Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Dzisiaj o 14:55:28 »
A grałeś kiedykolwiek w Remake RE1? Jeśli nie to w sumie rozumiem, choć według mnie warto nadrobić, bo w to się spoko gra.
Nie grałem, ale całkowicie nie kreci mnie obecnie tego typu gierka. Jakbym miał w to grać, to w kolejce czeka na mnie na oko ze 30 gier w które chcę bardziej ;D A taki remake na modłę 2/3/4 wskoczyłby od razu do top 10 pewnie ;)

Ja myślę, że będzie, Sony potrzebuje pokazać gry na przyszłość, bo już im większość wyszła.
A prawda, potrzebują jak powietrza, tylko oni niestety od kilku lat to błądzą nie mniej niż zieloni. Więc ch** wie co tam faktycznie maja do pokazania.
2
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Dzisiaj o 14:09:22 »
A ja się bardzo cieszę, bo od jakiegoś czasu ogrywam se te residenty, brakuje mi właśnie do "kompletu" z głównej serii 1, 6 i Village. 6 i Village przejdę, ale do 1 pewnie bym się w tej formie w jakiej jest nie zmusił, a taka jak 2/3 wejdzie jak złoto.

A grałeś kiedykolwiek w Remake RE1? Jeśli nie to w sumie rozumiem, choć według mnie warto nadrobić, bo w to się spoko gra. Dwa lata temu przechodziłem na Switchu. Dla mnie kolejny remake nie wniesie za wiele świeżości. Ale może się mylę, w końcu oni pewnie sami wiedzą, że gra z GCN dalej się broni i zwykły remake nie zmieni za wiele. Tak czy inaczej zagram :D.

ie to bardziej ciekawi, czy sony jakiś pokaz w ogóle zrobi, bo ta cisza jest co najmniej dziwna.

Trochę ploteczek już było, choć to można bardzo łatwo przewidzieć ;). Ja myślę, że będzie, Sony potrzebuje pokazać gry na przyszłość, bo już im większość wyszła. W ostatnich latach robią pokazy tuż przed E3 (którego już nie ma, ale reszta firm dalej się trzyma tego rozkładu), więc myślę, że tym razem też tak będzie. Co prawda tymczasowy prezes PlayStation może coś pozmieniać, ale tego chyba raczej nie ruszy.

Swoją drogą dla mnie to wciąż dziwne, że Ryan odszedł i nikt go jeszcze nie zastąpił na stałe. O ile dobrze pamiętam, zwykle gdy odchodził prezes PS to od razu ogłaszano jego następcę.

Veronica pewnie po REIX, Remake 1 i 5 wskoczy a później REX tj. RE 10, innej serii raczej nie odświeżą, na dino nie ma co liczyć. DC 1 to też nie była nie wiadomo jaka gra, tam to potrzebny jest, ale reboot. Seria Onimusha? Dostała tylko remaster jedynki a DMC ponoć po piątce zamrożony na kilka lat.

RE10 to chyba na razie nie jest w planach. W sensie, Dziewiątka zamknie dotychczasową serię i pewnie trochę czasu będą potrzebowali na nowe rozdanie. Zakładam, że to będzie następny rzut projektów do akceptacji.

Dino Crisis bardzo często się powtarza w prośbach fanów i Capcom jest tego świadome. Myślę, że sukces RE pozwala firmie zakładać, że ma to sens. I racja, DC nie było może świetne (DC2 było chyba lepsze z tego co pamiętam, na pewno mogło zainteresować więcej graczy), ale jednak zapadło w pamięci ludzi. Teraz uważam, że fani RE mogą bardziej zainteresować się remakem tej gry. Reboot też teoretycznie może być, choć ja bym zakładał taki soft reboot - taki remake, ale luźno trzymający się wydarzeń z oryginału.

Onimusha chyba była także wysoko wśród ankietowanych fanów, ale nie wiem czy jest sens to ruszać. Obecnie chyba jest trochę podobnych gier, a po zmianach może za bardzo przypominać DMC. A właśnie, DMC chyba będzie, tylko nie ma takich priorytetów jak RE. Wydaje mi się, że niedawno czytałem coś o DMC6.
3
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Dzisiaj o 11:28:02 »
Niestety tak - ta gra nie potrzebuje kolejnego remake'u według mnie. Chyba, że zamierzają zrobić większe zmiany, ale wątpię. Jedyny powód (poza finansowym) to chęć, aby wszystkie gry z serii wyglądały tak samo dla nowego gracza. Trochę szkoda, bo ten zespół mógłby zrobić remake czegoś innego.

Ciekawsza plotka jest taka, że w RE9 głównym bohaterem (lub jednym z głównych) będzie Leon. Ciekawe, czy na majowym pokazie Sony będzie pierwszy trailer (chyba, że M$ dogadał się z Capcom). Premiera chyba na początku przyszłego roku.

W ogóle przypomniało mi się, że kiedyś rozmawialiśmy o ilości zespołów w Capcom. Otóż seria RE ma pięć teamów, bo tak te gry są zatwierdzane przez szefostwo firmy - w "paczkach" po pięć. Nie mówię, że jest to pięć zespołów takiej samej wielkości, może część pracowników skacze między projektami. Tak czy inaczej RE9 i RE1 to są dwa tytuły z nowej "paczki". Zostają trzy, RE5 to pewniak, RE6 chyba też byłby częścią tej grupy, a nie ewentualnej następnej. Oznacza to, że jest jeszcze jeden, może Veronica, choć równie dobrze może być i jakieś multi.

Veronica pewnie po REIX, Remake 1 i 5 wskoczy a później REX tj. RE 10, innej serii raczej nie odświeżą, na dino nie ma co liczyć. DC 1 to też nie była nie wiadomo jaka gra, tam to potrzebny jest, ale reboot. Seria Onimusha? Dostała tylko remaster jedynki a DMC ponoć po piątce zamrożony na kilka lat.
4
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Dzisiaj o 11:21:25 »
Niestety tak - ta gra nie potrzebuje kolejnego remake'u według mnie

A ja się bardzo cieszę, bo od jakiegoś czasu ogrywam se te residenty, brakuje mi właśnie do "kompletu" z głównej serii 1, 6 i Village. 6 i Village przejdę, ale do 1 pewnie bym się w tej formie w jakiej jest nie zmusił, a taka jak 2/3 wejdzie jak złoto.

Ciekawe, czy na majowym pokazie Sony
nie to bardziej ciekawi, czy sony jakiś pokaz w ogóle zrobi, bo ta cisza jest co najmniej dziwna.
5
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Dzisiaj o 10:31:22 »
Niestety tak - ta gra nie potrzebuje kolejnego remake'u według mnie. Chyba, że zamierzają zrobić większe zmiany, ale wątpię. Jedyny powód (poza finansowym) to chęć, aby wszystkie gry z serii wyglądały tak samo dla nowego gracza. Trochę szkoda, bo ten zespół mógłby zrobić remake czegoś innego.

Ciekawsza plotka jest taka, że w RE9 głównym bohaterem (lub jednym z głównych) będzie Leon. Ciekawe, czy na majowym pokazie Sony będzie pierwszy trailer (chyba, że M$ dogadał się z Capcom). Premiera chyba na początku przyszłego roku.

W ogóle przypomniało mi się, że kiedyś rozmawialiśmy o ilości zespołów w Capcom. Otóż seria RE ma pięć teamów, bo tak te gry są zatwierdzane przez szefostwo firmy - w "paczkach" po pięć. Nie mówię, że jest to pięć zespołów takiej samej wielkości, może część pracowników skacze między projektami. Tak czy inaczej RE9 i RE1 to są dwa tytuły z nowej "paczki". Zostają trzy, RE5 to pewniak, RE6 chyba też byłby częścią tej grupy, a nie ewentualnej następnej. Oznacza to, że jest jeszcze jeden, może Veronica, choć równie dobrze może być i jakieś multi.
6
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Dzisiaj o 10:00:52 »
7
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Dzisiaj o 09:47:30 »
Sifu (XSX)

Grafika: 6
Dźwięk: 6
Grywalność: 8-

+ animacja ciosów
+ choreografia walk
+ wykorzystanie otoczenia podczas walki
+ klimat
+ poziom trudności
+ oryginalny pomysł ze starzeniem się po porażce


- czas gry 3h
- różnorodność przeciwników i stylów walki
- nudna połowa lokacji
- tekturowa grafika
- muzyka taka sobie




Ogólnie: 7

Gra jest dobra, grywalna i widowiskowa jednak czas gry to jakiś żart.
Ja chciałbym soulslike AAA opierającego się właśnie na sztukach walki.
Dziwne, że nikt do tej pory takiego nie zrobił, w sumie to nawet nie próbował.
8
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lupinator dnia Dzisiaj o 08:48:26 »
Animal Well - 7/10

Super zaprojektowana pixel metroidvania z naciskiem na zagadki, a nie walkę. Dużo sekretów i post-game dłuższy niż przejście do startu do napisów - każdy może zagłębić się w sekrety tak głęboko jak chce. Polecanko.
9
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 16:44:59 »
The Messenger (XSX)

Grafika: 4
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ muzyka
+ rozgrywka
+ poziom trudności
+ boss fight
+ eksploracja
+ mapa
+ humor
+ darmowe dobre dlc
+ dwa światy 8 i 16 bit


- niewielka ilość punktów szybkiej podróży


Ogólnie: 8-

Bardzo dobry, wciągający tytuł.
Dla fanów metroidvani i gier zręcznościowych obowiązek do ogrania.



10
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Maja 11, 2024, 16:49:36 pm »
Z marzeń to coalition by się nadal aby zrobić jakiegoś tpp w świecie Starcrafta.

Podoba mi się Twoje marzenie. Szkoda, że M$ tego nie zrobi… Lekkie nadzieje były, ale już mi przeszły.
Strony: [1] 2 3 ... 10