Autor Wątek: Shenmue III  (Przeczytany 67157 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #360 dnia: Grudnia 03, 2019, 11:52:51 am »
Skończyłem dzisiaj w nocy, po blisko 28h gry.
Przez te 18 lat, kiedy oczekiwało się na trójkę, zapewne każdy z fanów wyobrażał sobie grę w jakiś, tylko sobie znany, sposób. Teraz kiedy nadeszła konfrontacja z naszymi wyobrażeniami i marzeniami, niektórych mogło to rozczarować, a innym przypaść do gustu. Osobiście jestem pośrodku, ale gdzieś bliżej tych rozczarowanych. Już pomijam zastosowane w grze mechanizmy, z tym nieszczęsnym poziomem głodu odczuwanym przez Hazukiego i przymusem kupowania jedzenia. Najgorszy jest tutaj wszechogarniający i wylewający się z ekranu, płyty i konsoli grind. Grind, który głównie powiązany jest ze zbieraniem kasy, bo bez tego nie zapłacimy za hotel, jedzenie, a nawet nie popchniemy fabuły dalej w 2 momentach gry. Grind w trofeach, ale to na szczęście tylko dla ochotników. Grind polegający na zbieraniu roślinek, co akurat polecam każdemu, bo jest to najbardziej dochodowy interes w SIII obok gry w kości i może jeżdżenia...tadam...wózkiem widłowym w porcie. Poza tym ziółka można wymienić na nowe ciosy (można też kupić, jak w poprzednich odsłonach w lombardach i sklepach z "bronią"). Ciosy, właśnie ciosy. Ciosy też trzeba ...grindować. Tak, jest to powiązane z expem postaci (są 3 rodzaje - atak, wytrzymałość oraz kung fu). Jak ulepszamy nasze kung fu - sparingi oraz drewniane słupki do treningu - to podnosimy nasze 3 rodzaje exp, przy czym ciosy możemy masterować tylko do 10 poziomu ciosu (odpowiada to gdzieś 1 lvl naszego expa odpowiedzialnego za atak), a na "drewniakach" trenujemy ile chcemy i podnosimy poziom wytrzymałości. W obu przypadkach rośnie nam również poziom kung fu.
Miało być krótko, a zanudzam wszystkich.
Zacząłem od mojego lekkiego rozczarowania z perspektywy fana. Tak jestem trochę rozczarowany, bo blisko 18 lat czekałem na starcie z Lan Di i pomszczenie ojca - nie będę spojlował z fabułą, jakby ktoś chciał wiedzieć więcej, to może zapytać mnie w wiadomości prywatnej - a tymczasem gra się kończy napisami, że...podróż nadal będzie trwać.
Zaczynam się tylko martwić o to czy kiedykolwiek dostaniemy czwórkę, bo trójka sprzedaje się kiepsko. Przez blisko dwie dekady byłem przekonany, że jeśli kiedykolwiek dane mi będzie zagrać w SIII to będzie to finał i zamknięcie sagi. Szkoda, że Suzuki nie myślał podobnie. To teraz pozostaje oczekiwać kolejne dekady na 4, chyba że Yu Suzuki zrobi jakieś dlc i zamknie historię.
Oceniam na 7/10 Gdyby nie grind to byłoby 8.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #361 dnia: Grudnia 03, 2019, 13:38:43 pm »
Jak Yu Suzuki zabierał się za Shenmue, to był chyba na tym samym etapie wieku co dziś Kojima, czyli w sumie chyba jeszcze całkiem płodny pod względem pomysłów. Mam jednak wrażenie, że ten pierwszy to tak trochę podszedł do całego zadania, jakby go ktoś wezwał z emerytury, a on to po swojemu zrobił, jakby robił ją na jakieś stare konsole, jeszcze nawet przed Dreamcastem. Zrobił to co sobie założył, ale chyba trochę już tym wszystkim był zmęczony i wybitnie mu nie szło, doszedł pewnie do etapu w którym albo wypuszczasz grę, albo dopieszczasz ją kolejne X lat, albo robisz od nowa (to jest taki najgorszy moment developingu, zwłaszcza, jak nie masz nad sobą gilotyny jak w EA czy Ubi, gdzie gra po prostu leci na rynek z bugami). Trochę sie zatem dziwię, że jeszcze myśli o czwórce i mam nadzieję, że zrobi przynajmniej (darmowe) DLC z finałem. Była już niedawno jedna taka gra, która sprzedała się poniżej oczekiwań i dodatki prawie po roku wyszły, a mimo, że był season pass, to już wątpiłem (to Ni No Kuni 2) - wiec oby i tutaj w najgorszej sytuacji tak się stało, bo zakładam jednak, że tę grę kupili w większości fani i nawet po pół roku chętnie 80% z nich siądzie do dodatku.

Może trochę szkoda, że gry nie wsparła jeszcze jakaś inna duża ekipa która by parę rzeczy tam przypilnowała i byśmy dostali naprawdę kozacką grę. Albo chociaż jakieś easy mode z mniejszym grindem ;) Na razie gra leci na dno mojej kupki wstydu tej generacji, jeśli pogram to pewnie przed samą premierą PS5, gdy będzie sezon ogórkowy, ale nie zachęcają te wszystkie ostatnie opisy aby z rumieńcami na twarzy siadać do tej produkcji.


Jeszcze taka ciekawostka - na metascore 70/100 dały redakcje, 8/10 użytkownicy - a zatem idealnie te same oceny. User score wciaż lepszy niż u Kojimy, a więc sentyment jednak zrobił swoje ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #362 dnia: Stycznia 02, 2020, 14:35:38 pm »
Pograłem ze 3h i jak na razie ujdzie.

+ grafika otoczenia (Yakuza 6 przy tym wygląda jak kupa), widać, że Suzuki to jednak mistrz nawet na takim budżecie czaruje wizualnie.
+ klimat

- za dużo wypytywania o coś, kogoś (w poprzednich częściach było tego mniej niż tutaj w 3h :lol:)
- brak rzutów :lol:
- większość mini gierek


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #364 dnia: Stycznia 09, 2020, 12:40:00 pm »
https://www.ppe.pl/news/141159/shenmue-4-moze-znajdowac-sie-w-produkcji.html?t=532ac1ce796e4ee646cb5c9fd855a453#c_last

Oby oby :D
Oby 4 zakończyła wreszcie to wszystko. Tylko kto to sfinansuje? 3 to podobno sprzedażowa tragedia. Ciągle liczę na jakieś dlc do 3 z właściwym zakończeniem. Nie ma sensu tego na siłę przeciągać.
18 lat czekania, aby na końcu zobaczyć napis ciąg dalszy nastąpi. Super Suzuki to wymyśliłeś.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #365 dnia: Stycznia 09, 2020, 12:48:02 pm »
18 lat czekania, aby na końcu zobaczyć napis ciąg dalszy nastąpi. Super Suzuki to wymyśliłeś.
Penie liczył, że poleci kasa, a tu lipa.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #366 dnia: Stycznia 10, 2020, 13:40:43 pm »
On to już chyba na kasę liczył przy jedynce, bo jeśli dobrze pamiętam, części miało być znacznie więcej, chyba ponad 8 (1,2 i 3 mają opowiadać 40% historii). Ostatnimi czasy zjechał do 4-5, ale chyba mu się to nie uda.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #367 dnia: Stycznia 10, 2020, 14:16:32 pm »
Ja tam liczę na Shenmue 4 bo na bank coś z trójki zarobili i teraz raczej nie będą potrzebować aż takiej finansowej pomocy. Potencjał jest ogromny, ale niestety młodych do serii się nie przekona w ten sposób baa nawet starzy marudzą. Lepszego Shenmue 3 za taką kwotę raczej się nie dało zrobić.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #368 dnia: Stycznia 10, 2020, 14:26:12 pm »
Tzn. jeśli na tym samym engine robią, to wiadomo, że gra będzie sporo tańsza, bo odchodzi research, próby i sporo błędów jakie popełniono przy trójce. Jakiś tam cień nadziei jest.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #369 dnia: Stycznia 10, 2020, 18:32:22 pm »
Ja tam liczę na Shenmue 4 bo na bank coś z trójki zarobili i teraz raczej nie będą potrzebować aż takiej finansowej pomocy. Potencjał jest ogromny, ale niestety młodych do serii się nie przekona w ten sposób baa nawet starzy marudzą. Lepszego Shenmue 3 za taką kwotę raczej się nie dało zrobić.
Dało. Wyrzuć grind, nawet za cenę 5-8 h krótszej historii. Gdyby nie to, uważam ją za lepszą część od symulatora windziarza, czyli dwójki. Grind został i gra jest najsłabsza z trylogii.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #370 dnia: Stycznia 10, 2020, 19:51:01 pm »
Ta gra ma nawet trailery tak powolne, że cieżko wytrwać do końca a trwają 2-3 minuty :P Nie wiem czemu postanowiono, żeby ta gra pod tak wieloma względami się ślimaczyła, ale chyba to ją nieco dobiło. Albo - co gorsza - wypuszczone wcześniej remastery. Może ludzie się odbili od nich i nie chcieli próbować? Ciekawe jaka była ich sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2020, 17:27:32 pm wysłana przez gnysek »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #371 dnia: Stycznia 11, 2020, 08:42:48 am »
Ja tam liczę na Shenmue 4 bo na bank coś z trójki zarobili i teraz raczej nie będą potrzebować aż takiej finansowej pomocy. Potencjał jest ogromny, ale niestety młodych do serii się nie przekona w ten sposób baa nawet starzy marudzą. Lepszego Shenmue 3 za taką kwotę raczej się nie dało zrobić.
Dało. Wyrzuć grind, nawet za cenę 5-8 h krótszej historii. Gdyby nie to, uważam ją za lepszą część od symulatora windziarza, czyli dwójki. Grind został i gra jest najsłabsza z trylogii.
Gdzie ten niby grind jest oprócz nauki sztuk walki?
Bo jeśli mówisz o zdobyciu kasy to jest to kwestia 5-15minut.


Ta gra ma nawet trailery tak powolne, że cieżko wytrwać do końca a trwają 2-3 minuty :P Nie wiem czemu postanowiono, żeby ta gra pod tak wieloma względami się ślimaczyła, ale chyba to ją nieco dobiło. Albo - co gorsza - wypuszczone wcześniej remastery. Może ludzie się odbili od nich i nie chcieli próbować? Ciekawe jaka była ich sprzedać.
Ślimak to mało powiedziane ponieważ cała gra wygląda jakbyś był dziennikarzem (reporterem bardziej :lol:) i chodził z jednego końca do drugiego gdzie wypytujesz ludzi a później oczywiście wracasz do nich i pytasz o co innego.

Co do remasterów to są zrobione ok, wysoka rozdziałka, płynna animacja, krótkie loadingi baa nawet kilka efektów graficznych dodali.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2020, 08:53:44 am wysłana przez Kyokushinman »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #372 dnia: Stycznia 11, 2020, 14:49:22 pm »
A jak ty zdobyłeś kasę dla nauczyciela, który cię wysłał do sklepu po..wiadomo co, w 5 minut (nawet nie pytam o 2 raz pod koniec gry i kolejny sklep)? Ja w kości męczyłem się ok 1 h, a za drugim razem jeszcze dłużej.
Grind oprócz nauki walki? Jak wziąć pod uwagę, że popychanie fabuły związane jest z walką, to faktycznie mały kłopot.
Ani w 1 ani 2 nie było żadnego grindu walki. 3 pod tym względem została źle zrobiona i tyle. Tak samo głupi pomysł, jak ciągłe karmienie bohatera, który ma tasiemca.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2020, 14:55:08 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #373 dnia: Stycznia 11, 2020, 15:18:41 pm »
1. Maksymalna stawka w kości, nie można praktycznie przegrać.

2. A co do drugiego to jeszcze łatwiej.



3. Karmienie bohatera jest zrobione wręcz idealnie co do czasu jaki upływa w grze. Też nic nie jesz w ciągu dnia? Wystarczy kupić głupi czosnek w pierwszych etapach gry a w drugim są jeszcze lepszy przysmaki 2-3 razy więcej odnawiają zdrowia. Ja miałem żarcia multum.



RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #374 dnia: Stycznia 11, 2020, 18:47:48 pm »
1. Jak nie można przegrać jak można? Średnio co 2x musiałem wczytywać zapis. Nie pamiętam ile można było wygrać max na raz, ale były to dość niskie kwoty w porównaniu do wymaganych, aby dokonać zakupu. Zobacz sobie ile mogłeś obstawiać w nielegalnym kasynie w dokach HK w Shenmue II, a ile tu.

2. Grałem na premierze, być może wyszły jakieś patche / znaleźli sposób na szybszy grind. Grind to zło i zawsze to napiętnuje. Dlatego też nie gram we wszelkie gaasy, które stoją grindem.

3. W życiu też jesz czosnek, który odnawia ci tyle energii? Albo robimy pełny realizm albo dajmy sobie spokój z umownościami. Poza tym ubytek energii, bo bohater biegnie albo brak straty energii, bo bohater chodzi, to kolejny zamysł na wydłużenie rozgrywki. Z jedzeniem też się wiąże grind. Jak je chcesz to musisz pracować, aby coś kupić. Jak nie chcesz pracować to łowisz ryby lub zbierasz zioła. Czyli i tak grindujesz, bo to wszystko zabiera czas. Ta gra to średniak i nie ma się co tu doszukiwać czegoś wyjątkowego. Piszę to jako duży fan poprzednich odsłon.
Dwóch rzeczy nienawidzę w grach. Backtrackingu i właśnie grindu.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #375 dnia: Stycznia 12, 2020, 10:44:22 am »
1. Ja nie przegrałem ani razu na wiosce, dopiero w mieście o dziwo raz :lol:
Max z tego co pamiętam do wygrania było bodaj 1500 tokenów. Gdzie za 10000 tokenów masz 1000 panda waluty. Na wino dla mistrza potrzeba było 2000 panda czyli 20000 tokenów. Co daje nam 14 prób czyli 10 minut nawet z sejw i load.
W mieście do zdobycia potrzebne jest 5000 panda i jak widać na filmiku to jest jeszcze mniej czasochłonne. Kupujesz książki, wymieniasz i sprzedajesz.

2 Nie wyszły żadne patche.

3. W każdej grze masz umowność to nie życie. W tej grze praktycznie nie pracowałem, tylko rąbanie drewna aby zarobić na tokeny a później już poleciało (kostki).

Ta gra jest średnia to fakt, ale nie przez grind a monotonie. Do genialnego Shenmue 2 nawet nie porównuj ponieważ te gry dzieli przepaść.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #376 dnia: Stycznia 12, 2020, 19:23:36 pm »
No to chyba jesteś urodzony pod szczęśliwą gwiazdą jak w 10 minut zrobiłeś w kościach wymaganą sumkę. Winszuję, bo mi to zajęło odpowiednio ok. 1 h i 1,5 h.

Rąbanie drewna dawało ok. 60 kasy z tego co pamiętam. Już lepiej było pojeździć widlakiem lub poszukać ziółek. O wiele większy zarobek.

Genialna dwójka? Zawsze wyżej stawiałem jedynkę.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #377 dnia: Stycznia 14, 2020, 17:31:12 pm »
No to chyba jesteś urodzony pod szczęśliwą gwiazdą jak w 10 minut zrobiłeś w kościach wymaganą sumkę. Winszuję, bo mi to zajęło odpowiednio ok. 1 h i 1,5 h.

Grałeś zbyt uczciwie :D

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #378 dnia: Stycznia 15, 2020, 15:05:34 pm »
Dostałem mejla od Koch Media:

Cytuj
Pierwszy dodatek do Shenmue III pojawi się już 21 stycznia
Załóż wygodne buty i chodź pobiegać!

Zaraz doczytam o co chodzi, ale wiem, że Ryo czekał na to ;)

Edit: łeeeee, raptem tryb "biegnia na czas". Myślałem, że coś fabularnego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2020, 15:14:56 pm wysłana przez gnysek »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #379 dnia: Stycznia 15, 2020, 15:15:47 pm »
Fabule to dostaniesz, ale w Shenmue 4.

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2020, 09:08:08 am wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #380 dnia: Lutego 14, 2020, 13:55:17 pm »
DLC 18 lutego
https://pureplaystation.com/shenmue-3s-second-story-dlc-releasing-february-18th/2020/02/

Cytuj
The new Story Quest Pack will see the game’s protagonist Ryo Hazuki cross paths with a familiar face from the past: Zhang Shugin. Ryo will quickly become embroiled in a new adventure where nothing is as it seems.

The new chapter will release on February 18th for £4.99/regional equivalent

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #381 dnia: Lutego 14, 2020, 17:05:05 pm »
O, to jednak da się zrobić coś fabularnie :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Shenmue III
« Odpowiedź #382 dnia: Marca 10, 2020, 08:01:18 am »
https://www.allgamesdelta.net/2020/03/shenmue-iii-dlc-big-merry-cruise.html
Cytuj
A new cruise ship has arrived in the Niaowu harbor; What better way than to enjoy a few relaxing games?
Various types of entertainment can be enjoyed aboard the ship, as well as challenge missions which can only be played there!
Ryo also has the chance to gain new outfits that can be obtained by clearing mini-quests encountered onboard.

Cytuj
Name: Big Merry Cruise
PS4: 3.99€
Epic: 3.99€
Release: March 17, 2020
Platforms: PS4 / PC