Autor Wątek: Dreamcast Zone  (Przeczytany 72981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Dreamcast Zone
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 07, 2007, 10:13:31 am »
Jeszcze nie mam swojego Dreamcasta, ale na koniec tego miesiąca się to zmieni. Na początek będę miał Chu Chu Rocket, słyszałem że to dobra gra logiczna. Myślę, że warto ją kupić, na allegro w idealnym stanie, czasem w folii, jest po 19-29zł.

Inne wielkie gry, których jakości jestem pewien, to: Soul Calibur, Jet Set Radio, Shenmue i 2, Grandia II, Skies of Arcaida, Ikaruga. To tak na dobry początek.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Dreamcast Zone
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 07, 2007, 10:37:24 am »
Ceny gier nie są wysokie, ponieważ gry można kupić do 30 zł. Ale spójrzcie na to z innej strony. Czy warto wydawać kase na stare gry z 2000 roku, jeżeli za tą samą cenę można kupić nowsze tytuły ?

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 09, 2007, 13:40:37 pm »
Co ty sie tak czepiasz tych cen kazdy wydaje kase na co chce niektórych kręcą starsze tytuły albo poprostu chcą powspominać starsze pozycje lub zobaczyć w co sie kiedyś grało.A do 30 zł nie kupisz za dużo tych lepszych gier.Soul Calibur kosztuje około od 40 do 90 za nówke a niektóre perełki nawet po 200-400 złotych szczególnie importy z japoni.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2009, 17:43:52 pm wysłana przez Gomez »

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 09, 2007, 13:47:39 pm »
90 złotych za nówke za SC 1. Za 50 złotych można kupić 3 na ps2.

Płacić drożej za stare ... to absurd. Nowsze lepsze i tańsze :)

No chyba, że są ludzie którzy preferują stare gry :D

Ale i tak nie opłaca się kupować ich za takie ceny.

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 09, 2007, 13:51:05 pm »
I co ja ci mam powiedzieć nie chcesz nie kupuj nikt cie nie zmusza i ja tam wole SC 1 za 100 niż 6 gier na ps2.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 09, 2007, 13:54:19 pm »
Kuplom będziesz gadał ja gram tereaz w SC 1. A oni: co to ?
Mając vcs na ps2 mówisz: gram w nowe vc. Oni: fajnie, ta gra jest super.

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 09, 2007, 14:02:27 pm »
Kumple (ci co grają na konsolach) akurat wiedzą co to SC :D a w vcs żaden z nas nie grał i narazie sie nie zanosi, że to sie zmieni.Jeśli stare gry cie nie kręcą to nie kupuj i nie narzekaj koniec offtopu.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 09, 2007, 19:11:54 pm »
Dobra, jest na PlayStation (też Xbox i GameCube) Soul Calibur 2 czy 3. Grafika lepsza, system (załóżmy, gdyż tutaj akurat nie każdy się zgodzi) poprawiony, ogólnie gra bardziej dopieszczona. Na dodatek tańsza dwukrotnie. Są jednak tacy którzy chcą mieć wszystkie części, chcą poznać całą serię (do tego Soul Blade z PSX, całkowite dno, grafika koszmarna, a cena wysoka, hehe). Wyobraź sobie, że są ludzie którzy zbierają gry, kupują tylko pierwsze wydania, tylko 3xA lub J, żadne reedycje, wydania kolekcjonerskie (chyba, że wychodzi równolegle z normalną edycją). Są ludzie którzy wolą kupić Final Fantasy III na NES niż wydanie na DS. Przecież WSZYSTKO jest lepsze na przenośnej konsolce, na dodatek taniej można dostać i nie trzeba się bawić w importy.

Co innego, że wiele ze starszych gier nie ma na nowych systemach, a często są marnymi kopiami.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 13, 2007, 14:41:34 pm »
(do tego Soul Blade z PSX, całkowite dno, grafika koszmarna, a cena wysoka, hehe)

Ty nie wiesz co mówisz, zabójcza grafika jak na PSX, system nad wyraz dobry, bardzo dobry dźwięk. A w bundle z Tekken 2 można kupić za 50zł. Widać nie grałeś w tą część....

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 13, 2007, 16:18:29 pm »
No tak, gdyż ja to napisałem na poważnie. Nawet dodanie "hehe" nie uchroniło niektórych osób od nie zrozumienia.

Kiedyś przeczytałem, że jedną z lepszych zalet DC jest to, że nie trzeba przerabiać do piracenia. Pewnie PS2 to gniot, gdyż trzeba wydać kasę na przeróbkę. Ojejku.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 13, 2007, 16:26:59 pm »
Aby grać w kopie na dreamcast nie trzeba przerabiać konsoli ?
Wystarczy nagrać cd i włożyć płytę do napędu ?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 13, 2007, 16:46:46 pm »
Hm, a co ty taki ciekawy? Po co Ci ta wiedza?

Z tego co wiem to się wkłada oryginalną grę/coś tam, a potem się podmienia na pirata i działa. Nie chcę znać szczegółów.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 13, 2007, 16:49:53 pm »
Ps2 posiada taką samą "opcję" SM wkładasz a potem kopie. Dremsact nie wygrywa w tym przypadku z ps2 :D

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 13, 2007, 19:34:12 pm »
OMG tak zawody która konsola sie łatwiej piraci :???:

Dreamcasta nie trzeba przerabiać żeby grać na kopiach wiem tylko tyle, że gry sie obcina lub nagrywa na 2 cd kiedy gra była na 1 GD-ROM, ale po co gry są tanie i konsola sie nie niszczy i orginały ładnie wyglądają na półce :-) alibaba piractwo jest be :P

setezer o tej metodzie słysze pierwszy raz i chyba to nie prawda :-P

http://dc_fan.webpark.pl/recenzje.htm
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2007, 19:48:23 pm wysłana przez Gomez_pl »

Gje

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-05-2007
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #134 dnia: Maja 14, 2007, 23:19:23 pm »
Ceny gier nie są wysokie, ponieważ gry można kupić do 30 zł. Ale spójrzcie na to z innej strony. Czy warto wydawać kase na stare gry z 2000 roku, jeżeli za tą samą cenę można kupić nowsze tytuły ?
Prostackie założenie, w którym nowsze=lepsze. A otóż nie jest tak mój drogi. Część sequeli/remake'ów gier z DC jest cienka i porozrzucana na wszystkie konsole current gen. Wolę mieć starsze, lepsze i na jednej konsoli zamiast na 3.. Zresztą jest to moja jedyna konsola, więc kupuję gry tylko na nią i nie wymieniłbym jej na inną. Chętniej dokupiłbym drugą konsolę.

Kuplom będziesz gadał ja gram tereaz w SC 1. A oni: co to ?
Mając vcs na ps2 mówisz: gram w nowe vc. Oni: fajnie, ta gra jest super.
Gratulacje kolegów-gimbusów, dla których wyznacznikiem jakości gry jest data jej premiery. Graj w swoje trendi GTA czy inne gierki. Ja z moimi kumplami wciąż świetnie się bawimy przy Nba2k2 grając na 4 padach, w momencie gdy na rynku jest Nba 2k7. Ja wciąż się świetnie bawię przy MSR, gdy zapowiedziana jest premiera PGR4. Również świetnie bawię się przy innych grach, w które nie pograłbym na innej konsoli. DC nie jest dla każdego, jedynie wybranych oczaruje swym Arcade klimatem.

90 złotych za nówke za SC 1. Za 50 złotych można kupić 3 na ps2.

Płacić drożej za stare ... to absurd. Nowsze lepsze i tańsze :)

No chyba, że są ludzie którzy preferują stare gry :D

Ale i tak nie opłaca się kupować ich za takie ceny.
A co powiesz o ludziach, którzy kupują Atari Jaguara czy Neo Geo Pocket za 600zł? Przecież w tej cenie można mieć PSP i emulować stare tytuły, co nie?

Btw, ostatnio kupiłem za 10zł oryginała SC. Jedynym mankamentem jest brak pudełka, instrukcji, etc. co nie jest dla mnie specjalnym problemem.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #135 dnia: Maja 16, 2007, 16:49:18 pm »
Aby wlaczyc pirata, zazwyczaj uzywalo sie Boot Disca :P
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #136 dnia: Maja 16, 2007, 17:20:08 pm »
Aby włączyć pirata należy wrzucić konsolę do pieca, a potem tuż przed jej stopieniem się włożyć do środka wszystkie pirackie płyty i rozdeptać. Na pewno zadziałają. Metoda rekomendowana przeze mnie. Polecam.

oscyp

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #137 dnia: Maja 16, 2007, 17:50:04 pm »
Aby włączyć pirata należy wrzucić konsolę do pieca, a potem tuż przed jej stopieniem się włożyć do środka wszystkie pirackie płyty i rozdeptać. Na pewno zadziałają. Metoda rekomendowana przeze mnie. Polecam.

LOLOZORD?... nie :? słabo raczej

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 12, 2007, 17:19:02 pm »
Interesuje mnie ta konsola. Chciałbym ją kupić ale niewiem dla jakich gier. Znam tylko te fajne gry:
DOA 2
Tomb Raider 5
Quake 3
SC 1

Dodajcie coś

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #139 dnia: Lipca 12, 2007, 17:33:24 pm »
Moja gra zycia - Shenmue oraz jej druga czesc. Przede wszystkim.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #140 dnia: Lipca 12, 2007, 18:36:56 pm »
Cytuj
DOA 2
Tomb Raider 5
Quake 3
SC 1
Polecam Legacy of Kain: Soul Reaver - świetna gra przygodowa ze sporą dawką zagadek w niecodziennym środowisku. Do tego walki, nieco skakania, wdrapywania się, odpowiednie wykorzystywanie umiejętności - ale uwaga, łatwo się zaciąć, gra do najłatwiejszych nie należy (walki proste, ale często nie wiadomo gdzie się udać.

O Jet Set Radio dużo słyszałem, były to same pozytywne opinie. Chyba warto mieć tę grę, sam powoli zbieram się do jej kupna. (na allegro w folii jest za 35zł).

Co prawda oficjalne serwery już padły, ale dobrą grą wydaje się być Phantasy Star Online, którą dzisiaj kupiłem. Szerzej wypowiem się gdy dojdzie paczka.

Z innych znanych gier, które są pozytywnie oceniane to: Metropolis Street Racer, Grandia II, Headhunter, Ikaruga, Rayman 2, Resident Evil: Code Veronica, Rez, Skies of Arcadia, Sonic Adventure, ChuCHu Rocket! i zapewne wiele innych, ale tylko te przyszły mi do głowy.

Sam jestem świeżo upieczonym posiadaczem Dreamcasta, na razie mam tylko Soul Reavera, Dead or Alive 2 oraz ChuChu Rocket! (no i PSO w drodze). Te wyżej wypisane gry chciałbym zdobyć.

Ostatnio na allegro (http://www.allegro.pl/6001_gry.html?order=t&view=gtext) jest wysyp nowych lub prawie nowych gier na Dreamcasta w super cenach. Polecam wpadać co kilka dni, za 35zł można dostać wielkie hity.

« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2007, 18:40:07 pm wysłana przez setezer »

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #141 dnia: Września 01, 2007, 16:52:27 pm »
Miałem DeCeka dosyć krótko i rozważam ponowne jego kupno.DC to świetna konsola, grafika nie których gier podchodzi pod PS2 czy GC (Sonic Adventure 2).Cena jak na tą konsole nie jest zbyt wygórowana (100-130).Teraz właśnie odkładam na niego cała swą forse i chyba się skusze :lol:
NO BRAIN - NO GAIN


alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwca 24, 2008, 21:29:38 pm »
Dremcast ... Sega kiedyś wraz z Nintendo dominowała na rynku konsolowym. Po wyjściu DC
o potężnej mocy, miało wszystko być cudownie ... Ale Dremcast padł w 01 roku.
Po co kupować starą konsolę, o której świat już dawno zapomniał, na którą nie powstają
od dawna gry, a grafika poza paroma tytułami nie trzyma poziomu.

Ale są ludzie, którzy pamiętają rok 00 i 01 kiedy to Dremcast zachwycał i w gazetach komputerowych były zapowiedzi wspaniałych gier, które niegdyś były gigantami na rynku
konsolowym, tak jak teraz dominuje 4 część GTA, tak dawniej gry na Dremcasta.
Niektórzy uznają, te gry za stare i nie warte, ale na prawde są to gry niezwykłe, posiadajace
klimat, o jakim COD5 może pomarzyć.

oscyp

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 19, 2008, 15:50:55 pm »
Ziew.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 826
  • Reputacja: 81
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 19, 2008, 20:49:07 pm »
Ziew.

Nie ma to jak wiele wnoszący komentarz do dyskusji.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

oscyp

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 20, 2008, 17:25:09 pm »
Popatrz na komentarz na moim ziewnięciem do którego owo ziewnięcie się odnosiło :)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 20, 2008, 17:57:40 pm »
Zupełnie oscyp nie rozumiem o co ci chodzi. Tak, więc historia znamienitej konsoli segi zaczęła się...ziew? To jeszcze raz, DC dobrą konsolką była, chyba buty mam nawet tej samej firmy :twisted:. A serio jak dla mnie mocno "arkejdowe" tytuły nie przemawiały by sobie ją zakupić, czekałem na ps 2, a jak na tym wyszedłem chyba wiedzą wszyscy. IMO z lepszych tytułów: headhunter'a, house of dead 2 (kurws kochałem te celowniczki), crazy taxi, RE code veronica (3 razy podchodziłem i nigdy nie ukończyłem), wszelkiego rodzaju sonici, jet set radio i oczywiście genialne wszystkim znane shenmue 1 i 2 (a mi tymczasem wstyd się przyznać...ale nigdy nie grałem :oops:, wiem że później była konwersja drugiej części na pierwszego x'a nie ma ktoś tam jej na stanie przypadkiem?)...i tyle jak dla mnie. DC nie miała zbyt długiej historii, to i nie zdążono wypluć odpowiednio dużo dobrych gier, a magia? Jaka tam kur... magia, konsole zabiła słaba sprzedaż i sama polityka segi. Tyle.

Tarniak

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 20, 2008, 18:04:52 pm »
Nie wiem po co dyskusja nad komentarzem oscypa. Toż Pan alibaba odkopuje wiele tematów nt. poprzedniej generacji i rozpoczyna dyskusję nad tematami, które są już wyczerpane, operując - co najgorsze - "oczywistymi oczywistościami", o których wszyscy wszystko wiedzą od lat kilku. Post oscypa w stopniu zerowym, odnosi się do konsoli Dreamcast, a wyraża jedynie jego zmęczenie osobą Pana alibaby i jego wypowiedziami.

Specjalista od wizerunku oscypa,
Tarniak.

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 20, 2008, 18:07:19 pm »
nie zdążono wydać dużo dobrych gier na dc?! sorry, ale za poprzedniej generacji to gc i dc miały najlepszą bibliotekę gier - tutaj jakość królowała nad ilością(podobnie było z n64 mało gier, ale przełomowe gry wyrastały jak grzyby po deszczu). czasy deceka to przecież obok saturna najlepsze czasy segi jako developera - mnóstwo świetnych kultowych dzisiaj produkcji. ps2 miało dużo gier, ale ich jakością nawet nie dorastała do konsol segi i nintendo.

oscyp

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 20, 2008, 18:09:59 pm »
Nie wiem po co dyskusja nad komentarzem oscypa. Toż Pan alibaba odkopuje wiele tematów nt. poprzedniej generacji i rozpoczyna dyskusję nad tematami, które są już wyczerpane, operując - co najgorsze - "oczywistymi oczywistościami", o których wszyscy wszystko wiedzą od lat kilku. Post oscypa w stopniu zerowym, odnosi się do konsoli Dreamcast, a wyraża jedynie jego zmęczenie osobą Pana alibaby i jego wypowiedziami.

Specjalista od wizerunku oscypa,
Tarniak.

"O Boże i mówi tak jak ja..."

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 20, 2008, 18:40:24 pm »
nie zdążono wydać dużo dobrych gier na dc?! sorry, ale za poprzedniej generacji to gc i dc miały najlepszą bibliotekę gier - tutaj jakość królowała nad ilością(podobnie było z n64 mało gier, ale przełomowe gry wyrastały jak grzyby po deszczu). czasy deceka to przecież obok saturna najlepsze czasy segi jako developera - mnóstwo świetnych kultowych dzisiaj produkcji. ps2 miało dużo gier, ale ich jakością nawet nie dorastała do konsol segi i nintendo.
A co były ich setki? Khem...to może ja mam po prostu coś pamięć za krótką. Może byłbyś mi łaskaw wymienić te wszystkie przełomowe produkcje z DC? Chętnie sprawdzę jeżeli ominąłem (nie wymieniaj tylko proszę shenmue i raza). O jakość się nie będę kłócił baaa, wręcz przyznam ci rację. Pech chciał, że wymieniłeś wszystkie konsole które przez rygor z ową "jakością" padły na pysk szybciej niż powinny (taka polityka firm, jak widać przyniosła natychmiastowe efekty :twisted: ). Ale fakt jest faktem ostatniej konsoli segii należy się "rispekt", toteż wykłócać się nie będę. A do listy z  poprzedniego posta zapomniałem dodać pierwszego genialnego soul calibura.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2008, 18:43:22 pm wysłana przez grami »

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 21, 2008, 09:59:12 am »
Na DC wyszlo okolo 400 gier, w wiekszosci bijatyki, zrecznosciowki, malo bylo platformowek.

Panie Tarniak, Panska teza dotyczaca mojej osoby jest bardzo interesujaca, napisz Pan
lepiej ksiazke pt "Glupoty i niby Pan madry" w ktorej przedstawi Pan swoje osiagniecia.
Oczywiste jest to, ze forum sluzy do wymiany pogladow, jezeli sie cos komus nie podoba
to nie musi Pan tego czytac.

Bocian

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-04-2009
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 06, 2009, 22:12:26 pm »
Ah, stary dobry Dreamcast. Wspaniałe czasy kiedy Sega jeszcze była znaczącym konkurentem na rynku konsolowym. Co prawda okres panowania ten konsoli był krótki jednak postawiła poprzeczkę wysoko z olśniewającą grafiką i mechanikami użytymi w grach. Nigdy nie zapomnę jak sobie sprawiłem to cacko, wtedy jeszcze byłem fanem Segi i Sonic Teamu bo byli dobrzi... teraz robią straszną kupę i w moich oczach sporo stracili. No coż, postanowiłem pamiętać tylko te dobre chwile i odstawić ich najnowsze produkcje.
Jak wyżej pisano konsola miała naprawdę wiele wyśmienitych pozycji a mało ich nie było, dla mnie najwspanialszymi grami były:
- Sonic Adventure 1 i 2 (ostatnie udane gry z Sonic'iem), Sonic Shuffle, Phantasy Star Online, Shenmue, Power Stone, Soul Calibur, Dead or Alive 2, Resident Evil: Code Veronica, Marvel vs. Capcom 2, Jet Grind Radio, Bust A Move i Crazy Taxi. Z każdym z tych tytułów mam miłe wspomnienia :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 10, 2009, 16:28:58 pm »
Wspaniały sprzęt , który niestety nie wytrzymał naporu ze strony PS2. Obłędna jakość prezentowanych pozycji, masa na prawdę kapitalnych pozycji - ot wspomnę choćby o SF III, VF3, GG, czy SC, SR ....
Ogólnie dla pasjonatów mordobić, konsola w tamtym okresie obowiązkowa.

Jakieś wady? Kontroler. Niby sprzęt nastawiony na gry typowo zręcznościowe , a w pudełku takie coś się znalazło.

Bocian

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-04-2009
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 13, 2009, 09:18:19 am »
Oj oj grabisz sobie, kontroler był w tej konsoli świetny! Mi się go bardzo miło trzymało i operowało... jak dla mnie najwygodniejszy pad jaki trzymałem... a teraz muszę się męczyć z SexAxisem.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 13, 2009, 15:11:04 pm »
A ja w końcu dorwałem porządny zestaw gier na Dreama ;) Za 250 zł (wraz z przesyłką) z "hamerykańskiego" ebay'a zakupiłem 3 gry: Shenmue 1&2 oraz Jet Set Radio - będzie w co grać na wakacje ;)
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 13, 2009, 15:17:54 pm »
A ja w końcu dorwałem porządny zestaw gier na Dreama ;) Za 250 zł (wraz z przesyłką) z "hamerykańskiego" ebay'a zakupiłem 3 gry: Shenmue 1&2 oraz Jet Set Radio - będzie w co grać na wakacje ;)
O kurde :shock: Świetny zestaw; jeszcze za taką cenę... gratulacje.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 13, 2009, 15:26:31 pm »
Wszystkie gry w palu na dodatek - dlatego tak tanio były :) nikt nie chciał ich kupić :D
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

mateo

  • Gość
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #158 dnia: Maja 13, 2009, 15:28:38 pm »
dobrze zainwestowałeś.. jeszcze na dodatek w takie perełki!! :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dreamcast Zone
« Odpowiedź #159 dnia: Maja 13, 2009, 15:29:06 pm »
Hehe, szczęściarz :P