komiksów superhero? No i Kick-Ass to film trochę w stylu Tarantino a wiem, że nie każdy trawi taką konwencję.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 00:01:09 am wysłana przez amsterdream »

el becetol

  • Gość
Odp: Newsy filmowe
« Odpowiedź #679 dnia: Marca 14, 2013, 00:00:21 am »
Też nie rozumiem podjarki tymi filmami. Producenci wyczuli $, bo teraz wystarczy dać kilka nawiązań do gierek i anime, a z miejsca ma się status kultu wśród basement dwellerów. No i oczywiście trzeba dać typowego nerda na głównego bohatera, zeby się określony przy biurkach księgowych target miał z czym indentyfikować to wtedy kupi więcej figurek. Film jest nudny jak na film akcji, nieśmieszny jak na komedie - i tym się różni od filmów Tarantino. Ten Scott Pilgrim vs. the World jeszcze gorszy, bo stężenie emo/hipsterskiej gimbazy dużo większe.