Autor Wątek: Fotografia oraz aparaty  (Przeczytany 311658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1800 dnia: Października 05, 2008, 17:16:43 pm »
Ostatecznie wybór padł na... :
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Zadecydowały rozmiary (najmniejszy w ofercie), wygląd (fajny metalik) i cena, która wyniosła 399,-
Myślę, że na wycieczki czy wakacyjne wojaże wystarczy w zupełności. :)

Marcepan, dostajesz plusa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1801 dnia: Października 05, 2008, 20:15:51 pm »
W zupełności Ci wystarczy taki aparacik to tych potrzeb, które opisujesz. Cena jest naprawdę atrakcyjna jeśli spojrzeć na jego możliwości. No i gabaryty też ma odpowiednie, by nosić go przy sobie i nie wkurzać się jego obecnością.
Opublikowane: Październik 05, 2008, 17:21:29
Mam pytanie. Która przeróbka wydaje się Wam być lepsza? Pomijamy to że fotka jest totalnie dziwna i nic w niej ciekawego. Obie przeróbki dosyć się różnią i ja obstawiłem jedną z nich, dlatego też jestem ciekaw Waszego zdania.

EDIT.
Dorzucam jeszcze jedną. Utrzymana w klimacie drugiej, ale bez rażącego słońca.

1.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

2.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

3.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2008, 20:35:20 pm wysłana przez MarcePan »

svonston

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1802 dnia: Października 05, 2008, 20:17:38 pm »
Pierwsza.
Zajebiste zdjęcie. W drugim razie te zajebiście świecące słońce. Średnio to wygląda.

Diuk

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1803 dnia: Października 05, 2008, 20:18:10 pm »
nr 2 lepsza

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1804 dnia: Października 05, 2008, 20:19:59 pm »
Czyli mamy 1:1 na razie. :P

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1805 dnia: Października 05, 2008, 20:36:10 pm »
W obu niebotyczny kontrast i kadr za wąski, imo. :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1806 dnia: Października 05, 2008, 20:47:20 pm »
Co podlegało przeróbce? Bawiłeś się w HDR/wyciągałeś szczegóły z cieni? Jeśli tak - niepotrzebnie/za bardzo. Praktycznie nie ma cienia, zdjęcie jest płaskie, wyprane z kolorów. Ja bym je przyciemnił i być może zwiększył ekspozycję, żeby zdjęcie rozciągnąć tonalnie. Możesz wrzucić oryginał (gdyby się dało - w większej rozdzielczości)?

Ciapkas

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1807 dnia: Października 05, 2008, 20:47:36 pm »
2 zdecydowanie, bez dwóch zdań.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1808 dnia: Października 05, 2008, 20:56:01 pm »
W obu niebotyczny kontrast i kadr za wąski, imo. :P

W pierwszej fotce nawet kontrastu nie dotykałem. Pracowałem na 5 warstwach kolorystycznych po wyciągnięciu ze zdjęcia samego światła i zaznaczaniu raz światła a potem odwrotności.


Opublikowane: Październik 05, 2008, 20:55:01
Co podlegało przeróbce? Bawiłeś się w HDR/wyciągałeś szczegóły z cieni? Jeśli tak - niepotrzebnie/za bardzo. Praktycznie nie ma cienia, zdjęcie jest płaskie, wyprane z kolorów. Ja bym je przyciemnił i być może zwiększył ekspozycję, żeby zdjęcie rozciągnąć tonalnie. Możesz wrzucić oryginał (gdyby się dało - w większej rozdzielczości)?

Załaduję na wyślijto bo to RAW. Zaraz wrzucę.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1809 dnia: Października 05, 2008, 21:02:55 pm »
Cytuj
W pierwszej fotce nawet kontrastu nie dotykałem. Pracowałem na 5 warstwach kolorystycznych po wyciągnięciu ze zdjęcia samego światła i zaznaczaniu raz światła a potem odwrotności.
Whatever, wali po oczach w każdym razie ;).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1810 dnia: Października 05, 2008, 21:05:45 pm »
EDIT.

@Iras
Proszę.

http://s010.wyslijto.pl/download.php?file_id=30695637605514787957&t=3069563760551478795757421

Jak coś wymodzisz to pokaż.


Opublikowane: Październik 05, 2008, 21:05:07
Cytuj
W pierwszej fotce nawet kontrastu nie dotykałem. Pracowałem na 5 warstwach kolorystycznych po wyciągnięciu ze zdjęcia samego światła i zaznaczaniu raz światła a potem odwrotności.
Whatever, wali po oczach w każdym razie ;).

Bo ma walić. Ta fotka ma być, taka hmmm...LSD. :grin:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1811 dnia: Października 05, 2008, 21:30:37 pm »
Pora na laptopa z większym ekranem, bo byłem przekonany, że to różowe to jakieś hmm... nie wiem - może kwiatki...?

W każdym bądź razie coś naturalnego  :lol:

Nie bawią mnie takie eksperymenty. Więcej w tym grafiki komputerowej niż fotografii.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1812 dnia: Października 05, 2008, 23:05:33 pm »
Pora na laptopa z większym ekranem, bo byłem przekonany, że to różowe to jakieś hmm... nie wiem - może kwiatki...?

Może to nie zamierzone ale walnąłeś właśnie mega komplement w moją stronę. :P  Czyli praca nie poszła na marne, bo jak widać korona drzewa wcale nie miała takiego koloru w oryginale.

Nie bawią mnie takie eksperymenty. Więcej w tym grafiki komputerowej niż fotografii.

Mnie też by nie bawiły, gdybym nie umiał się nimi posługiwać. ;)


Opublikowane: Październik 05, 2008, 21:44:25
Ostatnia fotka z dzisiejszego wypadu. Jak ją stylizowałem to miałem w głowie kadr z filmu T2, gdzie bohaterka miała wizje apokaliptyczne na placu zabaw. Chciałem utrzymać ją mniej więcej w takim klimacie.

« Ostatnia zmiana: Października 06, 2008, 12:22:45 pm wysłana przez MarcePan »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1813 dnia: Października 05, 2008, 23:06:38 pm »
Odłóż już ten program graficzny, serio, za dużo tego gówna nakładasz.

A motyw oklepany.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1814 dnia: Października 05, 2008, 23:11:31 pm »
Nie, to nie komplement. Małe te zdjęcia, na małym ekranie niewiele widać, a w ogóle nie wkminiałem się, co to może być za drzewo.

Skupiłem się na ogólnej kolorystyce, a przez myśl mi nie przeszło, że mógłbyś pokolorować całą koronę.

Odłóż już ten program graficzny, serio, za dużo tego gówna nakładasz.

Fakt.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2008, 23:13:21 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1815 dnia: Października 05, 2008, 23:17:35 pm »
Odłóż już ten program graficzny, serio, za dużo tego gówna nakładasz.

Zdefiniowany pędzel żeby zrobić efekt starej fotografii. Jeśli Ci to przeszkadza to dla Ciebie, wersja bez "tego gówna".

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Opublikowane: Październik 05, 2008, 23:13:23
Skupiłem się na ogólnej kolorystyce, a przez myśl mi nie przeszło, że mógłbyś pokolorować całą koronę.

No i dokładnie o to chodziło, żeby widzowi przez myśl nie przeszło że ta korona ma zmieniony kolor. :cool:
Opublikowane: Październik 05, 2008, 23:14:49
Odłóż już ten program graficzny, serio, za dużo tego gówna nakładasz.

Fakt.

Jedni się bawią zdjęciami, kombinują, szukają rożnych możliwości przedstawienia z pozoru zwykłego zdjęcia a inni tylko komentują, udając znawców. Taki jest już ten pięknie skomplikowany świat. Jak to było powiedziane w jednym kabarecie "jedni lubią szybkie auta a drudzy jak im nogi śmierdzą" (coś w ten deseń).

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1816 dnia: Października 05, 2008, 23:25:58 pm »
Ja bym powiedział raczej że jedni kadrem potrafią zrobić niesamowite zdjecie a drudzy z milionem efektów robią coś zwykłego i nie wyróżniajacego się.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1817 dnia: Października 05, 2008, 23:29:22 pm »
Ja bym powiedział raczej że jedni kadrem potrafią zrobić niesamowite zdjecie a drudzy z milionem efektów robią coś zwykłego i nie wyróżniajacego się.

Bardzo mądre. Ja już wiele razy pisałem że tradycyjną fotografię uważam za coś niezwykle wymagającego. Trzeba umieć patrzyć na wszystko w kategoriach kadru, czego ja ze swoim króciutkim stażem nie potrafię.

No ale od tego jest ten temat, żeby wrzucać fotki i je komentować. :cool: Szkoda tylko że niektórzy jedynie komentują.

PS. Należy dodać też taki fakt do Twojej wypowiedzi że niektórzy całe życie spędzają z aparatem w rękach a dla innych to po prostu bardzo fajny sposób na odstresowanie się i mocno dorywcze hobby.

Ooo, a jednak komuś się podobają te fotki bo dostałem + do repa z komentem że zdjęcia są bardzo ładne.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2008, 23:40:29 pm wysłana przez MarcePan »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1818 dnia: Października 05, 2008, 23:42:12 pm »
Cytuj
No ale od tego jest ten temat, żeby wrzucać fotki i je komentować. Cool Szkoda tylko że niektórzy jedynie komentują.
To nie do mnie, ja tu wrzucam dużo, ostatnio tylko cierpie na totalny brak weny i nie zrobiłem dobrego zdjęcia od miesiąca, czekam na złotą polską jesień i jakieś fajne motywy.

Cytuj
PS. Należy dodać też taki fakt do Twojej wypowiedzi że niektórzy całe życie spędzają z aparatem w rękach a dla innych to po prostu bardzo fajny sposób na odstresowanie się i mocno dorywcze hobby.
Tak, ale to nie jest temat dla tych "innych"

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1819 dnia: Października 05, 2008, 23:46:10 pm »
Cytuj
PS. Należy dodać też taki fakt do Twojej wypowiedzi że niektórzy całe życie spędzają z aparatem w rękach a dla innych to po prostu bardzo fajny sposób na odstresowanie się i mocno dorywcze hobby.
Tak, ale to nie jest temat dla tych "innych"

Bo kto tak powiedział? Ty? Hłe Hłe.

To jest forum o grach, a temat fotografia jest tutaj dodatkowym wątkiem, nie głównym. Moim największym hobby są gry video a fotografia to inna para kaloszy, która interesuje mnie znacznie mniej. Poza tym, patrząc na Twoje zdjęcia, nie powiedziałbym że spędzasz całe życie z aparatem w rękach i raczej zakwalifikowałbym Cię właśnie do tych "innych".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1820 dnia: Października 06, 2008, 00:23:20 am »
To nie do mnie...

To do mnie.

@MarcePan - to, że nie wrzucam tu swoich zdjęć (na razie nie odczuwam takiej potrzeby - jeśli uznam, że którymś warto się pochwalić, zrobię to na pewno), nie odbiera mi prawa do komentowania. Skoro sam decydujesz się zamieszczać swoje dzieła i pytasz o opinie, dobrowolnie poddajesz się ocenie, więc nie miej pretensji, że komuś coś się nie spodoba.

Ze zdjęciem z placu zabaw potężnie przegiąłeś i Mikes napisał Ci to dość dosadnie. Jedno to retusz czy zabawa z kolorami, ale takie efekty w takim wykonaniu i natężeniu, jak tutaj zaserwowałeś, raczej się podobać nie mogą. Jeśli sam tego nie widzisz, ktoś Ci to musiał powiedzieć. Będąc niedelikatnym - poziom obróbki gimnazjalistki na fotka.pl (dorwała program i chce zademonstrować jak najwięcej opcji).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1821 dnia: Października 06, 2008, 01:07:27 am »
Sprecyzuj co dokładnie na tej fotce jest przesadzone? Chodzi Ci o filtr tzw. starej fotografii czy o coś innego?

PS. Z tą gimnazjalistką to przesadziłeś bo na zdjęciu z kolorowym drzewem było mniej przeróbek a Ty nabrałeś się na to że korona miała faktycznie taki kolor. :P Także przy fotce z placu zabawa gimnazjalistka by się totalnie pogubiła. ;)
Opublikowane: Październik 06, 2008, 00:30:55
Skoro sam decydujesz się zamieszczać swoje dzieła i pytasz o opinie, dobrowolnie poddajesz się ocenie, więc nie miej pretensji, że komuś coś się nie spodoba.

Ależ ja nie mam żadnych pretensji. Oczekuję konstruktywnej krytyki. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Otóż jak daję zdjęcia, które się podobają na forum to wtedy Ty siedzisz cicho. Natomiast gdy jakaś fotka się nie spodoba, to momentalnie się pojawiasz i nie szczędzisz pustej krytyki. Nawet w przypadku "Pokoju Gracza" tak było. Dałem zdjęcia, ogólnie projekt się spodobał a Ty wtrąciłeś coś o tym że do multi z kumplami się pokój nie nadaje. Przytaknąłem z grzeczności bo już nawet nie chciało mi się wspominać o dwóch fotelach i pufie. Nie to żebym się żalił czy coś w tym stylu, bo niespecjalnie przejmuję się opinią kogoś kto sam nic nie przedstawia. Zwracam tylko uwagę na taką powtarzająca się zależność. Mam nadzieję jednak że nie zniechęci Cię to do komentowania fotek bo coś się dziać musi w tym temacie. :)
Opublikowane: Październik 06, 2008, 01:00:04
Ze zdjęciem z placu zabaw potężnie przegiąłeś i Mikes napisał Ci to dość dosadnie.

Mikes już tak ma że lubi konkretnie przysadzić, także ja się przyzwyczaiłem. Z tego co pamiętam to on chyba siermiężnie zmieszał z błotem Twoją próbę pokazania mi jak zrobić dobry szum na fotce. Stwierdził bodajże że mega słaby efekt osiągnąłeś. Widać w jednym zgodni jesteśmy. Obaj uważamy że Mikes czasem ma rację.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1822 dnia: Października 06, 2008, 01:09:07 am »
Bo Mikes to taki twardziel, serio wam mówię.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1823 dnia: Października 06, 2008, 01:18:29 am »
Masz manię prześladowczą MarcePanie.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1824 dnia: Października 06, 2008, 06:26:58 am »
No bo Mikes ma racje, a przez uzywanie środków dosadnych efekt jest lepszy i do pewnych użytkowników pewne rzeczy lepiej docierają =*

A za nazwanie mnie "innym" puszczuje marcepana maximmusem.
Cytuj
Otóż jak daję zdjęcia, które się podobają na forum to wtedy Ty siedzisz cicho. Natomiast gdy jakaś fotka się nie spodoba, to momentalnie się pojawiasz i nie szczędzisz pustej krytyki.
Powinienes sie cieszyc z jego podejscia. KAŻDA krytyka jest dobra(a już na pewno nie uważam że to co pisze iras jest puste), i duzo więcej da ci "oj, marcepan, tutaj i tutaj zły kadr, bla bla" niż "piękne zdjęcie, brawo", JA przynajmniej zdecydowanie bardziej wole te drugie opinie.

Cytuj
Widać w jednym zgodni jesteśmy. Obaj uważamy że Mikes czasem ma rację.
Dziękuję chłopaki, serio się wzruszyłem. :(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1825 dnia: Października 06, 2008, 06:58:55 am »
Nie wiem czemu Mikes tak krytykuje fotki Marcepana, bo są o wiele lepsze od jego czarno-białych dziwadeł ;)

Drzewko w HDR, też jest świetne, bo nie wygląda tak 'typowo' jak inne zdjęcia przyrody. Chociaż, nie spodziewałem sie, że drzewo jest pokolorowane :D

Konik na biegunach prezentuje się bardzo oryginalnie i raczej nie jest to przesączone kiczem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1826 dnia: Października 06, 2008, 09:00:22 am »
chyba sobie żartujecie mówiąc, że nie spodziewaliście się, "że czerwone drzewo to fake".
co do krytyki irasa, to po głowie nie głaszcze a czasami do czegoś się przyczepi. tak konstruktywnie:P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1827 dnia: Października 06, 2008, 09:48:53 am »
Konik na biegunach prezentuje się bardzo oryginalnie i raczej nie jest to przesączone kiczem.

Dostałem bardzo fajną opinię od jednej osoby o tym zdjęciu. Napisała że zdjęcie z placu zabaw przypomina starą fotografię z dzieciństwa, przez taką właśnie stylizację jaką zastosowałem. Kolor konika wyróżniający się na tle wyblakłych barw, przynosi na myśl miłe wspomnienia za młodych lat. Cieszę się że ktoś odebrał to zdjęcie w ten sposób. Chciałem żeby to zdjęcie miało właśnie taki klimat.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1828 dnia: Października 06, 2008, 09:50:49 am »
Konik na biegunach prezentuje się bardzo oryginalnie i raczej nie jest to przesączone kiczem.

Dostałem bardzo fajną opinię od jednej osoby o tym zdjęciu. Napisała że zdjęcie z placu zabaw przypomina starą fotografię z dzieciństwa, przez taką właśnie stylizację jaką zastosowałem. Kolor konika wyróżniający się na tle wyblakłych barw, przynosi na myśl miłe wspomnienia za młodych lat. Cieszę się że ktoś odebrał to zdjęcie w ten sposób. Chciałem żeby to zdjęcie miało właśnie taki klimat.
Mnie się podoba opcja "post-nuklearny plac zabaw", jeno samochód psuje wizję. Oblatany jesteś w tym programie graficznym to weź go usuń :).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1829 dnia: Października 06, 2008, 09:53:26 am »
Konik na biegunach prezentuje się bardzo oryginalnie i raczej nie jest to przesączone kiczem.

Dostałem bardzo fajną opinię od jednej osoby o tym zdjęciu. Napisała że zdjęcie z placu zabaw przypomina starą fotografię z dzieciństwa, przez taką właśnie stylizację jaką zastosowałem. Kolor konika wyróżniający się na tle wyblakłych barw, przynosi na myśl miłe wspomnienia za młodych lat. Cieszę się że ktoś odebrał to zdjęcie w ten sposób. Chciałem żeby to zdjęcie miało właśnie taki klimat.
Mnie się podoba opcja "post-nuklearny plac zabaw", jeno samochód psuje wizję. Oblatany jesteś w tym programie graficznym to weź go usuń :).

Tarniak aleś trafił. Na końcu opinii ta osoba dodała właśnie uwagę, że auto nieco psuje efekt. Z usuwaniem dużo zabawy a po pierwszych próbach widzę że bez inwazyjnie nie da rady tego zrobić (bynajmniej na takim etapie znajomości programu na jakim jestem).

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1830 dnia: Października 06, 2008, 10:13:07 am »
Nie no, bo akurat motyw z zabawkami na placu jest oklepany, ale ładnie wykonany i akurat tutaj ta przeróbka filtrami tak nie boli i tworzy fajny, spójny efekt. Ćwicz tam w tym programie i usuń dziada. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1831 dnia: Października 06, 2008, 10:51:57 am »
Ćwicz tam w tym programie i usuń dziada. 8)

Tym bardziej że to Mercedes. :P Te auta mi się zawsze kojarzą mniej więcej tak samo jak BMW. ;)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1832 dnia: Października 06, 2008, 12:07:46 pm »
Cytuj
Nie wiem czemu Mikes tak krytykuje fotki Marcepana, bo są o wiele lepsze od jego czarno-białych dziwadeł
W sumie "czarno-białe dziwactwa" odbieram jako komplement. :eek:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1833 dnia: Października 06, 2008, 12:16:26 pm »
Nie wiem czemu Mikes tak krytykuje fotki Marcepana, bo są o wiele lepsze od jego czarno-białych dziwadeł ;)

Dla mnie to dopiero komplement. :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1834 dnia: Października 06, 2008, 12:44:32 pm »
@MarcePan - jeśli liczysz, że będę Cię głaskał po główce za każdym razem, kiedy nie spieprzysz fotki, to zdecydowanie trafiłeś pod zły adres. Z resztą nie wiem, jak to sobie wyobrażasz - pod każdym poprawnym zdjęciem dziesięć komentarzy w stylu "super", "extra", "zajebiste"? Nie tutaj.

Czysto technicznie odnośnie konika - na wierzch wyciągnąłeś tylko powierzchnię deski, a już rant ucieka w rozmytą warstwę, co sugeruje niedbałe wykonanie. Rozmycie tła jest równomierne, sztuczne i nijak nie przypomina naturalnego bokeh - od tego jest mała głębia ostrości, a nie photoshop (jeśli już - znacznie większym nakładem pracy). Old brush w żaden sposób nie pasuje do kolorowej fotografii i sterylnej, cyfrowej rameczki. Jeśli ktoś musi się w ten sposób bawić, to wg mnie w takiej kolorystyce:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jednak to i tak bardzo "tani" efekt.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2008, 13:37:16 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1835 dnia: Października 06, 2008, 13:04:09 pm »
:shock: Jakie dziwactwo za przeproszeniem. Coś Ty zrobił? Poprzepalałeś jasne obszary jak cholera. Ogólnie zdjęcia razi o wiele za dużo żółcią. Może gdyby trochę zjechać z tonu to coś by z tego było. Nie wysiliłeś się.

Odnośnie aspektów technicznych. Żaden to oldbrush panie, tylko warstwa zalana kolorem i potem zmiana przezroczystości, potem warstwa i usuwanie czarnym pędzlem zalanego obszaru na koniu a następnie filtr warm81 i efekt światła z dużym rozproszeniem. Jeszcze zmiana nasycenia tła względem głównego obiektu.

Głębi większej nie osiągnąłem bo aparat na to nie pozwolił.

PS. Nie liczę żeby ktoś mnie głaskał. Liczę na konstruktywną a nie teksty typu "jak gimnazjalistka". Przyjmuję krytykę od kogoś kto sam pokazuje prace, bo krytyków którzy nic nie maja do zaprezentowania jest w internecie cała masa.

Jak widzisz zdjęcie podoba się paru osobom, więc to jak widać kwestia gustu.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2008, 14:50:12 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1836 dnia: Października 06, 2008, 13:18:04 pm »
Old brush -> chodziło mi o - jak to nazwałeś - "zdefiniowany pędzel żeby zrobić efekt starej fotografii" - nijak do kolorowego zdjęcia nie pasuje.

I sorry za gimnazjalistkę, ale to jest właśnie taki gimnazjalny efekt rodem z fotka.pl.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1837 dnia: Października 06, 2008, 13:18:37 pm »
Marcepan moze tak bardziej apokaliptyczne foto zrob np. na placu zabaw kolo ZEORK'u i rzeke moze uchwyc, zajeb*scie by to wygladalo, te zniszczone karuzele chustawki itp, w tle rzeka w jesiennej aurze...a co do efektow, to mi sie wydaje, ze zaduzo ich nalozyles na to foto...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1838 dnia: Października 06, 2008, 13:36:09 pm »
Czysto technicznie odnośnie konika - na wierzch wyciągnąłeś tylko powierzchnię deski, a już rant ucieka w rozmytą warstwę, co sugeruje niedbałe wykonanie.

Ależ to było zamierzone. Gdybym wyostrzył równo z krawędziami używając twardej końcówki pędzla, to kolorowy koń sztucznie wyglądał by na rozmazanym tle. Celowo jego krawędzi są łagodne aby wtapiały się w tło. Także to nie żadne niedbałe wykonanie tylko celowy efekt.

Rozmycie tła nie może być nierównomierne, ponieważ po wyczyszczeniu obszaru z koniem, odwróciłem prace na warstwie i rozmazywałem rozmyciem gaussowskim, wszystko dookoła konia. To wszystko za pomocą suwaków a nie jakiegoś ręcznego nakładania. Także Twoje "wprawne" oko znowu zwiodło jak podczas oglądania fotki z czerwonym drzewem.

Swoją drogą zarzucasz mi że przesadziłem z ta fotka a Ty dopiero dowaliłeś z efektem. Piszesz że coś jest niedokładnie a zobacz co się dzieje na Twojej przeróbce przy krawędziach zdjęcia i na jasnych obszarach. Ja chciałem utrzymać kolor na zdjęciu a nie totalnie je zmienić i pojechać na całego sepią itp.

@LoNdEk

Patrzysz na moją fotkę czy na przeróbkę Irasa?

Pod moją fotką na poprzednich stronach, dałem tez wersję bez pędzla ze spękana teksturą. W odpowiedzi do Mikes'a.
 
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2008, 14:07:59 pm wysłana przez MarcePan »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1839 dnia: Października 06, 2008, 13:41:08 pm »
a to jest temat fotografia czy może photoshop????? bo już się pogubiłem.